Gisbers kleineert belang gele trui fteidóaOowiard Dubbele zege Honique Knol NU ROOKS EN THEUNISSE VOOR ONMOGELIJKE OPGAVE STAAN TOUR DE FRANCE Rechtbank wijst Fignon smartegeld 15 'mille toe TOURKRONIEK Dagboek TOURist Olé in de Camargue 3PORT VRIJDAG 14 JULI 1989 PAGINA 7 jonny Silooy ;eopereerd MSTERDAM Sonny 'llooy heeft vooralsnog ïjeinig plezier beleefd aan lijn terugkeer naar Ajax. rte vroegere verdediger tfcn het Nederlandse elftal n gisteren in het Lucas- bekenhuis in Amsterdam jïopereerd aan een ge- Jheurde kruisband in de jchterknie. a» ingreep werd verricht (hor dokter Keeman. Si- ajoy raakte dinsdag bij een Heenwedstrijd van Ajax ,4 -Drenthe tegen een re- Jonale selectie gebles- ierd. Tweede verlies volleybalsters ZEIST Het Nederlandse vrouwen volleybalteam heeft gisteren in Zeist ook de tweede interlandwed strijd tegen Zuidkorea verloren. Veroverde de ploeg van de Chinese bondscoach Pang een dag eerder nog een set, in het tweede duel gaven de Aziatische vrou wen niets meer weg. Binnen vijf kwartier stond de eindstand op het scorebord: 0-3 (11-15, 5-15, 5-15). Schermers in bed, niet op de mat DENVER De Westduitse sabelploeg is gisteren wel heel gemakkelijk doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi om de wereldtitel in Denver. Tegen stander Bulgarije verscheen niet op de loper door een misverstand. De Oosteuropese sahreurs lagen nog te slapen op het moment, dat ze hadden moeten aantre den tegen de Bondsrepubliek. Drie dagen geleden was het tijdschema aangepast en de betreffende kwartfinale vervroegd van 12.30 naar 9.00 uur. Robert Eenhoorn honkbalt in VS ROTTERDAM Robert Eenhoorn (21) maakt geen deel uit van de Nederlandse honkbalploeg, die begin september de Europese titel verdedigt. Half augustus vertrekt de 21-jarige speler naar de Verenigde Staten. Een hoorn, korte stop van het Nederlands team en Neptu- nus, gaat tenminste een jaar studeren aan een college in Davidson in de staat North Carolina. Wordt hij geen prof, dan blijft bij beschik baar voor het Nederlands team. Eijkenbroek weer uit roulatie HAARLEM Hans Eijkenbroek is opnieuw voor onbepaalde tijd uit de roulatie. De nieuwe trainer van FC Haarlem kreeg eind vorige week weer last van hyperventilatie, een kwaal die hem bij zijn vo rige club AZ ook al hinderde. In overleg tussen club en coach werd gisteren besloten de 49-jarige Eijken broek voorlopig rust te geven. Assistent-trainer Ge rard van der Lem neemt in eerste instantie de taken Nielsen tekent voor jaar bij KOPENHAGEN PSV-verdediger Ivan Nielsen heeft toch voor een jaar bijgetekend. De Deense voorstopper, die lang was uitgeschakeld door een blessure, had het door de Eindhovense club aange boden contract voor een half jaar geweigerd. Giste ren werd evenwel overeenstemming bereikt voor een hernieuwde verbintenis voor het gehele seizoen. Berger opvolger van Alain Prost LONDEN Gerhard Berger rijdt het volgende formule 1-seizoen voor McLaren. De Oostenrijkse coureur, wiens vertrek bij Ferrari woensdag vast kwam te staan, wordt bij McLaren de opvolger van Alain Prost, die het afgelopen weekeinde tijdens de Grote Prijs van Frank rijk zijn afscheid van zijn huidige werkgever aan kondigde. Berger (29) wordt bij McLaren stal- genoot van wereldkam pioen Senna. De Kom wel in atletiekploeg NIEUWEGEIN Achmed de Kom is opgenomen in de Nederlandse atletiekploeg, die op 5 en 6 augustus in Dublin deelneemt aan de Europese bekerstrijd voor C-landen. De sprinter raakte afgelo pen weekeinde in opspraak; hij wordt er van beschul digd een vrouwelijk jurylid een klap te hebben toege diend. Technisch directeur Arie Kauffman verklaarde toen dat De Kom een plaats in de landenploeg wel kon vergeten, maar herroept enige dagen later die uit spraak. (ONTPELLIER Het lissen van de zege in de roloog van de Ronde van rankrijk heeft het zelf- ertrouwen van Monique [nol niet aangetast. De ympisch kampioene palde haar gram door Joensdag de eerste etappe een dag later de twee- rit van de Tour Femi- op haar naam te fhrijven. De dertig secon- ?n tijdsvergoeding die zij larmee verdiende, racht haar met voor tong in de gele trui. lij de winst van gisteren in de lappe van Bedariuex naar jontpellier over 86 kilometer, kalde Knol een dubbele over- inning-. Niet alleen de eerste |aats _was haar deel, maar de Destse smaakte ook het ge- Degen haar grote concurrente kannie Longo in een direct [iel te verslaan. Dewel het een vlakke rit fas, brak het peloton toch in In paar stukken uiteen. In de krste groep bevonden zich aast de Tour-favorieten Lon en Canins vier Nederlandse Ijdsters. Knol had gezelschap an Moniqe de Bruin, Angele loohuis en de nationale kam pioene Leontien van Moorsel. fora Westland en Petra de rjjruin, lekke band, hadden de ^slissende slag gemist en "djwamen uiteindelijk op res- •jjectievelijk 4.35 en 10.07 mi- luten van Knol over de eind- 2jlreep. eJi het algemeen klassement weeft Knol een voorsprong Jan zeventien seconden op Longo, de Amerikaanse Elias rolgt op ruim een halve mi- "Tuut. 3 a n gele trui Saar regenboog \Jngeacht de afloop van de tonde van Frankrijk gaat •aurent Fignon het wereld- impioenschap in Chambery 27 augustus op een speciale \anier voorbereiden. Ploeg leider Cyrille Guimard van de leltie-truidrager heeft inmid- els alle klassiekers voor de •ereldbeker, die tussen de bur en het wereldkampioen schap invallen in de maand igustus, voor Fignon en zijn üpers afgezegd. 'aIerio Tebaldi vint vanuit kerk foor de start van de twaalfde appe van de Tour bezocht falerio Tebaldi in Toulouse log even snel de dichtstbijzijn- kerk voor een gebed. Bid- en is een vaste gewoonte van e 22-jarige Toscaan. Hij kan aarna gesterkt de koers rij en. In de twaalfde etappe was jy heel sterk. Bij de tiende ki pmeter reageerde hij gepast lp de demarrage van de fransman Dominique Arnaud greep later de etappezege. feusbreuk van ïlevisiester Jacques Chancel, de Willem Juys van Frankrijk, heeft gis- eren tijdens de twaalfde etap- van de Tour de France zo 'n arde stomp op zijn gezicht ge- \ad, dat zijn neus brak. Het tebeurde tijdens een kleine lemonstratie van milieu-acti- 'isten. Zij vonden dat de Tour eel te veel afval op de wegen chterliet. De wagen van de v-zender Antenne-2 werd te gengehouden. Chancel, een [eer bekende vedette, stak zijn ioofd met veel autoriteit door fet open dak van zijn auto Vep de demonstranten toe aan 'e kant te gaan. Eén van hen ad acht zich geen moment en racteerde hem op een rechtse ree te. ïware kniewond Voor Van Aert Voor Jos van Aert, de Neder- and se renner in dienst van de velgische ploeg De Vlaeminck, jwam gisteren een vroegtijdig fn ongelukkig einde aan de tonde van Frankrijk. De re velatie van de Giro, was be rokken bij één van de vijf frote valpartijen. Hij werd paar het ziekenhuis in Bezien gebracht, omdat men vreesde 'oor een breuk in het knie-ge- vricht. Onderzoek wees uit lat daar geen sprake van was ~iaar „slechts" van een zware MONTPELLIER Ogen schijnlijk blijft bij PDM iedereen rustig, maar ach ter de schermen heerst grote nervositeit. De ploeg mag dan twee etappes hebben gewonnen en vier truien in haar bezit heb ben, goed gaat het aller minst. De problemen spit sen zich toe op de parade- paardjes Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse, die gisteren beiden een val partij moesten bekopen met een flinke hoofd wond. Vooral Theunisse is er ernstig aan toe. Gister avond werd sterk reke ning gehouden met een hersenschudding. Met de Alpen voor de boeg geen gerustellende gedachte voor PDM, dat de miljoenen investering dit jaar eindelijk beloond wilde zien met een Touroverwinning. Rooks of Theunisse waren daarvoor de aangewezen renners, met de goed betaalden Raul Alcala en Sean Kelly als helpers c.q. bliksemafleiders. Nu Rooks en Theunisse een achterstand hebben van zeven minuten op gele-trui-drager Laurent Fig non staan zij bijkans voor een onmogelijke opgave. Die mening onderschrijft ploegleider Jan Gisbers, vol gens wie Pedro Delgado straks in Parijs als Tourwinnaar zal worden gehuldigd. Hij acht ondanks de ruime marge met name Rooks nog niet uitge schakeld voor een podium plaats. „Want in de Alpen gaat nog wat gebeuren, reken daar maar op", voorspelt Gisbers, die in Theunisse minder ver trouwen heeft. „Hij is er slecht aan toe. Na de valpartij heeft Theunisse drie minuten ver suft op de grond gelegen en zijn moreel is door al die te genslagen flink aangetast. Voor Theunisse raakt 't een keer over. En als dan ook nog zou blijken dat hij een her- senshudding heeft..." Broodje eten De valpartij waarbij Rooks en Theunisse waren betrokken ontstond op 70 kilometer ver wijderd van finishplaats Mont pellier, toep Eric Caritoux uit balans raakte bij het eten van een broodje. Zijn manoeuvre leidde tot een ravage, waarbij talrijke renners over elkaar duikelden. Theunisse lag er gens onderop en liep naast een hoofdwond, een bezeerde schouder, een kapotte lip en over zijn gehele lichaam schaafwonden op. Rooks smakte met zijn hoofd tegen de grond en heeft eveneens een hoofdwond. Met behulp van Draaijer, Van Orsouw en Muller werd Theunisse terug gebracht in het peloton om ge havend in Montpellier te arri veren. In het hotel liepen verzorgers en dokter Peter Jansen ner veus de kamer van het tweetal in en uit. De pers werd strikt verboden de renners te spre- Gert-Jan Theunisse is bebloed aan het hoofd na een valpartij op weg naar de finish in Montpellier. FOTO: ANP ken, terwijl dokter Jansen zijn beroepsgeheim gebruikte om onder lastige vragen uit te ko men. Hoe ernstig de situatie is, werd niet geheel duidelijk. Maar dat de PDM-leiding on gerust is bleek zonneklaar. Klimtijdrit De drie koplopers, Arnaud, Tebaldi en Perini, kwamen onderweg een barricade tegen van mi lieu-activisten, die protesteerden tegen een vuil nisopslagplaats bij Montpellier. FOTO: AP Greg Lemond mag dan zijn gele trui een aantal dagen geleden zijn kwijtgeraakt, de Amerikaan verloor niet zijn goede humeur. Gisteren reed hij, een dag voor de herdenking van 200 jaar re volutie in Frankrijk, met een rode rebellenkap op het hoofd. Ook al mochten Rooks en Theunisse zowel lichamelijke als sportieve gevolgen van hun val ondervinden - PDM vreest met name de klimtijdrit van dinsdag naar Orcieres Merlette - dan nog ontkent Gisbers dat de Ronde van Frankrijk in een deels mislukte missie zal eindigen. „De gele trui heeft minder uitstraling dan die vier truien (rode, groene, bolletjes- en combinatietrui; red.) die wij in ons bezit hebben", rede neert Gisbers zonder een spier te vertrekken. „Tevens heb ben we twee ritzeges. Dat die zijn behaald door buitenlan ders maakt geen verschil. Er wordt in de Tour het meest ge sproken over PDM. Dat kun je dan toch niet slecht noemen", leutert hij verder, om vervol gens niets te willen weten van de veronderstelling dat bij handhaving van deze posities de miljoeninvestering niet lo nend is geweest. Gisbers' bewering is in tegen spraak met wat manager Man fred Krikke bij de Tourstart in Luxemburg verklaarde. Krik ke maakte daar, onomwonden duidelijk dat de Ronde van Frankrijk het seizoen moest redden, omdat alleen de zege van Kelly in Luik-Bastena ken-Luik te mager is. En met zijn uitspraak doelde Krikke onmiskenbaar op een hoge no tering in het algemeen klasse ment Althans, hoger dan nu het geval is. Vandaar dat de nervositeit bij de leiding toe neemt naarmate de ziekenboeg voller raakt. HENK STOUWDAM MONTPELLIER Het on derzoek dat PDM, in casu ma nager Manfred Krikke, instel de naar de doping-affaire van Gert-Jan Theunisse heeft gis teren indirect tot de veroorde ling van'de Franse krant Libé- ration en haar Nederlandse correspondent Sylvain Ephi- menco geleid. Libération moet volgens een Franse rechter Laurent Fignon een bedrag van 15.000 Franse francs (4500 gulden) aan smartegeld beta len. In de rapportage van Krikke beschuldigde hij onder ande ren het Franse jurylid Jean Court er van de renners Lau rent Fignon, Charly Mottet, Jean-Francois Bernard en Urs Zimmermann in de Tour van vorig jaar te hebben gewaar schuwd dat zij bij de doping controle positief zouden zijn bevonden. Vervolgens zouden, volgens de bewering van Krikke, de bewuste renners zijn afgestapt. Die uitlatingen deed' Krikke voor de Neder landse televisie in het pro gramma Sport Studio en wer den gepubliceerd in een aantal Nederlandse kranten. De in Dordrecht woonachtige Libération-correspondent Ep- himenco maakte aan de hand van een bericht in het Alge meen Dagblad over die zaak, met bronvermelding, een stuk voor zijn krant. Dat werd niet gepikt door Fignon, die zowel Libération als Ephimenco voor de rechter daagde en een be drag van 100.000 Franse francs (35.000 gulden) smartegeld vroeg. Een rechtbank in Parijs deed gisteren uitspraak en veroor deelde zowel de krant als Ep himenco. Libération en Ephi menco moeten naast de boete ook 5000 francs proceskosten ophoesten. Daarnaast zijn zij er door de rechter toe verplicht om het bericht in drie Franse kranten te rectificeren, omdat Fignon kan aantonen dat hij vorig jaar de Tour had verla ten wegens een lintworm. Daar wrong, ook de schoen, want de rechter stelde Ephi menco in het ongelijk, omdat hij had nagelaten de ware oor zaak van Fignons vertrek aan het bericht toe te voegen. Hij vond echter wel dat Ephimen co zijn werk tot op zekere hoogte naar behoren had ver richt. Zijn bezwaar was dat de journalist had nagelaten de juiste nuancering aan te bren gen. Ephimenco, die als verslagge ver de Tour volgt om dagelijks een artikel over de Nederlan ders te produceren, was zeer teleurgesteld in de uitspraak. „Dit had ik nooit verwacht, omdat ik nu in wezen mijn werk niet meer optimaal kan uitoefenen. Elke keer als ik een Nederlandse krant citeer, kan ik nu een rechtzaak aan mijn broek krijgen", aldus Ep himenco. Hoewel Liberation nog niet officieel heeft beslo ten tegen de uitspraak in beroep te gaan, zal dat volgens Ephimenco wel gebeuren. HENK STOUWDAM MONTPELLIER In Toulouse starten donderdag 165 renners voor de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk over 242 kilometer naar Montpellier. Weer: heet. Parkoers: vlak en kronkelig. Het begin is nerveus. Korte solo Worre. Breuk in peloton. Ploeg gele-truidrager Fignon lijmt bij 12e kilometer. Arnaud neemt bij 20e kilometer initiatief voor marathon- vlucht. Perini achtervolgt. Tebaldi gaat mee. Bij kilometer 54 wacht Tebaldi op Perini, bij 64e km volgt aansluiting bij Arnaud. Maximale voorsprong bij kilometer 139: 29.50. Grote valpartij in peloton bij kilometer 185 met onder meer Theunisse en Millar. Bij kilometer 200 opnieuw val, nu met o.a. Roux, Van Orsouw, Draaijer. In kopgroep valt Arnaud. Perini en Tebaldi gaan door. Tebaldi verslaat Perini in sprint en wint twaalfde etappe. Peloton 21 min. 40 sec. achter. Fignon behoudt gele trui. Onze correspondent Bob van Huët reist de Tour de France- karavaan vooruit erf geeft dagelijks een impressie van stad en streek waar de deelnemers aan de Grande Bouclé later rijden. Vandaag een schets van de Camargue, waar weliswaar, evenals in het aangrenzende Spanje, stierengevechten worden gehouden, maar waar men zich aanzienlijk vriendelijker tegenover de dieren opstelt dan in het buurland het geval. is. LES MARQUISES De coureur die vandaag in de rode trui de Camar gue binnenrijdt kan meer beter voorbereid zijn op wat extra (en on betaald) sprintwerk. In de magnifieke delta van de Rhöne graast behalve het bekende Camargue- paard ook een zeer drif tig stier, le taureau ca- marguais. Hereboer Henri Laurent (50) heeft er een paar honderd. Op Les Marquises, zijn fraaie manade (het provencaalse woord voor ranch) dertig ki lometer onder Arles, fokt hij sinds jaren de wildste stieren en koeien uit de streek. Ze zijn de onbetwiste vedettes van een typisch volksver maak dat alleen in deze con treien plaatsheeft: de course a la cocarde; zeg maar de run om de rozet. Het spel is spectaculair. De toreador uit de Spaanse are na is vervangen door een vreedzamer raseteur. Met blote handen mag hij probe ren de rozet te plukken die aan een draadje tussen de horens van het monster is gespannen. Tourneurs (draaiers of afleiders) kun nen assisteren door de stier in een voor de raseteur gun stige aanvalslijn te lokken. Blauwe plek Voordat de professionals hun behendigheid tonen (een top-raseteur vangt zo'n 10.000 gulden per optreden) wordt de arena opengesteld voor lokale durfals en toeris ten. Voor hun veiligheid zijn de liervormige horens van de jonge stieren beschermd met rubberen bollen. „Het enige risico dat ze lopen is een blauwe plek of een kneuzinkje", lacht Henri Laurent op voorhand. Leo van der Bom, een 25-ja- rige student uit 's Graven deel is niet bang. Uitdagend gaat hij recht voor Vachette staan, een drie jaar oude tur bo-koe. „De truc is het beest op haar verkeerde been te zetten", weet een kenner op de tribune. Maar het is te laat voor Leo. Tot groot ple zier van het publiek krijgen we een remake van de Vlie gende Hollander. Leo wordt geschept, olé. Enigszin con fuus komt de dappere stu dent overeind. Vachette heeft dan al weer een tour- neur in het vizier. Epos Anders dan bij hun Spaanse neven kan de carrière van een Camarguestier vele ja ren duren. In zijn prachtige provencaalse dialect vertelt Henri Laurent het epos van Goya, de trots van de mana de en superstar op menig dorpsfeest. Een nobeler stier was er niet, aldus Laurent. Goya heeft alle onderschei dingen gewonnen die er be staan. „Zijn fanclub, de Vrienden van Goya, heeft een inzameling gehouden voor een standbeeld op ware grootte. Het staat in Beaucai- re, het geboortedorp van mijn vader, de oprichter van de manade. Zelfs een minis ter heeft bij zijn leven nooit zo'n mooi standbeeld gekre gen". Goya stierf van ouderdom. De stier werd begraven op het landgoed, onder zijn lie velingsboom. De nieuwe ve dette komt uit dezelfde fa milie en heet Filou. Hij is een rechtstreekse afstamme ling van de gevreesde Lustic die als enige stier buiten concours is verklaard. De onvermijdelijke vraag naar dierkwellerij wordt be antwoord door de jonge Pa trick Laurent, toekomstig ei genaar van Les Marquises: „Onze stieren hebben elk een domein van drie hecta re. Zijn ze niet goed genoeg dan gaan ze naar het slacht huis, net als jullie Hollandse koeien. Maar het grote ver schil is dat onze stieren ten minste echt hebben geleefd". In de Camargue worden de stierengevechten niet besloten met een oor, maar met een rozet. FOTO: PERS UNIE WIELRENNEN Ronde van Frankrijk Twaalfde etappe: 1. Tebaldi (Ita) 242 km in 5 uur, 40 minuten en 54 secon den, 2. Perini (Ita) zelfde tijd, 3. Ar naud (Fra) 2.09, 4. Wegmuller (Zwl) 21.14, 5. Goessens (Bel), 6. Maassen (Ned), 7. Schurer (Ned), 8. Louviot (Fra), 9. Van Slycke (Bel), 10. Lemar- chand (Fra), 11. Martens (Bel), 12. Sorensen (Den), 13. De Wilde (Bel), 14. Yates (GBr), 15. Kelly (Ier), 16. Fi- danza (Ita), 17. Badolato (Ita). 18. Beuker (Ned), 19. Vandenbrande (Bel), 20. Lippens (Bel), 21. Museeuw (Bel), 22. Biondi (Fra), 23. Wilfried Peeters (Bel), 24. Pineau (Fra), 25. Fignon (Fra), 26. De Silva (Por), 27. Mottet (Fra), 28. Sergeant (Bel), 29. Kappes (BRD), 30 Hermans, 36. Hampsten (VSt), 44. Stevenhaagen, 46. LeMond (VSt), 50. Theunisse. 60. Siemons, 61. Delgado (Spa), 71. Tol- hoek, 84. Lubberding, 85. Hanegraaf, 88. Millar, 94. Manders, 95. Poels, 121. Lammerts, 122. Rooks, 124. Du- crot, 125. Nijdam, 127. Alcala, 128. Kleinsman, 142. Solleveld, 143. Breu- kink 145. De Rooy, 146. Van Vliet al len op 21.45, 152. Draaijer 26.53, 154. Van Orsouw 26.55, 157. Jakobs 26.55, 161. en laatste Roux (Fra) 41.58. Algemeen klassement: 1. Fignon 55.52.15, 2. LeMond 0.07, 3. Mottet 0.57, 4. Delgado 2.53, 5. Hampsten 5.18, 6 Lejarreta (Spa) 5.51, 7. Bug- no (Ita) 6.03, 8. Millar (GBr) 6.42, 9. Alcala 6.46, 10. Rooks 6.59, 11. Kelly 7.03, 12. Theunisse 7.06, 13. Pascal Simon (Fra) 7.07, 14. Indurain (Spa) 7.48, 15. Caritoux (Fra) 9.58, 16. Je rome Simon (Fra) 10.36, 17. Muller (Zwi) 11.27, 18. Pino (Spa) 11.33, 19. Echave (Spa) 11.34, 20. Criqulelion (Bel) 11.41, 21. Mare Madiot (Fra) 11 44, 22. Zimmermann (Zwi) 12.35, 23. Fuerte (Spa) 12.48, 24. Cubino (Spa) 14.19. 25. Arnaud 15.08, 26. Cornillet (Fra) 15.29, 27. Philippot (Fra) 15.47, 28. Camargo (Col) 17.10, 29. Bauer (Can) 17.12, 30. Rüttimann (Zwl) 17.27, 31. Herrera (Col) 19.42, 43. Anderson (Aus) 28.35, 52. Ducrot 34.09, 59. Breukink 36.22, 61. Ste venhaagen 37.02, 89. Solleveld 47.03, 90. Tebaldi (Ita) 47.55, 95. Tolhoek 48.44, 98. Van Hooydonck (Bel) 49.33, 107. Maassen 52.08, 119. Manders 56.16, 122. Hanegraaf 57.22, 124. Nijdam 57.32, 128. Lam merts 59.39, 132. Schurer 1.02.40, 136. Van Orsouw 1.03.35, 138. Kleinsman 1.04.30, 139. Poels 1.04.32, 140. Jakobs 1.04.38, 144. Beuker 1.05.28, 146. Siemons 1.06.23, 147. Van Vliet 1.06.53, 148. Wampers (Bel) 1.07.46, 149. Lubber ding 1.08.12, 150. Draaijer 1.08.33,i 153. De Rooy 1.11.15, 155. Hermans 1.14.08, 160. Nijboer 1.17.37, 161 en laatste: Vanotti (Ita) 1.18.29. Puntenklassement: 1. Kelly 182, 2. De Wilde 142, 3. Fidanza 112, 4. Skibby (Den) 80, 4. Planckaert (Bel) 79, 6. Bauer (Can) 78u7. Rooks 76, 8. Anderson 76, 9. Da Silva (Por) 74, 10. Museeuw (Bel) 74. Bergklassement: 1. Theunisse 154, 2. Millar 136, 3. Delgado 116, 4. Mottet 107, 5. Indurain (Spa) 106, 6. Rooks 95. 7. Herrera 83, 8. LeMond 73. 9. Caritoux (Fra) 52, 10. Fuerte (Spa) 41. Tussensprintklassement: 1 Kelly 51, 2. Tebaldi 50, 3. Arnaud 35, 4. Perini 30, 5. Gayant (Fra) 21. Dagploegenklassement: 1. Stanga 17.46.12, 2. Boifava z.t., 3. Echevarri 2.09, 4 Godefroot 21.19, 5. Legeay 21.35, 6. Priem 21.40, 9. Raas z.t, 12. Gisbers 21.45, 20. Post z.t. Algemeen ploegenklassement: 1 Echevarri 167.39.33. 2. Gisbers 10.56, 3. Minquez 20.12, 4. Guimard 20.26, 5. Vallet 23.25, 18. Raas 1.30.26, 19. Priem 1.44.53. 20. Post I.56.22. Combinatie-klassement: 1 Kelly 78, 2. Indurain 57, 3. Theunisse 52. Uitgevallen: Van Aert (Ned), Van Ho len (Bel-sleutelbeenbreuk), Kimmage (Ier), Lllholt (Den). Tour des Femmes Tweede etappe: 1. Knol (Ned) 86 km in 2 uur. 7 minuten en 27 seconden (gem. snelheid 40,486 km/pur), 2. Longo (Fra) zelfde tijd, 3. Bandlni (Ita) 0.02, 4. Neil (Can), 5. Pletsjakova (Sov), 6. Kelly-Way (Can), 7. Ellas (VSt), 8. Slmonnet (Fra), 9. Goelgoei- leva (Sov), 10. Paulltz (BRD), 26. Mo nique de Bruin, 30. Loohuis, 31. Van Moorsel, 42. Canins (Ita) allen op 2 seconden, 48 Westland 4.35, 63. Pe tra de Bruin 10.07. Algemeen klassement: 1 Knol 4 uur. 3 minuten en 12 seconden, 2. Longo 0.17, 3. Elias (VSt) 0.34, 4 Paulitz 0.35, 5. Bankattis (VSt). 6. Zack (VSt). 7. Kelly-Way 0.36, 8. Thompson (VSt), 9 Tobin (VSt) 0.37, 10. Van Moorsel, II. Canins 0.39, 14. Loohuis 0.40, 19 Monique de Bruin 0.41, 46. Westland 5.14, 63. Petra de Bruin 10.50

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7