Paalzitters gegeseld door regen en wind Inbraak bij juwelier dagpuzzel LEIDEN OMGEVING ËeidócSoutfvnt MAANDAG 31 JULI 1989 PAGINA 6~ WASSENAAR Bij een juwelier aan de Gravestraat in Wassenaar dit weekeinde ingebroken. Rond vijf uur werd zondagochtend door onbekenden een steen door de eta lageruit gegooid. Er is niets gesto len. Omwonenden waarschuwden de politie. Later in de ochtend werden op een parkeerterrein van attractiepark Duinrell twee Hagenaars aange houden (19 en 20 jaar). Zij ontken de iets met de inbraak te maken te hebben. Na verhoor zijn zij heenge zonden. Auto schept fietster LISSE Een 70-jari- ge inwoonster van Lis- se is zaterdagmiddag op haar fiets geschept door een 18-jarige au tomobilist, eveneens afkomstig uit Lisse. De vrouw reed op de Eer ste Poellaan en wilde linksaf de Venneweg inrijden. De auto haal de haar precies op dat moment in, waardoor een aanrijding ont stond. De vrouw is ter plaatse aan haar enkel behandeld. Auto in sloot TER AAR De politie heeft zaterdagnacht om half drie in de sloot langs de Zevenhovenseweg in Ter Aar een onbemande auto gevonden. De auto werd in de loop van de ochtend uit het water ge takeld. De eigenaar, een 21-jarige inwoner uit Lei- muiden, meldde zich 's- ochtends om 07.00 uur op het bureau. Hij moest een blaastest ondergaan en kreeg alsnog een rijver bod. De bestuurder deelde de politie mee dat hij een flauwe knik in de weg niet had gezien omdat de muziek in zijn auto te hard stond. Vechtersbazen verstoren rust bij paalzitten NOORDWIJKERHOUT Een feestganger bij het wereldkampioenschap paalzitten in Noord- wijkerhout is in de nacht van zaterdag op zon dag door een politiehond in beide bovenbenen gebeten. Hij is naar een ziekenhuis afgevoerd. De man hoorde bij een groep van zeven Kat- wijkers, die het rond half drie aan de stok had gekregen met een groep van twintig jongeren uit Hillegom. Beide groepen hadden te diep in het glaasje gekeken, waarna over en weer for se klappen werden uitgedeeld. De Noordwij- kerhoutse politie moest met elf man, paarden en honden in actie komen om de vechtenden te scheiden. De gebeten Katwijker ging een van de agenten te lijf, waarna de hond het voor zijn baas opnam. Na het vertrek van de Katwijkers keerde de rust aan het Oosterduin- se meer terug. Dagomzet geroofd WASSENAAR Een 19-jari- ge man uit Oegstgeest is vrij dagavond beroofd van 3300 gulden. De man fietste om kwart over negen op de Tram baan in Wassenaar in de rich ting van Leiden. Ter hoogte van de Maaldrift werd hij tot stilstand gedwongen door twee mannen op een bromfiets. On der bedreiging van een mes werd hem het geld, de dagom zet van een winkel in Wasse naar, afhandig gemaakt.. De daders, beide blond en onge veer 19 jaar, reden vervolgens weg in de richting Leiden. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie van Wassenaar, tel: 01751-19244. Vijftig fietsers bij De Weipoort ZOETERWOUDE Meer dan 50 deelnemers wa ren afgelopen weekeinde van de partij bij de fiets tocht van het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort. De tocht maakte onderdeel uit van het zomerpro- gramma. De fietstocht van afgelopen weekende voerde de fietsers via de Weipoortseweg, Weddepad en ruil- verkavelinggebied via de nieuwste fietspaden rich ting Gemeneweg (Hazerswoude) naar Benthuizen. Achter die plaats om ging het richting Zoetermeer en het Noord Aa-strand naar de Zuidbuurtseweg. Vanaf daar werd koers gezet richting buurthuis. Onderweg had het bestuur van het buurthuis een koffiepauze ingelast. Zondag 6 augustus krijgt dat programma een ver volg met het jaarlijkse waterfestijn. Dat bestaat dit maal uit een roei-touw-trek-wedstrijd op de Noord Aa ter hoogte van de boerderij van de familie Van IN LAATSTE UREN WERELDRECORDPOGING De zeven wereldrecordhouders paalzitten zagen er na afloop opvallend kwiek uit, al waren de oog jes na 113 uur zitten erg klein geworden. NOORDWIJKERHOUT Vier mannen en drie vrouwen brachten gister middag in Noord wijker- hout het wereldrecord paalzitten op 113 uur. Ter wijl regen en wind de deelnemers en de toe schouwers geselden wer den om drie uur 's mid dags José Turk-de Jong en Janny Bouwmans uit Noordwijk, Ria Grimber gen en Winfried Dijker uit Lisse, de altijd vrolijke Leidenaar René de Boer, Bülent Jongens (Amster dam) en Harry Rijers uit Purmerend van hun zit- plankjes geholpen. Vier uur eerder was de laatste Strand- exploitanten uiten grieven in zwartboek ZANDVOORT De Neder landse Vereniging van Strand- exploitanten Noordzeestran den (NVSN) vraagt in een eind september te publiceren zwartboek aandacht voor de grieven van 145 van de 278 Nederlandse strandexploitan- ten. De - gevoelde - rechtson gelijkheid in het vergunnin gen- en contractenstelsel ten opzichte van permanent ge- vestigde horeca-ondernemers is het belangrijkste kritiek punt. Volgens de 150 leden tel lende vereniging kunnen ge meenten de uitbaters van de ene op de andere dag somme ren hun strandtenten te ver plaatsen of af te breken. Een enkele maal zou dit zijn voor gevallen wegens onderhouds werkzaamheden aan de zee wering, aldus NVSN-voorzit- ter P. Zonneveld. Kritiek is '_-r ook op de slechte bereikbaarheid van de stran den en de onvoldoende par keergelegenheid. Het schoon houden van de stranden zou te vaak voor rekening van de ex ploitanten komen. Hierdoor worden de strandgedeelten zonder uitspanning volgens de NVSN nauwelijks schoonge maakt. Gemeenten schieten daarin ernstig tekort, vindt de vereniging. De exploitanten vrezen hoge kosten wanneer nieuwe mi lieuwetten hen verplichten een rioleringstelsel aan te leg gen. Het zwartboek zal verder de visie van de exploitanten op onder meer duinafslag, de samenwerking met de „drie los van elkaar functionerende" overheden en het toezicht op het strand belichten. Het zwartboek is samengesteld op basis van de uitkomsten van een enquête onder 278 strandexploitanten uit 42 ge meenten. Van hen nam 52 procent aan het onderzoek deel. De NVSN zal het zwart boek op de derde woensdag in september aanbieden aan de directeur-generaal van het mi nisterie van economische za ken. De onlangs afgetreden staatssecretaris A. Evenhuis had om bundeling van de grie ven verzocht. Autoinbraken KATWIJK Bij de Katwijk- se politie zijn in het afgelopen weekeinde weer acht meldin gen binnen gekomen van in braken in auto's. Ook vorige week werden in Katwijk tal rijke auto's opengebroken. Dat gebeurde vooral bij auto's die geparkeerd stonden bij kam peerterreinen. In de meeste gevallen werden radio's en cassette-recorders gestolen. Volgens een woordvoerder van de politie is het aantal au tokraken een plaag aan het worden. van de drie deelnemende Amersfoorters van de paal ge haald omdat het verder niet meer verantwoord was om hem te laten zitten. Met een luid „Nou, succes allemaal!" had Kees van Niekerk uit Ha zerswoude zondagochtend vanaf het strand afscheid ge nomen. Hij was vlak daarvoor, na 104 uur, van de paal in het water gevallen. „Dat was dus de plons", reageerde hij teleur gesteld. „Ik realiseerde me niet meer waar ;ik was en waarmee ik bezig was. Ik wist niet meer waar de realiteit op hield en de droom begon". Drie uur eerder was ook Lei denaar Jan van Duivenbode met een geweldige plons van paal 16 gevallen. Hij had al veel langer met half gesloten ogen wat stil voor zich uit zit ten staren. Zijn been was heel dik geworden onder meer om dat zijn sokken te strak zaten. ZOETERWOUDE De bekende Zoeterwoude- naar Adrianus Jacobus van Bennekom is vorige week donderdag op 81-ja rige leeftijd overleden. Tijdens zijn leven is hij in het maatschappelijk leven op diverse fronten aktief geweest. In de jaren vijftig en zestig is hij lange tijd voorzitter ge weest van de toenmalige rooms katholieke midden standsvereniging De Hanze. Ook maakte hij deel uit van de Raad van Overleg, een samen werkingsverband tussen de drie Zoeterwoudse standsorga nisaties LTB, KAB en De Hanze. Tevens was VBan Ben nekom nauw betrokken bij de Maar kapot knippen wilde hij ze niet, omdat zijn sokken nog nieuw waren. Hij zat ruim honderd uur. Danny de Lange uit Amersfoort was na 96 al van zijn paal gehaald, omdat ook hij een dik been kreeg van het vocht. Daarvoor had hij al een tijd zitten knikkebollen op zijn plank en iedereen wachtte in spanning op het moment dat hij in het twee meter on-' der hem kabbelende water te recht zou komen. Maar zover kwam het dus uiteindelijk niet. Een dag daarvoor, op za terdagmorgen, was Hillegom- mer Simon Schenkel gestopt en kon zijn zitplank van de paal worden losgetimmerd. Hij had koude benen gekregen door een slechte bloedcircula tie in de benen. Hij en zijn buurman Jan van Duivenbode waren de „oudjes" op de palen en in tegenstelling tot de ande re deelnemers hadden zij wei- Santos van de middenstands vereniging, dat de zorg had voor kleine zelfstandigen die door ziekte of ongeval in de moeilijkheden kwamen. Ook als kerkmeester van de parochie Sint Jan's Onthoof ding te Zoeterwoude was Van Bennekom actief. Na de kerk brand in 1964 was zijn inzet als expert, hij was aannemer, van belang bij de herbouw van de dekenale kerk. Ongeveer 15 jaar was Van Bennekom be stuurslid van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij. Als taxateur verwierf hij de nodige faam. Na een uitvaartsdienst die vanmiddag om 13.00 uur werd gehouden in de Christus Die- naarkerk te Zoeterwoude- Dorp, is Van Bennekom in Rijswijk gecremeerd. nig gymnastiekoefeningen kunnen doen. Om het bloed goed te laten stromen was vooral de fietsbeweging met de benen populair bij de paal zitters. Ook de zittenblijvers hebben het tijdens de 113 uren niet al lemaal even gemakkelijk ge had. Toch bleven de uiteinde lijke recordhouders opmerke lijk fit. Met name René de Boer uit Leiden leek zelden moeilijk te zitten. Hij had zelfs nauwelijks last van een och tendhumeur na de stilte van de nacht. De regen en de wind ontdeden gistermiddag het laatste beetje slaap weg bij de deelnemers. Janny Bouwmans bleef in de sloturen helemaal klaarwakker. Ze worstelde een paar uur met een grote verwaaide parasol die niet op dit soort weersomstandigheden berekend bleek. FOTO: WIM VAN NOORT Bazar De afdelingen Leiden en Rot terdam van de Algemeen Ne derlandse Vrouwen Vereni ging Tesselschade - Arbeid Adelt houden woensdag in Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk haar traditionele verkooptentoonstelling. Op de bazar is een grote verschei denheid aan allerlei handge maakte artikelen te koop. Nat, vermoeid, maar lachend werden de zeven overgeble ven deelnemers om drie uur van hun paal gedragen onder het oog van een paar honderd toeschouwers, voornamelijk familieleden en vrienden. Het slechte weer had er voor gezorgd dat op deZe laatste dag het anders zo stampvolle Oos- terduinse strand half leeg STOMPWIJK De Stompwijkse Samantha van der Voort heeft zater dag met haar pony Ras mullah de Cor Jansen- wisseltrofee behaald. Dat gebeurde tijdens het springconcours van de Hardd ra verij véreniging Nooit Gedacht. Zij legde in de tweede barrage, die op tijd gereden werd, het parcours met tien hinder nissen af in 35.29 secon den. Tweede werd Da nielle Hogervorst met Zorro van de Goemans hof, als derde eindigde Li- anne Glynis met Carla. Bij de springwedstrijd voor paarden werd Kees de Jong met Silverstar eerste, gevolgd door Dorien van der Salm (2) met Golden Queen en Maaike van der Voort (3) met Pascal B. Was het zaterdag nog goed weer, de ponyrennen van zon dagmiddag hadden erg te lij den van de regen en de zware windstoten. De eerste koers met de middenmaat pony's kon nog volledig worden uit- Samenzang Het Scheveningse Vissers Vrouwenkoor verleent mede werking aan de samenzang, woensdagavond in de Oude Zee kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk. De sapienzang begint om half negen. Blaaskapel De Egerléinder Blaaskapel De Zeedorper Muzikanten treedt woensdagavond op op het ter ras van De Redschuur aan de Koningin Wilhelminaboule- vard 12a in Noordwijk. Het optreden begint om acht uur en duurt tot ongeveer half elf. Expositie in de openbare bibliotheek aan de Weteringkade in Noordwijk zijn van woens dag 2 tot en met donderdag 31 bleef. Een stuk of wat Noord- wijkerhouters trotseerden de storm en één van hen merkte op: „Zeven wereldkampioe nen, dat kan toch niet!" En daarmee legde hij zijn vinger op een gevoelige plek, want enkele jaren geleden besloot de organisatie de start van het paalzitten met een hele nacht te vervroegen juist omdat het gereden. De tribune met toch nog zo'n 600 bezoekers zag Wendy van der Bosch met de pony Gerda B winnen. De tweede en derde prijs waren voor respectievelijk Chantal Eyckelhof met Wanda en Lia ne Kneppers met Deni. Tij dens de race van de kleinste pony's werd het weer aanzien lijk slechter. Debbie van Leeu wen won met haar paard Tan- ja deze zware race. Ze werd gevolgd door Wim Huegenin met Silvester en Marjolein Noordhoek met Blessie als Windhoos De koers met de pony's met de grootste stokmaten moest ver volgens worden afgelast. Het publiek vluchtte van de tribu ne naar de grote feesttent. Die dreigde echter door een wind hoos de lucht in te gaan. Een naast de tent staande kantine wagen verhief zich zelfs even van de bodem maar kwam weer heelhuids op de wielen terecht. De tent moest worden ontruimd waarna deze een ex tra verankering kreeg. Voor de tien jeugdleden van de Stompwijkse Blesruiters was het een grote teleurstelling dat augustus aquarellen van Al- bert-Jan Cool te zien. Het zijn aquarellen die zijn opgeno men in zijn in 1987 versche nen boek „De Kust" en aqua rellen die Cool onlangs van de kust van Noordwijk maakte. Cool is als vormgever/illu strator werkzaam bij de Leid- se Onderwijsinstellingen. De bibliotheek is op maandag- en donderdagmiddag van twee uur ot half zes geopend en op dinsdag en zaterdag van tien uur tot half één. Op woensdag en vrijdag kan men twee uur tot half zes en van zeven tot negen uur terecht. Aerobic Op het Katwijkse strand wordt dinsdag tussen zeven en negen uur 's avonds beach- aerobic gedaan. Iedereen van 14 jaar en ouder kan hieraan meedoen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE jaar daarvoor ook zo'n groep deelnemers de eindtijd had weten te halen. Voor dit pro bleem kan men dan volgend jaar, als het lustum wordt ge vierd een oplossing bedenken. In het lustrumjaar klimmen de paalzitters vermoedelijk voor de laatste keer in het Oostef- duinse Meer op hun zitplan- ken. ook de voltige demonstratie met de merrie Andall niet door kon gaan. Twee maanden keihard trainen, waarvan vol gens bestuurslid Piet Oliehoek van Nooit Gedacht „een flon kerend schouwspel" het resul taat had moeten zijn, kwam daardoor niet tot een gelukkig einde. Ook het voorgeleiden van twee Arabische paarden van fokker Kuyf uit Nieuw koop moest van het program ma worden afgevoerd. De festiviteiten van de dit jaar 80 jaar bestaande vereniging waren vrijdagavond begonnen met de traditionele optocht van de Fanfare Juliana verge zeld van pony's en paarden van De Blesruiters van de Kniplaan naar het feestterrein aan de Dr. van Noorstraat. Aan de „Nooit Gedacht-veld loop" namen vervolgens ruim 180 personen deel. De kracht meting over 8 km werd ge wonnen door Ruud Onland uit Hengelo. Bij de dames (5 km) zegevierde Brenda Sleeuwen- hoek (Nieuwkoop), bij de kin deren tot en met 12 jaar (2 km) Jeroen van der Stijl (Den Haag). Het feestterrein met de kermisvermakelijkheden werd alle drie de dagen druk be- Swetterhage luidt Ferry Moorman uit ZOETERWOUDE Met een gezellig zomerfeest in de open lucht heeft Swet terhage te Zoeterwoude een reeks van aktiviteiten afgesloten. Het zomer feest, afgelopen zaterdag op het terrein van Swet terhage, betekende tevens het afscheid van organisa tor Ferry Moorman. Moorman is jarenlang de sti mulator geweest achter allerlei evenementen bij Swetterhage. Verandering van baan - hij blijft wel werkzaam op het te- rein van de verstandelijk ge handicapte mens - heeft daar nu een einde aan gemaakt. Na een wat rustig begin werd het later op de dag gezellig druk bij Swetterhage. Niet al leen bewoners van het nabij het Blankaartpark gelegen in stituut maar ook (vooral jeug dige) inwoners van Zoeter woude genoten van de attrak- ties. Vooral het luchtkussen en de draaimolen waren onafge broken in bedrijf. Met twee troubadours en de muzikale klanken van Fer Giezen's Stu dio 17 ontstond een prima sfeertje. De finale van het zomerfeest was een grote happening. Het optreden van de bekende for matie „Trafassi" met de hit „Wasmasjien" was tot in het dorp te horen. aan tafel Schouderkarbonade met postelein en aardappelen - kwarkvla niet vruchten Denk er bij het afgieten van groenten en aardappelen al tijd aan dat het hete kook nat in ieder geval nog goed te gebruiken is om de later te gebruiken schaal voor te warmen. Er valt dan ook nooit meer per ongeluk eten in de gootsteen! Als u met zijn beiden bent dan heeft u nodig: 2 schou derkarbonaden, 25 g marga rine, zout, peper; 750 g postelein, 1 theelepel maizena of aardappelmeel, zout, 5 g margarine, azijn of citroensap; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 3 dl melk, 15 g custard, 18 g suiker (3 dl gele vla), 100 g rode bessen of aardbeien, suiker naar smaak, 200 g kwark. Schroei de karbonaden dicht in hete margarine, ze zien dan grijzig in plaats van roze-rood. Temper het vuur sterk, strooi zout en peper op het vlees en bak het in twintig minuten bruin en gaar. Leg de karbo naden op een warm bord en maak de jus met weinig water af. Koop frisgroene en stevige postelein en maak hem op de zelfde dag klaar. Kijk de groente na op worteldelen en onkruiden, was haar (zonder haar te kneuzen) en laat haar uitlekken. Snijd de postelein een paar keer door en zet hem op met het aanhangende wa ter. Laat de groente onder een paar keer omleggen slinken en vervolgens gaar koken. Reken daar in totaal zo'n tien minu ten voor. Giet het meeste kooknat af en bind wat over blijft met een papje van maize na of aardappelmeel en koud water. Maak de groente op smaak af met zout, margarine en azijn of citroensap. Zet de meeste melk op. Meng een papje van custard, suiker en de rest koude melk. Schenk daar al roerende wat hete melk bij en doe het mengsel in de pan. Laat de vla een mi nuut zacht koken en zet ver volgens de pan in een bak met koud water. Was de vruchten. Ris de bes sen van de steeltjes of verwij der de groene kroontjes van de aardbeien. Zet de vruchten - onder een enkele keer om scheppen - een uurtje met sui ker weg. Meng de afgekoelde vla met de kwark en leg er de vruchten met het eruit gelo pen sap op. JEANNE >dienstuerlening CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. se hoofdstad; 28 rechten inbegre pen (afk.); 30 bij een boerderij ge legen grond; 31 lidwoord; 32 teer, mager; 34 metaal; 35 voorwerp om een koetsier tegen het spatten te beschermen. Verticaal: 1 Nederlands historisch stadsadvocaat; 2 kunstprodukt; 3 dwarshout aan een mast; 4 reuk water; 5 persoonlijk vnw.; 6 boom; 7 zwemvogel; 11 bijwoord; 12 dat is (afk.); 14 handigheid (fig.); 15 reptiel; 17 lofdicht; 19 bontgekleur- 1 de papegaai; 23 grote houten loods; 26 muzieknoot; 27 voltooid; 29 boom; 31 aanwijzend vnw.; 33 muzieknoot; 34 voorzetsel. OPLOSSING e» fe :bi ee :®ip ie 6Z ie LZ :ej 92 :>lBJeq ez :bjb 61. :epo n :6ue|s si :deeu>( n 'TP Zl ll IpueejeddeM L 9 'M! 9 Unapo f Ibj e 's)9 z :sjJBuo|sued i :|bbo|)J9a paaiM -jeds se fre ZC :ap IC 'va oe 'TJ 82 '6BBJd SZ 'reu fZ Ï99U ZZ :9JBUJ iz 'J9P0 0Z ;dB| 81 ;U0| 91 :siru>m :bh ei :pa» u "S'N oi to* 6 :e)9 8 ^eipoued i :|BB|UOZIJOH LISSE Het open jongerencentrum Magnifiosi in Lisse is vannacht uitgebrand. De brand werd om half drie ontdekt door een passerende sur veillancewagen van de Lissese politie. De vlam men sloegen op dat moment uit het dak van het jongerencentrum aan de Ruishornlaan. De ge waarschuwde brandweer was om drie uur de brand meester maar is nog anderhalf uur bezig geweest met nablussen. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Daar wordt vandaag onderzoek naar gedaan. Jongerenwerker H. van Diest was vannacht bij de brand. „We hebben zaterdagavond een popconcert gehad als afslui ting van het seizoen. Gisteravond zijn we met een kleine groep mensen nog in het gebouw ge weest. We zouden drie weken dicht gaan maar dat wordt nu heel wat langer". Volgens Van Diest zag vannacht alleen het kantoor van Mag nifiosi er nog redelijk uit. „Daar staat misschien nog iets dat bruikbaar is. Verder is het podium, de muziekinstallatie, de discotheek met duizen den platen en instrumenten van verschillende musici vernield". Ideeën over de oorzaak van de brand heeft Van Diest niet. Van Diest heeft inmiddels contact opgenomen met zijn vrijwilligers. Gesproken is er inmiddels ook met wethouder G. van den Berg. „We heb ben afgesproken contact met hem op te ne men", vertelt Van Diest die absoluut niet van plan is om het bijltje neer te gooien bij het jon gerenwerk. „Er heerst nu woede en verdriet. We streven er naar zo snel mogelijk aan de slag te gaan. Het probleem is wel dat de vakantie voor de deur staat en veel mensen onbereikbaar zijn", aldus jongerenwerker Van Diest die hoopt gauw een klein crisiscentrum te kunnen inrich ten waar vergaderd kan worden. „Vanavond mogen we gebruik maken van de ruimten van Qbus. Daar vindt het eerste overleg plaats". Bij de gemeente Lisse was vanmorgen nog wei nig bekend over de brand in Magnifiosi. Wet houder J. Meulemans, die officieel op vakantie is, reageert geschrokken op de mededeling dat Magnifiosi is uitgebrand. „Ik heb geen flauw idee wat er nu moet gebeuren. Ik heb nog geen contact over de brand gehad en wist zelfs nog niet dat het jongerencentrum is uitgebrand". A. van Bennekom verleden Hagenaar valt kleuters lastig LEIDEN De Leidse politie heeft zaterdagmiddag rond kwart voor vijf een 35-jarige Hagenaar aangehouden die de hele week kleuters had lastiggevallen in de buurt van het tennispark aan de Haarlemmerweg. De man liet de kinderen naaktfoto's zien en toonde zijn geslachtsdelen. In ruil voor snoepgoed vroeg hij de kleuters hetzelfde te doen. De man is na verhoor heengezonden. Man valt tegen geparkeerde auto LEIDEN Een 27-jarige Leidenaar is in de nacht van zaterdag op zondag tegen een auto gevallen die stond geparkeerd aan de Morsstraat. De man liep rond zes uur met zijn fiets aan de hand over de rijbaan. Hij struikelde en viel tegen het voertuig. Met een snijwond boven zijn oog, een wond aan zijn achterhoofd en letsel aan zijn schouder is hij overgebracht naar het AZL. Vol gens de politie was de man licht aangeschoten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 6