Stompwijks feest zal altijd blijven" li Schrijf je alsjeblieft positief over ons, schat Ëeidoc Commit De Bruin's hoek vierde steunpunt PIET OLIEHOEK VAN HARDDRAVERIJVERENIGING: T>T> IJsbrand Chardon met vierspan topattractie op paardensportdagen 99 LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 27 JULI 1989 PAGINA Zoeterwoude krijgt afdeling van VVN ZOETERWOUDE Veilig Verkeer Nederland (VVN) wil in Zoeterwoude een plaatselijke afdeling oprichten. Dat is te lezen in de aanbiedingsbrief van het Zoeterwoudse gemeentebestuur bij de begroting 1990. In het samenwerkingsgebied Benthuizen- Hazerswoude-Zoeterwoude is namelijk in Benthuizen al zo'n groep actief. Nu heeft VVN de wens te kennen gegeven het werkterrein uit te breiden met Zoeterwoude. Het gemeentebe stuur staat hier positief tegenover en heeft al laten weten het ini tiatief waar mogelijk te ondersteunen. Tevens is het de bedoeling de op de richten afdeling van Veilig Verkeer Nederland te be trekken bij de voorbereiding van verkeersmaatregelen, aldus burgemeester en wethouders. Overigens is het nu ook al zo dat burgers en organisatie nauw worden betrokken bij plannen voor verkeersmaatregelen. In het kader van de actif -25% is het ook wenselijk de burgers te betrekken bij de voorbereiding van alge mene verkeersmaatregelen. De gemeente Zoeterwoude heeft voor de actie -25% in 1986 al een startpremie ontvangen van het Rijk van 10.000 gulden. In 1987 kreeg Zoeterwoude een resultaat- premie van circa 25 mille gevolgd door nog eens circa 17.000 gul den in 1988 omdat het aantal verkeersslachtoffers was gedaald. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Mevrouw J.C. de Bruin heeft gister middag de officiële opening van een vierde hulpsteunpunt van de Dienst Verkeer en Vervoer van de Provin cie Zuid-Holand, afdeling Vaarwe gen geopend. De nieuwe werkruimte aan de Hondsdijk draagt de naam van de vorig jaar overleden echtge noot van mevrouw De Bruin en zal voortaan bekend staan als De Bruin's Hoek. Joop de Bruin, een autochtone Kou- dekerker, was vele jaren lang werk zaam als kantonnier bij het vaarwe gen district Rijngeest en als zodanig een begrip. Districtshoofd J. Won- dergem memoreerde in zijn toe spraak de jarenlange toewijding van De Bruin, die het voor zijn werk moest stellen met een klein hok van drie bij vijf meter. Na de sloop van dat gebouw in 1978 duurde het tot vorig jaar eer er een begin werd ge maakt met de bouw van het nieuwe steunpunt. De gistermiddag geopen de loods is ruim opgezet en onder meer voorzien van een werkruimte, een keuken en toilet. De Bruin's Hoek is het vierde steunpunt in het district Rijngeest. Het hoofdsteun punt ligt in de Alphense Gnephoek. Rijngeest in totaal dertig kilometer vaarweg in beheer en is verdeeld in drie rayons. Elk rayon heeft een ei gen kantonnier, die er zorg voor draagt dat de voorkomende werk zaamheden aan de vaarwegen en ook de vlak er langs gelegen fietspa den verricht worden. Auto onder vrachtwagen LEIMUIDEN Een 45-jari- ge vrouw uit Wilnis is gister morgen met glassplinters in beide ogen overgebracht naar het Rijnoord Ziekenhuis in Alphen nadat zij met haar auto onder een vrachtwagen was gereden. Het ongeval ge beurde op de kruising Gene raal van Merleweg/Vriezen- weg op het moment dat de vrachtwagen net optrok en de kruising overstak. De vrouw reed haar auto vervol gens onder de benzinetank van de vrachtwagen. Beide auto's moesten met een takel wagen worden weggesleept. Zoeterwoude viert zomer feest bij Swetterhage ZOETERWOUDE Zoeterwoude staat zaterdag in het teken van het grote zomerfeest bij Swetterhage. Van tien uur 's morgens tot zeven uur 's avonds is er van alles te beleven op het terrein van Swetterhage. Er zijn diverse kermisattracties waarvan het lucht kussen gratis is. De entree voor het piratenschip en de Lady Birds is twee kwartjes. Traditiegetrouw is er volop straattheater. Zo komt De Trekwagen met on der meer de reus, poppenkast en de chirurgijn. Ook verspreiden enkele theaterfiguren zich over het fees terrein. Andere activiteiten zijn het vangstokspel, er is een reuzesjoelbak, terwijl Coco de clown ballonnen zal uitdelen. Disco Woolyu Bolly zorgt tussen twee en vier uur voor muziek. De afsluiting van het zomer feest belooft een hele happening te worden, want van vier tot zeven uur treedt Traffassi, bekend van de hit „Wasmasjien", op. De toegangsprijs voor het zomer feest is een rijksdaalder per persoon. STOMWPIJK „We hebben een heel andere maatschappij gekregen, maar de sfeer is bij ons nog dezelfde als in de twintiger jaren. We staan nog steeds midden tussen de mensen. Dat vasthou den aan de sfeer hebben we waarschijnlijk te dan ken aan het langzaam, niet geforceerd, vervan gen van ouderen door jon geren. Dit feest zal altijd blijven". Een krachtige uitspraak van Piet Oliehoek (53), 10 jaar vice- voorzitter en daarvoor al enke le jaren lid van de dit jaar 80 jaar bestaande Harddraverij- vereniging Nooit Gedacht in Stompwijk. Deze vereniging organiseert jaarlijks een vier daags feest, met als voornaam ste onderdeel de paardensport. Oliehoek neemt naast vele an dere taken binnen de vereni ging ook de public relations voor zijn rekening, maar ei genlijk is hij de pr-man voor heel Stompwijk. Of het nou om het veertigjarig bestaan van de handbalvereniging gaat, om problemen in de duivensport of het uitblijven van de sporthal, of om medewerking aan de in Stompwijk stuk gele zen krant De Dorpsketting. Op de een of andere manier wordt Piet Oliehoek er altijd wel bij betrokken. Hij zoekt het niet, want daarvoor is het een veel te eenvoudige Stompwijkse jongen. „Die tijd van samen met de burgemeester en het bestuur met hoge hoeden op in rijtuigen over straat is geluk kig voorbij. Dat opzien tegen hogere kringen is verdwenen. Het is nou ouwe-jongens-kren- tebrood, maar voor de vereni ging geldt nog steeds dat het 'hard werken is om alles voor elkaar te krijgen". Nooit Gedacht is overigens nooit een echte vereniging ge weest. Contributie wordt niet geheven en er zijn geen leden vergaderingen. Het is meer een college van altijd ze ventien man, waarin ieder zijn taak heeft. De oorsprong van de naam' is onbekend, omdat de notulen van de twee aan de oprichting op 24 september 1909 voorafgaande vergaderin gen zijn verdwenen. Mede-op richter was Bart den Elzen, die voorzitter werd en dit 25 jaar bleef. Op die eerste vergade ring werd door de aanwezigen voor dekking van de kosten voor 235 gulden 50 cent ingete kend. De eerste prijs voor de snelste draver, er werd nog „onder de man", zonder sulky dus, gereden, was 75 gulden. Nu krijgt de winnaar 5.000 gul den. 's Morgens was er al een draverij voor paarden van in gezetenen geweest met als eer ste prijs 40 gulden. De finan ciering van het feest gaat te genwoordig via sponsors, en treegelden en de pacht voor de kermis. Geen subsidie van de gemeente en daar is Oliehoek niet zo gelukkig mee. „Het is in ieder geval jammer voor de kinderspelen. Dat betalen wij allemaal, maar zo'n kinderfeest zou toch door de overheid ge subsidieerd moeten worden". Grasbaan Hoogtepunt van morgenavond beginnende feest is de hard draverij op maandagmiddag. Overal elders in Nederland op straatstenen, maar in Stomp wijk op een ideaal gelegen grasbaan. Het is ook de enige baan in Nederland, waarbij de paarden van start tot finish te zien zijn vanaf een tribune met ruim 800 zitplaatsen. Aanlei ding voor het organiseren van een korte baandraverij waren waarschijnlijk de thuisreis- koersen van Stompwijkse agrariërs. De boer ging weke lijks naar de markt in Gouda en op de thuisreis werd dan meestal geprobeerd welk paard het snelst was. Rijkere boeren kochten een echt rijpaard om mee naar de markt te gaan. Het sprak welhaast vanzelf dat ook die hun snelheid moesten tonen. Dit „koersen" op de thuisreis zou een gerede aan leiding zijn geweest om in het dorp een draverij te organise ren. Als jubileum-attractie komt maandag IJsbrand Char- don, wereldkampioen vier- spanrijden, een staaltje van zijn stuurkunst laten zien. IJs- brands vader heeft volgens Oliehoek in de vijftiger jaren in Stomwpijk nog meegedaan aan een concours-hippique. Een activiteit die verdween evenals de bokkenrace en het windhondenrennen. Daarvoor in de plaats kwamen succes volle evenementen als pony- rennen („een gouden greep" aldus ooit voorzitter Cors van de Bosch) en springconcoursen voor jongeren. De korte baan werd oorspronkelijk op de Meerlaan en later op het naast gelegen land verreden. Begin zestiger jaren kreeg men de be schikking over de grond van de familie Spruit aan de Dr. van Noortstraat. Een goed toe gankelijk en prachtig in de polder gelegen stuk grond. Piet Oliehoek, vice-voorzitter van Harddraverijvereniging Nooit Gedacht en de Arabische merrie Uroy. „Ze hebben het altijd over die goeie ouwe tijd, maar het Stomwpijks feest bloeit als nooit tevoren". foto: cees verkerk Volgens Oliehoek heeft de ver eniging veel te danken aan die familie die elk jaar „die twee- en-een-halve hectare weiland toch maar ter beschikking stelt". „We hebben overigens wel wat zorgen over de plan nen voor uitbreiding van de sportvelden op een deel van het feestterrein. Over de hard draverij wordt in dit verband naar mijn mening te weinig gepraat. Als je tachtig jaar lang een groot feest voor de bevol king organiseert mag de over heid toch wel 'ns meedenken aan de gevolgen voor ons. Het gaat nu nog om het verdwijnen van eep overigens voor ons toch nog belangrijk stukje grond, maar het moet geen sa lami-tactiek worden, over vijf jaar weer een stukje". De Stompwijkse boer kreeg via de harddraverij ook belangstel ling voor het fokken van hard dravers. De familie Olsthoorn bijvoorbeeld kreeg tijdens de Tweede Wereldoorlog bekend heid door haar fokprodukt Da vid O, een roodschimmel met een ongeëvenaard uithoudings vermogen. Andere bekende fokkers zijn: C. de Jong, J. Olsthoorn. C. v.d. Bosch. T. v.d. Akker en M. de Haan. Goede harddravers die in Stompwijk werden gefokt wa ren: Filette Six, Lukie B, Emma Quichotte en Frieda O. Zo blijkt dat het voor Stomw pijk economische belang van paarden fokken mede te dan ken is aan de oprichting van de harddraverijvereniging. De liefde voor het paard, de sport, bracht tegens geld in het laatje. Levenslustig Piet Oliehoek, geen fokker maar wel een groot paarden liefhebber, zal tijdens de pony- rennen ook een toelichting ge ven bij het voorgeleiden van een fokhengst en een stam boekmerrie van de bekende fokker A. Kuyf uit Nieuw koop. „Nederland staat aan de top van de fok van sportpaar den. Het kruisen met Arabi sche paarden is hierbij van groot belang geweest. Een Ara bisch paard is levenslustig, heeft een sober karakter ge paard aan een groot uithou dingsvermogen en daarbij nog een mooi exterieur, een mooi bouw". Zelf heeft hij de zorg over Uroy, een Arabische mer rie van zijn dochter die in Cu rasao werkt maar binnenkort weer naar Nederland en uiter aard Stomwpijk terugkeert. Piet Oliehoek: „Dorus de Haas die bijna 32 jaar meehielp de feesten te organiseren zei laatst: Piet, ze hebben het altijd over die goeie ouwe tijd, maar het Stomwpijks feest bloeit als nooit tevoren. Wat mij betreft, ik ben trots op mijn dorp. Stompwijk, een heerlijk stukje aarde". NOL WESSELING Vroeger kreeg de snelste draver in Stompwijk 75 gulden, tegenwoordig gaat de winnaar met 5.000 gulden naar huis. Op de foto een race uit 1980. foto: milan konvalinka STOMPWIJK Wereld kampioen vierspanrijden IJsbrand Chardon geeft komende maandag tijdens de harddraverij van de Stompwijkse Paarden sportdagen een demon stratie van zijn rijkunst. Het is een van de extra at tracties ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de Harddraverijvere niging Nooit Gedacht. Verder zullen de pony rennen komende zondag worden on derbroken door een voltige demonstratie en door het voor geleiden van twee Arabische tophengsten. Het programma begint morgen traditiegetrouw met een op tocht van het Fanfarekorps Juliana, pony's en paarden van De Blesruiters en kinde ren naar het feestterrein aan de Dr. van Noortstraat. De tocht begint om half zeven in de Kniplaan. Daarna is er de Nooit Gedacht-veldloop voor kinderen, dames en heren van respectievelijk 2, 6 en 10 km. De kinderen starten om half acht en drie kwartier later vertrekken de volwassenen. De artiest-goochelaar Eelco Alexander geeft zaterdag in de tent op het feestterrein een kindershow. Het springcon cours voor pony's en paarden om de Cor-Jansen-wisseltrof- fee begint om twee uur. De bromfietsrace begint om zeven uur. Deelnemers kunnen evenals vorig jaar een voertuig lenen. Inschrijven kan vanaf half zeven. De zondag staat in het teken van de Nationale Ponyrennen. Er zijn in totaal drie koersen waarvan de winnaars van de twee grootste ponysoorten ten slotte strijden om het kampi oenschap van Nederland. Voor inlichtingen en opgave buiten Stompwijk kan men bellen naar 01715-1822 (bij geen ge hoor 3177). Tien leden van De Blesruiters zullen samen met de merrie Randall van Jolante van der Wijk tussen de races de voltige-demonstratie geven. De Arabische fokhengsten Garwolin en Nizni zijn van fokker A. Kuyf uit Nieuw koop. de Stompwijkse feesten, is dit jaar vervangen door een „kampioenschap kermisklan ten". Hoewel er al jaren geen kat meer aan het knuppelen te pas kwam is voldaan aan een jaarlijks terugkerend verzoek van ae Dierenbescherming om het nummer katknuppelen te schrappen. Het nieuwe spel wordt gespeeld door een tien tal teams die wedstrijden hou den die overeenkomst hebben met de kermis. De aanvang is om half acht. De kortebaandraverij om het Kampioenschap van Zuid-Hol land wordt maandag gehouden met een totaal aan geldprijzen van 10.000 gulden. Tussen de tweede en de derde omloop treedt Chardon op met zijn vierspan. Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van Nooit Gedacht heeft zondag- en maandagmiddag iedere 80e be zoeker vrij toegang. De aanvang is om half twee. De prijzen worden n^ afloop uit gereikt in Partycentrum Het Blesse Paard aan de Meerlaan. Het Stompwijkse feest wordt maandagavond om elf uur be sloten met een vuurwerk. Bijdrage: Joep van Zeijl .Eigenlijk hoefde ik niet te zingen, want ik kwam toch niet boven de herrie uit. Mijn zusje Jolanda is er halverwege het optreden wel bij gehaald, omdat ik steeds m'n mond moest houden tijdens het ach tergrondkoor", biecht Edwin van der Willik eerlijk op tij dens zijn eerste persconferen tie. Edwin en Jolanda hebben net als Herman van Veen de eerste prijs gewonnen in de playbackwedstrijd tijdens het hutten bouw festijn in Roelof - arendsveen. Ze staan er niet lang bij stil, de stapels hout lig gen immers hoog opgestapeld te wachten om in elkaar ge timmerd te worden. Son ja Schoo, Son ja Zoet en Mandy Bakker dromen al van een heuse carrière. „In een showballet. Lekker vaak op TV. Schrijf je alsjeblieft posi tief over ons, schat", slijmen de danseressen in spé bij „die meneer van de krant". Bloed heet is het in de feesttent die op het grasveld aan de Sota- weg is neergezet. Kinderen la ten zich schminken, kliederen met verf en schikken een bloemstukje. Veel animo is er ook voor de bingo die elke middag wordt gespeeld. En thousiast worden de prijzen opgehaald, maar de meeste kinderen struinen buiten het terrein af op zoek naar de bes te en grootste stukken hout. Suzanne van Emmerik (7) en Lenneke (9) en Annelies Ho gen boom (4) zitten uitgebreid te picknicken voor hun huis. „In anderhalve dag getimmerd met nog vier jongens", verkla ren de meisjes in koor. Broer tje Jeroen zit onder verf. „Hij heeft ook hard geholpen ver klaart Lenneke een beetje overbodig. Maurice Schouten is met zijn veertien jaar een van de oud ste deelnemers. „Dit moet het hoogste bouwwerk worden. Dat lukte ons vorig jaar ook", zegt hij wijzend naar de top van zijn toren. Jerry van der Heiden (8) staat net even te pauzeren. „Ik help bij anderen mee. Een eigen hut heb ik niet, omdat ik morgen op va kantie ga. Dat doe ik ook lie ver". In de tent is het een ko men en gaan van kinderen die op een spijker zijn getrapt of een splinter in hun vinger hebben gekregen. „De eerste morgen waren we al een me ter pleister kwijt. Toen was de grote run op de stapel hout. Ie dereen wilde er zo snel moge lijk bij zijn. Vandaag is het al wat rustiger", lachen Riet Bouwmeester en Riet Zand vliet. Pallets Het midden van het terrein ligt bezaaid met houten pallets, planken en schotten. „Daar hebben we nog aardig wat moeite voor moeten doen, om dat onze grootste leverancier aankondigde dit jaar niets te kunnen geven. We hebben zelfs twee vrachtwagens vol uit Katwijk moeten halen. Uit eindelijk kregen we toch zes tien vrachtwagenladingen, maar daarvoor waren we al zelf de boer op gegaan. Nu hebben we eigenlijk veel te veel", zegt Jacco Castelein, die samen met zijn neef Jan al voor het tiende jaar het hut- tendorp organiseert. „Na dit jaar stappen we op. Het is zo wel mooi geweest. Fris bloed en nieuwe ideeën kan de orga nisatie wel gebruiken", zegt Jacco terwijl hij de verrichtin gen van de kinderen gades laat. „Als je dit ziet, dan weet je dat ze het heerlijk naar.hun zin hebben. Ze leven er ook weken naartoe. Ze maken thuis bouwtekeningen voor hun hut en kijken weken van tevoren of het hout al op het terrein ligt". Van thema's willen Jacco en Jan niets weten. „Andere zo- meractiviteiten staan in het te ken van indianen en cowboys of weet ik veel wat. Wij hou den het liever zo ongecompli ceerd mogelijk". Net als in voorgaande jaren wordt er weer volop geschminkt. „Dat gebeurt nu wel door de lei ding. Vorig jaar deden de kin deren het nog zelf, maar toen viel de schmink niet aan te slepen. Overal op het terein vond je de lippenstift". Zoet „In totaal houden we hier zo'n i Roelofarendsveen krijgt vorm. Gisteren werd door de kinderen druk getimmerd en was de organisatie in één ochtend een meter pleisters kwijt. 550 kinderen zoet. Jammer dat we maar 30 mensen hebben die voor de begeleiding zor gen", schreeuwt Jan Mooije- kind boven de muziek in de feesttent uit. Mooijekind schiet zo nu en dan een los lopende ouder aan in een poging om ze bij de activiteiten te betrek ken, maar de meesten deinzen daarvoor terug. „Dat betekent voor ons flink aanpoten. Je hebt eigenlijk nergens echt tijd voor. Je staat voortdurend in je eentje te redderen", deelt Annie Akerboom de mening van Jan. Voor de leiding komt de zwaarste beproeving van avond. Tussen de vier- en vijf honderd kinderen blijven dan een nachtje slapen in hun zelf gemaakte bouwsels. SlapenDat dacht je. Het is voor de meesten een sport om op te blijven. De jongste kin deren vallen nog wel vroeg in foto: wim van noort slaap, maar de oudsten keten natuurlijk de hele nacht door. Tegen de tijd dat die naar bed gaan worden de jongsten al weer wakker". De laatste dag verwacht Annie dan ook niet veel drukte. „De kinderen zijn na zo'n nacht veel te duf om nog actief te worden. Dan houden we het rustig. Als de wind gunstig staat steken we de hele boel in de fik. Anders doen we het een week later". aan tafel Op groenten gestoofi kabeljauwfilet met aardappelen - griesn meelpudding met j vruchtensaus De saus voor de puddi kunt u natuurlijk kant t klaar kopen, maar als u eigen 'fruittuin' heeft, kt u zelf een veel smakelijt saus maken. Veel werk, dat niet, het is meer f kwestie van organiseren Voor twee personen heef j nodig: 500 g groenten cii 100 g ui, 200 g wortel, 20 venkel), 25 g margarine, 2 water, half kruiden- of li pebouillontablet, 300 g j beljauwfilet, zout, pepef lepel citroensap; 0,5 tot 1 kg aardappelen; I 0,5 liter melk, 45 g gi\ meel, 35 g suiker, 10(A vruchten (aardbeien, kera morellen, bessen, framI zen), 1 dl water, mespï aardappelmeel, suiker, I troenaroma (vruchtend sertsaus). Snijd de schoongemaakte u| dunne snippers. Was en J stel de wortels schoon, snijd in de lengte in vieren en w volgens overdwars in stukk van drie centimeter. Snijd groen en de harde stukl van de venkel, spoel de A) af en snijd hem in dunne si\ pers. j> Spoel de vis af met koud ws en zet hem met zout, peper citroensap weg. Fruit c groenten - al omscheppei, en zonder dat ze bruin work - twee minuten in de margtl ne. Voeg water en bouillon biet toe en laat het menf vijf minuten koken. Snijd knip de kabeljauwfilet in g ve stukken en leg deze opi halfgare groenten. Laat het gerecht zacht kof tot vis en groenten gaar a dat duurt nog zo 'n vier tot minuten. Schep de massa een schuimspaan (voorzie!) de vis valt gemakkelijk uitf kaar) in een schaal, schenk het stoofvocht over en bestik het geheel met het fijngekr^ te venkelgroen. Maak de pudding vandaag, 1. dat hij kan opstijven. Stri een mengsel van griesmeel suiker in de kokende melkt laat de massa vijf mirnJf zacht koken. Schenk de pudding in een natgemaaf- vorm. Kook de gewasf vruchten twee minuten in K water en wrijf de massa dfi een zeef. Bind het sap ji aardappelmeel en maak het smaak af met suiker en citj naroma. A Schenk morgen om de uiv vorm geschudde pudding N afgekoelde sap (de dess\i saus). JEAN APOTHEKEN De avond- en nsj! diensten van de apotheken in de gio Leiden worden waargenoi door de apotheken die ook weekt dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN! ZEN LEIDEN Ongevallendil elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot wol dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pol nieken tel 155543, afdeling S.C.Ii 175639) en van vrijdag 13.00 uJ zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziel huis). De Geneeskundige Dienst Leide verhuisd van de Roodenburgerst in Leiden naar de Cronesteinlfc 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor ril der en kind. Bel tel. 071-896309; Ir 897762; 033-620244 (dit laatste r\_ mer is dag en nacht bereikbaar)... CENTRALE REGISTRATIE KINu! OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 3' EK Leiden, tel 254810.) Inforne over en aanmelden voor kindai vang in Leiden. Geopend: ma t/fc dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTR'' MELDPUNT LEIDEN Ketelbol' steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch» reikbaar van 10.00 tot 16.00 via fc 120903. Spreekuur ma. 13.00-1L en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL F disch Adviesbureau, Ketelboef steeg 10, tel. 130775; afdeling bé tingen: alleen op afspraak, klachji bureau: di. en do. 18.30-20.30, a ling vreemdelingenrecht: ma. 1[ en do. 18.30-20.30, afdeling vre' vr. 10-12. r SOS Telefonische Hulpdienst l den e.o. Voor een gesprek I mens tot mens. Vertrouwelijk. Dat nacht bereikbaar. Telefoonnuni achterop de telefoongids (r 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; sprej- ren ma. en di. 10.00-12.30 u.J 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 if DIERENHULP- EN AMBULAtj, DIENST Hulpverlening in Len Leiderdorp, Oegstgeest, RijnstH Valkenburg, Voorschoten, Wam) en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 h MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te vfi den Ingevuld, waardoor zowel Hc zontaal als verticaal woorden L navolgende betekenis verkrer kunnen worden: 1 boomvrucht van gelijknanh boom; p 2 stervormig verwijzingsteken; 3 zwarte verfstof; 4 staatsdienaar. OPLOSSING n jeisfr p iiespBMz e :>|S|jetse z :e[ueisip

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10