Genieten op Unicum Wat dacht u van2.000,- aan accessoires naar keuze cadeau? TENNIS CIRCUIT Tennislich ting 1974 droomt van A-niveau Plus... een aantrekkelijk inruilaanbod? Kortom, wat dacht u van een bezoekje aan'n Peugeot-dealer? PEUGEOT 309 Rabobank Q Ccidóc Goivuxtit SPORT LEIDEN EcicLeSoivifwt LEIDEN De televisie is onopvallend, maar toch heel nadrukkelijk aanwe zig. Dezer dagen staat Wimbledon op de menu kaart, en districtskampi oenschap of niet, de Lon- dense tenniskathedraal hoort er bij. Het moet de deelnemers het idee ge ven, dat ieder op zijn of haar eigen niveau aan het belangrijkste toernooi van het jaar bezig is. Ze ker één tennislichting, de jaargang 1974, is niet al leen passerend toeschou wer, maar droomt eens bij de besten te mogen horen. „Dit is zo nu mis ik Cas- tricum", snikt Nathalie van der Voort, als sterke armen haar van de indoorbaan in het Alphense Nieuwe Sloot naar de kleedkamers dragen. De Merenwijkse zwikte door haar enkel heen en kon de single bij TEAN verder wel vergeten. De uitspraak van de 14-jarige Van der Voort is ty perend voor de tennislichting, waaruit zij voortkomt, de jaargang 1974. Een groep meisjes, die het maximaal haalbare in tennis voorop stelt, en die de toon gaat aan geven in het district Leiden, dit zo niet al doet. Nathalie van der Voort is de Benjamin van het gezelschap, dat in ie der geval met elkaar gemeen heeft uit hetzelfde geboorte jaar, 1974, voort te komen. De internationale jeugdkam pioenschappen van Neder land, al jarenlang een happe ning in het Noordhollandse Castricum, vormden een droom voor Van der Voort. Het zou de eerste aanraking met het buitenlandse tennis voor de Merenwijkse moeten worden. Op krukken voortbe wegend, bezoekt Nathalie van der Voort haar leeftijdsgeno ten, die strijden om de even zeer begeerde districtstitels. Vanaf volgende week gaat Van der Voort door met haar jacht op de punten voor een hogere klassering op de natio nale jeugdrangliist. Toch is die 'ranking', te behalen via on- Den Haag, niet meer dan een tussenstation. Het einddoel moet een plaats tussen de bes ten van Nederland worden, als A-speelster dus. Doel Zegt Nathalie van der Voort „eruit te willen halen, wat er in zit", haar leeftijdsgenoten zijn voorzichtiger met uitspra ken. Cindy Berkhout wil graag zo hoog mogelijk eindi gen, en droomt ervan als dit in A is. Maar als zij de Mas ters B-titel zou kunnen vero veren, zal ook dat als een mijlpaal worden ervaren. De Hillegomse heeft, in tegenstel ling tot de zes maanden jonge re Van der Voort, het jeugd - tennis vaarwel gezegd en ge kozen voor een programma met B-toernooien. Cindy Berkhout, die met de districts C-titel van 1988 op zak tot B2- speelster promoveerde, won inmiddels het toernooi van Bennebroek. Voor de begeer de districtstitel is zij ook nog in de strijd, gisteren werd Ma rie-Louise Goedhart in drie sets verslagen. Claudia Witteman wil in ie der geval een goede B-speel ster worden. Pas als dat lukt denkt zij over een doorstoot naar A. Het lijkt waarschijn lijk, dat C-speelster Witteman na het zeker bereiken van die B-status haar doelstelling in derdaad hoger zal gaan leg gen. speelster van De Munnik volgt hetzelfde programma als de twee maanden jongere Van der Voort, die in Lisse moest ervaren, dat ook Witteman in aantocht is. Een zege, die nog geen garantie is voor een plaats in de districtsselectie. Claudia Witteman is een 74- er, die thans te groot is voor servet, maar de grootte van tafellaken nog net niet heeft bereikt. Maar stellig wel zal bereiken. Werken aan en dromen over de A-status doen ook die an dere in 1974 geboren meiden. Mirjam Siemerink, Aukje Baayens en Petra Wille wij ken niet af van het hier ge schilderde trio. De overgeble ven vraag blijft, of de echte A-speelster spoedig zal op staan. Het district krijgt een nieuwe heldin en houdt hoe dan ook aan de zittenblijvers een interessante nieuwe B-top bij de dames over. PETER KLEIN De Peugeot 309 is een auto waarmee het hele gezin uitstekend kan opschieten. En, u hebt volop keus. Wordt het een 3- of 5-deurs, een benzine uitvoering, een 1905 cm' diesel, een automaat of de supersnelle GTI? Maar er is meer te kiezen. Want u krijgt tot maar liefst 2.000,- aan accessoires naar keuze cadeau als u vóór 31 juli zo'n comfortabele Peugeot 309 aanschaft en op uw naam laat registreren. Dit aanbod geldt voor 1989- modellen en zolang de voorraad strekt. Kiest u maar uit: een zonnedakje of een spoiler, of sportieve wielplaten, of een trekhaak, of een fraaie stereo radiocassette-recorder of mistlampen. Maar ook metallickleur, een (fïets)imperiaal, speciale buiten spiegels of een ruitewisser/sproeier achter. Of natuurlijk een combinatie van deze of andere accessoires. Zolang het de 2.000,- incl. BTW niet te boven gaat. Dit aanbod geldt voor elke uit voering van de 309, met uitzondering van de Comfort. Tot slot heeft u nog het voordeel dat wij u tijdelijk een wel heel speciaal inruilaanbod kunnen doen. Ga snel langs bij de Peugeot-dealer. Zijn adres vindt u in de Goudeh Gids. Ongehoord goed. DONDERDAG 6 JULI 1989 PAGINA I Lèon Damen (links) gaf zijn vroegere teamgenoot Onno van Paridon op de districtskampioenschap pen géén voorrang HEC2 M. de Lijster - X. Her- DEC2. H. Stehouw tzmann 7-5, 6-2; M. Verkerk - M veld 6-1. 6-1. Smit 6-1, 7-6. DECl C. Witteman - A. Bonnet 6- 2. 6-0; P Wille - M. Engel 6-1, 6-2; S. Faas - M Bethlehem 6-1, 6-3. HED2 B Swart - C. Aanhane 6-3, Bakker 6-0, 6-3; G van Iperen - E Withaar 6-2, 6-1; O. Schoordijk - R Steegers 6-0, 6-0; S. Vrij - M. Dahl haus 6-2, 6-2. P. Wijffelman - J. Ver geest 6-2, 6-3, R Warmerdam - E Dahlhaus 6-0, 6-4; G Heemskerk - J 6-0; R. Canter Visscher - J van Hou- Wegman 4-6. 2-6; M Vrij - J. Weg welingen 4-6, 6-4, 6-3; I. Jonker - D man 6-4, 6-3; D van der Berg - R Noppen 6-2, 6-4; T de Vries >- R. de Froma 6-2, 6-0. Chr. Middelbare Technische School Leiden Afdeling Elektrotechniek (studie richting Energietechniek) Verklaring theoretisch gedeelte; Ro bert Homan, Edward van Kampen, Martin Moleveld, Alfredo Stikkelorum, Marcel Versteegen, Kees Vink, Lars Wittebrood. Diploma: Erwin Bader, Marco Beck, i Edwin Bevers, Charles Bleekveld, Ri- 1 chard de Bock, Erik Buma, Cor Cer- j dijn, Gerard Cosmann, Bas van Da- t len, Roland van Delft, John van Haar- lem, Christo Hallmans, Comè Hoge- nes, Arnoud van der Hoorn, Hans Jansen, Ronny de Jong, Ben Kleij- nenburg. Ivo Kuijf, Bram Lagas, Perry van Leeuwen, Ronald van Leeuwen, Patrick van Oeveren, John Poulissen, Emiel Rombouts, Jaap de Ruiter, John Schaap, André Schaap. Eric Smit. Christiaan Snel, Erik Valentijn, Peter van Veen, Maart Verdoes, Dick I Verdoes, Richard Vermeulen, Onno Versluis, Eddy Vink. Rocco van Vliet, j Pieter Woerde, Kees Wolthaus, Ron- ny Zwaan. Chr. S.G. „Bospark" Alphen a/d Rijn. Motorvoertuigentechniek: Marcel Hoogendoorn, Manolito van der I Hoorn, Ron Leeflang, Irving Leverock, Michel Maier, Ronald Martin, Arno Oudshoorn, Danny Slof. Marco Snip- pe, Henk Tamerus, Marcel van den Berg, Robert Broer. Stefan Duyndam, Jan-Piet Francken, Ernst-Jan Heems kerk, Harm van Zoest, Abdel Kalla- che, Pascal van der Ven, Martin de Jong, Freddie Kroon, Remco van Schaik, Richard Hellema, Wilfred Heijmans, Rob van Duijn, Bertho de Bruin, Mare Smits, Vincent Wijfje. Jan Wim Kranenburg, Patrick Dannijs. j Consumptieve techniek brood/ban ket: JHans van Leeuwe, Edwin de Kuij- I per, Guido Paling, Gertjan Lage, Bart 1 van der Marck, Bobby Verschut, j Franklin Haak, Stefan Bakker, Marco de Jong, Benny Verhage, Agnes j Schutte, Gertjan Hulscher. Elektrotechniek: Geoffrey Seriere du Bizournet, Arno Haring, Kees-Jan l Blaauw, Rene Postma, Rene Marbus, Milko van Leeuwen. Marcel Goedhart, j Dennis Remmerswaal, Gerard van 1 den Berg, Andre Halewijn. Ferry Sza- bo, Ronald de Leeuw. Alexander den Hertog, John van Harskamp, Elvis de Graaf. Marnex Toornvliet. Joris Visse- ren, Danny Rijneker, David van Ingen, Roel de Geus, Jan Vig, Martijn de Rek, Dirk Antonides, Gerard van Dijk, Jeroen van Driel, Kenny Pieters, Dick Oudshoorn, Mare Nagelkerke, Imco Poelman Bouwtechniek diff. meubelmaken: Enrico den Hartog, Peter van Leeu wen, Adri van Schie, Ard van Asch, Martin IJkema, Richard van der Weij- den, Arnaud Zoutman, Robert Men- j sink, Raymond van Kempen, Dirk Alex. Ellerbroek, Hans Huisman. r Consumptieve techniek kok/kelner: - Terry Rirlasso, Vera van Dijk, Geuko il Colijn, Denise van Ast, Natasja v.d. Weijden, Arjen Kooien, Danny Cou- tard, Joyce Voorbij, Richard de Knegt, Leendert Noordergraaf, Maic- kel van Doorn, Vincent Willemstein, Kumar Meijer, Rosella Mulder, Michel Dijkstra, Savy Nguyen. LEAO kantoor: Bojan Koster, Kristel van Wingerden. Ramon Hagen. Nicole van den Berg, Mark Kerkman, Anne- ke Melis, Marcel Blijleven, Gwen van f Muijlwijk, Peter Tipker, Ingrid Schou- j ten, Edgar den Heyer, Patrick Donk, i Katelijn Schepers, Yvette Smittenaar, Danielle Halauwet, Patrick Schouten, Anjalie Dedit, Bart Sanders, Tonja van der Blij, Isabelle van der Spek. LEAO verkoop: Julia van der Veen, Stephanie van den Bosch, Jurgen van Engelen, Ineke Slingerland, Danielle Bouman, Wouter ter Haar, Peter van der Aar, Hella van der Hulst, Lorraine Hïtharie, Raymond Egberts, Sylvia van Zundert, Jose Rigter, Thea van Koll, Susan van Krimpen, Jolanda den Bleker, Esther Landaal, Karel Muileman, Ferry van Heijningen. Mechanische techniek: Alan Tuit. Mathijs Bink, Mohammed Kalisse, Ronald Sneeuw, Anton Hoogenboom, Jeroen v.d. Wereld, Dik den Hollan der, Mhamed Bentahiri, David Griffi oen, Erik van de Ven, Edwin Klepke. Maarten Angenent, Edwin Tijsterman, Wilfred Rijnsburger, Erik de Rijk, Mi chel Brokaar, Rob van Oort. Bouwtechniek diff. metselen: Jeffrey Goudkuil. Boudewijn Sluis. Rene Ha gen, Cees-Jan Maayen, Clyde Drui- ventak. Bouwtechniek diff. schilderen: Ri chard Schellingerhoud, Arjan van den Hooren, Mark Keijzer, Henri Valentijn, Roland Kas. Stageklas Textielverwerkende be roepen: Fatma Alan, Jolanda J. Bos man, Mariska Plasmeyer, Mariska Bogerd, Songul Ulker, Mona Timmer, Tamara van Wieringen. Stageklas Verzorgende beroepen: Sven Lutterman, Ingrid van der Zwart, Sonja Egberts, Mllou Rodri- quez, Janny van den Berg, Karin Ver kerk, Elvera Koelewijn, Anouska Eg berts, Fatma Copray, Olivier Duijves- teijn, Patricia Luyben, Evelyne Lod- Bouwtechniek diff. timmeren: Mo hammed Bardan, Wolter Akerboom, Glenn Violenes, Pierre van Roon, Adrie van de Luitgaarden, Johan van der Heuvel, Rene Paling, Michel Bloos, Wilco van der Laan, Roberto Kapteyn, Wim Kesting, Chris Jan Veenendaal, Toska Stam, Hassan Kallache, Danny Colijn. Jeffry Pieter- se, Gordon de Pater, Peter Aartman, Johan Cuiper, Dave van Klaveren, Herman Kevelan, Eddy Gorissen, Ed die Vermij, Stephan Nagtegaal. Textielverwerkende beroepen: Cla- zien van der Laan, Natacha Zandber gen, Winny van Went, Jolanda van Holstein, Martine Terhorst, Miriam van Leeuwen, Petra de Groot, Petra van Rosmalen. Monique Heemrood. Verzorgende beroepen: Wendy van Duijn, Eshter de Groot, Mariska Cra- ma, Saskia Bakker, Brigitte Vink, Cis- ca Sipahelut, Marjan van Wensveen, Helentine Menken, Renate Griffioen, Erica Wijfje, Sandra Koelewijn, Ange- lien Sakko. Herprofilering C-niveau: Rob Jonge- leen, Niels van der Laken, Marco Lok, Robert-Joh van Ommen, Erlc-Jan van Haastert, Erwin Idelenburg, Serge Zirkzee, Robin de Gans, Andre Key- zer, Amar El Amriti, Jimmie Ditmar, Johan Ober, Wim van der Ham, John nie van 't Kruis, Andre Ligthart, Fran cisco Bouthoorn, Edwin van Leeuwen, Francisco Capurro Perez, Peter Bur gers, Fred Heemskerk. Consumptieve techniek kok/kelner, herprofilering C-niveau: Richard Ederveen. Peter Breeveld, Esther Kei, Anton van Rijn, Kitty van der Lip, Nico Schipaanboord, Frank Ticheler, Jacqueline Schellingerhout, Els Spij ker. Miranda van Veen, Inge Wldders- hoven. Frank de Koning. Roy Loom- ans, Andre Vink, Walter van Zuuren, Mike van Klink, Peter KaDteiin. LEIDEN Iedere recht- geaardé tennisliefhebber zal na de partij tussen McEnroe en Wilander gis terenavond rustig onder uit gezakt zijn en nog stil letjes hebben nagenoten. Terecht, want genieten was het. Hij of zij zal ze ker niet de moeite geno men hebben de fiets te nemen om het „derde- rangs"-tennis te gaan aan schouwen die de Leidse tennissers tijdens de dis trictskampioenschappen op Unicum ten beste ge ven. En dét nu was volko men onterecht. Want op Unicum kon je dóórgaan met genieten. De wedstrijdleiding had name lijk in haar onmetelijke wijs heid besloten de nog talrijke toeschouwers te tracteren op een onwaarschijnlijk goede dubbelpartij. Het spel-voor- vier werd opgevoerd door aan de ene kant Kees Heemskerk en René van der Wilk en aan de andere kant van het netje stonden Mare Mellema en Marco Visser. Alsof zij aange stoken waren door het McEn- roe-vernunft, schotelde het viertal de aanwezigen bij voortduring de meest schitte rende spelsituaties voor. Waar bij het meest in het oog sprong de razendsnel uitgevoerde vol leyduels. Genieten was daarbij het ultieme, winnen bijna plat- voers. Toen de combattanten dan ook gevraagd werd wat de uitslag was, moest men het antwoord schuldig blijven. De beteren wonnen vooral om dat René van der Wilk het dubbelspelletje perfect is gaan beheersen dat wel, maar de uitslag? Dat weet zelfs de wed strijdleiding nu nog steeds niet... Maar, niet alleen dit dubbel spel kon de vergelijking met de kwartfinale van Wimble don aardig doorstaan. Op het zelfde moment, het liep al te gen twaalven, stonden naast het gezellige centre-court Onno van Paridon en Léon Damen een gevecht op leven tie. Een treffen tussen het sub tiele gevoelspel en het agres sieve harde „beuken". Genie ten dus. Maar ook een treffen waarvan, gezien het karakter van de twee opponenten, ver wacht mocht worden dat het een en ander zou gaan gebeu ren. En waar iedereen op wachtte maar achteraf natuur lijk niemand eigenlijk echt wilde, gebeurde: er kwam mot. Nadat Van der Capellen in de eerste set een setpoint had verspeeld en een tiebreak no dig bleek, serveerde hij daarin al dan niet op de lijn. Bakker vond van niet, maar werd in zijn mening niet gestaafd door opgeroepen bondsgedelegeerde Rob Liefbroer. Het pandemonium, dat op dat moment al zo'n tien minuten had geduurd, ging een lach wekkende vorm aannemen toen ook de op baan ernaast spelende Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk hun zegje kwamen doen. Het leverde voor beide spelers héél weinig op, omdat er immers niets an ders besloten kon worden dan het spelen van een let. Bakker speelde dit punt en de rest be ter uit en won. Het idee van Van der Capellen achteraf dat er meer ingezeten had, had ook Joost van Leeu wen. De Roomburger, die ver schrikkelijk hard kan slaan maar even goed een fluwelen touch tentoonspreidt, sloeg zich na het verlies tegen Mar cel Vink voor zijn hoofd. Met die twintig kilo minder (die er toch waren) in plaats van die veertien nu, was hij wellicht wél in staat geweest Vink vroegtijdig uit het toernooi te slaan. De lucht was na twee sets echter op en Vink kon in het afsluitend gedeelte freew heelend naar de volgende ron de afstevenen. Verassingen Zoals het hoort op tennistoer nooien vielen weer enige „rood-onderstreepte" spelers en speelsters weg uit het sche ma. Zo dook Koen van Bem- mel onder in de vergetelheid. De in B2 als vijfde genoteerde Unicummer bleek niet opge wassen tegen de taaie Anne- Jan van der Meer. Bijna trof Cindy Berkhout een zelfde lot. De Hillegomse, die eerder Bionda Zonderop het tennisle- ven aardig zuur had gemaakt, versloeg pas na veel misbaar van haar kant Marie-Louise Goedhart in drie sets. Minder verging het De Boekhouter Marco Smit. In twee sets werd de nummer vier in C2 de voet dwars gezet door Mickel Ver kerk van Nieuwe Sloot. Club genote van Verkerk, Hella Stehouwer, had maar veertien games nodig om Annemarie Langeveld (vier in DEC2), te tonen dat de „rode streep" wellicht onverdiend was. Als laatste „onverwachte" vroeg tijdige verliezer werd René de Bakker aangemerkt. De papie ren nummer zes in het HED1 liet wel heel duidelijk blijken dat het plaatsingscomité het wat hem betreft volkomen bij het verkeerde eind had. De Bakker mocht in zijn handjes knijpen met de drie games die hem door Taco de Vries ge gund werden. ARNOLD VAN DER CAPEL LEN Uitslagen districtskampioenschappen Woensdag 5 juli 1989: HEB1: K.J. Schuilenburg - M. Fleischeuer 7-5, 4-6, 6-3; K Heems kerk - Th. Koemans 6-2, 6-0; M. Vink - J. van Leeuwen 6-3, 3-6, 6-1; E. Bakker - H. van der Capellen 7-6, 6- 2; M Krans - M. Smit 6-2, 6-0; R. van der Wilk - Ph. Nagtegeller 6-1, 6-4; L. Damen - O. vap Paridon 6-4, 6-2. HEB2 M. Fleischeuer - M. Smit 6- 1, 6-2; P Kieboom - W. Jansen 6-1, 7- 6, AJ. van der Meer - K. van Bem- mel 6-3, 6-3; O. van Paridon - E. Bol- ten 6-2, 6-0, O Guinau - M. Mellema 6-0, 7-5. DEBl C. Geerlings - M. Verdegaal 6-1, 6-0. DEB2 C. Berkhout - ML. Goed hart 6-2, 5-7, 6-3; N van Lint - M. van der Bent 6-2, 6-1 HECl JP. Hartwijk - T. Grimberi- us 6-4, 7-6; J Draulans - D. Wijnveldt 7-5, 6-4; R Bouwman - M. Spigt 6-3, 7-5; W Jacobs - J Vink 6-4, 6-3; M. de Lijster - K Stroo 6-2, 6-3, M. van Buuren - R Koen 6-2, 6-2. en dood te strijden. Van Pari don was daarin de grote favo riet. Hij had immers de als vijfde getipte Marco van Trigt verslagen. Maar zoals dat zo vaak gaat bij „onderhonden" is het kruit volledig verschoten na zo'n verrassende zege, het toernooi kan toch niet meer stuk. De ervaren Damen, aan gemoedigd door zijn trouwe supporterschare, maakte han dig gebruik van dit gegegeven en schoof, als altijd goed bewe gend, zijn vroegere ploegmaat- je in twee setjes opzij. Na een, opnieuw, zeer te pruimen wedstrijd waarin het „hoogte punt" werd gevormd door een vanaf de tribune op een smash bijna terugretournerende Van Paridon. Kolos Even boeiend en misschien wel meer dan dat was het duel tussen de ouderdom en de jeugd. Waarbij de in de compe titie met zijn club De Meren- wijk zo succesvolle Herman van der Capellen het tennis van het begin van dit decen nium vertegenwoordigde en „kolos" Erik Bakker stond voor de nieuwe tennisgenera-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8