André Truyman kijkt naar rol kerk tijdens Franse Revolutie JADIO/TELEVISIE EeidwQowuvnl VRIJDAG 14 JULI 1989 PAGINA 15 fieuw bloed bij NOS-Journaal" ILVERSUM Het „NOS- lumaal" heeft twee nieuwe rrespondenten in het buiten lid. Paul Sneijder gaat zijn erk doen vanuit Washington, ij volgt daar Charles Groen- lijsen op die .zoals bekend, esentator wordt van het euwe Nederland 3-program- a „NOS-Laat". artin Levendig wordt cor espondent in Moskou. Hij be- n zijn werk voor de NOS op uli, maar is al sinds begin dit ir in de Russische hoofdstad vestigd als correspondent n onder meer Veronica-ra- Beide correspondenten an ook werken voor „NOS- lat". !BC Enterprises oekt winst DNDEN BBC Enterprises, commerciële tak van de ïgelse staatstelevisie, heeft t afgelopen jaar 81 procent nst geboekt. De grootste rkoopsuccessen waren de mische tweede wereldoor- ;-reeks „'Allo Allo!", die nu 28 landen op het scherm irdt gebracht en „Bergerac", inmiddels in het Frans en tits is nagesynchroniseerd, nerika blijkt ook vaste klant zijn. Behalve series als „A rfect Spy" en „Supersense" irdt „EastEnders" uitgezon- n op dertig niet commercië- Public Broadcasting Stations or heel Amerika. Ook met IC-video en BBC-boeken at het goed. Zo is „Watch th mother" de best verkoch- video in Engeland. James nold-Baker van BBC Enter- ises laat weten: „We zijn lop bezig onze activiteiten t te breiden, zodat we ook in toekomst onze vaste grip op markt kunnen behouden". imple Minds ij MTV WSTERDAM Het muziek- ition MTV zendt vanavond 'he Street Fighting Years" n Simple Minds uit. Het gaat een half uur durend pro- amma (19.30 uur) over de iropese tournee van de hotse groep. TV stuurde fans uit Europa, ipan, Australië en Amerika lar de Bercy in Parijs en mde niet alleen deze ont- .oeting, maar sprak ook met inger Jim Kerr. Nummers ie in de Franse hoofdstad 'ërden verfilmd zijn „Street o Fighting Years", „Wall Of 've" en „Santify Yourself". De Koninklijke Revolutie van 1789. Documentaire. KRO-televiaie. Ned. 1 om 22.40 uur. Vrijdag. HILVERSUM De tweehon derdste verjaardag van de Re volutie wordt vandaag op uit bundige wijze gevierd in Frankrijk. Maar behalve dat het overal feest is, krijgt deze belangrijke periode uit de ge schiedenis ook op andere ni- veau's alle aandacht. Zo ver schenen in de afgelopen maan den veertienhonderd nieuwe boeken over deze periode, werden er honderden radio programma's over gemaakt en kun je geen televisie-zender aanzetten of de kreet „vrij heid, blijheid, broederschap" galmt door de kamer. De KRO draagt vanavond zijn steentje bij met een indringen de documentaire die André Truyman maakte onder de ti tel „De koninklijke revolutie van 1789". Hij brengt die Franse Revolutie niet zonder humor in beeld, maar moest al snel concluderen, dat hij dat tijdperk onmogelijk in vijftig minuten kon behandelen. An dré: „Daarom heb ik er wat as pecten uitgelicht. In mijn do cumentaire gaat het vooral om de rol van de kerk van toen en de consequenties die dat heeft voor de kerk van van- Hoofdpersonen Een van de hoofdpersonen uit dit revolutie-verhaal, de dorpspastoor Bernard Alexan dre, zegt daarover: „Tijdens het ancien régime van de laat ste Bourbon-koning Louis XVI stonden de priesters net zo in de kou als nu. Dat krijg je als er geen plaats is voor een dia- Truyman beperkt zich in zijn documentaire tot het jaar 1789 „omdat het zo'n interessante periode was. In dat jaar werd de Bastille bestormd. Toen al begon het hervormingsproces, dat de koning niet kon stop pen. In januari liet hij de Sta- ten-Generaal kiezen, zij het nog met drie standen: adel, clerus en bourgeoisie, later kwam er stemrecht voor man nen uit alle lagen van de be volking, de priviléges van adel en bisschoppen werden afge schaft onder druk van het volk en de lagere geestelijken, er kwam een verklaring van persvrijheid en van gods dienstvrijheid. Kortom er wer den de eerste schreden gezet op weg naar de democratie". „Als rode draad heb ik geko zen voor de mensenrechten en daarbij de rol van de kerk en de relatie tussen de kerk en de mensenrechten betrokken. Ik wil weergeven wat er in die periode leefde, terwijl ik mij hardop afvraag wat de ver worvenheden van de revolutie voor de wereld en de kerk van nu zijn. Hopelijk gaan andere omroepen in op andere aspec ten van die revolutie zodat de geïnteresseerde kijker een compleet beeld krijgt van die periode". FOTO: KRO „Ik ben ontzettend lang met de voorbereidingen van dit werkstuk beziggeweest. Zo lang zelfs dat ik er een boek over zou kunnen schrijven, zo veel kennis heb ik vergaard. Maar ik ben filmmaker, dus stop ik mijn ervaringen in een scenario en niet in een manus cript. Bovendien zou een uit gever misschien wel geïnteres seerd zijn, maar niet als ik daar tegen het einde van het jaar mee kom". „Ik heb drie versies gemaakt van dit werkstuk en heel veel moeten schrappen. Ik had driehonderd uur beeld en zo'n tweehonderd bladzijden aan tekst. Daar is dus vijftig minu ten van overgebleven. Waar ik nu vurig op hoop is dat ik een Franse versie kan maken voor de RTBF bijvoorbeeld, die kan ik dan gelijk verkopen aan Canada". Journalistiek André Truyman koos bij het vervaardigen van „De konink lijke revolutie van 1789" voor een journalistieke aanpak. Hij laat de Franse Revolutie op drie niveau's zien. Om daarbij heden en verleden te binden, bouwt hij zijn documentaire op aan de hand van een groot aantal gesprekken. Zo praat hij met Robert Badinter, oud minister van Justitie, in wiens tijd de doodstraf werd afge schaft. Badinter is nu presi dent van de Grondwettelijke Raad. „Met hem praat ik over de afschaffing van de privilé ges in 1789, maar ook over het kiesrecht en over de betekenis van de mensenrechten toen. Met Claude Geffré, een domi nicaan en een van de hoofdre dacteuren vap het internatio naal theologisch tijdschrift Concilium, heb ik het over de rechten van de mens binnen de kerk". De eerder genoemde Bernard Alexandre, een pastoor uit de buurt van Le Havre, blijkt de meest boeiende verteller. Hij heeft zich verdiept in de revo lutie en heeft er ook een boek over geschreven. „Alexandre is hartpatiënt, veelal heel moe, maar hij bleek toch bereid ons twee dagen ten diensten te Truyman laat ook het „gewo ne" volk aan het woord. Daar voor bezocht hij een tentoon stelling over persvrijheid in Parijs. ,,Uit de verdeelde en emotionele reacties bleek hoe zeer de gedachten van de re volutie, waaraan honger ten grondslag lag, nog leeft in Frankrijk. De herdenking blijkt vooral propaganda te zijn voor het huidige bewind en voedt het Franse chauvinis me. En daar maakt de com mercie dankbaar gebruik van. Maar ondanks deze ciële uitwassen, is er wel dege lijk een reden om te herden ken tenslotte preekte de revo lutie voor het eerst dat alle gelijk zijn". HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 Journaal. KRO 17.40 Mars- en showwedstrij- den WMC '89, verslag van deze wedstrijden in het ka der van het 11e Wereldmu ziekconcours in het Ro- dastadion in Kerkrade. 18.00 Muppetahow. Gast: Bob Hope. 18.25 Noordzee, internationale serie over de druktste en meest bedreigde zee van de hele wereld. Afl.1: Alles hangt met alles samen. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.16 De grapjas (Gagman), slapstick uit de doos van Juraj Herz. Afl 2. 19.40 Lekker weg, toeristisch magazine. Afl.: Het Hoge Land van Groningen. 20.05 Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra- 20.30 Avonturen van een dame (The adventures of a lady), 6-delige Frans/Engelse se rie. Afl. 3: Amerika. De ont snapping is gelukt, maar ondertussen is Griffard ge trouwd met Jeanne. Hij moet nu Louisbourg verla ten om zich bij Faucillon, Ann, Richter en Barnabè te kunnen voegen. 21.25 Brandpunt, actualiteiten rubriek. 21.55 Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl.: Het toneelstuk. De bewoners zin druk be zig met het instuderen van een toneelstuk, maar over de rolverdeling is men het nog helemaal niet eens. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 De Koninklijke Revolutie van 1789, documentaire over het belang van de eerste jaren van de Franse Revolutie, en de betekenis ervan voor de mensen van 200 jaar later. NCRV 23.30 De bevrijders (The Libera tors), Amerikaanse tv-film uit 1987 van Kenneth Johnson. Met: Robert Car- radine, Larry B. Scott, Re- nee Jones e.a. Het Zuiden van Amerika, voor de Bur geroorlog. De blanke John Fairfield en de zwarte ex- slaaf Bill Jackson zijn vrienden door dik en dun. Zij zetten dan ook een on dergrondse beweging op gericht tegen de slavernij. 01.05 Einde. NEDERLAND2 TROS 15.30 Diamond Award Festival gepresenteerd door Lin da De Mol. Afl. 2. 16.11 Hoe later op de avond - met Annie M.G. Schmidt, praatprogramma met Wim Bosboom. 16.51 Sport in steentjes, serie korte filmpjes over en met humoristische blik op di verse populaire sporten, uitgevoerd in bouwsteen tjes! Afl.: Gymnastiek/Ge wichtheffen. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl. 10: Het absolute einde. Herta Kolka wordt bij haar auto vermoord. De dader komt waarschijnlijk uit haar familie- of kennis senkring, maar er volgt nog een moord. 18.00 Suske en Wiske teken filmserie. Afl. (slot): Suske en Wiske en de windbre kers (5). 18.20 Familie Oudenrijn serie. Afl. 14 (slot): Computers Robert Carradine (links) speelt in „De Bevrijders" (The Libera tors) de planter John Fairfield, die bevriend raakt met zijn ex- slaaf Bill Jackson (rechts), gespeeld door de acteur Larry B. Scott. Beiden riskeren hun leven voor de bevrijding van slaven. Ned. 1, 23.30 u. 18.46 18.58 19.04 20.00 20.28 en rock roll. Niemand weet de code van het com- puterverkeersprogramma en het huis van de Ouden rijns wordt gekraakt. Heathcliff Co., teken filmserie. Afl.: Dr. Heath cliff Mr. Spike. Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl. 11: Een (on lustig dagje vissen. Knight Rider Ameri kaanse serie. Afl.: Onroe rend goed. De entertainer Conners wil met een con cert geld inzamelen om de wijk, waar hij is opge groeid, op te knappen. Makelaar Sanford wil daar echter wolkenkrabbers bouwen. NOS [SJournaal. TROS H Op volle toeren, mu ziekprogramma met Ne derlandstalige hits. Pre sentatie: Chiel Montagne. Jongbloed en Joosten, hoogtepunten uit het nieuws gepresenteerd door Astrid Joosten en Jaap Jongbloed. TROS weekendfilm: San ta Fe trail, Amerikaanse western uit 1940 vna Mi chael Curtiz. Met: Errol Flynn, Olivia de Havilland, Ronald Reagan e.a. De vrienden Stuart en Custer zitten op de militaire aca demie West Point en ze vechten samen tegen John Brown, die de slaven be vrijden wil. Ze worden ook beiden verliefd op hetzelf de meisje. NOS Journaal. Einde. NEDERLAND 3 17.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 200 Jaar Franse Revolu tie, samenvatting van de viering van de 200-ste ver jaardag van de Franse re volutie. Commentaar: Phi lip Freriks. 18.30 Sesamstraat. 18.47 Floris, jeugdserie. Afl.5: De harige duivel. Wanneer Jeroen Bosch een schilde rij heeft gemaakt voor Phi lips de Bourgondiër, be sluit lange Pier het te ste len - maar hij is erg bijgelo vig... 19.17 Studio Sport, samenvat ting Tour de France. 20.00 Journaal. 20.29 Avondvoorstelling: An drea Chenier, opera van Giordano, uitgevoerd door het Koor en Orkest vn La Scala o.l.v. Riccardo Chail- ly met sol. 22.41 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. 22.56 Journaal. 23.06 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.11 Einde. IRT 1 00 Flipper, Amerikaanse jeugdse- 25 Juke Box. 30 Webster Amerikaanse serie. .55 Nieuws. .00 Tik Tak animatieserie. 05 Plons 10 Speel op sport Serie jeugd programma's over sport., Van daag: Turnen. 00 Uitzending door derden, pro gramma van de Vlaams Natio nale Omroepstichting. 25 Mededelingen en programma overzicht. 30 Nieuws. 00 Buren (Neighbours), Australi sche serie. Afl.148. 45 Twee steden (The tale of two cities), 2-delige Frans/Britse tv-film van Philippe Monnier. Deel 1. Met: James Wilby, Xa- vier Deluc, Serena Gordon e.a. Dr. Alexandre Manette wordt vrijgelaten na een jarenlang verblijf in de beruchte Bastille. 10 Intermezzo. 25 Kunst-zaken. 30 Nieuws. Aansl. Ritverslag Ron de van Frankrijk. 50 Weerbericht. Aansl.: Paarden- kóersen. 55 Cours privé (Franse speelfilm uit 1986 van Pierre Granier- Deferre. Het aanzien vande mooie lerares Jeanne Kern krijgt een ferme deuk, als com promitterende brieven en fo to's in handen komen van haar directeur, collega's en ouders van leerlingen. 25-00.30 Coda, Mijn gedichten zijn geen molotovcocktails, van Romain John van de Maele. RT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 25. 28 Programma-overzicht. .30 Nieuws. 00 Tenuto, laatste van drie con certavonden met de laureaten van Tenuto 1989, rechtstreeks vanuit de Grote Concertstudio aan het Flageyplein te Brussel. 1. Ouv. Die verkaufte Braut, Smetana. 2. Hoboconcert, Ma- rinu uitgevoerd door Griet Cor nells. 3. Celloconcert opus 104, Dvorak uitgevoerd door Jan Sciffer. m.m.v. het BRT- Filh. Orkest o.l.v. Fernand Ter- by. Presentatie: Regine Clau- waert. (Zie STEREO BRT-1 ra dio). 30-00.00 La Marseillaise, recht streekse uitzending n.a.v. 200 jaar Franse Revolutie vanaf de Champs Elysées. DUITSLAND 1 15.30 Tagesschau. 15.35 EJCIown Ferdinand und die Rakete, jeugdspeelfilm uit 1966 van Ota Hofman en Jin- drich Poolak. 16.45 ARD-Sport extra. Wielrennen: Tour de France, 13e etappe: Montpellier-Marseille. Com mentaar: Jürgen Emig en Her- bert Watterott. (Eurovisiebeel- 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Der Arzneimittelvertreter. 18.13 Gliicksbringer. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und heute, actualiteiten. 18.52 Hart aber herzlicht (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Schnüffeleien. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 UTagesschau. 20.15 Wer hat unseren Dinosauriër geklaut? (One of our dinosaurs is missing), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Robert Stevenson. Met: Peter Ustinov, Helen Hayes, Clive Revill e.a Als de Chinese geheime dienst het skelet van een dinosaurus uit een Londens museum ont voert omdat er een microfilm in zit, krijgt men te maken met drie vastbesloten oude dame tjes. Eén ervan is namelijk de vroegere kinderjuffrouw van Lord Southmere, die de gehei me formule in het skelet heeft verstopt. Aansl.: Tagesschau. 21.50 Plusminus, economisch maga zine met o.a. reportage over de economische top in Parijs. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten programma, met Bericht aus 23.00 Sportschau. 23.30 La Marseillaise, documentaire over de parade t.g.v. de viering van het 200-jarig bestaan van de Franse Revolutie. 00.00 Ein Single kommt selten al- lein (The lonely guy), Ameri kaanse speelfilm uit 1984 van Arthur Hiller. Met: Steve Mar tin, Charles Grodin, Judith Ivey e.a. Nadat zijn vriendin hem de bonds heeft gegeven, leidt Larry Hubbard In Manhattan een vrijgezellenleven, dat bij lange na niet zo rooskleurig blijkt te zijn als het vaak wordt voorgesteld... Het tij keert pas als zijn eenzaamheid hem tot een bestseller inspireert, en Larry plotseling razend popu- 01.30 Tagesschau. 01.35 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.40 Einde. TBF 1 DUITSLAND 2 L'écran des daag met de jeugdfilm „Les enfants de la liberté". 3 Journaal. 3 Ce soir, Waalse actualiteiten. 3 Journaal Special Franse Revo lutie, rechtstreeks vanuit Pa rijs: en Weerbericht. 3 Wielrennen: Tour de France, samenvatting 13e etappe. 3 Jeux sans frontières, steden- spel. Vandaag vanuit Nice. 3 Bicentaire de la Revolution Francaise: La Mareillaise, ope ra-ballet ter gelegenheid van het feit, dat 200 jaar geleden de Franse Revolutie uitbrak. 0-00.15 Paardenkoersen, laatste journaal en weerbericht. 15.28 Mit dem Wind um die Welt, documentaire jeugdserie. Afl. 3: Südseezauber und S.O.S. 16.10 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Peter Hahne. 16.25 Freizeit, vrijetijds-magazine. Vandaaag: natuurbescherming en -geneeswijzen: Plantenver- kenningen in de Alpen. 16.55 Heute. Aansl. Aus den Lan- 17.10 Jagdszenen in Hollywood, (Tom Jerry), tekenfilmserie. 17.T5 Sommerfestival im ZDF Western: Der letzte Bandit (1) (Billy the Kid), Amerikaanse western uit 1941 van David MillerMet: Robert Taylor, Bri an Donlevy, Ian Hunter e.a. Bil ly the Kid ontmoet tijdens een veeroof zijn oude vriend Sher wood. Via hem kan Billy op de ranch van Keating werken. Als Keating en enkele anderen vermoord worden, vervalt Billy in zijn oude gewoonte en moordt hij zijn vijanden uit. Der letzte Bandit (2). Programma-overzicht. Heute. Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke. Eurocops, Duitse politieserie. Afl.: Zahltag bei Nacht. Tijdens een nachtelijke actie wordt een collega van hoofdcommissaris Dorn doodgeschoten. Elk spoor van de dader, die per taxi gevlucht is, ontbreekt. Showfenster, amusementsma gazine. Heuto-Journal. Aspekte, le jour de gloire est arrivé" - Paris feiert die Revolution, rechtstreekse re portage vanuit Parijs, waar herdacht wordt dat 200 jaar geleden de Franse Revolutie uitbrak. Sommerfestival im ZDFD - Film total verrückt: Catch 22 - Der böse Trick (Catch 22), Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Mike Nichols. Met: Alan Arkin, Martin Balsam, Richard Benjamin e.a. In 1944 heeft een bommenwerperseskader even de tijd om over de oorlog na te denken. Ze kunnen ech ter niet anders dan doorgaan, want in hun contract is de Catch 22-clausule opgenomen. Deze verbiedt hen te stoppen, tenzij ze gek zijn. Maar als je kunt eisen te willen ophouden, kun je niet gek zijn. Heute. DUITSLAND 3 Teletekstoverzicht. HBulldog Drummond: Der ex plosive Koffer (Bulldog Drum- mond's rebenge), Amerikaanse speelfilm ,ut 1937 van Louis King naar The return of Bull dog Drummond van H.C. 'Sap per' McNeile. Der Schatz ist vergoldet, Duit se schlagers. 200 Jahre Französische Revo lution: Zwlschen Mönchzelle und Guillotine, filmportret van de Duitse Jacobijn Eulogius Schneider. Links und rechts vom Aqua- tor - Special. Klemons und Klementinchen, die Ganse vom Mühlental, jeugdserie. Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Afl.: Landplatz Düs- seldorf. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt' Düsseldorf. 200 Jahre Französische Revo lution Französische Maler des 19, Jahrhunderts, fllmpor- tret van de schilder Jacques- Louis David. West 3 aktuell. Köpfe, Könner, Kulissen: Arzu Tokler, filmreportage ovet de ervaringen van een in Duits land opgegroeide Turkse 22.30 200 Jahre Französisch Revo lution: 1789 (1789), Franse speelfilm uit 1973 van Ariane Mnochkine. Met:'René Patrig- nani, Jean-Claude Penchenat, Maxime Lombard e.a. (Origine le versie met Duitse ondertite ling). 00.55 Laatste nieuws. BBC 1 17.10 Children's BBC met Andy Crane. Met: Puppy's further adventures. 17.35 Friday film special: Robin Hood Junior. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 News Room South East. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.30 My favorite year, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Richard Benjamin. Met: Peter O'Toole, Mark Linn-Baker, Jessica Har- 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.28 News room south east en weekend weerbericht. 22.30 Rockliffe's babies 10-delige serie. Afl. 4: Looking after your 23.25 Omnibus: Pipe dreams, docu mentaire over het nieuwe orgel voor de Kingston Parish Church in Surrey. 00.25 Golfkampioenschappen, sa menvatting. 00.55 The late film: Long weekend, Australische speelfilm uit 1978 van Colin Esggleston. Met: John Hargreaves, Briony Be- NieuwB en weerbericht, aansl.: Golf, open Schotse kampioen schappen. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. Golf, open Schotse kampioen schappen. One in four. DTrouble brewing, Engelse speelfilm uit 1939 van Anthony Kimmins. Met: George Form- by, Googie Withers, Gus Mac- Naughton e.a. Een krantedruk- ker komt valsemunters op het Gardeners world, tuiniersru- Weekend. Live from Paris, 2-delig pro- gramma vanuit la Marseillaise, waarin een indruk wordt gege ven van alle evenementen die in Frankrijk zijn georganiseerd t.g.v. de verjaardag van de be storming van de Bastille; en waarin gediscussieerd wordt over het effect van de Revolu tie op de kunst. Newsnight uit Parijs, actuali- teitenmagazin. Live from Paris, vervolg. Weerbericht. Discussion: The arts. DOrphèe, Franse speelfilm ut 1949 van Jean Cocteau. Met: Jean Marais, Marie Déa, Maria Casarés e.a. Einde. Ondertiteling via Teletekst IE Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending I Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL BRT 1 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Tour de France. 20.00 Scottish Open Golf. 22.00 Australian Rugby League. 23.00 Surfer Magazine. 23.30 Tour de France. 01.00 Close. 10.00 I.O. op zaterdag met om: 10.00 CD, een goed idee: Dat is ver gezocht. 10.30 Sociale zekerheid: Op non actief. 11.00 Zuid -Afrika II. 12.00 Pronto Quanto costa. 12.30 Basiseducatie: Victor en Peggy 12.45 Einde. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL Of! the Well. Hot Line. The Gobal Chart Show. Richard Diamond. Touristic Magazine. Hollywood Insider. Transmission. World News and Weather. In Concert Specials. World News and Weather and The Mix. 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 (E Hitparade im ZDF. 11.20 Cowboys. 11.50 Showfenster. 12.15 Plusminus. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Program ma-overzicht. DUITSLAND 2 09.30 [si Programma-weekoverzicht. 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 IE Hitparade im ZDF 11.20 Cowboys. 11.50 Showfenster. 12.10 Nachbarn in Europa, interna tionaal magazine. Gast: Elettra de Salvo. 13.40 Diese Woche. weekjour- naal. (met ondertiteling). BBC 1 Geneve en Révolution ou Le Volcan au bout du Lac. A la Veille de la Révolution. Les Enfants de 89. Brèves et Météo Europèene. Rècrèation. Les aiguillages du rêve. Des Chiffres et des Lettres. Montagne. Journal Télévisó. Bicentenaire de la Révolution Francaise. Jeux de la Francophonie. Papier Glacé. Fin de Programme. 06.55 Rugby Union, Australië - Bri tish Lions, vanuit Sydney. 08.40 Open University. 09.30 Roobarb teken film. 09.35 Raccoons. 10.00 Up 2 U, kindermagazine gepresenteerd door Anthea Turner. 11.42 Weerbericht. 11.45 Grandstand, met Cricket: Ben son Hedges finales vanuit Lords; Paardesport: races vanuit Newbury; Zwemmen: ASA Kampioenschappen vanuit Coventry; Golf: Schotse Open Kampioenschappen vanuit Glenea- gles; Rugby union: Australië - British Lions vanuit Sydney. (14.00 Nieuwso verzicht). SKY CHANNEL RTL+ 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Sch'on, serie. 17.15 Die Jetsons, tekenfilmserie. Afl.: Rosey und der Muttertag. 17.45 RTL-Spiel. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. Afl.: Mort für eine Formel. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Die glorreichen Zwei (Houston Knirhts), Amerikaanse mis daadserie. All.: Efn schlechtes Madchen. 20.15 Unterröcke der Revolution. Afl. 1: Marat. Met: Richard Bohringer, Marie Trintlgnan, Francois Negret, e.a. Regie: Monique Annaud. 22.00 RTL aktuell. 22.10 Die Geschichte der Laura M. (Laura, les ombres de l'èté), Franse speelfilm uit 1979 van David Hamilton Met: Dawn' Dunlap, Maud Adams, James Mitchell e.a. 23.50 Miinnermagazin M e. 00.25 Unglaubliche Geschichten, serie ongelooflijke verhalen. Vanavond: Das schone Ster- 06.30 The Flying Kiwi. 07.00 The Nescafe UK Top 50. 08.00 Fun Fac tory. 12.00 Transworld Sport. 13.00 Wrestling. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hol lywood Insider. 13.30 The Mix Conti- MTV EUROPE 07.00 MTV! Videoclips en amuse ment. 10.00 Yol Mix. 10.30 Club MTV. 11.00-14.00 Maiken Wexe. 08.00 Konfetti, kinderprogramma. 08.30 Heathcliff, der Kater, teken filmserie. 08.55 Dennis, tekenfilmse rie. 09.20 Die Jetsons, tekenfilmserie. 09.45 Klack, kinderspelprogramma. 10.15 California Clan (Santa Bar bara), Amerikaanse serie. 11.00 Ex- plosiv, magazine. 11.40 Bornemanns Nahkastchen. 11.50 Tekenfilm. 12.00 Die Jetsons, tekenfilmserie. 12.20 Tekenfilm. 12.30 Klassik am Mittag, m.m.v. het RTL-orkest. 13.00 Heute bei uns. 13.05 Dennis, te kenfilmserie. 13.30 Rapido, muzlek- magazine voor de jeugd. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 VARA: Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 ledér heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS). 18.03 Rock Ballads. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws 20.02 Musica Nova. 22.00 Horizon. 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: Kom over en help ons. 21.00 Zicht op Israël. 21.20 Geloven met het oog op de toekomst. 22.00-22.25 De Vrije Gedachte (VRO). REGIONAAL Radio West: (Vla FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnlahd: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Podium: European Jazz En semble. 21.03 Folk. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Hitriders. 20.00 Zig Zag, pop. 22.05 Countryside. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital. 19.00 Kroniek 2. 20.00 Tenuto 1989 (zie TV 2). 21.45 Pianomuziek van Beethoven en Sjostakovitsj. 23.15 On the Bandstand: jazz. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Music Phone In. 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 14.06 Radio Tour de France. 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Tragiekmuziek. 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met.. 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden 09.30 FEDUCO/TELEAC: 19 30: Meer culturel in een land, 10.00: Hol landse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.20 Als mensen veranderen. 11.44 Beste van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Zeeland Tour 1989. Vanuit Breskens: 14.00 Jazz on the waterfront, 15.00 Water sport Surferssalon. REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, muziek en gasten. 11.02 DJ Wedstrijd, met een regionale dj. 12.02 Westpunt-muzlek non stop 13.02-14.00 Jazz met Fred Rackè. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoes- taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag. Radio Rijn mond: 10.03 Rijnmonds diep, achter gronden. 11.03 Jazz met Deelder. 12.03-13.00 Gezellig programma met Jan Rietman en gasten. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze: kritisch overzicht nieuwe platen. 11.03 Cocktail. 13.10 Radio Tour: Marseille-Gap. 18.10 Zangers zijn schrijvers. BRT 2 06.05 Welkom weekend 08.10 Wat doen we met het week- 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30 14.00 Radio Rfjswijck. 17.05 Vandamme's Beatbox. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.05 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude: Danzl, Hummel. 09.20 De muziekwinkel: Joh. Strauss. 1. Frühllngsstimmen, op. 410. 2 Suite Die Fledermaus. 10.00 Woord op zaterdag. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok: kinderkoren. 12.37 Tafelmuzlek: Zelenka, Rameau. 13.10 Belgisch Blaaskwintet met sol. 14.30 Op verzoek. 16.30 Nieuw uit de BRT-dlscotheek. 18.15 Tristano en Cou

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15