Meer strijd in Bundesliga 59,50. FC Den Haag wint ook voorlaatste oefenduel Teruggekeerde Wil laar Is wil niet „meevoetballen ■g^SIJTHOFF PERS service De Roode scoort voor Willem II Bestrijding voetbalvandalisme prioriteit bij FC Utrecht DAGTOCHT BREDA FLORA Lezeri SPORT ÊcidóCSoiWant MAANDAG 7 AUGUSTUS 1989 PAGINA 12 Maradona op ski's BUENOS AIRES De gedragin gen van voetbalster Diego Mara dona blijven onnavolgbaar. Ter wijl zijn ploeggenoten van Napoli al twee weken in training zijn, benut de vedette zijn door zich zelf verlengde zomervakantie om te skièn. De Argentijn vloog van Buenos Aires naar Las Lenas, waar hij de latten onderbond. De clubleiding, moe als ze is van al de ruzies met de vedette, heeft goedkeuring verleend aan de ac tie van Maradona. Vorige week dreigde Napoli nog met de rech ter, als de kleine technicus zich niet voor 3 augustus bij de club zou melden. Maradona liet daar op weten, dat hij de verjaardag van zijn moeder niet kon over- Dresden feestte te lang OOST-BERLIJN De voetballers van Dynamo Dresden hebben te lang gefeest. Volgens trainer Eduard Gey- er van de Oostduitse kampioen is het losbandige leven van zijn spelers de oorzaak van de dikke nederlaag tegen Dynamo Berlijn, zaterdag met 1-4 in Cottbus. Inzet was, voor het eerst in de DDR, de Supercup. „De pinda's waren vandaag het beste", koelde Geyer zijn woede. „Wekenlang zijn we gevierd als de voetbalkoningen van het land. Er is te veel gefeest na het behalen van de titel" Misschien heeft Geyer de spelers ook wel te veel hun gang laten gaan. Hij heeft het drukker dan ooit, sinds hij is aange steld om de dolende nationale ploeg 'erbij' te doen. „Het is heel moeilijk, 22 mensen constant in de gaten te houden", geeft hij toe. Sportprijsvragen Lotto 31: 7-16-21-22- Deelnemers: 503.836. Inleg: 2.120.528. Prij- zenbedrag: 1.077.972. Cijferspel: 752473. Deelnemers: 244.106 Inleg: 366.159, vaste' prijzen. Westduitse lotto: 9- 11-20-38-42-47. Reser vegetal: 16. 'Spiel 77': 1580065. Belgische lotto: 3-14- 19-29-32-40. Reserve getal: 35. Jokernum- mer: 4029922. DEN HAAG Willem II heeft zaterdagavond maar even plezier gehad van aan- j koop Peter van der Ven. De ^verdediger kreeg in het duel1 "tegen het Griekse Levadia-1 kos twee keer geel van scheidsrechter Blom en j moest het veld verlaten. Wil-1 lem II won overigens met 3- 0, mede door een treffer van de voormalige FC Den Haag- spits Ron de Roode. De resultaten van de oefenwed strijden van het afgelopen week einde zijn: FC Utrecht-Aberdeen (Scho) 0-2 (0-1), Willem II-Levadia- kos (Grie) 3-0 (1-0), VVOG (4e klasse zondag)-Heerenveen 0-8 (0-2). Fortu- na S.-OFI Kreta (Grie) 1-1 (0-0), Em- men-Iraklis (Grie) 1-1 (0-1), ASWH (zat 2e klasse)- SVV 0-7 (0-1), Baren- drecht (zat le klasse)-Excelsior 1-4 1 (0-0), Sparta-Cercle Brugge 0-3 (0-1), Selectie Flakkee-DS '79 3-6 (0-2), Ba ronie (le kl zondag)-Willem II 0-1 (0-0), DCV (hoofdklasse-Excelsior 1-1 (1-1), Papendrecht (hoofdklasse)-DS '79 1-1 (0-1), Riinsburgse Boys-Haar- I lem 1-2 (0-2), WKE (le klas. zon)- Emmen 1-7 (1-1), FC Twente-FC Barcelona 0-4 (0-2), MVV-Energie 1 Cottbus (Odl) 3-0 (1-0). Nieuwland-toernooi; om de 3e plaats: Volendam-BVV Den Bosch 1-2 (0-1). Finale Vlissingen (hoofklasse zon- j dag)-RKC 0-2 (0-2). Sportwereld Boksen De Zuidkoreaan Kim Bong-Jun heeft zijn we reldtitel in het licht-papierge- wicht behouden door in Seoul zijn landgenoot en uitdager Lee Sam-Jung op punten, te verslaan. Moderne vijfkamp Lori Norwood uit Engeland is in I Wiener Neustadt met 5315 punten wereldkampioene ge worden. Bij de titelstrijd voor landenploegen dames kwam Polen als sterkste naar voren. Wielrennen Herman Fri- son (Bel) heeft in het weekein de een profkoers in Belgie over 88 kilometer gewonnen. I Laurent Fignon (Fra) werd tweede, de Italiaan Bugno der de. Matthieu Hermans was de beste Nederlander op de vier de plaats. KAATSHEUVEL Mid denvelder Raymond Rijn- tjes nam zaterdag in Kaatsheuvel wat zorgen weg bij trainer Adriaanse door een belangrijk aan deel in drie van de vier oefentreffers tegen ama teurclub DESK: 0-4. Op een steenworp afstand van de Efteling speelde FC Den Haag zaterdag negentig minu ten lang met hoofdklasser DESK, dat pas aan de oefen campagne is begonnen. „Het enige verwijt dat ik kan ma ken is dat we te weinig heb ben gescoord", concludeerde Adriaanse terecht, na de ne gende zege in de voorlaatste oefenwedstrijd. Ondanks een snel ingediend verweerschrift, vrezen FC Den Haag en trianer Adriaan se dat middenvelder Van der Laan onder meer aanstaande zondag tegen Ajax moet toe zien, nadat hij vorige week in het duel met Aberdeen tegen een rode kaart opliep. „Ik ga er vanuit dat bij Ajax, dat ik vrijdagavond goed heb zien voetballen, John van 't Schip geschorst zal zijn. Hij is eruit gestuurd tegen Appingendam en als ze hem niet schorsen zou er sprake zijn van klasse- justitie", aldus Adriaanse. Met een formidabele lob be paalde Rijntjes de ruststand op 0-1. In de tweede helft assis teerde de voormalige ADO'er ook bij de totstandkoming van de derde en vierde treffer (af gerond door Hoekman en Otto j nadat Danen voor 0-2 had ge- zorgd) voordat hij een kwar- j tier voor het eindsignaal uit- j viel met een knieblessure. Bij een onschuldig ogende valpar tij verdraaide de hoofdrolspe ler zijn linker knie, maar bij nader inzien viel de schade mee. Leidenaar Van Alphen, nog steeds „in beeld" bij Ajax, deed niet mee. Hij moet abso lute rust houden, omdat zijn hamstring-kwetsuur is overge slagen op zijn rug. Luzern wacht op eerste overwinning LUZERN FC Luzern wacht na vier wedstrijden in de Zwitserse competitie nog altijd op de eerste overwinning. De tegenstander van PSV in de eerste ronde van het Europese toernooi voor landskampioe nen speelde zaterdag in eigen huis gelijk tegen St Gallen: 1- 1. De club van trainer Friedl Rausch heeft nu drie maal ge lijk gespeeld en een keer ver loren. Austria Wien blijft het uitstekend doen in de Oosten rijkse competitie. De tegen stander van Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker won de uitwed strijd tegen Sturm Graz met 2- 0 en bleef zodoende stevig aan de leiding. Austria haalde uit de eerste vijf wedstrijden ne gen punten, twee meer dan FCS Tirol. In de Deense voet balcompetitie blijft Ikast tob ben. De tegenstander van FC Groningen in de eerste ronde van de Europa Cup voor be kerwinnaars verloor zondag met 1-3 bij Lyngby. HAMBURG De top clubs hebben het moeilijk in de Bundesliga. De min der draagkrachtige teams slagen er in het begin van het seizoen in het kwali teitsverschil te compense ren door een ongekende werklust. De tweede speelronde van de West duitse competitie leverde in zes van de acht duels een gelijk spel op. De toe schouwers vinden de toe genomen strijd aantrekke lijk. Het gemiddelde aan tal bezoekers ligt ruim 8000 hoger dan bij de start van vorig seizoen. Bayern Milnchen, Werder Bremen, Hamburger SV, Uer- dingen en Leverkusen lieten een punt liggen. Alleen Borus- sia Dortmund (3-1 tegen St. Pauli) en Waldhof Mannheim (3-2 tegen Bochum) verover den twee punten. De winnaar van het naar woensdag ver schoven duel Vfb Stuttgart - l.FC Köln kan zich direkt koploper noemen. Voorlopig wordt de ranglijst aangevoerd door vijf clubs met elk drie punten. Daartoe be hoort van de toppers alleen Bayern Milnchen. De lands kampioen toog zaterdag voor de 25e keer sinds de gemeen schappelijke promotie in 1965, naar de Bökelberg om tegen Borussia MÖnchengladbach aan te treden. De topper deed met een uitverkocht en sfeer vol stadion denken aan vroe gere tijden, maar de 34.500 toe schouwers gingen ontgoocheld naar huis. De thuisclub bezat de kwaliteit niet om er een goede wedstrijd van te maken, bij Bayern ontbrak de wil. Het duel einigde in 0-0. Het nieu we aanvalsduo van Bayern Milnchen, de Schot Mclnnaly en de Rus Michailov, bleef on zichtbaar. International Thon moest vlak voor rust gebles seerd naar de kant, waarna de aanvalsopbouw van de kam pioen helemaal stokte Twaalf minuten voor het einde kreeg Bayern toch de beste kans, maar invaller Bender strandde met een harde kopbal op doel man Kamps. Werder Bremen stelde op nieuw teleur. Ondanks een snelle treffer van de bijna veertig-jarige Burgsmilller, na vijf minuten, kon de ploeg geen afstand nemen van For- tuna Düsseldorf: 2-2. Chaloupa maakte vlak voor rust gelijk, waarna Rufer na een uur de thuisclub weer aan de leiding bracht. Acht minuten voor het einde bezorgde Schiltz het ge promoveerde Düsseldorf het tweede gelijke spel. Nürnberg en Leverkusen, bei de hoopvol aan het nieuwe sei zoen begonnen, konden ook geen beslissing forceren. Nürnberg, vorige week onge lukkig verliezer in de derby tegen Bayern München, kende opnieuw veel pech. De donke re spits Sane was op dreef, scoorde twee keer. De tweede treffer, vijf minuten na de pauze, leek voldoende voor de zege. Net als tegen Bayern kreeg Nürnberg in de slotfase opnieuw een teleurstelling te verwerken Schreier zorgde voor gelijkmaker, zes minuten voor het einde. Bij Vfl Bochum wordt na twee wedstrijden al angstig naar de ranglkijst gekeken. De nieuwe club van Gerrit Plomp heeft nog geen punt vergaard. Za terdag verloor de club van Waldhof Mannheim: 2-3. Het verlies bleef beperkt door een gebrek aan slagvaardigheid bij Waldhof, dat veel kansen on benut liet. Plomp deed op nieuw niet mee. Rob Reekers speelde onopvallend. Bayer Uerdingen, dat vorige week sterk startte, kon zater dag niet overtuigen. De lijst aanvoerder van de eerste speeldag trof in Karlsruher SC een weinig inspirerende tegen stander. Karlsruhe verloor vo rige week bij Stuttgart en wenste bij het eerste optreden voor eigen publiek geen risico te nemen. De verdediging van Verdingen hield gemakkelijk voor de tweede keer de nul F rankrijk Door een overwinning met 1-0 op Sochaux heeft Bordeaux de leidende positie in de Franse voetbalcompetitie behouden. Durand was matchwinner in de 25e minuut. Kampioen Marseille bleef moeizaam in de race door met 2-1 te winnen van Metz. Papin en Francesco- ii scoorden. Damir Buric (rechts) van Waldorf Mannheim in duel met Vfl Bochums Uwe Wegmann. FOTO: EPA UTRECHT Theo Aalbers heeft besloten nog drie jaar aan te blijven als voorzitter van FC Utrecht. In die periode geniet be strijding van het voetbalvandalis me een hoge prioriteit. „Het is af schuwelijk", klaagde Aalbers za terdag tijdens de presentatie van FC Utrecht. „Het seizoen begint nu met 400 man politie bij Utrecht - Feyenoord. Vorig jaar waren dat er 130". Aalbers heeft zich van meet af aan een tegenstander getoond van het clubpas-experiment. „Ik zou het wel goed vinden als alle clubs ermee te maken krijgen, maar ik vind niet dat de suppor ters van maar vijf clubs een voet balpas moeten hebben". Om on geregeldheden te voorkomen heeft FC Utrecht, in samen spraak met de gemeente, ver schillende maatregelen genomen. Zo is de voorverkoop voor het duel tegen Feyenoord van aan staande zondag vanmorgen om negen uur van start gegaan, later dan gewoonlijk. De voorverkoop adressen hebben minder kaarten toebedeeld gekregen dan te doen gebruikelijk. „En het is tragisch", aldus Aalbers, „dat de politie bij stand zal moeten verlenen om Feyenoord-supporters te beletten kaartjes te kopen". Aanhangers van de bezoekende club worden zondag wel in de ge legenheid gesteld alsnog een clubkaart aan te schaffen. De Utrechtse politie krijgt steun van Rotterdamse collega's bij het we ren van Feyenoord-supporters die wel over een toegangsbewijs, maar niet over de vereiste voet balpas beschikken. Gert van Ha- negem, de zoon van Wil lem, deelt handtekenin gen uit aan de jeugdige aan hangers van FC Utrecht, dat voorrang gaat geven aan bestrijding van het voet balvandalisme. FOTO: ANP Vertrek, zaterdag 12 augustus Breda Flora hoort al jaren tot de mooiste bloemententoonstellingen van West-Eu ropa. Voor het eerst zullen dit jaar naast honderdduizenden zomerbloemen en honderden bomen en planten ook groen ten en fruit gebruikt worden. Deze schitte rende tentoonstelling wordt ook dit jaar gehouden in de Grote Kerk van Breda Naast deze tentoonstelling kunt u nog Bre da op eigen gelegenheid bekijken. Deze gezellige stad biedt u vele leuke winkels en terrasjes! En op de terugreis kunt u ge nieten van een welverzorgd diner. Inclusief: «lx koffie met gebak «entree Flora «diner. Vertrek uit Gouda 08.00 uur en Den-Haag 08 30 uur. Terugkomst 's avonds om ongeveer 21.00 UTRECHT Altijd even gelukkig in zijn keuzes is hij niet geweest. Nog voordat Erik Willaarts in de nacompetitie van het voetbalseizoen '86/'87 FC Utrecht naar een plaats in het UEFA Cuptoernooi schopte, tekende hij een contract bij de Bundesli- gaclub Borussia Mönchen- gladbach. Bij zijn Duitse werkgever pakte hij ver volgens maar tien minu ten Europees voetbal mee tegen de latere Spaanse fi nalist Espagnol. Dat het Willaarts in Duitsland bepaald niet voor de wind ging, ontmoetigde hem daar entegen niet. Zijn overmijdelij- ke terugkeer naar de Domstad, november vorig jaar, kwam voor niemand als een verras sing. Wel de wijze waarop hij zijn rentree van een gouden randje voorzag. Met twee doelpunten in de be kerwedstrijd tegen RBC toon de de verloren zoon aan niet zijn 'torinstinct' kwijtgeraakt te zijn. Het Utrechtse publiek stond weer op de banken, maar een moeizaam tweede deel van de competitie volgde. Ondanks een koppositie in de eredivisie aan het begin van het seizoen, moest Utrecht uit eindelijk tot het uiterste gaan om degradatie te voorkomen. In achttien eredivisiewedstrij den scoorde Willaarts acht maal. Hij werd daarmee de tweede schutter van Utrecht achter rechtsbuiten Marco Boogers. Willaarts was echter niet bij machte de neerwaartse gang van de Domstadploeg te stoppen. Iets wat volgens hem ook niet van hem verwacht mocht worden. ,,De supporters dachten natuurlijk meteen te rug aan mijn eerste seizoen bij Utrecht. Toen speelde ik wel in een heel ander team. Ade laar, Kruis, De Kruijk en Van Loen; aansprekende namen die er het afgelopen seizoen niet meer bij waren. Dat maakt nogal wat uit. Het elftal dat ik na mijn Duitse avontuur aantrof was niet te vergelijken met het team waarmee wij toentertijd Europees voetbal haalden". Voetstuk De euforie rond Willaarts' te rugkeer bij Utrecht was daar mee niet anders dan bij zijn debuut in de Bundesliga. Bin nengehaald als een tweede Gerd Muller kreeg hij vrij snel het predikaat „Neue Bomber" opgelegd. De concurrentie met Hans-Jürgen Criens en Günter Thiele, met als inzet een plaatsje in de spits naast vedet te Uwe Rahn verloor hij. In de voorbereidingsfase op zijn eer ste Duitse seizoen leek hij op voorhand de strijd in zijn voordeel te hebben beslecht. Willaarts scoorde veel in die fase, maar in de competitie verliep de samenwerkig tussen hem en Rahn moeizaam. Uitgezonderd een aantal wed strijden in het begin van het seizoen '87/'88 was Willaarts daarna hoogst zelden in de ba sisopstelling van Borussia Mönchengaldbach terug te vinden. De Woudenbergse spits werd verweten teveel met zijn gedachten nog bij Utrecht te verkeren. Zijn reis jes 's zondags naar de Galgen waard vielen niet in goede aarde bij zijn Duitse werkge ver. „Wat moest ik anders. In Duitsland zat ik maar alleen in mijn flatje Met de auto ben je trouwens ook zo in Utrecht vanuit Gladbach. Zo'n groot uitstapje was het dus ook niet", reageert Willaarts op de toen malige kritiek. Zijn rentree in de Galgen waard leek daarmee nog maar een kwestie van tijd („De in tentie van Utrecht mij terug te halen was er eigenlijk al vanaf het begin"). Borussia dacht daar anders over en hield Wil laarts aan zijn contract. De Duitsers wensten hun investe ring van 800.000 gulden niet zomaar als verloren te be schouwen. Vooral ook omdat Utrecht niet tot kopen wilde overgaan, maar hun voormali ge 'goudhaantje' wilde huren. Na moeizame onderhandelin gen wist Utrechts voorzitter Theo Aalbers vorig jaar no vember Willaarts dan toch voor een huursom van 100.000 mark terug te halen. Zijn te rugkeer in de Galgenwaard was er één om in te lijsten. Blessureleed en tegenvallende prestaties volgden daarop. „Ik heb te geforceerd geprobeerd terug te komen. Het ontbrak mij aan wedstrijdritme", weet Willaarts nu. Utrecht speelt 13 augustus thuis tegen Feyenoord jraar eerste competiewedsmjd. Kwantitatief is de Utrechtse eredivisionist er niet op ach teruitgaan. Kwantitatief lijkt de ploeg een gevoeliger verlies geleden te hebben. Libero Gerrit Plomp vertrok naar Vfl Bochum, terwijl Luc Nijholt naar het financieel meer aan trekkelijke Zwitserland (Old Boys Basel) vertrok. Henny Verschoor en Marco van Del den spelen het komende sei zoen bij de Bredase eerste divi sionist NAC. Aangetrokken werden Edo Ophof (ex-AZ), de Engelse spitsspeler John Moore (ex-Sunderland en Huil City). De van de amateurs overgenomen Henny Lettinck, Robert Roest en Gert van Ha- negem (zoon van Willem van Hanegem) complementeren de Utrechtse selectie. Utrechts nieuwe trainer Cees Loffeld, afkomstig van zondag hoofdklasser Elinkwijk, be schikt nu met Willaarts en Moore over twee typische, sco rende spitsen. Net zoals destijd Van Loen en Wilaarts. Moore die als 'bliksemafleider' moet fungeren voor de in de ruiijite duikende Willaarts. De Wou denbergse prof verdedigt zich tegen de stelling dat hij een 'targetman' als Van Loen no dig heeft om tot scoren te ko men. „Ik heb veel aan Van Loen te danken. Zonder hem heb ik bij Utrecht ook doel punten gemaakt. Rond het zes tienmetergebied voel ik mij op m'n sterkst. Tactische op drachten uitvoeren of mee- voetballen is niet aan mij be- Ste<SIMON VAN DER HEIDE Erik willaarls 'Üdens één van zijn weinige wedstrijden in de bundesliga.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12