Muziekschool Noordwijk sluit door geldgebrek Koninklijk zilver voor jubilerende L. Vaessen GeidóaOowuwt Gemeente Noord wijk geeft meer subsidie aan muziekkorpsen GEMEENTE WIL NIEUWE ONDERHANDELINGEN Wat kunnen die ouwe karretjes toch langzaam rijden Met knuffels in de rij voor medisch onderzoek S: Noord wijks college stemt toch in met bouw voor ouderen Vlietloop Rijnsburg r LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 NOORDWIJK De sub sidies aan de drie muziek korpsen in Noord wijk worden in 1990 met 1.500 gulden verhoogd. Dat blijkt uit het ontwerp wel- zijnsprogramma voor 1990. Dat is nodig om de ge raamde tekorten bij de drie korpsen, Excelsior, Crescendo en Echo der Duinen, enigszins aan te vullen. De gemeente Noordwijk vindt het nodig de muziekverenigin gen in stand te houden omdat ze een belangrijke plaats in de Noordwijkse samenleving in nemen. Aangezien ze al jaren kampen met tekorten, wil de gemeente nu de subsidies op trekken. Oorzaak van de te korten zijn de hoge kosten van aanschaf en vervanging van instrumenten. Vroeger konden de muziekkorpsen hier geld voor reserveren. De laatste ja ren gaat al het geld op aan de normale exploitatie. Noord- wijk wil de subsidies tijdelijk met een vast bedrag verhogen. Na 1990 worden de bijdragen volledig herzien. De operettevereniging Mozaï-_ ek kampt met groeiende te korten door de gedwongen verhuizing na de afbraak van het Lidotheater naar Katwijk. De accommodatie in de nabu rige gemeente is duurder dan het voormalige Lido terwijl het aantal bezoekers is terug gelopen. Noordwijk wil de subsidie met 1.500 gulden ver hogen tot 19.325 gulden. De vereniging moet volgens de gemeente verder bekijken of het nog verantwoord is om twee uitvoeringen per jaar te geven gezien het jaarlijkse te kort van 40.000 gulden. Meer geld is er ook voor de Stichting Koogan mits zij goe de afspraken maakt over het programma 1990. Noordwijk had vorig jaar ruim tiendui zend gulden subsidie gegeven onder andere voor naailessen aan Marokkaanse vrouwen en meisjes. Halverwege het sei zoen zijn deze lessen stopgezet omdat de stichting meende dat de gemeentelijke subsidie al leen de huisvestingskosten dekt en niet de leskosten. Noordwijk wil nu vijfduizend gulden extra ter beschikking Peuterspeelzalen De subsidie van de Stichting Peuterspeelzalen Noordwijk wordt in 990 verlaagd van 58 naar 50 duizend gulden. De stichting beschikt namelijk over een reserve van ruim 31 duizend gulden, een bedrag dat Noordwijk ruim vindt. De Stichting Join krijgt ook minder subsidie dan gevraagd. De stichting wil graag voor 1990 249 duizend gulden, maar moet genoegen nemen met 213.000 gulden. Dat is wel drieduizend gulden meer dan dit jaar. De Stichting Kulturele Activi teiten Noordwijk (SKAN) heeft problemen met de ge meente over de afrekeningen van 1987 en 1988. Het gevolg is dat in het ontwerp-welzijn- sprogramma 45.000 gulden voor podiumkunsten in het al gemeen is gereserveerd in plaats van specifiek voor SKAN. De gemeente verwacht binnenkort afspraken te ma ken met SKAN over de finan ciële administratie. NOORDWIJK De Stichting Muziekschool Noordwijk (SMN) stopt met ingang van 1 septem ber haar muzieklessen. Onvoldoende financiële middelen nopen de stich ting daartoe. De gemeente Noordwijk legt zich bij deze beslissing niet neer. Het college van B en W wil opnieuw gaan onder handelen over een ge meentelijke bijdrage om te bereiken dat per 1 janu ari 1990 de muzieklessen alsnog beginnen. De Noordwijkse muziekschool begon in september 1986 met haar activiteiten. Al snel bleek dat de lesgelden te hoog wa ren, zeker gezien de lesduur van dertig minuten. Daardoor haakten veel leerlingen al snel weer af. In 1988 kwam de SMN met een aanvraag voor gemeentelijke subsidie van 300 gulden per leerling. Daardoor kon het lesgeld wor den teruggebracht naar 550 gulden per persoon terwijl de lesduur met tien minuten werd verlengd. De gemeente Noordwijk voelde hier weinig voor: Wel stelde het college voor om het financiële risico over te nemen van de ouders van wie de kinderen geduren de het cursusjaar wilden stop pen met lessen. Verder zou de inkomensgrens waarbij men sen inaanmerking kunnen ko men voor een gemeentelijke bijdrage, worden opgetrokken van 40 naar 50 duizend gulden en werd een vastebijdrage van 100 gulden per leerling over wogen. De SMN wees dit af en ver hoogde zelfs de aanvraag voor gemeentelijke subsidie tot 500 gulden per leerling. Toen de gemeente daar niet snel oprea- geerde, kondigde de SMN in juni aan haar activiteiten op teschorten. Een voorstel van het Noordwijkse college om voor het komende cursusjaar 40.000 gulden subsidie te beta len, veranderde niets aan dat standpunt. 99 Hobbelend over de ongelijke straatstenen een minuscule ring proberen aqn een stok te rijgen. „Zo'n grote ring. Hoe kan je hem missen", probeert de speaker bij het Aarlander- veense tractorringsteken de deelnemers moed in te spre ken. Uitgedost met eigen bloemencreaties en onder luid geronk van de motoren den deren de tractoren voort. Voor veel dames is het be langrijker het evenwicht te bewaren en nipt naar bene den te tuimelen dan om de ring aan de stok te krijgen. Aarlanderveen liep gister morgen op de slotdag van de zomerfeesten massaal uit voor het evenement op de Kerk- vaartsweg. Bijna tot aan de molen stonden de tractoren in Tslagorde opgesteld. Nieuwe tractoren, glimmend schoon gepoetst alsof ze zojuist uit de fabriek naar het polderdorp waren gereden. Oude, 'bijna uit de begintijd van het mo tortijdperk stammende oude karretjes met sprekende na men. Een Porsche Diesel die met veel gehijg, gepuf en ge pruttel een voor het oog moei zame start maakt. Oude Fords, die door de jury nauw lettend worden beoordeeld op de versiering. „Ze zijn niet al lemaal mooi. De meeste zijn wel leuk opgetuigd. Wat nou de mooiste is? Dat is moeilijk te zeggen, er zijn er zo veel. Je gaat misschien nog wel het meest af op je eigen smaak", zegt jurylid mevrouw Stigter terwijl ze driftig aantekenin gen maakt. Blinkend 99 Als aardappelen in de pan werden de deelnemers aan het ringsteken op hun tractoren door elkaar geschud. Het viel niet mee om raak te mikken. FOTO: WIM VAN NOORT nes. Geen onvertogen strootje is er op de wagens te ontdek ken, geen koeievla, niets dan blinkend metaal, bloemen en schone ruiten. „We zijn er gis teren de hele avond mee bezig geweest om de tractor klaar te maken voor het ringsteken. Zoals de meesten hier", ver klaart Jan Kempen met een brede lach op zijn gezicht. Sa men met z'n vrouw Kitty hoopt hij een prijs mee te pak ken. We nemen voor het eerst deel, maar we hebben dat ding niet voor niks opge tuigd. Wat de prijzen zijn? Dat weet ik niet. Maar we willen er wel een mee naar huis ne men", zegt Jan voordat Kitty tijdens de eerste ronde mis steekt. Achttien paren komen zege vierend door de eerste ronde Bijdragen: Jnep van Zeijl en Paul de Vlieger doorrijden. „Zo is het geen kunst. Wat kunnen die ouwe karretjes toch langzaam rij den spot de speaker met de bestuurders van de meest mo derne tractoren. Een geres pecteerde uitzondering is de Porsche van de ploeg Rooden- burg. Met een tuftuf-gangetje -het ding kan niet harder- word t de ring echter toch nog gemist. Jos Compaan gooit vol gas op de plank en beukt bij na de ring met blok en al van het touw. Inge van Leeuwen schreeuwt het uit van de lol als ze de ring te pakken heeft. Dick van der Leede en San dra van der Veen kampen met startersproblemen. Met een grote parasol als wind vanger achter de tractor dreigt de motor het te bege ven en slaat bijna af op het moment dat de ring in zicht komt. Een oude, rokende Lanz Bulldog schokt de berij ders zo door elkaar dat ze on mogelijk raak kunnen steken. Loslopende kinderen moeten om de haverklap van het par cours worden geplukt. „Ieder een achter de hekken. Dan ben je verzekerd tot en met je gebit", klinkt het door de Kerk vaarts weg. Uiteindelijk waren het Hans en Astrid van der Voorn die het ringsteken wonnen, ge volgd door Kees Kempen en Moniek Broere, terwijl Ed ward Verboom en Brigitte Molenaar op de derde plaats eindigden. De tractor van Leo de Jong en Lianne Angenent werd als mooist versierde be oordeeld. Hier eindigden op de tweede plaats Kees Wou denberg en Annemarie de Jong en als derden Marcel Molenaar en Corine Blom. heen, tien paren weten ook in de tweede ronde nog een rin getje te steken. Anderen zijn duidelijk minder gelukkig. „Nééé jongen, je moet meer naar rechts rijden", schalt het uit de luidsprekers als Mar leen met wapperende haren langs snelt op weg naar~de ring. Haar partner rijdt van de zenuwen zo ver aan de verkeerde kant van de weg dat ze haar hele lichaam moet strekken om bij de ring te kunnen. Dat lukt niet, en ze is tot hilariteit van de omstan ders niet de enige die het zo vergaat. Spot Enkele' teams worden terug gefloten omdat ze met een te laag tempo onder de ring „Suzanne is heel raar geval len. Ik denk dat ze daarbij d'r been heeft gebroken. Kunt u haar eens onderzoeken dok ter?". Met een zorgelijk ge zicht zet Tamara haar beer op de tafel en met een al even serieuze blik begint „dokter Oma" aan het onderzoek. Het gezondheidscentrum aan de Kerkweg in Voorhout was gisteren een middag lang van de kinderen. Eindelijk kon den ze de medische klachten van hun poppen en beren eens voorleggen aan de des kundigen. En dat het daar voor de hoogste tijd was be wees de opkomst: circa hon derdvijftig knuffels werden aan een grondig medisch on derzoek onderworpen. Al een klein uur voor het spreekuur begint, vormt zich een grote rij wachtenden voor de deur. Met grote ogen wor den de poppen van vriendjes en vriendinnetjes bekeken en iedereen trekt dezelfde con clusie: ik heb de liefste. Ver schillend zijn ze zeker. Er zijn gigantische, levensechte pop pen met mooie blonde lokken, groezelige, platgeslapen ted dyberen, maar ook monsterlij ke groene poppen die onge twijfeld van een andere pla neet komen. Maar lief zijn ze allemaal. En ziek. Het „Poppenbureau" is een van de vele activiteiten die de Stichting Vakantie-evene menten Voorhout voor de kinderen organiseert. Hoewel de organisatie over deelname aan de diverse onderdelen niet te klagen heeft, is deze middag steevast al negen jaar staat de activiteit op het programma een absolute kraker. Voor de volwassenen die er bij betrokken zijn is het ook een van de hoogtepunten. „Je lacht je rot om wat die kinderen allemaal voor kwa len kunnen verzinnen. Soms sta je echt met je oren te klap peren Oorlog Het bezoek aan het Poppen- bureau begint zoals het hoort: met een inschrijving. Twee jongedames, zelf nog nauwe lijks de pop ontgroeit, noteren naam van de bezoeker en de naam en leeftijd van de knuf fel. Vervolgens wordt de pop gemeten en gewogen, waarna het gesprek met één van de dokters volgt. Vier dames houden tegelijk spreekuur en behandelen waar nodig de klacht direct. „Het lijkt wel of er oorlog is uitgebroken in Voorhout", verzucht een van de dokters nadat ze zo'n vijftien pa tien - Zo'n honderdvijftig kinderen bezochten gistermiddag met hun pop of beer het Gezondheidscentrum. Daar bleken knappe FOTO: HENK VAN DEN ENDE dokters te zitten. ten heeft behandeld. „Wat ontzettend veel been- en arm breuken". Gelukkig heeft ze de spullen bij de hand om er direct iets aan te doen. Ver band, pleisters en zelfs een spuitje tegen de pijn. Ook een advies mag natuurlijk niet ontbreken: „Denk er om dat je je pop de komende weken voorzichtig behandelt. Ze heeft veel rust nodig, maar mag best mee naar buiten. Denk dan wel om het zonne tje, want daar mag ze beslist niet te lang in En zo blijkt er voor iedere kwaal een pasklare oplossing te zijn. Botbreuken worden met verband geheeld en hoofd- en buikpijn verdwij nen als sneeuw voor de zon dankzij een pleister op de ge voelige plek. Zelfs voor een patiënt met „zaagselpest" blijkt er genezing mogelijk: gezond eten, veel fruit en ver se groente en driemaal daags een spuitje. De limonade na het bezoek aan de dokter la ten de opgeluchte poppen- moeders zich goed smaken. Drukte op bazar NOORDWIJK De tra ditionele verkoopten toonstelling ban de Alge meen Nederlandse Vrou wen Vereniging „Tessel- schade-Arbeid Adelt" in het Noordwijkse Huis ter Duin trok gisteren veel belangstelling. Onder de bezoekers veel toeristen, die de bazar verkozen boven het gure strand. Zij konden een keus ma ken uit een grote collec tie handwerk. Van thee mutsen en tafelkleden via baby- en kinderkle ding tot fraai bewerkte potten en doosjes. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJKERHOUT De 59-jarige Louis Vaessen ontving gister morgen de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Aanleiding was zijn 40-ja- rig jubileum bij het psy chiatrisch ziekenhuis Sint Bavo. De onderscheiding werd hem uitgereikt door burgemeester F. Winkel. Louis Vaessen kwam veertig jaar geleden als leerling-ver- pleger uit Noord-Limburg naar de Bavo in Noordwijker- hout. Hij werkte eerst met zwakzinnigen en kwam later op het paviljoen Sint Jozef. In 1953 stopte hij met de verple gersopleiding en werd hoofd van de recreatie voor de ver plegers in 1956. Vandaar kwam hij terecht in de kanti ne in de opnamekliniek. Met genoegen kijkt hij op veertig jaar bij de Bavo terug. „Ik ging nooit een dag met tegenzin naar mijn werk," aldus de ju bilaris. Anders De Bavo waar Vaessen veertig jaar geleden kwam werken, was een andere dan het huidi ge psychiatrisch ziekenhuis. Vaessen herinnert zich nog dat de broeders van de Liefde die de scepter zwaaiden, nooit niet-katholieken aannamen. Bavo en dorp waren in die tijd ook vrijwel gescheiden eenhe den. „De afdelingen waren ge sloten en de patiënten van de open afdelingen mochten al leen op het terrein van de in richting komen. Niet in het dorp. Als ze er al heen gingen, dan konden ze niets kopen met het speciale Bavogeld", al dus Vaessen. „Agressieve patiënten werden onder een spanlaken gelegd. Dan lig je vast op een bed en alleen je hoofd was vrij. Ze bleven daar tot ze rustig wer den. Op een afdeling lagen er constant zes of zeven mensen onder het spanlaken. Als het niet zo erg was, ging je naar ,,'t Kamertje", een kamertje apart", vertelt Vaessen. Hoe anders de verpleging des tijds was, blijkt ook uit de se lectieprocedure voor verple gend personeel. Toen Vaessen werd gekeurd werd hem ge zegd: „U bent goedgekeurd maar eigenlijk bent u te klein". Maanden later vroeg hij naar het waarom en kreeg te horen „Ja, we moeten hier eigenlijk sterke mannen voor hebben." Maar Vaessen ge bruikte liever de „tactische manier" in plaats van spier kracht. „Ik heb wel eens een klap gehad, maar er heeft maar één keer echt iemand me aangevlogen," herinnert hij zich. Kloof Niet alleen tussen patiënten en dorpsbe.woners zat er vroeger een kloof, ook verplegers en dorpelingen stonden ver van elkaar af. Vaessen: „Je woon de als leerling-verpleger in tern. Toen ik bij mensen in het dorp op de koffie ging, werd ik door enkele hoofdverple gers daarop aangesproken. Dat hoorde niet bij hun stand. De dorpelingen, dat waren maar bollenboeren. En als we in het dorp liepen dan noemden de groepjes Noordwijkerhouters die toen ook al op de hoeken stonden, ons pottenlegers en billen wassers". Omdat Vaessen als vroom zui derling twee keer in de week naar de kerk ging, wilden de broeders hem overhalen tot het kloosterleven. Nu leek het leven in de Bavo ook voor verplegend personeel al op dat leven vol onthouding. Met een meisje uit het dorp omgaan, kon niet. Maar Vaessens ant woord was: „Ik wil wel, maar alleen als ik mijn meisje mee mag nemen". En daarmee ket ste dat af. De grote verandering in de in richting kwam volgens Vaes sen in de jaren rond 1969 toen de artsen de plaats van de broeders over gingen nemen. „Offerhaus heeft alle deuren hier opengegooid. Patiënten hoefden ook niet meer te wer ken. Voor die tijd moesten ze bijvoorbeeld kolen sjouwen. Die vrijheid was in het begin wel eens vervelend, dan had je problemen met de horeca in het dorp. De patiënten moch ten ook drinken. Maar het dorp heeft er ook veel voor deel van gehad". GERARD DE KLERK NOORDWIJK De bouw van een nieuw on derkomen voor Noord wijkse ouderen en enkele ouderenwoningen aan de St. Jeroensweg moet door gaan. Dat schrijft het col lege van B en W in een voorlopige reactie op de begin juli gepresenteerde accommodatienota. Het college wijkt hierbij niet meer af van het raadsbesluit uit januari 1989. Daarin werd het voorbehoud gemaakt dat dit besluit zou worden herzien als de inmiddels uitgekomen accommodatienota zou uitwij zen dat de bouw van een nieu we ruimte voor de Noordwijk se ouderen onverstandig zou zijn. Het Noordwijkse college ziet in de nota geen enkele aanlei ding om terug te komen op het raadsbesluit, ook al vindt het college dat stuk van „onvol doende kwaliteit". B en W willen op basis van dit door de Stichting LANS opge stelde rapport geen beslissing nemen over de hele accommo datie-problematiek in Noord wijk. Volgens het college zijn de financiële consequenties van de oplossingen die LANS voorstelt, onvoldoende doorge rekend. De inventarisatie van vraag en behoefte aan zaalruimte op korte en lange termijn is veel te globaal terwijl de inventari satie van noodzakelijke bedra gen om de belangrijkste voor zieningen in stand te houden als „ronduit onvoldoende" wordt omschreven. De stichting meende onder an dere dat in Noordwijk een nieuwe centrale accommodatie moet worden gebouwd. Het dorpshuis De Kuip kon dan worden opgeknapt ten behoe ve van de ouderen. Door de bouw van een nieuweruimte aan de St. Jeroensweg blok keert de gemeente de voorstel len LANS. Een meerderheid vanhet colle ge wil echter dat er nu duide lijkheid komt over de huisves ting van de ouderen. Daarom moet vooruitlopend op een de finitief standpunt over de hele accommodatieproblematiek, alvast gebouwd worden. RIJNSBURG Als onderdeel van de jaarlijkse feestweek in is in Rijnsburg gisteravond weer de Vlietloop gehouden. Bij de heren ging als eerste Jan Dirk Hazeleger over de streep in een tijd van 31 minu ten 12 sec. gevolgd door Wim Paardekoper en Peter Veld huizen. Bij de dames ging de Katwijkse Regiena van Duyn in 40 min. 40 sec. als eerste over de finish. Annemiek Slingeland volgde als tweede. Nel van de Voort finishte als derde. Expositie geopend NOORDWIJK Foto's van Australië, gemaakt door Ri chard Woldendorp, zijn sinds gisteren te zien op een exposi tie in Huis ter Duin in Noord wijk. Woldendorp is in 1927 in Utrecht geboren, maar vertrok op 22-jarige leeftijd naar Au stralië, waar hij sinds 1961 ac tief is als beroepsfotograaf. In 1982 werd zijn werk bekroond door het instituut voor Austra lische fotografie. In 1983 werd hij, met zes andere fotografen uitgenodigd om te exposeren in de Photographers Gallery in Londen. De expositie in Huis ter Duin wordt georgani seerd door de Stichting Cultu reel Participatiefonds. De ten toonstelling is tot en met 26 augustus dagelijks te bezichti gen van 10.00 tot 17.00 uur. Vissaus met broccoli en aardappelen - eiers en beiers In Zeeland worden kruisbes sen beiers genoemd. Het re cept voor bet dessert komt daar ook vandaan, vandaar de wat geheimzinnige naam. Dit toetje is dan ook in het bijzonder bedoeld voor dege ne die zo'n bessenstruikje in de tuin heeft. Nodig voor twee: 300 g ka beljauwfilet, zout, 2,5 dl wa ter, stukje ui en wortel, pe terselie, selderij, peperkor rels, laurierblad, tijm, roze marijn, 20 g margarine, uit je, 20 g bloem, 0,5 dl melk, peper, 0,5 dl room; 400 g broccoli, zout, 5 g mar garine, peper; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 250 g kruisbessen, 2 eieren, 50 g suiker, kaneel. Spoel de kabeljauwfilet af met koud water, laat hem uitlek ken en strooi er zout op. Laat het water met een stukje ui en wortel, een paar takjes peter selie en selderij, drie peper korrels, een stukje laurierblad, wat tijm en rozemarijn tien minuten trekken. Pocheer de kabeljauw in het geurige, net niet kokende vocht in onge veer tien minuten gaar. Schep de vis uit de pan en zeef de bouillon. Fruit in de margari ne het kleingesneden uitje gla zig, roer de bloem door het mengseltje en voeg vervolgens in gedeelten en stevig roeren de de bouillon en de melk toe. Laat de saus drie minuten zacht koken en maak haar op smaak af met zout en peper. Warm de in stukjes geduwde vis op in de saus en roer er van het vuur de room en wat fijngeknipte peterselie door. Spoel de broccoli schoon, snijd er de stronk af en schil deze. Kook de stronk vijf minuten in weinig water met zout, leg er de roosjes op en kook de groente in nog eens acht mi nuten gaar. Schep de broccoli met een schuimspaan in de schaal en meng er luchtig de margarine en wat peper door. Kook de gewassen kruisbessen in weinig water gaar. Klop de eieren met de suiker en wat kaneel tot een schuimige, vrij dikke massa. Wrijf de kruis bessen door een zeef en meng de hete moe&in gedeelten door de eiermassa. Voeg eventueel meer suiker en kaneel toe en laat het mengsel koud worden. Doe de eiers en beiers in een glazen schaal en garneer het dessert met kaneel (streepjes of -sterretjes JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekerv De Geneeskundige Dienst Leiden Is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309: 071- 89/762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconeaaenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuia: Volwas senen dagelijks van 14 00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21 00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Horizontaal: 1 vrucht; 8 bijbelse naam; 9 stoot; 10 paardeslee; 11 li chaamsdeel; 13 bordspel; 14 nood signaal; 16 manier van zingen v.e. kanarie. 18 zoogdier; 20 plaats, plek; 21 tijding; 22 rivier In Rus land; 24 keurig; 25 houding; 28 de dato (afk.); 30 tuimeling; 31 dat is (afk.); 32 voorzetsel; 34 derhalve; 35 laagste noot v.e. akkoord (mu ziek). Verticaal: 1 jaarlijkse herdenkings dag: 2 ijzerhoudende grond; 3 wal kant; 4 gespannen; 5 voorzetsel; 6 gezichtsorgaan; 7 bespeler van ze ker blaasinstrument; 11 hoewel; 12 titel (afk 14 reeds binnen korte tijd; 15 deel v.e. jaar; 17 boven dien; 19 vlaktemaat, 23 gymnas- tiektoestel, 26 televisie (afk 27 namelijk (afk 29 mannetjesbij; 31 tweetal bij elkaar behorende per sonen; 33 windrichting (afk.); 34 muzieknoot OPLOSSING op tE O N 68 :onp ie :/Bp 62 |U LZ A i 92 'pjeed 62 ;9jb 61 '*oo n 'pueeiu si :sbj|b tl :-jkm 2i :|b u :isu -leduiojj i :6oo g :do s :>|bjis t :b>i 6 :J9o z ;6epsoojdB|>t l :|BBO!»J«A looupuojö se :snp tE -OBB 26 'TP 16 ^l** 08 P P 82 rpuets 92 !ieu >2 iBitO 22 12 :pJOO 02 :dbb 8i !|oj gt ujjbib tl :o6 ei :uub u :jb oi --»od 6 :ee~| 8 ioouso>to>( i :|bb)uozijoh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11