Oosthoutscholen in 1990 afgebouwd Voorhoutse burgemeester overleeft motie van afkeuring gemeenteraad Karin houdt badgasten in beweging Hasj verbrand COZV definitief naar Oegstgeest RAAD VOORHOUT SCHOORVOETEND AKKOORD Grotere kans op woning alleenstaanden Rijnsburg Ruzie over wegblokkade Meer profijt van 't Groot Proffijt LEIDEN OMGEVING QeidóaQowumt VRIJDAG 14 JULI 1989 PAGINA 13 HILLEGOM De partij hasj, die dinsdag morgen door de Hillegomse politie is aange troffen in een containercombinatie op het in dustrieterrein Horst ten Dael, is verbrand. Dat gebeurde in opdracht van het openbaar ministerie in Haarlem. Uit het eerste onder zoek van de politie en de douanerecherche blijkt dat de verdovende middelen vermoe delijk via Rotterdam over zee ons land zijn binnengekomen. De 5000 kilo hasjiesj waren van 'goede kwaliteit en had een waarde van 15 miljoen. Het onderzoek zet zich nog steeds voort en strekt zich uit in het binnen- en buitenland. De politie verwacht in de nabije toekomst nog meer arrestaties te verrichten. De Amsterdammer en de Hillegommer, die dinsdagmorgen werden aangehouden, wor den vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. OEGSTGEEST Wethouder H.A. Rijks ont zenuwde gisteravond tijdens de raadsvergade ring het gerucht dat de Centrale Opleiding Zieken Verzorgenden (COZV) niet naar Oegst geest zou komen. Vorige week werd namelijk bekend dat genoemde opleiding zich definitief gaat vestigen in het gebouw waarin zich thans nog de basisschool Bokkensprong/Oudenhof bevindt. Aan het gebouw wordt een vleugel aangebouwd waarvoor het heiwerk gedurende de zomervakantie wordt uitgevoerd. De komst van de verpleegstersopleiding zal niet op 1 ja nuari, maar op 1 april van het volgend jaar plaatsvinden. „Daardoor is de druk een beetje van de ketel", aldus wethouder Rijks. Het ge bouw komt per 1 januari leeg in verband met de verhuizing van de Oudenhofschool naar het schoolgebouw aan de Frans Halslaan. Aluminium- diefstal net verhinderd ALKEMADE Een partij aluminium strippen dreigde vannacht gestolen te worden bij een in aanbouw zijnde kas aan een parallelweg van de rijksweg A4. De politie zag tijdens een surveillance rond half drie een gehuurde vrachtwagen met open deu ren bij de half afgebouwde kas staan. Uit nader onder zoek bleek dat aluminium- strippen in de wagen gela den waren. De daders kon den niet worden achter- Verkeersdode in Boskoop BOSKOOP Een 79-jarige vrouw uit Boskoop is donderdag door een verkeerson geluk in haar woon plaats om het leven gekomen. De vrouw werd overreden door een vrachtwagen ge laden met grind, die achteruit reed. Uit een oogpunt van privacy wil de politie de identiteit van het slachtoffer niet be kend maken. Geen burgerraadsleden in commissies Rijnsburg RIJNSBURG De raadscommis sies in Rijnsburg krijgen geen bur gerraadsleden. Een voorstel hiertoe van de PvdA werd gisteren door de gemeenteraad verworpen. „Het gaat nu niet slecht, maar het kan altijd nog beter, nog democrati scher, zo legde de socialiste A. de Haas tevergeefs uit. De PvdA wil kiezen voor kwaliteit en begrijpt de aarzeling bij de andere partijen niet. Volgens G. Verhey van het CDA is het voorstel van de PvdA snel en makkelijk geschreven. „Er zijn alleen stellingen en uitlatingen geschreven zonder analyse". Vol gens Verhey schort het niet aan kwaliteit in de commissies. Progressief Lisse tegen te veel parkeerplaatsen LISSE De progressieve fracties van Lisse wil len niet al te veel parkeerplaatsen in het centrum van Lisse. Althans niet in het gebied waar voor heen de firma's Slotje en Eigenbrood waren ge vestigd. Op de hoek Kanaalstraat/Julianastraat verrijzen halverwege volgend jaar 15 apparte menten, wordt een pleintje aangelegd en is er ruimte voor ongeveer 40 parkeerplaatsen. Het college stelt dat met de sloop van de aanwezige opstallen en de aanleg van parkeerplaatsen kan worden begonnen. Het college stelt daarbij dat het om een tijdelijke aanleg gaat. „Wij verzetten ons tegen het collegevoorstel om op dit terrein de 27 parkeerplaatsen te creëren", aldus de heer W. Rosdorff gisteren in de gemeenteraad. „Als het nu een stuk of twintig parkeerplaatsen zouden zijn geweest, dan konden we ons misschien nog in het voorstel vinden, maar 37 vinden we toch echt teveel". Kluis gekraakt ALKEMADE Een kluis van een transportbedrijf aan de Langeweg is vannacht openge broken met een slijptol. Uit de kluis werd in ieder geval een fax meegeno men. De inbrekers kwamen binnen door aan de voorzij de van het bedrijf een raam op te bre ken. De eigenaar ontdekte de inbraak VOORHOUT De drie scholen in de nieuwe Voorhoutse wijk Oosthout mogen worden afgebouwd tot volwaardige scholen. Dat heeft de Voorhoutse gemeenteraad gisteren na een langdurige discussie besloten. Zowel de open bare school De Narcis als de protestant-christelijke school Oosthout krijgt straks acht lokalen. De rooms-katholieke school Emmaus krijgt zeven lo kalen, evenals de Andre- asschool in het oude dorp. Voorhout trekt hier een bedrag van ruim 3,2 mil joen gulden voor uit. De huidige protestant-christe lijke school in Oosthout be schikt op dit moment over twee lokalen. Er is toestem ming om de school uit te brei den met vier lokalen. Het schoolbestuur ziet echter geen kans deze lokalen te bouwen binnen het budget dat het rijk beschikbaar stelt. Dat kan wel als onmiddellijk zes lokalen worden aangebouwd waardoor de school in twee in plaats van in drie fasen wordt neergezet. Het schoolbestuur verzocht het college enige tijd geleden dan ook de laatste twee lokalen voor te financieren. Voor het Voorhoutse college, was dit aanleiding om ook de situatie bij de openbare school De Narcis in ogenschouw te nemen. Deze school beschikt over drie lokalen en mag er twee bijbouwen. Voorhout wil ook deze school uitbreiden tot acht klassen en drie lokalen voorfinancieren. In het geval van de katholieke Emmaus- school, die vier lokalen heeft maar uiteindelijk naar een ze- venklassige school wil, is de gemeente bereid een lokaal voor te financieren. De jaar lijkse kosten hiervan worden geraamd op ruim een ton voor de gemeente. Kans Wethouder B. Joon wees de raadsleden er gisteravond op dat de kans gegrepen moest worden om de Oosthoutscho len uit te bouwen tot volwaar dige scholen. „Als we het nu niet doen dan lukt het waar schijnlijk nooit meer", drong hij bij de raadsleden aan.„We willen scholen in Oosthout die de kinderen uit die wijk kun nen opvangen. We hebben ge kozen voor een dergelijk voor zieningenniveau dus laten we de scholen nu ook afbouwen. Anders krijgen we straks de situatie dat kinderen uit Oost hout in andere delen van het dorp naar school moeten", al dus Joon die meende dat een toekomstig overschot aan schoollokalen goed opgevan gen kan worden door het aan tal oudere lokalen in het oude dorp af te stoten. PvdA'er W. de Wit weigerde echter zich bij de visie van het college neer te leggen. Hij wees er op dat er nooit een be leidskeuze was gemaakt om de Oosthoutscholen uit te bouwen tot volledige scholen. „Die be slissing moet eerst genomen worden en dan pas kan een prognose worden opgesteld", meende de socialistdie ook scherpe kritiek uitte op de houding van het ministerie van onderwijs. Het ministerie had immers vastgesteld dat het openbaar, protestant christe lijk en katholiek onderwijs respectievelijk 11, 10 en 17 klassen nodig heeft in het jaar 2015. In de cijfers van het on derzoeksbureau Advisie, die een prognose heeft opgesteld voor de gemeente Voorhout, heeft het openbaar onderwijs echter 15 lokalen nodig. „Er zijn toch ontwikkelingen in de maatschappij dat steeds min der mensen zich binden aan een kerkgenootschap. Het de partement begeeft zich opeen weg waarmee het zich eigen lijk niet mag bemoeien", meende De Wit die ook weinig voelde voor de financiële con sequenties van het voorfinan cieren van klaslokalen omdat Uitstel Hij pleitte voor uitstel van een beslissing, gesteund door A. Lap van de PPR en J. Beelen van Gemeentebelangen. Ook de VVD was niet helemaal ge lukkig met het collegeplan. „De VVD staat niet te trappe len om scholen te bouwen die voorlopig leeg staan", stelde VVD-woordvoerster G. de Rijk. De liberalen gingen uit eindelijk akkoord nadat bur gemeester M. van de Wouw nadrukkelijk had gesteld dat de bouw van de schoollokalen niet ten koste zou gaan van andere investeringen zoals de mogelijke bouw van een bi bliotheek. Het CDA sloot zich aan bij het collegevoorstel. Akkoord over tunnel LISSE Nabij de hoofd ingang van Keukenhof aan de Stationsweg in Lis se zal een voetgangerstun nel worden aangelegd. De kosten bedragen ruim 1,2 miljoen gulden. Het rijk is bereid daarvan 265 dui zend gulden voor haar re kening te nemen, mits de gemeente Lisse hetzelfde doet. Keukenhof betaalt de resterende helft. VVD en CDA gingen gisteren in de gemeenteraad ak koord met dit plan, de progressieven en SGP stemden tegen. „We vin den het ook van belang dat Keukenhof op het peil blijft zoals de stichting na tionaal en internationaal bekend staat en het vei ligheidsaspect hoort daar zonder meer bij", zo stelde W. Loos (VVD). De heer W. Nuijs (CDA): „We achten het van groot belang dat de verkeersveiligheid op die plaat^alle aandacht krijgt en bovendien zal het aanleg gen van de tunnel een ver mindering van de benodigde mankracht van de politie in houden", aldus Nuijs die vast stelde dat die politiemensen dan elders in het dorp van dienst kunnen zijn. De progressieven dachten er duidelijk anders over. „Wij hebben al eerder gezegd dat we totaal geen behoefte heb ben aan zo'n tunnel", aldus J. van der Voet. „De gemeente steekt een fors bedrag in dit ding en noodzaak ervan ont gaan ons volkomen". Van der Voet zei ook dat hij nog steeds niet de door het college beloof de uitleg heeft gehoord en dat er naar zijn mening wel ande re verkeersknelpunten in Lis se aan te wijzen zijn die meer prioriteit genieten en waarvan de eigen dorpelingen meer nut zullen hebben". Ook de heer J. Maljaars van de fractie SGP stelde zich tegenover het colle ge-voorstel op. „De gevraagde investering is ons veel te hoog", aldus Maljaars. Wethouder mevrouw J. Meu- lemans-Seelen (VVD) vertelde dat het raadsvoorstel mede op tafel lag omdat de reconstruc tie van de Stationsweg in het verschiet ligt. „Maar natuur lijk moet vooral in het oog ge houden worden, dat op dit punt grote drommen mensen oversteken. Gelukkig is er tot op dit moment nog niets ern stigs gebeurd, maar het aantal bijna-ongelukken is groot en we wachten liever niet op het moment dat het te laat is. Met de aanleg van de tunnel is het probleem in ieder geval voor goed de wereld uit. „De wet houder ging in tegen de op merking van de progressieven dat Lissers geen baat bij deze voorziening hebben. „Als ge meente zijn we verantwoorde lijk voor verkeersveilige situa ties in de gehele gemeente en ten behoeve van iedereen die hier kort of lang verblijft". GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA VOORHOUT De PvdA-fractie in de Voor houtse gemeenteraad heeft gisteravond een mo tie van afkeuring inge diend tegen burgemeester M. van de Wouw. Directe aanleiding was het over schrijden van het aantal geplande vierkante me ters in het nieuw te bou wen gemeentehuis van Voorhout. Volgens W. de Wit (PvdA) had burge meester Van de Wouw de raadsleden hiervan niet tijdig op de hoogte ge steld. Dit was reden voor hem om een motie van af keuring in te dienen die met acht tegen drie stem men werd verworpen. Volgens De Wit had Van de Wouw op 20 april een bouw- aanvraag ondertekend waarin zwart op wit stond dat het ge meentehuis 372 vierkante me ter groter zou worden dan in het programma van eisen was vastgelegd. De burgemeester had in een latere vergadering echter wel gezegd dat het hem niet bekend was dat het ge len. Dat was reden voor De Wit om het college tijdens de vorige raadsvergadering aan te vallen. Wegens afwezigheid van de burgemeester werd be sloten met de motie van af keuring, die toen door de hele raad werd ondersteund, te wachten tot de raad van gis teravond. Van de Wouw erkende gister avond de bouwaanvraag in derdaad te hebben onderte kend. „Ik heb toen niet gele zen dat het gemeentehuis een aantal vierkante meters groter zou uitvallen. Wel wist ik dat er aan de uiteindelijke bouw nog enkele plussen en minnen zouden zitten. U kunt mij ver wijten dat ik de bouwaanvraag beter had moeten lezen maar het is met een hele stapel ge woon meegetekend", aldus de burgemeester die pertinent stelde de gemeenteraad niet verkeerd te hebben voorge licht. De Wit trok de woorden van Van de Wouw toch in twijfel. „Een bouwaanvraag voor een gemeentehuis teken je niet elke dag", stelde hij na een korte schorsing van de verga dering. De PvdA-woordvoer- der verklaarde zich niet meer gebonden te achten aan een eerder genomen beslissing om trent de bouw van het ge meentehuis en ook uit de werkgroep te treden die zich bezig houdt met de bouw van het gemeentehuis. Tenslotte diende hij de motie van afkeu ring in, ondersteund door A. Lap van de PPR en J. Beelen van Gemeentebelangen. CDA en VVD schaarden zich niet achter de motie. W. Meijer (VVD): „Een motie van afkeu ring is een veel te beladen uit lating, ook al heeft deze affai re de nodige wrevel opgeroe pen. De VVD wil haar onge noegen hierover zeker uitspre ken". Het CDA wees er bij monde van P. Verdegaal op dat de burgemeester hooguit verweten kan worden dat hij de bouwaanvraag niet gelezen heeft. „De Wit kan ons niet overtuigen dat er doelbewust informatie is achtergehouden", meende de christen-demo craat. Straatpleinpakket voor De Waaier De nieuwe Warmondse school De Waaier is sinds gistermiddag een zogeheten Straatpleinpakket rijker. Een cadeautje van de gemeente ter gelegenheid van dé feestweek die rond de opening van de school gehouden is. Wethouder De Vos overhandigde het pakket onder toeziend oog van het voltallige bestuur van Veilig Verkeer Warmond. Het pakket omvat al lerlei hulpmiddelen bij de onlangs door De Waaier aangeschafte lesmethode „Straatwerk". Voor de onderbouw be staan deze hulpmiddelen uit grote speel goedverkeerslichten die op het school plein te gebruiken zijn. De werkelijke situ atie op straat is daarmee prima uit te beelden. Voor de bovenbouw zijn er vide obanden, muziekcassettes, liedjes en les pakketten. Ook voor de kinderen zelf had de wethouder een presentje, ledereen kreeg een paar stickers. FOTO: HENK VAN DEN ENDE RIJNSBURG De aan passing van woonruimte verordening is gisteren door de gemeenteraad van Rijnsburg goedgekeurd. De verordening is nu een stuk praktischer gewor den. De schaarste aan wo ningen en ook het aantal woningzoekenden groei en. Middels een punten systeem worden de wo ningen in het bloemen- dorp op een eerlijke ma nier verdeeld. Zo is er nu extra aandacht be steed aan de starters in de leeftijd van 24 jaar en ouder. Rijnsburg heeft zo'n 270 al leenstaanden geregistreerd staan als woningzoekenden. Voor deze categorie zijn niet zo veel huizen beschikbaar. „Eens in de twee maanden komt er wat vrij en dat zet na tuurlijk geen zoden aan de dijk", aldus wethouder W. Glasbergen gisteravond tijdens de raadsvergadering. Door middel van een aantal aanpassingen in het punten systeem wil men hieraan tege moet komen. Ook de huisves tingsproblematiek rond echt scheiding lijkt nu beter gere geld te worden. Bij aanvang van de procedure krijgt de ge dupeerde 10 punten toege kend, na een voorlopige rech terlijke uitspraak komen er nog eens 15 punten bij. Wan neer de echtscheiding defini tief is heeft men 50 punten en recht op een woning. Zo schets je eerder de problematiek" al dus Glasbergen. SASSENHEIM Een be- woner van Mecklenburg heeft gistermiddag om twee uur slaande ruzie ge kregen met een vrachtwa genbestuurder. De Sassenheimer wilde zijn straat verlaten maar zag de uitgang geblokkeerd door de vrachtwagen. De laatste werd gelost bij een bouwput. De be stuurder weigerde de vracht wagen weg te halen om de Sassenheimer er door te laten. Na een uur wachten werd het de Sassenheimer te machtig en er brak een vechtpartij uit. Ze werden gescheiden door ande re omwonenden. Karin van Marrewijk houdt de badgasten en Katwijkers deze zo mer bezig. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ZOMERACTIVITEITEN KATWIJK KATWIJK De zomer sportactiviteiten in Kat wijk worden dit jaar ge coördineerd door Karin van Marrewijk. Dezé pas afgestudeerde lerares li chamelijke oefening uit Honselersdijk verzorgt in het zomerseizoen zowel op het strand als op diverse plekken in Katwijk een grote variëteit aan „bewe gingsspelen". Alhoewel zij al sinds half juni in tijdelijk dienstverband is bij de gemeente Katwijk starten de echte activiteiten op het strand op 25 juli. Op deze dag is er een balonnenwedstrijd op het strandvak Willy Zuid. Zo zal Karin van Marrewijk op wisselende strandvakken di verse spel- en sportonderdelen verzorgen. Een nieuw element in dit sportieve circuit is het zogenaamde „beach-robic": be wegen op muziek op het Kat- wijkse strand. Een bekend on derdeel van het vorig jaar dat ook dit jaar terugkeert in de zogenaamde „vliegende briga de". Behalve de bekende bal spelen en andere sportieve on derdelen overdag op het strand organiseert Karin van Marrewijk in samenwerking met veel vrijwilligers van de diverse sportverenigingen ook wederom 's avonds sporten in verschillende Katwijkse wij ken. Om de start van het nieuwe „sportieve" zomerseizoen gis teren niet onopgemerkt voor bij te laten gaan waren zestig leerlingen van de Boorsma- school genodigd een ballon op te laten van af het strandvak voor de Voorstraat. Het kleur rijke schouwspel kan voor en kele leerlingen nog een „staar tje" krijgen, want het kaartje dat van de verst verwijderde lokatie teruggestuurd wordt is tevens een winend lot van een leuke attractie. Voor informa tie over de sportactiviteiten in het zomerseizoen kan altijd ge beld worden met de afdeling sportzaken op het gemeente huis in Katwijk, telefoon 50590. OEGSTGEEST Het so ciaal-cultureel centrum in de Oegstgeester wijk Haaswijk, beter bekend als 't Groot Proffijt, moet worden aangepast, zodat het gebouw aantrekkelij ker wordt voor eventuele huurders. Het gaat om de aanschaf van kleine tafels, een betere be lichting van het podium, uit breiding van de ventilatieca- paciteit, een gepaste buiten verlichting alsmede het aan brengen van een naamsaan- duiding. Het pakket van maat regelen kost Oegstgeest in eer ste instantie rond 59.000 gul den. De gemeenteraad ging er gisteravond mee akkoord. Eerder had wethouder H.A. Rijks al te kennen gegeen dat er ten aanzien van genoemd centrum meer marktgericht gewerkt moet worden. Het te kort op de exploitatie bedroeg het afgelopen jaar 40.000 gul den en bij ongewijzigd beleid is dit een blijvende zaak. Mevrouw De Vroomen-Den Boer (CDA) verklaarde het gisteravond eens te zijn met het voorstel van burgemeester en wethouders de huidige be heerscommissie nog een drie tal jaren te handhaven, waar na opnieuw zal worden bezien of een wijziging in de beheers structuur wenselijk dan wel noodzakelijk is. De socialist Wegman verklaarde er twij fels over te hebben of de hui dige beheersstructuur er toe leidt dat het centrum efficiënt beheerd zal worden. „Omdat er weinig prikkels van uit gaan. Hij stelde voor om niet na drie maar reeds na één jaar te bekijken in welke mate de structuur van invloed is op de exploitatie. De radicaal Van Eisen stelde dat het gebouw primair voor sociaal-culturele doeleinden wordt gebruikt en dat men dan niet op de eerste plaats over geld moet gaan praten. Hij verklaarde het eens te zijn met mevrouw De Vroomen waar deze waar schuwde voor vercommerciali sering van het geheel. De libe raal Kamphuisen: „Het ge bouw is nog onvoldoende po pulair anders zouden wij deze discussie niet voeren". Nieuw onderkomen voor damherten LEIDSCHENDAM Voor de Stichting Scouting Damherten zal aan de Van Ruysdaellaan in Leidschendam een geheel nieuw onderkomen worden gebouwd. De gemeenteraad wordt hiervoor binnenkort een krediet van 275.000 gulden gevraagd. De VVD heeft in de betreffende raadscommissie bezwaar gemaakt omdat het hier ging om een club met slechts zestig leden. Bovendien zou de financiering uit het fonds sociaal-culturele accom modaties betekenen dat dit fonds nagenoeg is uitgeput. De twee houten keten in het Heempark Rusthout die de damherten nu in gebruik heb ben' zijn totaal vervallen. Her stel zou enkele tienduizenden guldens kosten. De gemeente wil verder 70.000 gulden beschikbaar stellen voor de verbouwing van de voormalige school De Regen boog aan de Valkenhof in de wijk Duivenvoorde. Het ge bouw wordt voorlopig ter voor muziekonderwijs beschikbaar gesteld aan de Stichting Vrije Academie Vlietstreek. De stichting krijgt mettertijd door nieuwbouw aan de huidige ruimte aan het Fluitpolder- plein meer ruimte De school aan Valkhof zou dan worden afgebroken om plaats te ma ken voor woningbouw.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13