Revelatie Rolf Muntz mag niet naar Zandvoort QeidóaQowuvnt Recordscore hockeyteam FC Twente test de Joegoslaaf Bukan JONAS SAXTON ONBEDREIGD IN NATIONAAL OPEN Windzee vlam. donder en bliksem Dressuurkampioene mag niet naar EK Voldoende voor roeien Alain Prost verhoogt de marktwaarde Merries maken de dienst uit in Derby Zi jspancrossers weer kans op wereldtitel SPORT MAANDAG 10 JULI 1989 PAGINA MADISON Een ontke tend Nederlands hockey team heeft afgelopen za terdag in Madison tijdens het toernooi om de Inter continental Cup een re cordscore bereikt tegen Zimbabwe. Het werd voor een handjevol zich koste lijk amuserende Ameri kaanse toeschouwers op het poligras van Drew University 14-1 na een ruststand van 9-0. Tom van 't Hek was met zes treffers (een persoonlijk re cord) de grote gangmaker, ge volgd door Delissen en de jubi lerende Bovelander (hij maak te de honderd interlands vol) met drie en Weterings met twee doelpunten. Met drie overwinningen en duels tegen Canada (vandaag) en de Vere nigde Staten (morgen) te spe len voor groep A is de Europe se kampioen al vrijwel zeker van een plaats in de halve fi nales en tevens van kwalifica tie voor het toernooi om de wereldbeker van begin vol gend jaar in Lahore. Volleyballers besluiten met een overwinning ALMERE Het Nederlandse heren volleybalteam heeft zaterdag de laat ste wedstrijd uit een serie van vier tegen Frankrijk gewonnen. In Alme- re zegevierde de formatie van coach Brokking na meer dan twee uur en een kwartier met 3-1: 15-11, 15-11, 11-15, 15-9. Het was voor Oranje de tweede triomf. Brokking startte met zijn vaste basis: Blangé, Benne, Zwerver, Zoodsma, Posthuma en Grabert. De Nederland se coach hield tot het einde van de derde set vrijwel voortdurend vast aan dat zestal. Pas toen het 14-3 in de vierde reeks stond, begon Brokking echt met wisselen. De winst kwam er echter niet door in gevaar. DIEPENHEIM FC Twente heeft zaterdag in de oefenwedstrijd tegen een regionaal elf tal de Joegoslaaf Bukan getest. De 23-jarige spits staat onder contract bij Hajduk Split. Bukan had een groot aandeel in de overwin ning met 13-1. Hij scoorde vijf keer. De eredi visieclub uit Enschedé zal maandag met Haj duk contact opnemen over de voorwaarden van een transfer. Wim Woudsma speelt het volgend seizoen bij NEC. De routinier van GA Eagles is met de nieuwe eredivisionist een contract voor één seizoen overeengeko men. De Nijmeegse club heeft daarna nog een optie voor een jaar op de bijna 32-verdediger, die als libero bij NEC de defensie zal gaan versterken. De inwoner uit Hulssen heeft bij na twaalf seizoenen in Deventer gespeeld. Argentinië knokkend naar halve finales SALVADOR/GOIANIA Het Ar- gentijnse elftal heeft zich hardhandig verzekerd van een plaats in de halve finales van de Copa America, het Zuidamerikaanse kampioenschap. De wereldkampioen versloeg zaterdag in het Braziliaanse Goiania met tien man Uruguay in een altijd spijker hard en bij vlagen grof duel met 1-0. Arbiter Diaz trok acht keer geel en gaf de Argentijnse verdediger Rugge- ri al na een kwartier rood. Brazilië plaatste zich voor de halve finales van de Copa America door in de laat ste groepswedstrijd Paraguay met 2-0 te verslaan. Bebeto nam beide tref fers voor zijn rekening. Nederlaag van BW Den Bosch in intertoto DEN BOSCH Ook het tweede duel uit groep 1 van de intertotocompetitie draai de voor BW Den Bosch uit op een nederlaag. Karlsruher SC won in De Vliert met 2-3. Den Bosch-oefenmeester Ri- nus Israel zit momenteel in een experimentele fase. RKC heeft zaterdag in groep 11 van de Intertoto-competitie gelijk gespeeld tegen Kaisers- lautern. In Bad Bergzabern werd het 2-2, na een rust stand van 1-1. Zilver voor Den Oudei MOSKOU Natascha den Oud heeft gisteren bij de wereldkam oenschappen wielrennen voor jun ren de zilveren medaille bij de ai tervolging gehaald op de 2000 met De Nederlandse deelneemster v, loor in de eindstrijd van Svetlana i mokvalova uit de Sovjetunie. Westlandse Daniëlle Overgaag w< achtste. Sportprijsvragen Lotto 27: De winnende getallen zijn: 5-9- 23-30-32 Reserve: 10. Deelnemers: 518.! Inleg 2.176.846. Prijzen 1.103.789 Cijferspel 27: 49 95 18 Westduïtse lotto: 2-3-4-7-25-36 Reserve Spel 77: 8-6-6-6-2-7-2. Belgische lotto: 1-21-24-25-28-29 Bij NOORDWIJK Jonas Saxton werd zaterdag on bedreigd winnaar van het Nationaal Open golfkam- pioenschap. Toch moest de 28-jarige Amerikaan, die pas op een eerbiedige afstand (vier slagen) werd gevolgd door Engelsman John Woof, na afloop even geduld uitoefenen alvorens hij z'n succesver haal kon afsteken. De meeste aandacht ging in Noordwijk uit naar Rolf Muntz. De 20-jarige Bra bander eindigde, zeven slagen achter Saxton, als beste amateur én als beste Nederlander op de derde plaats en werd daarmee de revelatie van het toer- Alle vreugde om deze opmer kelijke prestatie werd voor Muntz echter overschaduwd door het feit dat hij eind deze maand in Zandvoort niet mag deelnemen aan het KLM Dutch Open, het absolute hoogtepunt van het golfsei- zoen. „Ik moet dan in hetzelf de weekeinde met het nationa le jeugdteam naar een achtlan- dentoernooi in Tsjechoslowa- kije. Wanneer je voor je land wordt uitgezonden, heb je geen andere keuze, vindt de NGF. Ontzettend jammer, ik was veel liever naar Zand voort gegaan. Daar kan ik een hoop ervaring opdoen door op een hoger niveau mee te spe len, nuttige dingen leren van de profs, sfeer proeven, in de picture komen. Het Dutch NOORDWIJK 't Is niks dat golf een expliciete buitensport is, dat levert immers een aan genaam natuurlijke entourage op, maar soms zijn de elemen ten de spelers ook wel eens wat minder gunstig gestemd. Zoals bij het Nationaal Open op de Noordwijkse golfclub, dat onder de meest uiteenlo pende weersomstandigheden moest worden afgewerkt. Tijdens de eerste twee dagen, op donderdag en vrijdag, werd de conditie van spelers en toe schouwers op de proef gesteld door zowel de warmte als de herhaaldelijk van koers wijzi gende windvlagen. Zaterdag kwam daar nog een tweetal klimatologische varianten bij. 's Ochtends moest de derde ronde al in een vroegtijdig sta dium worden afgeblazen toen de „zeevlam" toesloeg. Een woord dat in geen enkele vo cabulaire terug te vinden zal zijn, maar waarvan iedereen in Noordwijk de betekenis kent. Bedoeld wordt een van uit de nabijgelegen zee opko mende, dichte mist. Van hét ene moment op het ander moesten de referees, die ook nauwelijks een hand voor ogen konden zien, de ergens over de baan lopende spelers maar duidelijk zien te maken dat de weg terug naar het clubhuis gezocht kon worden. Rond het middaguur, toen na koortsachtig overleg door de organisatoren was besloten de derde ronde dan maar uit het programma te schrappen, trok de mist net zo snel als-ie geko men was weer op en kon het startsein voor de vierde ronde worden gegeven. Even later zou een serieuze onweersbui nieuw roet in het eten gooien. Het gedonder-in- de-verte veranderde al spoedig in akelig nabij komende blik semschichten. Hoogst gevaar lijk met een extra oogje op de ijzeren stokken. Gelukkig bleek de Noordwijkse golfclub ooit zo vriendelijk te zijn ge weest om her en der verspreid over het uitgestrekte complex een aantal hutten te bouwen. Daarin schuilden spelers, cad dies en volgers ruim een uur voor de enorme plensbui. Heel knus, met twintig man in een zeer beperkte ruimte, voorzien van bliksemafleider en al. Toen het onweer eindelijk hoorbaar in noordelijke rich ting was vertrokken, kon het spel worden hervat, verscheen de zon weer en waren de greens alras opgedroogd. Open had voor mij een bekro ning van het seizoen kunnen worden. Maar helaas, ik kan er niet bij zijn. Daar heb ik me dan maar bij neer te leggen". Muntz, die eerder dit jaar al de nationale jeugdtitel op zijn naam had geschreven, gaf op de Noordwijkse golfclub drie dagen lang aan over de juiste mentaliteit voor een top-golfer te beschikken. De Brabander verstaat namelijk de in golf o zo essentiële kunst om zelfs onder de meest bizarre om standigheden zijn kalmte te bewaren. Met rondjes van ach tereenvolgens 76, 71 en 75, bleef hij met zeven slagen wel iswaar ruimschoots boven het baan-gemiddelde, maar die vergelijking ging allerminst op. Alleen Saxton bleef één slag onder par, een ongelooflij ke prestatie, gelet op de wind, mist en onweersbuien die het toernooi danig beïnvloedden. „Hij is zo rustig, zo constant, dat is heel knap hoor, ik zou hem dan ook willen adviseren om op den duur z'n geluk maar eens als professional te gaan beproeven", sprak de winnaar na afloop lovende woorden. Studie Vooralsnog staat de maat schappelijke toekomst echter nummer één op de prioritei tenlijst van Rolf Muntz, die op zijn gang over de duinen trouw werd vergezeld door zijn ouders waarbij zijn moe der enthousiast de video-ca mera hanteerde. „Ik wil dit jaar beginnen met een studie Constant Smits van Waesberghe, op papier de beste Nederland se amateur-golfer, eindigde in Noordwijk op de 'tiende plaats. FOTO: CEES VERKERK terdag een wat mindere laatste ronde (76) permitteren, zijn zege en daarmee de hoofdprijs van 5000 gulden kwam geen moment in gevaar. Saxton's ambities liggen echter elders, een aantal niveau's hoger. „Ik heb nu aardig naam gemaakt in Nederland, maar ik wil op de Europese tour spelen", al dus de Amerikaan die in de cember in het Spaanse La Manga vergeefs naar een tour- kaart meedong. Volgende week staat er voor hem op nieuw een kwalificatietoernooi op het programma, ditmaal voor een plaatsje in het Britse Open, vergelijkbaar met Wim bledon het meest prestigieuze evenement ter wereld. „Een zware opgave, de concurrentie is nergens anders zo groot, maar in mijn huidige vorm vorm acht ik mezelf toch niet helemaal kansloos". DICK KIERS internationaal recht. Of in Leiden of in België. Ik heb zelf een voorkeur voor Leiden omdat daar betere golf-facili- teiten zijn. Ik kan dan hier in Noordwijk of wellicht op de Haagsche gaan spelen. Maar eerst even afwachten hoe het allemaal zal bevallen. De ont groening en zo, het hele stu dentenleven,'het studeren op zich en het golfen, ik zal het zo goed mogelijk proberen te combineren", aldus Muntz die zelf bij het Nationaal Open op een plekje tussen de eerste drie amateurs goed gemikt. Hagenaar Willem-Oege Gos lings werd goede tweede met 223 slagen, Muntz's clubgenoot Constant Smits van Waesberg he volgde met 228 slagen. Ook in dit geval kon er echter maar één de beste zijn en dat was in Noordwijk duidelijk Jo nas Saxton. De club-professio nal van De Haar kon zich za- TITEL DUFOUR BIJ SPRINGRUITERS ARNHEM De selectie commissie heeft besloten Annemarie Sanders-Keij- zer, ondanks haar goede prestaties in Arnhem met Olympic Vincent, buiten de ploeg voor het Euro pees kampioenschap te la ten. De dressuurcombina- tie wordt nog te onerva ren gevonden voor het evenement, dat van 2 tot 6 augustus in de Luxem burgse plaats Mondorf les Bains wordt gehouden. De geselecteerden zijn Tineke Bartels-De Vries (Coura ge), Ellen Bontje (Piccolo mini), Anky van Gruns- ven (Prisco) en Bert Rut ten (Zirkoon). Marcel Dufour is gisteren- in Arnhem Nederlands kampioen bij de springruiters gewonnen. Hij bleef Jos Lansink en Al- bert Voorn voor. De rijstijl van Marcel Dufour is onconvent neel, opportunistisch en spi taculair. In het verleden u die vooral geschikt ter leri en (leed)vermaak, sinds zo dag ook om Nederlands kaï pioen bij de springruiters worden. Jos Lansink en i bert Voorn, beiden wel vo< beeldig sturend in het straa van de „algemene" paardriji gels, flankeerden Dufour v< bluft op het erepodium. Volgens de kenners hooi Dufour absoluut niet in I dunne rijtje favorieten thi Die zelfverzekerheid kan de in Limburg wonende A sterdammer bluf beteken met verwoeste parcoursen gevolg, maar ook verrassen prestaties. Winst in het jac springconcours en hoge klas ringen in de vier navolger klassieke manches leidden gelrecht naar de titel, niet tomatisch zoals in omringen landen naar deelneming a het Europees kampioenscha LUZERN Moedgevend mag het optreden van de Neder landse roeitop op de Rotsee-re- gatta stellig worden genoemd. Al was de inschrijving met 376 boten uit 26 landen wellicht iets minder sterk dan in het verleden wel het geval is ge weest. Met het behalen van acht fina leplaatsen zorgden de Neder landers voor een ruime vol doende. Het hoopgevende ele ment was vooral, dat de natio nale afvaardiging, die welis waar schaars aan de top van de velden meedraaide, zeker niet in de achterhoede vertoef de. De verwende fans van de olympische kampioenen Ro nald Florijn en Nico Rien moesten ervaren dat hun fa\ rieten niet altijd winnen. de zege. in de Holland Bek en op Henley bleek in Luze de tweede plaats achter de N ren Thorsen en Bjonnes i hoogst-bereikbare. Sterk roi en bracht lichte skiffeur Fra Goebel een zilveren medail en de zware vier zonder stuu man het brons. Door de redelijke resultal van het afgelopen weekien zal Nederland zeker tien, mogelijk zelfs elf, boten il vaardigen naar de wereldkmj pioenschappen roeien, die xs 2 tot 10 september op het ma van Bied (Joegoslavië) worde gehouden. LE CASTELLET De kans dat Alain Prost als wereldkampioen de stal van McLaren verlaat, is na de Grote Prijs van Frankrijk groter gewor den. Enkele dagen nadat hij het af scheid bij zijn huidige werkge ver aankondigde, verhoogde de Fransman zijn marktwaar de door op het circuit Paul-Ri- chard van Le Castellet zijn tweede Grand Prix-overwin- ning in de Formule I van dit seizoen te behalen. In zijn 144e Grote Prijs ver grootte de 34-jarige coureur bovendien zijn voorsprong op titelverdediger en stalgenoot Senna in de strijd om het we reldkampioenschap tot elf punten. De Braziliaan, in feite de oorzaak van het vertrek van Prost bij McLaren, viel al 500 meter na de herstart uit. De versnellingsbak weigerde dienst. De tweede start was noodzake lijk, nadat de Braziliaan Gu- gelmin al in de eerste ronde voor een chaos had gezorgd, die zelfs in Formule I-kringen als uniek werd beschouwd. Voor Senna, dit seizoen al goed voor drie overwinningen, duurde de opnieuw gestarte wedstrijd slechts 500 meter. De versnelling vqn zijn McLaren wilde niet meer in de twee. De Braziliaan restte niets anders dan opgeven. Prost, die al de snelste trainingstijd achter zijn naam had, voerde het veld van begin tot einde aan. Voor 50.000 enthousiaste landgeno ten kwam hij over de streep- met ruim 41 seconden voor sprong op 'de Brit Mansell, eerder dit seizoen winnaar in Rio de Janeiro, die met zijn Ferrari eindelijk weer eens een race uitreed. Prost verklaarde om meerdere redenen een gelukkig man te zijn. „Het was mijn tweede achtereenvolgende overwin ning voor eigen publiek. Dat beschouw ik als een groot suc ces. Maar het belangrijkste is dat ik mijn voorsprong op Senna met het maximale van negen punten heb uitgebreid. De wereldtitel is weer wat dichterbij gekomen". Loret Landberg met jockey Steve Lawes (midden) op weg naar de overwinning in de Derby. FOTO: ANP WASSENAAR De 61e editie van de jaarlijkse strijd om de met 100.000 gulden gedoteerde Derby der Volbloeds is gister middag met een enorme surprise beslist. Van het veertienkoppige deelne mersveld behoorden slechts vier paarden tot het zogenaamde „zwakke geslacht", merries dus. Dat juist deze vier er met de prijzen vandoor gingen had vrijwel niemand verwacht. De sterkste bleek uiteindelijk de 3-jarige op Duindigt getrainde merrie Loret Landzicht, die gereden door de Engelse joc key Steve Lawes de langste adem over het 2400 meter lan ge parcours had. Het betrof pas haar vijfde start. Juist zij had vlak voor de start voor het nodige oponthoud gezorgd, door haar rijder met een on verwachte beweging uit het zadel te werpen. Hierna ging ze er ruiterloos in volle galop vandoor, haar omgeving ang stige momenten bezorgend. Het zou immers niet de eerste keer geweest zijn dat zo'n solo op tragische wijze eindigt. Een dappere daad van de trainer Eric Bloem voorkwam erger. Dat hij de uiteindelijke Derby winnares gevangen had, wist hij toen nog niet. Direct na de start viel op dat de meeste favorieten direct in de achterhoede bivakkeerden. Ze zouden daar niet meer uit komen. Aan kop onderhield Sari Fandango een hoog tem po, aan de overzijde zette Lo ret Landzicht de aanval in om al bij het uitkomen van de laatste bocht de koppositie over te nemen. Op de 400 me ter lange rechte lijn zou ze uit eindelijk nog gemakkelijk stand houden tegen haar drie seksegenoten. Sesam Vrijenes- se en Follow the Moon, beiden uit België overgekomen, na men de ook zeer aantrekkelij ke tweede en derde plaats voor hun rekening. Een trio uitbetaling van een kleine zes mille onderstreepte de verras sing. Madeira eindigde als vierde en zorgde hierdoor voor het unicum in de ren sport. Zelden Internationaal en ook in ons land komt het zelden voor dat een merrie een belangrijke klassieker kan winnen. Dat alle deelnemende merries de hoogste plaatsen bezetten is nog nooit voorgekomen. Voor de fokkerij gezien is zo'n zege oninterressant. Een Derbywin naar kan meestal direct zijn sporen in het verrichten van dekdiensten verdienen. Voor een merrie is zo'n carrière ui teraard niet weggelegd. De trainster van de winnares. Leslie Davis, vertelde achtei inderdaad angstige moment voor de start gehad te hebbt „Ze is een moeilijke tan Door haar gebrek aan koersi varing is ze lastig in de sta boxen te brengen, normi wordt een paard dat tege stribbeld geblindeerd. Dit c den ze bij Loret ook, me nogal abrupt waarop ze st gerde en er alleen vandc ging. Met dank aan E Bloem liep het goed af. overwinning verraste mij o( maar we wisten dat ze kla: bezat, anders hadden we 1 Derbyavontuur niet aanf durfd". Loret Landzicht v< diende met haar zege het a; dige sommetje van een hal ton. Jockey Terry Cain, die de 1 voriet Blakey Delta ree noemde als oorzaak van 1 falen van zijn paard, een kli ne aanrijding in de een bocht, waarbij de hengst zie zelf licht blesseerde. Sportwereld Triathlon - De Nederlander Jan Everts is als tweede geëin digd bij een triathlon in Em- brun (Fra). Everts had voor de 3,8 km zwemmen, 180 km fiet sen en ruim 42 km-lopen 9 uur, 55 minuten en 45 secon den nodig, 5.47 meer dan de winnende Deen Gabor Kloczl. Motorsport - Leon van der Heijden is op het circuit van Misano (Italië) als zesde geëin digd in de strijd om de Euro pese titel wegrace in de 250cc- klasse. De Italiaan Lucchi won de race. Arie Molenaar klas seerde zich in de 125cc-klasse als zevende. De wedstrijd le verde een zege op voor de Ita liaan Loris Capirossi. Zijn landgenoot Debbia blijft het klassement aanvoeren. Paardespont - De Brit John Whitaker heeft met Milton de Grote Prijs van Zürich gewon nen. De Fransman Rozier (Os car Malesan) werd tweede, voor de Westduitser Sloothaak (Walzerkönig). Triathlon - Peter Zijerveld heeft de internationale triathlon in Middelkerke op zijn naam geschreven in 8 uur, 29 minuten en 18 seconden. Zijn voorsprong op de als tweede finishende Belg Geert Joris bedroeg 19 minuten en 10 seconden. De vierde plaats was voor de Nederlander Har- rie de Boer in 9.04.29. Wim Knol werd vijfde in 9.11.10. Bijde dames zegevierde de Ne derlandse Marjan Kiep in 10.31.02. Basketbal - Drazen Petrovic, in Zagreb uitgeroepen tot de waardevolste basketballer op de Europese titelstrijd, heeft een principe-overeenkomst bereikt met de Portland Trail- blazers. De Amerikaanse prof club biedt de Joegoslavische spelverdeler 4,5 miljoen gul den voor drie jaar. Ter verge lijking: Rik Smits, center bij de Indiana Pacers, verdient in die periode bijna het dubbele. Door het akkoord is Petrovic in conflict geraakt met Real Madrid. De schutter uit Sibe- nik heeft nog een contract van drie jaar bij de Spaanse top club. Judo - Bij de strijd om de we reldkampioenschappen judo voor militairen in Rio de Ja neiro heeft Christel van Tuyl bij de vrouwen in de klasse tot 66 kilo de bronzen medaille gewonnen. De Brabantse moest slechts haar meerdere erkennen in de Zuidkoreaanse Choi, die goud won, en de Bel gische Regkens. Boksen - John Mugabi (Ugan da) heeft de Fransman René Jacquot onttroond als wereld kampioen zwaar-welterge- wicht (versie WBC). Jacquot werd in de tweede minuut van de eerste ronde neergeslagen en blesseerde in zijn val zijn linker enkel zodanig dat ver der boksen voor hem onmoge lijk was. Autosport - John Bosch is met zijn Britse navigator Ke vin Gormley als vierde geëin digd in de Hunsrück-rally. Het duo had acht minuten achter stand op de Westduitse win naars Schwarz/Wicha. Erwin Docter en Theo Badenberg werden vijfde. Boksen - Khaokor Galaxy uit Thailand heeft de WBA-we- reldtitel in het bantamgewicht overgenomen van de Zuidko- reaan Moon. Galaxy won het titelgevecht op punten. 9-7) 10e koers: l.Zozo Nevele, 2.Wish of Thijssen. 3.Uncle Tom (7-5-4) 11e koers 1 Annabel K, 2 Chynthijae K 3 Affco Fortuna (2-8-6) H:I/ersum:le koers: 1.Dignity Hano ver. 2.Cupido, 3 Donald Tefka, (3-2-1) 2e koers: 1.Darling Pride. 2.Cliff, 3 Baltimore K (5-6-2) 3e koers. l.Del- fi Ruimzicht, 2.Classical Meadow, 3 Diamond Worthy (3-6-7) 4e koers: l.Bajonaire Veha, 2.Astnd Marian, 3.Zarina del Sol (8-7-2) 5e koers: 1 Christ Renka, 2.Dennis Ruimzicht, 3Clareina Hanover (1-2-4) 6e koers: 1 Cesar Buitenzorg. 2.Cherubijn K, 3 Cito Uiterdijk (5.-8-2) 7e koers: 1.Aronson Mac. 2.Calista Cunera, 3.Yard Boekelte (2-6-5) 8e koers: 1 Carlos Netten, 2 Power, 3 Cortoz Crown (7-8-3) 9e koers: 1 Alfa Nora, 2.Benny Jeanet, 3.Lestage Egekear (6-5-8) 10e koers: l.Wino Weber, 2.Zeus van Echten, 3.Zoef Uithuizen (5-7-4) 11e koers: 1,Columbus Bowl, 2.Chylayla Prinses, 3.Belinda W (5-3- 1) DEN HAAG Onze tips voor de draverijen op de banen van Alkmaar (vanavond aanvang 17.30 uur) en Hilversum (mor gen 18.00 uur) luiden als volgt: Alkmaar: le koers:: l.Dahhaam, 2.Chromoskrommenie, 3.Desperado (1-3-6). 2e koers. l.Duke Torpedo, 2.Desiree Victrix,3.Come on Gooiland (5-10-9) 3e koers: l.Champ Rotary, 2.Brenda V. 3.Ace Hanover (8-3-6) 4e koers: 1.Billy Vredebest, 2.Ymirana- mes, 3Woodcock (1-7-5) 5e koers: 1 Duran S, 2.Cosmo M, 3.Brandywine (3-4-6) 6e koers: 1 Diana ter Lune, 2.Doncamielo Kes, 3.Colt Fortuna (9- 4-2) 7e koers: l.Cirianne N, 2.Berna, 3 Zestful Dream (3-9-8) 8e koers: 1 Wilco Staaweide, 2 Birmana B, 3.Zivo V (6-3-8) 9e koers: 1 Coba Jo- rishof, 2.Bobbv R, 3.Chris Norton (2- PTT komt met voetbalpostzegel DEN HAAG Ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Neder- landsche Voetbalbond (KNVB) geeft de PTT Post op 5 sep tember een bijzondere postze gel uit. Op de zegel staat een jongen met een voetbal en een schematische voorstelling van het doelpunt van Marco van Basten in de finale Nederland- Sovjetunie van het door Ne derland gewonnen Europees kampioenschap. De postzegel is ontworpen door Armand Mevis en Linda van Deursen uit Amsterdam. De oplage van de bijzondere zegel is 16 mil joen stuks. Eimbert Timmerman (links) en Eric Verhagen voelden zich in de Zwitserse modder in hun eleme FOTO: A ROTHENTHURM De zij- spancrossers Eimbert Timmer mans en Eric Verhagen heb ben gisteren in Rothenturm de Grand Prix van Zwitserland gewonnen. Verliezers waren de Nederlanders Benny Jans sen en Frans Geurts van Kes- sel. De zijspancombinatie had na de voortreffelijke tweede plaats in de Franse Grand Prix weer uitzicht op de we reldtitel gekregen, maar lever de zondagmiddag zes punten in bij hun voornaamste riva len, de Zwitserse tweeling Hüsser. Timmermans en Verhagen wonnen de eerste manche en hadden voldoende aan de tweede plaats in de tweede reeks, achter de Westduitsf Garhammer en Haas, om dagzege op te eisen. De 6 broeders Hüsser scoorden tw derde plaatsen en versterkt! hun leidende positie in strijd om de wereldtitel. D# de vijfde en vierde pl# groeide de achterstand Janssen en Geurts van KeS tot 22 punten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12