I „Stop making sense" doet verlangen naar nog meer ADIO/TELEVISIE EeidM<2owuvnl VRIJDAG 7 JULI ■Verbod op ""commerciële tv heeft invloed ^stemgedrag flILVERSUM Een even- Ijueel verbod van TV 10 kan jen rol spelen bij het stemge- irag van de komende Tweede kamer verkiezingen. Dit blijkt U-lit een onderzoek dat bureau 'Hnter/View in opdracht van ■qTVIO heeft gehouden. Volgens jje enquêtte zegt veertien pro- ojent van alle Nederlanders dat eventueel verbod van merciële televisie tot een idere keuze zal leiden. Uit de «ïïeekproef blijkt dat negen öJrocent van de kiezers die nu fcgt CDA te stemmen dat niet a lal doen wanneer de politieke partij volhardt in zijn blokka- a|e van commerciële televisie, jntidien de PvdA zou meewer- e'.en aan het tegenhouden er- ïnijn stem hierdoor te laten be- e-nvloeden. Bij de VVD-stem- 5-(ier is dat achtentwintig pro- Tjnt. a|luim een kwart van de Ne derlanders vindt overigens dat :X|e politiek zich met de com merciële omroep moet bemoei- *h. Opvallend daarbij is dat jiaar een derde van de CDA- lanhang die mening is toege staan. *|fit het onderzoek blijkt dat ^.hder de VVD-aanhang de lyrootste groep potentiële kij- 5.|ers zit. Van de 75 procent die egt te zullen afstemmen op 'V10. is namelijk 86 procent jjjVD-kiezer. Bij de PvdA ligt t/at cijfer rond de 84 procent 5.n bij de CDA rond de 75 pro- '0-ent. !o! ,Zo vader, zo zoon" o!50 keer op televisie ÏILVERSUM Gerard van eljen Berg presenteert dinsdag 'Moor de tweehonderdvijftigste leer het NCRV-spelprogram- ha ,,Zo vader, zo zoon". In o.eze extra feestelijke afleve- tng gaat het om een dochter n vier spelers uit de populaire ^fARA-serie „Zeg 'ns Aaa": o'phn Leddy, Sjoukje Hooy- «ypaayer, Carry Tefsen en Her- d);pan Kortekaas. De vraag is .5:fie de vader of moeder van 0je aanwezige dochter is. A-I n-iet programma „Zo vader, zo 3)»on" kende de eerste afleve- o-ïng op 16 oktober 1970. rï'flet de terugkeer van de show ayerd voor een compleet nieuw Oflsje gekozen. In de nieuwe i*eeks worden wekelijks kinde ken van bekende radio- en te- Ijfevisie-persoonlijkheden uitge- önodigd. Fietsen door de jaren tachtig. Avondvullend programma. VPRO-te- levisie. Ned. 2 om 20.10 uur. Zondag. HILVERSUM Altijd op zoek naar een verfrissende zo niet andere aanpak bedacht de VPRO voor de maand juli vijf avondvullende programma's, die onder de titel „Fietsen door de jaren tachtig" op het scherm worden gebracht. De titel geeft al aan dat het om een terugblik gaat en in dit ge val op ontwikkelingen in het Nederlandse taalgebied. Het is een keuze die, met de jaren negentig voor de deur, voor een interessant televisie avondje kan zorgen. Hoewel het om terugkijken gaat, is het geen pakket herha lingen, zoals de andere omroe pen zijn kijkers in deze zonni ge maanden voorschotelt. De VPRO gaat er vanuit dat ook in de vakantie-periode, televi sie een onderhoudend medium moet zijn, ondanks het feit dat een gropt deel van het publiek de uitzendingen zal missen omdat ze elders vertoefen. De omroep gebruikt zijn zendtijd deels voor experimenten maar zorgt er tevens voor dat elke zondagavond sluit met een hoogtepunt. Deze keer is dat de film „Stop making sense", waarin de Amerikaanse rock groep Talking Heads de hoofd rol speelt. Elke film sluit aan op het thema van de avond. Zo ook deze documentaire-film, die werd geregisseerd door Jo nathan Demme en in 1984 door de National Society of Film Critics werd uitgeroepen tot de beste documentaire van dat jaar. Ervaringen Voor de film zijn Nederlandse tv-première beleeft, krijgen jonge, veelal onbekende pro grammamakers een kans hun reportages, sketches en mini- documentaires te tonen en praten gasten die een bepalen de rol hebben gespeeld in de afgelopen negen jaar, over hun ervaringen. Natuurlijk hebben al deze onderdelen betrekking op het thema, dat zondag luidt: „Als je haar maar goed zit". Met dat haar zit het bij Tal king Heads-frontman David Byrne wel goed. De film mag dan het produkt zijn van een serie van vier concerten in het Phantages Theatre in Holly- David Byrne, in een te groot pak, toont in „Stop making sense" de invloed van Talking Heads op de muziek van de jaren tachtig. wood, eigenlijk is het een weergave van hun carrière waarin, op zeer subtiele ma nier, de invloed van het vier tal op de populaire muziek uit de jaren tachtig, is samenge bonden. Die critici hadden ge lijk in 1984, want in de hausse van concertvideo's en -films, springt „Stop making sense" er nog altijd met kop en schou ders bovenuit. Waarom? Niet alleen omdat Jonathan Dem me erin slaagt van het kijkpu- bliek, een concertpubliek te maken, maar ook omdat hij in staat blijkt om hun opgebouw de reputatie in al zijn glorie in beelden te vangen. Talking Heads is zonder enige discussie namelijk de meest consequente en vindingrijke blanke pop groep van Amerika. Daarbij lijkt de uiterst gestileerde pre sentatie eerder ontleend aan de beeldende kunst dan aan het opzichtige popwereldje. Talking Heads is een groep dje popmuziek weer de moeite waard maakt en dat gebeurt op een wijze die sinds het ein de van de jaren zestig niet meer is voorgekomen. Boven dien rekende Talking Heads voorgoed af met de opvatting dat sex en rock roll onver brekelijk met elkaar zijn ver bonden. Geschiedenis De documentaire-film vertelt als het ware op heel muzikale wijze de geschiedenis van de groep. Als Byrne aan het begin van de rolprent het podium oploopt en slechts begeleid door zijn meegebrachte radio- cassetterecorder en een akoestische gitaar het nummer „Psycho Killer" inzet, roept dat herinneringen op aan de tijd dat David in z'n eentje de koffiehuizen bespeelde met zijn gitaar. Omdat muziek en niet het creeëren van een ima go de belangrijkste plaats in nam en een stortvloed aan nieuwe ideeën en invloeden de groep binnendrongen, is aan het einde van de film het hele.podium gevuld met musi ci zowel blanke als zwarte. Zij geven vorm aan de muzikale invloeden uit Afrika en het Midden-Oosten. Er wordt ge bruikt gemaakt van exotische blaasinstrumenten, die worden vermengd met lange synthesi zerpatronen en zware baslij- nen, afkomstig uit de funk. Die muziek had Talking Heads nooit als kwartet gestalte kun nen geven. De film is dan ove rigens al lang uitgeroeid tot een dansfeest. De komst van die zwarte muzikanten had overigens nog een andere re den. David: „Ik had het gevoel dat het racisme in de Verenig de Staten aan het toenemen was. Daarom maakten we daar, op een rustige manier, een belangrijk punt van. Wij waren een groep van mannen en vrouwen, blanken en zwar ten. die op het toneel met el kaar plezier hadden zonder dat een van ons een onderge schikte rol speelde, zonder dat iemand er de aandacht op ves tigde". HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 17.40 18.05 18.30 19.00 19.16 19.40 20.05 20.30 21.25 21.55 Journaal. KRO Mars- en showwedstrij den WMC '89, verslag van deze wedstrijden in het ka der van het 11e Wereldmu ziekconcours in het Ro- dastadion in Kerkrade. Muppetshow, poppen- show, Gast: senor' Wen- ces. Er was eens...het leven, tekenfilmserie over de werking van het menselijk lichaam. Afl.: Het leven gaat verder... NOS Journaal. KRO De grapjas, slapstick uit de doos van Juraj Herz. Afl 1: De landloper. Lekker weg, toeristisch magazine. Afl.: Negentien de eeuws Den Haag. Boggle, wordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. Avonturen van een dame (The adventures of a lady), 6-delige Frans/Engelse se rie. Afl. 1: Gevaarlijke mis sie. Baron Armand Grif- fard de la Sourdière redt een uit een circus ontsnap te Indiaan van zijn achter volgers. Gevolgd door de aan de dood ontsnapte Lady Ann Howard, ver trekken zij naar Canada. Brandpunt, actualiteiten rubriek. Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl. 3: Goed zo, Jon gen! 22.30 22.40 KRO In 't holst van de nacht, (Nightheat), Canadese se rie. Afl: Het spookhuis. Drie oude zussen en een nichtje wonen in een kost baar en waardevol inge richt huis. Als een van de zussen wordt vermoord, gaan Giambone en Hy- lands op onderzoek uit. 23.30 Brigitta, Duitse tv-film ge baseerd p een novelle van Adalbert Stifter. Met: Jo sephine Derenne, Andras Balint, Markus Stolberg e.a. In het Hongarije van 1820 leert de hartstochte lijke Brigitta op een bal haar liefde kennen. 01.10 Einde. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Diamond Award Festival ge presenteerd door Linda De Mol Afl. 1. 16.20 Hoe later op de avond - met Anton Geesink. praatprogram ma met Wim Bosboom. 17.00 Derrick Duitse misdaadse rie. Afl De verdwenen dode. Wanneer de aan drugs ver slaafde kunstschilder Fiska in breekt, \4ndt hij een lijk. Wan neer Derrick echter gaat kij ken, blijkt de dode verdwenen te zijn. 17.57 Suske en Wiske tekenfilm serie. Afl.: Suske en Wiske en de windbrekers (4). 18.19 Familie Oudenrijn serie. Afl 13: Voor de verandering. 18.45 Heathcliff Co., tekenfilmse- 18.57 Bassie en Adriaan, kinderse rie. Afl.: Adriaan wordt ge- 19.01 Sport in steentjes, serie korte filmpjes over en met humoristi sche blik op diverse populaire sporten, uitgevoerd in bouw steentjes. Vandaag: Skiën. 19.06 Knight rider Amerikaanse serie. Afl.: Zwart kristal. Tij dens een vistochtje wordt de geleerde Dr. Thomas Raymond aangevallen en komt te overlij den. Zijn dochter Ali kan daar bij ternauwernood ontsnappen en schakelt de hulp in van Mi chael Knight De bezittingen van het slachtoffer ontbreken. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 Te land. ter zee en in de lucht vanuit de Efteling in Kaats heuvel. Afl. 4: Hoog en droog. Zomerspelshow. waarin de deelnemers via twee staaldra den (snel) aan de overkant van het water proberen te komen. Jury. Margriet Zegers, Ria Vis ser en Gerard Joling Presen tatie Jack van Gelder. Com mentaar: Karei van Cooten. Regie: Theo Ordeman. 21.30 Jongbloed en Joosten, hoog tepunten uit het nieuws gepre senteerd door Astrid Joosten en Jaap Jongbloed. 22.00 TROS weekendfilm: Het von nis (Fatal judgemeni), Ameri kaanse tv-film uit 1987 van Gil Cates over het waargebeurde verhaal van gediplomeerd ver pleegster Anne Capute die een stervende patiënt een overdo sis morfine had toegediend. Met Patty Duke. Tom Conti. Joe Regalbuto e.a. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Einde. NEDERLAND 3 Nieuws voor doven en slecht horenden Sesamstraat. Melvira, Belgische poppense rie. Afl 7. Studio Sport, 1 Wimbledon, samenvatting 2. Tour de Fran ce, samenvatting. Verhalenvertellers. Afl. 4: Ver haal uit Engeland Doe Shiels vertelt het verhaal Ghoststory. Journaal. Avondvoorstelling: De schone slaapster (The sleeping beau ty), ballet van Tsjaikovsky, uit gevoerd door het Nationaal Ballet m.m.v. het Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. Adam Gatehouse Den Haag Vandaag, parlemen taire rubriek. Nieuws voor doven en slecht horenden Studio Sport, Wimbledon. DUITSLAND 1 5i.25 I Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 64: Geschenk (Gift dol- i Juke Box. I Webster Amerikaanse serie. Afl 6: Vaarwel (Saying good bye). Met: Emmanuel Lewis. Susan Clark, Alexis Kanas e.a. i Nieuws. I Tik Tak animatieserie. Afl. 223. i Plons Afl.: Plons en de blok kendoos i Speel op sport Serie jeugd programma's waarin op speel se wijze een bepaalde tak van sport wordt toegelicht. Van daag Ponysport Presentatie: Gert Verhulst en Wilfried Mos- i Uitzending door derden, pro gramma van de Liberale Tele visie- en Radio Omroep. Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche serie met Francis Bell, Dasha Blahova, Peter O'Brien e.a. Afl. 143: Jim doet een schokkende ontdekking over zijn moeder. Dr. Vlimmen. Nederlandse speelfilm uit 1978 van Guido Pieters. Met: Peter Faber, Ro ger van Hooi, Chris Lomme Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws. Aansl. Ritverslag Ron de van Frankrijk. Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen. De nachten van de revolutie (Nuits rèvolutionnaires), 7-deli- ge Franse serie Coda. Gebed van de arme. van Coenraad de Waele. 1RT 2 I Wielrennen: Ronde van Frank rijk. Rechtstreekse reportage van de tijdrit Rennes-Futuros- cope. Einde. l Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. l Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 20. I Programma-overzicht. I Nieuws. I Omtrent Vier zangeressen liegen hun waarheid. i Intermezzo. i Star Festival Knokke-Heist 1989. Rechtstreekse uitzending van het festival. 1TB F 1 15.15 Mein Freund, der Otter. (Ring of bright water). Engelse speel film uit 1969 van Jack Coufer. Met: Bill Travers, Virginia McKenna, Peter Jeffrey e.a. De schrijver Merrill koopt een ot ter, maar hij komt er al gauw achter dat je geen otter in huis kunt houden. Hij verhuist met het dier naar Schotland. Ze hebben het er naar hun zin, maar op een dag is de otter verdwenen. 16.45 ARD-Sport extra. Wielrennen: Tour de France, 6e etappe: Rennes-Futuroscope. Verslag gevers: Jürgen Emig en Her- bert Watterott. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Fehldiagnose. 18.13 Glücksbringer. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und heute, actualiteiten. 18.52 Hart aber herzlicht (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Geld macht nicht glücklich. 19 58 Programma-overzicht. 20 00 ISTagesschau. 20.15 I Wenn der Vater mit dem Sohne. Duitse speelfilm uit 1955 van Hans Quest. Met: Heinz Rühmann, Oliver Grimm, Waltraud Haas e.a. Teddy Lemke behandelt UIII, de 6-ja- rige pleegzoon van zijn hospita alsof het zijn eigen kind is. Lemke, die vroeger clown was, en Ulli doen samen een varié- tènummer en ze hebben veel succes. Als Lemke hoort dat Ulli naar zijn moeder in Ameri ka moet, vlucht hij met de jon gen in zijn woonwagen naar Zwitserland. Aansl. Tages schau. 21.50 Gott und die Welt: Die letzte Station. Documentaire over de slechte toestand van bejaar den- en verpleegtehuizen door met name de onderbetaling van het verplegend personeel. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten programma, met Bericht aus 23.00 Heut' abend... Die ARD-Talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Talkshow met als gast: Herbert Fux. 23.45 Reich und berühmt. (Rich and famous), Amerikaanse speel film uit 1981 van George Cu- kor. Met: Jacqueline Bisset, Candice Bergen, David Selby e.a. De vriendinnen Liz en Mer ry worden eikaars rivalen wan neer Merry, net als Liz, succes krijgt met haar boeken en haar man verlaat en Liz ten huwelijk 01.40 Tagesschau. 01.45 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.50 Einde. Tour de France. Einde. Vacaturebank. L'écran des vacances, teken- Journaal. i Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en Weerbericht. Wielrennen: Tour de France, samenvatting van de 6e etap pe: Rennes-Futuroscope. Jeux sana frontières, spelpro- gramma. j Inódits: Nouvelles chroniques. Coeur et pique: l'Album nr. 1, hoogtepunten uit het seizoen 86-87. 5 Paardenkoersen. Einde. DUITSLAND 2 15.10 Palast der Winde. 3-delige En gelse tv-film van Peter Duffell naar het boek van M.M. Kaye. Met: Ben Cross, Amy Irving, Omar Sharif e.a. Afl. 1: Rück- kehr nach Indien. Een Britse officier wordt naar India over geplaatst, waar hij is opge groeid bij een Hindoevrouw. Hij moet een huwelijksproces sie escorteren en hij ontdekt dat een van de bruiden prinses Anjuli is, met wie hij opge groeid is. Heute. Aansl. Aus den Lan- Jagdszenen in Hollywood, (Tom Jerry), tekenfilmserie. i Sommerfestival im ZDF - Western: Revolverhelden von Wyoming (1) (Guns of Wyo ming), Amerikaanse western uit 1962 van Tay Garnett Met; Robert Taylor, Robert Loggia, Joan Caulfield e.a. Matthes wil een doorgaande weg door Wy oming aanleggen, maar dat plan ruïneert de kleine veehou ders. Door een bende in te hu ren probeert Matthes zijn zin door te drijven, maar hij krijgt te maken met Brassfield, de topschutter van Wyoming. Revolverhelden von Wyoming (2). I Programma-overzicht. I Heute. I Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Horst Schatt- le. Aktenzeichen: XY...ungelöst. Politie vraagt hulp bij onopge loste misdaden. I Tierportrat: Trompeterschwa- ne. Natuurfilm over trompet- 21.30 Heute-Journal. 22.00 Aspekte, Cultureel magazine. 22.40 Die Sport-Reportage. Met o.a.: de Tour de France. Ver slaggever: Wolfram Esser. 23.10 Aktenzeichen: XY.ungelöst. Reacties van kijkers. 23.15 Sommerfestival im ZDFD - Film total verrückt: Es brennt an allen Ecken (Fire sale), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Alan Arkin. Met: Alan Ar- kin. Rob Reiner, Vincent Gar denia e.a. 00.40 Heute. DUITSLAND'3 15.50 Teletekstoverzicht. 16.15 I Bulldog Drummond: Die Ra- che der schwarzen Witwe (Bull dog Drummmond comes back), Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Louis King. 17.15 Australien-Express, 10-delige Westernserie. Afl.: Aufbruch ins Ungewisse. 18.00 Telekolleg II, cursus econo mie. Les 13. 18.30 Lelewan. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Zu Gast bei Franz Kardinal Hengsbach. 20.45 Werkraume, documentaire over het werk van de Britse kunstenaar Richard Long in de Sahara. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Köpfe, Könner, Kulissen: Christoph Stöltzel, docemen- taire over de voorbereidingen van Christoph Stltzel voor de oprichting van het Duits Histo risch Museum in Berlijn. 22.30 West 3 Tv-Spiel Der gelbe Teppich, tv-film van Carlo Liz- zani. Met: Erland Josephson, Beatrice Romand, Vittorio Mezzogiorno e.a. Franca en Antonio bieden via een adver tentie een geel tapijt te koop aan. Een geïnteresseerde man komt kijken en raakt erotisch geobsedeerd door Franca. La ter vraagt hij zich af of het werkelijk gebeurd is of dat het alleen fantasie was. Dan ver schijnt er een heer met een 23.53 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 Wimbledon '89. Children's BBC met Andy Crane. Met: Puppy's further adventures. Friday film special: Haunters of the deep. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. News Room South East. Wogan, talkshow met Terry Wogan Fandango, Amerikaanse speel film uit 1985 van Kevin Rey nolds. Met: Kevin Costner, Judd Nelson, Sam Robards 22.00 Nieuws en weerbericht 22.28 News room south east en weekend weerbericht. 22.30 Rockliffe's babies 10-delige serie Afl 3. In too deep. Serie rond de politieschool van ser geant Rockliffe. Foto's maken van politieactiviteiten is niet verboden toch krijgt sergeant Rockliffe argwaan. 23.20 Wimbledon '89. Samenvatting match of the day. 00.20 Cricket, samenvatting Enge land - Australië. 00.50 Welcome to hard times, Ame rikaanse speelfilm uit 1967 van Burt Kennedy. Met: Henry Fon da, Janice Rule, Keenan Wynn BBC 2 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Open University. Weekend out look. Aansl.: Wibledon '89. Aansl.: Cricket, 3e Test versus Australië te Edgbaston. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Tennis Wimbledon. Aansl.: Cricket, 3e Test versus Austra lië te Edgbaston. Ebony people, 6-delige serie talkshows, waarin twee beken de zwarte gasten vragen van het studiopubliek beantwoor den over hun persoonlijke en professionele leven. Afl. 6. Weekend. The state of democracy, serie programma's over de vorm ven functie van de regering van Engeland. Afl.4. Arena: The spirit of Lorca. Cocteau on film. Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Kack Benny in The four o'clock in the morning show. 00.45 The Honeyinooners, comedy serie met Jackie Gleason, Art Carney, Audrey Mead e.a. 01.10 I Blood of a poet (Le sang d'un poète), Franse speelfilm uit 1930 van Cocteau. Met: En rique Rivero, Lee Miller, Feral 02.05 Einde. 6 3 ffl Ondertiteling vla Teletekst (s) Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 18.00 Close. 19.00 Gymnastiek. 20.00 Tour de France. 21.00 Kanoën. 22.00 Baseball. 23.30 Rugby. 00.30 Tour de France. 01.00 Close. 10.00 I.O. op zaterdag. 10.30 Sociale zekerheid 11.00 Zuid -Afrika I 11.40 Pronto «.to. 12.15 Basiseduca tie 12.30 Einde. SUPER CHANNEL 18.30 The Gobal Chart Show. 19.30 Richard Diamond. 20.00 Touristic Magazine. 20.25 Hollywood Insider. 20.50 Transmission. 21.45 World News and Weather 22.00 In Concert Specials. 00.00 World News and Weather and The Mix. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Tiere, Clowns und Akrobaten 11.55 Tierportrat: Trompetschwa- ne 12.10 Auslandsjournal. 1255 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13 15 Programma-overzicht. 13.45 Europa stirbt in Prag 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Paula Abdul. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19 00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20 00 XPO. 21.00 Yol Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly 21 30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. DUITSLAND 2 09 30 si Programma-weekoverzicht. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Tiere, Clowns und Akrobaten 11.55 Tierportrat. 12.10 Nachbarn in Europa. 13.40 Diese Woche. DUITSLAND 3 BBC 1 TV 5 Brèves et Mètèo Europèene Recreation. Les aiguillages du rève. Des Chiffres et des Lettres. Montagne. La femme au collier de ve- Musique. Le divan. Journal Tèlvisé Mèteo Europèene. Le Magazine Culturel Oceani- Sports Loisirs. Du cöte de chez Fred. Fin de Programme. 08 40 Open University. 09 30 Roob- arb 09.35 Raccoons. 10.00 On the waterfront 11.52 Weerbericht. 11.55 Grandstand, sportmagazine met o.a. aandacht voor cricket en de finale dames enkelspel van het tennistoer nooi op Wimbledon. (14.00 Nieuwso verzicht). SKY CHANNEL 06.30 The Flying Kiwi. Nieuwzeeland- se jeugdserie. 07.00 The Nescafe UK Top 50. Popprogramma. 08.00 Fun Factory. Gevarieerd kindermagazine met tekenfilms. 12.00 Transworld Sport. Sportmagazine. 13.00 Wrest- SUPER CHANNEL 15.00 Wimbledon - Live. Pre sentatie: Ulli Potofski. Com mentaar: Gerd Szepanski, Pe tra van Oyen en Burkhard We- 18.45 RTL aktuell. 19 10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Die glorreichen Zwei (Houston Knights), Amerikaanse mis daadserie. Afl.: 'Nördlich der Grenze. 20.15 Ein Superesel auf dem Ku- damm. Italiaans/Westduitse komedie uit 1985 van Bruno Corbucci. Met: Thomas Milian, Mario Amendola, Anita Kupsch 21.50 Wimbledon, samenvatting. 22.30 RTL aktuell. 22.40 Flotte Teens in Amerika (Sun set love), Amerikaanse kome die uit 1980. 00.00 Mannermagazin M 00.35 Betthupferl. 00.40 Einde. 07.00 Boogaloo Pooper Doo. Geva rieerd kindermagazine met tekenfilm series en muziek 11.00 The Mix. 12 00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hollywood In sider. 13.30 The Mix Continues. MTV EUROPE 07.00 MTVI 10.00 Yol Mix. 10.30 Club MTV. 11.00-14.00 Maiken Wexe. RTL+ 08.00 Konfetti 08.30 Heathcliff, der Kater 08.55 Die Holidays aus Rom 09 20 Die Jetsons 09 45 Klack 10.15 California Clan 11.00 Explo- siv 11 40 Bornemanns Nakastchen. 12 05 Die Jetsons 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Motorsport. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin 20.03 Weekend blues 21.03 Jazz time. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 VOO: Rock ballads 19.03 Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concert podium 22.00 Musica Nova 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: Kom over en help ons. 21.00 Zicht op Israel 21.20-22.00 Geloven met het oog op de toekomst REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92 9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht. 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 18.45 Bond Grote en Jonge Gezin- 19.10 Actueel 19.33 Star Festival Knokke-Heist: Groot-Brittannië. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Hitriders. 20.00 Zig Zag, pop 22.05 Countryside. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Sonate in Es. R. Strauss. 19 00 Kroniek 2 20.00 Peter Schreier, tenor. Ton Koopman, klavecimbel. Jaap ter Linden, cello Werken van Telemann, Handel, Storace, Bach, Hellendaal 21 30 Orkestmuziek 23.15 On the Bandstand, jazz. 24.00 Nachtradio. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Music phone in 12.04 Oud plaatwerk 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country 14.06 Radio Tour de France, live r portage 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak 12.04 Klap eens In je handen 13.04 Wie in het Nederlands wil i RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio 14.04 Popstation 16.04 Music express RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO Wakker worden met 09.00 Toppers van toen klassiek 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek 13.00 Nieuws 13.02 VOO klassiek 14.10 Kamermuziek RADIO 5 06.30-0650 Weerbericht 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden 09.30 FEDUCO: Taal van alledag 10.00 Hollandse nieuwe 10.15 EO: De muzikale fruitmand 11.20 Als mensen veranderen 11.44 Beste van orkesten 12.00 Nieuws 12.05 Meer dan een lied alleen 12.45 Vragen naar de weg 13.00 Nieuws 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazme. uitgaanstips, muziek en gasten. 11.02 DJ Wedstrijd, met een regionale dj 12.02 Westpunt-muziek non stop 13.02-14.00 Jazz met Fred Racke. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoes- taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag Radio Rijn mond: 10.03 Rijnmonds diep, achter gronden. 11.03 Jazz met Deelder 12.03-13.00 Gezellig programma met Jan Rietman en gasten BRT 1 06.00 Om het nieuws 08.10 Klaarwakker 09.10 Uit de band extra: vanop het Star Festival in Knokke-Heist. 13.10 Radio Tour Poitiers-Bordeaux tennis Wimbledon 18.10 Zangers zijn schrijvers. BRT 2 06.05 Welkom weekend. 08.10 Wat doen we met het week end7 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30 14.00 Radio Rijswijck 17.05 Vandamme s Beatbox. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.05 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude: Von Winter. Salieri 09.20 De muziekwinkel: Stamic. Beet hoven. 10.00 Woord op zaterdag. 11.00 Harmonies en Fanfares 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok 12.27 Tafelmuzlek 1 Concerto gros- so nr. 12, Corelli. 2. Music for the royal fireworks. Handel. 13.10 Kamerorkest Sinfonia met 14.30 Op verzoek 16.30 Nieuw uit de BRT-discotheejc. 18.15 Tristano en Co.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17