Filmblik in plaats van perkament Veronica zoekt Tineke RADIO/TELEVISIE üaidóQ Soumnt VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 HILVERSUM Veronica is op zoek naar een pre sentatrice, die op Radio 2 in het opgevallen gat kan stappen dat Tineke met haar vertrek naar TV10 heeft achtergelaten. „Ik wil er absoluut een vrouw hebben", laat Hans van der Veen, de nieuwe directeur ra dio van Veronica weten. „Wanneer ik niemand kan vinden, dan wordt „Muziek terwijl u werkt" definitief met een uur verlengd". Veronica gaat vanaf 1 oktober vanuit haar eigen huis aan het Laapersveld in Hilversum uit zenden. Het inrichten van de studio's is dan achter de rug. Van der Veen gelooft niet dat deze verhuizing grote veran deringen in de programmering teweeg zal brengen. „De nacht wordt mogelijk wat rustiger. Die wijziging was in eerste in stantie het gevolg van de luis tercijfers. Toen we de rappor ten binnenkregen, bleek dat we de slechts beluisterde nacht van de Nederlandse radio maakten. Daar zijn we ver schrikkelijk van geschrokken. Inhakend op het succes van „De Zwoele Zomernacht", be dachten wij dat Veronica on der de titel „De Wollige Win ternacht" vanaf oktober de nachtelijke uren zou moeten vullen met eenzelfde soort muziek, dus mooie, rustige pla ten, vooral qua tempo. Net toen we dat hadden besloten, kwam het bericht, dat het bu reau dat de cijfers samenstelt zich had vergist. Zij hadden 'onze' nacht een of twee dagen naar voren of naar achteren Ih® Peter Holland neemt de och tenddienst van Bart van Leeu wen over. FOTO: VARA geschoven. En wat bleek dat we de best beluisterde nachtu ren maakten. Ik ben toen een paar keer met mijn hoofd te gen de kast gelopen van gekte, maar uiteindelijk heb ik toch besloten „lekkere muziek"- plan door te zetten. Dus vanaf 1 oktober gaat dat gebeuren. We beginnen dan om twaalf uur met „De Stemband", daar na van twee tot half vier Rob Stenders, van half vier tot vijf uur Francis Dix en van vijf to zeven Peter Holland, die Bart van Leeuwen vervangt". „Op Radio 2 keert de Alarm schijf terug en ik moet nog een oplossing vinden voor het uur na „Radio Romantica". Dat is de ene week twee en de ande re week drie uur. Die wisse ling houdt verband met de uit zending van „Bodyline", maar dat programma komt mogelijk in het nieuwe seizoen te ver vallen. Is dat zo dan heb ik een uur waar ik weer iets mee kan doen. Zeker is in elk geval dat we in de wintermaanden, net als vorig jaar, op lokatie gaan uitzenden, dus we gaan weer naar de wintersport. Die lijn trek ik ook door naar de zomer. Dan wordt er waar schijnlijk rechtstreeks vanuit geliefde vakantie-oorden in Spanje uitgezonden". HANS PIËT Vivian Boelen naar nieuwsrubriek TV10 AALSMEER Vivian Boelen, presentatrice van KRO's „Lek ker weg" en „Brandpunt in de markt", is aangetrokken voor de nieuwsrubriek van TV10. Samen met Jaap Jongbloed zal zij ver antwoordelijk zijn voor de presentatie ervan. Het tweetal wisselt elkaar wekelijks af. Vivian (33) begon in 1976 haar loopbaan in de omroepwereld. Zij was onder meer omroepster bij Veronica, presenteerde met Kees Jansma en Aad van de Heuvel „Sport op zaterdag" en was vorig seizoen te zien in „Brandpunt in de markt". Haar overstap van de KRO naar TV10 motiveert ze met: „De opzet van de nieuws rubriek vind ik goed. In een serieuze sfeer de actualiteit van de dag bespreken, maar dan wel op een manier dat er ruimte blijft voor menselijke emotie" VPRO BRENGT ZOMERSERIE OVER TELEVISIE ALS GESCHIEDBRON TV-toen. Ot: hoe de Nederlandse te levisie geschiedenis schrijft. Terug blik. VPRO-televisie. Ned 2 om 20.10 uur. Zondag. HILVERSUM Was 't maar altijd zomer in Nederland. Dan zou de vaderlandse beeldbuis elke dag bol staan van de her halingen en zou de televisie nog vaker uit kunnen blijven. Want het herbeleven van se ries als „De Brekers" of Knight Rider" of van het praatprogramma met Boude- wijn Büch, die op deze manier ook maar niet ouder wordt, zijn geen prettige ervaringen. En de wetenschap dat de regu liere programmering (shows en kwissen dus) steeds meer nadert, doet het angstzweet al weer uitbreken. Maar gelukkig prikkelt de herhalingsdrift in „de vrije zo- merzendtijd" ook de meer creatieve mensen in omroep land. Zoals bij de VPRO. Met succes hebben ze op de 's Gra- velandseweg de archieven doorploegd. En brengen nu in vier avondvullende televisie programma's de serie „TV- toen of: Hoe de Nederlandse televisie geschiedenis schrijft". Zondag is de eerste aflevering onder de titel „...heeft alom in den lande verontwaardiging gewekt". Onder begeleiding van drie historici, prof. dr. H. W. von der Dunk, prof dr. J. Th .M. Bank en prof. dr. J. C. H. Blom laat de VPRO zien hoe essentieel de rol van film en televisie inmiddels is gewor den. De televisie, in oorsprong een amusementsmedium, speelt inmiddels een rol in de politieke geschiedenis. De VPRO heeft daar zelf natuur lijk het nodig'e aan bijgedra gen. Bijvoorbeeld met de tv- vertelling „Vastberaden, maar soepel en met mate...", over de Nederlandse geschiedenis in de jaren 1938-1948, die als laat ste deel van deze serie op 27 augustus zal worden uitgezon den. Rookbom Over het nut van de televisie voor de geschiedwetenschap verschillen de drie historici van mening. Maar dat de grote zendmast Lopik invloed heeft gehad, staat buiten kijf. Dr. J. Bank zegt dat na-oorlogse ge schiedschrijving zo goed als Prof. dr. J. Th .M. Bank: „Televisie heeft Jan met de Pet gewoon heel dicht bij het koningshuis gebracht". FOTO: VPRO onmogelijk is zonder het ge bruik van televisie: „De rook bom tijdens het huwelijk van Beatrix en Claus bijvoorbeeld. Dat is toch een prachtig voor beeld van wat televisie ons nu nog heeft te zeggen". De televisie heeft volgens hem de culturele ontwikkeling ge registreerd: van het autori teitsbesef in de tijd van de we deropbouw, via de vormeloos heid van de jaren zestig tot de daaropvolgende terugkeer naar de tradities. Zelfs de minst enthousiaste te levisiekijker onder de drie ge schiedvorsers, prof. dr. H.W. von der Dunk, ontkomt er niet aan om televisie enige beteke nis te geven. Von der Dunk: „Ook al is de waarde van de gefilmde documentaire betrek kelijk en vergroot zij niet het inzicht in de historische ont wikkeling, als impressie of sfeertekening, is zij zeker nut tig". Via de televisie zijn de na-oor- logse ontwikkelingen goed te volgen. Het filmblik vervangt dus steeds vaker het perka ment als historische bron. Want de dramatiek van be langwekkende gebeurtenissen, zijn door de camera nog hon derd keer vergroot: zoals de treinkaping bij De Punt, de Kroningsrellen, de Nacht van Schmelzer. Lakeien Al raakt het onderwerp zo nu en dan enigszins onderge sneeuwd door de wijsheden van de heren historici, het ko ningshuis is het hoofdthema van deze eerste aflevering van „TV-toen". En de algemene conclusie is dat de televisie het Huis van Oranje alleen maar populairder maakt. Dit is niet alleen te danken aan de mo narchistische propaganda van de „lakeien van het Polygoon journaal", die nog altijd diep in het stof buigen voor de Oran jes of het fraaie Beatrix-inter view van twee jaar geleden. „Televisie heeft Jan met de Pet gewoon heel dicht bij het koningshuis gebracht. Boven dien wordt er door Oranje uit stekend pr bedreven", zegt Bank. Zelfs clichébeelden bij openin gen van exposities en snelwe gen blijken vruchten af te werpen. „Je ziet op televisie al jaren alleen maar dezelfde plechtigheden. De koningin verricht een formele hande ling en krijgt vervolgens een bos bloemen. De rest van de gebeurtenis wordt niet in beeld gebracht. Het blijkt ech ter dat zo'n traditie aan men sen de noodzakelijke vastig heid biedt", meent Von der Dunk. De functie van de geschiedenis is om het beeld van het verle den door te geven. In deze op tiek blijkt zelfs een nogal du bieuze televisie-serie als „Wil lem van Oranje" historische waarde te bezitten. Von der Dunk: „Dit drama, vol met on verteerbare anachronismen, zegt veel over de tijd waarin 't is gemaakt. Het is nuttig mate riaal voor toekomstige histori ci. Zij kunnen dan weten hoe Willem van Oranje toen werd gezien". FRANS BOTHOF 17.30 Journaal. KRO 17.40 Markant achterland. Afl. 1. KRO 18.25 Noordzee, internationale serie over de druktste en meest bedreigde zee van de hele wereld. Afl. 4: En de mens schiep Neder land. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.16 De grapjas (Gagman), slapstick van Juraj Herz. Afl. 5: De pechvogel. 19.40 Lekker weg, toeristisch magazine. Afl. 11: Lekker weg... op het water. Pre sentatie: Vivian Boelen. 20.05 Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra- 20.30 Empire Inc., Canadese se rie. Afl. 2: 1939. Munroe krijgt de verantwoordelijk heid over de Canadese oorlogsindustrie, maar Amy ondermijnt haar va ders politieke carrière. Larry wil in dienst. 21.25 Brandpunt, actualiteiten rubriek. 21.55 Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl. 9: Plotseling thuis. Ruth volgt een EHBO-cursus. Rigsby wil' dat hij haar aandacht krijgt, in plaats van de in valide bewoner van hun huis. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 In't holst van de nacht. (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Bogota blues. Om een zaak rond verdovende middelen op te lossen krijgt het onder zoeksteam hulp van een detective uit Colombia. NCRV 23.30 EThe spy who came in from the cold. Amerikaan se speelfilm uit 1965 van Martin Ritt naar het boek van John Le Carré. Met: Richard Burton, Claire Bloom, Oskar Werner e.a. Alec Leamas krijgt van de Britse geheime dienst de opdracht een spion te spe len die bereid is tot ver raad in een spel van spio nage en contraspionage. 01.17 Einde. NEDERLAND 2 TROS 15.30 S Op volle toeren. Mu ziekprogramma gepresen teerd door Chiel Montag- ne. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl. 13: Jacht op een moordenaar. De ontwer per Dr. Arnold Bothe wordt vermoord en Harry vindt de auto van het slachtoffer De D-day Rock Roll-invasie in Amsterdam is een onderdeel van „Markant Achterland". NED 1 17.40 uur. FOTO: ANP met lopende motor in de garage. 18.00 Dieren in het wild (Wild, wild world of animals), na tuurserie. Afl. 28: Hoe in telligent is een dolfijn? 18.23 Heathcliff Co. teken filmserie. 18.55 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl. 14: Een koek je van eigen deeg. Bassie heeft zin in een koekje en doet alles om er een te be machtigen. 19.02 Knight Rider Ameri kaanse serie. Afl. 12: De gijzeling. Hoewel Bonnie niet van vliegen houdt, ge bruikt zij dit vervoermiddel toch om het huwelijk van haar zuster bij te wonen. Ze mag blij zijn dat Michael en Kit zulke goede vrien den zijn... NOS 20.00 (TjJournaal. TROS 20.28 Te land ter zee en in de lucht. Hoogtepunten uit dit spelprogramma gepresen teerd door Jack van Gel der. 21.30 TROS weekendfilm: „Snelle" liefde (Heart like a wheel), Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Jonthan Kaplan. Met: Bon nie Bedelia, Beau Bridges, Leo Rossi e.a. De vrouwe lijke auto-coureur Shirley Muldowney begint een re latie met haar monteur Connie Kalitta, die zij na enige tijd weer verbreekt. Tijdens de WK autoraces 1982 staan zij als rivalen tegenover elkaar. 23.20 TROS sport extra: Maui Invitational Grand Slam, reportage van dit surf-eve- nement op Hawaii. NOS 00.15 Journaal. 00.20 Einde. NEDERLAND 3 FEDUCO/AVRO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Joegoslavische fol klore. NOS 18.30 Sesamstraat. 18.45 De tijger Leopold. Teken filmserie. Afl. 4: De dolge worden tuinmachine. 18.55 Robin Hood, serie. Afl. 11: De betovering. Robin wordt betoverd door een vloek van de heks Lilith. Alleen Herne kan Robin en zijn mannen redden. 19.47 Verhalenvertellers, serie. Afl. 15: Quizz. 20.00 Journaal. 20.29 Avondvoorstelling: De maestro Klemperer, por tret van de Duitse dirigent Otto Klemperer n.a.v. zijn 100ste geboortedag. Commentaar: Fred Anhalt. 21.20 Klemperer dirigeert Beet- hovens Eroica, Symfonie in Es, opus 55, van Beetho ven uitgevoerd door New Philharmonia Orchestra o.l.v. Otto Klemperer. 22.30 Journaal. 22.40 Studio sport, met Amster dam 714 en AD Toernooi. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.45 Einde. 17 00 Flipper, Amerikaanse jeugdserie Afl.: De zeekreefte- naanval (The lobster trap). Juke Box. Webster Amerikaanse serie. Afl. 30: God bless the child. Met: Emmanuel Lewis, Susan Clark, Alexis Kanas e.a. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Afl. 251. 18.05 Plons Afl.: Plons en de 18.10 Speel op sport Serie jeugd programma's waarin op speel se wijze een bepaalde tak van sport wordt toegelicht. Van daag: Atletiek. Presentatie: Gert Verhulst en Wilfried Mos- tinckx. Korte film. Uitzending door derden, pro gramma van de Liberale televi sie- en radio-omroep. Mededelingen en programma- overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche serie. Afl. 163. De Robin sons zijn opgetogen over de nakende geboorte. Jim vindt de verdwenen bandopname. Terry vertelt Brabara dat Char les verslagen is. De Vervloeking (The Omen), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Richard Donner. Met: Gre gory Peck, Lee Remick, David Warner e.a. (originele versie met Nederlandse ondertite ling). Katherine, de vrouw van een Amerikaans diplomaat, brengt een doodgeboren kind ter wereld. Een priester stelt haar voor om een pasgeboren baby te adopteren. Als het kind 5 jaar is geworden, ge beuren er lugubere dingen. Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws. Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen. Citadel 10-delige Britse se rie naar het boek vna A.J. Cro- 23.40 Coda, Vijfde gedicht voor Ma ria Magdalena van Paul Snoek. 23.45 Einde. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 40. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Soldaten van de Grote Oor log, programma over de Eer ste Wereldoorlog. 22.25 Einde. RTBF 1 Vacaturebank. L'ècran des vacances, met: Stripy. Hello Kitty en Alex. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en weerbericht. Jeux sans frontières, steden- spel gepresenteerd door Sylvie Rigot en Thierry Tinlot vanuit Tornar (Portugal). In édits, documentaireserie over Belgisch Kongo. Afl. 2. Coeur et pique: L'album, hoogtepunten uit het program ma Coeur et pique. Laatste nieuws en weerbe- DUITSLAND 1 15.30 Tagesschau. 15.35 Papi, was machst Du eigent- lich den ganzen Tag? 15.45 Landunter, Ferien auf der Hal- lig Gröde. Film over drie stads mensen die een bezoek bren gen aan het eiland Hallig. 17.05 Immer lachelnd, Tsjechische animatiefilm. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Der grüne Witwer. 18.13 Glücksbringer, amusements programma. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Der Schein trügt. 19.58 Programmaoverzicht. 20.00 ISTagesschau. 20.15 Schwarzwaldmadel, Duitse speelfilm uit 1950 van Hans Deppe. Met: Sonja Ziemann, Rudolf Prack, Paul Hórbiger e.a. De schilder Hauser wordt tijdens een bal verliefd op de knappe secretaress Barbele, die voor de gelegenheid in kle derdracht is. Malwina, ster van een ijsrevue, probeert echter tussen beiden te komen, om dat zij meent de oudste rech ten te hebben. Aansl.: Tages schau. 22.00 Gott und die Welt, Wie aus Paaren Eltern werden. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00 [si Heut'abend... Die ARD-Talk- show mit Joachim Fuchsber- ger, amusementsprogramma met als gast: Karl Schönböck. 23.45 Sommergeschichten: Zehn - Die Traumfrau (Originele titel: 10). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Blake Edwards. Met: Dudley Moore, Julie Andrews. Bo Derek e.a. De compomist George Webber geeft alle vrouwen cijfers van 1 tot 10. Als hij een vrouw ontmoet die op zijn schaal absoluut een 10 waard is, achtervolgt hij haar en haar kersverse ehtgenoot op huwelijksreis. 01.45 Tagesschau. 01.50 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.55 Einde. DUITSLAND 2 15.28 Mit dem Wind urn die Welt, Het zeilschip de „Aspasia" wordt op haar reis gevolgd. Afl. 5: lm Reich des Mërchen- könlgs Die Tonga-Insein. 16.10 Logomobil. Jeugdjournaal. 16.25 Freizeit, ..und was man da- raus machen kan. Vandaag: 1. Ontdek Duitsland: de bene- den-Saar; 2. Bergwandelen met de hele familie. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- 17.10 Jagdszenen aus Hollywood, tekenfilm met Tom en Jerry. 17.15 Sommerfestival im ZDF - Western: In Colorado ist der Teufel los (1). (The sheepman), Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Georg Marshall. Met: Glenn Ford, Shirley MacLalne, Leslie Nielsen e.a. Jakob Lie- blich komt naar Powder Valley om schapen te fokken. Step hen Bedford, die hier de dienst uitmaakt, tracht hem eerst op vriendelijke wijze, maar later wat hardhandiger weg te krij- i in Colorado ist der Teufel los, Amerikaanse speelfilm (2). ZDF - Ihr Programm, Program ma-overzicht. I Heute. I Ausiandsjournal. Reportages van buitenland-corresponden- i BEurocops, Duitse politiese rie. Afl.: Der Schwur. Met: Hei- ner Lauterbach, Angelika Goc- kel, Heinz Hönig e.a. Zes jaar geleden heeft commissaris Dorn een man gedood. Zijn broer Holzer heeft daarna ge dreigd Dorn om te zullen bren gen Als Holzer vrij komt, ver zekert hij Dorn dat hij zijn drei gement niet zal uitvoeren. Dorn vertrouwt de zaak niet... Lach mal wider. Sketches met populaire acteurs als: Gritt Böttcher, Dieter Hallervorden, Harald Juhnke e.a. i Heute-Journal. 1 Aspekte. Cultureel magazine. 1 Die Sport-Reportage. Sommerfestival im ZDF - Film total verrückt: Wo is' Pappa? (Where's Poppa?), Amerikaan se speelfilm uit 1970 van Carl Reiner. Met: George Segal, Ruth Gordon, Trisch van Deve- re e.a. Gordon heeft zijn vader beloofd zijn demente moeder, die constant vraagt: Wo is' Pappa? niet naar een bejaar dentehuis te sturen. De druk op beide zoons wordt echter zo groot dat zij besluiten dit toch te doen. Gordon brengt haar naar het tehuis en stelt de eerste de beste oude heer voor als: Das is' Pappa. DUITSLAND 3 15.50 Teletekstoverzicht. 16.15 I'Bulldog Drummond: das Geheimnis der Strahlenkanone (Arrest Buldogg Drummond), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van James Hogan naar de ro man The final count van H.C. (Sapper) McNeile. 17.15 Der Schatz ist vergoldet, Duit se schlagers. 17.35 Super-Grips: Das schnelle Spiel für helle Köpfe, spelpro gramma met Frank Laufen- 18.00 Sommer öm d'r Dom, Een va kantiedag rond de Dom In Keulen. 18.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, programma met en voor kinde- 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Umweltspiegel, politiek maga- 20.30 Auslandsreporter, Der Haupt- stadt der Pistolen. 21.00 Plus 3 extra: Arbeitsplatz Eu ropa, documentaire over de arbeidsmarkt en sociale om- standigeden in de BRD, Enge land. Frankrijk en Spanje met oog op 1992. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK. Der Wochendurchblick, weekoverzicht. 22.30 (K ZW) Zum 75. Jahrestag des Kriegsausbruchs 1914: Junge Frau von 1914 (2), tv- film van Egon Günther naar het boek van Arnold Zwelg. 23.44 Das Schloss der George Sand. Een wandeling door No- hant, het kasteel waar de schrijfster George Sand woon de en werkte. 00.13 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 Edward my son, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van George Cukor. Met: Spencer Tracy, Deborah Kerr e.a. Children's BBC, met Andy Crane. Met: Puppy's further adventures, tekenfilm. On the waterfront, Afl. 1: Revi- Newsround. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht Regionaal nieuws. Wogan, talkshow met Terry Wogan. Space raiders, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Harold R. Cohen. Met: Vince Edwards, David Mendenhall, Patsy Pea- 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weekend weerbericht. 22.30 The fortunes of War 7-deli- ge serie. Afl. 3. Met: Kenneth Branagh, Emma Thompson, Ronald Pickup e.a. 23.25 Omnibus at the proms: BBC Concert Orchestra o.l.v. Barry Wordsworth m.m.v. Maria Ewing, sopraan en Richard Rodney Bennett, piano. Rhap sody in blue van George Gershwin en liederen van Cole Porter. 00.25 Villain, Engelse speelfilm uit 1971 van Michael Tuchner. Met: Richard Burton, Ian MacShane e.a. 02.00 Weerbericht. 02.05 Einde. BBC 2 15.55 Holiday outings: Newmarket. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: •Hickstead Derby. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. 17.00 Hickstead Derby. 18.00 Very exceptional soldiers. 18.30 Seal mothers. 19.00 George Formby in: South American George. Engelse speelfilm uit 1941 van Marcel Varnel. Met: George Formby, Linda Travers, Enid Stamp- Taylor e.a. 20.30 Open space: Stop Sizewell. 21 00 King Carl. 21.30 Gardeners world, tuinierstips. 22.00 The godfather saga, afl. 2. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Comedy double Bill: met Jack Benny. Vanavond: The Death Row sketch. 00.45 The Honeymooners, serie met Jackie Gleason, Art Carney, Audrey Meadows e.a. 01.10 EQuai des brumes, Franse speelfilm uit 1938 van Marcel Carnè. 02.45 Einde. IB Ondertiteling via Teletekst ID Tweetalige of stereo-uitzending B Zwart/wit-uitzending ■n Zwart/wit-ultzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Baseball. 20.00 Kanoën. 21.00 Volleybal. 22.00 Golf. 23.00 Australian Rugby League. 00.00 Golf. 01.00 Close. SUPER CHANNEL Hot Line. The Gobal Chart Show. Foley Square. Touristic Magazine. Hollywood Insider. Transmission. World News and Weather. Chart Attack. Billie Hollyday-Long Night of Lady Day. World News and Weather and The Mix. MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 XPO. 21.00 Yol 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07 00 Night videos. TV 5 16.05 Concours de jeunes solistes 1989. 17.05 Jeux et comptines de chez Télétourisme. Breves et Mètèo Europèene. Recreation. I'lmagination au galop. Des Chiffres et des Lettres. Montagne. Le Loufiat. Des bateaux sous la mer. Decibels. Journal Télèvisé. Mètèo Eropéenne. Territoires. Sports loisirs. Du cötè de chez Fred. Fin de Programme. Netto: Ihre Wirtschaft heute. RTL aktuell. Die Springfield Story, serie. Reich und Sch'on, serie. Inspektor Gadget RTL-Spiel. Aansl.: tekenfilm. RTL aktuell. Die Zwei mit dem Dreh. RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Die glorreichen Zwei. Erpressung durch Scorpio RTL aktuell. Anpfiff. American fighter Mannermagazin M. Betthupferl. NEDERLAND 3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 09.05 Einde. 13.00 Nieuws. 13 05 Einde. 10.00 I.O. op zaterdag met om: 10.00 Kwaliteit van de voeding: Vlees. 10.30 Sociale zekerheid: De derde jeugd 11.00 Angst: Angst vriend en vijand van de volwassene 11.40 Pronto: Che lavoro fa? 12.10 Ba siseducatie: Yvonne en Herman 12.30 Einde. DUITSLAND 1 1000 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sportreportage. 10.55 Der Feuerwehrball (Hon ma panenko) Tsjechisch-ltaliaanse speelfilm uit 1968 van Milos Forman. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Programma-overzicht. 13.45 Adieu Beirut, Abschied von der Levante, documentaire. DUITSLAND 2 09.30 S Programma-weekoverzicht. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Der Feuerwehrball (Hori ma panenko) Tsjechisch-ltaliaanse speelfilm uit 1967 van Milos Forman. 12.10 Nachbarn in Europa, interna tionaal magazine. Gast: Elettra de Salvo. 13.40 Diese Woche. weekjour- naal. (met ondertiteling). BBC 1 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb tekenfilm. 09.30 Up 2 U, kin dermagazine gepresenteerd door An- thea Turner. 11.55 The glass slipper, Amerikaanse speelfilm. 13.27 Weer bericht. 13.30 Grandstand met paar denraces vanuit Haydock Park; Hick stead Derby; Motorsport te Leicester; Britse Grand Prix Motorsport vanuit Dónington. (14.00 Nieusoverzicht). SKY CHANNEL 07.00 The Nescafe UK Top 50. 08.00 Fun Factory. 12.00 Transworld Sport. 13.00 Wrestling. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hol lywood Insider. 13.30 The Mix Conti nues. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse ment. 10.00 Yol Mix. 10.30 Club MTV. 11.00-14.00 Maiken Wexe. RTL+ 08.00 Konfetti, kinderprogramma met Nicole Bierhoff. 08.30 Heathcliff, der Kater 08.55 Dennis. 09.20 Die Jetsons. 09.45 Klack. 10.15 Califor nia Clan (Santa Barbara) 11.00 Er pressung durch Scorpio 12.30 Klassik am Mittag 13.00 Heute bei uns. 13.05 Rapido, sommer Tour '89, muziekmagazine voor de jeugd. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie 16.30 Overzicht van het nieuws 16.35 Muziek en informatie 17.30 Overzicht van het nieuws 17.35 Muziek en informatie 17.50 Overzicht van de avondbladen 18.30 Overzicht van het nieuws 18.35 Muziek en informatie 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.25 Financieel nieuws 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws 20.02 Musica Nova. 22.00 Horizon 23.00-00.00 NOS Jazz RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 19.00 Turks 19.20 Marokkaans 19.50 Spaans 20.00 Italiaans 20.30 EO: Kom over en help ons. 21.00 Zicht op Israel. 21.20-22.00 Geloven met het oog op de toekomst REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport,' agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Folkfestival Dranouter. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 17.00 Focus. 17.05 Wat zijn dat voor toeren?. 18.10 Hitriders. 20.00 Zig Zag, popmuziek. 22.05 Countryside 23.30 Nachtradio BRT 3 17.30 Vakantieland: Italië. 18.15 Recital. 19.00 Kroniek. 20.00 Het koor 'De Vedel'. 20.38 Twlntlgste-eeuwse vioolsona tes. 22.03 Orkestmuziek. 23.15 On the Bandstand. 24.00 Nachtradio. MORGEN 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Music phone in 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 14.30 Aktua/sport RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS) 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Tragiekmuziek. 13.04 Wie in het Nederlands wil zin gen 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Klanquarel 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co. operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. 14.30 Kamermuziek RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO/TELEAC: Cursussen. 10.15 EO: Het meest gevraagd. 11.20 Als mensen veranderen. 11.44 Beste van orkesten 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws 13.10 Hallo Nederland. 13.30 O po doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, muziek en gasten 11.02 DJ Wedstrijd, met een regionale dj. 12.02 Westpunt-muziek non stop. 13.02-14.00 Jazz met Fred Racké. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoes- taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag Radio Rijn mond: 10.03 Rijnmonds diep. achter gronden. 11.03 Jazz met Deelder 12.03-13.00 Gezellig programma met Jan Rietman en gasten. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze: kritisch overzicht nieuwe platen. 11.03 Cocktail. 13.10 Matinee. BRT 2 06.05 Welkom weekend 08.10 Wat doen we met het week end?. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top'tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.05 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude: Vanmaldere, Hoff- melster. 09.20 De muziekwinkel: Ibert, Mll- haud, Poulenc. 10.00 Woord op zaterdag: Hella Haasse 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok: gemengde koren. 12.05 Tafelmuziek: Handel. Loeillet, Bach. 13.10 Zomerconcerten

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13