Gorbatsjov: een modelkind KeidóeQowumt Irie halfuurtjes: de oogst van een weekeinde televisie gekleurd gezien C A.DIO/TELEVISIE DINSDAG 25 JULI 1989 PAGINA 13 wat moet je nou vinden van zo'n aatprogramma van de Amerikaanse Ie visie, zoals ons dat zondagavond or de VARA werd voorgezet? Niet \aardig, vond ik het, maar aan de an- xe kant: ook weer niet veel bijzon- >rs Presentatrice Oprah Winfrey is estig, goed gebekt, heeft haar huis- irk gedaan, bespeelt haar tribune en ar gast (Tom Cruise) met vakman- iap Maar wat heeft ze dat bij ons et voorhanden is? Al die zaken ken- n we ook al van ons eigen leger van tatshowleiders. Alleen: bij ons zijn ie elementen nooit in één persoon renigd: in die zin toont Winfrey een ielijk geslaagde mix van de betere genschappen van vaderlandse cory- <en als Lenferink, Barend, Van Dis Niehe. En Oprah Winfrey mag dan worden geafficheerd als controversieel, gedurfd en spraakmakend, daarvan viel in deze eerste editie niets te bespeuren. Ze on derhield zich op amicale toon met de veelbelovende acteur (die op hartroe rende manier zijn best deed zo integer mogelijk over te komen), stelde zich tussen het publiek op dat dan ook wat vraagjes mocht stellen, maar alles kab belde schadevrij aan de oppervlakte van de showbiz. Daar is „Rondom Tien" nog controversieel, gedurfd en spraakmakend bij. Toch leverde Winfrey nog een van de betere momenten van een bedroevend tv-weekeinde. Een tweede kwam vrij dagavond van de TROS, waar we kon den kennisnemen van de verrichtingen van de Engelse komieken Gareth Hale en Norman Pace. Die hadden met hun show de Gouden Roos gewonnen op het tv-festival van Montreux. Leuk dus, want dat is die Engelsen wel toever trouwd Maar: leuk genoeg voor een Gouden Roos? De heren hadden onbekommerd links en rechts ideeën, grappen en stijlele menten wegge jat bij roemruchtere col lega's („Monty Python". „Smith Jo nes", noem maar op) en smeedden daar vakbekwaam een halfuurtje vrolijke sketches van aan elkaar. Er viel best om te lachen, maar dat dit een Gouden Roos oplevert, geeft misschien iets aan van de creatieve armoede die ook in ternationaal de televisie beheerst. De Gouden Roos moet maar worden af geschaft. Of gewoon worden verstrekt aan dat derde halfuurtje dat in het af gelopen weekeinde de televisie nog een béétje draaglijk maakte: de tijdrit tus sen Versailles en Parijs, die de finale van de Tour de France zondagmiddag omtoverde tot een onvervalste thriller. Mart Smeets en Jean Nelissen waren het er eerder op de middag roerend over eens: een slottijdrit, dat was eigen lijk niks. Een uurtje later vielen ze el kaar gillend in de armen: het was het spannendste Tourslot uit de geschiede nis geworden Prachtige sport, prachti ge televisie, kortzichtige presentatie. RENÉ DE COCQ oger Daltrey oofdrol i „Buddy" LVERSUM Roger Dai ly, zanger van The Who,- »elt de hoofdrol in de' vijfde-' s tv-serie „Buddy". De NOS ;ngt de reeks vanaf 31 au- stus (Ned. 3 om 18.50 uur) het scherm. titel van deze BBC-produk- is ontleend aan de Amen- anse rock roll-ster Buddy lly, die in 1959 bij een vlieg- gongeluk om het leven nam. Zijn muziek vormt de itergrond waartegen het rhaal van de familie Clark h afspeelt. Deze vijfdelige ie is gebaseerd op het ge- inamige boek van de Engel auteur Nigel Huinton. )tograaf Ad Windig ,Een leven lang" LVERSUM De NOS ïdt vrijdag een radioportret van fotograaf Ad Windig. gebeurt in „Een leven j" op Radio 5 om 11.00 uur. 0 ewel Windig werd geïnspi- ;rd tot de fotografie tijdens crisisjaren, legt hij in zijn rk de nadruk op de positie- en esthetische kant van on- 1 ht en llende. Windig was' 0 i graag geziene gast op Pa- 3 5 Soesdijk. waar hij de ko- iklijke familie talloze keren )r zijn camera haalde voor Pro Juventute-kalender a insessenkalender). ,Een leven lang" vertelt de jarige Windig dat zijn passie U or het vak weer in alle he lheid is teruggekeerd. Win- stopte veertien jaar gele met fotograferen omdat Hes toch al op de foto stond", dit moment werkt hij als bezetene aan een fotoboek zijn dorp Callantsoog. Aktua Special. Portret van Gorbats jov. TROS-televisie. Ned. 2 om 22.05 uur. Dinsdag. HILVERSUM Je krijgt er de kriebels van. Wat een mo delkind was die Michail Serge- jevitsch Gorbatsjov. Als je ten minste de WDR-biografie over de huidige president van de Sovjetunie wilt geloven. Zo braaf, zo vlijtig, zo verstandig, zo belezen, zo actief, zo stimu lerend voor zijn omgeving. En hij kon nog mooi zingen ook. Gerd Ruge van de Westdeut- scher Rundfunk was, om dit allemaal aan te horen en (nog erger) vast te leggen, speciaal naar de Sovjetunie gereisd. Hij heeft daar allerlei mensen uit Gorbatsjovs jeugd geïnter viewd. Zijn moeder, zijn bu ren, zijn lerares, een mede scholiere en oud-studenten van de Moskouse universiteit. De documentaire is in juni op het Duitse scherm verschenen ter gelegenheid van het be zoek van de Sovjet-president aan de Bondsrepubliek. Kritiekloze lofzang TROS-Aktua brengt een ver korte versie van deze kritiek loze lofzang op de geestelijke vader van de perestrojka. Veel interessante onthullingen zijn er niet in te zien. Dus weten we na afloop nog steeds niet of de jonge Gorbatsjov gelovig is opgevoed. Hij is tenslotte ge doopt, dat heeft de Sovjetlei der laatst zelf toegegeven. Maar ging hij wekelijks aan de hand van zijn moeder naar de kerk? Zo'n vraag wordt niet gesteld aan Maria Panteleje- vna, Gorbatsjovs moeder. Ook over de oorlogsjaren blijft de documentaire in een grote dik ke mist gehuld. Zijn vader en moeder Gorbatsjov tijdens de bezetting doorgegaan met oog sten en kippen voeren? Geen woord hierover. Alleen een neutrale mededeling dat Pri- volnoje (het dorp in Zuid-Rus- land waar Gorbatsjov op 2 maart 1931 is geboren) een half jaar lang door de Duitsers bezet is geweest. De kritische houding van Gorbatsjov tegen over het regime van Stalin blijft in globale opmerkingen steken. Kolchoze De documentaire geeft wel een aardig beeld over de kol choze, het collectieve boeren bedrijf waar Gorbatsjov is op gegroeid. Een vriendelijke, hardwerkende gemeenschap. Vanaf zijn dertiende jaar hielp Mischa zijn ouders op het land. Maar ging daarnaast dagelijks braaf naar school, waar hij de beste van de klas was met al leen maar uitmuntende cijfers, behalve in het vak Duits. Zijn grootvader was voorzitter van de kolchoze en de Gorbatsjovs waren dus, voor dorpse be grippen, notabelen. Maar bo venal waren zij arm. Gorbats jovs moeder vertelt hoe moei lijk de familie het vroeger had. In het begin van zijn rechten studie aan de Universiteit van Moskou had Gorbatsjov een achterstand. Hij was tenslotte het provinciaaltje die voor het eerst in de grote stad kwam en niet de intellectuele bagage Documentaire over Gorbatsjov (op de foto met zijn vrouw Raisa) vertoont trekjes van verheerlijking, die in de tijd van Stalin niet zouden hebben misstaan. FOTO: AP van zijn mede-studenten bezat. Maar ook toen imponeerde de toekomstige president direct. De documentaire eindigt bij Gorbatsjovs terugkeer naar zijn geboortegrond. In plaats van een schitterende carrière in Moskou, verkoos de briljan te jurist een onbeduidend baantje als partijfunctionaris in de provincie. Maar wist daar natuurlijk in korte tijd weer veel goeds te doen. De documentaire vertoont trekjes van verheerlijking, die in de tijd van Stalin niet zou den hebben misstaan. Glasnost is toch nog niet in de hele Sov jet-samenleving doorgedron gen. Of hebben onze oosterbu ren iets teveel last van „Gorbi- mania"? FRANS BOTHOF 16.20 17.10 17.30 17.40 19.00 19.16 NCRV James Herriot (All creatu res, great and small), En gelse serie. Af I.: The best of times. Siegfried heeft een tv gekocht en hij ver waarloost hierdoor zijn praktijk. t Rondom tien: Alles of niets praatprogramma over gokverslaving, s Weerklank muzikaal programma vanuit het Zeeuws-Vlaamse Hulst. NOS Journaal. NCRV Kay O'Brien, Amerikaanse ziekenhuisserie. Afl.: Fo reign concept. De bezoe kende arts uit Sri Lanka krijgt geen aansluiting bij zijn collega's en dr. Wal lach is bang voor zijn ope ratie. De gummiberen teken filmserie. Afl.: Een winterse lente. Alex, tekenfilmserie. NOS Journaal. NCRV Zo vader, zo zoon, spel- Berg. 20.48 Queenie, de circusolifant (The boy who stole the ele phant), Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Mi chael Caffey. Met: David Wayne, Mark Lester. June Havoc e.a. Samen met het jongetje Davey zorgt de olifant Queenie voor een kassucces in een circus, maar ze wordt toch ver kocht. Davey gaat er ech ter met Queenie vandoor. 21.07 IIJa, natuurlijk extra. Na tuurfilmserie. Vandaag: Het leven van de nachte gaal. 21.31 Murder she wrote, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Politieke pressie. Tijdens de voorverkiezingen voor presidentskandidaat pleegt een medewerker van Jessica's vriendin zelf moord. 22.16 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Ds J. Verhage over Judas Thaddeüs. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Liever sportiever, sport- magazine. Afl. 11. 23.06-23.31 H Nocturne, klas siek muziekprogramma. NEDERLAND2 TROS 17.00 Het geheim van de zwarte draak (Jenseits der Mor- genröte/The secret of the black dragon), 6-delige se rie. Afl. 4: Nadja. Er wordt Net-geen-showmaster Willem Bol laat in „Zo vader, zo zoon" zien dat een leukerd niet misstaat in een panel. Bol grapt er monter op los. FOTO: PR 17.57 18.10 18.35 18.57 20.00 20.28 een goudader ontdekt en Franzbekov bedenkt een geraffineerd plannetje: Wolff en de pater, de twee Tartaren en Hans moeten de plaatselijke bevolking naar de Zwarte Draak be geleiden en goud delven. Heathcliff Co teken filmserie. Groen en grondig, agra- risch-informatieve serie gepresenteerd door Bar bara van Helsingen en Evert van Benthem. Kijk TV populair weten schappelijk programma. De eerste de beste 13- delige serie. Hoogtepun ten uit acht jaar 'De eerste de beste'. Presentatie: Joost Cohensius. Afl. 8. TROS zomerparade, mu ziekprogramma vanuit at tractiepark Walibi in Bel gië. Presentatie: Peter Teekamp. NOS TJournaal. TROS TROS Dierenbingo, spel- programma vanuit de Beekse Bergen in het ka der van 125 jaar Dierenbe scherming. Presentatie: Linda de Mol. TROS Aktua special. rSKIein Londen, klein Ber lijn, 7-delige serie. Afl. 4. Piloot van een neergestort vliegtuig wordt op een laffe manier verraden door een dorpsbewoner. De ver- zetslui besluiten hem vroeg of laat de rekening te presenteren. NOS 23.45 Journaal. NEDERLAND 3 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Lucas, t'vliegend hert, 4- delige natuurserie. Afl. 1. Robin Hood, avonturense- rie. Afl. 2: Robin Hood en de tovenaar. Verhalenvertellers, serie. Afl. 6: An old horse. Journaal. i Van Gewest tot Gewest Onderwerp: Smokkelen in Brabant. Jessye Norman: Hohene- mes-recital. Deel 1: 3 Ari a's van Handel en 6 liede ren van Schumann. RVU Borderland - leven met kanker, Engelse docu mentaire over hulpverle ning aan kankerpatiënten. NOS Journaal, i Nieuws voor doven en slechthorenden. ,30 00 Flipper, Amerikaanse jeugdse- Juke Box. Webster Amerikaanse serie. Afl. 21: Droomland. Nieuws. I Tik Tak animatieserie. i Carlos en Co Magazine waarin poppen vertellen wat kinderen willen weten. Van daag: Lawaai. De kleinste zwerver (The litt lest hobo). Canadese jeugdse rie. Afl. 4: Rodeo. Op het terras, seniorenmaga zine met vandaag: 1. Bezoek aan het orgelmuseum te Tem- se; 2. Turnoefeningen met Jan Borms; 3. Gesprek met Pola Cortez; 4. Besprekingen van het boek: Aziatische omzwer vingen; 5. Jacques Raymond zingt Love Boat; 6. Speciale gast: Will Ferdy als Flip de fak- i Lotto-winnaars, mededelin gen en programma-overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours). Australi sche tv-serie. i Margriet, talkshow van Mar griet Hermans vanuit de North Sea Yacht Club in Oostende. i Hercule Poirot, 10-delige En gelse serie. Afl. 4: Een portie bramentaart. Poirot ontmoet de beroemde schilder Henry Gascoigne. De volgende dag leest Poirot dat Gagscoigne door een val gestorven is. I Nieuws. i De Kolderbrigade 6-delige comedyserie. Afl. 4: Diamanten l Coda. Allegro uit Kwartet in F, K 370, van Mozart, uitgevoerd door het Louis Gills Kwartet. 15.30 Falsch-Falscher-richtig, quiz met Maren Kroymann. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Der Mondschimmel, 3-delige tv-film van Brian Hayles. Met: Sarah Sutton. James Greene. David Pullau e.a. Deel 2. 17 15 Tagesschau 17.25 Die schönsten Autos der Welt, serie. Afl.: Pierce Arrow- /Silver Arrow. 17.30 Die Rückkehr zur Schatzinsel, jeugdserie. Afl.: Die Ankunft in Jamaica. 18.15 Ausschnittweise Kleinkunst, met de pianist Dietrich Paul. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Simon Simon, serie. Afl.: Hoppla, die Karten kommen. 19 58 Programma-overzicht. 20.00 t Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich, serie natuurfilms. Vandaag: Die Silbermöwe. Aansl.: Tages schau. 21.00 Panorama, berichten, analyses en meningen. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy. Linda Gray e.a. Afl.: Ver- nichtungsfeldzug. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Filmprobe: Schatila - auf dem Weg nach Palastina, docu mentaire over de oorlog tegen een volk zonder land, de Pa- lestijnen. 23.45 Tagesschau. 23.50 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 1 IT 2 3 Superkat en supermuis. Te kenfilms. 3 Programma-overzicht. 3 Nieuws. 3 Speelplaats van de duivel (Devil's playground). Australi sche speelfilm uit 1976 van Fred Schepisi. Het leven is hard in het katholieke semina rie in Victoria, anno 1953. In het bijzonder de 13-jarige Tom lijdt eronder, maar ook de broeders hebben last met hun eigen tucht. 5-22.45 Uitzending door der den. Programma van de Natio nalistische Omroepstichting. VTBF 1 Der Stein des Marco Polo, se rie voor de jeugd. Afl.: Aben- teuer in Venedig. Met: Nicola di Pol, Chiara Dorado, Giusep pe Tonini e.a. Logomobil, jeugdjournaal. Met een overzicht van speciale va kantie-activiteiten. Presentatie: Peter Hahne. Alice im Wunderland, teken film naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Die Ballonfahrt. Heute. IS Tele-lllustrierte. Actualitei ten. sport en amusement. Ein Heim für Tiere. Duitse se rie. Afl.: Das Wildschwein (1). Met: Hans Heinz Moser, Betti- na Spier, Michael Lesch e.a. Aansl.: Mein Butler und ich. Duitse serie. Afl.: Ein Gast wie sonst keiner. Met: Volker Brandt en Günther Jerschke. Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: Giftsucher. 'Über den Kampf gegen Um- weltgefahren', reportage over een groep wetenschappers die oplossingen zoekt voor de om gang met gif en andere ge vaarlijke stoffen in de dagelijk se omgeving van mensen. Die Sport-reportage. Aansl.: Heute - journaal. Anstösse: Ohne Lehre auf- geschmissen. 'Wer gibt den schwachen eine Chance?' Zijn gerichte vakopleidingen de op lossing voor de ongeschoolden op de arbeidsmarkt? Sommerfestival im ZDF - Das kleine Fernsehspiel: Letzte Nachrichten. Duitse tv-film van Susanne Reumschüssel. Met: Dieter Wagner, Annette Kluge, Hans-Eckart Eckhardt e.a. Fritz Schmidt is camera man in Berlijn en bepaald niet bang voor de autoriteiten. Cliff Barnes (Ken Kercheval) denkt Bobby te kunnen impo neren. Hij heeft buiten de waard J.R. gerekend. FOTO: AP Maar hij droomt van spannen de reportages in Afrika, hoewel het daar door zijn leeftijd nooit van zal komen. Het avontuur onstaat weer door de komst van de nieuwe camera-assis tente Uli. 23.45 Zeugen des Jahrhunderts, Leo Brawand in gesprek met de 80-jarige mode-uitgeefster Aenne Burda. 00.50 Heute. DUITSLAND 3 16.05 Ein Tag mit dem Wind, jeugd film van Haro Senft. 17.35 Super-Grips, spelprogramma met Frank Laufenberg. 18.00 Urmel aus dem eis, poppen serie. Afl. 2: Der Schuss. 18.35 Klemens und Klementinchen, die Ganse vom Mühlental, jeugdserie. Afl.: Glückliches Ende. 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Treffpunkt Wasserloch, documentaire over het dierenleven bij een drinkplaats. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Italienische Reisen, 5-delige serie. Afl. 3: Die Schlüssel zum Schloss. 20.45 Wir töten, was wir lieben, 9- delige serie over beschermde dieren en planten. Afl. 5: Teure haut, reportage over de handel in huiden en vellen. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 DDR-Profile: Heinz Richtetz- ky, filmportret van deze top manager. 22.15 Landesspiegel: Easy Rider, reportage over het vaak onbe suisde rijgedrag van jongeren. 22.45 Die Wiederkehr von Sherlock Holmes, 7-delige Engelse se rie. Afl. 5: Abbey Grange. Met: Jeremy Brett. Edward Hard- wicke. Anne Louise Lambert e.a. Volgens Holmes is Sir Eus tace Brackenstall door roof moord om het leven gekomen. Maar op de terugweg naar Londen ziet Holmes in dat hij te voorbarig is met zijn conclu- 23.40 WDR-Treff. Gasten: Sabine Rollberg en Nikolaus Brender. 00.25 Laatste nieuws. Aansl.: Zur nacht. BBC 1 17.10 Children's BBC 17.35 Really wild show Afl. 4 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Gentle Ben. Afl. 5. 18.35 t Neighbours, Australische s Nieuws en weerbericht. Newsroom South East. ftTinniswood county. 3-delige documentaireserie waarin schrijver Peter Tinniswood te rugkeert naar de woonplaatsen van zijn jeugd. Afl. 2: Sale, ft Eastenders, familiefeuilleton, fti Paul Daniels Magic Show goochelshow. Points of view, kijkersreacties. Nieuws. Newsroom South-East en weerbericht. ft Echoes in the darkness (1), tweedelige Amerikaanse mini serie uit 1987 van Glenn Jor dan. gebaseerd op waarge beurde feiten Met: Peter Coy ote. Stockard Channing, Ro bert Loggia e.a. In 1979 wordt het naakte, verminkte lijk van Susan Reinert, een onderwijze res in Upper Merion, gevon den. Haar twee kinderen zijn verdwenen. Zeven jaar volgt de ontknoping van een van Amerika's meest bizarre moordzaken (slot: morgen). An ocean apart. 7-delige do cumentaireserie. Afl. 3: Here come the British, bang, bang. Weerbericht. BBC 2 Glorious Goodwood, paarde- races, met om 16.00 Nieuws en weerbericht. The old boy network, komiek Tommy Trinder. Forty minutes: Seperate ta bles Documentaireserie. Comedy francaise. EFemale on the beach, Ame rikaanse speelfilm uit 1955 van Joseph Pevney. Met: Joan Crawford e.a Business matters. Afl.. Too little, too late. On the line. Serie program- ma's over achtergronden van de sport Ebony on the road. Serie pro- gramma's over zarte leefge meenschappen in grote steden van Engeland. Afl.: Cardiff. Presentatie: Brinsley Ford van de popgroep ASWAD. Studio 5B. Amerikaanse tv-se rie over een ontbljttv-program- 22.50 BThe home front. Afl. 5: Who se green and pleasant land? documentaire over de uitbrei ding van de Londense su burbs. 23.30 Newsnight, actuallteitenmaga- 00.15 Lorca, the unpublische dra wings. 00.45 Rope dancers. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.30 Open University. Ondertiteling via Teletekst s. Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending 3 Zwart/wit-uitzending met onder- titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders. z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 15.45 Loving. Dramaserie. 16 15 The Lucy Show. Comedyserie. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Eurosport what a Weekl 20.00 Golf. 21.00 Paardensport. 22.00 Voetbal. 23.00 Tour de France. 00.00 Atletiek. 01.00-02.00 Programma-overzicht. SUPER CHANNEL 15.30 Nino Firetto. 16.30 Hot Line. 18.30 Tracking. Popprogramma. 19.30 Teachers only. Comedyserie. 20.00 Sport. 21.50 World News and Weather. 22.00 Sport. 23.00 NBA Basketball. 00.00-02.00 The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Roachford. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 European Top 20. 21.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 16.05 Beau et Chaud. 17.05 Nouveau monde. 18.05 Nieuws en weer. 18.10 Rècrèation. 18.30 ('Imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Trente Millions d'Amis. 20.00 La marche du siècle. 22.00 Nieuws en weer. 22.35 Cinè-club: La ligne de cha- 00.00 La chance aux chansons. 00.30-00.45 Apos. RTL+ 16.00 Die Springfield Story, serie. 16 50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm serie. Afl.: Unter Hypnose. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL-aktuell. 18.00 Baretta, politieserie. Afl.: Der Überlëufer. 18.45 RTL-aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Knight rider, Amerikaanse se rie. Afl Goliaths Geburt (1). 20.15 Willkommen in der blutigen Stadt (Welcome to Blood City), Engels/Canadese sf-film van Peter Sasdy. 21.55 Explosiv - Vor Ort, magazine met Olaf Kracht. 22.35 RTL-aktuell. 22 45 Sexy Folies. 23.25 Durchbruch im Morgen- grauen (Dvoboj za juznu pru- gu). Joegoslavische speelfilm uit 1978 van Zdravko Velimiro- vic. 00.50 Betthupferl. NEDERLAND 1 EO 15.30 Westbrook Hospital. 15.55 Holland ze zeggen... De Langestraat 16.55 Lassie. 17.20 Job en z'n pa, kinderproramma. NOS 17.30-17.40 Journaal. NEDERLAND 2 VOO 17.00 My little pony. 17 10 I That uncertain feeling, Amerikaanse speelfilm. BRT 1 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Haute. 10.03 Die Reportage 10.35 Die Sport-Reportage 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht. 13 00-13.15 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sin- ha Moca. 15.30 s Tatort Stahlwerk: Ein toter Koloss erwacht für die Stars von „Super Drumming". 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Moskito - nichts sticht besser. 17.00 Tage- buch der Abenteuer. 17.15 Tages schau. 17.25 Funkstreife Isar 12 (WDF). BBC 1 07.35 The Flintstones. 07.55 Weer bericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 Newsroom South-East. 10.00 Nieuws. 10.03 Rolf Harris's cartoon time. 10.25 Heartbeat. 11.00 Nieuws. 1103 But first this... 11.10 Lassie. 11.30 Playbus 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 But first this... 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Su perman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. 13.03 Garden party. 13.55 Newsroom South-East. 1400 Nieuws. 14.30 ft Neighbours. 14.50 Allotment show. 15.20 Knots Lan ding 16.10 Sports crazy. 16.55 Te kenfilm. 17.10 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel pot pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Sky-Text. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. Dramaserie. 16.15 The Lucy Show. Comedyserie 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. Popprogramma. SUPER CHANNEL 07.00 World news and business. 08 00 The Mix. 15 30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story 10 00 Reich und Schön 10.25 Inspektor Gadgtet 11.00 Baretta 11.45 Heimatmelo- die 12 30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: Dennis. 13.25 California Clan 14.15 Knight rider 15.00 Flughafenpolizei Tokio. 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Spring field Story. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borèt. 21.02 De Radio Vereniging 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Timboektoe. 18.03 Plantage Magazine zomeredi- 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de galante tijd. 20.00 Nieuws. 20.02 London Classical Players. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 The World Saxophone Orches tra. RADIO 5 18.10 NCRV: Daar waar de molens staan. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: A world of English. REGIONAAL Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avond bladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als van ouds Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voor schoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaar digheden Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-over- zicht. 18 03 Post aan dé telefoon (010- 4334433) BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band 19.10 Actueel. 19.33 Pianobar. 20.03 Folk. 21.03 Chansons flambêes. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Rock-ola. 20.00 Lukraak. 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital. 19.00 Essay. 20.00 Componistenportret Alfred Schnittke. 22.00 Woord: Paul Scotts deemste ring van de Raj. 23.15 Naklank 24.00 Nachtradio MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio I woensdageditie. 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw 13.09 TROS TROS Aktua. 13.25 Het Journallstenforum. 14.06 Klantenservice 15.45 Hallo, met de TROS 16.06 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 12.04 Will wil wel 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Jansen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium 08.00 Nieuws 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.25 Pianomuziek 11.55 Toos Onderwijngaard speelt Haydn (1). 12.25 Promenade 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws 09.02 NOS sportief 09.25 Waterstanden 09.30 RVU. Meesters in muziek. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws 13.10 NOS Wereldwijzer 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS Meer over minder 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS: Dierenmanieren. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie 09.02 Speurwerk, muziek, repor tages en actualiteiten. 14.02 Ie wie West weg Zuid-Hollanders op vakantie in Neder land 16.02-17.00 Gesprek van de dag Ra dio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen. 12.03 Lunchprogramma 14.03 RR-Express. 16.03- 17.00 Getapt, cultureel café BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden 13.15 Tussendoor 14.03 Van kattekwaad tot erger BRT 2 06.05 Goeiemorgen. morgen 08.10 Koffers Co, 10.03 Jos Ghijsen 10.08 Muziek voor de zomer. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Midzomermiddag. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws 07.10 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude Mozart. Rossini. 09.15 De muziekwinkel 10.45 Zomer-oren onder vrienden. 12.20 Tafelmuziek 13.10 Divertimento 14.00 Muzikale ontmoeting.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13