„Hij heeft er zelf ook veel schik in" aan tafel dienstverlening dagpuzzel VOORHOUTSE POEDEL RIOT WERELDKAMPIOEN „Ieder geschikt werkpaard kon meedoen aan dressuur" LEIDEN OMGEVING CeidócSotrumt ZATERDAG 22 JULI 1989 PAGINA^ 40-JARIG BESTAAN BOEKHORSTRUITERS NOORDWIJKERHOUT Het waren Wiel en Nel Bushman die vandaag exact veertig jaar geleden de rijvereniging De Boek- horstruiters oprichtten. In de woonkamer van de kruidenierswinkel aan de Dorpsstraat moeten ver der nog buurman Kees Uitendaal van de groente winkel, Tom en Truus Warmerdama, Leny en Ria van Steyn, Gerard Warmerdam, Jaap Oost- dam en Theo Koot geze ten hebben. In een jubi leumuitgave die onlangs het licht zag, haalt Nel Bushman wat herinnerin gen op uit die eerste tijd van de Noordwijkerhoutse Boekhorstruiters. De naam van de ruitervereni- ging was afgeleid van de naam van het geboortehuis van haar vader: de Boekhorst. Er werd gereden op de plaats waar nu de tennisvelden van Leeuwen horst ongeveer liggen. Tegen woordig oefenen ze op een ter rein achter Van Nobelen aan de Schulpweg, na een tijdje onderdak te zijn geweest bij de Noordwijkerhoutse manege Bakker. De Boekhorstruiters zijn niet onbekend in Noordwijkerhout. Zo presenteerde de ruiters zich jarenlang onder andere tijdens de 3-octoberfeesten in Leiden. Soms moesten ze na zo'n dag in het zadel lopend naast het paard terug vanwege de zadel pijn. In het dorp zelf werden bijvoorbeeld aankomende jon ge priesters binnengehaald vanaf station Piet Gijs. Een haag van dorpelingen stond dan langs de route want dat waren belangrijke gebeurte nissen in Noordwijkerhout. Dat hele dorp mocht ook ko men naar de jaarlijkse ruitera- vond in de zaal van café Bra- ma voor een rijksdaalder per persoon. Daar traden dan al lerlei artiesten op en voerden de leden van de Boekhorstrui ters zelf een dressuur op met stokpaarden. Werkpaard Dat waren goede tijden waarin zelfs een ledenstop moest wor den ingevoerd. „Dat kwam vooral omdat iedereen die maar een werkpaard had dat geschikt leek, 's avonds door kon rijden om de gratis dres- suurlessen van Jan van der Maak te gaan volgen", blijkt uit het jubileumboekje. En ook verder waren de investeringen niet groot want njjasjes wer den gemaakt van afgedankte politieuniformen. Theo Koot kreeg bijvoorbeeld op een ge geven moment als afdankertje de broek van agent Steenvoor den te pakken. „Over het algemeen is dres suur een damessport. Ze wordt meer door meisjes beoefend dan door jongens. Maar in elk geval moet je zelf een paard of een pony bezitten dat geschikt is voor dit werk. Vooral als je naar wedstrijden gaat, moest je haast iedere avond rijden. Die wedstrijden waren soms wel ver weg. Dan vertrokken we om zeven uur 's morgens en we bleven de hele dag op het terrein tot na de prijsuitrei king laat in de middag. Dan was je daar dus de hele dag al leen maar voor een dressuur- proef van vijf minuten en was je blij dat je naar huis kon", vertelt mevrouw Van Nobelen die vroeger zelf reed maar nu De Boekhorstruiters oefenen hun dressuur. Vandaag geven ze daar een demonstratie van in mane- qe Bakker tijdens de viering van het 40-jarig jubileum. a FOTO: HENK VAN DEN ENDE in de feestcommissie zit om het veertigjarig jubileum te vieren. Tegenwoordig zijn er onder linge wedstrijden van de Boekhorstruiters en is er een uitwisseling met Zoeterwoude. Verder staat er elk jaar een kamp in de herfstvakantie op het programma want gezellig heid staat hoog in het ruiters- vaandel. Vandaar dat de feest commissie rekent op in ieder geval honderd leden en oud leden op de reünie die van daag bij manege Bakker wordt gehouden. Daar zal eerst een carrousseldemonstratie en een springquadrille worden ge_ ven waarna het tijd is voor een barbecue. GERARD DE KLERK Tommy wil dollen als een jonge hond Tommy wil er nog voor de zo mer uit. Uit het asiel en eruit met de baas. Tommy is een reu en heel erg dol op hollen en dollen. Hij wordt natuur lijk goed verzorgd in het Leids Dierenasiel aan de Bes jeslaan, maar het is de kern gezonde kruising schapedoes toch allemaal te klein en te rustig. „Tommy wil dolgraag uit", laat de medewerkster van het Leids Dierenasiel enthousiast weten. „Het is net een jonge hond. Als hij mee uit mag vindt ie het prachtig, al is het tien keer per dag". Ook bij het uitlaten vertoont Tommy de kenmerken van een jonge hond. „Hij trekt als we uit gaan behoorlijk aan de riem terwijl hij nieuwsgierig ronds nuffelt. Het is echter niet zo dat hij niet in de hand te hou den is. Hij luistert erg goed en kan dan ook heel gemakkelijk loslopen". Toch is Tommy, een halfhoge hond („Hij komt tot net onder de knie"), niet bepaald de jongste. „Tien jaar oud is hij", vertelt de medewerkster, Romige tomatensoep - gegrilleerde varkensfilet met sperziebonen- en aardappelsalade - koffie met taart Onze oosterburen zijn ware kunstenaars als het om het maken van Kartof- felsalat gaat, elke kok hanteert daarvoor een ei gen recept, waaraan soms zelfs warme (en vette!) bouillon te pas komt. Nodig voor twee: 2 plakjes ontbijtspek, ui, 5 g boter, 250 g tomaten, 3 dl bouil lon, selderij, peterselie, 15 g bloem, zout, peper, 1,5 le pel room; 2 varkensfiletlapjes, olie, zout, kerrie; 500 g gaargekookte sper ziebonen, 2 lepels (kruide- n)azijn, zout, peper, sui ker, ui, bonekruid, peterse lie; 0,5 tot 1 kg aardappelen, 2 tot 4 dl bouillon, ui, 2 le pels azijn, zout, peper, mayonaise, yoghurt, paar augurken; koffie, (vruchtentaart). Bak kleingesneden spek en ui lichtbruin in de boter. Voeg de gewassen en in vie ren gesneden tomaten toe en ook de bouillon en takjes sel derij en peterselie. Laat de soep twintig minuten trek ken. Kook een papje van bloem en weinig koud water drie minuten al roerend mee en wrijf de soep vervo\ gens door een zeef. Maak h' gerecht op smaak af mi zout en peper en roer er va het vuur room en kleingt knipte peterselie door. Bestrijk het vlees met ol»r en grilleer het in een kwar tier gaar en bruin, leg het op' een warm bord en strooi q' zout en kerrie op. Schep een sausje van zout, peper en suiker mi fijngesneden ui, bone kruij en peterselie door de spej ziebonen en zet de salaq een uurtje koel weg. Kook de aardappelen in schil maar net gaar, laat lauw worden en pel ze. Snij de aardappelen in dun, plakjes en giet daarover hete bouillon. Kook fijngè. sneden ui een paar minute in de azijn en laat het meng sel afkoelen. Meng de aard appelen met de ui-azijn ei breng de massa op smaa\ met zout, peper, mayonais en yoghurt. Garneer mé plakjes augurk. Menutip voor maandag: ver se worst met koolrabi aardappelen - aardbeiei flip. JEANi Tommy kan niet bij hele kleine kinderen maar wil wel graag hol len. FOTO: WIM VAN NOORT „maar dat is aan zijn gedrag echt niet te merken hoor. Tommy is een en al levendig heid. Daarom zou het zo aar dig zijn als hij gauw een nieuw baasje vindt' Erg veeleisend is Tommy - hij heeft lang, zwartbruin haar en is uitgevoerd met een leuk wit befje - bepaald niet. Of je moet er tegenop zien regelma tig met de tienjarige reu op pad te gaan. „Hij kan niet in een gezin met erg kleine kin deren", meldt de medewerk ster van het dierenasiel. „Hij aan de hand". Eventuele al aanwezige huisdieren vormen evenmin een obstakel. „We merken hier in het asiel dat hij heel goed met andere die ren op kan schieten", aldus de vol vuur vertellende mede werkster. Tommy hele dagen alleen la ten is uit den boze. „Tommy kan best een uurtje of ander half alleen gelaten worden, dat is geen probleem. Maar als hij een hele dag aan zijn lot overgelaten wordt, gaat hij hartstochtelijk zitten janken. Daar kan hij helemaal niet te gen". Het alleen zijn is ook de reden dat Tommy in het asiel belandde. „De vrouw waar Tommy in huis was moest hele dagen gaan werken en hem dan alleen laten. Zé heeft hem toen naar het asiel moeten brengen. We hopen dat gauw iemand komt voor Tommy". Alfie De flatkat Alfie, die vorige week in deze rubriek werd voorgesteld zit nog in het asiel. „Een herhaalde oproep dus", roept de medewerkster van het asiel. „Voor zo'n aar dige kat moet er beslist een aardig tehuis zijn". ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg. Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Maris, Groeneveld en De Ruiter, Van Schie: za. dr. Y. Groeneveld, tel. 218661, zo. dr. J.H. de Ruiter, tel. 125096. Groep 2: Bergmeyer, Ne ring Bögel, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. H.J. Klaassen, tel. 213546, zo. dr. M. Bergmeyer, tel. 226201. Groep 3: Pleiter, Lely, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muysenbergh: za. dr. J.W. Lely, tel. 416555, zo. dr. J.H. Plei ter, tel. 131337. Groep 4: Bènit, Horn, de Kanter, Lahr, Lodder, Nleuwenhuis, Van Rijn, Van Win gerden, J. Zaaijer en R. Zaaijer, J. de Kanter: za. dr. D.R. van Winger den, tel. 310047, zo. dr. F. Lahr, tel. 120347. Groep 5: Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. J. Rein ders, tel. 760947, zo. dr. D. Ham merstein, tel. 720936. Oegst- geest: za. en zo. dr. J.W. de Haan, tel. 170605. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. en zo. dr. M.L. Stoffels, tel. 217592 (spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539). Voorschoten: za. dr. Baars, 01717-2520, zo. dr. v. Dam, 01717-3960. Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsen praktijk Sleeboom/Hoornweg, 02522-11393. Noordwijk: za. Ge zondheidscentrum, 01719-19300, zo. dr. Immerzeel, 01719-12333. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: Groep 1: F Dijk, J.J.A. Henne- man, J.H. ten Hove, J.A.J. Lodder, W C M. Meeuwisse, J.A. Pool, 1.J.W. Schonenberg: za. en zo. dr. F Dijk, 01718-12336. Groep 2: W. Bergman, H. van Duyn, L. van Duyn, H.M. Hueting, H.C. Moolen- burgh, J. Timmers: za. en zo. dr. H.M Hueting. 01718-29550. Groep 3: G. van Delft, E.C.M. Priester. R. Rietbroek, A.J. Verha ge, C.H. van der Water: za. en zo. dr. A.J. Verhage, 01718-21818. Sassenheim: za. en zo. dr. V.A. Muller, tel. 02522-11777. Alke made - Rijnsaterwoude: za. en zo. dr. P.J. van Dongen, 01713-14044. Roelofarendsveen: Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: za. en zo. dr. A. Saeys, 01713- 12217. Alphen: groep 1: za. dr. Th. Eradus. 01720-72072, zo. dr. ME. v.d. Steen. 01720-72738; groep 2: za. dr. R.E. Zikel, 01720- 31905, zo. dr. H.P. Rakers, 01720- 45610; Groep 3: za. dr. H. Nobel, 01720-38635, zo. dr. M. v.d. Vel den, 01720-38635. Hazerswou- de-Koudekerk: za.en zo. dr. E.M. Oosterhoff, 01714-4848. Bent huizen - Boskoop: za. en zo. dr. R.H. Leeuwenburgh, 01727-15700. Langeraar - Nieuwveen -Ter Aar - Woubrugge (za. 10.00 uur tot zo. 24.00 uur; altijd eerst bellen): za. en zo. dr. L. Gorissen, 01722-2139. Nieuwkoop - Noorden: za. en zo. dr. H. Brinkman, 01725-79301. Voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. N.J. Zimmerman, tel. 15121. HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregeling voor D. Koster, C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te berei ken via de dokterstelefoon, tel. 071-122222. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: za. en zo. W.F. Beerman, Princesseka- de 1, Leiden, tel. 142100. Spreek uur om 13.00 uur. Zoeterwoude: dr. Freeke, tel. 410950/414547. Alkemade - Leimuiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgeval len tel. 974491. Bollenstreek: za. en zo. K. v. 't Hoff, 02521-13885. Noordwijk: za. en zo. H. v. Noort, 01719-12659. Katwijk: za. en zo. J.W. Roeloffs, 01718-24124. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Luifelbaan, Vijf Meiplein 3-5, Leiden, tel. 315048, Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegst geest, tel. 174161. Alkemade: Apotheek Alkemade 01713-9100, open: zat 12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk - Rijnsburg: za. en zo. Katwijkse Apotheek. Princestraat 3, Katwijk, tel. 01718- 12755. Leidschendam: za. en zo. Heuvel Apotheek, Burg. Keyzerlaan 2, Leidschendam, tel. 070-274121. Noordwijkerhout: za. geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedre- cepten tel. 3511 of dienstbei. Sassenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het ant woordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: za. en zo. E. v.d. Wouw, Boshulzerlaan 26, Leiden, 764058. Voorschoten - Leidschendam: eigen dierenarts VOORHOUT Voorhout heeft een wereldkam pioen. Het is Signature Silver Landlite, een grijze koningspoedel die met de wat eenvoudigere roep naam Riot door het leven gaat. De vierjarige hond, eigendom van Rita Date- ma-Willems, behaalde zijn titel onlangs op een show in Denemarken. „De show werd gehouden in Kopenhagen", vertelt Rita Da- tema. „In het Deens heet de show de Verdenshundstillin- gen 1989. Over drie dagen ver deeld waren er tienduizend in schrijvingen van- enorm veel verschillende rassen. Onze hond is wereldkampioen ge worden van de keurslagen abrikoos en grijs. Van alle 67 poedels, kleuren, geslachten door elkaar werd Riot vijfde". Volgens Rita was dat een uit stekende prestatie omdat de hele wereldtop in Kopenhagen aanwezig was en de concur rentie moordend. Stamboom De Voorhoutse poedel ver schijnt het hele jaar door op het tentoonstellingscircuit, in binnen- zowel als buitenland. „Hij heeft er zelf enorm schik in", licht Rita toe. „Hij vindt het echt prachtig". In decem ber werd Riot in de RAI defi nitief Nederlands kampioen '88 (Winner '88) en toen Rita Datema de hond vorig jaar kocht was hij al Canadees kampioen. „Nu gaan we aan de gang om te proberen het Duits en Belgisch kampioen schap te vergaren. Ook die ti tels zijn ondanks ziin wereld kampioenschap belangrijk, want ze komen allemaal op zijn stamboom te staan", ver klaart Rita. Intussen is Riot op weg naar zijn Duits kampioen schap want afgelopenzondag heeft hij weer 'n punt in de wacht gesleept. Nog één punt erbij en. hij mag zich ook in zijn ras en kleur nationaal kampioen van Duitsland noe- Omdat de hond zo vaak op tentoonstellingen loopt moet hij in perfecte conditie zijn en moet gezorgd worden dat hij Ria Datema met wereldkampioen Signature Silver Landlite. De hond krijgt elke week een wasbeurt en wordt drie keer per week geborsteld. FOTO: HENK VAN DEN ENDE die voeding krijgt die hij nodig tarwekiemolie bij voeren of nodig en drie keer in de week heeft. „En dat wisselt", zegt wat rauwe eieren: De voeding wordt hij geborsteld. Ieder jaar Rita. „De ene keer heeft de moet enorm in de gaten wor- moeten de ogen geröntgend en vacht net even iets meer olie den gehouden. Ook heeft zijn moeten ze geënt", nodig, dan moet je hem wat vacht elke week een wasbeurt Rita Datema fokt honden en heeft daar een fikse dagtaak aan. „Zo'n twee nesten per jaar, beslist niet meer, want ik moet het wel kunnen blijven overzien", zegt ze. Daarbij voert ze het secretariaat van de Nederlandse Poedelclub, een vereniging van ruim 850 leden. Door haar liefde voor honden heeft de Voorhoutse het in betrekkelijk korte tijd heel ver geschopt. „Om dat ik iets om handen wilde hebben toen mijn jongste dochter naar school ging ben ik op een ge geven moment in een trimsa lon terecht gekomen. „Ik had al een bouvier, Balder, die is nu tien jaar. Dat was de eerste hond waarmee ik ook naar een show ben gegaan. Vijf jaar geleden heb ik twee bouvier nesten gefokt, maar op een ge geven moment werd ik bevan gen door de poedelziekte om het zo maar eens uit te druk ken. Ik kreeg van iemand een zwarte poedel. Maar die was zo enorm druk, die heb ik terug gegeven. Ik zei: „Als ik een poedel neem zou ik een grijze willen hebben. Daar gaat iets van uit, die hebben iets in hun ogen, zó lief". „En met de poedel Happy was het ook echt liefde op het eer ste gezicht", zo gaat Rita ver der. „Ze was heel schuw, een zielig hoopje hond. Maar een half jaar later was ze zó opge knapt dat ze op een show al haar eerste kampioenschap in de wacht sleepte. Hebben ze vier kampioenschappen dan worden ze mits ze 27 maan den oud zijn Nederlands kampioen. Die eis stelt de Raad van Beheer op Kynolo- gisch Gebied Nederland". Met de poedel Happy is het officië le fokken begonnen voor Rita Datema. Want om Happy te laten dekken is ze zelfs in Amerika terecht gekomen. Daar woonde Bibelot Silver Signature, een grijze poedel van het zuiverste ras. Hij werd de vader van de poedels Lady en Madonna. Riot heeft dezelf de vader als Lady en Madon- Terriërs In huize Datema bevinden zich ook nog Kérry Blue ter riers, evenals de poedels, een niet-verharend ras. Moeder Candy met haar pub Georgie. „Georgie is de laatste uit het nest Kerry Blue terriers". Bij het horen van zijn naam bui telt Georgie over de grond en probeert de statige poedels in hun oren te bijten, maar Rita verijdelt die poging heel snel want een gehavende poedel kan niet ten tonele verschij nen. De kuif van de poedels wordt thuis zorgvuldig via kleine vlechtjes bij elkaar ge houden en uiteraard trimt Rita Datema haar honden zelf. Zij vertelt ook dat maar wei nig mensen weten dat de poe del eigenlijk een jachthond is. Daar zit ook de oorsprong van het zogenoemde Leo-pak, de speciale manier waarop poe dels worden getrimd. „Mensen vinden het vaak lachwekkend, maar als je eenmaal weet waar het eigenlijk voor dient en vandaan komt, dan begrijp ie dat het wel degelijk nut heeft. Het Leo-pak beschermt de rib ben zodat daar het riet niet in kan steken tijdens de jacht, en de mofjes beschermen de ge wrichten tegen het riet. Voor een show zijn er drie „toilet ten" waarin de hond kan ver schijnen en dat is in het Leo- pak, of standaard getrimd of in 't Engels toilet. „Dat laatse is met een dubbele sok. Na-, tuurlijk zit er ook een bepaald modebeeld aan want je hebt bijvoorbeeld een Leo-pak met versierselen op het achterbeen en dan moet met de „Stan daard" de nek weer wat vol, en zo zijn er af en toe varia ties". Het hele gezin Datema leeft mee met het wel en wee van de honden. Jan Datema is net zo enthousiast als zijn echtge note en de 13-jarige dochter Bonny heeft zich zelfs gekwa lificeerd voor de finales in Amsterdam voor het Pal Ju nior Handling, een wedstrijd in het omgaan met honden. Als ze dat wint wordt ze voor Nederland in februari uitge zonden naar Londen. Daar ko men dan alle junior-handlers van de hele wereld bij elkaar. Bonny is nog flink in training, maandelijks gaat ze een paar keer naar Den Haag. „Een na tuurtalent", zegt haar vader. „Die heeft zo'n overwicht op honden. Over 'n paar jaar doet ze niets anders meer". WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrij pelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen be taling van 115 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 35 gul den voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Die renasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12,14-16 u, zo en ma geslo ten. houdt helemaal niet van klei- overweg. Maar in een familie ne hummeltjes. Daar kan met kinderen vanaf ongeveer Tommy gewoon niet mee tien jaar is er helemaal niets bellen. Bollenstreek: za. en z£ P A. de Geus. tel. 02522-12422.» Katwijk: Opgave via het antwoord apparaat, op zaterdag tussen 11.Ö - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snef Muurling/Helder/Roest: za. e zo. G. Roest, tel. 890405. APOTHEKEN De avond- <^c nachtdiensten van de apotheken jc de regio Leiden worden waargenc men door de apotheken die ooi' weekenddienst hebben. tj ONGEVALLENDIENST ZIEKEN, HUIZEN LEIDEN Ongevallen dienst elke dag Academisch Zie^ kenhuis behalve van dinsdag 13.0" u. tot woensdag 13.00 u. (Diacdj nessenhuis poliklinieken tl 155543, afdeling S.C.U. tel 175631 en van vrijdag 13.00 u. tot zaterd J 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). I De Geneeskundige Dienst Leida is verhuisd van de Roodenburgetë straat in Leiden naar de Cronej teinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING OM GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voJ moeder en kind. Bel tel. 07# 896309; 071-897762; 033-620241 (dit laatste nummer is dag en nacfi bereikbaar). I BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN -1 Diaconessenhuis: Bezoekuur dfl gelijks van 16.00 tot 17.00 uur <1 van 18.30 tot 19.30 uur. KinderaE deling dagelijks van 14.00 t« 20.00. Niet meer dan twee bezo$ kers per patiënt. Sint Elizabetl ziekenhuis: Volwassenen dagelijk van 14.00-14.45 u. en van 18.30 19.30 u.; klasse-afdelingen oef 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dat van 15.00-16.00 u. en van 18.30 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. ai leen voor vaders. Kinderafdelirj dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartb* waking) dag. van 14.00-14.30 u. e. van 19 00-19.30 u. Intensieve vef pleging: dag. van 14.00-14.30 u. e| van 18.30-19.00 u. Sport-MedisJ Adviescentrum: Spreekuur ml 19.30-20.30 u. in het St. Elisabetl ziekenhuis. Endegeest: Di. en 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 i en 14.00-15.00 u.; eerste klasst de gehele dag. Jelgersmakliniel Jongerenteam: za. en zo. 14.0# 17.00 u. Opname: werkdage 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdai 10.00-11.30 en 14.00-16.30 r Team A, C en D: dag. tot 21.00 J met uitzondering van behandelti den en etenstijden. Academisc Ziekenhuis: Voor alle patiënte (behalve kinderen) zijn de bezoek* ren als volgt: Dagelijks 14.15-15.Q u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoi kuur afdeling verloskunde: 18.0(^ 19.00 u. De Praematurenafdelinf voor ouders en familie is na ove^ leg met patiënten doorlopend br zoek mogelijk. Bezoek aan ernstig patiënten: wanneer aan ernstig patiënten doorlopend bezoé wordt toegestaan kan de hoofdvej pleegkundige hiervoor special kaarten verstrekken. Kinderkliniél zalen voor peuters, kleuters grote kinderen 15.15-17.00, babf zaal en boxenafdeling: volgens S spraak met het verpleegkund hoofd. Bezoektijden kinderafdelii gen: voor ouders van opgenomt kinderen na overleg met verplee)1 kundig hoofd. Voor andere bezof kers van kinderen: Keel-, neus- f oorheelkunde en neurologie: 14.1fc 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkuf de en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. I Horizontaal: 5 1 zachte, glanzende stof; 3 pienter; 5 varensgezel; 7 vrouwelijk beroep; 8 infaam; r 9 randschrift v.e. munt. Verticaal: 1 dans; 2 gezantschap; 3 zellvaartulg; 4 soort paard; J 5 koude valwind in Z.O.-FrankrlJl[ 6 dwangmaatregel. OPLOSSING FIGUURPUZZEL

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12