Tennisteam na twee zeges bijna zeker van promotie Croese en Berkhout klasse in Hillegom TENNIS CIRCUIT Sterk herstel USA en West-Duitsland sportuitslagen Europese golfers worden zwaar op de proef gesteld Rabobank 9 f'm bioscopen SPORT EfiidócSouaant ZATERDAG 22 IULI Honkballlers treffen Baltimore in eindstrijd ROTTERDAM Baltimore is morgen de tegen stander van Nederland in de twee finales van het Wereldhaventoernooi. Nederland treft de Ameri kanen, die vannacht rond kwart voor één een sen sationele overwinning (12-9) behaalden op Havana. De wedstrijd werd opgeluisterd met 39 honkslagen, waarvan 22 van de Cubanen, die echter vijf fouten maakten, tegen Baltimore slechts één. De beslissing viel na bijna vijf uur honkbal in de twaalfde innings, waarin een serie Amerikaanse honkslagen gemengd werd met een tweetal dure Cubaanse fouten. Het bracht de eindstand op 12-9 voor Baltimore, nadat de „normale" negen innings op 9-9 waren geëindigd. Baltimore kwam in zijn laatste slagbeurt nog terug van een achterstand van 7-8 door een homerun van House met één man op de honken. In de gelijkmakende slagbeurt kwam Havana niet verder dan de gelijkmaker. MAX GELDENS OVERLEDEN DEN HAAG Op 57-jarige leeftijd is vorige week in Hano ver in de Amerikaanse staat New Hampshire Max Geldens overleden. De begrafenis heeft op zijn verzoek in besloten kring plaats gevonden. Geldens, Rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw, was de oprichter van het internationale organisa- tie-adviesburëau McKinsey Company, waar hij ruim 25 jaar aan verbonden is geweest. In 1984 werd hij voorzitter van de inmiddels opgeheven Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992, die tevergeefs probeerde de Spelen naar de hoofdstad te halen. TROON Bij het toernooi om het open Brits golfkampioen- schap worden de Europeanen zwaar op de proef gesteld. Na twee ronden voert de Austra liër Wayne Grady momenteel het op z'n sterkst bezette deel nemersveld aan. Met zijn verrassende score van negen onder par heeft Grady twee slagen voorsprong op het Amerikaanse duo Payne Ste wart en Tom Watson. Pas daarna volgen de Britse outsi ders David Feherty en Wayne Stephens, op een vierde plaats ex aequo met de Argentijn Eduardo Romero. Dit drietal tot nu toe zes slagen onder het baangemiddelde. Gedoodverfde favorieten als Seve Ballesteros (+1), Sandy Lyle en Ian Woosnam (beiden +2) zijn intussen al op schier kansloze achterstand geraakt waarbij de laatste twee maar ternauwernood boven de grens van diskwalificatie bleven. De Amerikaanse golfers is er veel aan gelegen om deze zo mer een goed figuur te slaan. Komend najaar vindt in het Engelse Belfry het tweejaar lijkse duel om de Ryder Cup plaats. Bij de laatste twee ont moetingen tussen de „creme de la creme" uit de Verenigde Staten en Europa werden de Amerikanen ontluisterend verslagen. De revanche-gevoe- lens zijn dus nu rijkelijk aan wezig en een succes in het Britse Open zou een stevige deuk in het Europese irr^ago betekenen. Waarbij in het Schotse Troon een hele com pagnie Amerikanen over de voorlopig beste uitgangsposi ties beschikt. Buil De Britse hoop is nu vooral ge vestigd op Engelsman Nick Faldo die gisteren ter hoogte van de vierde hole getuige was van een ongelukkig voorval. Een 46-jarige toeschouwster werd op het voorhoofd getrof fen door een bal (van of Faldo of diens Japanse metgezel Tae- to Ozaki, dat wist niemand ze ker) en raakte buiten bewust zijn. In ,het ziekenhuis van Ayr kwam ze weer bij, een fikse buil rijker, maar inmid dels buiten levensgevaar. „Ik schrok me wild, stond echt te knikken op mijn knieën", zei Faldo later. Hij liet zich de gehele middag op de hoogte brengen over de ernst van de situatie, maar zijn spel bleek er niet onder te hebben gele den. Met twee fraai constante rdnden van 71 is Faldo nogj steeds volop in de race. Met O andermaal 36 holes te gaan, isP het aantal kanshebbers op def1^ titel nog aanzienlijk. En dat weet ook Wayne Grady. „Ik speel prima, ben vooral heel geduldig en heb nog geen pro blemen met m'n bloeddruk ge had, maar er is nog niets be slist", aldus de tegenwoordig in de Verenigde Staten wo- 'et nende Grady die in zijn vader- rei land 'nog niet in de schaduw an „witte haai" blijkt na zijn pols- blessure ook weer in goede doen. DEN HAAG Onze tips voor de draverijen op de banen van Duindigt (morgen, aanvang 13.30 uur) en Alkmaar (maan dag, aanvang 17.30 uur) luiden als volgt: DUINDIGT le koers: 1. Donald Tefka. 2 Cesar Crown. 3 Drummer Gril (4-7-5) 2e koers 1. Davina Woodwork, 2. Menno Moen, 3. Davina (6-7-4). 3e koers: 1. Zorgo, 2. Derby West- land, 3 Chris Wielinga (2-4-5). 4e koers: 1 House of Petals. 2. Moon- child, 3. Zanad (3-4-6). 5e koers 1 Cokkes. 2 Bram Buiten zorg. 3 Carmarque Cede (6-11-12). 6e koers 1 David H. 2. Carlos Net ten. 3. Brahms Melodie( 1-5-3). 7e koers 1. Angel's Guest, 2. Coun- tach, 3. Silverstone (6-3—2). 8e koers: 1. Alexander S, 2 Zorro Hollyrood, 3 Yick Buitenzorg (4-12- 8). ALKMAAR le koers: 1. Carola K, 2. Djenadee Salva, 3 Duchesse Hanover (2-1-8). 2e koers: 1. Buterbloem, 2. Droom Westfrisia, 3. Brilliant Lady (5-8-7). 3e koers: 1 Come on Gooiland, 2. Don Worthy. 3. Dean Ruimzicht (10- 1-3) 4e koers: Arjen Steenwijk. 2. Avanti S. 3. Zingaro Evento (5-1-3). 5e koers. 1 Chamil Marathon. 2. Desi- ree Nuova, 3 Cassandra S (7-6-4). 6e koers 1 Bobby R. 2. Charmeur A, 3. Cellini Princess (8-5-10). 7e koers: 1 Don Camielo Ces, 2. Cleo patra Dutch, 3. Casimir Durwin (3-5- 8e koers 1. Cervino Montana. 2. Ciri- anne N. 3. Celerite d'Ivens (4-5-2). 9e koers: 1 Angeliqu Grolloo, 2 Zip per Spencer. 3 Berta Buitenzorg (7-9- 10e koers: 1. Park it Here, 2. Charlot te H, 3. Carola van Ranum (5-9-4). 11e koers: 1. Zorro Nora, 2. Wilco Staaweide, 3. Zivo V (7-4-8). BEST Alsof het een te genstander van groot for maat betrof, heeft het Ne derlandse tennisteam zich de afgelopen weken voor bereid op het Davis Cup duel met Indonesië. Een treffen dat moet beslissen over een plaats in de we- reldgroep. Gisteren nam Nederland in Best alvast een voorsprong van 2-0, waardoor dit weekeinde uit drie ontmoetingen nog slechts één overwinning nodig is om, voor het eerst in de geschiedenis, de pro moveren naar het hoogste platform. Bondscoach Stanley Franker wenste te waken voor onder schatting. Hij koos behalve voor een lange voorbereiding ook voor een snelle vloer. Net als tegen de Portugezen, een ronde eerder, achtte hij in sa menspraak met sterspeler Schapers het tapijt in de Bra bantse gemeente Best de ideale ondergrond. Buiten onver hoopte zaken als blessures, had Franker nog slechts één zaak te regelen: Wie werd de twee de man naast Schapers? Nijs- sen had de beste papieren, maar diende dat tegen num mer drie Mark Koevermans wel te bewijzen. Bollegraf en Jagerman in halve finales BRUSSEL Manon Bollegraf en Nicole Jagerman hebben de halve finales van de open Bel gische tennisstrijd bereikt. De als derde geplaatste Bollegraf zegevierde over Leona Lasko- va uit Tsjechoslowakije, Jager man was sterker dan de Belgi sche Sandra Wasserman. De derde Nederlandse kwartfina- liste, Brenda Schultz, haalde de laatste vier niet. Schultz boog voor Radka Zrubakova. De 24-jarige Limburger deed dat met overmacht, 6-3 en 6-4, en mocht gisteren de ontmoe ting openen. Het bleek voor Nijssen een lastiger karwei dan gedacht. Dat kwam niet alleen door het onverwacht sterke optreden van de Indo nesiër. Hij bleek over een re delijk balgevoel te beschikken en toonde een opmerkelijk an ticipatie-vermogen. De Lim burger had de problemen ook deels aan zichzelf te wijten. Nijssen kwam niet echt in zijn ritme. Wibowo is een simpele prooi voor een speler met veel kracht, of met veel snelheid in de slagen. Nijssen slaagde er niet in die taktiek in praktijk te brengen. Hij bleef een beetje schipperen Drie Nederlanders in halve eindstijd Masters AMERSFOORT Drie Ne- derlandse tennissers hebben de halve finales van de Satel- liet-Masters in Amersfoort be reikt. Leidenaar Jan Sieme- rink ging gisteren op sport park Flehite overtuigend te werk door de Braziliaan Edu ardo Furusho slechts twee ga mes te gunnen. De andere hal- ve-finalisten zijn Hagenaar Ri chard Krajicek, Sander Groen en de Westduitser Claus Dup- tussen beide uitvoeringen. Nijssen, die later klaagde over de bijna Indonesische-tempe- raturen in de hal, speelde slechts een enkele keer naar vermogen. Hij liet zich gere geld verrassen door het spel van Wibowo. De Limburger hield daardoor de Indonesiër in de wedstrijd. Dat werd nog duidelijker toen hij zelfs de derde set, in de tie-break, liet lopen. Het herstel volgde in de vierde reeks, maar veel in druk maakte Nijssen niet. Schapers Michiel Schapers deed het in zijn partij tegen de 24-jarige Suharyadi beter. Hij tastte zijn tegenstander een half uur af, en benutte toen de eerste kans op een break. Schapers vero verde de eerste set, en brak daarmee ook het verzet van de felle Indonesiër. Suharyadi had geen antwoord op de op slag van de Nederlander, en kreeg steeds meer moeite zijn eerste opslag binnen de lijnen te brengen. De tweede, een ef fectvolle. maar zachte service, was geregeld voor de oplopen de Nederlander het begin van de aanval. Schapers maakte het werk professioneel af. Hij benutte de kansen op een doorbraak als hij dat wenste en maakte met 6-3 en 6-2 de partij snel uit. Om d« 5« plaats: Dallas-Ant 3-2. EK jeugd in Leeuwarden: Bondsrepubliek Duitsland-Tsjchoslowaki|e 6-22. Italië-Span- je 15-3. Stand: 1. Nederland 4-8. 2. Italië 4- 8, 3. Spanje 4-4, 5. Tsjchoslowaklje 5-4, 5 Frankrijk 5-2, 6. Bondsrepubliek 5-0. Eerste koers, 2100 m: 1. Desperado N (G. de Jong) 2.55.3-1.23.5. 2 Alister du Vivier, 3. Cheval Rodney Toto winnend 1,90. plaats 1.90 2,70, koppel 11.90. trio 81,80. Tweede koers, 1609 m 1. Chess Darby (R. Hauber) 2 07.6-1.19.3, 2. Dryade. 3. Bella Donna. Niet gestart: Cycloon Toto: winnend 1,80, plaats 1,60 2,50, koppel 6,10, trio Derde koers, 2100 m: 1. Bianca Petrosia (W. Velis) 2.53,0-1 22,4, 2. Cindy M. 3. Channa Wittenhof. Niet gestart: Vic Flame, Douceur JH, Bielke H. Toto: winnend 4.00. plaats 2.00 2.30. koppel 6.20. trio 26,40. Vierde koers. 2600 m: 1 Zingana du Bois (W Veils) 3.28.3-1 20.1. 2. Valco van Hulsel. 3. Bravo Nora Toto winnend 1,50, plaats 1,80 6,50, koppel 7,30, trio 15,10. Vijlde koers, 2100 m: 1. Champenolse C (G. de Jong) 2.51,1-1.20,7, 2. Cora de Bloorn- erd, 3. Bep Hanover Toto: winnend 10,50, plaats 3,30 3,40 7,90, koppel 56,50, trio 3 201,40 Zesde koers, 1609 m: 1. Capital Pride (J. van Koolwijk) 2.08,4-1.19,8, 2 Bartje Dako ta. 3. Boy Buitenzorg. 4 Cherie Boszorg Niet gestart: Uni Flame. Toto: winnend 17,10, plaats 6.90 11,90, koppel 45,60, trio 539,30, kwartet 1.915,30. Zevende koers, 2100 m: 1. Cervino Monta na (Mw. de Vaal) 2.51,8-1 21,8, 2. Boris Bui tenzorg, 3. Ascot K. Niet gestart. Zorro V Toto- winnend 1,60, plaats 1,30 1,30 2,60, koppel 11,00, trio 30,70. Achtste koers, 2100 m. 1. Anton Aldorp (H. Grift) 2 48.7-1 20.3, 2 dead heat Zanara (3) en Boy de Bloomerd (5). Niet gestart: Blue Hope Toto: winnend 2,40, plaats 1.30 1.70 1,10. koppel 2.00/7 50. trio 63.90/21.00 Negende koers, 2100 m: 1 Boyo France (M France) 2.51.7-1.21,8. 2. Challancetrans R. 3. Dalida Belvedere, 4 Dereddertranss R. Toto. winnend 32,70, plaats 9,40 2,90 2,80, koppel 101,60, trio: niet gespeeld, kwartet niet gespeeld. Tiende koers, 2100 m: 1 Zenith Nora (H. Grift) 2.47,9-1.20,0, 2 Yellow Shadow, 3. Waaipalm du Bois Niet gestart: Tantieme. Toto: winnend 2,60. plaats 2,40 3,80. koppel 13.30, trio 41.70 W5: (6-7-3-9-2): niet gespeeld. Omzet totalisetor: 168.814.00. Heren, 4e ronde: Plrlsl (Hon)-Van Riemsdijk (Bra) 1/2/-1/2, Rodriguez (Cub)-Rlemersma (Ned) 1-0. Brenninkmeller (Ned)-Ostojic (Joe) 1-0, Krudde (Ned)-Cifuentes (Chi) 0-1. Van Wely (Ned)-Van Mil (Ned) 1/2-1/2. Cri- san (Roe)-Belkhodja (Fra) 0-1. Stand: 1. Pri- risi. Van Riemsdijk. Rodriguez en Brennink- meijer 3 1/2. 5. Cltuentes en Belkhodja 3. Dames, 4e ronde: Jansen-Drewes 0-1. Harmsen-De Vries 1-0, Llmbach-Riemslag 1-0, Cameron-Vreeken 0-1, Belle-BEnschop 0-1 Stand: 1 Vreeken 3 1/2, 2. Drewes en Harmsen 3, 4. Benschop en Llmbach 2 1/2, 6. Jansen 2, 7. Belle en De Vries 1 1/2, 9. Cameron 1/2, 10. Riemslag 0. Damesenkelspel, kwartfinales: Bollegraf (Ned), 3)-Laskova (Tsj) 6-4, 4-6, 6-4, Zruba kova (Tsj. 2>-Schultz (Ned, 6) 6-2, 6-3, Ja german (Ned)-Wasserman (Bel. 4) 6-2, 4-6, 7-6 (7-5), Paz (Arg, 7)-Novotna (Tsj, 1) 6-0, Satelliet-Masters in Amersfoort Kwartfinales: Slemerink-Furisho (Bra) 6-2, 6-0, Krajlcek-Kempers 6-4, 7-5, Duppe Toernooi WVC: Roda JC-De Graafschap 4-0 (3-0), FC Twente-WVC 3-2 Carl Zeiss Jena-Fortuna Slttard 3-0 (1-0), HSC (4e klasse zondag)-FC Groningen 0-20 (0-9), Twedo (2e klasse zondag)-Anderlecht 0-5 (0-2), SV Mussel (2e klasse afdeling)- Veendam 0-11 (0-6), Vllsslngen-RBC 1-3 (1- 1), MTK Budapest-Cambuur 6-1 (2-0), MVV- Dinamo Dresden 1-1. trljk 8-5, Canada - Hongarije 7-8. Groep B: Verenigde Staten - Nederland 8- 10, Australië - Bondsrepubliek Duitsland 14- 9 Stand: 1 Nederland 3-6. 2. Verenigde Staten 3-4, 3. Australië 3-2, 4. Bondsrepu bliek 3-0. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI] UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA LEIDEN Karin Croese en Cindy Berkhout toon den in het dames B-toer nooi van de Hillegomse tennisclub hun toegeno men klasse met zeges op de geplaatste Marijke Guyt en Jeanine Jünger. Marcel van Gaaien be reikte reeds de finale in het hoofdnummer van Al kemade, het herenenkel spel C. Eugriie Simon werd C-finaliste bij TeHa- Do. Roomburg maakte de namen voor de beschikba re 'wild cards' bekend. Het gaat goed met het tennis van Karin Croese en Cindy Berkhout. In het B-toernooi van de Hillegomse tennisclub was de zeventienjarige Croese met 7-6 en 6-1 de meerdere van de als eerste geplaatste Marijke Guyt. De twéé jaar jongere Berkhout nam revan che voor de in de districts B2 geleden nederlaag tegen Jea nine Jünger. Met twee maal 6- 2 bevestigde de jeugdige Hille gomse nog eens haar keuze voor het seniorentennis. In de halve finale DEB komen Croe se en Berkhout tegen elkaar uit. In de andere halve finale stuit Zandvoortse Nancy Ma- chielse op de routine van TEAN-winnares Elly Reeu- wijk. Bij de B-mannen moesten zo wel Marcel Vink, als Marco van Trigt de tweede set met ruime cijfers aan hun oppo nenten laten. Vink verloor die set met 6-1 aan Marcel van Rijn, maar pakte de derde met 6-0 nog steviger terug. Van Trigt verloor tegen Arthur Ludlage de tweede set op nul, maar trok de derde met 6-3 voor de eindzege naar zich toe. De beide Hillegommers treffen elkaar in de halve eindstrijd. In de onderste helft van het schema bleek Ton Bulters de meerdere over de Duitse gast Hardi Mans. Bulters stuit nu op de tweede Duitser, Stephan Rohde, die Erik Bakker met 6- 3, 6-4 klopte en daarmee tot de favorieten moet worden gere kend. Maurice de Lijster had in de derde set een tiebreak nodig om Frank Castien van het lijf te houden. De Hillegomse jeugdspeler komt in de halve finale HEC uit tegen Johan Draulans, die Erwin Lange- laan versloeg. Ook Marcel Langelaan verdween uit de strijd, tegen favoriet Perry Paauw is dat overigens geen CoidóaQowumt schande. Saskia Paauw tegen Chantal van Remoortere en Aukje Baayens tegen de Hille gomse ster van weleer, Janny Kaaien vormen de halve fina le-koppels in het DEC. Casino Noordwijk Niet alleen de strijd om de Heineken Noordzee Cup wordt in. Noordwijk door buitenlan ders beheerst. Ook het hoofd nummer van Casino het he renenkelspel C is voor anders taligen. De Duitsers Schwammborn, Gohlke, Schönwald en Jegodzinsky ge ven in het HEC en HDC de toon aan. Bij de heren C2 en 30+ zijn Lehmann en Asmann de Duitse troeven. In de da mes C-finale ontmoet Petra Guyt de winnares van de ont moeting tussen Erika Wijsman en Nicolette Kellerhuis. Alkemade Marcel van Gaaien is de eerste finalist in het C-toernooi van Alkemade. De thuisspeler be schikte over een te hoog tem po voor wedstrijdleider Evert Arbman. De laatste had in de ochtenduren teammaatje danig de les gelezen. Robert van der Salm moest een hatelijke dub bele nul incasseren. Kristin Bierman, eens een Alkemade- troef, keerde nog één maal sterk terug door het favoriete Joan Zonnevylle drie sets las tig te maken, 1-6, 6-4, 3-6. De zege van Zonnevylle op jeugd- speelster Bierman betekent een 30+ finale. Tiny van Vel- zen en Dineke Klein strijden Cindy Berkhout (links) nam in Hillegom revanche voor de verloren districtsfinale tegen Jeanine Jünger. FOTO: HENK SNATERSE vandaag om de finaleplaats. Tammera Canter Visscher plaatste zich via een 7-5, 6-1 zege op Angelique Weerts in de halve eindstrijd. Ingrid Brouwer, Carine Smaal en In grid van der Vliet zijn even eens zo ver. Bij de dertig plus sers vormen Gert Buis en Cees van Driel het eerste halve fi- nalepaar na 6-3, 6-2 tegen Hans Vinkesteyn en Arjan Schreuder. Christoph Lintz en Erik Rooderkerk speelden zich pas in de kwartfinale. Helga Voskuil en Mickey van Waesbergen werden via het koppel Van Haaster/Van der Meer halve finalisten in het DDD 30+. TeHaDo Eugénie Simon werd in het ,ei- fen toernooi de eerste TeHa- >o- finaliste. Hesther de Vries spartelde drie 6-3 sets tegen. Bij de heren Cl eindigde de strijd tussen de Leeuwen in het voordeel van Frank, die Jan met 6-1, 6-4 klopte. Taco Stoppels versloeg de als eerste geplaatste Paul Everts uit het onderdeel herenenkelspel C2. A-toernooien Toernooileidster Annelies Koole maakte vrijdagavond de eerste namen bekend van de speelsters en spelers, die met een 'wild card' voor Room burg werden verblijd. Margot van Overloop en Kees-Jan Schuilenburg vormen de Leid- se inbreng, terwijl Jos Koe mans eveneens een regionaal tintje verzorgd. De vroegere topspeelster Marcella Mesker geeft bij de Open Leidse acte presence, terwijl bij de heren Armand Custers, Tjerk Bogt- stra en Bernd Lenten wilde kaartbezitters werden. Er bij Roomburg nog één kaart bij de dames en één bij de heren te vergeven. In de Masters van het Sate- liet-circuit in Amersfoort heeft Jan Siemerink via een afgetekende 6-2, 6-0 zege op de Braziliaan Eduardo Furusho de halve finale bereikt. Met winst in die halve eindstrijd op Richard Krajicek komt de Rijnsburger op een score van 9 ATP-punten tellend voor de wereldranglijst. In het dubbel spel werd Siemerink met Tom Kempers uitgeschakeld door het duo Krajicek/Wibier. PETER KLEIN m - NOORDWIJK De teams van de Verenigde Staten en West-Duitsland toonden in hun tweede groepswedstrijd van de strijd om de Heineken Noordzee Cup een sterk herstel voor de eerder ge leden nederlaag tegen Zweden, respectievelijk Tsjechoslowakije. Op de tennisbanen van het Noordwijkse Casino klop te het Amerikaanse team de ploeg van Australië met 2-1, en was de Duitse equipe met liefst 3-0 de meerdere van de sterke outsider Argentinië. John Letts opende het treffen voor Amerika veel sterker dan uit de eerste ontmoeting tegen Zweden te verwachten viel. De Amerikaanse universiteits kampioen won verrassend de eerste set tegen de Australiër Carl Limberger. De laatste herstelde zich in de tweede set via een 6-4 setwinst. De Au stralische winnaar van het viersterren A-toernooi van Hoorn was in de derde set op permachtig, 6-1. Lawson Dun can had tegen de Zweden 'de partij' van de eerste speeldag gespeeld. De Amerikaan bleef Brad Drewett, die voor Au stralië het eerste enkelspel speelde, in straight sets voor. Letts bewees zijn waarde als dubbelspeler door met Duncan het herendubbel tegen de com binatie Drewett en Limberger via een tiebreak in de tweede set te winnen. Ondanks de overwinning op Australië zijn de Amerikanen voor de finale uitgeschakeld. Zweden heeft vanmiddag tegen Australië veruit de beste papieren voor de zege in groep A en daarmee een finaleplek in de strijd om de Noordzee Cup. In groep B herstelde West- Duitsland zich knap van de eerder geleden nederlaag te gen Tsjechoslowakije. Christi an Saceanu klopte de Argen tijnse topjeugdspeler Franco Davin in twee regelmatige sets. Het enkelspel tussen Udo Riglewski en Horatio de la Pena werd 'de partij' van de tweede speeldag. De Duitser moest aan de voor de zege fa voriete De la Pena de eerste set met 5-7 afstaan, maar be merkte toen, dat de Argentijn de zaak toch onderschatte. Ri glewski bewees de woorden van coach Tomms, dat de Duitsers na gisteren nog niet verslagen waren en pakte de tweede en derde set met 6-4 en 6-1. Na de Tsjechen werden ook de Argentijnen in het dub belspel op een nederlaag ge trakteerd. In deze groep moet Tsjechoslowakije vandaag van af 10.30 uur van Argentinië winnen om kampioen in groep B en finalist te worden. De op zondag vanaf 11.00 uur te spelen finale zal tennis van hoogstaand niveau bieden, ge speeld door profs, die zich tus sen de plaatsen 40 en 100 van de wereld bevinden. Op zater dag en zondag om 18.00 uur zal Televisie Rijnland impres sies uitzenden van de strijd om de Noordzee Cup. Commen taar wordt geleverd door Frans Henrichs. PETER KLEIN Groep A: Amerika - Australië 2-1: J Letts - C. Limberger 7-6, 4-6, 1-6; L. Duncan - B. Drewett 6-2, 6-2; Duncan /Letts - Drewett/Limberger 6-4, 7-6. Zaterdag 13.30 uur: Zweden - Au stralië Groep B: West-Duitsland - Argen tinië 3-0: C Saceanu - F Davin 6-2, 6-3; U. Riglewski - H. de la Pena 5-7, 6-4, 6-1; Riglewski/Saceanu - De la Pena/Davin 6-2, 6-4. Zaterdag 10.30 uur Tsjechoslowa kije - Argentinië Zondag 11.00 uur: FINALE Heine ken Noordzee Cup. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Li cence to kill (al); 13.30, 20.30. za. zo. ook 16.30. EUROCINEMA II: Road House (16); 13.45, 18.45, 21.15. za. zo. ook 16.15. EUROCINEMA III: Police aca demy VI (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. ook 16.15. Platvoet en zijn vriendjes (al) za. t/m wo. 14.00. za. ook 16.00. EUROCINEMA IV: Naked gun (al); 13.45, 18.45, 21.15. zo ook 16.15. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Road Hou se (al); 19.00, 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Scandal (al); 18.45, 21.15. Li cence to kill (al); 14.15, 18.45, 21.15. Naked gun (al); 19.00, 21-15. My stepmother is an alien (al); 14.30, 19.00, 21.15. Police Academy VI (al); 19.00, 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. Ta- ran en de loverketel (al);1 za. zo. wo. 14.30. «TRIANON (Bree- straat 31, tel. 123875): The Bear (al); 19.00. za. zo. wo. ook 14.30. 9'A Weeks (16); 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel 071- 125414) Private Schoolgirls (16); 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Naked gun (al); 19.00. Frank en Vrij (al); za. wo. 14.45. CITY THEATER II: Johnny is alive (16); za. zo wo. 15.45 (16). My stepmother is an alien (ai); 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY tel. 01717-4354): Rainman (al); do. t/m zo. 19.00, 21.15. ma. t/ m wo. 20.15. za. zo. wo. 15.45. The naked gun (al); do t/m zo 19.00. za. zo. wo. 15.45 Missi- sippi burning (12); 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Zaal 1: De lady en de vage bond: za. zo. wo. 14.00. Zaal 2: Kunst en vliegwerk; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA tel. 01751-13269):The naked gun (al); vr. t/m zo. 20.00. Anonther woman (al); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Kunst en vliegwerk; za. t/m wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, tel. 463500): Roadhouse (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18,45. 21.30. ASTA 2: My stepmother is an alien (al): 14 00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 The Fly II (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 471656): A time of Destiny (12); 14.00, 19.15, 21.45. za. zo 14.00, 16.45, 19.15. 21.45. BABYLON 2: Dangerous liaisons (al); 14.00, 19.00, 21.30. za. zo. 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Scandal (16); 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Bui tenhof 20, tel. 630637): Leviat han (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CI NEAC 2: Police academy 6 (al); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3 Pet sematary (16); 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): Licence to kill (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. di. 14.00, 18.30, 21.30. METRO- POLE 2: Rain man (al); 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Dirty rotten scoundrels (16); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. di. 14.00, 18.45. METROPOLE 4: The naked gun (al); 14.00, 18.45, 21.30 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Filmzomer •89; 14.00, 18.45, 21.30. zo. ma. 14.00, 20.30. Taxi driver; do. Maria's lovers; vr. Oci Ciorni; za Amadeus; zo Ran; ma. Down by law, di. Blood simple; wo ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Licence fo kill (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: The naked gun (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30 ODEON 3: Rooftops (12), 13.45,' 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: De stam van de holebeer (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): La Venexiana (16); 19.15, 21.15. zo OOk 14.15. STUDIO 2: A cry in the dark (al); 19.00, 21.00. zo. ook 14.00. STUDIO 3: Another woman (al); 19.00, 21.00. zo. ook 14.00. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Kleine Vera; 19.30, 21.45. Zaal 2 Cartas del Parque; 19.30. Bagdad café; 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45 Beach party; do She's gotta have it; vr. Satur day night fever; za. The ghost in the invisible bikini; zo. Here we go round the Mulberry bush; ma. Girls, girls, girls; di. A nous les petites Anglaises; NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Karate kid 3 (16); za. 00.15. CINEAC 2: Police academy 6 (16); za. 00.15. CI NEAC 3: Pet sematary (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON: Platvoet en zijn vriendjes; 14.00. za. zo. 14.00, 16.30. CINEAC: Taran en de toverketel; 14.00. zo. 13.15, 16.00. METROPOLE: Platvoet en zijn vriendjes; 14.00. zo. 13.15. 16.00.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8