Hermans rekent af met vooroordeel TOUR Wagens Tour-karavaan trekken hortend en stotend door Frankrijk TOUR DE FRANCE Legioen condors uit Andes is gehalveerd Monique Knol pakt alsnog de gele trui Dagboek Montpellier en de grote ambities Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT QeidóaQowuvnt DONDERDAG 13 JULI 1989 PAGINA 7 BLAGNAC Degenen die zich in de Tourkaravaan verplaatsen met een door sponsor Fiat beschikbaar gestelde auto, trekken hortend en stotend door Frank rijk. Na 36 jaar lang amper negatieve re acties op het wagenpark te hebben ont vangen, regent hij dit jaar klachten bij de Tourdirectie, die in een nieuwe samen stelling ook een nieuwe autosponsor bin nenhaalde. Het Franse merk Peugeot werd ingeruild voor Fiat, nota bene een Italiaanse concurrent. Of de directeuren Jean-Marie Leblanc en Jean-Pierre Carenso daar nu zo gelukkig mee zijn, mag sterk worden betwijfeld. In de aanloop naar de Pyreneeën ontstonden er al legio mankementen aan de 300 Fiats van het type Croma, maar eenmaal in de bergen sloeg het noodlot op grote schaal toe. Het aantal auto's dat in de rit tussen Cauterets en Superbagneres bleef steden bedroeg het dagrecord van 22. De hape ringen varieerden van een kokende tot zelfs een opgeblazen motor, zoals PDM- ploegleider Jan Gisbers ondervond. Hij kon halverwege de rit niet verder, omdat de auto aan de kook raakte. Al im proviserend werd water uit een bergbeek- je overgeheveld naar de radiateur om het euvel te verhelpen. Gisbers liet die on dankbare taak over aan zijn assistent Piet van der Kruijs, omdat hij zelf het spoor van Rooks, Theunisse, Alcala en Kelly moest blijven volgen. Van der Kruijs wist de auto weer in beweging te krijgen, maar bleef in de laatste beklimming in een bocht staan met een opgeblazen motor, die gisteren door de aanwezige Fiat-monteurs is vervangen door een nieuwe. Niet enige De twee Nederlandse ploegleiders waren lang niet de enige die panne kregen. Hi- laire Vanderschueren, de assistent-ploeg leider van Jan Raas, moest al eerder wor den weggesleept. De monteurs kregen zijn auto weer aan de praat. Ook Peter Post, die nog niet is blijven staan, is allerminst te spreken over de auto's. „Reed ik maar in mijn Mercedes",, verzuchtte hij veelbe tekenend. Cees Priem heeft ook grote moeite om de temperatuurmeter op een aanvaardbaar peil te houden. De ploegleider van TVM zette in de bergritten de kachel aan, zodat de motor enigszins werd gekoeld. Op die manier kon hij voorkomen dat er stoom onder de motorkap vandaan kwam. De hitte in de auto was de prijs die hij daar voor moest betalen. Maar zijn werk kon hij in elk geval blijven uitoefenen. De ploegleiders, juryleden, commissaris sen en overige officials kunnen klagen wat ze willen, de auto's zullen zij moeten blijven gebruiken tot in Parijs. Die ver plichting krijgen zij opgelegd door de Tourdirectie, die op haar beurt zich daar toe contractueel heeft verplicht tegenover Fiat. Dat is al 36 jaar zo. zij het gedurende die periode Peugeot altijd tot tevreden heid van een ieder auto's beschikbaar stel de In de harde concurrentiestrijd tussen de autofabrikanten is de Ronde van Frankrijk een gewild reclame-object. En Fiat, dat afgelopen jaar een recordwinst boekte, had 3,5 miljoen gulden over voor een contract van drie jaar om 300 nieuwe auto's beschikbaar te stellen. Een bod dat Peugeot niet kon overtreffen. Hoe belangrijk de lucratieve sponsoring voor de Tourdirectie is, bleek wel toen Leblanc zelf met pech werd geconfron teerd. Zijn auto moest worden wegge sleept, hetgeen door een Engelse fotograaf werd vastgelegd. Toen Leblanc dat ver nam, drong hij er zeer sterk bij de foto graaf op aan om niet tot publicatie over te gaan. Nadat de Engelsman daaraan ge hoor had gegeven, werd hij nadien keurig door de Tourdirecteur bedankt... Nu de Pyreneeën haperend zijn overwon nen, vrezen met name de ploegleiders de Alpen. Jan Raas: „Ik heb geen verstand van auto's, maar op een of andere manier raakt de motor in de bergen snel aan de kook. Die kans wordt groter naarmate het warmer is. Dat kan nog leuk worden in de Alpen, want daar is de temperatuur al tijd hoger dan in de Pyreneeën Ik ben benieuwd hoe dat afloopt". HENK STOUWDAM BLAGNAC Van krab belaar tot triomfator. Aan de etappezege van Mathieu Hermans in Blagnac lagen duizend Ikurrinas en één wensje van Er win Nijboer ten grondslag. Twee dagen geleden hees de sprinter zich met de grootste moeite tegen de Pyreneeën- flanken op. „Ik heb geen zin meer, Erwin", klaagde Her mans tegen zijn steun en toe verlaat Erwin Nijboer. „Ik denk dat ik maar afstap". Hermans voelde zich leeg, de krachten waren weggevloeid, zijn eetlust verdwenen. Hij was de eerste bergetappe be gonnen met een bord muesli en twee croissantjes in de maag. Meer kon hij niet naar binnen krijgen. „Opgeven?" kaatste Nijboer terug, „dat hebben we toch zeker niet afgesproken. Doorrijden, kom op". Hermans had Nijboer beloofd hem Parijs te laten zien. De helper, die zelf zelden of nooit in de prijzen rijdt, sprak voor de start van de Tour de wens uit Parijs te willen halen. Bij drie vorige gelegenheden kwam hij niet aan de eindstreep. „Je hebt me beloofd, dat we Parijs gingen halen", herinnerde Nijboer Hermans aan zijn be lofte. Nijboer en René Beuker sleepten -Hermans naar de eindstreep in Cauterets. 's Avonds zat Hermans een uur na de anderen nog aan tafel in een poging zijn eten naar binnen te werken. „Als ik er maar lang genoeg over doe, lukt het misschien. En ik wilde Nijboer zijn illusie niet ontnemen". De tweede Pyreneeënetappe, die veel zwaarder was dan de eerste, ging Hermans steeds beter rijden. Nijboer: „Het was opmerkelijk hoe het in eens beter ging". Hermans voelde het zelf ook en kreeg oog voor de duizen den Baskische toeschouwers op de flanken van de Pyre neeën. „De mensen zwaaiden met de Ikurrina, de vlag van het Baskenland, waar onze sponsor woont. „Aupa Ma teo" (Vooruit Mathieu) rie pen ze stuk voor stuk naar mij. Dat gaf me een kick". Mathieu Hermans is een be kende renner in Spanje. Vo rig jaar won hij 25 wedstrij den, geen enkele andere pro fessional kon daarop bogen. „Kennelijk verwachtten ze nog iets van mij. Dat is dan eindelijk gelukt. Met een beetje geluk, dat moet ik toe- Thuis in Bilthoven moet Jean-Paul van Poppel heb ben gedacht dat de duivel met zijn Tourdeelneming van dit jaar speelde. De snelste sprinter was amper uit de koers gezet, of de eerste mas sasprint diende zich aan. Een spurt, die Matthieu Hermans op zijn sloffen won. Zonder het bekende winnaarsgebaar te maken, omdat hij er niet zeker van was dat hij om de eerste plaats spurtte. Hij had immers Rudy Dhaenens vooruit geweten en was on wetend van diens fatale val. Het maakte het plezier er 's avonds in de ploeg van Nij boer en Hermans er niet minder om. Hermans had er vier jaar over gedaan. Drie keer eindigde hij als tweede, twee keer (1988) achter van Poppel, een keer (1986) ach ter Dhaenens. In de Ronde van Spanje won Hermans negen etappes. Er werd altijd beweerd dat hij buiten Spanje niet kon win nen. Met die stelling rekende hij in Blagnac af. „Ik ga hier lang van nagenieten", zei de tevreden winnaar. Mathieu Hermans rijdt als een toerist naar de sprintzege in de de etappe van gisteren. FOTO: ÉPA Post wil vertrek van Vanderaerden BLAGNAC Peter Post wil dat Eric Vanderaerden per 1 augustus ontslag neemt. Het contract van de Belgische ren ner loopt in principe aan het eind van dit jaar af. Vande raerden heeft voor twee jaar getekend voor de ploeg van Jan Raas. Post is hevig teleur gesteld in zijn werknemer. „Ik ben blij dat hij weg is en ik zal nog blijer zijn als hij nooit meer terugkomt. Ik zal hem laten weten dat hij per 1 au gustus ontslag zal moeten ne men. Als hij dat niet doet, neem ik andere maatregelen", sprak hij dreigend in Blagnac. De Belg werd dinsdag uit de Tour genomen. Hij arriveerde te laat in Luchon na de rit over vier Pyreneeën-cols. „Het is triest dat een dergelijke ren ner in het metier zit", aldus Post. „Ik heb zaken met hem meegemaakt die ik niet voor mogelijk had gehouden". Tourkroniek BLAGNAC In Luchon star ten woensdag 167 renners voor de elfde etappe over 154,5 ki lometer naar Blagnac. Weer: zeer warm, wind blaast in rug. Parkoers: vlak. Eerste uur ligt tempo zeer hoog. Parra wordt gelost en opgewacht door enige overge bleven ploeggenoot Roncancio. Peloton breekt. Herrera in tweede groep. Na 47 kilometer stappen Parra en Roncancio af. Belg Haex wint na solo premie 1789 bij 1789 kilometer in deze Tour ter herdenking 200 jaar Franse revolutie. Vermote brengt bij kilometer 83 vlucht met Gayant en Fri- son op gang. Grootste voor sprong 1.30 Peloton komt 20 kilometer voor het einde te rug. Dhaenens valt drie kilometer voor finish aan. Belg valt tij dens laatste kilometer in scherpe bocht. In eerste massa sprint van deze 'Tour wint Hermans elfde etappe. Fignon behoudt gele trui. OP DE LOSSE Veranderingen in ploeg Post Voor de start van de elfde etappe in de Ronde van Frankrijk heeft Peter Post toegegeven, dat zijn ploeg vol gend jaar wordt versterkt met de Belgen Mare Sergeant en Jef Lieckens. Hij noemde ook de namen van zeven vertrek kers: Ottevanger. Harings, Van-Loon. Van Rijen. Vande raerden. Winnen en Marki. Opmerkelijke transfer Opmerkelijker transfer na het einde van dit wielerjaar zal het vertrek van Stephen Ro che zijn bij de ploeg van Bazzo. In de twee jaar na zijn over winningen in Tour, Giro en wereldkampioenschap heeft Roche Fagor alleen maar han denvol geld gekost. De oude knieblessure hinderde hem te zeer. Hetzelfde euvel was trou wens ook de reden van zijn af stappen in de 76e ronde van Frankrijk. Rudy Dhaenens renner van de dag De opvallendste renner van de Rudy Dhaenens huilt om de verloren gegane kans een rit in de Tour te winnen. FOTO: ANP elfde koersdag eindigde een paar minuutjes achter het sprintende peloton op de 165e plaats. De etappezege ontglipte Rudy Dhaenens. Hij kwam ten val in de laatste bocht; weg rit- zege. De korte, vlakke etappe naar Blagnac was de enige kans voor de Belg. Dat had hij zelf zo uitgekiend. „Ik moet elke dag werken voor Kelly, Rooks en Theunisse. Maar de dag na de Pyreneeën zou er waarschijnlijk geen strijd voor het klassement geleverd wor den, een mooie kans om weg te sluipen". „Het boek heeft ons verkeerd voorgelicht", huilde de Belg na afloop. „Ik verwachtte een bocht van ne gentig graden, maar het was bijna een haarspeldbocht. Ik moest iets bijremmen en pats, dabr lag ik op de grond". BLAGNAC Een dag later dan gehoopt heeft Monique Knol de gele trui veroverd in de Tour Feminin. De olym pisch kampioene won de eer ste etappe van Martre-Tolosa- ne naar Blagnac over 76 kilo meter. Ze was veruit de snelste in de massaspurt. Door de aan de overwinning verbonden tijd vergoeding van vijftien se conden nam Knol het geel over van de Westduitse Nie- De eerste etappe werd in vlie gende vaart afgelegd. Het tem po werd bepaald door de Ne derlandse, Amerikaanse en Canadese ploeg. De gemiddel de snelheid lag boven de veer tig kilometer. Pas in de slotfa se slaagde de Finse Vickstedt er in te ontsnappen. Onmid dellijk zetten Cora Westland en Monique de Bruin zich op kop van het peloton. Zij sleur den de groep terug naar de Finse. De sprint voor Knol werd vakkundig aangetrok ken door Petra de Bruin. Met een lengte voorsprong ging Knol winnend over de streep. BLAGNAC Van het Colombiaanse front komt in de Ronde van Frank rijk louter slecht nieuws. Het aantal condors uit de Andes is halverwege al tot meer dan de helft geredu ceerd. Gisteren stapte Fa- bio Parra in gezelschap van zijn land- en ploegge noot Jose Roncancio in de bezemwagen, hetgeen be tekent dat de formatie van Kelme in z'n geheel is vertrokken. Voor Parra, die met hoge verwachtin gen aan de Tour was be gonnen, een afgang. Maar ook voor het Colombiaan se wielrennen, want het zestal dat nog in koers is, speelt geen enkele rol van betekenis. Zelfs Luis Her rera niet. Ooit werd gesuggereerd dat een Colombiaan de Tour zou kunnen winnen. Een veron derstelling die was gebaseerd op de spectaculaire klimcapa- citeiten van met name Luis Herrera en Fabio Parra. Toen de Zuidamerikanen na hun debuut in 1984 maar geen vor deringen maakten in de vlak ke etappes en de tijdritten, sloeg de angst bij de Europese concurrentie al snel om in meewarigheid. Zonder het res pect voor de mannen met de koffiebruine benen te verlie zen, want in het hooggebergte zijn zij gevreesd als geen an der. Behalve dit jaar, want de Colombianen stelden ronduit teleur. Parra weerde zich voor zijn doen dapper in de tijdrit ten, maar ging af door een zij deur nadat een oude kniebles sure opspeelde en hij twee slechte dagen in de Pyreneeën doormaakte. Gisteren vond de 29-jarige student economie het genoeg en maakte hij een eind aan zijn martelgang. Een hard gelag voor Fabio En rique Parra-Pinto. Hij had na zijn derde plaats in 1988 het seizoen helemaal afgestemd op de Ronde van Frankrijk. Par ra was van start gegaan in de heilige veronderstelling se rieuze winstkansen te hebben Hij barstte van het zelfver trouwen. Wat in de Ronde van Spanje was misgegaan, zou in Frankrijk worden rechtgezet. In de Vuelta was hij van de eindzege gehouden door Pedro Delgado, die dank zij een voor iedereen waarneembare com bine de zege in Spanje hield. Op hoogte Parra ging niet bij de pakken neerzitten, toog naar Colombia om op hoogte te kunnen trai nen en reisde vervolgens af naar Zwitserland om op een aërodynamische fiets zich te prepareren voor het tijdrijden. Een investering die niet loon de en het wielergekke Colom bia de zoveelste teleurstelling in de Ronde van Frankrijk be zorgde. De mannen uit het land van de koffie en de cocaïne won nen dan wel ooit de Vuelta (Herrera) en de Dauphiné Li- beré (Ramirez en Herrera), maar aan een Tourzege wor den hogere eisen gesteld. Te hoog voor Colombianen. Zelfs voor Herrera, die zich voor het eerst in de geschiedenis wist gesteund door (drie) Europea nen. Maar ook die konden het ronduit zwakke optreden van Lucho niet verbloemen. De kommervolle tijden voor de Colombiaanse wielersport liet ook de sponsors niet onbe roerd. Cafe de Colombia over woog zelfs om zich terug te trekken. Onder druk van de regering werd die gedachte razendsnel opzij gezet, omdat de wielerploeg Colombia ten minste nog positieve publici teit oplevert. Voor het overige komt het Zuidamerikaanse land in het nieuws door drugs- syndicaten, corruptie en doodseskaders. Een reputatie waar het onder invloed van de machtige cocaïnebazen wel nimmer onderuit zal komen. HENK STOUWDAM Onze correspondent Bob van Huët reisde de Tour de France- karavaan vooruit en geeft dagelijks een impressie van stad en streek waar de deelnemers aan de Grande Bouclé later rijden. Vandaag een schets van Montpellier, een stad die een stormachtige ontwikkeling doormaakt in de hoop een belangrijke schakel te worden tussen de belangrijke regio's Catalonië en Lombardije. TOURist MONTPELLIER Overgeplaatst worden naar Montpellier is de stille wens van menig ambtenaar in Parijs. De overvolle metro's en stress van de hoofdstad zijn gauw vergeten op de knusse Place de la Comedie of L 'Oeuf zoals de Montpellierains het plein vanwege zijn ovale vorm hebben gedoopt. Een verse zeebaars smaakt hier zoveel beter dan een ontdooit stukkie vis in de kantine van het ministerie. In de da gelijkse file tussen huis en kantoor dromen de fontionnaires dan van het dan lege zonne- strand bij Maguelone, een stief kwartiertje van de stad. Toch is het niet alleen het vooruitzicht van het medi terrane farniente dat Mont pellier in veler ogen zo aan trekkelijk heeft gemaakt. De oude universiteitsstad maakt een stormachtige ontwikke ling door. In de hoop een be langrijke schakel worden tussen opzettende regio's als Catalonië (Barcelona) en Lombardije (Milaan) heeft de socialistische burgemees ter Georges Frêche alle re gisters opengetrokken. Actief Montpellier - inclusief 46.000 studenten en 40.00Q oud-Al - gerijegangers telt de stad in middels 220.000 inwoners - is op vele fronten actief. Zo is er een Technopole (de IBM- vestiging werkt als een mag neet), een Euromedicine (een enorm ziekenhuiscom plex annex famaceutisch in dustrieterrein) en een Agro- pole (aan de recentelijk ge stichte landbouwhogeschool die met Wageningen wil concurreren werken 3000 onderzoekers). Met een Sto pera-ach tig Corum en presti gieuze muziekfestivals pro moveerde Montpellier zich zelf al tot het culturele cen trum van de Languedoc. De lokale voetbalclub wil daar natuurlijk niet bij achterblij ven. Dankzij een extra sub sidie van Frêche konden voor het komend seizoen eventjes de drie talentvolste (en duurste) Franse aanval lers worden gecontracteerd, te weten de heren Paille, Cantona en Xuereb. Ambities Maar de onbescheiden ambi ties van de stad en zijn on langs herkozen burgemees ter komen toch het best tot. uiting in de wijk Antigone, uit de grond gestampt onder supervisie van de bekende Spaanse architect Ricardo Bofill. Op de terrassen aan het Ei weet men dat de be naming Antigone vooral leuk is vanwege 'anti'. De 'Mitterrandist' Frêches zou daarmee op heel subtiele wijze het beleid van zijn voorganger hebben willen kraken. Dat was de rechtse burgemeester Francois Del-, mas, een 'Giscardist' ofwel aanhanger van de vorige Franse president Valery Giscard d'Estaing. Hij liet de Montpellierains de zaken wijk Polygone na. Antigone anti Polygone. dus. Bofill (volgens kwaadspre kers pleegt hij fascistische bouwkunstheeft in Antigo ne flink mogen uitpakken. Aan machtige zuilen, kolos sale pilaren en imponerende gevels geen gebrek. Ze ge ven je soms een wat beklem mend gevoel. Fenomenaal sluitstuk van de pronkwijk moet over een paar jaar de plezierjachthaven port Mari anne worden. De maquette van dat project toont zeil jachten in een zo gigantisch en pompeus decor dat zelfs Lodewijk XIV ervan ge bloosd zou hebben. De onttroonde Francois Del- mas kijkt vanmiddag vast niet naar de televisie wan neer zijn opvolger de etappe- winnaar in Antigone mag huldigen. Die overdreven zelfpromotie en personifica tie van de macht irriteert me behoorlijk", mopperde hij in Le Monde. Montpellier promoveerde zichzelf tot het culturele centrum van de Languedoc. FOTO: PERS UNIE ^sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Frankrijk Elfde etappe: 1 Hermans (Ned) 158,5 km van Luchon naar Blagnac in 3.37.47, ge middelde snelheid 43,667 km/u, 2. Fidan- za (Ita). 3. Planckaert (Bel). 4. Van Vliet (Ned), 5. Kelly (Ier), 6. Van Holen (Bel), 7. Bauer (Can), 8. Achermann (Zwi), 9. Skib- by (Den). 10. Sergeant (Bel). 11. De Wilde (Bel). 12. Museeuw (Bel). 13. Lilholt (Den). 14. Schurer (Ned), 15. Casado (Fra), 16. Fignon (Fra), 17. Bomans (Bel), 18. Le- mond (VSt), 19. Mottet (Fra), 20. Vlchot (Fra). 21. Wampers (Bel), 22. Theunisse (Ned), 23. Rooks (Ned), 24. Pascal Simon (Fra). 25. Lavenu (Fra). 26. Rossignol' (Ita), 27. Goessens (Bel). 28. Indurain (Spa), 29. Jerome Simon (Fra), 30. Hane- graaf (Ned), 43. Manders, 46. Alcala (Mex), 47. Delgado (Spa). 52. Lejarreta (Spa). 63. Hampsten (VSt). 64. Zimmer- mann (Zwi). 69. Ducrot, 70. Lubberding, 72. Millar (GBr), 74. Van Orsouw, 75. Kleinsman. 76. Siemons, 77. Muller (Zwi), 80. Poels, 81. Criquielion (Bel), 85. Earley (Ier), 87. Lammerls, 92. Nijdam 0.17, 93. Beuker. 99. Breu (Zwi) 0.22, 102. Nulens (Bel), 105. Solleveld, 118. Draaijer, 120. Steevenhaagen, 128. Herrera (Col). 139. Van Aert, 140. Gölz (BRD), 151. Maassen 0 50, 152. Tolhoek, 155. Jakobs. 156. Breukink, 161 De Rooy, 163. Nijboer, 164. Perini (Ita) 1.19, 165 en laatste: Dhaenens (Bel) in dezelfde tijd als Her mans (viel na ingaan laatste kilometer) Algemeen klassement: 1 Fignon (Fra) 49 49.36. 2. LeMond (VSt) 0.07, 3 Mottet (Fra) 0.57. 4 Delgado (Spa) 2.53, 5. Hampsten (VSt) 5.18, 6. Lejarreta (Spa) 5.51, 7. Bugno (Ita) 6.03, 8. Millar (GBr) 6 42. 9. Alcala (Mex) 6.46, 10. Rooks (Ned) 6.59, 11. Kelly (Ier) 7.03, 12. Theu nisse (Ned) 7.06, 13. Pascal Simon (Fra) 7.07., 14. Indurain (Spa) 7.48, 15. Carl- toux (Fra) 9.58, 16. Jerome Simon (Fra) 10.36, 17. Muller (Zwi) 11.27, 18. Pino (Spa) 11.33. 19. Echave (Spa) 11.34, 20. Criquielion (Bel) 11.41, 21. Mare Madiot (Fra) 11 44. 22. Zimmermann (Zwi) 12.35, 23 Fuerte (Spa) 12.48, 24. Cubino (Spa) 14.19. 25. Cornillet (Fra) 15.29, 26. Philip- pot (Fra) 15.47, 27. Camargo (Col) 17.10, 28. Bauer (Can) 17.12, 29. Ruttiman (Zwi) 17.27. 30 Herrera (Col) 19.42, 31. Gölz (BRD) 21.22, 33 Breu (Zwi) 23.18, 43. An derson (Aus) 28.35, 50. Earley (Ier) 33.08, 51 Ducrot 34.09, 59. Breukink 36.22. 61. Steevenhaagen 37.02, 64. Van Aert 37.23. 93. Solleveld 47.03. 97. Tolhoek 48 44, 101. Van Hooydonck (Bel) 49.33, 107. Maassen 51.56. 122. Manders 56.16, 126. Hanegraaf 57.22. 129 Nijdam 57.32, 132. Van Orsouw 58.25, 133. Jakobs 59.28, 134. Lammerls 59.39, 139. Draaij- er-1.03.15, 144. Kleinsman 1.04.30, 145 Poels 1.04.32. 148. Beuker 1.05.28. 150 Siemons 1.06.23. 151. Van Vliet 1.06.53, 152. Wampers (Bel) 1.07.46, 153. Lubber ding 1.08.12, 157. De Rooy 1.11 15. 159 Hermans 1.14.08. 164. Nijboer 1.17.37, 165 en laatste: Vanotti (Ita) 1.18.29. Puntenklassement: 1. Kelly (Ier) 171, 2. De Wilde (Bel) 129, 3. Lilholt (Den) 120, 4 Fidanza (Ita) 102, 5. Skibby (Den) 80. 8. Rooks 76. Bergklassement: 1. Theunisse (Ned) 154 punten. 2. Millar (GBr) 136, 3. Delga do (Spa) 116, 4. Mottet (Fra) 107, 5 Indu rain (Spa) 106, 6. Rooks 95, 7. Herrera (Col) 83. Tussensprint-klassement: 1. Kelly (Ier) 51. 2. Lilholt (Den) 40. 3 Gayant (Fra) 21. 4 Solleveld (Ned) 18. 5. Indurain (Spa) 15 Dagploegenklassement: 1 De Cauwer 10.53.21. 2. Gisbers. 3. Godefroot. 4. Priem, 5 Tierlinck. 9. Post. 20. Raas 0.39 Algemeen ploegenklassement: 1 Gisbers 149 42.32, 2. Echevarri op 8.40, 3 Minquez 9.12, 4. Guimard 9.30, 5 Val let4 12.39. 18. Raas 1.29.35, 19. Priem 1.34.02, 20 Post. Tour Feminin Eerste etappe: 1 Knol (Ned) 76 km in 1.53.34 (gem 40 152 km/uur), 2. Niehaus (BRD), 3. Longo (Fra), 4. Paulitz (BRD). 5 Simonnet (Fra) 0.02, 6. Elias (VSt). 7. Le gal (Fra), 8. Skibby (Den), 9 Tobin (VSt), 10 Bandini (Ita). 19 Van Moorsel, 21 Monique de Bruin. 32. Canins (Ita). 38 Westland. 39 Loohuis, 51 Petra de Bruin, 70 en laatste: Andrea (Zwi) 17.35 Algemeen klassement: 1 Knol (Ned) 1 56.00. 2. Niehaus (BRD) 0.03, 3 Longo (Fra) 0.12. 4. Elias (VSt) 0 17. 5 Paulitz (BRD) 0 18. 6. Bankattis (VSt) 0 18. 7 Zack (VSt) 0 18. 8 Kelly (Can) 0.19, 9 Thompson (Vst) 0.20, 10 Tobin (VSt) 0 20. 11 Van Moorsel 0.21, 14 Canins (Ita) 0.22. 17. Loohuis 0.23, 22 Monique de Bruin 0.24, 25 Westland 0.24, 38. Pe tra de Bruin 0.28, 70 en laatste: Andrea (Zwi) 18.11.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7