QUICK BOYS TE STERK VOOR UVS Ford Mustang al 25 jaar jongensdroom Saskia Paauw tweemaal succesvol TENNIS CIRCUIT Atleten wacht verre reis Rabobank Q Daihatsu Applause uitzonderlijk SPORT LEIDEN/AUTO GeidótQowuvnt DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 PAGINA 10 SOFTBALSTAGE CANADEESTEAM LEIDEN Een Canadees soft- balteam verblijft deze week in Wassenaar voor een trainingssta ge. Het programma voor de selec tie uit Vernon bestaat uit een wedstrijd tegen een Haagse selec tie op vrijdag, een wedstrijd tegen VUC uit Den Haag op zaterdag, tegen de gastvrouwen van Wasse naar (die het zo opvallend goed doen in de hoofdklasse van de landelijke competitie) op zondag om 15.00 uur en op maandag te gen Jong Oranje met daarin Loui se Spanhaak van de Alphians en Ingrid Schouten van Wassenaar. Alle wedstrijden worden afge werkt op het sportpark Kerke- hout aan de Charlottestraat. Concours Hippique in Lisse LISSE Zo'n vierhon derd combinaties binden het komend weekeinde in Lisse de strijd aan tij dens het Concours Hippi que dat door de L.R. St. Hubertus en P.C. Poele- way wordt georgani seerd. Zowel zaterdag als zondag wordt om 08.30 uur met het programma begonnen. De wedstrij den vinden plaats op het terrein tegenover het Ruitercentrum Lisse aan de Rooversbroekdijk. LEIDEN De landelijke competitieleider heeft zich in de Leidse regio niet echt populair gemaakt. Hoewel de Leidse clubs (een aantal) competitiefi nales hadden aange vraagd, worden alle regio- ploegen op zondag 3 sep tember naar verre oorden gedirigeerd. Het zwaarst getroffen zijn de damesploegen van Holland en AAV'36, die hun eerste klasse degradatiewedstrijd in Gro ningen moeten afwerken. Niet opkomen bij de degradatie wedstrijden betekent een auto matische afgang naar de twee de klasse, wat beide clubs ver plicht naar de noordelijk gele gen stad af te reizen. Halver wege hun reis kunnen de Leidse en Alphense dames de dames van De Spartaan afzet ten. Zij komen in Zwolle uit in de finalewedstrijd van de tweede klasse en hebben het gemak dat het niet verschijnen hier slechts betekent dat zij volgend jaar opnieuw in die tweede klasse aktief zijn. Ook de heren hebben hetzelfde ge mak, maar zijn ambitieus ge noeg om met de heren van AAV'36 naar Hoorn af te rei zen om daar de promotie naar de eerste klasse te bevechten. In de eveneens daar te ver werken degradatieronde van de tweede klasse dames strij den de Bataafse vrouwen om behoud van hun plaats. De Holland heren strijden in de eerste klasse degrad^tieronde in Heerhugowaard om niet af te zakken naar een voor Hol land onwaardig niveau. De enige ploeg die zuidelijk mag trekken is die van de Bataven heren. In Helmond mogen zij proberen de promotie uit de derde klasse te bewerkstelli- DIOK-TOERNOOI STERK BEZET LEIDEN Het jaarlijkse inter nationale rugbytoernooi van DIOK kent dit jaar een zeer sterk deelnemersveld. Naast de Leidse landskampioen treden de Harlequins (kampioen van En geland 1988), Kelso RFC (Schot se titelhouder) en CDUL (win naar van de Portugese competi tie) aan. DIOK speelt op vrijdag 25 augustus de openingswed strijd tegen Harlequins, gevolgd door de ontmoeting tussen Kelso en CDUL. De strijd om de derde en vierde plaats en de finale vindt op zondag 27 augustus plaats. De opbrengst van het toernooi komt ten goede aan het Koningin Wilhelmina Fonds. NIEUW VENNEP/LEI DEN Tijdens het Open Kampioenschap van de Haarlemmermeer in Nieuw Vennep werden over het algemeen slechts „normale" uitslagen geno teerd. Marius Pieters maakte zijn come-back zonder overigens succes vol te zijn. Bij KLTV ble ven de gebruikelijke ruk winden achterwege, maar stormde het wat betreft de opmerkelijke resulta ten, die een aantal favo rieten de kop kostte. Het D18+ toernooi van Sik- kens mag zich weer in een maximale deelname ver heugen van tennissers, die in Sassenheim hun jaar lijks terugkerende reünie lijken te vieren. Kees Heemskerk, in Nieuw Vennep als derde geplaatst in het HEBl, deed goede zaken door de dit jaar niet in top vorm zijnde Marco Visser in twee sets te kloppen: 6-3, 6-4. Eén categorie lager had Mark Fleischeuer, zoals verwacht, weinig te stellen met Rob van Andel, die vijf games bij el kaar sprokkelde. A. Tol. een dag eerder in het HEC1 al stuntend tegen Johan Drau- lans, bewees zijn klasse tegen Charley Asselbergs. Nadat de Alphenaar de eerste set zonder gameverlies binnensleepte, kwam Tol beter in de wed strijd en duldde geen verdere tegenstand meer: 6-0, 2-6, 0-6. Edgar Schmidt had een drie setter nodig om zich te ont doen van Marcel Lolling: 6-2, 1-6, 6-4. Onno Wempe kreeg te maken met Marius Pieters. die zich twee jaar lang praktisch CckLc Soinant niet had laten zien op de ten nisbaan, maar nu zijn rentree vierde. Pieters miste duidelijk nog ritme en kwam pas in de loop van de tweede set wat meer in zijn spel, waardoor hij Wempe nog enkele games af handig kon maken: 0-6, 3-6. Saskia Paauw kwam twee maal in actie en scoorde een 100%-resultaat. In de DEB2 stuitte zij op Aukje Baayens, die niet bepaald tot haar eens zo goed tennis kwam en kans loos ten onder ging: 2-6, 1-6. Yvonne Hoogeveen was in C natuurlijk een paar maatjes te klein voor de aanvoerster van het LC-circuit: 6-2, 6-2. Natha lie van Lint verloor vier ga mes aan Merlenhove-speelster Connie Vreeswijk en plaatste zich daardoor betrekkelijk simpel voor de volgende ron de. Margot van den Haak troefde Mariëlle van der Bent af in straight sets: 6-4, 6-3. Voor de langste partij van de dag zorgden Maarten Collet en Frank Castien in de HECl. Castien toonde zich na een heuse marathon de sterkste met de veelzeggende score van 7-6, 6-7, 7-5. Hillegommer Aei- to Endema had de moeite met thuisspeler Remco Outshoorn: 7-6, 7-5. Endema 's clubgenoot Maurice de Lijster, erg hoog genoteerd in het LC-circuit, zou in Nieuw Vennep het toer nooi als afgesloten kunnen be schouwen zonder dat daar een nederlaag voor nodig was. De Lijster had zich namelijk voor Nieuw Vennep èn KLTV in geschreven, een overtreding waar slechts één straf op staat: uitsluiting. KLTV Maurice de Lijster was niet de enige die zijn hoofd stootte door voor twee toernooien te gelijk in te schrijven. Hetzelf de lot was John Berends be schoren, die bij KLTV- Kat wijk zowel in de HED+ als in de HDD+ de ranglijst aan voerde. Ook hij was in Nieuw Vennep deelnemer en viste daardoor op twee fronten ach ter het net. Het C-toernooi van KLTV is halverwege al gro tendeels beroofd van zijn favo rieten. Alleen de als eerste ge plaatste Arnoud van Dam weet zich nog actief aanwezig. Zijn naaste belager, Maurice de Lijster, sneed zichzelf in de vingers. De nummers één en twee bij de dames, Petra Guyt en Esther van Zuuren, beleef den ook slechts een kortston dig genoegen aan hun plaat sing. Guyt verloor op haar ei- Circuitstand gecontroleerd In goede samenwerking met het districtsbureau Leiden van de tennisbond zijn aan de hand van de toernooischema's de tussenstanden van de B-, C- en D- en D-dertig plus circuits gecontroleerd. De gevonden kleine verschillen worden ver werkt in de publikatie van woensdag 16 augustus van de tussenstanden tot en met 13/8. Voor de Masterskandidaten heeft de controle niet of nauwelijks consequenties. gen, vertrouwde park verras send van de Roomburgse Li- sette van der Mey, die een week eerder bij Zee en Duin nog volstrekt kansloos was te gen de Katwijkse: 6-4, 4-6, 6-7. De nederlaag van Esther van Zuuren tegen Eugénie Simon was minder opzienbarend, om dat de TeHaDo-speelster dit jaar al meerdere knappe resu- laten neerzette: 3-6, 7-6, 6-4. Mariëlle Sievers had geen pro bleem om zich te scharen bij de laatste vier en gunde J. Brugghe drie games. De C dertig-plussers kenden een matige inschrijving, zoals het hele toernooi van KLTV met 164 partijen karig bezet is. Zes spelers, verdeeld over twee poules van drie, betwis ten elkaar de overwinning. In poule A werd Voorschotenaar Jan Mens door twee zeges winnaar, terwijl John Dalhaus in de andere poule als favoriet geldt. Remco en Tammera Canter Visscher zijn in D de grootste kanshebbers. Voorlo pig bereikten Mare Jansen en Taco de Vries al de halve fina le, terwijl Estelle Rezelman bij de dames reeds doordrong tot de finale. Met haar man Jan herhaalde zij dit kunststukje in de GDD. In de HDD+ bereik te het duo Van Duyn/Van de Sikkens Sinds jaar en dag pleegt Sik kens er een D18+ evenement op na te houden, dat borg staat voor veel gezelligheid en tal rijke partijen. Wedstrijdleider Hans Ekker, gesteund door El- lert Janssen en Yvonne van Riet, weigerde geen enkele in- schrijving.„We hebben altijd een korte inschrijvingsperiode, want het toernooi zit toch stampvol. Met drie banen en slecht weer kan dat problemen geven, maar het zal niet de eerste keer zijn, dat pas ver na twaalven de laatste wedstrij den van de baan afkomen. Dit jaar is dat nog niet nodig ge weest, dus laten we dat nog maar even zo houden". Theo van der Ham en Wil van der Meer voeren in de single de plaatsingslijsten aan. Schelde A-toernooi Kees-Jan Schuilenburg heeft de eerste twee rondes van de kwalifikatie voor toelating tot het driesterren A-toernooi van De Schelde in Vlissingen win nend afgesloten. De Leider dorper kwam tegen Berry Op- perhuizen na een 6-2, 4-2 voorsprong nog even in de problemen, verloor de tweede set met 6-4, maar won alsnog de derde met 6-4. Tegen Pieter Klinkers speelde de zich vol gens de AUDI-ranglijst van 7 augustus binnen de top-100 van Nederland bevindende Schuilenburg superieur, 6-2, 6- 1. De toernooileiding van De Schelde heeft met haar toer nooi als uiteindelijk doel een evenement met een internatio nale bezetting. Gestart werd in 1986 en 1987 met een toernooi met enkel mannen op invita tiebasis. De editie 1989 is gedo teerd met een prijzengeld van bijna 15.000 gulden, waaraan een invitatietoernooi voor da mes is toegevoegd. De eerste moeilijke hordes naar het in ternationale einddoel zijn door Loes Becker en Harry Mooi- broek als leden van de aktieve sponsorcommissie royaal geno men. Voor Kees-Jan Schuilen burg betekent vandaag het ne men van de Brabantse horde Bas Sneiders plaatsing en 30 punten voor de ranking. Plaatsing KLTV HEC: 1. A. van Dam, 2. M de Lijster. DEC: 1. P Guyt, 2. E. van Zuuren, HED: 1. R. Canter Visscher, 2 T. de M en J. Westdijk, 2. K. Kuyt/J Plugge. GDD: 1 T en R. Canter Vis scher HED+: 1. A. Berends. 2. W Melissen. HDD+: 1 A Berends- /Kraska, 2. W Melissen/J van der Reyden. Plaatsing Sikkens HED18+: 1. T. van der Ham, 2 F Janssen, 3. P. Tates, 4. L. Peters. DED18+: 1 W. van der Meer, 2. L. van der Meer, 3. H. Voskuil, 4. M. van Waasland HDD18+: 1. Van der Ham/Wijnands, 2. Witting/Kleian DDD18+: 1 Hoogendoorn/Wijfje, 2. Van der Geest/Van der Geest. GDD18+: 1 Wming/Seyn, 2 Kleian- LEIDEN Quick Boys speelde gisteravond met succes een oefenpartij tegen UVS. De Katwijkers versloegen de Kik- kerpolderbewoners met 2-0. Nieuweling Marco Dijkhuizen scoorde de eerste treffer na goed voorbereidend werk van Floor van Duyn en Fred Kan- bier. De ex-Leiden-speler nam na de thee de tweede goal voor zijn rekening. Marcel Harte- velt bediende de linkspoot overigens op maat. UVS maakte het gehele duel een machteloze indruk. Tot aan de zestienmeter zag het er alle maal redelijk uit; veel gevaar voor de goal leverde het ech ter niet op. Wat dat betreft is Raboen, die Leen en Mart van der Plas, Johan Jonker, Gert Aandewiel en Ton van der Niet miste, verder dan collega De Groot. Eersteklasser Rijnsburgse Boys met Niek Oosterlee had geen kind aan RCL met Rien Oosterlee. De jongste van de twee broers baalde na afloop stevig want de Leiderdorpers gingen er met 0-5 op. Hans Zwaan (2), Leon Vonk (2) en Wim Hooymans maakten kor te metten met de formatie van oefenmeester Theo de Waard, die in verdedigend opzicht nog het één en ander moet veran deren. De eerste helft kon de Bloemerdploeg nog aardig meekomen, daarna was het over en sluiten. Conclusie: RBB is duidelijk verder in de voorbereiding van de Leider- dorpse derdeklasser Eersteklasser ARC dolf met 2- 3 het onderspit tegen zonda geersteklasser AFC. Na het eerste part, de verdediging van de Alphenaars was nog niet bij de les, was het eigen- lijk al gebeurd. Toch kwam de i ploeg van de nieuwe coach i Bert Jansen, die zeven selee- j tiespelers miste, na de pauze goed terug. Doelpunten van Sjaak Key en Rien van Elk bepaalden de eindstand op 2-3. Ook Katwijk keek na de pau- ze tegen een 0-2 achterstand aan. Tweedeklasser Odin had in tegenstelling tot de ploeg van trainer Arie Lagendijk geen enkele moeite met het af maken van de kansen. Na rust trokken Jaap Guyt en ex- i UVS-er Leon Meijs de stand in j evenwicht. Ook Lagendijk I miste veel selectiespelers, waaronder Cees Guijt,' Fred Eysberg en Henk Langemaat. Beste man van het veld was i aanvoerder Martin van der T DOSR en Ter Leede, beide teams met de nieuwe oefen- meester Jan Faas en Jan Kroese op de bank, kwamen remise overeen. Walter Koek opende de score voor de thuis ploeg, Hans Verkuijleh schoot zijn elftal naast de ploeg uit Roelofarendsveen. Hoofddorp en Docos hielden 1 ook op bij een gelijke stand: 2- 2. Volvo wil geen Chinese gevangenen Volvo gaat niet in op een aanbod om in China een fabriek te openen met gevangenen als produktiepersoneel. Kortgeleden werd het Zweedse concern met dit voorstel benaderd door het in China opererende Belgische bedrijf Chinter. Volvo kon in ruil voor de bouw van een produktievestiging de beschikking krij gen over „een ongelimiteerd aantal Chinese gevangenen" als personeel. Bouw- en personeelskosten zouden slechts een vijfde bedragen van die kosten in Europa. Woordvoerder Hans Rehnström van Volvo verklaarde dat het voorstel is geweigerd omdat het niet past in Volvo's ideeën over bedrijfsethiek. Het riekt naar slavenarbeid en dat is walgelijk, aldus Rehnström, die er nog aan toevoegde dat Volvo geen plan nen heeft om naar China te gaan. Chinter zou al diverse bedrij ven in Europa hebben gepolst. Chinter is het eigendom van de uit China afkomstige Belg Char les Chi. Tot voor kort hield Chinter, gevestigd in Brussel, zich alleen maar bezig met import en export uit en naar China. Vol gens Chi zijn de autoriteiten in Peking een maand geleden be gonnen met het aanbieden van gevangenen als goedkope ar beidskrachten. De Chinese ambassade in Brussel zegt van niets te weten. Chi denkt niet dat de Chinezen die kort na de onlusten in Pe- king zijn vastgezet op een gegeven moment achter de lopende) band van een westerse onderneming in China te zien zullen zijn. De jongens die watertan dend langs de showroom zwierven en al helemaal voor zich zagen hoe zij het mooiste meisje van 'high- school' moeiteloos zouden meevoeren naar een in tiem plekje om bij maan licht de eerste serieuze kus te stelen, zijn inmid dels van middelbare leef tijd. Heel wat van hen hebben die jongensdroom kennelijk waargemaakt: een echte sportwagen ver werven, al dan niet om vrienden en vriendinnen de ogen mee uit te steken. Want sinds het voorjaar van 1964 zijn ruim 4,5 mil joen Ford Mustangs aan de man gebracht, een fan tastisch aantal voor een sportmodel. Ford bleek overigens meteen al op het juiste paard te heb ben gewed, want al op de eer ste dag dat de Mustang te koop was konden 22*.000 orders ge noteerd worden. De tijd was rijp: er was een enorme gene ratie jonge Amerikanen, le vend in een groeiende wel vaart. Zij konden zich een auto verloorloven. Geen gewone gezinswagen natuurlijk, maar liefst een sportmodel. En echte sportmodellen kende de VS toen nauwelijks, laat staan in een voor de 'baby-boomers' betaalbare klasse. Daarom maakte Ford van de Mustang geen directe concurrent van de Chevrolet Corvette. Die was al in 1953 uitgekomen, ei genlijk alleen als show-model. Toen al bleek dat de Amerika- ten, want de belangstelling was zo groot dat General Mo tors als een haas een kleine se- rieproduktie voor de Corvette opzette. Halverwege de jaren zestig lag de doorontwikkelde Corvette echter buiten het be reik van de jonge garde: hij kostte tien jaar daarvoor al ruim 3000 dollar, ten tijde van het verschijnen van de Mus tang nog eens ruim de helft meer. Terwijl de Mustang werd aangeboden voor 2368 dollar in 1964. 400.000 Wat op de eerste dag aan Mus tangs verkocht werd kwam dan ook overeen met een heel jaar Corvette-verkoop. Vier honderdduizend Mustangs kon Ford in het eerste jaar kwijt; in ons land werden er toen in totaal nog niet half zoveel au to's verkocht. De enige overeenkomst tussen Corvette en Mustang was het uiterlijk: een (naar Ameri kaanse begrippen) compacte, open tweedeurs sportwagen die ook als coupé verkrijgbaar was. Maar de Corvette had een V8 motor met 250 pk als basis versie, en de Mustang een 120 pk zescilinder. We praten dan wel van SAE-pk's, volgens de bij ons gebruikelijk DIN-me- ting komt het motorvermogen zo'n twintig procent lager uit. Vanaf 1965 kreeg de Corvette schijfremmen rondom, terwijl De nieuwe Ford Mustang GT Cabriolet, met daarachter de Mustang uit 1965. bij de Mustang zelfs schijven op de voorwielen nog een ex tra waren. Natuurlijk kon de Mustang ook wél met V8 gele verd worden: tot aan een 4,7 liter motor met 270 SAE-pk. Ford werkte uiteraard meteen aan passende sportprestaties om de Mustang een goed ima ge te geven. Indirect, dat wel, want de echt snelle Mustangs kwamen van Carrol Shelby, die met deze speciale versies ook voor zichzelf een ijzerster- ke reputatie opbouwde. 310 pk leverde de Shelby GT 350 Street Version. 375 pk de race versie. In 1967 werd de Mustang gro ter en kon er een liefst zeven liter metende V8 in, die Shel by weer ombouwde tot Shelby Cobra GT 500. Bij het ingaan van de jaren zeventig groeide de Mustang nog eens flink en kreeg hij een belangrijk agres siever uiterlijk. Maar het weg gedrag van het lompe gevaarte werd er bepaald niet beter Kleiner Toen sloeg de oliecrisis toe. Voor 1973 verscheen de Mus tang II, veel kleiner en uiter lijk aardig aansluitend bij het eerste model van bijna tien jaar eerder. Een aanzienlijk gekrompen motor (als basis een 2,3 liter viercilinder met 87 DIN- pk) zorgde voor de vereiste beteugeling van de benzinedorst, maar had ook tot gevolg dat de Mustang als sportwagen nauwelijks meer serieus te nemen viel. De ca briolet- uitvoering verdween ook nog voor tien jaar uit het gamma in verband met veilig heidseisen. In 1975 was de schrik weer zover afgenomen dat opnieuw een V8 zijn intre de deed. Tot op de dag van vandaag doen die 2,3 liter vierpitter en de 4,9 liter V8 in de Mustang dienst; het model van 1973 bleef de basis vor men van het uiterlijk. Daarbij moet wel aangetekend worden dat de 4,9 liter motor eerst slechts een magere 129 pk le verde. Tussentijds werd hij nog door een kleiner 4,2 liter versie vervangen, om pas na een algehele facelift in 1978 in de jaren tachtig terug te keren. Nu komt die motor tot een aanzienlijk gezondere 225 SAE-pk. Het is in ons land de basismotor geworden, maar dan met 167 DIN-pk. Een auto voor de op sportief image be luste massa werd het hier nooit. Ook al is het, met een basisprijs van een kleine zestig mille, toch de goedkoopste Amerikaanse Ford. PETER FOKKER De Applause, de grote Daihatsu, komt in de loop van september op de markt. Het was al gauw een pu bliek geheim dat het MS- X90 prototype waarmee Daihatsu in het voorjaar op de autotentoonstelling van Genève pronkte, niets anders was dan een voor première. Diezelfde auto komt nu als nieuw model Applause op de markt. De Applause is alleen al bij zonder omdat Daihatsu nog nooit zo'n grote personenauto te bieden had (de terreinwa gens zijn natuurlijk van een ander slag). Wellicht daarom besloot het merk vast een visje uit te gooien in Genève, om te zien hoe het Applause-concept zou overkomen op een Euro pees publiek. Het ging daarbij om de vorm en grootte van het nieuwe model, want over de techniek hield men angstvallig stijf de kaken op elkaar. Daarover weten we nu uiter aard wel het fijne. Het zal niet uit schaamte geweest zijn dat men niet meer dan de moto- rinhoud destijds kwijtwilde. Dat was 1589 cc, verdeeld over vier cilinders. Daaruit komt, zo weten we nu, liefst 77 kW/105 pk vrij voor alle ver sies waarin de Applause gele verd gaat worden. De motor heeft een enkele nokkenas en vier kleppen per cilinder. Ver der zorgen brandstofinjectie en een geregelde katalysator voor zo schoon mogelijke uitlaatgas sen. Het gaat dus kennelijk om de motor die in de Feroza ter reinwagen nog geen jaar gele den debuteerde, een geheel lichtmetalen bouwsel. Voor de Applause heeft men er door aangepaste afstemming wat extra vermogen uitgehaald. De prestaties liggen om te begin nen al een klasse hoger dan bij de gemiddelde Charade, tot nu toe het centrale model van het Daihatsu-gamma. Met een top van 185 km/h en acceleratie tot 100 km/h in 9,8 seconden belooft de Applause zelfs heel wat klassegenoten in de scha duw te zetten. De remmen zijn erbij aangepast: schijven rond om, inwendig geventileerd bij de voorwielen. Sportversie- specificaties als standaarduit voering, zo kun je het wel noe- 'Klein prestige' Helemaal uitdagend wordt het als we ook nog lezen dat ABS als extra op het remsysteem geleverd kan worden, daar naast een automaat in plaats van de standaard vijfbak en een luxe-pakket dat centrale deurvergrendeling, elektrisch bediende ramen en dito anten ne omvat. Als klap op de vuurpijl komt er nog een ver sie met permanente vierwiel- aandrijving. Onafhankelijke wielophanging rondom heeft de Applause ook al standaard. In afmetingen begeeft Daihat su zich met de Applause in het hol van de leeuw: de maten namelijk van populaire auto's als Opel Kadett, VW Jetta en Ford Escort/Orion. De Ap plause is een beetje zwaarder dan die Europese bestsellers, maar dat mag met zoveel hoogstaande techniek aan boord zeker niet verbazen; eerder nog valt het mee dat hij onder de 1000 kg blijft. Het brandstofverbruik, gokken we op basis van de ECE-standaarc" waarden, zal zo rond 1:13 uit komen; een ietsje aan de hog< kant, als gevolg van de hog< prestaties. Het uiterlijk van d< auto is in zoverre verrassenc dat het er uitziet als een zuive re sedan met aparte kofferbak, terwijl er toch heus een vijfde I deur inzit. Een wonder van] schoonheid en raffinement mag je de Applause niet men, maar apart is-ie wel mef die 'geheime' vijfde deur. In de loop van september komt de grote Daihatsu op de markt. We waren al haast vergeten dat Daihatsu ooit eerder een middenklasse-sedan had, de Charmant. De autokopers zul len dat wel helemaal vergeten zijn, zodat het merk een com pleet nieuw klantenbestand in deze klasse moet opbouwen. Is het toeval dat de Daihatsu-im- port zojuist naar een nieuw, ruimer pand verhuisde, een uitdrukking van goede hoop op een forse winst in het marktaandeel? PETER FOKKER

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10