North Sea Jazz Festival blijft exclusief van familie Acket Nederlander eet per jaar 190 eieren Clapton bespeelt hitte Joris Ivens begraven KUNST CeidóeSouto/nt VRIJDAG 7 JULI 1989 PAGINA Nieuw museum in Groningen GRONINGEN De gemeente Groningen, de Gasunie en het museum hebben het voorlopi ge ontwerp van de Italiaanse architect Alessandro Mendini voor het nieuwe Groninger Museum goedgekeurd. Het zeer opvallende ontwerp van Mendini bestaat uit drie pavil joens op een eiland midden in het water van het Verbin dingskanaal in Groningen, te genover het Centraal Station. Het museum krijgt een vloer oppervlak van 8.000 vierkante meter. Het beschikbare budget voor het nieuwe museum be draagt 35,2 miljoen. Youp van 't Hek maakt weer kans op cabaretprijs AMSTERDAM Na de nominaties voor toneelprijzen en de jeugdtheaterprijs te hebben opgesteld, heeft de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdi recties gisteren ook die voor de overige podiumprijzen bekendgemaakt. Youp van 't Hek, Freek de Jonge en Zak en As zijn met elkaar in de race voor de cabaretprijs, de ereprijs van de Nederlandse muziekpodia is weggelegd voor Frans Brüggen, Reinbert de Leeuw of Jard van Nes. Voor de mimeprijs staan genoteerd: Theater groep Carrousel voor „l'Amour la mort", Jan Langedijk voor „Mancini" en De Gebroeders Flint voor „Zondag". De musicalprijs gaat naar Barnum, Westside Story of ZeldZaam. Naar de gouden Nederlandse theater-dansprijs dingen: Truus Bronkhorst voor haar rol in „Lood", Carolina Iura in „The Sleeping Beau ty" en „Pas de deux Antwoord gevend" bij Het Nationale Ballet, en Alan Land in „Four Schu mann Pieces" en „Giselle", eveneens bij Het Nationale Ballet. Voor de zilveren theaterdansprijs moet gekozen worden uit: Sandra Klijn in „The light of the sun" bij Introdans, Oerm Matern in „Vortex" bij dansgroep Krisztina de Chatel, Piet Rogie in „Cargo" bij stichting Peter Bulcan en Patrizia Tuerlings in „Gonna wanda land" en „Bless" bij Reflex. Voor de Nederlandse choreografieprijs zijn ge nomineerd: Nils Christe voor „Quartet III" bij Scapino Ballet Rotterdam, Jiri Kylian voor „No more play" en „Tantz-Schul" bij het Neder lands Dans Theater, Hans Tuerlings voor „I am a hotel" bij Reflex en Ed Wubbe voor „Messi ah" en „The light of the sun" bij Introdans. Alle prijzen worden op 28 augustus bekendge maakt en uitgereikt tijdens een programma in de Rotterdamse Schouwburg, gepresenteerd door Pierre Janssen. Commissie geschokt over kwaliteit kunst AMSTERDAM De commis sie die zich in opdracht van Amsterdam bezighoudt met de aankoop van kunstwerken heeft voor 1988 een selectie moeten maken uit meer dan 3000 werken van rond de 1100 kunstenaars. Zij was geschokt door het gebrek aan kwaliteit van de werken. Als een van de oorzaken van de slechte kwaliteit noemt de commissie het feit dat de kunstenaars vrij snel na elkaar werk voor de hoofdstedelijke artotheken en de gemeentecollectie moesten inleveren. Zij stelt dan ook voor beide inleverdata meer te spreiden. Marceline Loridan, de weduwe van Joris Ivens, werpt een roos op het graf van haar man na de begrafenis gisteren in Parijs. FOTO: AP (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS De vorige week in zijn woonplaats Parijs overleden Neder landse cineast Joris Ivens (91) is gisteren onder gro te belangstelling begraven op het kerkhof Montpar- nasse Onder de ongeveer duizend mensen die afscheid van Ivens namen waren vele bekenden uit de internationale filmwe reld. Onder hen de Frans- Griekse regisseur Costa-Ga- vras, Claude Lanzmann (de maker van „Shoah"), de Ja panner Nagisha Oshima en de Chinese cineast Wang Fangui. Voor Nederland waren de filmmakers Johan van der Keuken en Eric de Kuyper aanwezig, alsmede Jan Blok ker. Onder de belangstellenden ook de voormalige voorzitster van het Europese parlement, Simone Veil, een vriendin van Ivens' weduwe Marceline Lo ridan. „Ivens was een man met een kritische blik. Een kritische blik die hem door zijn hart werd ingegeven. Hij heeft zich weieens vergist, maar dat kan niemand hem aanrekenen", vatte Costa-Ga- vras het algemeen heersende gevoel samen. Hoewel Joris Ivens zich recen telijk zeer fel had uitgelaten tegen de onderdrukking van het studentenoproer in China was de Chinese zaakgelastigde in Parijs bij de begrafenis plechtigheid. Tot voor kort on derhield Ivens warme banden met de Volksrepubliek, waar aan hij verschillende films heeft gewijd. De Chinese am bassadeur liet zich excuseren. Hij was voor overleg terugge roepen naar Peking. De relatie tussen Ivens en de Nederlandse overheid is vele jaren verstoord geweest. Aan leiding was Ivens documentai re „Indonesia Calling", waarin hij het in 1946 opnam voor de naar onafhankelijkheid stre vende Indonesiërs. De affaire kostte de cineast zijn paspoort en een tijd lang was hij 'perso na non grata'. Het late eerher stel kwam in 1985 in Parijs toen WVC-minister Brinkman Ivens in Parijs decoreerde tot Commandant in de Orde van de Nederlandse leeuw. „De minister zei me dat de geschie denis me gelijk heeft gege ven", zei een ontroerde Ivens toen. In de Parijse Cinematheque werd gisteravond een homma ge aan de Nederlandse cineast gebracht met een vertoning van zijn laatste film: „Le Vent". DEN HAAG De vrien delijkheid en gemoede lijkheid die Paul Acket uitstraalt tijdens het ge sprek over „zijn" North Sea Jazz Festival ver dwijnt even als „North Sea Jazz heats The Ha gue" ter sprake komt. Dit morgen beginnende voor proefje van het festival, dat de Haagse binnenstad een week lang het karak ter van een jazzpodium moet geven, zou er niet zijn geweesf als hij zijn veto zou hebben uitge sproken, vertelt hij. „Het klinkt dictatoriaal, maar als wij niet wilden dat dat ge houden werd was het ook niet doorgegaan. Als de gemeente het had georganiseerd hadden we afgezien van het North Sea Jazz Festival. Direct. Want we moeten nog maar zien of dit binnenstad-gebeuren geen concurrentie betekent voor North Sea Jazz. Wij lopen enorme particuliere risico's, en dus is het logisch dat we ook dat binnenstadgebeuren in ei gen hand willen houden, zo wel financieel als organisato risch". Zijn dochter Madeion Acket: „We hebben natuurlijk op het gebied van kwaliteit ook een naam hoog te houden. Waar we bang voor zijn is dat als an deren zich ermee gaan be moeien, je een soort braderie achtige toestand krijgt waarin alleen plaats is voor oude stijl en dixieland jazz. En niets ten nadele van die muziek, maar je geeft een vertekend beeld van wat er in de jazz en dus ook op het echte festival geba- den wordt. En dat moeten we beschermen. Dus hebben we het nu in een uitstekend ver lopend overleg met de ge meente gedaan". Paul Acket (69) is de peetva der van het North Sea Jazz Festival, zijn dochter Madeion een van de vele leden van de familie die hem bij de organi satie van het festival ter zijde staan. Ackets vrouw, dochters, zwagers en zelfs een nichtje zijn voorafgaande aan het fes tival maandenlang in de weer om het festival van de grond te krijgen. „Maar", zoals Paul Acket fijntjes opmerkt, „we hebben natuurlijk ook volwas sen krachten rondlopen". Om er onmiddellijk geschrokken aan toe te voegen dat dat niet wil zeggen dat hij zijn familie leden niet voor vol aanziet. Acket is inmiddels op een leef tijd gekomen dat het logisch lijkt een stapje terug te doen. De soms moeizame onderhan- Paul en Madeion Acket, twee van de steunpilaren van het familiebedrijf dat North Sea Jazz heet. delingen met groepen en solis ten, het regelen van onderdak en vervoer, van de catering, het overleg met politie, brand weer en het Congresgebouw, het samenstellen van een aan sluitend programma, het is een taak die anderen op pensioen gerechtigde leeftijd met liefde zouden neerleggen. Acket niet. Omdat hij het nog steeds een sport vindt elk jaar weer een mooier en beter, festival af te leveren. „In deze tijd vanx het jaar wordt het pas echt hectisch. Gelukkig gebeurt dat maar zelden". Acket erkent wel dat hij de laatste jaren steeds meer is gaan delegeren. Aan compe tente medewerkers, en aan zijn familie, waaronder Made- Ion, die een belangrijk deel van de vergaderingen met me dewerkers en gemeentelijke instanties op zich neemt. Dat zij de organisatie, van het festi val de komende paren over,zal nemen „is niet uitgesloten, maar vooralsnog niet aan de orde", aldus vader en dochter. Nu komen allerlei dingen naar Paul Acket: „Mijn liefste wens voren die op het allerlaatste moment gered moeten wor den. Een Nederlandse impre sario schreef me laatst: ik snap niet hoe jij het zolang uithoudt deze rotten business. En in- is alleen het artistieke gedeelte te doen van het festival, de programmering, en de uitvoe ring aan anderen over te laten. En dan wil ik ook nog wel de problemen oplossen, want derdaad: ik vraag het mezelf daarvoor komen ze toch altijd ook weieens af. Maar het geeft voldoening. Ik ben de afgelo pen twee weken vrijwel dage lijks bezig geweest de komst deren over, weer bij mij terecht. Bij de popjongens heb ik dat ook er varen, dat liet ik ook aan an- van Chaka Khan te verzeke ren. Ik heb ellenlange tele foontjes gepleegd naar Ameri ka, Engeland, Duitsland en Frankrijk, en uiteindelijk is als er proble men waren stonden ze om de haverklap voor m'n neus. Ze waren toch bang dat ze zich een buil zouden vallen, of varï mij op hun donder zouden het resultaat dat ze komt. Het krijgen. Onzin, want ik had ze is een sport om dat te redden. Het ergste wat je als organisa tor kan overkomen is dat be langrijke artiesten afvallen. gezegd dat ze fouten konden maken. Omdat dat er nou een maal bij hoort. Ik maak ze nog". Het toenemend beroep op zijn familie, levert dat nooit pro blemen op? Madeion Acket: „Het is soms best moeilijk. Ge lukkig zijn we een erg directe familie, dus als iets niet goed gaat wordt dat ook gelijk ge zegd. In een familie vang je stress-situaties denk ik makke lijker op dan in een gewoon bedrijf, waar één iemand de dienst uitmaakt. Hier doen we het met z'n allen, ieder heeft zijn taak". Natuurlijk is Acket het ook wel eens zat. Het festival is groot geworden, heel groot, en de problemen zijn daarin mee gegroeid. „Het is net als met een klein zaakje", zegt Acket, „dat goed gaat en steeds groter wordt. Het streven is nooit ge weest om meer mensen te trekken. We wilden ze meer ruimte bieden, daar kwamen weer meer mensen op af, en dus wilden we weer meer ruimte. Dit jaar zetten we echt de stop er op. Ondanks dat we er weer een tent bij hebben la ten we maximaal 17.000 rhen- sen per dag toe. Van de brand weer mogen het er 20.000 zijn, maar het is al druk genoeg zo". Acket hamert op de exclusivi teit van zowel het festival als FOTO: MILAN KONVALINKA de artiesten: geen enkel festi val, zegt hij, kan zich meten met North Sea Jazz, nergens anders is er in zo'n korte tijd zo'n enorme, samenballing van talent. Voor de deelnemende artiesten geldt zelfs een ver bod om de maanden voor en na het festival in de Benelux en Duitsland op te treden. „Daar is veel tegen geprotes teerd, maar nu doen andere organisatoren het ook. Dat» is de bescherming van het festi val. Bovendien zou het toch te gek zijn als ik tegen enorme kosten artiesten over laat ko men terwijl anderen daar dan van profiteren". Exclusief is Acket ook in zijn benadering van artiesten. „Ik kreeg indertijd tabak van pop concerten door de steeds hoge re eisen die artiesten stelden bij optredens. Contracten van veertig pagina's, waarin stond welk drankje in de kleedka mer moest staan en zo. Nu word ik daarmee opnieuw ge confronteerd, maar nu krijgen ze het niet. Want het is een festival. Iedereen krijgt een keurig briefje waarin staat dat we vanwege het grote aantal artiesten niet aan dergelijke eisen tegemoet kunnen ko men. En ze pikken het". KOOS VAN WEES BARNEVELD De pluimveehouderij in Ne derland heeft een bijzon der slecht jaar achter de rug. De prijzen van de eie ren waren ongekend laag. Meevaller was alleen de relatief gunstige voerprijs. Uit het jaarverslag van de coöperatieve eierenafzet- vereniging Eiveba blijkt dat er echter weinig pluimveehouders zijn die 1988 met een positief re sultaat hebben kunnen af sluiten. De verwachte op leving in de herfst bleef uit, voornamelijk als ge volg van uitlatingen van Engelse zijde over een mogelijke besmetting van eieren en de daaraan ge koppelde gevaren voor de consument. In plaats van de verwachte prijsverbetering resulteerden de ongenuanceerde uitspraken in een scherpe prijsdaling, al dus voorzitter J, Jochemsen en secretaris P.G.J. Wijers. Juist deze week werden de eieren uit ons land overigens op nieuw in diskrediet gebracht. Inspecteurs van het Britse mi nisterie van landbouw consta teerden dat duizenden uit ons land en Frankrijk afkomstige eieren, die in Birmingham te koop waren aangeboden, onge schikt waren voor consumptie. Door het Produktschap voor Pluimvee in Zeist is de nieuwe affaire afgedaan als een kom- SLECHT JAAR VOOR PLUIMVEEHOUDERIJ kommerverhaal. De gesigna leerde gebroken schalen en een onfrisse buitenkant kun nen ook in Engeland zelf zijn ontstaan. Onderzoek vorig jaar heeft aangetoond dat in Ne derlandse eieren geen salmo nella-besmetting voorkwam. Positief Ondanks de slechte situatie in de eierensectoren en de daar aan gekoppelde bijbetalingen op contracten, is Eiveba er in geslaagd over '88 een licht po sitief financieel resultaat te be halen. In het afgelopen jaar is gestart met de ombuiging naar een consumentgerichte pro- duktie. In oktober werd het 'viergranen ei' in dat kader op de markt gebracht. De eerste verkoopresultaten zijn bemoe digend. Het tekort voor de gehele leg- sector valt, volgens de directie van Eiveba, globaal te becijfe ren op circa 185 miljoen. Als gevolg daarvan hebben pluim veehouders geen ruimte voor de noodzakelijke reserverin gen voor hokken en inventa ris, maar was er ook nauwe lijks sprake van enige belo ning voor gedane arbeid. Ge zien de ontwikkelingen in de laatste maand van '88 en de eerste maand van '89 dreigt er andermaal een aanslag op het financiële uithoudingsvermo gen van de pluimveehouderij te worden Record-omvang De uitvoer van eieren bereikte met ongeveer 6390 miljoen stuks een nieuwe record-om- vang. West-Duitsland blijft voor Nederland het grootste afzetgebied. Scherpe dalingen vertoonden de afzetten naar Italië, Frankrijk, Denemarken en Zwitserland. De uitvoer naar het Midden- en Verre Oosten vertoonde, na jarenlan ge dalende afzetmogelijkhe den, een stijgende lijn. De ver hoging in 88 van de uitvoer kwam vrijwel geheel voor re kening van Hongkong, de Verenigde Arabische Repu bliek en Noordjemen. De produktie van scharreleie ren nam in '88 toe tot 500 mil joen eieren, die werden gepro duceerd op 760 bedrijven. In '87 werden 387 miljoen eieren geproduceerd op 689 bedrij ven. Eiveba zelf ontving in '88 79,5 miljoen eieren. De pro duktie van consumptie-eieren bedroeg in '88 ongeveer 9,8 miljard eieren en bleef daar mee licht achter bij '87 toen de produktie lag op 9,9 miljard ei eren. Het binnenlands verbruik ver toonde in '88 een lichte stijging van 189 naar 190 eieren per hoofd van de bevolking. De verwachting is dat dit getal dit jaar een daling zal ondergaan. Als gevolg van de negatieve publiciteit vertoonde het ver bruik van eieren in de eerste maanden van '89 een duidelij ke teruggang. Bij Eiveba zijn in totaal 102 personen in dienst. Hiervan zijn er 28 werkzaam bij Eiveba in Barneveld en 6 bij Eiveko in diezelfde plaats. De winst over '88 bedroeg netto 171.896 gulden. Voor '89 worden geen mutaties in het personeelsbe stand verwacht, tenzij alsnog wordt gekozen voor een bun deling van het sorteren in Bar neveld en Amsterdam. Concert Eric Clapton. Met Eric Clapton (zang, gitaar), Nathan East (basgitaar, zang), Ray Cooper (per cussie), Steve Ferrone (drums), Phil Palmer (gitaar), Alan Clark (toet sen), Tessa Niles (achtergrond zang), Katie Kissoon (achtergrond- zang). Statenhal, Den Haag,. Gister avond. Herhaling: vanavond. Nog voor het concert goed en wel was begonnen, was de temperatuur in de Haagse Sta tenhal al opgelopen tot sauna- warmte. Het weerhield het toegestroomde publiek er ech ter niet van om mee te zingen met en te dansen op de muziek van Eric Clapton. Het concert had dan ook veel weg van een sterrenslag in de sauna. Eric Clapton zag zich omringd door de crème de la crème uit de muziek-industrie, waarbij behalve voor Clapton, hoofd rollen waren weggelegd voor percussionist Ray Cooper en bassist Nathan East, die niet alleen verrukkelijk basgitaar- spel afleverde, maar ook de vocalen voor zijn rekening mocht nemen in het tedere „Can't find my way home". Clapton genoot zichtbaar en niet alleen van de muzikale hoogstandjes die op het podi um werden afgeleverd. Hij vond een gewillige zaal tegen over zich, die min of meer aan zijn lippen hing. Het inspireer de hem tot gitaarspel zoals al leen een op super lopende Clapton kan afleveren, dus subtiel solerend, maar tegelij kertijd even levendig als won derschoon. De gitarist is als geen ander de eenwording van gevoel en techniek, de beheer sing van emotie en snaren. Daarbij kon hij het niet laten het publiek te plagen, ze op het verkeerde been te zetten, zoals tijdens het intro van „I shot the sheriff" bijvoorbeeld of bij het einde van „Lay down Sally", waarbij hij het overdonderende applaus op ving door het nummer weer op te pikken en uit te bouwen. Net als Clapton zelf stond zijn begeleidingsgroep borg voor kwaliteit. Daarbij moet de be heersing van het instrumenta rium door de muzikanten niet worden onderschat, want wie wel eens gitaar speelt bijvoor beeld, weet hoe moeilijk het soleren is als het zweet langs je vingers druipt. Clapton ving deze oneffenheid in het scena rio op, zoals alleen een meester dat kan, hoewel ook zijn vin gers wel eens ongewild van het ijzer gleed, waardoor een valse noot hoorbaar werd. Maar het concert leed er niet echt onder. Zijn mengeling van blues, reggae en rock kwam in uitgebalanceerde vorm over het voetlicht. Net wanneer de zaal en daar mee Clapton zelf het kookpunt zouden bereiken, schakelde hij terug naar een ballade om ie dereen de kans te geven even stoom af te blazen. De enige die blijkbaar niet gebukt ging onder de hitte was percussio nist Ray Cooper (Elton John), die in zijn driedelige pak en met de meest soepele polsen van het Westerlijk halfrond, achter zijn trommels weer de clown uithing. Clapton, niet bang om terug te grijpen naar het verleden, koos voor deze tournee het werk, dat hem wereldberoemd maakte. Nummers als „Layla", „Wonderfull Tonight" en „Same old mood" waren dan ook van de partij. Het laatstge noemde nummer bouwde hij uit tot een compositie van twaalf minuten, waarbij bassist Nathan East er een jazzy-draai aan mocht geven terwijl Clap ton met zijn armen over el kaar toekeek. Het concert was muzikaal ove rigens alles behalve voorspel baar. Clapton had het meren deel van het materiaal in een vernieuwend jasje gestoken, waardoor de schoonheid van de compositie hand in hand ging met een verfrissende aan pak. Het zorgde ervoor dat het optreden een memorabele in houd kreeg. Voor degenen die vanavond gaan, is het overigens aan te raden een handdoek mee te nemen om de hitte te kunnen wegvegen. Wie denkt dat bij de bar te vinden, wordt waar schijnlijk teleurgesteld, want daar zijn wachttijden van twintig minuten voor een ver koelend pilsje, geen uitzonde ring. HANS PIÉT Voor een uitgebreide, agenda, ook voor de koj mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we-j ilano \/an bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EU-i ROCINEMA I (Van Boetzelaer-'. straat 6, tel. 01720-20800): Li-r cense to kill (al); 13.30, 20.30. za. zo. ook 16.30. EUROCINEMA II: License to kill (al); 13.30, 20.30. za. zo. ook 16.30. Lady(( en de vagebond (al); za. zo. wo.l( 14.00. EUROCINEMA III: Poli-' ce academy VI (al); 13.45, 18.45,H 2130 zo. ook 16.15. EUROCI-» NEMA IV: Naked gun (al); 13.45.il 18.45, 21.15. zo. ook 16.15. |e 19. tel 071-121239): Police Aca demy VI (al); 19.00, 21.15. za.» zo. wo. ook 14.30. LIDO enr STUDIO (Steenstraat 39. tel 124130): Scandal (al); 14.30,;. 18.45, 21.15. License to kill (al);.' 14.15, 18.45, 21.15. Naked gun1 (al); My stepmother is an alienl. (al); 14.30, 19 00, 21.15. Dange-n rous liaisons (al); 18.45, 21.15.J, Taran en de toverketel (al); za.' zo. wo. 14.30. «TRIANON (Bree-f straat 31, tel. 123875): The Bear[ (al); 19.00. za. zo. wo. ook 14.30.l( 9Vj Weeks (16); 21.15. REXje (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-» 125414): The Farmer's Daugh ter (16); 14.30, 19.00, 21.15. 1 KATWIJK CITY THEATER la (Badstraat 30. tel. 01718-74075)4 Naked gun; 21.15. zo. ook 14.45r (al). Frank en Vrij; za. wo 14.45 (al). CITY THEATER II: Bad 2-1;' 19 00. za. zo. wo. ook 14.45. Myt stepmother is an alien; 21.15.|t (al); za. wo. 14.45. e VOORSCHOTEN GREENWAY, tel. 01717-4354): Rainman (al); do. t/m zo. 19.00, 21.15. ma. t/£ m wo. 20.15. za. zo. wo. 15.45.r Working girls (al); ma. t/m wo^ 20 45. Track 29 (16). do. t/m zo. 21.00. Big (al); do. t/m zo. 19.00. za. zo. wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN The lady and the tramp; za. zo.J wo. 14.00. Kunst en vliegwer;; za. zo. wo. 14.00. j WASSENAAR ASTRA telle 01751-13269):Dangerous liai-i( sons (al); vr. t/m wo. 20.00. 4.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, tell 463500): The lly II (16); 14.00,, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00,f 18.45, 21.30. ASTA 2: Myh stepmother is an alien (alb 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15,. 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 :f Dead bang (12); 18.45, 21.30.'* do. vr. ma. di. ook 14.00. BA BYLON 1 (naast Den Haag Cen-i traal tel.'471656): Scandal (16)ac 14.00, 19.15, 21.45. za. zo.-j 1400, 16.45, 19.15, 21.45.* BABYLON 2: Dangerous liai sons (al); 14.00, 19.00, 21.30. za^ zo. 14 00, 16.30, 19.00, 21.306 BABYLON 3: A cry in thet dark (al); 19.00, 21.30. do. vr„( ma. di. ook 14.00. CINEAC t (Buitenhof 20, tel. 630637): Poli1* ce academy 6 (al); 14.00. 18.45," 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45|_ 21.30. CINEAC 2. Pet Sema'E tary (16); 14.00, 18.45, 21.30. zoI 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. Clf NEAC 3: Her alibi (al); 18.451 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00f METROPOLE 1 (Carnegielaanl- tel. 456756): Round midnight! zo. 10.30. Licence to kill (al);_ 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15* 16.00, 18.45, 21.30. METRO-7 POLE 2: Rain man (al); 14.00,| 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00,1 18.45, 21.30. METROPOLE 3:7 Police academy 6 (al); 14.00,7 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4. The naked gun (al); 14.00, 18.45, 21 30. zo. 13.15, 16.00,7 18.45, 21.30. METROPOLE 5'B Filmzomer '89; 14.00, 18.45, 21 30 vr. zo. ma. 14.00, 20.30.) Suspect, do. Irma la douce; vr. 91/» Weeks; za. Bird; zo. Les en-5 fants du paradis; ma Der Him- mel über Berlin; di. White mi schief; wo. ODEON 1 (Heren gracht 13, tel. 462400): Licence to kill (al); 13.45, 18.45, 21.30.' zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Deepstar six (16);) 13 45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: The naked gun (al); 13.45,) 18.45, 21.30 zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Alien) nation (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30.' STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel.' 656402): Pascali's island; 19.15. Mis8issipi burning (12); 21.15' zo. ook 14.15. STUDIO 2: Li lectrice (16); 19.00. Moments of) love (16); 21.00. zo. ook 14.00. STUDIO 3: Another woman (al); 19.00, 21.30. zo. ook 14.00. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: O» Canibais; 19.30 Bagdad café.) 21.45. Zaal 2: High tide; 19.30.) 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. wo> 19.30, 22.00. Paris blues; do Stormy monday; vr. V.a. 19.30) (doorlopend) programma van unieke Jazz films; feest v.a) 23.00 Jazz-party; za. Jazz on a summers day; zo. St. Louii blues; ma. Birth of the blues; di.). Carnegie hall; wo. I NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Roadhouse; (16);" za. 00.15 CINEAC 2: Pet Se-ll matary (16); za. 00.15. CINE-| AC 3: Police academy 6(16); za; 00.15. Gist-brocades biedt op ACF

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16