Karei Novacek in de wolken met winst op t Melkhuis je .onder loep sportuitslagen SPORT £efcUe Soutoni DINSDAG 1 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 PSV krijgt geld voor Ronald Koeman DEN HAAG PSV krijgt deze week het geld voor Ro nald Koeman overgemaakt van Barcelona. Het in Am sterdam gevestigde financieringsbedrijf Ecofinance te kent vandaag de documenten met de Spaanse club waar in de transactie van ruim 12,5 miljoen gulden wordt gere geld. Ecofinance, dat gespecialiseerd is in voetbaltrans fers, leent het geld aan -Barcelona en vandaag wordt de som overgemaakt op een Spaanse rekening van PSV. Al leen de Spaanse regering moet dan nog goedkeuring ver lenen aan de kapitaaluitvoer, maar volgens woordvoerder Kiês van Ecofinance is dat een formaliteit. PSV had zich zaterdag beklaagd over de traagheid van betalen van Bar celona. Het geld voor Koeman had op 1 juli binnen moeten zijn. PSV dreigde Koeman daarop het spelen voor zijn nieuwe club te beletten en hem terug te roepen naar Eindhoven. Koeman ontbrak gisteravond in de eerste oe fenwedstrijd die Barcelona (10-1 tegen een Drentse ama teurselectie in Tweede Exloërmond) op Nederlandse bo dem afwerkte. Ronald Koeman: bankzitter in Tweede Exloërmond. Romario scoort voor Brazilië CARACAS Brazilië won gisteren in Caracas zijn eerste WK-kwalifiea- tiewedstrijd met 4-0 van Venezuela. PSV's spits Ro mario maakte in de 68e minuut het tweede doel punt en gaf de voorzet van de derde treffer De overi ge treffers kwamen op naam van Bebeto (twee maal) en Branco. Op 13 augustus wacht Brazilië de uitwedstrijd tegen Chili. Alleen de winnaar van de Zuidamerikaanse groep 3 plaatst zich voor het eind- toernooi in Italië. Hans Ree verliest van Judit Polgar AMSTERDAM Judit Polgar en Hans Ree drongen gisteren op de tweede dag van het OHRA-schaaktoer- nooi te Amsterdam de kroongroep naar de achter grond. Op spectaculaire wijze werd de Amsterdamse grootmeester door de pas 13-jarige Hongaarse versla gen. In de tweede ronde van de kroongroep zorgden Vik tor Kortsjnoj en Aleksandr Beljavski voor de eerste winstpartijen gezorgd ten koste van achtereenvolgens Jeroen Piket en Boris Goelko. Jonathan Speelman en John van der Wiel deelden het punt. De partij tussen Kortsjnoj (met wit) en Piket had het volgende zettenverloop: 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, g7-g6, 3. Pbl-c3, Lf8-g7, 4. g2-g3, 0-0, 5. Lfl-g2, d7-d6, 6. Pgl-f3, Pb8-d7, 7. 0-0, e7-e5, 8. h2-h3, a7-a6, 9. Lel-e3, e5 x d4, 10 Pf3 x d4. Tf8-e8, 11 Ddl-d2, Pd7-c5, 12. Le3-g5, Dd8-d7, 13. Lg5 x f6, Lg7 x f6. 14. Tal-dl, Dd7-d8, 15. b2-b4, Pc5-e6, 16 Pd4-b3, Ta8-b8, 17 Kgl-h2, b7-b6, 18. f2-f4. Pe6-g7, 19. Pc3-d5, Lc8-b7, 20. e2-e4, h7-h5, 21 Dd2-f2, Lb7 x d5, 22. c4 x d5. Dd8-d7, 23. Tdl-cl, a7-a5. 24. b4 x a5. b6 x a5. 25 Pb3 x a5, Tb8-b2. 26 Tcl-c2, Lf6-d4, 27. Df2-e2, Tb2 x c2, 28 De2 x c2, Dd7-b5, 29. Pa5-c6, Ld4-c5, 30. a2-a4, Dd5-a6, 31. h3- h4, Kg8-h7, 32. a4-a5, Piket geeft het op. Straf Pirates teruggedraaid DEN HAAG Pirates en Neptunus openen ko mende vrijdag de play-offs van de Nederlandse honkbalcompetitie met een thuiswedstrijd. Nep tunus, dat met overmacht winnaar van het eer ste gedeelte van de competitie werd, komt uit te gen Kinheim; Pirates speelt tegen Haarlem Ni- ciols. In een serie van ten hoogste zeven wed strijden staat een finaleplaats voor de „Holland Series" op het spel. De winnaars spelen vervol gens ook een „best-of-seven" om het landskam pioenschap. Pirates eindigde in het eerste deel van de competitie als tweede. Het bestuur x einde ten onrechte twee punten in mindering was gebracht. Die straf was een gevolg van de vrijdag gestaakte wedstrijd ADO-Pirates. Giste ren werd tevens besloten dat het zondag verre gende duel Kinheim-Nicols niet meer zal wor den gespeeld. Israel laaiend over vertrek Van der Hoorn DEN HAAG Fred van der Hoorn heeft een vierjarig con tract getekend bij de Schotse eredivisionist Dundee United. De 25-jarige libero van BW Den Bosch maakte gebruik van de onwetendheid bij het bestuur van de Brabantse club. Dat verkeerde in de veronder stelling dat Van der Hoorn overeenstemming had bereikt met de momenteel op vakantie zijnde manager Ad Zonder land en inmiddels had bijgete kend Dat was allerminst het geval zodat Van der Hoorn in vrijheid kon kiezen. De Schot se club vond het transferbe drag van 520.000 gulden geen enkel probleem. Trainer Rinus Israel was laaiend over deze gang van zaken. Hij dreigt op dezelfde manier ook Mart van Duren kwijt te raken. Ook de aanvaller heeft zijn contract nog niet verlengd. Hij staat in de belangstelling van verschil lende clubs en moet drie ton kosten. Bolesta Roda JC heeft bij het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een arbeids vergunning aangevraagd voor Henryk Bolesta. De Poolse doelman, die vorig seizoen tij dens de blessure van Joop Hie- le door Feyenoord werd aan getrokken, wil Rotterdam ver laten. Roda JC, dat Jan Neder- burgh naar PSV zag vertrek ken, wil Bolesta graag overne- Geen uitgebreid trainingskamp voor Oranje DEN HAAG Indien het Ne- derlands elftal de eindronde van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal haalt, staat er geen uitgebreid trainingskamp voor de Oranje selectie op het programma. De nationale competitie, die op 6 mei wordt afgesloten, biedt daartoe de mogelijkheid, de verplichtingen van een be langrijk deel van de spelers groep vrijwel zeker niet. Bondscoach Thijs Libregts is gebonden door het gegeven dat in ieder geval zestig pro cent van zijn elftal in buiten landse dienst is, "maar heeft er geen moeite mee dat zijn keu ze aan spelers voor de vriend schappelijke wedstrijden in het najaar (Denemarken en Engeland) ook vrijwel zeker beperkt zal zijn. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van lotto 30 van het afgelopen weekeinde zijn: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 x 100.000,00; 3e prijs: 81 x 2571,80; 4e prijs: 3961 x f 52,50; 5e prijs: 59.834 x 5,00. HILVERSUM De vol houders op 't Melkhuisje, die zondag uren vergeefs wachtten en gistermorgen opnieuw kwamen opdra ven, werden door de fina listen Karei Novacek en Emilio Sanchez beloond met zeventig minuten ten- nisplezier, van een eenzij dige soort. De Tsjechoslo- waak was oppermachtig: 6-2, 6-3. Het toernooi om de open Ne derlandse titel kreeg daarmee een enigszins lachwekkend slot. Wat zondag door de over vloedige regen mislukte, kon gisteren wel tussen eventuele buien door. De tiende toer- nooidag werd door de organi satoren ook met angst en be ven afgewacht. Onnodig, want de wolken vlogen door de har de wind net zo hard over het complex als Novacek over de baan. Hij was zo klaar met Sanchez. De Tsjechoslowaak, die in de kwartfinales de laat ste Nederlander Paul Haarhuis aan de kant zette, toonde geen spoor van vormverlies. Hij kleineerde zijn Spaanse oppo nent bij tijd en wijle en be haalde op imponerende wijze zijn eerste toernooiwinst sinds 1986 toen hij via de kwalifica ties het evenement in Was hington won. Titelverdediger Sanchez was na de nederlaag zo teleurge steld dat hij geen moment meer kon wachten en spoor slags naar Kitzbiihel vertrok. Novacek daarentegen nam uit gebreid de tijd iedereen deel genoot te maken van zijn vreugde over de winst en zijn spel. Zijn trip per auto naar het Zweedse Baastad kon wel even wachten. Novacek had daar alle reden voor. De vroe gere nummer 24 van de we reld speelde in Hilversum als in zijn beste dagen. Sanchez werd er moedeloos van. Het iets uitgelopen bezoek was voor Novacek ook bepaald lu cratief. Vlak voor 't Melkhuis-' je begon, veroverde hij met landgenoot Marjan Vajda de „Noordzee Cup" in Noordwijk. In Hilversum bracht de Tsje choslowaak zijn verdiensten tijdens het verblijf in Neder land op zo'n 75.000 gulden. Het prijzengeld is voor Novacek geen reden nu lui achter over te gaan hangen. Hilversum be tekende voor hem een keer punt. „Ik had zo'n overwin ning nodig op een sterke speler. Ik speel goed en weet nu dat ik een heleboel andere sterke tennissers kan ver slaan". Novacek rekent er dan ook ei genlijk op dat hij binnen niet al te lange tijd weer tot de bes- Uitduels FC Den Haag desnoods zonder publiek' DEN HAAG De KNVB heeft NEC en Sparta door middel van een brief laten we ten dat beide clubs verplicht zijn tot het spelen van thuis wedstrijden tegen FC Den Haag op doordeweekse dagen. Hoewel de burgemeesters van Nijmegen en Rotterdam de duels op dc vastgestelde woensdagavonden (16 en 23 augustus) verboden, heeft de voetbalbond bekend gemaakt geen mogelijkheden te zien om te schuiven in het programma. den gespeeld zo staat in de brief. Op grond van een oude, maar nog niet eerder toegepas te, regel dreigt de KNVB NEC en Sparta twee punten in min dering te brengen indien de wedstrijden niet worden ge speeld. te 25 spelers van de wereld be hoort. Nu komt hij op die lijst pas op de 89e plaats voor. „Ik speel nu even goed als twee a drie jaar geleden toen ik Was hington won en de kwartfina les op Roland Garros bereikte. Het grote verschil is echter dat ik fysiek veel sterker ben dan toen. Ik kan mijn spel, met veel druk van achteruit, nu wel vijf sets volhouden". „Technisch is er weinig veran derd. Ik maak nog wel eens gebruik van een cpach, maar dan vooral bij trainingen in Praag. Hij kan mij wijzen op foutjes en verbeteringen aan raden. Tijdens toernooien heb ik hem niet nodig". Dan ver trouwt Novacek op zijn spar ringpartner: zijn vriendin Maya. Geen slechte keus ge zien zijn spel in Hilversum. De Tsjechoslowaak, die door Piet van Eysden ook gevraagd is voor het Challenger-toer- nooi in Valkenswaard later dit jaar, zal niet de laatste triom fator op 't Melkhuisje zijn. De verhuisplannen die Van Eys den al jaren in zijn hoofd heeft, worden nog steeds niet gedeeld door het volledige stichtingsbestuur. Vooral voor zitter Guuk Bakker, die af treedt, ziet de voordelen van een vertrek nog steeds niet echt. Hij wil eerst de motive ring van de Raad van State, die een paar weken geleden de uitbreidingsplannen een halt toeriep, afwachten. Karei Novacek na zijn, verlate, zege op 't Melkhuisje. FOTO: DIJKSTRA Weerzien met Lemond en Fignon in Draai van de Kaai ROOSENDAAL De komst van Greg Lemond en Laurent Fignon naar de tiende editie van de Draai van de Kaai in Roosendaal heeft het Brabant se stadje gisteravond in een compleet gekkenhuis omgeto verd. Alsof er nooit een dra matische Tour-finale had plaats gevonden, zo uitbundig schudden de twee matadoren van de 76e uitgave van de Ronde van Frankrijk elkaar de hand bij de huldiging. Een mooi contrast met de feeste lijkheden van ruim een week geleden op de Champs Elysées in Parijs, waar Lemond op de slotdag de Fransman van de eindzege beroofde. Liefst 60.000 gulden, de helft van het beschikbare budget, hadden de .organisatoren in Roosendaal uitgetrokken voor de eerste confrontatie tussen Lemond en Fignon na de Tour. Als toetje kreeg het pu bliek ook Steven Rooks weer op de fiets te zien. De Noord hollander bekwaamde zich de afgelopen week in de criteri ums met zijn ook geblesseerde ploegmaat Gert-Jan Theunisse in het hanteren van het start- Laurent Fignon (links) en Greg Lemond voor de start in Roosendaal. pistool. In de regen stapten einde werd een kopgroep van Lemond en Rooks al spoedig vijf gevormd waarvan de Au- af. Vijftien kilometer voor het straliër Phil Anderson zich de sterkste toonde. Fignon ein digde als tweede, derde werd Adri van der Poel. Breukink naar WK wielrennen ROOSENDAAL Erik Breukink is opgenomen in de selectie voor de individuele wegwedstrijd van het wereldkampioenschap wielrennen in Chambery, op 27 augustus. De renner uit de ploeg van Peter Post, die in de Ronde van Frankrijk tijdens de der tiende etappe afstapte met gezondheidsproblemen, voelt zich goed genoeg om deel te nemen. Van de twintig renners, die na de nationale titelstrijd in Rheden voorlopig werden aangewezen, zijn er elf in de ploeg opgenomen. Tot de afvallers behoorden onder anderen Teun van Vliet en Henk Lubberding. Maarten Ducrot is na zijn sterke optreden in de Ronde van Frankrijk aan de selectie toegevoegd. De selectie: Erik Breukink, Peter Win nen (ploeg Post), Geert-Jan Theunisse, Steven Rooks, Marc van Orsouw (Gisbere), Frans Maassen, Patrick Tolhoek (Raas), Adri van der Poel, Maarten Ducrot (Godefroot), Eddy Schurer (Priem), Jos van Aert (De Kimpe) en Luc Suykerbuyk (More no). Reserves: Theo de Rooy (Post), Johan Lammerts (De Cau- wer) en Martin Schalkers (Priem). WK baan in Lyon: keirin: Theo Smit, Tom Post; puntenkoers: Michel Cornelisse, Ralf Moorman. Drie buitenlanders in cricketselectie AMSTELVEEN Het Nederlands cricketelftal speelt zaterdag in Deventer op het terrein van Kon. UD een oefenwedstrijd te gen de buitenlandse coaches. Het duel dient als voorbereiding op de twee eendaagse interlands in Amstelveen tegen Engeland op 16 en 17 augustus. In het Nederlands team, dat wordt aange voerd door Steven Lubbers (Kon. UD), zijn drie buitenlanders opgenomen die door hun jarenlange activiteiten in Nederland niet meer als zodanig worden aangemerkt: Nolan Clarke (Quick), Rupert Gomes (VRA) en Peter Holland (Bloemendaal). De andere spelers zijn: wicketkeeper Reinier van Es (Quick), Roland Lefebvre, Robert Lifmann, Rob Vos (allen VOC), Floris Jansen (Kampong), Jeroen Coster (HBS) en Cees Ruskamp (Kon. UD). Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 23.40 uur Voetbal: Haarlem-Steaua Bukarest. BBC 2, 21.00 uur: On the line. Sky Channel, 18.00 uur Wereld- spelen Karlsruhe. Sky Channel, 19.00 uur Sport- overzicht. Sky Channel, 20.00 uur Paarde- Sky Channel, 21.00 uur Sky Channel, 22.00 uur Sky Channel, 23.00 ui Super Channel, 20.00 uur Sport. MORGEN BBC 1, 16.10 uur: Sports crazy. BBC 2, 00.15, 11.25 en 14.35 uur: Cricket. Sky Channel, 00.00 uur Wereld- spelen Karlsruhe. Tennis, en 22.00 Volleybalsters groepswinnaar VARNA Het Nederlands damesvolleybalteam won in de laatste groepswedstrijd van het toernooi in het Bulgaarse Var na in vier sets van Akademik Sofia. Het Bulgaarse clubteam vervangt Hongarije dat op het laatste moment afzegde. Oran je komt na de simpele zege (15-3, 15-11, 13-15, 15-9) van daag uit tegen de nummer twee van de andere groep, Bulgarije. Een dag later treedt de selectie van bondscoach Pang aan tegen Tsjechoslowa- kije, evenals Nederland groepswinnaar. Anne Tjerkstra neemt de leiding bij skütsjesilen WOUDSEND De glorieuze gisteren op het Heegermeer bij Woudsend, was Anne Tjerk stra uit Jou re In de derde rou te nam hij de leiding en gaf die niet meer uit handen. Tjerkstra staat door zijn zege meteen eerste in het algemeen klassement. Een zwarte dag was het voor titelverdediger Jelle Rijenga uit Lemmer. Door de harde wind brak het zwaard van zijn skütsje en kon hij de finishboei niet halen. Jan Lammers protesteert na tweede plaats PORTLAND Jan Lammers is met zijn Amerikaanse part ner Price Cobb officieus als tweede geëindigd in de 300 ki lometer van Portland in de Amerikaanse staat Oregon. De zege ging naar de Australiër Geoff Brabham Lammers en Cobb dienden een protest in omdat hun Jaguar drie ronden voor het einde van de race door de organisatoren abusie velijk tot staan was gebracht. Brabham kon daardoor onbe dreigd naar zijn vijfde achter eenvolgende zege snellen. Door de behandeling van het protest zal de uitslag pas in de loop van de week een officieel karakter krijgen. „Men moet FC Den Haag niet zien als iets waar je bang voor moet zijn. Het gaat er ook om hoe je die jongens behandelt. Geen reacties uitlokken. Met de korpschefs van de steden die met profvoetbal te maken hebben, is uitvoerig gepraat over de benadering. Mensen van ons voetbaldetachement gaan mee op reis. We willen die rotzooi kwijt. Die paar rot- jonges isoleren, niet uitscha kelen, dat is verboden. De be wijsvoering blijft moeilijk. Van de KNVB kunnen we vi- deo-apparatuur lenen. Nuttig uit preventief oogpunt en om te weten wat er tijdens een wedstrijd precies gebeurt. Maar belangrijker is erachter te komen wat ze de rest van de week doen en waarom ze bommen gooien. Als je dat weet, kan het praten pas goed beginnen". Burgemeester Havermans van Den Haag in de Volks krant. „Ik heb totaal geen moeite met het voetbal hier. Iedereen is tevreden, ik heb het boven dien erg naar m'n zin. Er is alleen één probleempje: Bo- chum beschikt over drie bui tenlanders. Hoewel de mana ger mij had beloofd dat ik zou spelen, stond ik er mooi naast. Ze moeten nu denken dat ik ga wachten totdat er één ge blesseerd raakt. Ik voel me dus e'cht geen tweede keus. Vier jaar lang heb ik in de eredivisie zo'n. 150 wedstrij den gevoetbald; Bochum moet niet denken dat ik een piepel tje ben dat net komt kijken". Gerrit Plomp, ex-FC Utrecht, in het Algemeen Dagblad „De structuur moet platter. Nu hebben we het bondsbe- stuur, terwijl de rayons zich zelf besturen. Er spelen zich te veel zaken buiten ons ge zichtsveld af. Wij willen de negen rayons nu terugbren gen tot vier districten, waar van de voorzitters een plaatsje krijgen in het bondsbestuur. Zij kunnen dan hun achter ban direct informeren over alles dat binnen de bond speelt. Bovendien wordt ons beleid op die manier niet lan ger constant aangevallen, maar verdedigd, omdat men weet wat er gebeurt. Door de rayons af te schaffen, zul je meer goede krachten over houden die je meer bevoegd heden kunt geven". Peter Laanen, voorzitter honk- en softbalbond KNBSB, in de Haagsche Courant FOTO: DIJKSTRA jaren training voor nodig hebt om het enigszins onder de knie te krijgen. Maar de jeugd wil gelijk wat kunnen. Ze moeten het echt willen, want anders is het snel te moeilijk en te complex. Maar je kunt al verschrikkelijk veel doen zonder dat je een kogel weg werpt. Er zijn enige honder den mogelijkheden. Ze hoe ven maar drie keer in de week, twintig minuten draai- oefeningen te doen. Maar daar kom je al niet aan toe, want ze moeten voor de com petitie ook andere nummers doen. En die oefeningen zijn wel leuk om de bewegingen aan te leren, maar of kinde ren het echt leuk vinden, is de vraag. Het uitgesproken kogelslinger-type bijvoor beeld een langere atleet, be staat niet. Belangrijkere is het coördinatief vermogen. Daar selecteren de Ruusen ook op". Kogelslinger-trainer Carel ter Horst in Atletiek We reld. „Ed van Westerloo had die flauwe, bange glimlach van de man, die zojuist de maag delijkheid van zijn jongste dochter heeft opgeofferd, om dat de rovers hem in hun kookpot dreigden te stoppen. Maar dit zijn nu eenmaal „de nieuwe tijden", volgens Van Westerloo. Ongetwijfeld. Maar met evenveel recht zou men mogen beweren dat hij erin geluisd is. Er staat een heel vreemde clausule in het contract. Het geldt in beginsel voor drie jaar (waarom niet twee, of vijf?), maar het kan door de KNVB per jaar wor den verbroken. In dat geval betaalt de voetbalbond de NOS een boete van drie mil joen gulden. Dat lijkt inge wikkeld, maar het is een een voudige wisseltruc". Columnist Lambiek Be rends in Het Parool „Het is mijn visitekaartje en ik wilde niet alleen winnen, maar heel overtuigend win nen. Dat is nu dus gebeurd. En cadeautje voor mijn moe der, want die is vandaag jarig. Ik leer nog meer aanvallen, doorbijten, niet opgeven en krijg steeds meer zelfvertrou wen. Ik train met hele goede FOTO: DIJKSTRA boksers en hoewel ze beter zijn, geef ik niet op. Dat soort dingen leer je te weinig in Nederland". Bokser Regilio Tuur in De Telegraaf „Het lag absoluut niet aan bondscoach Lazaroni. De spe lers waarderen hem bijzon der. Wij hebben alle vertrou wen in hem. Ik ken hem van Vasco. Daar had ik met hem geregeld pittige discussies. Ik was het heus wel eens oneens met hem. Maar dat bleef ik buiten het veld". Voetballer Romario in het Algemeen Dagblad PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 2040 m: 1. Donar B (J. Meertens) 2.55,1 - 1.25,8, 2. Deauville Cede, 3. Cristo Robel. Toto: winnend 5,00, plaats 1,70, 1,40, 3,80, koppel 10,90, trio 396,70. Tweede koers, 2040 m: 1. Droom Westlandia (A. Suykerbuyk) 2.51,5 - 1.24,1. 2. Carmen Sammer, 3. Dean Ruimzicht. Toto: winnend 3,20, plaats 1,10, 1,10, 1,30, koppel 4,20, trio 33,70. Derde koers, 2040 m: 1. Don Corleo- ne (H. Schoonhoven) 2.50,4 - 1.23,5, 2. Brownie Flower, 3. Duke Torpedo. Niet gestart: Cosmic Pop en Clazina Morgan. Toto: winnend 5,30, plaats 2,70, 1,70, koppel 10,50, trio 73,90. Vierde koers, 2040 m: 1. Zandor Do rado (D. Lukje) 2.51,8 - 1.24,2, 2. Ber- ta Star. 3. Björn Tulpenburg. Toto: winnend 5,50, plaats 3,50, 3,50, 1,40, koppel 45,80, trio 349,20. Vijfde koers, 1700 m: 1. Dyenni Cu- nera (T Smeding) 2.18,3, - 1.21.4, 2. Baukje Hanover. 3. Boyke Gold. Toto: wnnend 2,70, plaats 1,70, 4,20, 1,80, koppel 39,90, trio 338,70. Zesde koers, 2040 m: 1. Wilco Staaweide (H v.d.Tol) 2.47,1 - 1.21,9, 2. Zoot Zuiter, 3. Boris Buitenzorg, 4. Ascor Hanover. Toto: winnend 7,90, plaats 1,50, 1,70, 1,70, koppel 15,80, trio 202,10, kwartet 383,50. Zevende koers, 1700 m: 1 Zorba Ha nover (P. Strooper) 2.18.6 - 1.21,5, 2. Cleopatra Dutch, 3. Deventore B. Toto: winnend 6,70, plaats 1,50, 1,60, 1,30, koppel 13,30, trio 119,60. Achtste koers, 2040 m: 1. Bo Bo Ba- tavus (C. de Leeuw) 2.49,9 - 1.23,3, 2. Zegneur, 3. Arno Oostland. Niet ge start: Anja Compaen Toto: winnend 3,60, plaats 1,60, 2,60, 1,50, koppel 24,50, trio 1567,30. Negende koers, 4420 m: 1Zuncasin- dra (H. Schoonhoven) 6.18,2 - 1.25,2, 2. Wenri Princess, 3. Yaffingale, 4. Yonlet Taxis. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70, 3,30, 3,10, koppel 28,20, trio 368,40, kwartet 9259,20. Tiende koers, 2040 m: 1 Zipper Spencer (R. van Stam) 2.46,8 - 1.21,8, 2. Zorronora. 3. Woodsong. Toto: winnend 6,70, plaats 1,70, 1,30, 1,60, koppel 7,70, trio 15.70 Elfde koers, 2380 m: 1. Chromos- krommenie (H. Langeweg) 3.20,6 - 1.24,3, 2. Carin Boshoeve, 3. Duran S. Niet gestart: Count Oostland. Toto: winnend 1,90, plaats 1,40, 1,70, 2,10, koppel 12,60, trio 62,80. W-5: 5-10-1-5-11 Uitbetaling: 2419,80. Omzet totalisator: 370.528,00. TENNIS Toernooi Washington Heren, enkelspel, finale: Mayotte (Vst)-Gilbert (Vst) 3-6, 6-4, 7-5. SCHAKEN Toernooi in Amsterdam Kroongroep, 2e ronde: Kortsjnoj (Zwi)-Piket (Ned) 1-0, Beljavski (Sov>- Goelko (Vst) 1-0, Speelman (Gbr)-Van der Wiel (Ned) 0,5-0,5. Stand: 1 Bel- "iavski, Kortsjnoj 1,5; 3. Van der Wiel, Speelman 1; 5. Goelko. Piket 0,5. Grootmeestergroep, 1e ronde: Dou- ven (Ned)-Gelfand (Sov) 0-1. Asmai- parasjvili (Sov)-Nijboer (Ned) 0,5-0,5, Blatny (Tsj)-Psakis (Sov) 1-0, Polgar (Hon)-Ree 1-0, Cifuentes (Chi)-Hulak (Joe) 0-1, Sosonko (Ned)-Mednis (Vst) 7,5-0.5, Vanheste (Ned)-Kuijf (Ned) 0- 1, Hansen (Den)-Peelen (Ned) 0,5-0,5, Finegold (Vst)-Van der Sterren (Ned) 1-0, lllescas (Spa)-Visser (Ned) 1-0, Van Wely (Ned)-Rodriquez (Cub) 0.5- 0.5. Mohr (Wdl)-Crisan (Roe) 1-0, Garcia (Spa)-Bagirov (Sov) 0,5-0,5. VOETBAL Oefenwedstrijden Barendrecht (1e klasse zaterdag)- Feyenoord 0-4 (0-2). Doelpunten Nortan. Smolarek, Metgod. Blinker SC Cambuur-Siofok (Hon) 0-1 (0-0). Doelpunt: Zsadanti VOLLEYBAL Damestoernooi in Varna (Bul) Groep A: Nederland-Akademlk Sofia (Bul) 3-1 (15-3, 15-11, 13-15, 15-9), Roemenië-DDR 3-0. Eindstand: 1 Nederland, 2. Roemenië, 3. DDR, 4. Akademik. Groep B: Tsjechoslowakije-Joegosla- vië 3-1, Bulgarije-Polen 3-2 Eind stand: 1. Tsjechoslowakije, 2 Bulga rije. 3. Polen, 4. Joegoslavië. WIELRENNEN Draai van de Kaai in Roosendaal Profs: 1. Anderson (Aus) 80 km in 1.56.23, 2. Fignon (Fra), 3. A. van der Poel (Capelle), 4. Draaijer (Hoeven), 5. Tolhoek (Yerseke), 6. J van der Poel (Hoogerheide) op 0.24, 7 Lavainne (Fra), 8. Luyckx .(Sint Willibrord), 9. Dauwe (Bel), 10.' Vos (Geffen). Da mes: 1 Van Moorsel (Boekei) 60 km in 1.31.10, 2. Cools (Roosendaal). 3. Van der Meer (Jubbega). ZEILEN Skütsjesilen Woudsend: 1 Tjerkstra (Joure); 2. E. Meeter (Huizem); 3. Mink (Grouw); 4 T. Brouwer (Heerenveen); 5. Zwaga (Eernewoude); 6. Van der Meulen (Woudsend); 7 Visser (Sneek); 8. P. Brouwer (De Halve Maan); 9. De Groot (Stavoren); 10. W Hoekstra (Drachten); 11. A. Hoekstra (Lang weer) Algemeen klassement: 1. Tjerkstra 14.9 punten; 2. T Brouwer 18.9; 3. T van der Meulen 20.9. Sportwereld Hockey De Westduitse meisjes zijn, na vorig jaar in Parijs de Europese titel te heb ben veroverd, in Ottawa ook jeugdwereldkampioen gewor den In de finale werd Zuidko- rea met 2-0 geklopt. Waterpolo Het Nederlands jeugdteam heeft zich bij het WK in het Franse Narbonne, ondanks een nederlaag van 9- 7 tegen Brazilië, geplaatst voor de eindronde. In het hoofd toernooi spelen behalve Ne derland en Brazilië ook de de Verenigde Staten, de Sovjetu nie, Hongarije. Australië. Joe goslavië en West-Duitsland.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7