Hazerswoude moet accoord gaan met aanleg RW 11 Recordopbrengsten bij feestvierdaagse dagpuzzel Alkemade duldt geen illegale ontgronding LEIDEN OMGEVING ËoidóeOouocMit MAANDAG 10 JULI 1989 PAGINA 8 aan tafel Van Velzen wint viswedstrijd ZOETERWOUDE Peter van Vel zen was afgelopen weekeinde het meest succesvol tijdens de viswed strijd van buurthuis De Weipoort in Zoeterwoude. Hij verschalkte in twee uur tijd een totale lengte van 2.40 meter aan vis Henk Loomans werd tweede met iets meer dan 1.80 meter terwijl Jan Berk met exact één meter derde werd. Er waren 17 deelnemers die plaats hadden genomen aan de boorden van de Noord Aa. Vrijdag 14 juli is er een viswedstrijd voör-de jeugd. Aanvang 19.00 uur en dë wedstrijd duurt tot half negen, het inleggeld bedraagt één gulden. Info-avond over kinderdagverblijf ZOETERWOUDE De stichting Kinder opvang Zoeterwoude houdt morgen een in formatieavond in het kraamcentrum Rijn en Vliet aan de Keerweer 3. Onderwerp van de bijeenkomst is kinderdagverblijf 't Waterhoentje dat begin september de poor ten opent. Het dagverblijf zal dan onderge bracht zijn in een van de lokalen bij basis school Corbulo aan de Westeindseweg. Be langrijke punten zijn de begroting en de fi nanciële aspekten alsmede de toekomstige accommodatie. Verder is het mogelijk ken nis te maken met de bestuursleden van de stichting en de leidsters van 't Waterhoen tje. Ook komen de werkwijze, dagindeling, voeding en verzorging aan de orde. De aanvang van de informatieavoind is 20.00 Pastoor Weersink verlaat Bartholomeusparochie VOORHOUT Pastoor F Weersink gaat de Bartholomeusparochie verla ten. Dit heeft hij gisteren tijdens de Eucharstievieringen aan zijn parochi anen medegedeeld. Bij de Overste van zijn congregatie S.S.S. (Orde van het Heilig Sacrament) heeft de pas toor aangedrongen hem te plaatsen in een parochie in de buurt van het klooster waaruit pastoor Weersink afkomstig is. In september gaat de pastoor de ge meente Voorhout verlaten na er zes jaar geweest te zijn. Op 30 juli 1983 volgde hij pastoor J. Nijman op. Nu gaat de 57-jarige pastoor naar de ge meente Wanrooy. Over de opvolging is nog niet bekend. Recordopbrengst rommelmarkt DE KAAG De rommelmarkt en veiling in de Leidsemeerstraat waren zaterdag een groot succes. Er was veel publieke belangstelling. In het bijzonder was dit laatste geval bij de veiling, die voor de eerste maal werd gehouden en waarbij veilingmeester John van Loon zijn taak prima vol bracht. Alle veilingartikelen brach ten ver boven de taxatie op, waarbij het servies van ruim een eeuw oud goed was voor driehonderd gulden. De opbrengst ten behoeve van de plaatselijke Hervormde Kerk was ruim achtduizend gulden, een record bedrag. Vroge jaar was de opbrengst 6500 gulden. Reddingsbrigade heeft nieuwe strandpost WASSENAAR Met het schuimend vocht uit een heuse champagnefles werd naar oud zeemansgebruik het nieuwe onderkomen van de Wassenaarse Reddings Brigade afgelo pen zaterdag gedoopt en geopend. Hiervoor had burge meester drs. P.H. Schoute, die de champagnefles met vaar dige hand wist te ontkurken, zich in reddingsgoutfit gesto ken. Niet duidelijk werd of de burgemeester nu wel of niet de zwemkunst machtig was, maar op weg naar het strand liet hij zich per WRB reddingsboot vervoeren, alwaar hij werd opgewacht door zeegod Neptunus en een zeemeermin met een vin vervaardigd uit grijze plastic afvalzakken. WRB-voorzitter Jurgen van Ravenstijn tot de burgemees ter die beschermheer is van de WRB en belangstellenden: „De uitrusting van de WRB is op enkele puntjes na mo menteel zonder meer uitstekend te noemen. Naast de nieu we strandpost beschikken wij nu ook over een gloednieu we terreinwagen. Het materiaal is dus goed. Er zijn echter nieuwe leden nodig om ook in de toekomst optimaal te blij ven functioneren". Vechtpartij bij disco KOUDEKERK AAN DEN RIJN Een 25-jarige inwoner van Koudekerk is in de nacht van zaterdag op zondag naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden afgevoerd met een sla gaderlijke bloeding. De man had het bij de discotheek in de Ridderhof aan de stok gekre gen met een nog onbekende plaatsgenoot. Buiten werd de ruzie met kapotte bierglazen beslecht. De reden voor de vechtpartij is niet bekend. Dronken man tegen hek WASSENAAR Een dron ken automobilist uit Wasse naar is vannacht rond kwart voor twee tegen een hek aan gereden aan de Stoeplaan. De 20-jarige man reed over de Schouwweg en sloeg bij de T- kruising met de Stoeplaan rechtdoor Hij liep geen ver wondingen; zijn auto is geheel vernield. KAMER VAN KOOPHANDEL HAZERSWOUDE De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land wil dat de gemeente Hazerswoude toch ak koord gaat met de aanleg van Rijksweg 11 als twee- baansweg met een gelijk vloerse kruising. De Ka mer vreest dat het rijk de Hazerswoudse houding zal aangrijpen om de aanleg van de rijksweg voor jaren uit te stellen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat liet enkele weken geleden weten de aanleg van Rijksweg 11 tussen Leiden en Bodegraven uit te willen stel len om andere projecten voor rang te kunnen geven. Veel bedrijven in de Rijnstreek hebben echter al voor miljoe nen guldens geïnvesteerd in de verwachting dat de rijks weg er binnen afzienbare tijd zou komen. De bedrijven drei gen door het uitstel een grote misgreep te hebben gedaan. De Kamer van Koophandel zegt het Hazerswoudse stand punt dat er een vierbaansweg moet komen met een ongelijk vloerse kruising wel te delen, maar wil voorkomen dat er straks helemaal geen weg komt. Bij de aanleg van het tracé zou wel rekening gehou den moeten worden met een verbreding naar vier rijstro ken. Pas in een later stadium moet de discussie daarover weer worden aangezwengeld. Het Alphense lid van Provin ciale Staten H.A.C. van Woer den heeft inmiddels schrifte lijk vragen gesteld aan het provinciebestuur over de gang van zaken rond rijksweg 11. Van Woerden wil weten hoe de provincie denkt over de na delige economische gevolgen voor de Rijnstreek als de weg er niet of pas later komt. Vol gens hem wordt het vertrou wen in de overheid door het uitstel ernstig geschaad. Van Woerden wil dat Gedeputeer de Staten er bij minister Smit- Kroes op aandringt de rijks weg toch binnen de gestelde termijn te realiseren. Kort geding tegen vuilstort Doesgebied LEIDERDORP De Stich- ting Leefbaar Leiderdorp spant een kort geding aan te gen de gemeente Leiderdorp. Dat. gebeurt omdat de gemeen te een ontgrondingsvergun ning heeft afgegeven voor het Doesgebied waar de vuilstort plaats moet komen. Na het ne men van dat besluit heeft de gemeente verzuimd de indie ners van bezwaarschriften te gen de vuilstort in te lichten, aldus R. Dekkers van de stich ting gisteren. Volgens Leef baar Leiderdorp is de drassige grond van het Doesgebied ab soluut niet geschikt voor vuil stort. Op dit moment vinden er grondboringen plaats om de gesteldheid van de bodem te onderzoeken. Veel te laat, zo meent de stichting. Volgens Dekkers is gisteren nog i auto van het bedrijf dat het grondonderzoek verricht in de bodem weggezakt. met gesmoorde courgette en aardappelen blanke vla met perzik Courgettes worden - na goei gewassen te zijn - met dt schil gebruikt. Deze wa i flauw smakende groente is vlug gaar. Courgettes zijn heel goed te combineren met (veel) andere groenten ol kruiden. De benodigdheden voor twet t zijn: 1 of 2 lapjes varkensfi let (in totaal 200 g), 25 g J margarine, zout, peper, mes- punt bloem, worcestersaus, 1 (1 lepel sherry); j 400 g courgette, 1 ui, 10 g. margarine, knoflook, 2 to maten, zout, peper, peterst\ lie; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 1 0,5 liter blanke vla (0,5 litei melk, 25 g maizena, 30 g sui ker), 1 of 2 perziken, 1 lepel citroensap, 1 lepel basterd i suiker. 1 Koop van een grof stuk var- kensfilet een lapje voor twee 1 personen. Te kleine of lievet te dunne (een-persoons) lapjes worden bij de bereiding ge- makkelijk te droog. Schroei het vlees dicht in hete marga-l rine en bak het op een half ge- s temperd vuur in tien minuten bruin en maar net gaar. Be 1 strooi de varkensfilet pas m i het dichtschroeien met zout ent peper. Maak de jus af me even meegebakken bloem, weinig water. zout. peper en desgewenst sherry. Schenk een lepel jus over het vlees en geef de rest er in een juskom bij. Was en borstel de courgettes schoon en snijd er het stukjs steel af. Verdeel de vrucht groente in plakken van een centimeter. Bak de kleingesne den ui glazig in de margarine, voeg de courgettes en geperste knoflook toe en bak de massa al omscheppende twee minu ten. Leg een deksel op de pan en laat de groenten op een ma tig vuur smoren. Dompel dt tomaten in kokend water, ont vel ze en snijd ze in achten. Smoor de tomaten nog een paar minuten mee met de courgettes. De totale smoortijd is acht minuten. Maak het ge recht op smaak af met zout en peper en bestrooi het in de schaal met fijngeknipte peter- Ontvel de perziken - dompe ze zo nodig in kokend water en snijd ze in stukjes van dl pitten. Zet de stukjes perzil een half uur weg met citroen sap en basterdsuiker en men[ ze dan door de vla. JE ANN APOTHEKEN De avond- en nach diensten van de apotheken in de r gio Leiden worden waargenomt door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendien! elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliKI nieken tel 155543. atdeiing S.C.U. te 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Eiisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkadt 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste nurrv) mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie! over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vt dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be-' reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071-J 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.0fl; en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten: bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15, en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - Herengracht 50, tel. 123942; spreekuj ren ma. en di. 10.00-12.30 u„ wo! 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. 1 DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. Ds. De Haan in ambt bevestigd ZEVENHOVEN Onder gro te belangstelling is gistermid dag ds. J. de Haan in de Ne derlands Hervormde Kerk in het ambt van predikant beves tigd. Dit gebeurde tijdens een speciale dienst die werd geleid door ds. Geuze uit Noorden. Andere dominees uit de regio waren aanwezig bij deze be vestiging en begeleidden ds. Geuze bij de handoplegging. Na de bevestiging hield de predikant een meditatie. De scriba van de Nederlands Her vormde Gemeente van Zeven hoven de heer G. Roos sprak ds. De Haan namens de kerke- raad en de kerkelijke gemeen te toe. Vele genodigden, onder wie de ouders van ds. De Haan en andere familieleden, alsme de afgevaardigden van de Ze- venhovense Gereformeerde en Rooms-Katholieke Kerk, wa ren getuige van de bevesti ging. Een grote tent die tijde lijk tegen de kerk was aange- plaatst bood aan belangstellen den nog ruimte om de dienst via monitoren bij te wonen. Ds. De Haan was sinds 1985 al als hulp-predikant werkzaam in de Zevenhovense Hervorm de gemeente. Voor die tijd was hij werkzaam in het onderwijs. Ziin drang naar het predikant schap werd echter steeds gro ter en via avondstudie behaal de hij de benodigde bevoegd heden voor hulp-predikant. In 1985 vervolgde hij de aanvul lende predikantenopleiding. DEN HAAG/ALKEMADE - De gemeente Alkemade duldt geen illegale 'ontgrondingen. Dit bleek vrijdag tijdens de behandeling van een zaak door de waarnemend voorzitter van de recht spraakafdeling van de Raad van State, staatsraad mr C.J. van Zeben. Van Zeben boog zich over het verzoek van J. Th. G. Dekker, die van de gemeente Alkemade een door hem zonder vergunning afgegraven perceel grond weer in de oorspronkelij ke staat moet terugbrengen. Iedere zomer verblijft Dekker in een woonboot in de Koppoel. Enige tijd geleden kocht hij een nabij zijn boot gelegen perceel grond. Hij had er grote plannen mee. Er moest een minigolf ko men, er zouden caravanstandplaatsen worden ingericht en er zouden parkeerplaatsen worden aangelegd. De gemeente weigerde echter een vergunning te verlenen voor dit alles. Dekker huurde toch een grondmachine. Zijn juridisch raadgever adviseerde hem te stoppen omdat de vergunningen nog niet rond waren. Toen had de woonbootbewoner al 18.000 gulden uitgegeven en waren er al enige kubieke meters grond van een hoger gelegen deel van het perceel Verplaatst naar een lager deel. Het gemeentebestuur heeft Dekker nu opdracht gegeven alles weer in de oude staat terug te brengen. Via de procedure,bij de Raad van State probeerde Dekker die opdracht gisteren ge schorst te krijgen. Staatsraad Van Zeben geeft spoedig zijn be slissing. Twee Alphenaren zwaar mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphenaren van 20 jaar zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag na een vechtpartij met zware verwondingen op genomen in het Rijnoord Zie kenhuis in Alphen. De twee werden mishandeld door een groep van vier Alphenaren op de Hoogstraat. Het duo wilde na cafébezoek met hun fiets vertrekken. De groep rende hen achterna. De twee werden in elkaar geslagen en hadden verwondingen aan het gezicht, losse tanden, vele kneuzingen en verwondingen aan benen, armen en schouders. Twee van de vechtersbazen, een 19- jarige en een 17-jarige Alphe- naar, zijn inmiddels aangehou den. Hoorzitting over Prinsensingel LEIDSCHENDAM In de raadhuishal van Leidschen- dam wordt morgen een in spraakavond gehouden over het plan voor de invulling van het gebied genaamd Verlengde Prinsensingel. In het gebied komën circa 25 eengezinswo ningen omringd door voet- en fietspaden, parkeervoorzienin gen en waterpartijen. Voor eengezinswoningen is gekozen omdat hieraan grote behoefte is en het plangebied een zoveel mogelijk 'groen' karakter moet krijgen. Aan de rand van het gebied is een woonwagenge- bied opgenomen met stand plaatsen voor vier wagens. Voor het Verlengde Prinsen singel-gebied, oorspronkelijk bestemd voor aansluiting op de nooit gerealiseerde Leidse- baan, zijn sinds 1978 tal van plannen gemaakt. Behalve wo ningbouw werden tennisbanen al dan niet openbaar en wel licht voorzien van een clubge bouw besproken, een kinder boerderij of dierenweide met schooltuinen en een openbaar park. De (kunststof) tennisba nen komen nu waarschijnlijk op een deel van het zwembad terrein aan de kant van de Burgemeester Kolfschoten laan. De hoorzitting begint om 20.00 uur. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 stof met opstaande draden; 2 klein metalen stiftje met grote platte kop; 3 gewicht; 4 veendamp; 5 guirlande. OPLOSSING uaojsej s :>iooj!QM tr :ai-iee/wz e lasjeund z 'les^nu i Succesvol optreden ZOETERWOUDE Onge- veer zevenhonderd mensen hebben zaterdagmiddag geno ten van het optreden van kin dercircus Bongo. Het circus had de tent opgeslagen op het terrein van Swetterhage in van kindercircus Bo Zoeterwoude. Met een vlot programma werden de bewo ners van Swetterhage en de jeugd uit het dorp bezig gehou den. Acrobatiek, clowns, jong leurs, een vuurspuwer en en kele nummers met dieren go in Zoeterwoude maakten onderdeel uit van het circusprogramma. De jeugd kon zelfs aktief deelnemen tij dens het ponyrijden. De fraaie lichtshow gaf extra sfeer aan het hele gebeuren. De braderie trok dit jaar minder bezoekers. De omzet van de standhouders leed er echter geenszins onder. fotö: wim van noort loting. De totaalopbrengst be droeg 3700 gulden. Aan het vrachtwagen duwen, dat werd georganiseerd door Jongerensociëteit Farmhouse, deden in totaal 14 heren- en vijf damesteams mee. Het du wen trok veel publieke be langstelling. Winnaars heren: 1. Team Van Benten, 2. Team Vergulden Vos, 3. Aco Deg- hengsten. De winnende da mesteams waren; 1. De Gym pies, 2. De Beppen en 3. De Gompies. Heel veel belangstel ling trok een gratis rondvaart door Oude Wetering. Meer dan 750 personen maakten van de geboden gelegenheid gebruik. Het straatekenen trok dit jaar slechts vijftig deelnemers. Voor Lieke Loos, die pas drie jaar is, werd een speciaal prijs je ter beschikking gesteld. De overige prijswinnaars waren in de categorie 4-6 jaar: 1. Chantal 't Lam, 2. Linda van der Tang, 3. Symen van der Heden. Categorie 7-9 jaar: 1. Chantal Valentijn, 2. Ben van Klink, 3. Edwin van der Wil- lik, 4. Marije Bavelaar. Catego rie 10-12 jaar: 1. Joris van der Tang, 2. Peter Groen in 't Woud en 3. Robert Vos. Aan de Weteringloop deden in totaal zestig kinderen en zestig volwassenen mee. De prijzen waren voor Bas Spöelstra, Wouter Biesveld, Esther Pouw en Marga Witteman. Bij de heren gingen de prijzen naar Vincent van Rijn en Kan Kor- tekaas. Bij de dames wonnen Marja Hogeboom en Katy van Loon. Aparte prijzen werden in de wacht gesleept door de veteranen Arie van Tol en C. P. Witteman. 'De poedelprijs was voor Nel van der Tang. Aan de ballonnenoptocht de den in totaal driehonderd kin deren mee. Volgens de organi satoren woei er een oosten wind, waardoor de ballonnen hoogstwaarschijnlijk naar En geland zijn afgedreven. Banaan onthuld Burgemeester M. van de Wouw heeft zaterdagmiddag een grote, houten banaan onthuld op de Nagelkruidhof. Het beeld refereert aan de bijnaam van de Nagelkruidhof, die in de volksmond de banaan wordt genoemd. Dit is het gevolg van het aan beide zij den oplopen van het huizenblok. Het beeld is aangeboden door een lokale aannemer die onlangs balkons bouwde aan de wonin gen aan de Nagelkruidhof. Piet van Dam ontworp het beeld ter wijl Th. van der Geer de reusachtige banaan maakte. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Geluidsapparatuur gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Geluidsapparatuur, gouden ringen, een televisie en een fo tocamera werden in de nacht van zaterdag op zondag gesto len uit een woning aan de Briljantstraat in Alphen. Die ven vernielden een raam aan de achterzijde van de woning en doorzochten het huis. De Waaier geopend In aanwezigheid van een groot aantal ge nodigden is afgelopen zaterdagmiddag de RK-basisschool De Waaier officieel geo pend. De openings handeling, het onthul len van een schoolbel, werd verricht door fungerend loco-bur gemeester C. van Schagen. Deze bel is overigens nog een erfstuk van de eerste als zodanig gebouwde RK-school in War mond, de Sint Nico- laasschool uit 1909. Voorafgaande aan de opening lieten een groot aantal sprekers en spreeksters alle fa cetten rond de reali sering van het nieuwe gebouw de revue pas seren. Daarbij werden een aantal mensen in het zonnetje gezet. Architect J. A. Ver beek en aannemer Tetteroo hadden, naast lovende woorden over de sa menwerking tijdens de bouw, een finan ciële bijdrage voor een buitenspeelobject bij zich. Namens het parochiebestuur over handigde G. van Leeuwen een houten kruisbeeld voor de school. Vervolgens leidde pastoor E. Hoogervorst een kor te inwijdingsplechtig heid. H. Stol. voorzit ter van de Katholieke Oudervereniging War mond, maakte van de gelegenheid gebruik in zijn toespraak een opmerking richting gemeentebestuur te maken over de plaats van de nieuwe sport hal. „De enig juiste plaats is achter 't Trefpunt, dan wel op het terrein bij De Waaier," aldus Stol. OUDE WETERING De traditionele feestvierdaag se in Oude Wetering werd zaterdagavond ondanks regen en onweer afgeslo ten met een barbecue in de open lucht. De brade rie trok minder bezoekers dan voorgaande jaren, maar dat was volgens de standhouders niet te mer ken aan de omzetcijfers. De diverse attrakties ten bate van charitatieve doe len brachten recordbedra gen op. Zo verdiende het bazar-comité van de Nederlandse Hervorm de Kerk achthondervijftig gul den met een rommelmarkt an nex terras. Voor het Foster Parents Plan verdiende het zelfde comité 1370 gulden met een gokspelletje en de verkoop van Balinees houtsnijwerk. Het AHOOJ-aktiecomité van de Gereformeerde kerk ver diende netto maar liefst 4400 gulden ten bate van onder houd aan het Jeugdhonk „De Spreng" naast de kerk. Dit geld werd ondermeer ver diend met het bakken en de verkoop van wafels. In de Ge reformeerde kerk en het ter rein er omheen was een grote rommelmarkt, een terras en er werden tweedehandskleding en boeken aan de man ge bracht. Veel belangstelling trok een „slottracebaan". De snelste races bleken de heer Bakker uit Rijpwetering en Ron Schouten uit Oude Wete ring. Beiden lieten hun race auto 34 ronden maken in vier minuten. Bij de junioren sleep ten Raymond Pecht en Rob de Jong de prijsbekers in de wacht. Zij raceten ieder 33 ronden in vier minuten. Een aktiecomité van de Remon strantse kerk hield ook in en bij de kerk een rommelmakt, een terras en een bazar. Dit werd aangevuld met "een ver-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8