Lammerts laakt klasse-justitie TOUR Alcoholvrije sponsor voor ploeg Raas Rennes lijkt op Maastricht Nederlands honkbalteam is offensief zwak OPDELOSSE Dagboek eerr TOURist PORT £eidóe@ou*cmt DONDERDAG 6 JULI 1989 PAGINA 9 Golfer Bos ontbreekt in Noordwijk NOORDWIJK Ruud Bos ontbreekt bij het toernooi om het Nationaal Open golfkampioenschap dat vanmorgen in Noord- wijk is begonnen. De 25-jarige full-prof, die begin vorige maand In Groesbeek al z'n collega's te sterk af was, geeft de voorkeur jan deelname aan een sterk bezet toernooi in Monte Carlo. Daar jralt voor de Hilversummer behalve meer geld vooral ook meer internationaal aanzien te halen. En vooral dat laatste is momen- eel belangrijk voor Bos, die zich graag ook in het buitenland wil ewijzen. Chris vanger Velde, een Amerikaan met een Neder- jnds paspoort, neemt wel aan het Nationaal Open deel. Hij kaalde eind vorig jaar, in tegenstelling tot Bos, wel de vereiste ncentie om aan alle wedstrijden van de Europese tour mee te poen, maar was daarin tot nu toe nog niet succesvol. Van der felde klaagde gisteren over vermoeidheid en wil, zeker met het }g op het KLM Dutch Open eind deze maand in Zandvoort, /en wat uitrusten van het vele reizen. In Noordwijk verschijnt taorts onder anderen ook Constant Smits van Waesberghe aan Je start, één van Neerlands meest veelbelovende amateurs die het najaar waarschijnlijk tot de gelederen der profs zal toetre- Wisselende start badmintonploeg KUALA LUMPUR De na- tionale badmintonselectie heeft het toernooi om de open Maleisische kampioenschap pen met wisselend succes geo pend. In de eerste ronde verloren Pierre Pelupessy (15-9, 17-15 van de Maleisiër Clarence Tam) en Erica van Dijck (12- 11, 11-0 van de Japanse Tomo- ni Matsuo) gisteren in Kuala Lumpur. Monique Hoogland en Rob Stalenhoef wonnen van respectievelijk de Thaise Jaroensiri (11-8, 11-5) en de Indiër Mukherjee: 15-0, 15-8. Geen record voor Erik de Bruin OOST-BERLIJN Erik de Bruin is er gisteravond tijdens de Grand Prix-wedstrijd in Oost-Berlijn niet in geslaagd zijn nationale record bij het discuswerpen aan te scher pen. De Bruin kwam in de Oost- duitse hoofdstad tot 66 meter en 22 centimeter. Het record staat sinds donderdag (Helsinki) op 67,58 me ter. Winnaar werd de houder van het wereldrecord Jurgen Schuit, die de discus in zijn laatste poging naar 68,12 meter wierp. Nelli Fiere-Coorman heeft de juis te vorm nog niet te pakken. De Rotterdamse kwam op de sprint niet verder dan de achtste plaats in 11,58 seconden. De winst ging naar Merlene Ottey, die de 100 meter in 11,04 aflegde. Ook Gretha Tromp kon op de 400 meter hor den niet imponeren. Met 61,14 se conden finishte ze als zesde. Atleet Hoek voldoet aan limiet EK-jeugd Bij atletiekwedstrijden in Lever- kusen (Wdl) heeft Vincent Hoek gisteravond op de 1500 meter met 1.49,36 voldaan aan de limiet voor de Europese jeugd-kampioen- schappen. Bij de dames slaagde Stella Jongmans er met 2.06,44 niet in kwalificatie voor de Euro pese titelstrijd af te dwingen op de 800 meter. Elly van Hulst blijkt bij haar verbetering van het nationale record op de 5000 meter, afgelopen maandagavond in Stockholm, niet 15 minuten en 26,46 seconden, maar 15.29,25 te hebben gelopen. Cricketjeugd in Oxford DEN HAAG De Nederlandse cric ketselectie met spelers tot negentien jaar speelt de komende week in de Engelse universiteitsstad Oxford een vijftal oefenwedstrijden. De nationale ploeg, onder leiding van coach Peter Entrop (HCC) en manager Diederik Visee (HBS), telt een aantal Haagse spelers. Van HCC zijn dat Johan Do- mela Nieuwenhuis, Steven Evers en wicketkeeper Jeroen Smits; van HBS het tweetal Jan Glotzbach en Eelco Hoekstra. Vandaag speelt Nederland tégen Canada, morgen tegen Bermu da, zaterdag tegen Ierland, zondag te gen een Zuidengelse en woensdag te gen een Noordengelse selectie, waar na op donderdag 13 juli de trip wordt afgesloten met een wedstrijd tegen Denemarken. Circuit van Zandvoort is niet tegen te houden DEN HAAG Het rijk heeft in planologische zin geen mogelijkheden om de aanleg van een tijdelijk racecircuit in Zandvoort tegen te hou den. Dit antwoordde staatssecretaris Dees van dens (PvdA) en Lankhorst (PPR) over de goed keuring van gemeentelijke en provinciale over heid van het plan voor de aanleg van een tijde lijk circuit. Op de vraag of door vergravingen en de aanleg van deze baan het duinlandschap niet wordt aangetast^ antwoordt Dees dat voor de re alisering van het interim-circuit geen vergun ning ingevolge de ontgrondingswet vereist is. Verder wijst Dees er op dat de provincie Noord- Holland, die het plan coördineert, van mening is dat het interim-circuit op geen enkele wijze mag worden beschouwd als een definitieve oplossing. Troost naar ploeg Post Henk Lubberding, wegkapi tein in de ploeg van Peter Post, heeft de hulp van Ted troost ingeroepen voor een tplossing van de problemen in ie Tour de France. De ploeg leider bevestigde gisteravond ie komst van de haptonoom \p de rustdag in Dinard. „Lub berding heeft last van zijn rug tekregen. Hij komt al jaren bij Troost. Die man zou toch al kaar Frankrijk gaan, dus komt bij gewoon even langs". Post deed woensdagavond yioeite de problemen in zijn fourploeg te bagatelliseren. flij bekende ook dat hij dins dagavond, na afloop van de derde etappe, een hartig voordje met zijn renners had (esproken. „In goede sfeer", Yoegde hij er onmiddellijk aan pe. We hebben de etappe nog ens doorgenomen, in de hoop lat het de volgende keer beter Jrenlang oponthoud van de 22 deelnemende ormaties aan de Ronde van 'rankrijk hebben gisteren iren op het vliegveld van Lil- moeten wachten voor ze \aar Dirjard konden vertrek ken. Een van de twee door de rganisatie gecharterde toe tellen vertoonde technische nankementen. )e transfer tussen Lille en Di- \ard zou worden uitgevoerd 'oor een Cara veile en een being. Het laatste toestel reeg tussen Parijs en Lille roblemen en keerde terug aar de Franse hoofdstad, icht formaties, waaronder de earns van de Spanjaard Pedro Delgado, de Colombiaan Luis Herrera en de Zwitser Urs Zimmermann, vertrokken met )et eerste vliegtuig. Vier ande- fe teams konden na drie uur iponthoud met een inderhaast tangevoerde Fokker naar Di nard reizen. De overige tien ploegen ble ven op het vliegveld achter, lean-Marie Leblanc, directeur Van de Tour-organisatie, had piet direct een oplossing bij de f)and. De keuze tussen wach- ie/7 op de in Parijs gerepareer de Boeing of wachten op de te rugkeer van de Cara veile uit yinard werd uiteindelijk ver gemakkelijkt door de komst Van een nieuwe Boeing. Laat in de middag kwamen de ge troffen renners in Dinard aan. Ellende Gullit ijkt ten einde HILAAN De gisteren vederom aan zijn rech- erknie geopereerde Ruud "lullit speelde het laatste jedeelte van het seizoen :onstant met pijn in de mie. In de tweede helft 'an de Eurpa Cupfinale egen Steaua liet hij zich ia tien minuten vervan gen door Virdis. Zijn taak vas volbracht, de wed- trijd was gelopen, het tond 4-0. Ia het duel kreeg hij verlof 'an de leiding van AC Milan ijn knie met rust te laten ge lezen. Voor het Nederlands lftal maakte hij een uitzonde- ing. Hij wilde per se aanwezig ijn bij het duel tegen Finland, het restant van de Italiaan competitie kwam Gullit niet leer in actie. Clubarts Peru- schreef Gullit onlangs de 'ao-therapie voor in Garda. laar dook de speler met zijn ezin onder. Na een week 'erd er geen vooruitgang ge- onstateerd. Er bleef vocht in Ie knie terugkeren. Perugia oerde dinsdag een kijkopera- e uit en stelde een tweede peratie voor. Die werd giste- Rome uitgevoerd. Peru- [ia stelt dat na de tweede in keep de blessure definitief tot 'et verleden zal behoren. AC lilan verwacht Gullit half au- [ustus weer op de training. sportwereld Wielrennen De Noor Björn 'tenersen won de eerste etap- jp in de Ronde van Rijnland- "u~ In de eindsprint ver- hij de Fransman Pascale fhanteor en de Westduitser Schleicher. Stenersen •am de leiding in het alge meen klassement over van de -ubaan Osmani Alvarez, die 'e proloog had gewonnen. SAINT-MALO Johan Lammerts leeft nog. De renner is sinds zijn ver trek bij de ploeg Post een anonymus geworden, van wie incidenteel nog iets wordt vernomen. Lam merts staat niet zo in de belangstelling. In de Ron de van Frankrijk krijgt hij van de omvangrijke Ne derlandse afvaardiging misschien wel de minste aandacht. Omdat zijn re sultaten daartoe ook geen aanleiding geven. Wat niet wegneemt dat de 28- jarige Brabander een boeiende gesprekspartner is. Daar zag het bij de entree van zijn hotel in het schilderachti ge Saint-Malo niet naar uit. Lammerts lag onderuit gezakt in een luie stoel geboeid te kij ken naar de tennispartij McEnroe-Wilander op Wim bledon. Een geschikter tijdstip voor een interview ware hem als tennisliefhebber liever ge weest, maar gelijk het meren deel van de wielrenners neemt hij zijn publicitaire verplich tingen serieus. Nadat McEnroe de laatste bal had geslagen, kwam Lammerts op zijn praat stoel. Om vervolgens tot op merkelijke uitspraken te ko- Zij het dat hij zich bij het on derwerp doping moest beheer sen om niet te wild om zich heen te schoppen. „Omdat ik niet wil dat maatjes van mij in de problemen komen", ver klaart hij, mede ter bescher ming van zijn eigen positie. ,,Als ik alles ga vertellen wat ik weet, breng ik de wieler sport in diskrediet. En dat ge beurt al vaker dan me lief is. Maar weet je, wat ik wel grote kolder vind. Dat Gert-Jan Theunisse vorig jaar na de Tour als een martelaar en held werd beschouwd, terwijl Ben Johnson als een grote boef wordt afgeschilderd. Dat is voor mij onbegrijpelijk. Toen Joop Zoetemelk in de Tour een keer positief werd bevon den, hoorde je in de criteriums de mensen voortdurend „do- pie-jopie" roepen. Afgelopen jaar heb ik het publiek zoiets van Theunisse niet horen zeg gen. PDM heeft de pers schijn baar goed bewerkt, anders kan ik het niet verklaren". Wat Lammerts verder ergert is de klassejustitie die bij do pingcontroles in de sport plaats heeft. „Waarom wordt er in bijvoorbeeld de tennis- en motorsport niet gespit. Daar bestaan helemaal geen contro les, terwijl niemand me wijs maakt dat daarin geen doping wordt gebruikt. De voetbal sport is net zoiets. Altijd is het de wielersport die met doping in verband wordt gebracht. Ik weet ook wel dat er door ren ners wordt gebruikt. Dat ont ken ik zeer beslist niet, maar de wielersport staat daarin pertinent niet alleen. Het ver velende is dat op die manier het steeds moeilijker wordt om sponsors te vinden. Een do- pinggeval schrikt af; daar wil een bedrijf met een goede naam niet bij betrokken wor den. Een oplossing weet ook ik niet, hoewel de controles sterk verbeterd kunnen worden. Dat staat vast. Ik ben er een voorstander van dat de zoge noemde ongevaarlijke midde len van de lijst verdwijnen en vervolgens streng en consciën tieus wordt gecontroleerd. Wie dan wordt gepakt, moet niet zeuren, maar boeten". Balhoofd Over de berichten dat zijn sponsor ADR het niet zo nauw neemt met de regels en een spoor van onbetaalde rekenin gen en salarissen zou achterla ten, wil Lammerts weinig kwijt. Hij zegt zelf geen pro blemen te hebben en zijn geld altijd keurig op tijd binnen te krijgen. Zaken waarover hij niet zo tevreden is, betreffen de organisatie van de ploeg en het materiaal. Lammerts: „Ook ik lees die verhalen. Feit is echter dat ik met betaling geen problemen heb, dus wat moet ik er dan van zeggen. Ik Onze correspondent Bob van Huët reist de Tour de France- karavaan vooruit en geeft dagelijks een impressie van stad en streek waar de deelnemers aan de Grande Bouclé later rijden. Vandaag een schets van de plaats Rennes, einddoel van de tijdrit over 79 kilometer, waar de renners zich onmiddellijk in het feestgedruis kunnen storten. In Bretagne is sinds zaterdag namelijk het „Festival des Tom bees de la Nuit aan de gang. Johan Lammerts is weer wielrenner geworden, foto: dijkstra stel me op als een prof. Ja de fietsen zijn slecht. Spul van Batecchia, waarvan alleen het balhoofd goed is. Voor de rest deugd er niets van. Maar ook daaraan valt niets te verande ren. ADR heeft nu eenmaal een contract met Batecchia. Het is wel wennen, want bij Toshiba reed ik op het beste van het beste. Nu het minder is, werkt dat toch door op de moraal". De ergernis over het materiaal mag dan groot zijn, de vreugde in de sport heeft Lammerts er niet door verloren. En dat was twee jaar geleden, toen hij van het Italiaanse Vini Ricardi overstapte naar het Franse Toshiba, wel het geval. De Brabander vatte het leven vön een prof niet meer zo serieus op. Trainde niet meer met re gelmaat en nam het niet zo nauw met de discipline. „Ik zat, zoals wij in Brabant zeg gen, in een wak", vertelt Lam merts. „Zo'n periode maakt volgens mij iedereen in zijn le ven wel eens mee. Het ging al lemaal niet meer zo lekker en ik vroeg me me steeds vaker af waarmee ik bezig was en heb sterk overwogen om te stoppen. Dat kwam voor een deel doordat ik werd gecon fronteerd met zaken die me erg tegenstonden. Op een ge geven ogenblik ben ik bij me zelf te rade gegaan en heb be sloten me daar niets meer van aan te trekken en met een postieve instelling verder te gaan. Ik moet zeggen, dat ik nu weer met plezier fiets. Ik ben weer wielrenner gewor den". HENK STOUWDAM Sean Kelly (links) en Luis Herrera hadden gisteren weinig last van de vertraging die een deel van de tourkaravaan trof. Voor aanvang van de vlucht namen zij een kijkje in de cockpit. foto: ap DINARD Het Heineken- concern liet gisteren een af vaardiging van zes personen overvliegen naar Dinard om de Nederlandse persvertegen woordigers in de Ronde van Frankrijk mede te delen dat de de renners van Jan Raas de komende drie jaar met de merknaam Buckler op de shirts gaan fietsen. De Neder landse biermagnaat had even goed een stencil onder de jour nalisten kunnen laten ver spreiden, want voor het overi ge bleef de informatie tot een minimum beperkt. Dan zouden de vliegtickets en de kosten voor zaalhuur en hapjes in het Palais des Congres van de Bre tonse badplaats zijn uitge spaard. Over het budget dat Raas ter beschikking krijgt, hielden alle betrokkenen de kaken stijf op elkaar. De recla mespot van Buckler, het alco holvrije bier dat Heineken op de markt brengt, mocht niet worden verstoord met lastige vragen. Jan Raas, die over het algemeen niet zo veel moeite heeft met het betrachten van openheid, kon aan het beperkt aantal mededelingen bijster weinig toevoegen, omdat hij zich wenste te houden aan de afgesproken zwijgplicht. Hij liet wel doorschemeren con tent te zijn met het budget en dat de som van dermate grote omvang is, dat het aantrekken van co-sponsors geen absolute noodzaak is. Daaruit kan de conclusie worden getrokken dat hij voor de contractduur jaarlijks over een budget van meer dan vijf miljoen gulden kan beschikken. Dat had hij immers het laatste jaar te be steden. En Raas had al in janu ari bij de presentatie van zijn ploeg duidelijk gemaakt dat de financiële ruimte te gering is om een sterke ploeg te kunnen onderhouden. Om maar te zwijgen over het contracteren van een klassementsrenner, beslist", meldde de ploegleider. „Is het niet dit jaar, dan zeker het komende." Over het aantrekken van nieu we renners kon hij niet meer vertellen dan dat Eric Vande- raerden en Peter Winnen een aanbieding van hem hebben gekregen, maar daarop nog niet positief hebben gerea geerd. Van de ronderenners ving hij bot bij Erik Breukink, die bij Post had bijgetekend en heeft hij met enkelen een af spraak dat er na de Tour wordt gesproken. Tot die laatste cate gorie behoren zeker Gert-Jan Theunisse en Steven Rooks. Opvallend is dat de nieuwe sponsor contact met Raas heeft gelegd buiten het bureau van Frank van den Wall Bake uit Hilversum om, terwijl die d'e opdracht had gekregen een nieuwe sponsor voor de ploeg Raas te zoeken. Van den Wall Bake had weliswaar bij zes be drijven interesse kunnen wek ken, maar kwam niet tot za ken. Heineken, die via de Am- stel Goldrace en de jarenlange sponsoring van een amateur- ploeg de weg in de wielersport kent, reageerde op de presen tatie van het bureau, maar on derhandelde rechtstreeks met Raas. Toen de partijen elkaar vonden, werd Van den Wall Bake, die een contract met Raas had afgelost en op basis van „no cure, no pay", bedankl voor bewezen diensten. RENNES Wanneer de laat ste aërodynamische tijdrijder vanmiddag over de finish flitst zal Rennes al volop feest vieren. In de hoofdstad van Bretagne is sinds zaterdag het Festival des Tombees de la Nuit" aan de gang (vrij ver taald 'het vallen der avon den Voor de Bretonnen. beruchte feestvierders, kan de zon deze dagen niet vroeg genoeg on dergaan. Tot en met zondag worden zo'n 120.000 bezoekers verwacht bij het rijkelijk be goten, „multi-culturele", festi val. Zowel prima ballerina's als Bretonse straatartiesten treden er op. Alvorens zich in feestgedruis te storten wordt het peloton trouwens nog voor een glaasje cal va bij burgemeester Ed- mond Herve verwacht. De morgen te rijden 259 kilome ter naar Futuroscope (de lang ste rit van deze Tour) zouden daarom weieens op een „wan deletappe" met kater kunnen uitdraaien. Als het een beetje uitkomt en de trainer het goedvindt zal ook Erik van den Boogaard (25) van de partij zijn. De Ne derlandse voetballer (ex-PSV en MVV) geniet grote lokale bekendheid. Het afgelopen seizoen scoorde hij twintig keer voor Stade Rennais FC, een tweede divisieclub met grote ambities. Na zes achter eenvolgende wedstrijden te hebben gedoelpunt schreef de sportkrant L'Equipe over „de onvermijdelijke VDB". In Franse voetbalkringen denkt men dan niet aan de ontvoer de Belgische ex-premier. Con tractverlenging Anderhalf seizoen na zijn eer ste kennismaking met het Bretonse land heeft de lange Brabander het er nog steeds zeer naar de zin. Onlangs te kende hij voor twee jaar bij Aanbiedingen van clubs uit de eerste divisie legde Van den Boogaard naast zich neer. „Ik heb alles afgewogen. Het bevalt me hier gewoon goed. Je kunt Rennes een beetje met Maastricht vergelijken. Er zijn veel studenten. In Maastricht heb je meer terras je, maar op de Place de la Mairie kan het ook heel gezel lig zijn. Daar, tussen het stad huis en de oude opera, heb je een heerlijk uitzicht over het leven in de stad". Rennes telt ruim 200.000 in- wonersm bewaard gebleven. In de 18e eeuw legde een zes dagen durende brand het oude centrum in de as. Na de bombardementen in tweede wereldoorlog kon Rennes op nieuw worden herbouwd. „Er is een goede combinatie gemaakt tussen modern en historie", vindt Van den Boo gaard. „Economisch gezien gebeurt er hier wel het een en ander. Rennes is vorig jaar uitgeroepen tot derde dyna mische stad van Frankrijk. En dat merk je, want overal worden wegen aangelegd en je ziet bedrijven als padde stoelen uit de grond schieten Wat betreft de inwoners van de stad ontdekte Van den Boogaard zekere overeen komsten met de Brabanders. „Ik denk dat door Parijze- naars ongeveer op dezelfde wijze tegen Bretonnen wordt aangekeken als „de westerlin gen in Nederland tegen Bra banders. Ze zouden stug en moeilijk zijn. Persoonlijk heb ik ze als heel hartelijke lui er varen, maar daar moet ik eer lijk bij zeggen dat het natuur lijk wel een slok op een borrel scheelt wanneer je veel doel punten maakt... DEN HAAG Onze tips voor de koer sen van Drachten, vanavond (eerste start 18 00 uur) en Schaesberg, morgen (eerste start 19.00 uur) luiden als volgt: Drachten: Eerste koers: 1. Don Victory 2. Carry Fame 3 Champion d'Amour(5- 6-2) Tweede koers: 1. Carmen Como 2. Dah- haam 3. Blitz Last (5-4-6). Derde koers: 1. Diamant C 2 Ceasar K 3. Danmark S (5-6-2) Vierde koers 1. Zarinda Narfeg 2. Brenda Oostland 3. Chambrefille M (7- 6-4). Zesde koers: 1. Charly Ludwig 2. Airs en Graces 3. Berna (1-6-3). Zevende koers: 1. Allard Morgan 2. Carllewis Juweel 3. Benny W (7-8-2) Achtste koers: 1. Aras'de la Vesta 2. Bir- mana B 3. Anton Aldorp (2-4-8). Negende koers: 1. Zeddertranss R 2. Ce- leritas Medo 3. Yfred Star (2-6-7). Schaesberg: Eerste koers 1. Cees Vic- trix 2. Charitable 3. Chico Rose (2-7-5). Tweede koers 1 Dean Boszorg 2. Dan ker Ludwig 3. Double Trouble(3-10-2). Derde koers: 1. Zorgo 2. Cunerus Hano ver 3. Dayan Buitenzorg (4-7-1). Vierde koers: 1. Deventore B 2. Baba T 3. Zanca (2-3-6) Vijfde koers: 1. Celine Princess 2. Zilco Buitenzorg 3.Babasia R (3-2-5). Zesde koers: 1 Bep de Bloomerd 2. Cle opatra Dutch 3 Belmondo O (5-7-8) Zevende koers. l.Voila Cartouche 2.Bi- anca Oostland 3.Yard Boekelte (6-2-3). Achtste koers: 1 Abbado R 2.Boris Bui tenzorg 3.Ambar (5-3-9) Negende koers: l.Bekila Ludwig 2.Zam- zam Fortuna 3.Zmanza Princess (6-2-9). Tiende Koers: 1 Darby Star 2.Dirk Bui- tenzorg 3 Duke's Diamond (4-2-9). Zege cricketteam NIJMEGEN Het Nederlands cricketelftal behaalde 01 ten koste van Jong Oranje, zijn eerste overwinning in het drie- landentoernooi. De Nederlandse jeugd bereikte een totaal van 141, waarvan Goldman 35. Met nog vijf wickets in handen werd dit totaal, na een langzaam scoreverloop, door het nationale team gepasseerd. Vos was topscorer met 46 runs. In de aanval van Ne derland verrichtte Jansen een opmerkelijke prestatie door in Nij megen achter elkaar drie wickets (hattrick) te veroveren. ROTTERDAM Het Neder landse honkbalteam heeft in zijn eerste serieuze oefenwed strijd als voorbereiding op het Wereldhaventoernooi, dat eind volgende week in Rotter dam begint, vooral aanvallend een zwakke indruk gemaakt. Oranje verloor een testduel met in Nederland spelende Antillianen met 4-1 en produ ceerde slechts drie honkslagen op het werpen van Gregorius, Stewart en Pepin. De oefen wedstrijd duurde slechts zeven innings, waarin manager Jim Stoeckel maar liefst vijf wer pers op de Nederlandse heuvel liet plaatsnemen. Frans Groot mocht het spits afbijten en kon de score on danks een aantal honkslagen op nul houden. Het talent van Thamen, als enige speler van een niet-hoofdklasser in de se lectie, werd na twee innings afgelost door Jeffrey Kohl, die al na één slagbeurt mocht in rukken. Harrie Koster kreeg Frans Groot heeft de heuvel mogen verlaten en kan verder toezien in het oefenduel van Antilliaanse formatie. foto de jong en van es lianen te incasseren, van Gurbs, die werd binnengesla- het eerste punt van de Antil- gen door een twee-honkslag van Kemp. In de gelijkmaken- voor de gelijkmaker. In de ze de vierde innings zorgde Hans vende innings moest gelegen- van Renselaar van Pirates heidspitcher Rikkert Faneyte van Pirates nog drie runs toe staan, van Robert John (ADO), Bill Wyman en Ambrosina. In de gelijkmakende slagbeurt kon het Nederlandse team, waarin Robert Niggebrugge als tweede-honkman debuteerde maar slechts vier innings in actie kwam met nul uit twee, niet meer tegenscoren. Het Antilliaanse All Starteam maakte met een fraai dubbel spel een eind aan de ontmoe ting, die Stoeckel in elk geval heeft geleerd dat er offensief nog wel het een ander aan zijn team schort. Zonder Marcel Joost en Judsel Baranco lijkt de ploeg te weinig power te hebben. Dit duo is echter om uiteenlopende redenen niet meer beschikbaar. Joost is ge stopt en Baranco wordt om disciplinaire redenen niet meer geselecteerd. Een weinig florissant vooruitzicht voor de Nederlandse ploeg, die na het Wereldhaventoernooi in sep tember om de Europese titel gaat strijden in Parijs.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9