,The Golden Girls" krijgen 'n buurman „Mijn viool is mijn kind" RADIO/TELEVISIE fieidóeSouA-cwit DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1989 PAGINA 14 „The Golden Girls" gaan met betere scripts in de weer om het publiek te vermaken. FOTO: VARA Golden Girl*. Comedy-reeks. VARA- televisie. Ned. 1 om 20.18 uur. Don- HILVERSUM Na „The Cosby Show" en „A Different World" is „The Golden Girls" momenteel de meest succes volle comedyserie op televisie. Niet alleen bii ons, maar over al ter wereld waar de grijze dames op de buis zijn te zien, halen ze hoge kijk- en waarde ringscijfers. Bovendien heeft iedere actrice uit de serie in middels een Emmy Award voor haar rol gekregen. In Amerika is dat de hoogste prijs die jaarlijks in de televisie-in dustrie wordt uitgereikt. Zelfs in het Witte Huis wor den de dames gewaardeerd. Bekend is dat Ronald en Nan cy Reagan de serie door het se cretariaat op de video lieten vastleggen. Ook de huidige be woners zijn fans. Barbara Bush, die zelf met een flinke dos grijs haar door het leven gaat, heeft via haar medewer kers de producenten van de serie laten weten dat zij heel graag een gastrol in de reeks wilde spelen. Dat aanbod werd door de produktiemaatschappij met twee handen tegelijk aan gegrepen: niet iedereen krijgt immers dergelijke eminente „acteurs" aangeboden. Barbara zal in de serie gewoon zichzelf spelen en de Golden Girls uit nodigen voor een lunch bij haar thuis. Het duurt alleen nog even voordat de afleve ring met Barbara zal worden opgenomen: haar agenda zit zo overvol, dat ze niet eerder de mogelijkheid heeft om naar de studio te komen dan volgend jaar zomer. Rolletjes De produktie van „The Gol den Girls" gaat momenteel op rolletjes. Twee seizoenen gele den bereikte de sfeer op de set een dieptepunt, omdat de ac trices niet langer tevreden wa ren over de scripts die het schrijversteam afleverde. Rue McClanahan over die periode in „Entertainment Tonight": „Het schrijversteam was gedu rende de eerste twee seizoenen heel sterk begonnen. De scripts waren scherp, de on derwerpen boeiend en de hu mor heerlijk om te spelen. Dat zakte plotseling in. Als er één keer eens een iets minder leu ke aflevering wordt afgele verd, kun je daar mee leven. Je eigen prestaties zijn immers ook niet altijd van hetzelfde niveau. Toen het schrijvers team met zulke slechte verha len kwam, en bovendien doof en blind bleek voor suggesties die van onze kant werden ge daan, hebben we met z'n vie ren gezegd: als dat script niet wordt herschreven, dan stap pen we op". Hoofdrol „The Golden Girls" hebben te genwoordig ook een spinn-off: „An Empty Nest". Die serie, met Richard Mulligan in de hoofdrol, wordt in de Verenig de Staten direct na „The Gol den Girls" uitgezonden, een systeem dat wordt gehanteerd om inclusief de relame-zend- tijd precies een uur te vullen. Véronique en TV 10 zullen in de toekomst waarschijnlijk ook gebruik maken van deze tele visie-vorm. Mulligan werd in eerste in stantie aan de televisie-kijker geïntroduceerd als buurman van de dames. Dat gaat in Ne derland ook in één van de ko mende afleveringen gebeuren. In Amerika was hij als buur man zo'n succes dat hij korte tijd later hoofdrolspeler werd van „An Empty Nest". Of wij deze reeks ook in Nederland te zien zullen krijgen, is niet dui delijk. Zeker is in elk geval dat de VARA nog geen afleve ringen heeft gekocht. EDWIN BAKKER VIOLISTE RITA DALVANO IN „EEN LEVEN LANG": Een leven lang. Portret Rite Dalva- no. NOS-radio. Radio 5 om 11.00 uur. Vrijdag. HILVERSUM „Ik sta in de meeste familiefoto-albums in Nederland", zegt Rita Dalva- no, een violiste die met het ge mengde repertoire van Brahms tot „C'est si bon" het publiek amuseert. In „Een le ven lang" vertelt zij over haar leven en over het uitstervende beroep, dat ze uitoefent. Sa mensteller Nico Hammelburg liet zich voor dit portret inspi reren door de televisie-docu mentaire „Sweet Hot Mu sic", dat de NOS eerder dit jaar uitzond- Ondanks dat ze de zeventig al is gepasseerd, treedt Rita Dal- vano nog altijd op in hotels, restaurants en bij allerlei fees telijke gelegenheden. Ook nu nog komt het regelpiatig voor dat zij; als verrassing wordt in gehuurd als één vSn haai; be jaarde fans negentig Wordt. Dan worden de schuifdeuren Grote aanleg Rita toonde op zevenjarige leeftijd grote aanleg voor het vioolspel. Samen met haar pia no spelende broertje werd zij door Lou Bandy gelanceerd als „De Twee Wonderkinderen". Tijdens haar schooltijd trad zij al op in grote theaters. Hoewel zij klassiek werd geschoold, bleef de amusementswereld trekken. In de jaren dertig leidde Rita Dalvano een aantal damesorkesten. „We speelden werkelijk alles en bewezen dat vrouwen ook wel degelijk konden swingen. We maakten tournees door binnen- en bui tenland en u kunt zich wel voorstellen dat met tien musi cerende jonge vrouwen op het toneel, de jonge heren in de rij stonden". Toch gold in die dagen als gouden regel, dat je wel vlot mocht lijken, maar niet vlot mocht zijn. Na de oorlog wa- verdwenen omdat een groot deel van de musici was ge trouwd of gestorven. Boven dien bleken zaaleigenaren niet meer geïnteresseerd. De orkes ten waren te duur en het pu bliek had inmiddels voor een andere muzieksoort gekozen. Huwelijksjaren Een heel belangrijke periode in haar leven zijn de huwe lijksjaren met de in 1978 over leden schilder en lithograaf Metten Koornstra. Ze waren twintig jaar onafscheidelijk en maakten lange reizen door Frankrijk. Eerst op de fiets, la ter op de mobylette. Jarenlang was Rita degene die als violiste het geld binnenbracht. De naam Metten als kunstenaar moest toen nog worden geves tigd. „Ik heb mijn hele leven ge werkt. Mijn viool is mijn kind. Ik sta in de meeste familiefo- Lou Bandy lanceerde Rita Dalvano samen met haar broertje als „De Twee Wonder kinderen". FOTO: ARCHIEF maken. Ik stam niet uit het te- to-albums van Nederland en levisie-tijdperk zoals Corry en heb duizenden mensen met de Rekels en Imca Marina, ren de meeste damesorkesten mijn 'kind' gelukkig kunnen maar ook al maken zij net als ik deel uit van de amuse mentswereld, het grote ver schil is dat wat ik doe, kunst NEDERLAND 1 VARA 17.01 Neighbours, Australische serie. Wally dreigt de poli tie erbij te halen als Scott hem niet betaalt. Julie valt uit tegen Lucie en Maria en bezorgt Danny een verras sing. 17.24 Die rare radio (The nutty network), Amerikaanse te kenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA -17.41 VARA's kindermenu: 17.41 1 Vooruit met de geit serie. Afl. 9: Marije, Mat- thijs en Henk Jan zijn nog steeds op zoek naar Dotje. Douwe brengt uitkomst. 17.53 De avonturen van Teddy Ruxpin tekenfilmserie. Afl.: Een stippeltjeerbij. VARA 18.15 De Freggels (Fraggle Rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: 18.30 De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Snoep verstan dig. 18.41 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Windkracht 12. 18.52 Pauzefilm. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.18 Mijn familie en andere dieren (My family and other animals), Engelse se rie. Afl. 7. Gerry gaat elke dag met zijn boot kleine zeediert bekijken. Zijn uil kan nu zelf op jacht, maar komt altijd bij Gerry terug. 19.48 Lingo, spelshow gepre senteerd door Robert ten Brink. 20.18 Golden girls, dubbel deel van deze Amerikaanse co medyserie. Afl.: Weet je nog van toen? Als er naar aanleiding van een grap een aantrekkelijk bod op het huis komt, zet dat Do rothy, Blanche Rose en Sophia aan het denken over de toekomst, maar ook over het verleden. 21.06 Bergerac, Engelse politie serie. Afl.: Natuurlijke vij anden. Charlie vraagt Jim uit te zoeken wie hem steeds telefonisch van moord beschuldigd. Susan vertrouwt de Amerikanen niet die Charlie moeten helpen bij het opzetten van - diens vrije-tijds-complex. 21.59 Op't scherp van de snede (Surgical spirit), Engelse comedyserie. Afl. 6 (slot): Sammy Eldridge. Een oude schoolvriendin van chirurge Sheila Sabatini is stervende, maar neemt desondanks het leven niet zo ernstig. Ze ziet wèl wat er met haar vriendin Sheila aan de hand is. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 Recht hebben en recht krijgen (Blind justice), 5- delige serie. Afl. 5 (slot): Zondebokken. Katherine is getuige van een ver keersongeluk waarbij een politiebusje betrokken is. Er verschijnt echter niets over in de kranten. 00.10 Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.20 3üWachten op het won der, documentaire over de geboorte van een gorilla in Apeldoorn. 16.46 EKing Kong, Amerikaan se speelfilm uit 1933 van Merian Cooper. Met: Ro bert Armstrong, Fay Wray, Bruce Cabot, e.a. Het enorme monster King Kong wordt gevangen ge nomen en naar Amerika vervoerd. Aldaar wordt hij aan het volk getoond... AVRO 18.20 Guitarra, 8-delige serie over de geschiedenis van de gitaar. Presentatie: Juli an Bream. Afl. 5. 18.45 lil David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 19: De steen zonder schaduw. 19.10 Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 HJournaal. AVRO 20.29 Growing pains, Ameri kaanse comedyserie. Afl. 10: Carols' crush. Carol wordt verliefd op Jeff, maar hij blijkt niet meer voor haar te voelen als voor een zusje. De teleur stelling is groot. 21.00 Remembering Marilyn, documentaire over het le ven van Marilyn Monroe. 21.47 Leven met dwangneuro- se, portret van 3 mensen die aan dwangneurose lij den. 22.15 A table for five, ameri- kaanse speelfilm uit 1983 van Robert Lieberman. Met: Jon Voight, Millie Per kins, Richard Crenna e.a. Als zijn ex-vrouw Kathleen bij een auto-ongeluk om het leven komt, realiseert J.P. Tanner zich dat hij zijn kinderen niet wil opgeven en probeert een oplossing te vinden voor hun toe komst. 00.12 1 Ontdek je plekje «.Van daag: Deventer. NOS 00.27 Journaal. 00.32 Einde. In het programma „Een keur van Kylian" zijn een serie bal letten van Jiri Kylian (foto) te zien, op muziek van Stravinski, uitgevoerd door het Neder lands Dans Theater. NED 3 21.51 uur. FOTO: SP NEDERLAND3 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 De tijger Leopold, teken filmserie. Afl. 3: Het pal- menbos. 18.55 Robin Hood, serie. Afl. 10: De kinderen van Israël. De sheriff opent, tegen alle waarschuwingen in, het heilige boek van de Joden en lijkt daarna door gees ten bevangen. 19.47 Verhalenvertellers, serie. Afl. 14: The scientist and the old farmer. 20.00 Journaal. IKON 20.29 Droom en daad. Afl. 2: Brazilië - Goed nieuws voor de armen. RVU 21.20 Bij machte, 4-delige serie 21.51 Een keur van Kylian se rie balletten van Jiri Kylian. Afl. 5: Psalmensymfonie, ballet op de gelijknamige muziek van Stravinsky, uit gevoerd door het Neder lands Dans Theater. 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slchthorenden. 22.45 Einde. 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl.: Flipper en de haaien- kooi. (Flipper and the sharkca- 17.25 Juke Box 17.30 Webster Amerikaanse serie.. Afl. 29: Moving on. Met: Em manuel Lewis, Susan Clark, Alexjs Karras e.a. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. Afl. 250. 18.05 Plons Afl.: Plons en het ver dwenen-kuikentje. 18.10 Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 46: Drakebloed (2). Blood of the dragon (2). Nadat zij ontdekt dat er een prijs op zijn hoofd staat, verraadt Margit Kings- ley-MacLean de autoriteiten dat Caine zich in Gurneyville bevindt. 19.00 Wijn (Vintage), 13-delige En gelse documentaireserie over de geschiedenis van de wijn. Afl. 9: De macht van de beurs. (Power of the purse). 19.25 Mededelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (neighbours). Australi sche serie. Afl. 161 en 162. 20.45 Panorama, Radio Bikinf, het verhaal van de eerste Ameri kaanse atoomproeven na de oorlog en de propaganda daaromtrent. 21.40 Chelworth, 8-delige Engelse serie met Peter Jeffrey. Afl. 5. 22.45 Nieuws. 22.45 Hulde aan Gregory Peck, ver slag van de uitreiking van de Life Achievement Award die dit jaar aan Gregory Peck werd uitgeriekt. Met interviews en filmfragmenten. 00.05 Coda. Rêverie: opus 24 van Alexander Glazoenov door Rik Vercruysse, hoorn en Katrian Verbeke, piano. 00.10 Einde. BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en Sup«rmuis, te kenfilmserie. Afl. 39. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Au Bouillon Beige, blijspel van Walter van den Broeck. Met: Annelies Vaes, Jo de Meyere, Willy van Heesvelde. Spelregie: Jaak Vissenaken. Een Vlaming, een Brusselse en een Waal zijn de aangenomen kinderen van de baas van het café „Au bouillon beige". Ze zijn uit el kaar gegroeid en komen nu samen voor zijn begrafenis. Het blijkt dat de erfenis uitslui tend uit schülden bestaat... 21.45 Eind«i RTBF 1 19.00 19.03 19.30 20.00 22.15 23.15 23.50 Vacaturebank. L'écran des vacances, teken films met o.a. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en weerbericht. Autant «avoir, consumenten magazine. Conversation secrète (The conversation), Amerikaanse speelfilm. Spécial cinéma, filmmagazine. Loterij-uitslagen Einde. DUITSLAND 1 Die Trickfilmschau. i Auf und davonl, kinderserie. Afl. 12: Die Goldmine. BTiere in Spanien, natuurfilm serie. Afl.: Mensch und Wolff. i Hexe Lakritze, kinderprogram ma. Afl. 12. Tageaschau. Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Schreib oder stirb. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Die Wiesingers, serie. Afl.: Lieb Vaterland. i Programma-overzicht. ixTagesschau. Coca-in Karriere einer Droge. Documentaire over verleden, heden en toekómst van cocai ne. Aansl. Tagesschau. In de film wordt de weg gevolgd van cocaïne, van boer tot bijvoor beeld de Frankfurtse yup. Coca wordt verbouwd In de Andes waar oerwouden en voedselgewassen voor deze plant en boeren voor het ter reurbewind van „Lichtend Pad" moeten wijken. Na verza diging van de Amerikaanse markt richt men zich op Euro pa. Der 7. Sinn. I m Das Beste aus dem Krug zum grünen Kranze, amuse mentsprogramma met populai re muziek gepresenteerd door Ruth Mönch en Arno Jos Graf. Tagesthemen, actualiteiten. Lenz oder die Freiheit 4-de- lige Duitse serie. Afl. 3: Klare Fronten. Met: Peter Simonisek, Annette Uhlen, Helmut Berger e.a. Lenz verhindert de arres tatie van opstandige radicalen door Brentano. Intussen wordt er aan de grens tegen de Pruissen gevochten. l Tagesschau. i Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. i Einde. DUITSLAND 2 15.50 Kim A Co, 12-delige serie voor de jeugd. Afl.: Schon mal Spass am Kunst gehabt? Met: Simon Turner, David Frled- mann, Georglna Kean e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Barbara Bier- 16.30 Komm Puter, computermaga- 16.55 Heufe. Aansl.: Aus den Lën- dern. Regionaal nieuws. 17.10 S Tele-lllustriorte. Actualitei ten, sport en amusement. 17.50 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Engel In Uniform (1). Met: Michael Lan- don, Victor French. Ed Crick e.a. Aansl.: Mein Butler und ich, Duitse tv-serie. Afl.: Der erste Prels. Met: Volker Brandt en Günther Jerschke. 18.20 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Engel In Uniform (2). 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heufe. 19.25 Der Superflip. Telefoonspel met Michael Carl. 20.00 Alles was recht isf. Verhalen tussen Amor en Justitia, serie. Afl.: Musik liegt in der Luft. Met: Thekla Carola Wied, Christian Quadflieg, Heli Fin- kenzeller e.a. Advocate Hanna Thaler (Thekla Carola Wied) krijgt te maken met huisbaas Westmaier (Hans Korte), die met een huurder in zijn maag zit, die niet wil verhuizen. Om hem te laten opkrassen, scha kelt hij een luidruchtige mu ziekgroep in. Maar het heeft niet het beoogde resultaat. Aan Hanna de taak om Wes- termaiers positie duidelijk te maken. Hierbij krijgt zij haar collega dr. Arnulf Rehberg (Christian Quadflieg) in de rechtzaal tegenover zich. Dat klikt.... 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis. Gezondheidsmagazine. Van daag: 1. Contactlenzen om weg te gooien - met bril? Uit Amerika komen de zachte, zuurstof doorlatende lenzen, die dag en nacht op de ogen kunnen blijven. Na één week gaan ze in de prullenmand. Westduitse oogartsen wijzen echter op het gevaar van nala tigheid en infecties. 2. Is knof look werkelijk een wondermid del? Het toenemend gebruik van knoflook als medicijn. 3. Cosmetica op basis van na- tuurprodukten - een etiketten- zwendel? Is deze cosmetica wel zo zuiver? 21.30 Heute-journal. 22.00 Live. Talkshow met Amelie Fried en Harry Valèrien. 23.30 Generale Anatomie der Marneschlacht. Tv-film van Franz Peter Wirth. Met: Otto Kurth, Friedrich Gröhndal, Hans Daniel e.a. De recon structie en ware toedracht van de veldslag bij de Marne die begin september 1914 met ge weld losbarstte, waarbij de le gerleiding van zowel de Duitse als de Franse kant hun per soonlijke meningen en mense lijke zwakheden hebben laten meespelen. 01.00 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekatoverzicht. 15.55 CSprung in die Wolken (Le ciel est vous), Franse speel film uit 1943 van Jean Grémil- lon. Met: Madeleine Renaud, Charles Vanel, Jean Debucourt 17.35 Super-Grips, cfas schnelle Spiel für helle Köpfe, spelpro- gramma met Frank Laufen- berg. 18.00 Die Sendung mit der Maus. 18.30 Vorsicht: Kinder In der Kiste, programma van en met klnde- 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Kinder stu- be im Ozean, reportage over bijzondere vogels op de Gala pagos eilanden. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.40- 19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). 20.00 Die Höhle der Gesetzlosen (Cave of the outlaws), Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van William Castle. Met: Macdo- nald Carey, Alexis Smith, Ed gar Buchanan e.a. 21.13 West 3 aktuell. 21.30 Lënder-Menschen-Abenteuer, Die Ahnen der Inkas. Docu mentaire over de oudste spo ren van de Peruaanse geschie denis. Deel 1. Raadsels rond Chavin. 22.15 Ein Mann denkt um. Program ma over blologisch-organische landbouw met aansl. discussie over de toekomstperspectle- 23.55 Laatste nieuws. BBC 1 15.20 The raging moon, Engelse speelfilm uit 1971 van Bryan Forbes. Met: Malcolm McDo well, Nanette Newman e.a. 17.10 Superted. 17.20 Simon and the witch Afl. 8. 17.35 Mysterious cities of gold. Afl. 7. 18.00 Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 Move it, sportprogramma. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South-East. 20.00 Top of the pops, Engelse hit parade. Presentatie: Gary Da- vies en Simon Mayo. 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. 21.00 People, documentaireserie over de levenswijze met men- sen in Engeland. Afl. 6. 21.30 First of the summer wine. Afl. 2: The just doesn't suit. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 Number 27, tv-spel. 23.45 Cagney and Lacey, Ameri kaanse serie. Afl.: One of our 00.30 Charlie Daniels Homecoming. 01.15 Weerbericht. 01.20 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Look stranger: Heart of stone. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. 17.00 Hickstead Derby. 18.00 Natural concern: Man of mo ther Earth. 18.30 Gardener's world, tuinierstips. 19.00 BThe clock, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Vincente Minnelli. Met: Judy Garland, Robert Walker, James Gleason e.a. Een meisje ontmoet een soldaat in New York's Grand Central station en trouwt met hem tijdens zijn 24 uurs-verlof. 20.30 The Victorian kitchen garden, Vanavond: Februari. 21.00 Wildlife showcase, natuurdo- cumentaire serie. Vanavond: The return of Bouldras. In de eerste afl. wordt de terugkeer gefilmd van de Griffioen gieren ih de dalen en hoge plateaus van het zuidelijke Centraal massief van Frankrijk. 21.30 Europeans. Vandaag: Law. 22.00 The travelshow. 22.30 Under the sun. Afl.: One gene- 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 In loving memory: Mimmo Pe- rella non e piu. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.35 Einde. O Ondertiteling vla Teletekst t5) Tweetalige of stereo-uitzending U Zwart/wit-ultzending ■D Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 1 19.00 Mobil Motorsport Nieuws. 19.30 Surfen. 20.00 Kanoën. 21.00 Volleybal. 22.00 Dresuur. 23.00 Australian Rules Football. 00.00 Golf. 01.00 Einde. SUPER CHANNEL 16.30 Hot Line. 18.30 Nino Firetto. 19.30 Allo Allo. 20.00 Not just another Affair. 21.50 World News and Weather. 22.00 Packin' it in. 00.00 World news. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexa. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 Kristiane Backer. 21.00 MTV's Metal hour. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies e. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 16.05 Les ascensions célèbres. 16.55 Jazz in. 17.25 Écho. 18.05 Brèves et Météo Européene. 18.10 Récréation. 18.30 L'imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Histoires Naturelles. 20.00 Ciné-club. 21.40 Proust, la mèmolre courte. 21.45 Papier glacé. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Météo Européene. 22.35 Apostrophes. 23.50 L'oeil en coulisse. 00.45 Apos. 01.00 Fin de Programme. RTL+ 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich una Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwie mit dem Dreh, serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 "Reporter des Verbrechens (Hot shots), Amerikaanse mis daadserie. Afl.: Riot. 20.15 Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau (The bionic woman), Amerikaanse serie. 21.10 Die Karate Killer, Amerikaan se speelfilm. 22.45 RTL aktuell. 22.50 Zwei wie Hund und Katz (Shout at the devil), Engelse speelfilm. 00.15 Stippvisite, Rainter Holbe in gesprek met Henry Jëger. 00.55 Betthupferl. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. 17.30 Journaal. KRO 17.40 Mar kant achterland. NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. TROS 15.30 Op volle toeren. 17.00 Derrick DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tages themen. 10.23 Bon appótit Paul Bocuse 10.50 Das Beste aus dem Krug zum grünen Kranze. 12.25 Gesundheitsmagazin Praxis. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Die künstlichen Wirklichkeiten 14.00 Hallo Spencer. 14.30 Eine Frau in Venedig. 15.25 Dia manten der Meere. 15.30 Tages schau. 15.35 Papi, was machst Du eigentlich den ganzen Tag? 15.45 Landunter. 17.05 Immer lachelnd.. 17.15 Tagesschau. BBC 1 07.00 Teletekst. 07.30 The Flint- stones. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 Re gionaal nieuws. 10.00 Nieuws 10.10 Muppet babies. 10.25 Hartbeat. 11.00 Nieuws 11.10 Gentle Ben. 11.30 Playbus.11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws 12.05 Popeye double bills. 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Super man. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours. 14.50 Life file 15.20 Edward my son. 17.10 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 European Business Chan nel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages from Skytext. 14.50 As the World turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lo vely Locks. 17.00 Countdown. MTV EUROPE 07.00 Kristiane Backer. 12.00 Remote control 12.30 Kristia ne Backer. 15.00 Yo! Mix. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1at5. TV 5 16.05 Concours de jeunes solis tes 1989. 17.05 Jeux et compti- nes de chez nous. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 KRO:Echo magazine 18.35 Op zoek naar hem. 19.03 Peper en zout. 19.30 Hoorspel. 19.53 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Edi tie Rijswijk- Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-overzlcht, 'Kwis en waar achtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT-Huisorkesten. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 in de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Over stuur. 20.00 Orgeltje van yesterday: folkfes- tival Dranouter met live-optre den van Pete Morton. 22.05 Boem Boem. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier. 20.00 BRT Filharmonisch Orkest. Werken van D'Haene, Gersh win, Rimski-Korsakov. 21.50 Kamermuziek. 23.15 Criss cross. 24.00 Nachtradio. MORGEN 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- roem. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuwe. (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo 07.20 KRO's Ontbljtshow. 06.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Als er één over de dam is. 15.03 Pierement 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha, die Holland. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VAFtA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Het internationale concertcir- 10.20 Pianomuziek. 11.00 Dvorak en Janacek 11.50 Kondrasjin dirigeert Sjostako- vitsj 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Hoofdletters en schone tonen RADIO 5 06.30-06.50 Weerbericht 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Schuldcrisis. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Marathon interview. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie In Nederland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: non stop muziek 16.03-17.00 Getapt, cul tureel café met Annemarle de Jong. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Dit waren toen ook hits. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Dag en dauw. 08.10 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Vlaamse vedetten. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. 17.05 Wat zijn dat voor toeren?. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude: Dlabelll, Pleyel, Haydn. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 11.30 FVV, met o.m. Duitse kamer muziek uit de 17e en 18e eeuw. 2. 13.10 Divertimento. 14.05 Avantgarde. 14.30 Berliner Philharmoniker. 16.30 Wel thuis: Franse kamermu- 17.30 Vakantieland: Itallö.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14