Leefbaar Leiderdorp eist weer geld van Elisabeth Ziekenhuis Kweker mag boogkassen voorlopig laten staan Container aan Achterweg moet snel worden verplaatst dagpuzzel LEIDEN OMGEVING CcidócSomotit WOENSDAG 12 JULI 1989 PAGINA 10 Klant slaat garagehouder ALPHEN AAN DEN RIJN Een 42-jarige Alphense eigenaar van een autobedrijf in de indus triewijk Heimanswetering in Al phen kreeg gistermiddag een aantal klappen van een klant. De klant, een 20-jarige man uit Kou dekerk, had een jaar geleden een personenauto bij het bedrijf ge kocht. De auto moest dit jaar APK-gekeurd worden en werd op tien punten afgekeurd. De Koudekerker werd hierom zo ontzettend boos dat hij de eige naar van het bedrijf op het ge zicht sloeg. De Koudekerker is inmiddels aangehouden. Veel Leimuidenaars doen hun auto niet op slot LEIMUIDEN Tien procent van de auto's in Leimuiden is 's nachts niet afgesloten. Dat blijkt uit een actie die de poli tie afgelopen nacht heeft ge houden waarbij 250 auto's werden gecontroleerd. De con trole werd uittgevoerd in drie straten in Leimuiden: Oost- baan, Verlaat en Rietlanden. Niet zelden waren in de niet afgesloten auto's radio's en an dere geluidsapparatuur aanwe zig. De politie heeft in de 25 auto's een brief achtergelaten met de raad de wagen voort aan af te sluiten. De politie noemt de uitslag van de con trole teleurstellend. Apparatuur gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een woning aan de Geerestein in Alphen zijn gis teren een video recorder, CD- speler, drumcom puter en een be drag van 3200 gulden gestolen. Dieven sloegen een draairaam kapot en ontslo ten vervolgens de vergrendeling van het raam. Thema-avond over kleuter en school ALPHEN AAN DEN RIJN De regionale over legorganen van het openbaar, katholiek en pro testants onderwijs (ropo's) beleggen een thema avond over „het jonge kind in de basisschool". De bijeenkomst wordt pas gehouden op 2 oktober, maar geïnteresseerden dienen zich aan te melden voor 14 juli. Tijdens de avond zal worden inge gaan op de ontwikkelingen rond de positie van de kleuter in het basisonderwijs en de daarmee sa menhangende opleiding op de Pabo's. De visie van de beleidsmakers in Den Haag zal eveneens onderwerp van discussie zijn. De avond is be doeld als bijdrage in de meningsvorming op de scholen. Daarbij gaan de gedachten vooral uit naar het bevoegd gezag van de scholen, de teams, de medezeggenschapsraden en de ouderraad. De thema-avond wordt gehouden in de grote zaal van De Bron, Troubadoursweg 2 in Alphen. Op gave dient te geschieden bij het Regionaal Over leg Primair Onderwijs, RK Ropo Gouwe/Rijn streek, Herengracht 48 in Leiden. Leiderdorp koopt plaats in crèche LEIDERDORP De gemeente Lei derdorp koopt in 1990 twee plaatsen de Stichting Kinderopvang Lei derdorp. De plaat sen zijn bestemd voor kinderen van gemeente-ambtena ren en kosten zes duizend gulden per stuk. Over de toe wijzing van de ruimte is nog niets besloten. Bewoners Duivenvoorde willen groen behouden LEIDSCHENDAM Omwonenden van het gebied Verlengde Prinsensingel in Leidschendam blijken voornamelijk bezwaren te hebben tegen vermindering van het openbaar groen als ter plaatse een dertigtal bungalows wordt gebouwd. Op een gisteren gehouden hoorzitting in de raadhuishal maakten bewoners van het complex seniorenflat Duivenvoorde bezwaar tegen het ver dwijnen van de rij bomen langs de vijver. Zij willen niet alleen de bomen behouden, maar willen dat langs de waterpartij een wandelpad wordt aangelegd. Wethouder J. C. van Erp van ruimtelijke ordening zei dat de bungalows via de tuin aanslui ting zullen krijgen op de vijver. Het zou volgens hem niet aan gaan die tuinen met een bomenrij daarvan af te sluiten. Ook de bewoners van de dure koopflats aan de Spechtlaan hebben be zwaar tegen het verdwijnen van groen. „De parkeerruimte bij de Mavo-school wordt uitgebreid, onze kijk op de beplanting verdwijnt en daarvoor in de plaats krijgen we zicht op woonwa gens, aldus een van de bewoners. „We gaan er hopeloos op ach teruit". Van Erp maakte duidelijk dat aan de vier woonwagens die een plaatsje in het gebied krijgen aan de kant van de Heu- velweg niet valt te tornen. Hoogmade in teken van jaarlijkse fancy fair VOOR BETALING ADVOCATEN De leerlingen van de Johannes de Doperschool in Zevenhoven hebben gisteren onder voortref felijke weersomstandigheden hun beste beentje voorgezet tijdens de jaarlijks terugkerende sportdag, 's Morgens konden de kinderen van de groepen drie, vier en^ijf hun prestaties leve ren op diverse onderdelen zoals hindernisbaan, balgooien, verspringen en sprint, terwijl de ou deren 's middags aan bod kwamen. De laatste schoolweken staan overigens in het teken van het project „Sport en Spel". Voor morgenoch tend staat een prestatieloop op het programma en vrijdag staat in het teken van het afscheid van juf Loes Kraaikamp-Kremers. Zij verlaat na zeven jaar werkzaam te zijn geweest in groep 3/ 4 de school en dit wordt gevierd met een bingo ochtend en een gezellige middag. Als klap op de vuurpijl heef men voor maandagmiddag zwembad De Wel in Nieuwkoop afgehuurd en zullen de ruim 140 leerlingen het gehele zwem bad voor zichzelf hebben. Vanavond staat voor de ouders een zeskamp op het programma. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDERDORP De Stichting Leefbaar Lei derdorp is razend op het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp omdat het zie kenhuisbestuur voorlopig geen geld meer wil geven voor de gerechtelijke pro cedures tegen de aanleg van een puinstortplaats in het Doesgebied. Het EZL wacht op de resultaten van een onderzoek van het ministerie van VROM. „Daar kunnen we nog ja ren op wachten als we er niet achteraan zitten. Maar we kunnen geen ac tie ondernemen als er geen geld is", aldus een furieuze R. Dekkers van de stichting. Dekkers voelt zich enorm ge nomen door het ziekenhuis. ,,De stichting zet zich al jaren in voor de belangen van het ziekenhuis die geen puinstort naast de deur wil. Wij steken er alle tijd en moeite in en dat kan ook doordat het zieken huis ons daarvoor een machti ging heeft gegeven. Maar de kosten van de advocaten moeten vervolgens wel echt worden betaald". Volgens Dekkers wordt deze week de ontgrondingsvergunning voor het Doesgebied afgegeven. „Die moet onmiddellijk wor den geschorst. Als we moeten wachten op het ambtsbericht van het ministerie komen we jaren te laat, dan is alles al ge beurd. De advocaat moet nu aan het werk en dat kost zo al 5.000 gulden. De stichting heeft dat geld niet". Dekkers wil zo snel mogelijk klaarheid van het ziekenhuis bestuur. „Wat er nu gebeurt is gewoon onbehoorlijk bestuur. Het ziekenhuis houdt zich aan de machtiging en -betaalt de procedure, of niet. In dat geval moet de machtiging maar wor den ingetrokken, dat is ten minste duidelijk. Zo profiteert het ziekenhuis alleen maar van ons werk". Een boze brief aan het bestuur van het zie kenhuis ging gistermiddag de deur uit. Leefbaar Leiderdorp wil dat de advocaat middels een kort geding de werkzaam heden in het Doesgebied stop zet. „De gerechtelijke stappen via de Raad van State worden voortdurend getraineerd. Zo lang het ambtsbericht van het ministerie niet bij de Raad van State binnen is, kunnen wij het niet aanvechten. Intussen gaat de ontgronding en daarna de puinstort in de Does wel door. Die grond is daar totaal niet geschikt voor. Werkne mers ter plekke zeggen zelf dat het daar niet kan. De bo dem is er zo drassig dat een berg vuil van dertig meter hoog zo tien meter de grond in zakt". Volmacht Algemeen directeur W. Rom- bouts van het Elisabeth Zie kenhuis zegt de brief van Leefbaar Leiderdorp nog niet binnen te hebben. „Wat ik wel weet is dat het ziekenhuis al 10.000 gulden aan proceskos ten heeft betaald. Dat bedrag waren we overeengekomen omdat het ziekenhuis vindt dat de puinstort op een andere lokatie moet worden gereali seerd. Maar we hebben de stichting nooit een soort vol macht gegeven om alle juridi sche kosten te betalen". Vol gens Rombouts is het zieken huis de enige instelling in de buurt van de toerkomstige puinstortplaats die sowieso geld heeft gespendeerd aan ge rechtelijke stappen. „Andere instellingen hier hebben ken nelijk reden om aan te nemen dat die stappen niet nodig zijn of dat het voorkomen van een vuilstortplaats onhaalbaar is. Wij hebben tot nog toe onze steun betuigd aan de stichting Leefbaar Leiderdorp. Maar ons budget is niet oneindig, wij kunnen ons geld ook maar één keer uitgeven". Rombouts weigert zich uit te spreken over de noodzaak van een kort geding om de ont grondingswerkzaamheden in het Doesgebied onmiddellijk stil te leggen. „Het is nu tijd voor een pas op de plaats, om dat alle stappen tot dusverre niks hebben opgeleverd. Op dit moment maakt het minis terie van VROM een ambtsbe richt over de hele zaak. De re sultaten blijven wel langer uit dan gedacht, maar daar moeten' we dan maar op wach ten. Aan de hand van wat daarin staat bekijken we of doorgaan zinvol is of niet. Pro cederen om het procederen zelf heeft geen zin, je moet wel inhoudelijk sterk staan". In de bestuurlijke kringen van het ziekenhuis is inmiddels bij sommigen de indruk ontstaan dat het vechten tegen wind molens is. „In september komt het ambtsbericht gereed. Als dan mocht blijken dat verder procederen nodig is, dan gaan we binnen ons budget op zoek naar een nieuw geldpotje voor de advocaat". RIJPWETERING Kweker A.A.M. Ouds hoorn van de Ripselaan in Rijpwetering mag zijn ille gale boogkassen in de Buurterpolder nog tot 1 november 1990 laten staan. Tot dat Salomon- soordeel kwam de raads commissie bezwaar- en beroepsschriften deze week. Burgemeester en wethouders hadden eerder van Oudshoorn geëist dt diens boogkassen al voóór 1 juni 1989 verwijderd moesten worden. Daartegen diende Oudshoorn een be zwaarschrift in, omdat het voortijdig verwijderen van de boogkassen hem op een scha depost van ongeveer vijftig duizend gulden zou komen te De boogkassen, plastic tunnels om houten bogen zonder fun dering, in de Buurterpolder staan op gronden die binnen het bestemmingsplan Agrari sche Natuurgebieden vallen. Deze gronden hebben de be stemming „agrarisch gebied met landschappelijke en na tuurwetenschappelijke waar de; geen gebouwen toege staan". De boogkassen zijn met die laatste bepaling in strijd. Ook mogen de boogkassen niet worden verplaatst naar een perceel van duizend vierkante meter grond aan de Ripselaan dat sinds drie jaar eigendom is van Oudshoorn. Dit perceel valt binnen het bestemmings plan Landelijke Gebied Oost en daarin is aan de grond de zelfde bestemming gegeven als aan de Buurterpolder. Ook hier is planwijziging niet mo gelijk vanwege de natuur- en landschapswaarde ter plaatse. Volgens Oudshoorn zijn de boogkassen nodig om de werk zaamheden bij de koude HOOGMADE De jaarlijkse fancy fair in Hoogmade wordt komende zaterdag en zondag gehouden. Tijdens de ope ningsuren draait continu het rad van avontuur. In de mid daguren is het gebeuren rond het rad vooral gericht op de kinderen, 's avonds komen de volwassenen aan bod. Op de fancy fair staan verschilende kraampjes met onder meer voor de kinderen touwtje trek ken, een grabbelton en enve loppen trekken. De volwasse nen kunnen een klap geven op de Kop van Jut en aan de slag bij de spijkerkraam, de digge- lenkraam, de roulette, het ste nen tillen en het speerwerpen. Onder de mensen die zater dagavond om tien uur nog aanwezig zijn wordt een le- vensmiddelenmand verloot, terwijl op zondagavond op het zelfde tijdstip de uitslag van de grote loterij bekend wordt ge maakt. De fancy fair is 's mid dags geopend van twee tot vijf uur en 's avonds van acht tot twaalf uur. De organisatie is in handen van muziekvereniging De Heerlijkheid, voetbalver eniging MMO en handbalvere niging MMO. grondteelt van bloemen en planten enigszins te kunnen spreiden. „Anders zou mijn personeel uitsluitend in de zo mermaanden werk hebben". Zijn kwekerij in de Buurter polder wil hij nog slechts twee jaar aanhouden om zich dan geheel toe te leggen op de kwekerij aan de Ripselaan. „De boogkassen hebben een levensduur van minimaal vijf jaar. Ze staan nu vier jaar en zijn nog in prima conditie. Ik wil schriftelijk garanderen dat de boogkassen in de Buurter polder binnen twee jaar weg zijn. Als ik ze eerder moet weghalen lijd ik grote schade", zo zei de heer Oudshoorn. Broers moeten weiland in oude staat herstellen ALKEMADE De broers A. en M. Los, respectievelijk uit Nieuwe Wetering en Roelof- arendsveen, moeten hun voor malig weiland in de Veender- en Lijkerpolder in Rijpwete ring opnieuw inzaaien en als grasland gaan gebruiken. Zo besliste de raadscommissie be zwaar- en beroepsschriften deze week. De beide heren kochten van hun vader vorig jaar een stuk welland van ieder ruim zes duizend vierkante meter nabij de Ripselaan in Rijpwetering. Het was hun bedoeling de grond te gebruiken voor recre atief gebruik: een volkstuintje en dieren. Het was hun niet bekend, dat op 1 februari van dit jaar in Alkemade een aan- legvergunningenstelsel van kracht is geworden. Hierin is vastgelegd welke weidegebie den grasland moeten blijven en in welke gebieden even tueel koude grondtuinbouw is toegestaan. Het gebied van de heren Los mag niet worden „gescheurd". Hun advocaat, mr. A. van der Drift, betoogde dat op het be wuste weiland geen melkquo tum rust. Bovendien ligt de grond laag en is zuur, waar door vee dat er langer dan twee weken op graast, last kriigt van kou en wormen. „Als mijn cliënten zonder meer worden verplicht de grond als grasland in stand te houden, dan kunnen ze er niet meer mee doen dan het verhu ren om te worden afgedraaid. De grond is namelijk te nat en te zacht voor maaimachines. De geschatte huuropbrengst zou dan tweehonderd gulden per jaar bedragen. Deze op brengst zou geheel teniet wor den gedaan door polderlasten en andere heffingen", aldus raadsman Van der Drift. M. Los voegde daaraan toe dat hij zijn land nog extra heeft opge hoogd en drie greppels heeft gegraven, maar dat de grond desondanks nog steeds te nat is om te gebruiken. „Zelfs hooien gaat er niet", aldus Los. ZOETERWOUDE Op woensdag 26 juli zal het precies veertig jaar gele den zijn dat pater F. Buil o.s.c. tot priester werd ge wijd. Dit jubileum zal ko mende zondag worden gevierd in de parochie van Sint Jans Onthoof ding waaraan de jubilaris sinds 1979 als pastoor is verbonden. Tegelijk wordt afscheid genomen van pater Buil wegens emeritaat en zijn daarme de gepaard gaande ver trek naar Amersfoort. Pater F. Buil werd op 19 au gustus 1921 geboren in het Brabantse Druten. Hij volgde de priesteropleiding bij de Orde van het Heilig Kruis en studeerde, in het kader daar van, theologie en filosofie aan het voormalige Kruisherenstu- diehis aan de Vrouwenweg en werd in 1949 tot priester ge wijd. Pater Buil werkte van 1954 tot aan zijn vertrek naar Zoeter- woude in 1979 in Amersfoort. Hij gaf daar aan het Constan- tijn College les in de vakken kunstgeschiedenis en tekenen. Pater Bull was ook betrokken bij de oprichting van het gym nasium aldaar en is ook over ste geweest van de Kruisher- engemeenschap die het onder wijs verzorgde. Deken Na zijn benoeming in Zoeter- woude werd pater Buil ook geïnstalleerd als deken van het dekenaat. Het is het klein- NIEUWE WETERING Paardenfokker A. de Wit uit Nieuwe Wetering moet een grote container aan de Achterweg zo snel moge lijk verwijderen. Met dit besluit van de raadscom- misie bezwaar- en be roepsschriften werd een- Pater F. Buil. FOTO'S: HENK VAN DEN ENDE ste van het bisdom Rotterdam en omvat de parochies van De Zoeterwoudse Sint Jans Paro chie, de Laurentiusparochie in Stompwijk en de twee Hazers- woudse parochies t.w. de H. Michaël in het Dorp en de Bernardus aan de Rijndijk. Hij volgde daarbij deken A. Lamot op die nog tot 1983 pastoor van de Sint Jans parochie bleef en daarna met emeritaat vertrok naar Uden. Daardoor werd de taak van pater Buil aanmerke lijk verzwaard omdat geen tweede pastoor meer beschik baar bij de orde van de Kruis heren. Dit temeer daar ook Pater Vollaers o.s.c., die als emeritus in de pastorie aan de Zuidbuurtseweg woonde, en veel tijd en aandacht besteed de aan de bewoners van Huize Emmaus, eveneens naar Uden zelfde eis van burgemees ter en wethouders van Al kemade bekrachtigd. De bewuste container heeft een omvang van 12 meter lengte, 2.4 meter hoogte en 2.5 meter breedte. De Wit ge bruikt het kolossale gevaarte verhuisde. Wel mag Pater Buil bij het voorgaan van de vie ringen zonodig rekenen op steun van de huis- en ordege noten, de paters Van Beurden en Hulskamp. Aan het begin van dit jaar werd mevrouw Thea Dingjan- Zonneveld tot pastoraal mede werkster in de parochie aange steld. Mede daardoor konden nieuwe initiatieven, waarmee soms al een begin was ge maakt in de stage-periode die aan haar benoeming vooraf ging, worden ontwikkeld. De goede oecumenische contacten die er in Zoeterwoude reeds waren werden mede door pa ter Buil verder uitgebreid. De betrokkenheid van de parochi anen bij het reilen en zeilen van het parochieleven werd vergroot en kreeg gestalte in diverse werkgroepen van de uiteenlopende beleidsterrei nen. Sinds 1983 een dekenale vereniging bestaande uit leken waarvan de deken voorzitter is. Als zodanig is pater F. Buil, na het verstrijken van de maxi male termijn, in februari afge treden. Daarbij is hij opge-' volgd door Drs. van Zoelen, directeur van het KASKI in Den Haag, die ook reeds als deken fungeerde van het de- kemaat Alkmade. Enkele we ken geleden, aan het slot van de laatste Eigentijdse viering, besteedde het jongerenkoor en combo op de hun eigen wijze aandacht aan het a.s. vertrek van de pastoor met wie men een bijzondere band had. Viering De Zoeterwoudse parochiege meenschap gaat zondag op ge- voor het stallen van paarden en het opslaan van stro. De ge meente merkt de container aan als een gebouw. De grond waarop de container is ge plaatst, valt onder het bestem mingsplan Landelijk gebied oost, met als bestemming „na der uit te werken agrarische' doeleinden". Stalling van paarden is nGt toegestaan. paste wijze het veertigjarig priesterjubileum van haar pas tor vieren. Dat begint met een feestelijke Eucharistieviering in de Christus Dienaaker aan de Van Swietenstraat 1. Aanvang half elf. De vier ko ren van de parochie, de ge mengde koren van de Sint Jan en van de CD-kerk, het jonge renkoor IDUNA en het kin derkoor De Bakkertjes verle nen daaraan hun medewer- Overigens heeft de heer De Wit al drie jaar een tweetal andere containers staan voor soortgelijke doeleinden. Aan gezien burgemeester en wet houders van mening zijn dat deze containers er al te lang staan, willen zij hiervoor me dewerking verlenen in de vorm van een tijdelijke bouw vergunning. De plaatsingen king. Aansluitend biedt het parochiebestuur de jubilaris een receptie aan in het Don Boscohuis. Daarbij bestaat voor een ieder gelegenheid ge lukwensen aan te bieden en persoonlijk afscheid te nemen van pater Buil. De aanbieding van het paro chiecadeau vindt reeds zater dagavond plaats aan het slot van de H. Mis met zang in de van de nieuwste container wordt door B en W echter niet getolereerd, omdat De Wit hiermee „duidelijk de grens van het toelaatbare heeft over schreden". In de deze week gehouden vergadering van de commissie bezwaar- en beroepsschriften liet fokker De Wit weten van Sint Jan aan de Zuidbuurtse weg. De jubilaris, die geen ge schenk voorzichzelf wilde, heeft de wens te kennen gege ven hiervoor in de plaats de Mariakapel in deze kerk te verfraaien. Hij maakte hier voor zelf, met Piet Wolvers, het ontwerp dat mede door de inzet van de heren Gerard van Cromvoirt, Ton de Rooy en Gerard Overdevest kon wor den uitgevoerd. plan te zijn een nieuw bedrijf te vestigen aan de Korte Oost- weg. De bedrijfsgronden daar voor heeft hij echter nog niet in eigendom. De container is volgens De Wit een tijdelijke zaak. De Wit heeft zijn paar den als hobby en voor de han del. Zijn hoofdberoep is bij het slachthuis in Leiden. aan tafel Verse worst, koolrabi met een speksausje en aardappelen - vruchtengruwel De naam vruchtengruwel is voor veel mensen niet zo aantrekkelijk. Dat is erg spijtig, want een goede vruchtengruwel zal door ve len worden gewaardeerd. Het gerecht kan worden be reid van velerlei vruchten (uit eigen tuin?). Voor twee personen heeft u nodig: 200 g verse worst, 25 g margarine, ui, mespunt bloem, mosterd, zout, peper; 500 g koolrabi, 20 g ontbijt spek in dunne plakjes, 5 g margarine, 1,5 dl water, zout, 12 g maizena, 0,5 dl melk, bieslook, peper, noot muskaat; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 2,5 dl water, 30 g vluggort, 200 g vruchten (ten minste twee soorten: aardbeien, bes sen, frambozen, perziken of kersen), halve citroen, sui ker naar smaak. Zet de worst op met twee cen timeter koud water in de braadpan. Breng het water aan de kook, draai de worst om en laat het water nog een paar tellen koken. Leg de grijs ge worden worst op het deksel van de pan en schenk het kooknat in een schaaltje. Laat de margarine smelten in de braadpan, leg er de opgedroog de worst in en braad haar - op een matig vuur, onder gere geld keren en zonder erin te prikken - in twintig minuten bruin en gaar. Braad de laatste vijf minuten kleingesneden ui mee. Houd de worst op een bord warm. Boer de bloem door het bakvet en voeg wei nig water toe. Laat de jus drie minuten zacht koken en maak hem op smaak af met mosterd, zout en peper. Snijd de geschilde kookrabi's in staafjes (patatesfrites-mo- del) en het spek in stukjes. Bak het spek lichtbruin in de margarine, voeg water, koolra bi en weinig zout toe en kook de groente in tien minuten gaar. Schep de kookrabi met een schuimspaan in een war me schaal en schenk al roe rende een papje van maizena en melk bij het kookvocht Laat het sausje een minuut ko ken, maak het af met peper, nootmuskaat en fijngeknipte bieslook en schenk het over de groente. Kook de vluggort in een kwartier gaar in het water. Warm vervolgens de even tueel kleingesneden vruchten een halve minuut mee. Maak de gruwel van het vuur op smaak af met citroensap en suiker en laat het dessert koud worden. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli- lieken tel 155543, afdeling S.C.U td I75639) en van vrijdag 13.00 u tol aterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekerv De Geneeskundige Dienst Leiden is ■erhuisd van de Roodenburgerstraal n Leiden naar de Cronesteinkadc I8a in Leiden. /ERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 serre waarin de oranjebomen des winters bewaard worden; 8 tuimeling; 9 gewrichts holte; 10 loofboom; 11 boom; 13 voorzetsel; 14 licht vaartuig; 1f trekvogel; 18 wijnsoort; 20 vrouwe lijk dier; 21 land in Afrika; 22 voor zetsel; 24 mondrand; 25 heilig sym- bool bij primitieve volken; 28 voor zetsel; 30 korte kous; 31 sint (afk 32 Europeaan; 34 bloeimaand; Verticaal: 1 al te vlug; 2 geslacN van mensen; 3 ofschoon; 4 baken- stok met ijzeren punt; 5 godsdienst (afk.); 6 elektrisch geladen atoom 7 gelijkstelling voor de wet; 1' oude lengtemaat; 12 symbool va' selenium; 14 planteziekte; 15 gods dienstig lied; 17 familielid; 19 bij belse naam; 23 lange, brede da messjaal; 26 rund; 27 eerstkomen de (afk.); 29 lof, hulde; 31 Japanst munt; 33 muzieknoot; 34 muziek- OPLOSSING !UJ K ;ej se :uss ie :J98 62 '- N a LZ 92 :eiojs zz :||3 61 :edo u :ui|esd SI Uufds vi :as Zi U -edpueiue i :uo| 9 ">|-'d S tuoielt :ie e -SBJ z :6uséegjaAo 1 ieeo!iJ8A auipeu -aj6 se :|ew PE :J9| 2E "IS IE 0E 82 :uJ910| sz 3d|| vz 'uee tjlBft iz 'ui.de 02 'Ods 81 -dog 91 :deo|s n :eu ei :s|e u 'se 01 6 !|ba 8 ;ejjefueJo 1 :|eejuozuoH

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10