Voorbereidingen NOS-Jazz festival zijn in volle gang Lollig doen is de trend van de jaren tachtig gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE CeidaeSouumt DINSDAG 11 JULI 1989 PACINI De VPRO heeft om vermindering van zendtijd gevraagd en dat lijkt wat vreemd in een tijd dat Hilversum staat de sidderen op zijn grondvesten. In een periode waarin de concurrentie links en rechts in het mediatuintje zijn bege rig kopje opsteekt, lijkt het voor de hand tc liggen dat je meer zendtijd wil, maar nee de VPRO wil minder zend tijd. maar wel met behoud van uitke ring. Het verhaal is, dat de progressieve zendgemachtige het beschikbare budget over minder uren wil verdelen, zodat die uren beter kunnen worden. Al thans: dat er per uur meer geld be schikbaar is (of ze dan automatisch 'be ter' worden, dient vooralsnog met een sceptisch hoofdschudden te worden af gewacht) Inmiddels is de VPRO al daadwerke lijk begonnen met die inkrimping: al enkele weken wordt het zondagse uur tje tussen zeven en acht op Nederland 2 met een testbeeld gevuld. In eerste in stantie heeft dat geen betere televisie opgeleverd in de resterende zendtijd. ..Zomergasten is soms aardig en soms leuk en soms pakkend, maar geen su- per-tv (al was het maar omdat gast en gastheer vaak op irritante wijze door de gekozen fragmenten zaten heen te fluisteren en te giechelen). En de the ma-avonden over de jaren tachtig ver tonen ook wel eens een aardig moment maar verder voornamelijk onbegrijpe lijke pretenties, kapsones en lolligdoe- nerij. Afgelopen zondag ging het over de trendy eighties, met yuppies en bank- rekeningen, life style en gel. Het pro gramma zelf demonstreerde de twee belangrijkste televisietrends uit de ja ren tachtig. De eerste is de verkeerde veronderstelling die in tv-land heerst dat iedereen een programma kan pre senteren. Zo zakte zangeres Rowan Moore reddeloos door het ijs en werd ze bovendien overspoeld door veel te har de muziek. De tweede is dat vrijwel al les tegenwoordig 'leuk' moet zijn. De trend is een aantal jaren geleden inge zet door Frits Bom. die als redelijk se rieuze Ombudsman bij de VARA al snel afgleed naar een vrolijke persona lity show, met muziek en praatjes en telefoontjes, tot de rampzalige Bom-bus van de laatste jaren. En dat is maar een voorbeeld. Die tendens werd door de VPRO-thema-avond niet genoemd, maar wel in zijn onbenulligheid hoogst effectief geïllustreerd. Nog even over die zendtijd: kan de VPRO die dan niet gewoon even vul len met herhalingenIk weet wel: her halingen zijn gewoonlijk de plaag van de Nederlandse zomer. Maar juist de VPRO heeft cassettes in de kast die er wel eens uit zouden mogen. Ik noem maar: „Lotgevallen", „Landgenoten", „Herenleed". „Berichten uit de Samen leving" of „Het Gat van Nederland". RENE DE COCQ Sky Radio groeit BUSSUM Sky Radio is na Radio 3 het best beluisterde station van Nederland. Dit blijkt uit een Nipo-onderzoek in opdracht van Sky Radio. De luisterdichtheid is sinds het Intomart onderzoek van maart per dag gestegen van 10 naar 12 procent. Bij een totaal van 2.3 miljoen kabelaansluitingen heeft Sky Radio nu 539.580 luisteraars per dag die gemid deld twee uur en 44 minuten op het station afstemmen. België wil ook „Den Haag vandaag" BRUSSEL Het Belgische parlement wil dat de staatsom roep van zijn land zo snel mo gelijk een rubriek begint in de trant van „Den Haag Van daag" Kamervoorzitter Char les-Ferdinand Nothomb stuur de hierover zowel de BRT als de RTBF onlangs een brief. De BRT heeft inmiddels laten weten in 1990 te willen starten met een rubriek die „Parle ment" gaat heten en in opzet „Den Haag Vandaag" bena dert. De RTBF zegt voorlopig te weinig geld en mankracht voor zo'n programma te heb ben. „De Kamer is niet de eni ge instelling die om aandacht van de audio-visuele pers vraagt", laat de RTBF in een reactie weten. De roep om een Belgische „Den Haag Van daag" is ontstaan na het uit brengen van een rapport door de Kamercommissie „Werk groep voor de Media" Die commissie is tot de conclusie gekomen „dat het de plicht is ■van de openbare omroepen om verslag uit te brengen over de parlementaire werkzaamhe den" Een nieuwe parlemen taire rubriek op de buis moet er toe leiden dat de parlemen taire werkzaamheden naar buiten toe een beter aanzien krijgen. NOS-Jazz Festival. Muziek. NOS-ra- dio. Radio 4 om 23.00 uur. Van 10 t/ m 13 augustus. HILVERSUM De voorbe reidingen voor de negentiende editie van het „NOS-Jazz Fes tival" zijn in volle gang. Het lijkt erop dat festijn, dat van 10 tot en met 13 augustus wordt gehouden in het Cultu reel Centrum De" Meervaart in Amsterdam, weer in al zijn voegen zal swingen. De Mu- ziek-afdeling van de NOS-ra- dio heeft traditiegetrouw de compositie-opdrachten ver strekt en de optredens van Ne derlandse en buitenlandse jazz-musici zijn besproken. Het is voor de zevende maal dat de NOS aan Nederlandse musici compositie-opdrachten heeft verstrekt. Met deze vrije opdrachten voor een set van circa een uur wordt beoogd het repertoire voor grotere en sembles uit te breiden. In De Meervaart presenteren de ge selecteerde musici dit werk met een groep medespelenden naar eigen keuze. De opdrach ten zijn dit jaar gegaan naar Dick de Graaf, die op 10 au gustus met zijn gelegenheids- groep Dick's Groove Mer chants het werk zal uitvoeren. De compositie van Paul Ter mos gaat op 11 augustus in première. Hij speelt het werk met zijn Termostientet, waar bij ook de Amerikaanse drum mer Gerry Hemingway van de partij zal zijn. Termos' compo sitie vormt overigens ook de Nederlandse inzending naar het EBU-festival in Middel- heim. Die vrijdag lijkt de orga nisator alle registers open te trekken, want op die dag is ook de geheel vrije opdracht te horen. Dit jaar ging deze carte Blanche naar zangeres en stemkunstenares Greetje Bij- ma. Eerste vrouw Vera Vingerhoeds is de eerste vyouw die een compositie-op dracht kreeg van de NOS. Zij zal 12 augustus aantreden met Vera Vingerhoeds and Lazy Bones. De laatste opdracht ging naar Jan Laurens Har tong. Hij treedt 14 augustus op met het Nueva Manteca Latin Jazz Septet, waarin ook de Amerikaanse percussionist Nicky Marrero speelt. Behalve aan muziek biedt De Meervaart ook onderdak aan de expositie „A Hundred Ye ars Of Jazz". De tentoonstel ling, die van 1 augustus tot 10 september duurt, heeft als on derwerp de wordingsgeschie- en geluidsmateriaal wordt een historisch overzicht gegeven. Ook de aanmeldingen voor het Jazz-podium zijn inmiddels binnen Met deze wedstrijd wordt een traditie van tiental len jaren voortgezet. In 1958 werd het concours voor het eerst georganiseerd in een oude botenloods in Loosdrecht. Vanaf het begin was de radio erbij en vanaf 1971 werd het Jazz-podium door de NOS en de VARA georganiseerd als onderdeel van het NOS-Jazz Festival. Carrière Later verhuisde het concours met het festival naar de Sin- ger-concertzaal in Laren en uiteindelijk naar De Meer vaart. Jazzmusici van naam zoals Louis van Dijk en Wil lem Breuker begonnen er hun carrière. Op vrijdag en zater dag treden vanaf een uur de groepen op die hebben inge schreven voor het Jazz podi um. Het slotconcert met de winnaar vindt plaats op 13 au gustus om 16.00 uur. Het festi val begint elke avond om ne gen uur met de uitvoering van de compositie-opdracht. Ande re groepen die aantreden zijn onder meer Andrew Hill Quartet en öeri Allen And The Celebration Ensemble. De NOS en de VARA nemen het gehele gebeuren op. De NOS zendt gedurende het festival dagelijks een uur lang recht streeks uit. Dat gebeurt op Ra dio 4 om 23.00 uur. De andere opnamen worden in de loop van het jaar over beide omroe pen verdeeld. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.29 James Harriot (All creatu res, great and small), En gelse serie. Afl.: The fema le of the species. De doch ter van een veearts In de buurt studeert ook dierge neeskunde. Siegrfried laat zich overhalen om haar in praktijk wat wegwijs te maken. 16.20 SJa, natuurlijk natuur- magazine. 17.10 Weerklank muzikaal programma vanuit Middel burg. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Kay O'Brien, Amerikaanse ziekenhuisserie. Afl.: Chi natown. Een roofoverval in Chinatown levert 2 zwaar gewonde Chinezen op. Er is een niertransplantatie noodzakelijk, maar een donor is niet makkelijk te vinden. 18.28 De gummiberen teken filmserie. Afl.: De dag van de Bessenbusters. Tummi trekt per ongeluk een zwerm bessenbusters aan die alle gummibessenbos- jes kaal eet. 18.51 Alex, tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.16 De roze panter, tekenfilm serie. 19.21 Zo vader, zo zoon, spel- programma gepresen teerd door Gerard van den 20.18 Different world, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: High anxiety. Kim neemt teveel hooi op haar vork en maakt het daardoor zich zelf en haar omgeving niet gemakkelijk. 20.43 Overwinnaars, serie speelfilms over mensen in de knel. Vanavond: Jeugd gevangenis (Prison for children), Amerikaanse tv- film van Larry Peerce. Met: John Ritter, Betty Thomas e.a. In een Amerikaanse jeugdgevangenis leven ook thuisloze kinderen. Dat geldt ook voor John Parssons; begeleider Da vid Royce probeert er alles aan te doen om hem op het rechte pad te houden. 22.16 Vooruitblik Christenzi geuner, voorproefje van het Wereldcongres Chris tenzigeuner 1989 dat be gin augustus in Amster dam wordt gehouden. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 13 persoonlijke ontmoe tingen. 22.48 Murder she wrote, Engel se misdaadserie. Afl.: Do delijke concurrentie (Be nedict Arnold Slipped here). Jessica treedt op als testamentuitvoerder van haar oude vriendin Tillis. Die heeft een huis achter gelaten, waarvan men zegt dat er een schat is ver stopt. 23.26 Einde. NEDERLAND 2 draak (Jenseits der Ml genröte/The secret of black dragon), 6-deligej rie. Een ellendige to< Het gezelschap slaagt 4 aan de Kozakken en 4 elitegroep van de tsaaq. ontsnappen. Ze gaan r weg naar Siberië zon#1' paarden en voorraden, H 18.00 Kijk TV, populair wetjsi schappelijk programmals 18.25 Special Camel Trol( '89, terugblik. Present», Joost Cohensius. r 18.57 De eerste de beste delige serie. HoogtepJ^ ten uit acht jaar De eerv< de beste. Presentaja Joost Cohensius. Afl. 19.25 TROS zomerparade, nj^ ziekprogramma vanuit tractiepark Walibi in E gië. Presentatie: Pet» Teekamp. NOS 20.00 iTlJournaal. TROS 20.28 TROS Dierenbingo, programma vanuit Beekse Bergen in het der van 125 jaar Dierenl scherming. Presentaj Linda de Mol. 22.05 TROS Aktua, actualij tenrubriek. 22.35 iT]Klein Londen, klein Bj lijn, 7-delige serie. Aflj Nu de Duitsers in Bei zijn, zoeken velen oncj dak in de schuilkelders Charly. Het dorp zit gauw vol met vluchtej gen, Raymond is een NOS 23.30 Journaal. 23.35 Einde. NEDERLAND3 Een kwaadaardige kapper (Randy Pybas) laat John Parsons (Raphael Sbarge) merken wat het gevangenisregime inhoudt. Een beeld uit „Prison for clildren", een film uit de reeks Overwin naars. Ned. 1, 20.43 u. 18.20 Nieuws voor doven slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.47 Floris, jeugdserie. Afl, De koperen hond. Maai| van Rossum belegert kasteel van Wolter van| denstein. Van Ross heeft een geheim wapj De koperen hond. 19.15 Studio Sport, Tour France, samenvatting. 20.00 Journaal. 20.29 Van Gewest tot Gewe^ regionaal magazine, derwerpen: 1. Kunst opl erf. 2. Ede Staal/E(j taal. 3. Goud- en zilve dustrie (polygoonrepot ge). 21.05 Het Susato Koperkwiij speelt werken van ara Susato, Scheidt en Barlj TELEAC 21.30 Milieu: Nederland is klaar. Documentaires^ afl. 3. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven slechthorenden. 23.45 Einde. BRT 1 15.30 De sheriff zit achter de gren dels (Blazing saddles), Ameri kaanse speelfilm uit 1974 van Mel Brooks. 17.00 Flipper, Am. jeugdserie. 17.25 Juke Box. 17.30 Webster Amérikaanse serie. 17 55 Nieuws. 18 00 Tik Tak animatieserie. 18 05 Carlos en Co Magazine waarin poppen vertellen wat kinderen willen weten. 18.20 De kleinste zwerver (The littlest hobo), Canadese jeugd serie. Afl. 2: De drie apen (2) (Three monkeys of Bah Rog har). 18.45 Op het terras, magazine voor ouderen. 19 25 Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (Neighbours), Australi- 20.25 Margriet, talkshow van Mar griet Hermans. 21.35 Hercule Poirot, 10-delige En gelse serie. Afl. 2: Moord op nr 14 (Murder in the Mews) Politie-inspecteur Japp vraagt Poirot te helpen bij het onder zoek naar de zelfmoord van Mrs. Allen. 22 30 Nieuws. Aansl Ritverslag Ronde van Frankrijk. 22.50 De Kolderbrigade komische serie van Romain De Coninck. 23.25-23.30 Coda, Diptiek, van Ar thur Meulemans, uitgevoerd door Geert d'Hollander. BRT 2 19.00 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis, te kenfilmserie. Afl. 22. 19.28 Programmaoverzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 De vlaschaard, Belgisch/Ne derlandse speelfilm uit 1982 van Jan Gruyaert. Boer Ver meulen, die nogal overhoop ligt met zijn zoon Louis, besluit dit jaar het vlas op een plaats te zaaien, die Louis hem ten zeerste ontraadt. 21.30 Uitzending door derden, Pro gramma van de Christen-de mocratische Omroep. 22.15 Guldensporenviering, 11 jull- viering vanop de Grote Markt te Brussel. 23.15-23 35 Concert, BRT Filharm. Ork. o.l.v. Fernand Terby: Symfonie in C, Gaston Fere- mans (1935). RTBF 1 18 00 Vacaturebank. 18.15 L'ècran des vacances, teken films 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.25 Uitslagen lotto en joker. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Wielrennen: Tour de France, samenvatting 10e etappe. 20.10 Contacts, verkeerstips 20.15 Les sentiers du monde. Van daag: De l'Atlantique au Póle Nord en planche a voiles. 21.30 Services secrétes, 6-delige serie over spionage. Afl. 6: La C.I.A. 22.25 Laatste nieuws en weerbe richt. 23.00-00.40 Cinè-Club de minuit: Cinéma Beige: Souvenir of Gi braltar, Belgische speelfilm uit 1974. Die Trickfilmschau. Spass am Dienstag, kinder programma met Flip Flop, spelshow en Mickey Dinald. tekenfilm. ARD-Sport extra, 1 wielren nen: Tour de France. 10e etap pe Cauterets - Luchon. Com mentaar. Jürgen Emig en Her- bert Watterott. (Eurovisiebeel- den). 2. Schermen: WK te Den ver, finale herenteams voor flo ret Commentaar: Gerhard Meier-Röhn. Tagesschau Die schönsten Autos der Welt, serie Afl Hlspano Suiza Berline J 12. Die Rückkehr zur Schatzinsel, jeugdserie. Afl.: Die Meuteredi Ausschnittweise Kleinkunst, met Rüdiger Hoffmann en Duo Zohrmann. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten Simon Simon, serie. Afl. Bankraub ist ein Kinderspiel. Heute im Ersten. lTj Tagesschau. Dingsda, quiz met Fritz Egner Aansl Tagesschau. Monitor, actualiteiten. Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Trickreiches Spiel. Tage8themen. Der Dokumentarfilm: Roger Bornemann - Tod eines Skin heads, documentaire. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.28 Die Muppets-Show, Gast: Kaye Ballard. 15.50 Der Stein des Marco Polo, se rie voor de jeugd. Afl. Schwe- re Jungs und leichte Madchen Met: Nicola di Pol, Chiara Do rado, Giuseppe Tonini e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Barbara Bier- Alice im Wunderland, teken film naar het boek van Lewis Carroll. Afl Der grosse Wasc- htag. Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. s Tele-lllustrierte. Actualitei ten. sport en amusement Ein Heim für Tiere. Duitse se rie. Afl Muss Sascha sterben (1) Met: Siegfried Wischnews- ki. Bettina Spier, Anglela Psichgode e.a. Aansl.: Mein Butler und ich. Duitse serie. Afl.: Der Dichter mit dem Tee- blatt Met: Volker Brandt en Gunther Jerschke. Ein Heim für Tiere. Afl.: Muss Sascha sterben (2). Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: 80.000 km Stau. 1st das auto noch zu rot ten? Documentaire voer de mi lieuvervuiling door auto's. Sommerfeatival im ZDF - Sommerkomödlen: SAdrian und die Römer Duitse tv-film van Klaus Bueb en Thomas Mauch. Met: Klaus Bueb. Ger- traud Jesserer, Katharina Abt e.a Adrian Bredow bevindt zich In een midlife-crisis en hij moet zich door een psychiater laten behandelen. Adrian pro- Patrick Duffy als Bobby in Dal las. Did. 1. 21.45 u. FOTO: AP beert zijn leven weer in de greep te krijgen, maar hij wordt verliefd op twee vrou wen tegelijk. Adrian moet zijn uiterste best doen de zaken onder controle te krijgen. 21.30 Heute-journal. 22.00 Apropos Film, filmtips. 22.30 Sommerfe8tival im ZDF - das kleine Fersehspiel. 00.00 Brief aus der Provinz, "Grüss Dich Gott, Annamirlpost van Schliersee naar Pader- 00.05 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 15.55 Und wieder spring' ich über Pfützen, kinderfilm van Karei Kachyna. 17.30 Menschen in NRW: trude Herr - Ich bin eine Vagabundin filmportret van deze toneel speelster. 18.00 Lord Schmetterhemd, pop penserie. Afl. 2: Der grosse Koyote. 181.35 Klemens und Klementinchen, die Ganse vom Muhlental, jeugdserie Afl.: Die Gansetau- fe. 18.45 Abenteuer Wildnia, natuur filmserie. Vandaag: De bosjes mannen van Sumatra. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's). 20.00 Italienische Reisen, 5-delige serie. Afl. 2: Filmportret van de wielrenner Fausto Coppi. 20 45 Wir töten, was wir lieben, 9- delige informatieve serie over beschermde dieren en planten. Afl. 3: Der letzte Flug der Fal ter, reportage over handel in exotische vlinders. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Monitor im Kreuzfeuer. 22.30 Heilige Kuh, actueel magazine. 22.50 Die Wiederkehr von Sherlock Holmes, 7-delige Engelse de tective-serie. Afl. 3: Der zweite Fleck. Met: Jerremy Brett, Ed ward Hardwicke, Harry An drews e.a. Op Downing Street heerst opwinding. Er is een brief met geheime informatie gestolen uit het huls van de se cretaris voor Europese Zaken, Sir Trelawney Hope. Vertwij feld roept de premier de hulp in van Sherlock Holmes 23.55 Laatste nieuws. Aansl.: Zur BBC 1 Dangerous exile, Engelse speelfilm uit 1958 van Brian Desmond Hurst. Met: Louis Jourdan, Belinda Lee, Keith Michell e.a. Children's BBC gepresen teerd door Andy Crane, met Ewoks Really wild show Afl. 2. Newsround, jeugdjournaal. Gentle Ben. Afl. 3. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South East. No Frills Afl. 5 (slot): Video party Eastenders, familiefeuilleton met Mike Read. Peter Dean, Nick Berry e.a. Paul Daniels Magic Show goochelshow van de illusionist Paul Daniels. 21.45 Points of view, kijkersreacties. 22 00 Nieuws. 22.28 Newsroom South-East en weerbericht. 22.30 Murder ordained, Amerikaan se speelfilm uit 1987 van Mike Robe, in twee delen Met: Keith Carradine, JoBeth Willi ams, Terry Kinney e.a. Deel 1. 00.05 An ocean apart 7-delige do- 01.05 Cricket. 01.35 Weerbericht. 01.40 Einde. BBC 2 16.50 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 17.00 Cricket, 3e test tegen Austra lië. Edgbaston. 19.10 Carna the otter. 20.15 Business matters, afl. 13: Peak performance. 20.40 The French Revolution, 4-deli- ge serie. Afl. 2: Requiem for a king, documentiare over leven en dood van Lodewijk XVI. 21.30 Studio 5B, Amerikaanse serie over de wereld van de televi- 22.20 The home front, afl. 3. 23.00 Building sights, I'Arche de la Défense. in Parijs. 23.10 French Revolution witness, 4- delige serie gedramatiseerde monologen over de ervaringen van mensen die zijdelings bij de Revolutie betrokken waren. Afl. 2 The preacher. Alan Rick man speelt de rol van de radicale priester Jacques 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Tomorrow's filmmakers. 00.45 1789 (French Revolution), te kenfilm. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.30 Einde. EB Teletekst-ondertitels S Stereogeluid s,(talen) Tweetalig lo) Origineel geluid C Zwart-wit Herhaling SKY CHANNEL The Lucy Show. The Littles. Countdown. Eurosport. Tour de France. Showjumping from Zurich. Golf. Motorcycling. Waterskiing. Tour de France. SUPER CHANNEL 15.30 Nino Firetto. 16.30 Hot Line. 18.30 Tracking. 19.30 Richard Diamond. 20.00 Sport. 21.50 World News and Weather. 22.00 Sport. 23.00 NBA Basketball. 00.00 World News. Aansl.: The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Coldcut. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19 00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 European Top 20. 21.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 Beau et Chaud. Nouveau monde. Brëves et Mótóo Européene. Recreation. Les Aiguillages du Rve. Des Chiffres et des Lettres. Trent Millions d'Amis. La marche du siècle. Journal Tëlévisé. Meteo Européene. Jeux de la francophonie. Ciné-club. La chance aux chansons. Fin de programme. 15 55 RTL aktuell. 16 00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17 15 Die Holydays aus Rom, teken filmserie. 18.00 Baretta, politieserie. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Knight Rider, Amerikaanse se- 20.15 Colossus (Colussus, the forbin project), Amerikaanse speel film uit 1969. Met: Eric Braede. Susan Clark, Gordon Pinsent 22.00 Explosiv, magazine met Olaf Kracht. 22.45 RTL aktuell. 22.55 Sexy Folies, erotisch magazi- 23.35 Gut gebrüllt Löwe, spelshow. 00.30 Sketchhotel, comedyserie. Afl.: Hotel Transylvania. 00.55 Betthupferl. 01.00 Einde. NEDERLAND 1 EO 15.30 Lassie's grote avontuur. 17.15 Job en z'n pa. NOS 17.30 Journaal. 17.40 Einde. NEDERLAND 2 15.00 Tour de France. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 s Adrian und diejRömer. 11.35 Bilder aus der Wissenschaft 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 14.10 s: Teletekstoverzicht. 14.30 Tages schau. 14.35 Sinha Moca. 15.00 The Munsters. 15.30 Die Trickfilm schau. 15 45 Die unsichtbare Kraft. 16 15 Geschichten von Anderswo. 16.45 ARD-Sport extra, 1. Wielren nen: Tour de France, 11e etappe. (Eu- rovisiebeelden) 2. Schermen: WK te Denver, final^, dames enkelspel de gen. 17 15 Tagesschau. 17.25 17.25 Funkstreife Isar 12, serie. (WDF). BBC 1 07.00 Teletëkst. 07.35 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Rolf Harris's cartoon time. 10.25 Heart beat. 11.00 Nieuws. 10.05 Lassie. 11.30 Playbus. 11.50 The Bunyip 11.55 Five to eleven, (samenvatting week 4). 12.00 Nieuws. Aansl Po- peye. 12.15 The O-Zone. 12.25 Su perman. 12.50 Bananaman. 13 00 Nieuws. Aansl.: Dallas -13.50 Te kenfilm. 14.00 Nieuws. 14.30 Neigh bours. 14.50 Allotment show. Afl. 1. 15 20 Knots Landing 16.05 Sports crazy. Afl 1. 16.50 Pink Panther. 17 10 Children's BBC 17.35 The Movie game. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09 30 Panel pot pourri. 11.00 The Sullivans. 11 30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Landscape Channel. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Clo- 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story. 10.00 Reich und Schön 10.25 Die Holidays aus Rom 11.00 Baretta 11.45 Rapido e. 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.05 Inspektor Gad get. 13 25 California Clan 14.15 Knight Rider 15.00 Flughavenpoli- zei Tokio. 15 45 Netto. 15.55 RTL ak tuell. 16.00 Die Springfield Story. 16.50 Reich und Schön. 17.15 Den nis. 17.45 Tekenfilm. 17.55 RTL ak tuell. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 Radio Tour de France 17.06 Nieuwsradio 19.04 Tour-radio. 20.02 VPRO: Borèt. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: Nagapen. 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Plantage magazine. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant 21.03 VARA's Vuurwerk 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de galante tijd. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert 23.10 Muziek van deze eeuw RADIO 5 18.10 NCRV: Daar waar de molens staan. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: A word of En- REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quenlie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avond bladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als van ouds. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooral 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voor schoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaar digheden. Verder als Radio 1 Radio Rijn mond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-over- zicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18 03 Post aan de telefoon (010-4334433) BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 Pianobar. 20.03 Folk. 21.03 Chansons flambèes. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Rock-ola. 20.00 Vlaams artiestengala uit Mid- delkerke 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital. 19.00 Essay. 20.00 Nieuwe muziek in Vlaanderen. 22.00 Poëzie en beeldende kunst, do cumentaire. 23.15 Naklank met Mozart en Strauss. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio I woensdageditie. 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.06 Radio Tour de France. 17.06 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 12.04 Will wil wel. 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Jansen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.25 Pianomuziek. 11.55 Hélène Kox speelt Joh. Bach. 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespee^ RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Meesters in muziek. 10.00 TROS: TROS Postbus 270| 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de ns 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS: Dierenmanieren. REGIONAAL Radio Wast: 06.02 provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, tages en actualiteiten 14.02-17.00 Tour de France. Radio Rijnmond: Ochtendmagazine met Jan Eikelboom. Hans van Vliet en Drs. P. Leen (tussenl en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 LunchprM ma. 14.03 RR-Express: nonstop 16.03-17.00 Getapt, cultureel café. BRT 1 06.00 Om het nieuws 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour: Luchon-Blag4 18.10 Actueel. BRT 2 06.05 Goeiemorgen. morgen. 08.10 Koffers Co. 10.03 Jos Ghijsen. 10.08 Muziek voor de zomer 12.00 Regioprogramma. 13.10 Midzomermiddag. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. 17.05 Rijswijckfoon. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento. 14.00 Bruckner. 16.00 Concerterend 17.30 De rommelpot 18.10 Actueel.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8