Toch vrije sectorhuizen in Postwijk Sassenheim HELFT VAN OORSPRONKELIJKE AANTAL Mogelijk plassengebied in polders bij Berkel Maaike Leeuwenburgh enige Nederlandse American Eagle Detectivekamp voor Wassenaarse jeugd LEIDEN OMGEVING £eidóe Courant WOENSDAG 19 JULI 1989 PAGINA 13. FOTO: PR Noord Aa en ving in totaal ruim drie meter vis. Sprookjes De kinderoptocht, een evene ment dat in het kader van de jaarlijkse festiviteiten in de tweede week van september in Valkenburg wordt gehou den. heeft dit jaar als onder werp „Sprookjes". De twee basisonderwijsscholen zullen groepsgewijs diverse bekende sprookjes uitbeelden. Paalzitten Alle potentiële paalzitters ko men morgenavond bijeen in restaurant De Duinvos. Duin- schooten 12 in Noordwijker- hout Daar krijgen ze alle noodzakelijke informatie over het wereldkampioenschap en worden de paalnummers ge loot. Strandloop Op het Nooordwijkse strand vindt morgenavond een strandloop plaats. De start is bij de politiepost om half acht 's avonds. Inschrijfgeld be draagt J3 per persoon. Zomerkamp Het Wassenaarse jongeren centrum Time Out houdt dit jaar twee zomerkampen. Van 19 tot en met 36 augustus is er een kinderkamp en van 26 augustus tot en met 2 septem ber een tienerkamp. De kos ten bedragen 120 gulden per persoon. De kampen worden gehouden in Huizen. Voor meer informatie Ronald ter Schegget. telefoon 071-18973. Expositie In de oude gymzaal aan het Dorpsplein in Warmond is tot en met 30 juli de expositie ..Warmonders exposeren" te bezichtigen. Op de tentoon stelling zijn werken van een veertigtal Warmonders te zien. Het aanbod varieert van aquarellen tot naaldkunst. De oude gymzaal is dinsdag- en vrijdagavond van zeven tot negen uur geopend. Op woensdag kan men er 's och tends van tien tot twaalf uur terecht en 's middags van twee tot vier uur. Op donder dag- en zaterdagmiddag is de exposiutie van twee tot vier uur geopend en op zaterdag van elf tot vier uur. Rechercheur boekt succes NOORDWIJK -* Een Noordwijkse rechercheur heeft gisteravond een suc cesvol rondje door de bad plaats gemaakt. Toen hij liep over de Huis ter Duinstraat hoorde hij twee Noordwijkse jongens praten over het stelen van een fiets. Hij liep het duo achterna en kon hen even later op heterdaad betrap pen toen ze hun plan tot uitvoering brachten. De daders. 17 en 18 jaar oud, zijn meegenomen naar het bu reau en vanochtend weer op vrije voeten gesteld. Later op de avond betrapte de rechercheur in de Huis ter Duinstraat vier vakantiegan gers (in leeftijd vanerend van 18 tot 23 jaar) uit Nijmegen en omgeving die palen vernielden waaraan jonge boompjes vast staan. Volgens een politie woordvoerder is proces-ver- baal opgemaakt tegen het viertal, dat de hele week al op viel wegens baldadig gedrag. Rolschaatsen De Harddraverijvereniging Lisse en de sportschool Ed van Tilborg houden zondag 24 september een rolschaats-ge- zelligheidstocht. Belangstel lenden van 20 jaar en ouder kunnen zich tot 9 september aanmelden bij de VVV Lisse of bij de sportschool. Deelna me kost f5, de huur van de rollerskates is hierbij inbegre pen. Cursus Qbus in Lisse begint in okto ber met een nieuwe cursus Nederlandse taal voor buiten landers. De lessen worden één keer per week gegeven, kin deropvang is aanwezig. Aan melden kan bij Qbus. telefoon 02521-14118. Orgelconcert Vincent de Vries bespeelt morgen het orgel in de Grote Kerk in Noordwijk-Binnen. Het is het vierde concert in de zomeravondserie die in deze kerk gehouden wordt. De aanvang is om 20.15 uur. Op Organist Vincent de Vries. het programma staan bekende werken van onder andere Mozart, Bach en Hén del. De nog jonge De Vries (19) gaf reeds veel concerten in ons land en geniet daardoor al een vrij grote bekendheid. Viswedstrijd Sjors Loomans heeft de vis wedstrijd voor de jeugd van het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort gewonnen. De 11-jarige scholier ving gedu rende anderhalf uur een tota le lengte aan vis van 106,5 centimeter. De tweede prijs ging naar zijn jongere broer Mark die 76,5 centimeter aan vis ving. De derde prijs was voor Annemiek van der Poel met 40,5 centimeter. De jeugd viste aan de boorden van de Stuk hout zorgt voor commotie NOORDWIJK Een stuk hout heeft gisteravond voor nogal wat commotie ge zorgd in Noordwijk. De po litie werd rond negen uur A gewaarschuwd door bewo ners van het Heempark- complex aan de Boulevard, die dachten dat iemand met »Jeen bootje ongeveer zeshon derd meter uit de kust in zee dreef. De reddingsboot uit en trof het „bootje" aan in de buurt van het ft REM-eiland. Toen bleek dat het ging om een groot stuk ïplaat en een stuk hout. i\ Actie Vlag Halfstok in Warmond mislukt Aan de oproep om tijdens de Kaagweek de vlag halfstok te han gen uit protest tegen het omhak ken van veertig bomen bij de re constructie van de doorgaande route, is nauwelijks gehoor gege ven. Wat in eersfe instantie een lu dieke manier leek om het onge noegen over deze zaak te uiten heeft naar het zich laat aanzien averechts gewerkt. „Het uithangen van een vlag half stok heeft blijk baar voor veel mensen een te die pe emotionele betekenis", aldus een van de initiatiefneemsters. „Ik had er zelf eigenlijk ook wel moei te mee. Daarom heb ik ook een groen lint aan de stok bevestigd om wat meer duidelijk te maken waar het om ging". De geruchten dat sympathisanten zouden zijn bedreigd noemt zij „indianenver halen". Het actiecomité neemt ze niettemin serieus. „Het is toch niet normaal meer, het lijken wel toe standen die je in een dictatuur verwacht, maar toch niet in een dorp". Spijt van de oproep heeft het comité niet. „Er is uiteindelijk het gevoel dat we ons best gedaan hebben wat te doen". Van het aan vankelijk enthousiasme voor de actie is uiteindelijk heel weinig overgebleven. Bij tenminste één deelnemer aan de aktie is de vlag tijdens zijn afwezigheid uit de hou der gehaald. Jansen start paalzitten NOORD WIJKER- HOUT Gedeputeerde bij de provincie Zuid- Holland T. Jansen geeft op dinsdag 25 juli het startsein voor het we reldkampioenschap paalzitten. De zestien deelnemers proberen het wereldrecord van 112 uur te verbeteren met een uur. Onder de deelnemers bevinden zich twee wereldkampi oenen uit 1988, Win- fried Dijker uit Lisse en Harry Reijers uit Pur- merend. Inbraak bij missie OEGSTGEEST De missie-instellingen Ce- bemo en CMC zijn gis ternacht door ongenode gasten bezocht. Tussen maandagmiddag vijf uur en dinsdagmorgen half negen zijn inbre kers in het pand van de instellingen aan de Rijngeesterstraatweg geweest. Bij de CMC werd een kast opebge- broken waaruit een voorraad postzegels ont vreemd werd. Bij de Cebemo namen de die ven twee computerter minals mee. Twee jaar geëist wegens oplichting DEN HAAG/NOORDWIJK De officier van justitie heeft giste ren tijdens een zitting van de Haagse rechtbank een onvoor waardelijke gevangenisstraf van twee jaar geeist tegen een man uit Noordwijk. De 40-jarige man zou in het voorjaar enige reisbureaus in Duitsland en restaurants in Katwijk en Noordwijk voor mini maal 80.000 gulden hebben opge licht. Hij boekte reisjes voor Duit se gasten die eenmaal in de bad plaats aangekomen erachter kwa men dat in de hotels helemaal geen plaats meer was. In de res taurants dineerde de man zonder te betalen met zakenlui. Nota over particuliere zwembaden in Wassenaar WASSENAAR Er komt op korte termijn een gemeentelijke nota over particuliere zwembaden in Wassenaar. Die toezegging deed wethouder A. Cocheret de la Morinière tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van de aanvraag van een bewoner van de Zijdeweg om een zwembad te mogen aanleg gen. De fracties van de politieke partijen ver klaarden zich uiteindelijk akkoord met het zwembad op voorwaarde dat er geen precen- dentwerking van het besluit mag uitgaan. „Bovendien heeft de wethouder zich persoon lijk in de zaak verdiept. Maar er mogen geen verdere uitzonderingen in het landelijk ge bied worden gemaakt", zo stelde VVD-raalds- lid J. Vos gisteravond tijdens een vergadering van de gemeenteraad. CDA-raadlsid C. Over- devest deelt de mening van de liberaal. Veel auto's niet op slot OUDE WETERING Bij een controle vannacht in de Boten- wijk in Oude Wete ring bleek dat tien procent van de auto's niet was afgesloten. De politie heeft in de open auto's briefjes met een waarschu wing achtergelaten. In totaal zijn 200 voertuigen gecontro leerd. De politie heeft aangekondigd stren ger op te treden wan neer dezelfde auto's weer open worden aangetroffen. I SASSENHEIM Er wor den in 1990 tien vrije sec torwoningen in deSassen- "iheimse wijk Postwijk ge bouwd. Dat heeft de Sas- senheimse gemeenteraad 5 gisteravond besloten. Het vgaat hierbij om woningen v die tussen de 200 en 250 i duizend gulden moeten kosten. Het is de bedoe ling dat deze woningen aan inwoners van Sassen heim worden verkocht. Aanvankelijk wilde het colle ge van burgemeester en wet houders 20 vrije sectorwonin gen in 1990 op de planningslij- sten zetten. Dit werd tegenge houden door de commissie volkshuisvesting die vreesde dat dergelijke woningen alleen aan niet-Sassenheimers ten goede zouden komen. Boven dien wilde men met het oog op de binnenkort te verschijnen woonruimteverordening niet afwijken van het huidige be leid door plotseling dure wo ningen in de nieuwbouwwijk neer te zetten. Het college kwam gisteravond met een nieuw voorstel naar de raad waarin het aantal vrije sectorwoningen was gehal veerd. „De behoefte aan wo ningen in deze prijsklasse is door niemand ontkend. Bo vendien is het goed dat we niet alleen hele dure vrijesec- ook ten goede aan Sassenhei- torwoningen bouwen maar ook in deze prijsklasse waar duidelijk vraag naar is", stelde wethouder H. Drenth gister avond. Hij wees erop dat de verkoop van deze woningen aan zekere voorwaarden gebonden kan worden zodat er een reële kans is dat de woningen aan Sassenheimers worden ver kocht. „Het is ook mogelijk een kettingbeding op te nemen zodat bij verkoop de woningen mers komen", stelde Drenth die uiteindelijk de hele raad achter het plan kreeg. Wel eiste het CDA bij monde van A. Mazee een goede evalu atie om na te gaan bij wie de vrije sectorwoningen precies terecht waren gekomen. De PvdA wilde direct na de va kantie een discussie over de nieuwe woonruimteverorde ning. Dat werd door wethou der Drenth toegezegd DEN HAAG De pro- IS vincie Zuid-Holland on- ■a derzoekt de mogelijkheid di om in de Boterdorpse Pol- J2lder en de Polder Schie- 0 veen een plassengebied aan te leggen voor zand- winning. Gedeputeerde Süaten willen hierover £aan overleggen met de betrokken gemeenten Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs en Rotterdam. ?e< zand zou kunnen worden s gebruikt bij de aanleg van het o< [ïieuwe vliegveld Zestienho- >ol /en. Zand, dat wordt gewon- u nen uit plassen is aanzienlijk goedkoper dan zandwinning uit zee. De provincie denkt op je deze manier tachtig miljoen si >ulden te kunnen besparen. 1k Door de aanleg van de plassen zou Zuid-Holland er boven- ei dien een aantrekkelijk nieuw m recreatiegebied bij krijgen. :h Een ander blijkt uit een J| nota die gisteren openbaar is lf( [emaakt. De provincie bena drukt dat het slechts gaat om 1 ;en eerste ontwerp. Een moge- k lijk besluit over de aanleg zal log geruime tijd vergen. De Nederlandse Maaike Leeuwenburgh: „High diving vereist een hele speciale techniek". FOTO: MILAN KONVALINKA „HIGH DIVING BETEKENT VEEL RISICO'S NEMEN" WASSENAAR „Iedere voorstelling, we doen er vijf op een dag, lopen we allemaal een grote risico dat er iets mis gaat. Het lijkt vaak gladjes te verlo pen, maar het minste ge ringste kan voor ons nare gevolgen hebben", aldus de 25-jarige Maaike Leeu wenburgh. Ze is de enige Nederlandse van de zes „high divers" die zich „The American Eagles" noemen en als thuisbasis Hong Kong hebben. Dit jaar geeft deze formatie voor het tweede achtereenvolgende jaar vijf keer per dag een show op het attractiepark Duinrell in Was senaar. Hoe word je nu voor je beroep „duikster" en wat zijn de risico's van dat vak nu ei genlijk? Eind jaren zeventig, begin ja ren tachtig drong Maaike Leeuwenburgh door tot de Ne derlandse top van de schoon- springsters. Geboren en geto gen in Suriname, waar haar vader bedrijfsleider van een plantage was, kwam het gezin Leeuwenburgh vijftien jaar geleden naar Nederland. Haar vader werd bedrijfsleider van Duinrell en wonend in Den Haag begon Maaike zich toe te leggen op „schoonspringen" in het zwembad Morgenstond. „Ik werd echter eeuwige twee de achter Daphne Jongejans en had niet de ambitie om naar de Olympische Spelen te gaan, waar ik toch niets zou bereiken. Dus heb ik ervoor gekozen om als professioneel schoonspringster te gaan wer ken. Eind 1985 ben ik tot „The American Eagles" toegetreden. Sindsdien treed ik op in Au stralië, Korea, Taiwan, Thai land, Engeland, Duitsland en natuurlijk Nederland. In het begin was het veel oefenen. Het duiken zoals ik nu doe, is wel even anders als het schoonspringen van vroeger. Wanneer ik van twintig meter hoogte duik, kom ik met rond de 75 km per uur op het wa teroppervlak terecht en heb slechts drie meter diepte om die snelheid af te remmen. Dat vereist een hele speciale tech niek. Met de 30 meter hoge duik is het risico dat er iets mis gaat bij het afremmen in dit ondiepe water natuurlijk nog veel groter. Daarom doe ik de dertig-meterduik niet. Eigenlijk ben ik dus geen ech te ,,high"-diver. Iedere voor stelling gaat gepaard met een aantal grote en niet te calcule ren risico's, zoals een plotselin ge windvlaag". „We worden goed betaald voor de risico's die we lopen. Iedere twee maanden werken we in een ander land. Dus in één jaar zie je zes landen. Dat is de aantrekkelijke kant van dit vak. Daartegenover staat dat je om de twee maanden een „culture shock" beleeft. Steeds in een ander land met andere gebruiken, mentaliteit en eet gewoontes. Het is soms echt een strijd om die tijd „te over leven". Veel tijd voor hobby's blijft er niet over. Een enkele keer naar de film. Zelf ben ik al eens als „stuntvrouw" in de film „Nobelhouse" opgetreden. Na mijn 35ste bij de film wer ken, lijkt me wel wat. Maar eerst moet ik nog de volgende tien jaar zien door te komen". In Den Haag bezocht Maaike de Nutsschool in de Vogel- buurt en het 2de VCL. Na meer dan vijf jaar over de ge hele wereld te hebben gezwor ven, heeft ze een grote wens die zij misschien via onze krant is te vervullen. „Ik zou graag mijn klasgenote van het 2de VCL Jeanette Forbes weer terug willen zien. Ze woonde in de Vogelbuurt, ik dacht op de Wildhoeflaan. Zou er ie mand zijn, die weet waar ze is gebleven?". Het licht Ameri kaanse accent verraadt dat ze in de afgelopen vijf jaar voort durend Engels en nauwlijks Nederlands heeft gesproken. Als ze rond haar 35ste jaar van het „high diving" afscheid neemt, wil ze misschien in Au stralië gaan wonen. „Dat is een erg mooi land" Maar mis schien wordt het toch wel „ge woon" ergens in Nederland. Het is hier toch wel het gezel ligst van alle landen die ik heb bezocht, maar wel erg vol!" Tot 27 augustus trekt zij en haar collega's steeds „een volle bak" met Duinrellbezoekers, die genieten van de grappen van de waterclowns en in spanning zitten bij „de Vuur- FRANS MICKLINGHOFF Zwembad Het Wedde overgedragen aan Sportfondsen VOORSCHOTEN In feestelijk versierde ladzaal van het gemeen- ihuis is gistermiddag de Ü-Sverdracht van zwembad Het Wedde aan Sport fondsen Nederland onder- ekend. Namens de ge- - neente gebeurde dat door - oco-burgemeester L. _^arselis en namen Sport- ondsen door Mr. W. Eis- lens. Iportfondsen huurt het zwe ladcomplex en neemt de gehe- e exploitatie daarvan over. 'evens is bepaald dat het ge- lele personeel overgaat van jemeentedienst in de dienst ar. Sportfondsen B.V. Tot be drijfsleider is door Sportfond- mi ien aangesteld Rob Schouten, w lie al enige maanden proefge- Iraaid heeft en ervaring heeft een dergelijke funktie. lhi let eerste jaar verandert 8 "ets aan de openstellingsuren. r. )ok de zwemverenigingen be- 5 louden nog een jaar hun vaste 5' iren. In de toekomst gaat wel ,ie iet een en ander veranderen, iai eker voor de twee zwemvere- ïn igingen. Bedrijfsleider Schou- en verwacht dat een en ander goed overleg tot stand zal pi omen ie let zwembad „Het Wedde" sl' rok de laatste jaren bijna 00.000 bezoekers waarvan ;7 5.000 via de watersportvere- oid "gingen en 125.000 recrean- en. iportfondsen B.V. meent dat n iet aantal bezoekers verhoogd an worden, ook wordt het g wembad geschikt gemaakt >jii 'oor de speciale groepen, wel- 'e thans nog gebruik maken :(J 'an de zwembaden in Wasse- laar en Leidschendam. Voor ■a "en moet de watertempera- zu luur worden verhoogd. Kaagweek weer verleden tijd De „droge" Warmondse Kaagweek be hoort weer tot het verleden. Een van de activiteiten die gisteren op het program ma stonden, was het touwtrekken in park Groot Leerust. Door de teams werd meni ge zweetdruppel vergoten. Voorts konden de kinderen gisteren genieten van kinder theater en Was er een modeshow bij de Pomp. De echte afsluiting bestond gister avond uit een cocktailparty in Ut Sloepie. FOTO: HENK VAN DEN ENDE WASSENAAR Wassenaarse kinderen van zeven tot en met twaalf jaar kunnen in de week van 19 tot en met 26 augustus deelnemen aan een echt detectivekamp. Onder leiding van su perspeurneus K. Blomkwist, een schepping van schrijfster Astrid Lindgren gaan de kinderen in de bossen van Huizen op onderzoek uit. Voor kinderen van twaalf tot en met zestien jaar is er, eveneens in Huizen, van 26 augustus tot en met 2 septem ber een tienerkamp. De kampen worden alweer voor de twaafde keer georganiseerd door jongerencentrum Time-Out. De ge meente Wassenaar geeft subsidie, waardoor de deelnamekosten beperkt blijven tot 120 per kind. Er wordt een kennismakings avond gehouden, en na het kamp een reünie, waarbij video beelden vertoond worden van de hoogtepunten van het zomer kamp. Voor informatie en aanmeldingen kan contact worden opgeno men met de heer R. Ter Schegget, tel. 01751-19973. Raad Zoeterwoude besluit over verbouw gemeentehuis ZOETERWOUDE Nog net voor het zomerreces zal de Zoeterwoudse ge meenteraad morgenavond een besluit nemen oom 2,75 miljoen gulden uit te trekken voor de verbouw en uitbreiding van het ge meentehuis. De verwach ting is dat zowel CDA als VVD akkoord zullen gaan. De progresieven zullen zo goed als zeker tegenstemmen. Zij hebben zich steeds verzet tegen de plannen die volgens de 4 leden tellende fractie overbodig is. Omdat CDA en VVD samen 9 van de in totaal 13 raadszetels hebben zal het collegevoorstel voldoende steun krijgen. Zowel CDA als VVD hebben meerdere malen te kennen ge geven dat de kosten onder geen beding het bedrag van 3 miljoen gulden te boven mag gaan. Eind vorig jaar is al een kwart miljoen gulden uitge trokken om het plan aanbeste- dingsgereed te maken. Zoeterwoude kan de kosten dekken uit de reserves. De uit voering van het werk moet nog dit jaar beginnen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13