Mare Klein Essink: „Ik ben meer ontspannen in deze rol EeidoeSoutmit BISSCHOP GIJSEN DWARSBOOMT OPNAMEN VOOR „DE BRUG" ELEVISIE-PROGRAMMA'S ZATERDAG 22 JULI 1989 PAGINA 17 KRO Eucharistieviering. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA Thuis in de dierentuin (Zoo family), Australische serie. Afl. 4: De pinquin show. Suzie moet een werkstuk over pinquins maken en wil hiervoor naar Phillip Island. Helaas zijn enkele jongeren daar flink té keer gegaan. NOS Journaal. VARA Zomerrock, registratie van het Parkpop Festival met o.a. Aswad en Venge ance. De grote meneer Kaktus show In het land van de Mini kins (The Minikins), 12-de- lige jeugdserie. Afl. 5: Op weg naar huis. NOS Journaal VARA Tot elke prijs (He shoots, he scores), 13-delige Ca nadese serie. Afl. 7. Pierre ligt in het ziekenhuis, waar hij tot de conclusie komt dat hij geen ongeluk had. Pierre krijgt veel bezoek. Compilatie doet ie 't hoogtepunten uit de uit zendingen van afgelopen winter. Presentatie: Peter Jan Rens. The Oprah Winfrey show, serie van acht Amerikaan se praatprogramma's van presentatrice-actrice Op rah Winfrey. Gast: Tom Cruise. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. Drie mannen en een wieg (Trois hommes et un couf- fin), Franse speelfilm uit 1985 van Coline Serreau. Met: André Dussolier, Mi chel Boujenah, Roland Gi- raud e.a. Drie vrienden lei den een onbezorgd leven totdat een van hen op reis moet en do anderen een pakje, een echte baby, voor hem aannemen. NOS Journaal •DERLAND2 VPRO Zeno, tekenfilmserie. Afl.: De race-auto. De Charlie Brown Snoopy Show, tekenfilm serie. Afl.: Snoopy's robot. ELaurel Hardy, slap stickserie. Afl.: Love'em and weep. Jimmy Finlay- son, een pas gehuwde za kenman, wordt in zijn kan toor verrast door een oude Een scène foto uit de film „Trois hommes et un couffin" waarin drie verstokte vrijgezellen ineens een baby moeten verzorgen. NED 1 21.37 uur. FOTO: PR vlam, Mae Busch, die hem probeert te chanteren met een oude foto. 09.40 Ans en Hans Gans, serie. Afl.: Het nieuwe hutje. 09.55 Vanessa de speurneus, Franse jeugdserie. Afl.: De zaak van het halssnoer. Vanessa is aanwezig bij een fotosessie. Plotseling komt er een motor met 2 gehelmde mannen aange reden, die een kostbaar collier ontvreemden. 10.10 Wat? Waar? Hoe laat? cul tureel programma. 10.25-11.00 Hals over kop, Duit se jeugdserie. Afl.: Mijn naam is Lehman. Antoni- a's ouders hebben een feestje. Het echtpaar Wur- zel zal op Antonia passen, maar in de buurt van het huis is een inbreker actief. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 ISJournaal. VPRO 20.10 Fietsen door de jaren '80, 5-delige serie over de ont wikkelingen in het Neder landse taalgebied tijdens het afgelopen decennium. Afl. 4: Bergen verzetten. 22.00 EDrachenfutter, korte Duitse speelfilm uit 1987 van Jan Schütte. Met: Bhasker, Ric Young, Bud dy Uzzaman e.a. Shezad is een Pakistaanse vluchte ling, die in Hamburg zijn geluk zoekt. Hij vindt een baantje als bordenwasser. Samen met de kelner Xiao droomt hij ervan een eigen restaurant te beginnen. NOS 23.10 Journaal. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 12.00-12.30 Weekjournaal. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 15.00 lüStudio Sport, Tour de France en baseball te Rot terdam. 17.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. RVU 18.00 Het werk neemt je mee, serie over het reizend be staan. Afl. 1: Aan de reis. NOS 18.30 Sesamstraat. 18.47 Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 11. 19.00 Studio Sport, samenva ting Tour de France. 20.00 lEJournaal. IKON 20.10 Cherith, Australische film van Shirley Barrett. De ou ders van Cherith zijn lid van een christelijke sekte, maar Cherith heeft moeite met haar geloof. NOS 20.35 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. 21.05 Nachten van de revolutie, 7-delige serie geïnspireerd door de Franse revolutie. Afl. 7: Schimmen. Restif wordt gearresteerd, maar doordat hij herkend wordt, komt hij vrij. Restif weet via een kennis vrijgeleides te krijgen. Wel ziet hij in dat er geen betere wereld gecreëerd is en hij verlaat Parijs. RVU 21.58 Werken aan werk, serie over de grafische sextor. Afl. 3: Van papier naar beeldscherm. NOS 22.28 Journaal. 22.33 Nieuws voor doven en slechthorenden. DIEREN „Ik wil geen verkleedpartij in de kerk. Er mag dus niet worden gefilmd", zei bisschop Gij- sen toen Tom Burghard, de producent van de nieu we KRO-serie „De Brug" een scène wilde opnemen in de kerk van het Zuid limburgse Stevensweert. „De bedoeling was er de toe spraak vast te leggen die huis arts Anton Meerdink houdt om de arbeiders ertoe te bewe gen het werk aan de brug te stoppen. We dachten dat het een sociale, menselijke oproep was die heel goed in de kerk paste. Nou, toen zijn we maar uitgeweken naar het vijftig ki lometer verderop gelegen Geulen. Daar zei de pastoor „als ik Gijsen een hak kan zet ten, zal ik het niet laten", al dus Burghard tijdens de opna men in Dieren waar een aan tal pont-scènes werd vastge legd. Dit voorval was een van de kleine rimpels in het gladver- lopende scenario van de vijf miljoen kostende produktie „De Brug". De acht delen, die vanaf februari volgend jaar op het scherm verschijnen, wer den geschreven door Tomas Ross. Hij liet zich daarbij inspi reren door schrijver Antoon Gooien en dan voornamelijk door diens boek „Stad aan de Maas". „We hebben de gebeur tenissen verplaatst van de ja ren vijftig naar de jaren dertig en daarbij niet voor een letter lijke verfilming gekozen om dat Coolen nogal afstandelijk schrijft. Maar we hebben wel gebruik gemaakt van de types uit zijn streekromans", aldus Burghard. De serie wordt op film opge nomen en daar noteert Topaz Pictures, die de reeks vervaar digt, een klein primeurtje want tijdens de honderd draai- dagen maakt de maatschappij gebruik van een door Kodak ontwikkeld procédé. Het gaat om 16 mm-film maar door de fijne structuur van het materi aal krijgt het beeld hetzelfde gave en strakke uiterlijk als een 35 mm-film. Het zal daar om straks, bij de invoering van high-defenition televisie, ook niets aan kwaliteit inboeten. „Dat we voor film hebben ge kozen komt omdat je daar veel suggestiever mee kunt wer ken. Met video krijgen de beelden heel snel een blote- konten-uiterlijk, terwijl we met deze serie juist streven naar een Engels niveau". Dokter In „De Brug" zijn de belang rijkste rollen weggelegd voor de huisarts Anton Meerdink, een rol van Mare Klein Es sink, die roem vergaarde als dokter Jan van de Wouden in „Medisch Centrum West", en zijn vrouw Loes (Carine Crut- zen). Zijn schoonvader regelt een dorpspraktijk voor hem, waaraan hij aan het begin van de serie met veel tegenzin be gint. Wanneer Meerdink met zijn vrouw arriveert, is net een strijd losgebarsten rond het pontjé bij het dorp. Rijkswa terstaat wil deze vervangen door een brug. Tegen het de cor van de naderende oorlog reageert het dorp verdeeld. Is de brug een symbool van de vooruitgang of vormt het een bedreiging voor de dorpsiden titeit. Om op de set snel te kunnen werken, is de produktie dege lijk voorbereid met de acteurs. Daarbij heeft Farideh Fardjm als drama-coach een belangrij ke rol gespeeld. Nog voor de eerste rol film werd volge schoten, heeft hij ervoor ge zorgd dat de acteurs in hun rol^ waren gegroeid en de onder-* linge verhoudingen klopten. Carine Crutzen (28), die zich de afgelopen jaren voorname lijk op het toneel heeft laten zien, zegt: „Het is een heerlijke serie om te doen. Niet alleen omdat de onderlinge verhou ding goed is of omdat het in een tijd speelt waarvan ik hou, maar ook omdat ik een per soonlijk drama mag neerzet ten. Het huisje-boompje-beestje ideaal van Loes wordt zwaar op de proef gesteld, wanneer blijkt dat ze geen kinderen kan krijgen en haar man een vriendin heeft. Je ziet haar in de afleveringen volwassen worden". Komisch Een zwaarmoedig verhaal is het volgens Mare Klein Essink niet. „Het dorpsleven vraagt om karakters met eigenschap pen die een beetje komisch werken. De postbode Sjamot (Hans Beijer) is zo'n figuur. Ik vind het echt een heel mooi Mare Klein Essink en Carine Crutzen ...persoonlijk drama... FOTO: DIJKSTRA verhaal". Bang dat hij de rest van zijn leven op het witte doek of op het televisie-scherm zal moeten slijten als dokter is Mare niet. „De Brug" is geen ziekenhuisserie als „Medisch Centrum West". Hoewel ik wel eens in de spreekkamer ben te vinden, draag ik geen witte jas. Bovendien spelen de avontuurlijke en romantische zaken een belangrijkere rol dan de medische. Wat dat be treft had ik net zo goed notaris kunnen zijn". Om in „De Brug" te kunnen spelen, liet Mare zich uit „Me disch Centrum West" schrij ven. „Ik heb er met veel ple zier aan gewerkt, maar vond het na twee jaar genoeg ge weest. Bovendien kan ik geen twee rollen tegelijk spelen. Daar kwam ik in april achter, toen de opnamen voor de se ries elkaar enigzins overlap ten. Dat ik voor de rol van Meerdink heb gekozen, komt omdat ik mij als acteur wil ontwikkelen. In „Medisch Centrum West" werk je heel erg binnen bepaalde marges, maar dat is eigen aan amuse- ments-drama. Ik was niet meer dan de sympathieke dok ter. Hier kan ik veel meer kanten van mijn karakter la ten zien. De rol doet een ander soort beroep op mij. Zo moet ik bijvoorbeeld ontzettend mijn hoofd erbij houden. Bij „Medisch Centrum West" na men we twee afleveringen achter elkaar op terwijl de scè nes voor deze acht afleverin gen dwars door elkaar lopen. Bovendien zijn er veel meer camera-instellingen. Ik vond het in het begin dan ook ont zettend vermoeiend". „Ik heb het idee dat ik meer ontspannen ben in deze rol. Misschien komt het omdat ik pas vader ben geworden. Een andere reden is mogelijk dat de kijkcijfers minder tellen. Ik bedoel, „Medisch Centrum West" werd gemaakt met in het achterhoofd dat het vijf miljoen mensen moet trekken. Bij „De Brug" gaat het er vooral om dat het een mooie produktie wordt. Maar ik ben „Medisch Centrum West" heel dankbaar. Zonder die serie had ik deze rol nooit gekre gen". Niet klagen Over aanbiedingen heeft Mare niet te klagen. In de afgelopen periode is hij door alle grote omroepen benaderd. „Ze wil den mij hebben voor de pre sentatie van shows. Ik heb er wel even over nagedacht, maar heb het toch niet gedaan, want ik heb het gevoel dat ik dan niet langer geloofwaardig overkom als acteur. Die aan biedingen geven wel een beet je aan hoe er in Hilversum wordt gewerkt. Met het ver trek van de bekende namen naar de commerciële zenders zijn ze naarstig op zoek gegaan naar andere bekende gezich ten en daar ben ik er blijkbaar een van". En terwijl er wordt gewacht op de eerste opnamen van die dag, opent de jeugd van Die ren de jacht op handtekenin gen. Ook Mare Klein Essink ontkomt er niet aan. Hij legt zijn dokterskoffertje als een soort schrijfblad op de grond en zet de gevraagde krabbel, wetend dat het de prijs is die je betaalt om bekende Nederlan der te zijn. HANS PIËT Beertje Colargol, kinderserie. Afl.46. De Smurfen, Amerikaanse te kenfilmserie. Afl.: Het recept voor Puppy/Dichter heeft schrijverskramp. Kinderen van de vrijheid, (Les enfants de la liberté), Franse tekenfilmserie. Afl. 2. Ronde van Frankrijk, recht streekse reportage van de af sluitende tijdrit van Versailles naar Parijs (Champs-Elysées - Tuileries). Commentaar: Mark Vanlombeek en Mark Uytter- hoeven. De speelvogels (The Persua ders), Amerikaanse serie met Roger Moore en Tony Curtis. Afl. 10: Gangstersmokkel. Een gangster, die zich in Rome schuilhoudt, is bereid in ruil voor strafvermindering de au toriteiten in te lichten over een maffiasydnicaat. Brett en Dan ny moeten hem naar Amerika begeleiden. Nieuws. Tik tak animatieserie. Afl. 239. Plons kleuterprogr^mma. Afl.: Plons en de kakatoe. De kinderen van Bolderburen, (Children from Bullerbue Villa- ge), 7-delige Zweedse jeugdse rie naar de boeken van Astrid Lindgren. Afl. 5. De collega's serie. Met: Bob Vanderveken, Nelly Rossiers, Tessy Moerenhout e.a. Afl. 11: De stembriefjes. Een stemming moet uitmaken hoe het feest, dat n.a.v. de promotie van Per- sez en Verastenhoven gehou den wordt, gevierd gaat wor- Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip: Met de motor op va kantie. Weekendfilm: De overtocht (Crossings), 3-delige Ameri kaanse tv-film uit 1986 van Ka ren Arthur. Deel 1. Met: Cheryl Ladd, Lee Horsley, Christopher Plummer e.a. Op het Witte Huis ontmoet staalbaron Burn- ham de aantrekkelijke Liane DeVilliers en haar man. Op de Queen Mary heeft Burnham alle gelegenheid haar te ont moeten. Intussen Is zijn vrouw met de Philip Markham aan de Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. Triomf van het Westen (Tri umph of the West), 13-delige Britse documentaire van Chris Martin over de Invloed van de Westerse beschaving op de hele wereld. Afl. 12: Het verval van het Westen. Coda, Plastische kunsten, Ma donna met kind, van Lorenzo Lotto. T 2 -17.00 Tennis: Belgian Ladies Open Cup te Brussel. Recht streekse reportage van de fi nale. Commentaar: Frank BF 1 Autosport: 24 uur van Fran- corchamps. Commentaar: Ri chard Debeir en Christian La- haye. DUITSLAND 1 Vanavond is de eerste afleve ring van de miniserie „Cros sings" te zien waarin Jane Seymour een van de hoofdrol len speelt. BRT 1 20.15 uur. FOTO: PR 12.00 Autosport: 24 uur van Fran- corchamps. Commentaêr: Ri chard Debeir en Christian La- haye. 12.30 Einde. .14.00 Autosport: 24 uur van Fran- corchamps. Commentaar: Ri chard Debeir en Christian La- 14.30 Circuit de minuit (Omloop van middernacht), Belgische speel film uit 1956 van Yvan Govar. Met:: Blanchette Vrunoy, Yves Vincent, Albert Préjean e.a. 15.55 A feud there was en Unbeara ble bear, tekenfilms. 16.10 Actualités la une, actualitei ten. 16.15 Autosport: 24 uur van Fran- corchamps. Commentaar: Ri chard Debeir en Christian La- haye. 17.20 Variétés a la une. 17.25 Dimanche musique momen ten van het Koningin Elisabeth Concours. Vandaag: 1. sonate van Debussy. 2. Concert in e, opus 64, Mendelssohn. Uitge voerd door Mieko Kanno. 18.15 Cinémaè la une. 18.20 Papa bonheur, Amerikaanse serie. Afl. 14: Pas de club pour Ie docteur. Met: Bill Cosby, Physicia Rashad, Malcolm-Ja- mal Warner e.a. 18.45 Noubanimé, tekenfilms met de Smurfen. 19.00 Le week-end sportif, sportma- gazine. Presentatie: Roger La- boureur. 19.25 Pronostics top 5. 19.30 Journaal en Weerbericht. 20.00 Wielrennen, Tour de France, samenvatting van de 21e etap pe: Versailles - Parijs. 20.10 Cinéma la une 20.15 Saga de la Chanson Frangai- se: Serge Gainsbourg. 21.10 Tendre est la nuit, Engels/A merikaanse serie. Met: Peter Strauss, Mary Steenburgen, Edward Asner e.a. Afl. 3. Dick Diver heeft zijn zelf-respect te ruggevonden. Hij is mede-dl- recteur van een oude kliniek in Zwitserland geworden. Maar het stoort hem, dat hij daar al leen rijke patiënten kan hel pen. 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 ARD-Festspielsommer: Sail '89, Ltve-Sendung von der Gorch Fock. 11.30 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 12.00 (U Presseclub. 12.45 Tage8schau met Wochenspie- gel. 13.10 Allein durch die Wildnis, Au stralische jeugdserie. Afl. 5: Das Buschfeuer. met: Andre Jansen, Tina Kemp, Erni Dingo 13.35 Cartoons im Ersten, teken filmserie. Afl.: Barney Bar und das kleinste Pferd der Wel- t/Barney Bars blinder Eifer. 13.50 Diese Woche im Ersten. 13.55 ARD-Sport extra. Tennis: hal ve finale enkelspel Davis Cup, Duitsland - Amerika. Verslag gevers: heribert Fassbender en Volker Kottkamp. 17.00 ARD-Ratgeber: Recht. 17.30 Globus - Die Welt von der wir leben, actueel milieu-magazi- 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sport8chau. 18.40 (SLindenstrasse, serie. Met: Robert Zimmerling, Margret van Munster, Brigitte Annessy e.a. Afl. 190: Grünes Licht. 19.09 Die Goldene 1, winnaars van de ARD tv-loterij. 19.10 Weltspiegel, reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 lil Tagesschau. 20.15 Krimi-Sommertheater: Ent- führt, 2-delige Italiaanse tv- film van Sllvana Buzzo. Met: Hanns Zischler, Marlène Jo- bert, Alessandro Lorenti e.a. Deel 1. Het zoontje van een Italiaanse industrieel wordt ontvoerd. De kidnappers eisen tien miljard lire losgeld, terwijl zijn vader het geld bijeen pro beert te krjjgen, sluit de jon gen vriendschap met een van zijn ontvoerders. 22.00 Kulturweltspiegel, cultureel maagzine. 22.30 Tagesschau. 22.35 ARD-Sport extra. Golf: inter nationale kampioenschappen van Engeland vanuit Troon, verslaggever: Fritz Klein. 23.20 Detektiv Rockford: Anruf ge- nügt, Amerikaanse misdaadse rie. Afl.: Konkurrenz belebt das Geschaft. Met: James Garner, Lee Purcell, Linda Kelsey e.a. de rijke Charles Dexter geeft Rockford opdracht zijn spoor loos verdwenen vriendin Susan op te sporen. Hij blijkt niet de enige te zijn die op zoek is naar het meisje. 00.05 Tagesschau. 00.10 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampf. DUITSLAND 2 08.45 m Programma-weekoverzicht. 09.15 Katholischer Gottesdienst, kerkdienst vanuit de kapittel kerk in Neuberg a.d. Mürz. 10.15 Mosaik, magazine voor senio ren. Vandaag: vier generaties wetenschappers over vooruit gang. 11.00 H ZFD-Fernsehgarten, amuse mentsshow. Presentatie: llona Christen. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgeaprëch. 13.15 Damals. Vor vlerzig Jahren. Vandaag: Onze lieveling: de auto. 13.30 Hl Gruey - Der held, der im mer fallt, 6-delige jeugdserie. Afl.: Eine Tierische Hausaufga- be. 13.55 Lolek und Bolek, animatiese rie. Afl.: Auf die Sprünge ge- holfen. 14.05 Neues aus Uhlenbusch, Duit se jeugdserie. Afl.: Die Gewit- terfreundschaft. Met: Hans Pe ter Korff, Hildegard Wensch 14.35 Ein Licht im Fenster, docu mentaire over het werk van de opsporingsdienst van het Duit se Rode Kruis. 15.05 Made in Germany -Ein Leven für Zeiss. O Duitse speelfilm uit 1956 van Wolfgang Schleif. Met: Winnie Markus, Carl Rad- datz, Margit Saad e.a. 16.40 Danke Schön, verslag van de actie Sorgenkind. Aansl.: Der grosse Preis, bekendmaking van de winnaars van deze 16.55 Heute. 17.00 Die Sport-Reportage. Presen tatie: Arnim Basche. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi- 19.30 lïiFliegende Jager fliehende Beute. Roofvogels in onze om geving. In deze documentaire aandacht voor de verschillende jachttechnieken van buizerds, wouwen, kiekendieven, sper wers en valken. 20.15 Sommerfestival im ZDF: Fac- keln im Sturm (North and South), 12-delige Amerikaanse tv-serie. Afl. 7: Am Rande des Abgrunds. Met: Patrick Sway- ze, James Read, Lesley-Anne Down e.a. Orry Main en Geor ge Hazard zijn sinds de militai re academie met elkaar be vriend. Maar hun vriendschap wordt op de proef gesteld, wanneer Orry generaal bij de Zuidelijken wordt en George i vecht voor het noorden. 21.45 Heute. Sport am Sonntag. 22.00 Michael Heltau: Meine Zeit. Liedjes en chansons onder be geleiding van het orkest van Robert Opratko. 23.00 Der Hitler-Stalin-Pakt. Eine Diskussion in Moskou. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 14.35 Teletekstoverzicht. 15.00 Sail '89, verslag van deze ma nifestatie in de Hamburgse ha- Reisewege zur Kunst, filmre portage over de Spaanse streek levante, tussen Alicante en Murcia. Rund ums Zwiebelmunster, documentaire serie. Afl. 4: meissen im Blütenrausch. Hollymünd. Die Besucher, 16-delige jeugdserie. Afl. 6: Das Ge heimnis des grossen Lehrers. Xerxes, 6-delige jeugdserie. Afl. 4. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.30 Sport im Westen.). Aloha from Hawaii, registratie van het concert van Elvis Pre- ley in 1973 in Honolulu. West 3 aktuell. NDR Talk Show, met Horst Wolfgang Bremke. Puzzle, spelprogramma. Sommer-Jazz: 11. Kölner Jazz Haus Festival '89. Laatste nieuws. BBC 1 06.55 Rugby te Brisbane: Anzac - British lions. 08.40 Open University. 09.55 Playbus Afl.: kinderpro gramma 10.15 Umbrella Afl. 2: Waste. 10.30 This is the day, religieus pro- gramma. Vandaag: Lines. 11.00 Open University. 11.50 Time masters, speelfilm. 13.05 Sign extra. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven. 13.55 Weerbericht voor de land bouw. 13.58 Country File, vervolg. 14.00 Nieuwsoverzicht. 14.05 Bonanza, Amerikaanse serie met Lorne Green, Michael Lan- don, Mith Vogel e.a. 14.55 Tekenfilm. 15.00 Eastenders Omnibus, feuille ton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 Sword of Sherwood Forest, Engelse speelfilm uit 1961 van Terence Fisher. 17.15 Go for it, spelprogramma. 17 45 Royal tournament 1989. 18.45 The Great picture chase, 6- delige serie waarin sterren hun favoriete kunstwerk uitkiezen. Vandaag: Joan Collins. 19.15 Lifeline: the home farm trust. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 Praise bel, religieus program ma. Afl. 4: Food for the Jour ney. 20.15 Only fools horses, 5-delige comedyserie met David Jason, Nicholas Lyndhurst, Buster Merryfield e.a. Afl. 5 (slot): Who wants to be a millionai re?. 20.45 Supersense 6-delige serie over zintuigelijke waarneming bij dieren. Afl. 6 (slot): Making 21.15 All creatures great and small serie met Christopher Timot hy, Robert Hardy, Peter David son e.a. Afl.: When dreams come true. 22.05 Nieuws en weerbericht. 22.20 Chelworth inheritance, 8-deli- ge Engelse dramaserie met Peter Jeffrey, Gemma Jones, John Stride e.a. Afl. 3: Shop ping around. 23.15 Heart of the matter, religieus programma. 23.50 The odd Couple, Amerikaanse serie. Met: Jack Klugman, Tony Randall e.a. Afl.: Their host. 00.15 Who cares? serie van Jona than Miller over mensen die klaar staan voor langdurig zie ken. Afl. 1: Out og=f sight out of mind. 00.46 Rugby, samenvatting. 01.15 Weerbericht. BBC 2 07.50 Open University. 14.05 International bridge club. 14.35 Sunday Grandstand, sport programma met de Britse Golfkampioenschappen en Rugby Union: The Britsh Lions. 19.45 One man and his dog, sheep- dog-wedst rijden. 20.40 Rough guides Afl. 5: Rio. 21.20 Three of a kind: Af. 6: New spaper editors. Presentatie: Jeremy Isaacs. 22.05 Alexei Sayle's stuff, Afl. 5: Leibnitz-man or biscuit. 23.35 Women in politics. 23.15 Britse Open Golfkampioen schappen, samenvatting. 23.50-01.45 Moviedrome: Ace in the hole, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Billy Wilder. Derk de Lint speelt een historicus met een verdrukt joods verleden, in „Bastille". SUPER CHANNEL. 22.00 uur FOTO: PR SKY CHANNEL 06.30 Bailey's Bird. Jeugdserie. 07.00 Hour of Power. Religieus pro- gramma. 08.00 Fun Factory. Kindermagazine. 12.00 International Motor Sports. 13.00 Motor Sports News. 13.30 Fashion TV. Modemagazine. 14.00 The Grammy Awards 1989. 15.30 Elton John. Muziekspecial. 16.00 Beyond 2000. Wetenschappe lijke documentaireserie. 17.00 Big Valley. Westernserie. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Atletiek. 20.00 Tour de France. 21.00 Voetbal. 22.00 Golf. 00.30 Tour de France. 01.00-02.00 Programma-overzicht. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. Kinder magazine. 10.00 Dr. Who science-fictionserie. Afl.: Robots of death (3 en 4). 11.00 Coca Cola Eurochart. Poppro gramma. 12.00 Video Fashion. 12.30 Documentary. 13.00 It's written. 13.30 Blake's Seven. Science-fic tionserie. 14.30 Salvage One. Komische scien ce-fictionserie. 15.30 Actualiteiten. 15.45 The Mix. 17.30 The World Tomorrow. Reli gieus programma. 18.00 European Business weekly. 18.30 Roving Report. Actualiteiten. 19.00 Tracking. Popprogramma. 19.55 Weather. 20.00 The UK Chart Show. Poppro gramma. 21.00 Shoestring. Detectiveserie met Trevor Eve in de hoofdrol. 21.55 Weather Report. 22.00 Feature Film: Bastille. Speel film. 00.30 The Mix. MTV EUROPE 07.00 Marcel Vanthilt. 11.00 Kristiane Backer. 14.00 MTVs European top 20. 15.00 Week in rock 15.30 MTV Classics. 16.30 Ray Cokes. 18.00 Maiken Wexe. 21.00 Marcel Vanthilt. 00.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexe. 01.00-07.00 Night videoa. TV 5 16.00 l'Ecole des fans. 16.45 Immédias. 17.15 Apostrophes. 18.30 Nieuws en weer. 18.35 Paris Saint-Lazare. 19.30 Flash Varicelle. 20.00 Avis de Recherche. 22.00 Nieuws en weer. 22.35 Jeux de la Francophonie. 22.50 Reportages. 23.45 Sport. 00.45-01.00 Le Quart D'heure Du Procope. RTL+ Li-La-Laune-Bar. Inspektor Gadget, tekenfilm serie. Afl.: Das verschwunde- nen Glückstrëhnchen/Dle Wunschgabel. Heathcliff, der Kater, teken filmserie. Die Welt der Schnorchel, te- kenfilmseire. Afl.: Denkmal- schandung/Ein unbekanntes Schwimmobjekt. Zum FrUhstück einen Löwen bitte "(Lions for breakfest), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van William Davidson. Met: Jan Rubes, Jim Henshaw, Donny Forbes e.a. Spiegelei Dance. Adel verpflichtet Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. Heute bei uns. Buck Rogers Gut geht's, gezondheidsmaga- 1 Das Frëulein von Barnhelm, Duitse speelfilm uit 1940 van Hans Schweikart. Mein Herz singt nur für dich (Because you're mine), Ameri kaanse speelfilm uit 1952 van Alexander Hall. Heimatmelodie. RTL aktuell. Ich will Nanhattan (I'll take Manhattan), Amerikaanse mi niserie. Afl. 5. Kunst und Botschaft. Kreuzi- gung 1962/63, schilderij van .Joseph Beuys. Harald und die Stripperin (Steptoe and son), Engelse speelfilm uit 1973 van Cliff Owen. Spiegel TV, actuallteltenmaga- zine. Finale - die Sportsendung am Sonntagabend. Catch up, Amerikaanse show gevechten gepresenteerd door Joe Williams. Sexy folies. Stippvisite. Ralner Holbe In gesprek met Johannes von Buttlar. Betthupferl. NEDERLAND 1 KRO 15.25 Neighbours. 15.50 De fa milie Perwanger. 16.50 Poppen kraam. 17.20 Algemene Loterij Ne derland. NEDERLAND 2 AVRO 16.50 The real Ghostbusters. BRT 1 DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die drei Muake- tiere 12.05 Umschau. 12.25 Glo bus. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heu te. 13.15 Einde. 14.40 IS Teleteksto verzicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca. 15.30 10 G.östlicher Lange -schnurstracks in die Repu- blik serie reportages. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Sendung mit der Maus. 16.45 Allein durch die Wildnis 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Heute. 10.03 Die drei Muske- tiere e. 12.05 Umschau. 12.25 Glo bus -Die Welt von der wir leben. 12.55 Persoverzicht. 13.00 heute. 13.15 Zu Besuch bei Ruth Francken 13.45 Einde. 14.55 Teletekst overzicht. 15.15 ZDF - Ihr Pro- gramm. 15.25 Heute. 15.28 Die Mup- pets-Show. 15.50 Der Stein des Marco Polo. 16.15 Logomobil. 16.30 Alice im Wunderland 16.55 Heute. 17.10 Mein Name ist Hase. DUITSLAND 3 15.20 Teletekstoverzicht. 15.35 Pira ten im Karibischen Meer. 17.35 Su per-Grips. BBC 1 10.00 Nieuws 10.05 Rolf Harris's cartoon time. 10.25 Why don't you. 11.00 Nieuws. 11.30 Playbus 11 55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuw. 13.55 News Room South-East. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours 14.50 Star brass 15.20 Knots Landing 16.10 The Hogan family 16.35 Awayday. 17.00 Tekenfilm. BBC 2 10.50 Castles of Scotland. 11.25 Open University. 11.50 Sinbad the sailor. 13.50 Rock athlete. 14.20 Chock a block 14.35 People's court. 15.00 Nieuws 15.35 Look stranger. 16.00 Nieuws. 16.50 Nieuws 16.53 Newsroom South- East. 17.00 Slowly up the grand truck road. SKY CHANNEL 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Landscape Channel. 14.50 As the World Tuma. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17