Kampioenenbord Leimonias motiveert Mark Koevermans Judit Polgar lijdt eerste nederlaag David H favoriet tijdens draversderby op Duindigt sportuitslagen Sport op tv SVV onder indruk van Barcelona Atletenveld Hengelo van wereldklasse SPORT SleidócQowiarit VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 FC Groningen-PSY niet op woensdag GRONINGEN De gemeente Gronin gen heeft de competitiewedstrijd FC Groningen-PSV, die voor woensdag 16 augustus op het programma staat, ver boden Volgens de gemeente betreft het een wedstrijd met een verhoogd risico. De plaatselijke overheid staat dit soort wedstrijden niet toe op woensdag. Ge zien de ervaringen in het verleden met [le aanhang van beide teams wil de ge- (neente geen uitzondering maken. Daar naast hebben de dreigende problemen rond de invoering van de voetbalpas Sen belangrijke rol gespeeld in de be sluitvorming. Voor PSV zou het de eer ste competitiewedstrijd zijn. De Eindho- /enaren missen de start van het seizoen loor een trip naar Spanje. Win Remmerswaal mist vier duels play-offs SANTPOORT De strafcom- missie van de KNBSB heeft Win Remmerswaal voor zes wedstrijden geschorst. De coach van Pirates was al voor de duels van zaterdag en zondag uitge sloten zodat hij de eerste vier wedstijden van de play-offs mist. Remmerswaal werd ge schorst wegens zijn rol in het incident dat zich vorige week vrijdag in de wedstrijd ADO-Pi- rates in Den Haag afspeelde. Scheidsrechter Fred de Kramer staakte het duel in de vierde slagbeurt omdat hij zich door Remmerswaal bedreigd voelde. Skütsje Heerenveen wint bij Lemmer LEMMER Het skütsje van Heer enveen boekte gisteren bij Lemmer een afgetekende overwinning. Schip per Tjitte Brouwer en zijn beman ning hoefden eigenlijk alleen maar strijd te leveren met het skütsje van Woudsend, waarvan Heerenveen pas in de laatste route voor de eindstreep afstand wist te nemen. Heerenveen nam hierdoor sportieve wraak voor het incident van woensdag toen het rammen van een boei schipper Brou wer op veertien niet-aftrekbare straf- punten kwam te staan. Alleen Woud send heeft vandaag tijdens de laatste wedstrijd op het Sneekermeer nog een theoretische kans om Joure van de eerste plaats te verdringen. Volleybalheren kloppen Grieken ATHENE De Nederlandse herenvolleybalploeg heeft Griekenland gisteravond in de tweede oefenwedstrijd duide lijk gemaakt, dat er nog een groot klasseverschil heerst tus sen de teams die over enkele weken tijdens de Europese ti telstrijd opnieuw tegenover el kaar staan. Nederland won in Athene met afgetekende cij fers: 3-0. De setstanden waren 15-8, 15-6, 15-13. Bondscoach Harry Brokking stuurde zijn voltallige selectie bij toerbeurt het speelveld in. Alleen de licht geblesseerde Edwin Ben- ne bleef op de bank. FREDDIE SPENCER STOPT ONTGOOCHELD DONINGTON Freddie Spencer heeft besloten met onmiddelijke ingang de mo torsport te verlaten. De diepgelovige Ame rikaan maakte zijn beslissing drie dagen voor de Grote Prijs van Engeland bekend. Spencer gold jaren geleden als een absolute topper. Hij veroverde driemaal de wereld titel. In 1983 was Spencer de beste in de 500cc-klasse. Twee jaar later veroverde hij twee wereldtitels, in de kwart- en halve-li- terklasse. ,,Het is dit seizoen niet gelopen zoals ik had gehoopt. Eigenlijk ben ik na 1986 nooit meer de oude geworden. Ik ben in die tijd verkeerd behandeld. Operaties, elektro-therapie. Niets hielp, de kwalen werden alleen maar erger. Toch kon ik de motorsport niet missen. Ik ben ontgoo cheld. Het heeft geen zin door te gaan", zei hij gisteren in Donington. Dopingbrigades waren al actief LONDEN Zonder verdere aan kondiging heeft de Internationale At- letiekfederatie (IAAF) de strijd tegen het gebruik van verboden stimule rende middelen verscherpt. De IAAF deelde gisteren in Londen mee dat de zogenaamde vliegende „doping-briga- des" al drie keer actief zijn geweest, waarbij in totaal vijftig steekproeven werden genomen. De resultaten daarvan bleven geheim. Zonder waarschuwing werden eind juli in Sofia twintig atleten tijdens de Bul gaarse titelstrijd gecontroleerd. Het zelfde aantal sportlieden moest op de Belgische kampioenschappen urine afstaan. Op de nationale marathon kampioenschappen in Australië wer den tien atleten getest. VANDAAG Nederland 2, 23.20 uui Hawaii Nederland 3, 22.40 uur: toernooien Amsterdam terdam. TV 5, 23.10 uur: Sport. Sky Channel, 18.00 uur: Golf Sky Channel, 19.00 uu bal. Sky Channel, 20.00 uu Sky Channel, 21.00 uur: bal. Sky Channel, 23.00 n 22.00 Honk- Volley- Rugby. FC Den Haag houdt vast aan kaartjesplan DEN HAAG Het bestuur van FC Den Haag heeft van de KNVB geen bericht gehad over afwijzing van het plan om door supporters kaartjes voor FC Den Haag - Ajax te laten verkopen. FC Den Haag aoudt daarom vast aan het voornemen op 13 augustus in Amsterdam toegangskaarten :e verkopen, zonder het tonen /an de clubpas daarbij ver- Dlicht te stellen. Voorzitter Werkhoven van FC Den daag: „Het plan begint er iteeds degelijker uit te zien en edereen krijgt er steeds meer /ertrouwen in". ?C Den Haag verwacht in Amsterdam op de wedstrijd- lag nog zo'n duizend kaartjes e slijten. Men rekent op een litverkocht Zuiderpark-sta- lion (15.000 plaatsen) en heeft ranavond (van 18.00 tot 20.30 lur) de loketten aan het sta- lion geopend. De voorverkoop ran seizoenkaarten heeft met en aantal van 800 kaarten al ■oor meer dan een ton aan in- omsten gezorgd. Tom de Jong wint koers in Maassluis -.EIDEN Tom de Jong SwiftCasba) heeft gister- ivond de ronde van Maassluis ofarendsveen sprong de laat- ite ronde weg uit een kop groep van acht man die half- coers was ontstaan. Op de itreep had hij nog tien meter jver op de aanstormende ach- ervolgers, van wie Erik Bos Moordrecht) tweede werd. iet was de eerste overwinning /an De Jong (22) in een natio nale wedstrijd. Jan Huigsloot, plaats- en club genoot van De Jong, werd ze- /ende. Hij was 'drie ronden /oor de finish weggesprongen, naar weer teruggepakt. In de coers voor liefhebbers en ve- eranen werd Pieter Evelein Leiden) vijfde. Hans Schoe- ink (Leiderdorp) pakte ook 'Og een prijsje mee: 15e. Quick Boys en Excelsior delen -EIDEN -' Quick Boys behaal- ie gisteravond een verdienste- ijke 1-1 tegen eerste divisio- ïist Excelsior. Voor rust hadden de Katwij- cers, die vijhf selectiespelers nisten, moeite met de Rotter- iammers. Dat resulteerde tien ninuten voor tijd in een tref- er van Leo van Buren. Na de hee wisselde coach Melbi Ra- Doen drie spelers en hanteerde le thuisploeg een aanvallen der concept. Nieuweling Mar- :o Dijkhuizen (ex-DCV) scoor- ie ver in de tweede helft de /erdiende gelijkmaker. De aanvallende middenvelder ;peelde overigens net als nieuwkomer Fred Kanbier ?en goed partij. Hike Barrowman :wenit wereldrecord jOS ANGELES Bij de strijd m de Amerikaanse zwemkam- üoenschappen heeft de 20-jari- e Mike Barrowman in Los kngeles het wereldrecord op e 200 meter schoolslag verbe- erd tot 2 minuten en 12,90 se- onden. Barrowman zwom het ecord in de series. Het oude ecord, 2.13,34, was sinds 2 au- ustus 1984 in handen van de Canadees Victor Davis. Iritse deelname iemenebestspelen er discussie ONDEN De toernee van ngelse cricket- en rugbyteams nor Zuidafrika kan leiden tot tsluiting van de Britten van i Gemenebestspelen die vol- ïnd jaar in Auckland worden ïhouden. Anti-apartheidslei- ;r Sam Ramsamy acht een )ycot van de zwarte Afrikaan- landen niet erg waarschijn- k. De Afrikaanse landen zoe- ïn naar een manier om de ritten uit te sluiten. Drie jaar ■leden bleven meer dan dertig frikaanse, Aziatische en Ca- libische landen weg van de emenebestspelen in Edin- irgh uit protest tegen Groot- rittannië dat weigerde econo- ische sancties te nemen tegen iidafrika. Afrikaanse landen idden in 1976 de boycot van Olympische Spelen in Mon- eal vanwege een toernee van n Nieuwzeelandse rugbyploeg ►or Zuidafrika. SON Mark Koever mans en Paul Haarhuis, op papier de twee sterkste Nederlandse tennissers bij de nationale titelstrijd in Son, hebben gisteren aan hun verplichtingen vol daan. Het tweetal bereik te de laatste vier door ze ges op respectievelijk Hendrik-Jan Davids en Jacco Eltingh. De zegekreet van Koever mans, die op de wereldrang lijst met de 76e plaats de best geklasseerde Nederlander is, maakte duidelijk dat de pupil van Frits Don er veel aan ge legen is de titel te winnen. „Ik wil dolgraag Nederlands kam pioen worden. Dat heeft ver schillende redenen. Allereerst op sportief gebied. Uitgezon derd Michiel Schapers zijn de betere gravel-spelers hier alle maal aanwezig. Tom Nijssen ontbreekt ook, maar hij is geen topper op gravel" „Een andere motivatie is het kampioenenbord bij Leimoni as. In het clubhuis hangt een bord met daarop de namen van de leden van de club die voor Nederland zijn uitgeko men in landen-ontmoetingen en/of nationaal kampioen zijn geweest. Ik sta er ook op, ik hebtenslotte in het Davis- Cuptoernooi gespeeld. Maar ik heb een streepje achter mijn naam omdat ik nog geen na tionale seniorentitel heb vero verd. Daar word ik steeds mee gepest en daar wil ik vanaf. Het maakt mij ook niet uit wat voor kampioenschap, enkel, dubbel of mixed, als het maar een titel is". Kansrijk Er is evenwel nóg een reden waarom Koevermans zondag wil winnen. Hij acht zich op gravel kansrijk in een duel met Schapers. „Ik heb met Mi chiel tijdens de Davis-Cup- wedstrijd tegen Indonesië af gesproken dat, als ik kam pioen word, we in een wed strijd om drie gewonnen sets gaan uitmaken wie de nationa le nummer één is. Bondscoach Stanley Franker ziet het ook wel zitten. Hij wil er net als wij iets leuks van maken, met veel publiciteit. En ik denk dat ik meer dan vijftig procent kans heb om te winnen". De kans is echter aanwezig dat Koevermans de eindstrijd niet haalt. In de halve finale treft hij Paul Haarhuis, eigenlijk een te vroege eindstrijd. Beide spelers zijn zich daarvan be wust. „De bovenste helft is sterker. Het probleem is dat als Mark en ik elkaar uitput ten, de winnaar zondag te moe is voor een sterke finale", stel de Haarhuis. „Maar ik denk, zonder arrogant te zijn, dat de Nederlandse kampioen uit ons duel komt". Bij de dames werden de vier halve-finalisten bekend. Ju dith Warringa had opmerke lijk weinig te duchten van Ka rin Moos; Heieen van den Berg zette haar zegereeks voort via een zwaarbevochten overwinning op Titia Wil mink. Carolien Vis en Nicole Jager man maken het viertal Voor aanvang van de oefenwedstrijd SVV-Barcelona reikte Johan Cruijff gisteren in Schiedam het eerste exemplaar van het boekwerk „De geschiedenis van Oranje" uit aan zijn jeugdidool Faas Wilkes. Even later kreeg Ronald Koeman als reserve-aanvoerder van het Nederlands elftal eenzelf de cadeau uit handen van Kees Jansma. Het boek omvat onder anderen foto's van alle interlands die Oranje in de loop der jaren speelde. Daartoe wist men zelfs een foto uit de Albaanse hoofdstad Tirana te bemachtigen. FOTO: anp SCHIEDAM Gehoord bij SVV-Barcelona (0-5): „Wilt u een beetje in schikken?". Jacques Nach tegaal, die na de Kuip nu ook in Schiedam de voet- bal-(rand)zaken aan el kaar kletst, moest gister avond zowaar z'n stem verheffen om de ruim 8000 toeschouwers wel kom te heten. Een wereld van verschil met vorig sei zoen toen rond het hoofd- veld van sportpark Harga regelmatig meer reclame borden dan toeschouwers stonden.. Nu zorgde de équipe van mae stro Johan Cruijff natuurlijk voor een extra interessante re cette, toch rekent SVV ook bij de eerste competitiewedstrijd, over anderhalve week tegen Eindhoven, op een behoorlijke toename van de publieke inte resse. Onder leiding van voor zitter/zakenman John van Dijk is de zo lang in de anoni miteit vertoevende club nieuw leven ingeblazen. De ambities zijn duidelijk, alle vingers wij zen maar in één en dezelfde richting: op naar de eredivisie! Met trainer Dick Advocaat, met wat verder op de achter grond ook Wim Jansen, met een vrijwel volledig nieuw elf tal wenst SVV zich liefst zon der omwegen richting het hoogste niveau te begeven. Werd vorige week regio-ge noot Feyenoord het vuur na aan de schenen gelegd (1-2), een tegenstander van het kali ber Barcelona bleek gister avond nog duidelijk wat teveel van het goede. SVV, zonder de routiniers Keje Molenaar en Pier Tol, toonde zich al bij voorbaat danig onder de in druk van de reputatie van de winnaar van de Europa Cup 2 die, zonder al te groots voetbal te hoeven demonstreren, sim pel vijf keer kon scoren. De twee belangrijkste aanwinsten voor de „trots van Catalonië" namen de eerste twee treffers voor hun rekening. Michael Laudrup opende de score al na 28 seconden, Ronald Koeman schoot 26 minuten later uit een directe vrije trap raak. Begui- ristain en na de rust tweemaal invaller Almagro deden de rest. Ronald Koeman speelde in zijn eerste redelijk serieus te noemen wedstrijd voor zijn nieuwe werkgever de volle negentig minuten en vertolkte daarbij al direct een hoofdrol. De dominante libero bevond zich meer vóór dan achter de defensie van Barcelona waar de organisatie vooral in han den was van de Braziliaan Aloisio. Koeman strooide op het middenveld rijkelijk met zijn welbekende lange passes die soms nog ietwat onwennig werden behandeld door zijn medespelers. Duidelijk werd wel dat Koeman ook in Barce lona de leidende figuur dient te worden, ook het tweetal Laudrup en Roberto leverde de bal telkens weer keurig bij de Nederlandse international AMSTERDAM De schaakwereld blijft volko men in de ban van de kleine Judit Polgar. Foto grafen verdrongen zich ook voor de partij van gis teren rondom het bord van de 13-jarige Hongaar- Voor de topschakers in de kroongroep was slechts één fo tograaf bereid de lange weg naar de vijftiende verdieping van een Amsterdams hotel af te leggen. Polgar slaagde er gisteren overigens niet in de sprookjesachtige ouverture van het toernooi voort te zet ten. Ze leed haar eerste neder laag, tegen de Rus Boris Gel- fand. Beiden zijn de onbetwis te toppers in de grootmeester- groep. In de kroongroep be hield Alexander Beljavski zijn eerste plaats. De Rus hield de met wit spelende Viktor Kortsjnoj in bedwang. De partij tussen Gelfand (met wit) en Polgar in de groot- meestergroep had het volgen de zettenverloop: 1 d2-d4, Pg8-f6; 2. Pgl-f3, c7-c5; 3 d4- d5, g7-g6, 4. Pbl-c3, Lf8-g7; 5. e2-e4, 0-0; 6. Lfl-e2, d7-d6; 7. 0-0, Pb8-a6, 8. Tfl-el, Pa6-c7; 9. Lcl-f4, a7-a6; 10. a2-a4. Lc8-d7; 11 e4-e5, Pf6-h5; 12. Lf4-e3, d6xe5; 13 Le3xc5. Ph5-f4; 14 Le2-fl, Ld7-f5; 15. Pf3xe5, Pc7xd5; 16 Pc3xd5, Pf4xd5; 17 Lc7-a3. Lg7- f6; 18 c2-c3, Pd5-b6. 19 a4-a5; Pb6- d7; 20 Pe5-f3. Tf8-e8; 21. Pf3-d4. Pd7-e5, 22 Pd4xf5. g6xf5. 23 Ddl-h5. e7-e6, 24 Tel-e3. Lf6-g7; 25 Te3- h3,h7-h6; 26 Th4-g3, D8-f6; 27. La3- c5, Pe5-g6; 28. Lc5-b6, e6-e5; 29. Lfl- c4. Kg8-h7; 30. Tal-dl, Ta8-c8; 31. Lc4-b3, Te8-e7; 32. Lb6-d8, Tc8xd8; 33. Tdlxd8, e5-e4; 34 Dh5-dl, f5-f4; 35. Td8-d6, Df6-e5; 36 Lb3xf7, Pg6- f8; 37 Tg3xg7 De5xg7; 38 Lf6-c4, e4-e3; 39. f2xe3, f4xe3; 40 Ddl-f3. Pf8-d7; 41. Df3-f5+, Kf7-h8; 42. Df5- h5, Pd7-f6, zwart geeft het op. DEN HAAG Op Duin digt vindt zondag het hoogtepunt van het draf- sport-seizoen plaats. In de Derby starten om 13.30 uur de beste zestien drie jarigen. De prijzenpot is met liefst 200.000 gulden gevuld, de winnaar mag de helft incasseren. Voor een draver is het behalen van de derbytitel van grote waarde. Een startbewijs is voorbehouden aan de twaalf meest winnende paarden, aan gevuld met de vier die dit jaar de snelste tijd liepen. In de af gelopen maanden hebben veel paarden hun uiterste best ge daan om aan één van deze cri teria te kunnen voldoen. Dit lukte bijvoorbeeld bij David van Weert, een paard van trai ner Hennie Grift die in Hil versum tot een snelle 1.17.6 kwam. David van Weert is in de Der by slechts een outsider, dit in tegenstelling tot David H die getraind en gereden wordt door. Wim Velis. Vorig jaar be hoorde hij al tot de snelsten, enkele maanden geleden de buteerde hij ijzersterk met zes achtereenvolgende overwin ningen waarbij zijn jaargeno ten geen schijn van kans kre gen. Vorige maand kwamen er echter problemen met dit klas- sepaard. In Hilversum over de sprint en een week later op Duindigt in de derbyproef liet hij het volledig afweten, beide malen als gevolg van een ga loppade in de beginfase. Naar later bleek had hij een ontste king aan één der achterhoe ven. Dit euvel, zo liet Wim Velis weten, is geheel genezen en dan moet David H zondag weer hoge ogen kunnen gooi en. Eén van zijn sterkste concur renten is Dancing Boszorg die de Derbyproef ondanks een bij de start opgelopen achterstand won. Maar ook Donderstraal, een trouw paard dat zelden een fout maakt, en Dispatch zijn kanshebbers. Het laatste paard wordt gereden door Hugo Langeweg die vorig jaar op indrukwekkende wijze ze gevierde, toen met Clan Vrije- nesse. Een herhaling behoort tot de mogelijkheden, Lange weg is in staat zijn paard spe ciaal te prepareren voor een koers. Een vraagteken vormt Den du Bois, het paard dat onlangs na een aanrijding losbrak en een ijzeren hek ramde. De gevol gen vielen gelukkig mee, vori ge week startte hij weer en fi- nishde als tweede. Als tweeja rige was dit paard een klasse apart en won een sterk bezette draverij in Parijs. Dit seizoen wil het echter nog niet erg vlotten. UTRECHT Ondanks aan vankelijke financiële proble men, die goeddeels werden op gelost door een garantie van de gemeente Hengelo, staat zondag 13 augustus een veld van wereldklasse atleten aan de start voor de zevende editie van de Adriaan Paulen Memo- rial-wedstnjden. Met de Rus Sergej Boebka (polsstokhoog springen) en het Amerikaanse kwartet Carl Lewis (100 me ter), Joe DeLoach (200 m), Ste ve Lewis (400 m) en Louise Ritter (hoogspringen) verschij nen vijf olympische kampioe nen van Seoul aan de start. Daarnaast heeft Jos Hermens ook de Marokkaanse alleskun- ner Said Aouita, de Russische wereldrecordhouder kogelslin geren Joen Sedyk en de Ame rikanen Leroy Burrell en An tonio Pettigrew, dit seizoen de snelsten op respectievelijk de 100 en 400 meter, kunnen vastleggen. De Amerikanen Carl en Steve Lewis, Deloach en Burrell zullen namens de Santa Monica Track Club een aanval doen op het wereldre cord 4 x 200 meter dat met 1.21,4 sedert 30 april 1977 op naam staat van de ploeg van de Arizona Universiteit. Orga nisator Rob Kerkhoven keert bonussen uit voor verbeterin gen van wereldrecords. Hij heeft zich .daarvoor in navol ging van de marathon in Rot terdam verzekerd. Kerkhoven hoopt met een geslaagd evene ment het komende jaar opge nomen te worden in de Grand-Prixcyclus van de In ternationale amateur atletiek federatie (IAAF). Sportwereld Tennis Bij een auto-onge luk in Millborn in New Jersey is de voormalige tenniskampi oene Tracey Austin ernstig ge wond geraakt. Ze verkeert niet in levensgevaar. Austin won in 1979 en 1981 de Open Amerikaanse kampioenschap pen. Golf Olazabal (Spa), Raf- ferty (Ier), Faldo (Eng), Woos- nam (Wal), James (Eng), McNulty (Eng), Ballesteros (Spa), Torrance (Eng), Durni- am (Eng), Roe (Eng), O'Con nor jr (Ier) en Walton (Eng) vormen, in deze volgorde, de eerste twaalf op de ranglijst voor het Europese team, dat van 22 tot 24 september op The Belfry in Sutton de Ryder Cup verdedigt tegen Verenig de Staten. Autosport Door een over winning in de tweede etappe heeft de Argentijn Jorge Re- calde zijn leidende positie in de autorally van Argentinië vergroot. Tweede is de Zweed Mikael Ericsson. Beiden rijden Lancia. Schoonspringen Sandra Groeneveld en Roupen Taviti- an nemen van 24 tot 27 augus tus voor Nederland deel aan de wereldkampioenschappen schoonspringen jeugd, die in Madrid worden gehouden. Tennis De finale van het toernooi om de Davis Cup wordt dit jaar van 15 tot 17 de cember in de Schleyerhalle in Stuttgart gespeeld. Vorig jaar won West-Duitsland de oeker in München. Voetbal De Argentijn Ra mon Diaz (30), die het afgelo pen seizoen uitkwam voor In- ter Milan, heeft een contract voor twee jaar getekend bij AS Monaco. PAARDESPORT Koersen van Drachten Eerste koers, 2040 m: 1. Carola K (J. Ruijgrok) 2.49,7 - 1.23,2; 2. Desda- mona, 3. Demian Lucswolle. Niet ge start; Charanta A Toto: winnend 4,10, plaats 1,20 1,40 1,00, koppel 18,30, trio 82,90. Tweede koers, 2040 m: 1. Daros (M. Lukje) 2.49,5 - 1.23,1; 2. Anton Ney- enrode; 3. Dimanche Severe. Niet ge start: Berta Polardachs. Toto: win nend 4,90, plaats 1,60 2,40 1,20, kop pel 10,20, trio 78,40. Derde koers, 2040 m: 1. Benny W (J. Paulusma) 2.43,9 - 1.20,3; 2. Angret- ta; 3. Angelique. Toto: winnend 6,80, plaats 1,30 1,10 1,20, koppel 5,60 trio 100,50. Vierde koers, 2040 m: 1. Airs and Graces (Mej. M. Mol) 2.44,9 - 1.20,8; 2. Zaffra Voltary; 3. Charlotte H. Toto: winnend 4,50, plaats 1,30 1,70 1,20, koppel 11,90, trio 92,60. Vijfde koers, 1640 m: Annabel K (L. Schoonhoven) 2.13,5 - 1.21,4; 2. Boogie Rumelaar; 3. Betsie Meerswal. Niet gestart: Beauty Draisine en Bo- din. Toto: winnend 16,20, plaats 2,60 1,80 1,80, koppel 40,90, trio 270,70. Zesde koers, 2040 m: 1. Chanel Groenhof (L. Schoonhoven) 2.48,6 - 1.22,6; 2. Cilly Westfrisia; 3. Camper Shadow; 4. Chantal W. Toto: winnend 3,30, plaats 1,70 1,40 2,30, koppel 5,00, trio 93,90, kwartet 248,50. Zevende koers, 1640 m: 1. Björn Haule (J. Pool) 2.12,7 - 1.20,9; 2. Aditi Guapa; 3. Ylongka Randalis. Niet ge start: Wapaloh Topfok en Barry Quick. Toto: winnend 2,40, plaats 1,30 1,60, koppel 5,10, trio 28,10. Achtste koers, 1640 m: 1. Yankee Power (Ao. de Wrede) 2.10,3 - 1.19,5; 2. Yerry Doffer; 3. Boy S. Niet gestart: Yerry Doffer. Toto: winnend 4,70, plaats 2,60 5,90, koppel 40,20, trio. 243,50. Negende koers, 2040 m: 1. Ashton T (R. Kromkamp) 2.43,3 - 1.19,6; 2. Chylayla Prinses; 3. Crack S; 4. Chambrefille M. Toto: winnend 3,80, plaats 1,40 1,90 1,20, koppel 24,70, trio 209,00, kwartet 1285,40. Tiende koers, 2040 m: 1. Zora Volo- mon (J. Pool) 2.40,7 - 1.18,8; 2. Mas- sie's Prize; 3. Alex di Tricla. Toto: winnend 2,40, plaats 1,50 1,60 2,80, koppel 6,70, trio 98,40. Elfde koers, 2440 m: 1. Boko's Dream (H. Langeweg) 3.22,9 - 1.21,9; 2. Alberdina Gerron; 3. Always Nebit. Niet gestart: Chic Belwin en Creese K. Toto: winnend 1,60, plaats 1,30 i,30, koppel 1,80, trio 7,70. W-5: 4-3-3-7-7, niet geraden. Omzet totalisator: 244.620,00. SCHAKEN Toernooi in Amsterdam Kroongroep, 5e ronde: Kortsjnoj (Zwi)-Beljavski (Sov) 0,5-0,5, Speel man (Gbr)-Piket (Ned) afgebroken; Van der Wiel (Ned)-Gulko (Vst) 0.5- 0.5. Stand: 1. Beljavski 3,5; 2. Korts- jnoi 3, 3. Gulko 2,5, 4. Speelman 2 1 afgebroken partij; 5 Van der Wiel 2; 6. Piket 1 1. Grootmeestergroep, 4e ronde: Gel fand (Sov)-Polgar (Hon) 1-0, Asmai- parasjvili (Sov)-Hulak (Joe) 0,5-0,5, Finegold (Vst)-Sosonko (Ned) 1-0, Rodriguez (CubHIIescas Cordoba (Spa) 0,5-0,5, Psachis (Sov)-Mohr (Wdl) 1-0, Kuijf (Ned)-Baglrov (Sov) 0- 1, Hansen (Den)-Blatny (Tsj) 0,5-0,5, Van der Sterren (Ned)-Van Wely (Ned) 0-1, Nijboer (Ned)-Douven (Ned) 1-0, Mednis (VstpCrisan (Roe) 1-0, Vanheste (Ned)-Garcia (Spa) 0.5- 0,5, Cifuentes (Chi)-Peelen (Ned) 0.5- 0.5, Ree (Ned)-Visse/ (Ned) 0-1. Stand: 1. Gelfand 4; 2. Asmaiparasj- vlli, Finegold, Polgar 3; 5. Bagirov, Hulak, lllescas,, Psaskis, Rodriquez, Nijboer, Van Wely 2,5; 12. Blatny, Hansen, Mednis. Sosonko 2; 16. Gar cia, Kuijf, Mohr, Van der Sterren, Van Heste, Visser 1,5; 22. Douven. Crisan. Cifuentes, Peelen 1; 26. Ree 0.5. SOFTBAL Hoofdklasse: Onze Gezellen-EDO 2- 0; Bloemendaal-Schiedam 0-1; Ter- rasvogels-HCAW 5-0. TENNIS NK in Son Damesenkelspel, kwartfinales: War- ringa-Moos 6-0, 6-3; Van den Berg- Wilmink 6-3, 4-6, 7-5; Vis-Schilder 6- 4, 6-1; Jagerman-Ter Riet 6-1, 6-3. Herenenkelspel, kwartfinales: Koe- vermans-Davids 6-4, 6-2, 0-6, 6-2; Haarhuis-Eltingh 6-2, 5-7, 6-4, 6-4. Herendubbelspel, kwartfinales: Van Boeckel/Davids-Noteboom/Troost 6- 3. 6-2; Bogtstra/Haarhuis-Heethuis- /Lieuwes 6-4, 7-6. Damesdubbelspel, kwartfinales: Bakkum/Jagerman-Moos/Warringa 6-0. 4-6, 6-3; Bollegraf/Vis-Grubben/ Vandierendonck 6-3, 7-6. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Bollegraf/Oosting-M Rooimans/No- teboom 6-4, 6-2; Schilder/Vekemans- Wegink/Van Gelderen 6-4, 6-3; Schultz/Bitter-Witvoet/Bogtstra 6-4, 7-6; Bakkum/Haarhuis-Vis/Bruln 6-4, 6-2. VOETBAL Oefenwedstrijden SVV-Barcelona (Spa) 0-5 (0-3). Doel punten: Laudrup. Koeman, Beguiris- tain, Almagro 2. Telstar-FC Magdeburg (DDR) 0-0. RVVH (2e klasse zaterdag)-DS '79 0- 4 (0-2). Doelpunten: Van der Weel, Beuk, Wouden, Knippenberg. Quick Boys (1e klasse zaterdagPEx- celsior 1-1 (0-1). Doelpunt Excelsior: Van Buren; Quick Boys: Dijkhuizen. SC Heracles-FC Twente 1-5 (0-1): Pattlnama 0-1, Roelofson 0-2, Nijen- huis 0-3, Vellen 1-3, Elzinga 1-4, Gaasbeek 1-5. FC Groningen-Trabzonspor 1-1 (0-0). Doelpunt FC Groningen: Veenhof; Trabzonspor: Hamdi. SC Heerenveen-SC Veendam 2-2 (0- 0). Doelpunten Heerenveen: Angel. £roen; Veendam. Brouwer, Wiebing. Eindstand toernooi: FC Groningen 2- 3 (5-2), Trabzonspor 2-3 (4-2), SC Heerenveen 2-1 (4-5), SC Veendam 2-1 (3-6). LTC (2e klasse zaterdag-Emmen 0-5 (0-2). Doelpunten. Koopal, Kroezen, Metz, Schaap, Jans (eigen doel). Eijsden (2e klasse zondag)-WV 0-2 (0-1). Doelpunten: Vincent, Delahaye. Wilhemina '08 (hoofdklasse)-NEC 1-6 (1-2). Doelpunten NEC: Vroomans 3, Lok. Van Wanrooy, Radstaat. Avanti (2e klasse zondag)-Roda JC 2- 6 (1-4) Doelpunten Roda JC: Van Loen 2. Van der Waart, Früser. Ver hagen, Hofman; Avanti. Trost (eigen doel). Russens. WIELRENNEN Ronde van Burgos Ploegentijdrit: 1. Minguez 43 km in Anquetera (Spa) 9.44.57, 2. Fuerte (Spa) 1.44, 3. Vanderaerden (Bel) 1.51, 4 Talen. 5. Winnen, 6. Weltz (Den) 1.52, 7. Cabestany (Spa), 8. Chozas (Spa). 9. Dominguez (Spa) 1.53, 10. Emonds (Bel). Ronde van Hessen 3e etappe: 1. Rouxel (Fra) 191 km in 4.45.11. 2. Dupuy (Fra). 3. Matt (Wdl) 1 50. 4 Krön (Wdl) 2.08, 5 Fischer (Wdl), 6 Bligard (Den). Algemeen klassement: 1. DOrper (Wdl) 12.16.07. 2. Stantsjev (Bul) 0.01. 3. Duin (Ned) 0.05, 4. Pillon (Fra) 0 09, 5. Duwe (Wdl) 0.11. 6. Höbel (Wdl) 0.15. Profronde in Oostvoorne: 1 Nijdam 85 km in 2.05.32, 2. Schurer. 3. J van der Poel op 0.08. 4. Nijboer, 5. Kools, 6. Van Poppel. 7 Hermans. 8. Redant (Bel), 9. Veenstra. 10. Beuker Profronde in Panningen: 1 Maassen 100 km in 2.18.48. 2 Lammertink. 3 Van Vliet. 4. Vos op 0.20. 5 Jakobs. 6. Alberts, 7 Draaijer. 8 Manders, 9. Brown (Gbr). 10 Van Bakel. ZEILEN WK Europe in Oxelosund (Zwe) Heren, 5e race: 1. Van Teylingen (Ned), 2. Van Leeuwen (Ned), 3. Wal- lin (Zwe). 4. Kats (Ned), 16. Stlbbe (Ned). Stand: 1 Kats 18.00 punten, 2. Johansson (Zwe) 40,7, 3. Christiansen (Den) 40,7, 4 Van Leeuwen (Ned) 51,7, 13. Stibbe (Ned) 86.7. 19. Van Teylingen 115.0 20. Nordanus 118.0. Dames, 5e race: 1 Jensen (Den). 2 Van Leeuwen (Ned), 3. Calligaris (ita), 28. Manuel (Ned). 42 Fokke (Ned). Stand: 1 Calligaris (Ita) 55.7. 2 Bec ker (Vst) 56,7, 3. Ingangi (Ita) 62.7. 14. Van Leeuwen 89.0. 29 Manuel 138.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7