„Radio Romantica" over liefde, seks en erotiek RADIO/TELEVISIE SaidóaQotvumt MAANDAG 31 JULI 1989 PAGINA 14 „Commerciële zenders krijgen het moeilijk" HILVERSUM Arten Beinema, de mediaspecia- list van de tweede kamer fractie van het CDA ver wacht dat een regeerak koord tussen CDA en PvdA dusdanige eisen aan commerciële zenders als TV10 en Véronique zal stellen dat uitzenden voor die stations zeer onaan trekkelijk wordt. Zo gaat Beinema er van uit dat deze zenders verplicht zullen worden bij te dragen tot de in standhouding van het publieke bestel. Voor TV10 en Véroni que wordt het dan een lijdens weg". zo heeft de parlementa riër laten weten. Verder verwacht Beinema dat het Commissariaat voor de Media hoge boetes zal opleg gen aan de kabelexploitanten die de zenders op hun kabel net toelaten. Overigens is vol gens het CDA-tweede kamer lid het uitzenden via de Astra- satelliet geen garantie dat TV10 op de kabel komt. „Zulks is alleen voorbehouden aan echte buitenlandse zenders". Joop van den Ende, program madirecteur van TV10 be schouwt zijn station wel als een buitenlandse zender. Hij verwacht vanaf 28 oktober ge woon via de kabel te kunnen gaan uitzenden. KRO neemt kijkje in eigen achterland HILVERSUM De KRO-televisie brengt van af vrijdag (Ned. 1 om 17.40 uur) een nieuwe serie pro gramma's op het scherm waarin culturele evene menten in het KRO-ach- terland centraal staan. Onder de titel „Markant Ach terland" reist de omroep voor al naar plaatsen waar de KRO zich van oudsher thuisvoelt. Er komen zeven wekenlijkse afleveringen waarin steeds drie gebeurtenissen worden belicht. De kijker krijgt een beeld van uiteenlopende cul tuur-uitingen. Voor „Markant Achterland" maakt de KRO geen gebruik van grote repor tage-karavanen. De program mamakers werken met twee losse camera's die mobiel zijn. De eindredactie is in handen van Pieter Bastiaanssen. INFORMATIE GEVEN BELANGRIJKSTE UITGANGSPUNT Radio Romantica. Informatief pro gramma. Veronica-radio. Radio 5 om 14.00 uur. Zondag. HILVERSUM „Radio Romantica", als je al het andere al hebt gepro beerd". Het is een van de lokroepen die elke zon dagmiddag via Radio 5 klinkt. Honderdduizen den luisteraars geven er gehoor aan en krijgen een combinatie van amuse ment en informatie toege schoven. „Radio Romanti ca" brengt hen alle denk bare variaties en proble men rond eeuwenoude maar nog altijd actuele thema's. Het is bijna twee uur. Het trio dat „Radio Romantica" pre senteert is nog niet compleet. Maya Eksteen (30), gebruind terug van vakantie, neemt plaats in Studio 1 van het Ve- ronica-pand in Hilversums. Maria Schopman (45) doet het zelfde. Zij is als sekstherapeute verbonden aan een kliniek voor geboortenregeling %en seksualiteit in Amsterdam. In het najaar verschijnt van haar hand het boek „Genieten" bij uitgeverij Bzztöh. Het wachten is op Alfred Lagarde. Klokslag twee uur stormt de 41-jarige radio-routinier de studio bin nen. Zijn handelen lijkt gedu rende het hele programma wat op de act van zo'n man met draaiende borden op van die bibberende stengels. Een beet je rondwandelen en op tijd weer ter plekke zijn. Onzin Luisteraars kunnen bellen naar „Radio Romantica". Een team, dat zitting heeft in een van de gangen, noteert de ge gevens. Of het een prettige ra diostem is, een vlotte of verle gen figuur en het verhaal zelf uiteraard. Doorgaans zitten er een maatschappelijk werker, een psycholoog en een arts in het team. Ditmaal, het is va- kantietijd, twee klinisch psy- chologes en een afgestudeerd Het presentatie-team in actie met van links naar rechts: Maya Eksteen, Alfred Lagarde en Maria Schopman. FOTO: PERS UNIE Meulen over de uitgangspun ten van Radio Romantica: „Homo of hetero is voor ons geen thema. We behandelen beiden hetzelfde. Commentaar op anderen laten wij niet toe. De mensen die bellen stellen zich, al komen ze veelal onder een andere naam in de uitzen ding, kwetsbaar op". De me neer die meldt dat aids een straf van God is, haalt de uit zending ook niet. Pesterijen De kans op grapjassen die de sleur van een zeurderige zon dagmiddag willen doorbreken met een telefoontje aan „Radio Romantica" baart Van der Meulen weinig zorgen. „Ik ga er altijd vanuit dat ook in fake-verhalen een kern van waarheid zit". Het presentatie-trio werkt zich geroutineerd door het pro gramma heen. Eksteen en La garde nemen in een mengeling van ernst, humor en spontani teit de inleidende schermutse lingen voor hun rekening. La garde tegen een meisje wier vriend exhibitionistisch is aan gelegd en de liefde bij voor historicus. Zij beantwoorden vragen van mensen die niet in de uitzending willen, vangen mensen met problemen op en maken een lichte voorselectie. Historicus Moon van der Meu len: „Als het echt duidelijk on zin is, doen wij er niets mee". De als serieus en belangwek kend ingeschatte telefoontjes worden door regisseuse Marit van der Meulen verwerkt. Zij beslist, in samenspraak met seksuologe Schopman, welke van de gemiddeld zestig reac ties in de uitzending terecht komen. Zo trekt in drie uur tijd een stoet aan liefde, seks en ero tiek aan de luisteraar voorbij. Een jongen die alles doet om het zijn vriend naar de zin te maken, zeer jaloers is, zijn vriend met andere heren ziet verkeren en zich afvraagt hoe het verder moet. Een vrouto die uit eerdere huwelijken twee kinderen heeft met wie haar huidige vriend niet kan opschieten. Iemand die seropo sitief is en een telefoonlijn voor seropositieven heeft op gezet. Een eenzame man die niet weet hoe hij contacten moet leggen. Marit van der keur in een duinpan bedrijft: „Dus jij vind het niet erg als het regent". De gerichte vragen en advie zen komen van Maria Schop man. Haar adviezen variëren: van bepaalde oefeningen tot het doorverwijzen naar instel lingen als RIAGG, Rutgers- stichting en de NVSH. Eén van haar grondregels: „Doe nooit iets seksueels wat je niet wilt". Veel mensen vertellen voor het eerst over hun seksuele er varingen bij „Radio Romanti ca". Opmerkelijk. Schopman: „Ze praten uiteraard vanuit de bescherming van de huiska mer, maar wij hebben toch een waanzinnige bewondering voor hen. Zo'n probleem van een individu proberen wij wat algemener te stellen. Veel mensen, vooral jongeren, den ken ten onrechte alleen met zo'n probleem te zitten. Het is trouwens lang niet altijd som ber. Vaak zijn er vrolijke mo menten". Serieus De gesprekken in „Radio Ro mantica" hebben helemaal niets gemeen met het Veroni- ca-imago waarbij begrippen als snelheid en luchtigheid de hoofdmoot vormen. Lagarde: „Toen we in '85 begonnen bleek al snel dat het een se rieus programma zou worden. Er leefden gewoon veel vra gen onder de mensen". Schop man: „Uit recent onderzoek blijkt dat mensen vijf tot ze ven jaar wachten voordat ze met hun problemen voor de dag komen. Eveneens bleek dat vijftig procent van de mensen het niet leuk in bed heeft". Valt er ook nog wat te lachen? Maya Eksteen: „We hebben een keer een programma ge maakt over standjes. Toen bel de een meneer die de pan- stand uitlegde. De man legt een handdoek op z'n hoofd en zet daar een omgekeerde pan met hengsels op. Vervolgens gaat de vrouw aan de hengsels hangen terwijl ze tegelijkertijd haar benen om de man slaat. Met name handig bij lange mannen, zei die meneer". JOOP OFFRINGA NEDERLAND 1 KRO 15.35 Neighbours, Australische serie. Afl. 84. Des heeft een afspraakje met de moeder van twee kinderen. Shane kan niet slapen door een snurkende Max. 16.00 De familie Perwanger, 9- delige serie. Afl. 5: Judas. De deserteur, die Tony en George ontdekken, blijkt een bekende te zijn. Moeten ze hem aangeven? 17.00 Poppenkraam, kinderse rie. Afl. 20: Wat moet dat daar? NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Professor Poopsnagle, jeugdserie. Afl. 9. Terwijl de bus vertrekt naar de woestijn, waar de vierde salamander zou zijn, mis lukt professor Poopsna- gle's ontsnapping. KRO 18.05 Feesten uit de hele we reld, 12-delige serie over feestelijke gebeurtenissen uit de hele wereld. Afl. 10: De Awa Odori en Nebuta Matsuri Festivals' in Japan. 18.30 Ravioli, 13-delige Duitse serie. Afl. 5: Een feestje bouwen. Voor wat afwisse ling in hun ravioli-dieet vragen de kinderen hun gasten proviand mee te nemen naar hun feestje. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.16 Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra- 19.52 Empire Inc., Canadese se rie. Afl. 2: 1935. Als ook Lord Percey een faillisse ment wacht, kan Muroe voor de oplossing van zijn financiële problemen al leen nog terecht bij zijn ei gen schoonvader. 20.42 Terug naar Saigon, docu mentaire over de studie reis van de Britse journa list en schrijver Anthony Grey naar Vietnam. 21.42 Brandpunt politiek café, feiten en meningen over de actuele politieke situatie. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Into the night, Amerikaan se speelfilm uit 1985 van John Landis. Met: Michelle Pfeiffer, Jeff Goldblum, David Bowie e.a. Terwijl zij achtervolgd wordt door het nachtelijke Los Ange les, roept een mooie vrouw de hulp in van een voor haar vreemde man. 00.35 Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.50 The real Ghostbusters tekenfilmserie. Afl.: Cubby kan geen kip meer zien. 17.10 Foofur tekenfilmserie. Afl.: Weekend met Bert/ Lowie de redder. 17.35 Bluffers tekenfilmserie. Afl. 9: Dingen die 'snachts boem doen. 17.58 H Ontdek je plekje: De venter. AVRO 18.08 THollands glorie 12- delige serie van Walter van der Kamp naar de roman van Jan den Hartog. Afl. 5. Jan Wandelaar krijgt van Kwel het aanbod om stuur man te worden op het nieuwe vlaggeschip van de maatschappij. 18.58 Teufels Grossmutter, 12- delige Duitse jeugdserie. Afl. 9: De 100e verjaardag. Op haar verjaardag wordt Dorothea Teufel door een De cast van Empire Inc., Ned. 1, 19.52 u. 20.00 20.28 vroegere minnaar gebeld en zij maken een afspraak voor de volgende dag. EDe brekers 13-delige serie. Afl. 5: Stille nacht. De Brekers zoeken hun heil in een nieuw buurthuis, waar de repetities plaats vinden voor de opvoering van een Kerstspel. NOS [x] Journaal. AVRO Saving Grace, Amerikaan se speelfilm uit 1986 van Robert M. Young. Met: Tom Conti, Fernando Rey, Erland Josephson, e.a. Per toeval komt Paus Leo XIV in de buitenwereld terecht en zet zich in voor de be woners van een klein berg dorp. dat geterroriseerd wordt door grootgrondbe zitters. AVRO Televizier, actuali teitenrubriek gepr< teerd door Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel. Kane en Abel, Amerikaan se serie. Afl. 5. Abel, wiens rijkdom en macht si groter worden, stelt alles in het werk om Leroy's dood te wreken en richt zich met name tegen Willian Kane. European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. NOS Journaal. i Einde. NEDERLAND3 21.25 21.55 22.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Mime time, korte sketches door mimegroep. Robin Hood, serie. Afl. 7: De zwaarden van Wayland (1). Robin en Marion wor den overvallen door een bende, die betoverd blijkt te zijn door een zwarte priesteres. SOCUTERA Natuur laat je leven, voor- lichtingswfilm van de Vere niging van Natuurmonu menten in Nederland. NOS Verhalenvertellers, serie. Afl. 11: Dirty work, j Journaal. Sprekende film, docu mentaire serie over het ontstaan van de spreken de film. Afl. 9: Gekken grij pen de macht. Sport Studio. IKON Kenmerk, actualiteitenru briek. Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl Flipper en de vluchte ling (2). 17.25 Juke Box. 17.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 26: Klop klop Knock- knock. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. 18.05 Plons kinderserie. 18.10 De peulschil. Doe-programma, waarin een jongere op zoek gaat naar het fijne van eenvou dig lijkende dingen. Vandaag: Het weerbericht. 18.35 Avonturenbaai. (Danger bay), Canadese jeugdserie. Afl. 24: De bruiloft (Something new). 19.00 Uitzending door derden: Lichtpunt, programma van de Vrijzinnige Verenigingen. 19.25 Medededelingen, programma overzicht en paardenkoersen. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (Neighbours), Australi- 20.25 Das Boot, 6-delige Duitse serie naar de roman van L.G. Buck- heim. Afl. 2. 21.15 Zomerrock. Tweede deel van een verslag van het Roskilde- festival dat op 29 en 30 juni en 1 juli plaatsvond in Denemar ken. Met: Little Steven McDisciples, Cathrina The waves, Georaia Sattelites. 21.55 Leven zonder George (Life without George), 11-delige En gelse komische serie. Afl. 7. 22.25 Kunst-zaken. 22.30 Nieuws. 22.45 Kijk uitl Verkeerstips 22.50 Mensen rond het Grote Oce aanbekken (Man on the Rim) 11-delige Australische docu mentaireserie over de explora tie van volkeren rond het Stille Oceaanbekken. Afl. 5: Veran dering van spijs. 23.50-23.55 Coda. ..Geen geintjes" van Velimir Chlebnikov in een vertaling van Jan H. Myskin. BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis. Te kenfilmserie. Afl. 36. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 De laatste overlevenden. (Damnation alley), Amerikaan se speelfilm uit 1977 van Jack Smight. Enkele maanden na de nucleaire holocaust van de derde wereldoorlog wordt een onderaardse basis door brand verwoest. Er zijn slechts vier overlevenden... 21.30-22.15 Uitzending door der den. Programma van de Israë- litisch-Godsdienstige Uitzen dingen. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'ècran des vacances, teken films. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.24 Top 5. 19.30 Journaal en Weerbericht. 20.00 Actualités a la une 20.05 Cycle Rires de l'èté: Le petit baigneur, Franse speelfilm uit 1968. Met: Louis de Funès e.a. 21.40 Dites-moi, serie gesprekken gepresenteerd door Michèle Cêdric. Vanavond: de zangeres Lio. DUITSLAND 1 15.30 10 Göstlicher Lange, schnur- stracks In die Republik, serie reportages. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.10 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 16.40 Das gestohlene Gesicht, te kenfilm. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse, serie. Afl.: Eis- meerstrasse 6. 18.15 Yesterdays. Afl.: Blue Dia monds. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18 52 Der Fuchs, serie. Afl.: Teelöffel und Staatsfinanzien. 19.58 Programma-overzicht. 20 00 STagesschau. 20.15 Sommerkomödie: Meister Anecker, blijspel van August Lahn. Met: Jochem Scheck, Henry Vahl, Heini Kaufeld e.a. Tv-regie: Alfred Johst. De prik kelbare schoenmaker Anecker krijgt op zijn oude dag de bur gemeester als klant. Anecker verdenkt hem van avances naar zijn vrouw Lene, maar er schuilt wat anders achter. Aansl.: Tagesschau. 21.45 Brighton - ein englisches See- vergnügen. Documentaire over het Engelse vakantieoord Brighton. 22.15 Hurra Deutschland. Gero von Storch Show. sketches. 22.30 Tagesfhemen. Actualiteiten. 23.00 Das Nacht-Studio: Die Zeit met Monika (Sommarden mit Monika), Zweedse speelfilm uit 1952 van Ingmar Bergman. Met: Harriet Andersson, Lars Ekborg, John Harryson e.a. De ontmoeting tussen Harry en Monika betekent voor beiden een vlucht uit hun trieste leven. Samen beleven ze een heerlij ke zomer. Als Monika zwanger blijkt te zijn, trouwen ze. Maar op een dag treft Harry Monika thuis aan met een andere man. 00.25 Tageschau. 00.30 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.35 Einde. DUITSLAND 2 15.28 Die Muppets-Show. Gast: Lo- retta Lynn. 15.50 Der Stein dea Marco Polo, jeugdserie. Afl.: Der Eindrin- 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Barbara Bier- 16.30 Alice im Wunderland, teken filmserie voor de jeugd. 16.55 Heute. AansU Aus den L«kn- 17.10 Mein Name ial Hase, teken filmserie. 17.25 Sommerfestival im ZDF, Deut sche Komiker: Hauptsache, glücklich, Duitse speelfilm uit 1941 van Theo Lingen. Met: Heinz Rühmann, Hertha Feiler, Jane Tilden e.a. Deel 1. Het echtpaar Axel en Uschl komt, in een poging hogerop te ko men, in moeilijkheden als Uschi een waardevolle geleen de broche verliest. Om de bro che af te kunnen betalen, moeten ze keihard werken. Dat gaat ten koste van hun huwe lijk, maar een geberutenis brengt hen weer bij elkaar. 18.20 Hauptsache, glücklich. Deel 2. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 WISO - Sommertriff. Econo misch magazine. 20.00 Der Seerauber (The black swan), Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Henry King. Met: Tyrone Power, Maureen O'Ha- ra, Laird Cregar e.a. Elke zee- rover die bereid zich in de Westindische koloniën te vesti gen. krijgt genade van de ko ning van Engeland. De koning benoemt de beruchte ex-piraat Morgan tot gouverneur van Ja maica. Daarna: Ratschlag für Kinoganger, filmtip. Vandaag: Checking out van David Le- 21.30 Heute-journal. 22.00 Sommerfestival im ZDF: ilWunderbarer Planet, 7-deli- ge Japanse documentaire se rie. Afl. 6: Die grossen Wëlder. 22.45 Die Stillen Stars. Portretten van Nobelprijswinnaars. Van daag: De fysicus Hannes Alf- 23.15 IIMr. Moto und der Kron- leuchter, (Mysterious Mr. Mo to's), Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Norman Foster. Met: Peter Lorre, Henry Wilcoxon, Mary Maguire e.a. Mr. Moto wil een moordsyndicaat oprollen. Hij geeft zich als butler uit en sluit zich bij de bende aan. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 Time Bandits (Time Bandits), Engelse speelfilm uit 1981 van Terry Gilliam. Met: John Clee- se, Sean Connery, Shelly Du- vall e.a. i Super-Grips, Das schnelle Spiel vür helle Kópfe, spelpro- gramma met Frank Laufen- Urmel aus dem Eis, poppen serie. Afl. 3: Das Abenteuer. I Vorsicht: Kinder in der Kiste. Informatie en amusement voor en door kinderen vanuit een houten kist. i Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Wertvoller als Gold. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogram- ma's van de regionale stu- Chris Howland prasentiert Höchstleistungen aus dem Guinness Buch der Rekorde, programma waarin mensen met hun prestaties in het World Guinness Book of Re cords proberen te komen. Afl. 6. I Bonner Köpfe, Es ist immer al les einmal vorbel. i Applaus, Applaus 8-delige do cumentaire serie over de ge schiedenis van de variété. Afl. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Zum 75. Geburtstag des Kriegsausbruchs 1914: Oog getuigen doen verslag (1). Ver dun 1916. 22.30 Tatort, Duitse politieserie. Afl.: Kressin und der tote Mann im Fleet. Met: Sleghardt Rupp, Sabine Sinjen, Eva Renzi e.a. Tijdens een Mlddellandse-Zee- cruise valt het de opsporings ambtenaar Kressin op, dat de reisleider zich verdacht ge draagt. Als deze de volgende ochtend dood in een kanaal wordt aangetroffen, schakelt Kressin de politie van Ham burg in. 00.02 Laatste niauws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 i Knots Landing serie, i Laverne and Shirley. Serie. Afl.: Bridal shower, i Awayday. Zes bekende perso nen praten over hun favoriete spoorlijn. Vandaag: Katherine Whitehorn. i Tekenfilm. I Children's BBC Met: Wixbit. Afl. 3. Popeye and son tekenfilm. Newsround, jeugdjournaal. Duncan dares Afl. 3. Neighbours Austr. serie. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe richt. Wogan, talkshow met Terry Wogan. i Perfect strangers, Amerikaan- 21.00 The Lenny Henry show Se rie met Lenny Henry in de hoofdrol. Afl. 4. 21.30 Bread 13-dèlige serie. Afl. 10. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 Byline, filmportret van de En gelse dichter Tony Harrison. 23.10 Come dancing '89, Ballroom dancing met muziek en caba ret. 23.55 Turns '88, 6-delige serie, waar in Jimmy Perry aan de hand van archiefmateriaal een beeld schetst van de British Music Hall en het Variety Theatre. Met bekende sterren uit de dertiger jaren zoals Leslie Hut chinson (Hutch), Richard Tau- ber, Robb Wilton e.a. Afl. 4. 00.25 Business matters Afl. 6: Just in time. 00.50 Cricket. Samenvatting. 01.20-01.25 Weerbericht. BBC 2 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Newaroom South-East en re gionaal weerbericht. 17.00 Cricket. Engeland-Australië, vanuit Old Trafford. 19.10 Def II: De popgroep Yellow. 19.40 Surf City. 20.10 Facing up to Aids. 20.40 Floyd on France Vandaag: Bretagne. 21.10 Out of the doll's house. Afl. 3: Thinking of England. 22.00 Clive James. 22.45 John Sessions on the spot. One-man show van John Ses- 23.10 One day, 6-delige serie por tretten, waarin iemand één dag wordt gevolgd. Vandaag: Ellie 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Sounds ol Eden. The Mon ster's Choice. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.25-02.00 Cricket. Engeland-Au stralië. vanuit Old Trafford, sa menvatting. El Ondertiteling via Teletekst [SI Tweetalige of stereo-uitzending B Zwart/wit-uitzending ■2 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 International Motorsport. 20.00 Paardensport. 21.00 Eurosport what a weekl 22.00 Tennis. 23.00 Boksen. 00.00 Snooker. 01.00 Close. NCRV 15.35 Entree 16.21 Hoog tepunten uit U zij de glorie 17.30 Is] G'oud en nieuw NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Kay O'Brien. NEDERLAND 2 TROS 17.00 Het geheim van de zwarte draak 17.59 De eerste de beste SUPER CHANNEL 15.30 Chart Attack. 16.30 Hot Line. 18.30 Off the Wall. 19.30 Foley Square. 20.00 High Chaparral. 20.55 Cassie Co. 21.50 World News. 22.00 Flight Of The Condor. 23.00 Wild World. 00.00 Worldnews. Aansl.: The Mix. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15 30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 MTV Playback. 20.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies e. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.45 ZDF-info Gesundheit. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Der Seerauber. 11.45 Brigh ton. 12.15 ML - Mona Lisa 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 14.40 SI Teletekstover- zicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sin- ha Moca. 15.30 Falsch-Falscher-ric- tig. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Der Mondschimmel. 17.15 Tages schau 17.25 Die schönsten Autos der Welt. 17.30 Die Rückkehr zur Schatzinsel (WDF). BBC 1 16.05 Reportages. 17.00 Sport. 18.05 Bréves et Meteo Europenne. 18.10 Rècréation. 18.30 ('Imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Les Carnets de l'Aventure. 20.00 Beau et Chaud. 21.00 Nouveau Monde. 22.00 Journal Télévisó. 22.30 Mótóo Européenne. 22.35 La route des vacances. 23.00 Actuel. 23.50-00.50 Du cötè de chez Fred. 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: But first this.... 10.05 Heathcliff and Co. 10.25 Record breakers. 11.00 Nieuws. Aansl.: But first this.... 11.05 Tekenfilm. 11.30 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Po peye. 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. Aansl.: Garden party. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Antiques at home. 15.20 The Net. Speelfilm. 16.45 The Pink Panther. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC 17.35 Really wild show SKY CHANNEL 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield story, Ameri- 16.50 Reich und Schön, Amerikaan- 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm- 17.45 RTL-Speil. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Baretta, Amerikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Captain Power, Canadees/A- merikaanse tv-serie. 19.50 Der Hammer (Sledge Ham mer), Amerikaanse tv-serie. 20.15 Der Chef (Ironside), serie. 21.10 Die Unerschrockenen (Hell- fighters), Amerikaanse speel film uit 1968. 23.05 Kul» - Tour. 23.10 RTL aktuell. 23.20 Kulturmagazin 10 vor 11. 23.45 Mannermagazin M. 00.20 Sketchhotel, serie. 00.45-00.50 Betthupferl. 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages trom Skytext. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00-18.00 Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 World News and Business. 08.00 The Mix. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Hot Line. 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Inapektor Gadget 11.00 Baretta 11.45 Der Chef 12.30 Klasaik am Mittag. 13.00 Heu te bei una. Aansl.: Heathcliff. 13.25 California Clan (Santa Barbara) 14.15 Captain Power 14.40 Der Hammer 15.00 Flughafenpolizei Tokio. 15.45 Netto. 15.55 RTL-ak- tuell. 16.00 Die Springfield Story. 16.50 Reich und Schön. 17.15 In spektor Gadget. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL-aktuell. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 De nachten van Augus- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.04 Van U wil ik zingen. 19.30 Hemelsbreed. 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta. 22.03 Candlelight. 23.03 Droomgeheimen. RADIO 4 18.30 De jopge Verdi. 20.00 Nieuws 20.02 Pianomuziek. 22.00 Jazz-op-vier. 22.30-00.00 Scènes uit het gezinsle- RADIO 5 18.10 VARA: Factor vijf. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Zevende dag Adventisten. 18.55 Promotieprogramma voor bui tenlanders. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Het voordeel van de twijfel. 21.35-22.00 NOS: Grasduinen op 78. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv- overzicht, 'Kwis en waarachtig'. Vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010- 4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Vrije Woord. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Pandora. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 20.00 Slowtime. 21.00 Een plaat voor Margriet. 22.05 Maandag om tien. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Klavecimbelrecital. 19.00 Kroniek. 20.00 NOS Radio Kamer Orkest o.l.v. David Porcelijn. 21.20 André Jolivet. 21.45 Pianomuziek. 23.15 Basic Basie. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.45 Kruispunt. 09.06 Even bijkomen. 10.06 M/V Magazine. 11.06 Echo-magazine. 12.06 KRO's Schone Kunsten. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.04 Een dag op stap met. 12.04 Lunchtime magazine. 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage 15.04 Het Spoor terug. 16.04 Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 De leeuw wordt wakker! 09.04 Rigter 11.04 Angelique. 12.04 Jackpot. 14.04 Twee meter de lucht in. 16.04 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Werken van Edvard Grieg. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Oorlog en verzet in Ne- derlands-lndië. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leerspiegel. 14.30 A world of English. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Opi de rand van het recht. REGIONAAL Radio Weat: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Nederland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogram- ma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78 Toerentijd. 15.03 Dit waren toen ook hits. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Sjapoo. 08.10 Zonneslag. 10.03 De zingende bloemkool. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Muziekboetiek. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. 17.05 Het algemeen belang. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude: J.Chr.F. Bach, C.Ph.E. Bach, Richter. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 11.30 FVV-MIddagconcert: Haydn, Eckard. 13.10 Divertimento. 14.00 Inner musices. Hommages van componisten aan collega's. 16.00 Monteverdiana. 16.30 Wel thuis. 17.30 Traditionele muziekinstrumen ten van Zwitserland.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14