Als je werkelijk leest wat de paus schrijftdan is dat heel bijzonder" CfiidóeGomotit kerk wereld Evangelische Kerk in DDR verwijt regering kerkspli jtend beleid Zwarte priester geschorst Vaticaans standpunt van invloed op stopzetten donorinseminatie Cecdóc (Bomont GEESTELIJK LEVEN/OPINIE DONDERDAG 6 JULI Pax Christi bezorgd over hulp VS aan El Salvador DEN HAAG De RK vredesbeweging Pax Christi Nederland is diep bezorgd over de voortgaande militaire hulp van de Ver enigde Staten aan het bewind in El Salvador. President Bush wil voor het komende begrotingsjaar 98.6 miljoen dollar voor El Salvador uittrekken. In een brief aan de Amerikaanse am bassadeur in Nederland, Howard Wilkins, wijst de vredesbewe ging op de schendingen van de mensenrechten in El Salvador sinds de uiterst-rechtse Arena-partij onder leiding van Alfredo Cristiani de presidentsverkiezingen van maart won. In brede kringen van de Salvadoraanse samenleving, aldus Pax Christi, is men ervan overtuigd dat aan de burgeroorlog een einde zal komen als de Amerikaanse hulp wordt gestopt. Anglicanen zijn tegen gescheiden priesters LONDEN Vier leden van de anglicaanse synode trachten te voorkomen dat gescheiden mannen voor de priesterwijding in aanmerking komen. De synode besloot in februari 1987 dat de aartsbisschoppen van Canterbury en York de priester- en dia kenwijding kunnen toestaan van mannen die gescheiden zijn en vervolgens zijn hertrouwd. De synodeleden menen dat de stemming onrechtmatig is geweest. Volgens hen verzwakt het synodebesluit het standpunt van de anglicaanse kerk over de onontbindbaarheid van het huwelijk. „Hoe kan een gescheiden priester aan het altaar staan en twee mensen vragen bij elkaar te blijven „tot de dood ons scheidt", als hijzelf zijn huwelijksbe loften heeft verbroken", aldus een van de synodeleden. Niets is beter verkocht als het aan een behoeftige vriend geschonken is. Chinees spreekwoord „Vaticaan kon miljoenen verdienen" WASHINGTON Het Vaticaan had miljoenen dollars kunnen krijgen, als het had besloten het gebruik van kunstmatige voorbehoedmiddelen toe te laten. Dat heeft de pre sident van de pauselijke raad voor het gezin, de Canadese kardinaal Edouard Gagnon, gezegd in een lezing voor een theologische hogeschool in Washington. Volgens Gagnon kwam het aanbod van de internationale federatie voor ouderschaps planning, die in de jaren '60 werd geleid door de inmiddels overleden Amerikaanse gene raal William Draper. „Zij zei den dat zij ons miljoenen dol lar zouden geven, als wij ons niet formeel tegen voorbe hoedmiddelen zouden verkla ren. Elk project dat we wil den, zouden ze willen beta len", aldus Gagnon. Hij maak te niet duidelijk, of de federa tie vooral projecten van het Vaticaan voor geboorterege ling wilde steunen. De Amerikaanse ethicus dr. Germain Grisez, die verbon den was aan de commissie die paus Paulus VI over voorbe hoedmiddelen adviseerde, zei niet op de hoogte van het aan bod van de federatie te zijn geweest. Maar de religieuze dr. Hanna Klaus, een natuur kundige die het gebruik van natuurlijke methoden van ge- boortenbeperking stimuleert, wist al enkele jaren van de contacten tussen Draper en het Vaticaan. Een woordvoerster van de Amerikaanse afdeling van de federatie, die haar hoofdkan toor in Londen heeft, zei dat niemand zich daar iets van de zaak kan herinneren. „Ik ben er diep van overtuigd dat paus Paulus VI een bovenna tuurlijke inspiratie had, toen hij zijn encycliek Humanae Vitae schreef", aldus de woordvoerster. In deze ency cliek uit 1968 verbood de paus het gebruik van kunstmatige voorbehoedmiddelen. Hij ne geerde het advies van de meerderheid van een commis sie van deskundigen, die door zijn voorganger, paus Johan nes XXIII, was ingesteld. Gereformeerde Kerken Beroepen te Muiden drs.H. Kroese. kandidaat te Amsterdam; te Benne- kom als geestelijk verzorger van de Halderhot en de Breukelderhof drs.S.A Meijer te Ouderkerk aan den IJssel (part-time) en geestelijk verzorger van De Harg te Schiedam, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepen te Nieuw-Buinen drs.E.G.H. Laseur, kandidaat te Dru- Gereformeerde Kerken vrijgemaakt Beroepen te Ferwerd-Hallum. te Fra- neker-Sexbierum en te Oegstgeest drs.J.R. Geersing, kand. te Kampen. Bedankt voor Assen-Zuid F.H. Fol- kerts te Stadskanaal; voor Hoog- vliet-Spijkenisse C.J. Mewe te Ter- neuzen. DEN HAAG Naar schatting driehonderd duizend jongeren uit heel Europa reizen deze zomer deels te voet, deels per trein, per bus of auto naar Santiago de Compostela in Noord-Spanje om deel te nemen aan een grote pelgrimage onder het motto „Christus, de Weg, de Waarheid en het Le- Paus Johannes Paulus en en kele kardinalen, onder wie mgr. Simonis en ook de Rot terdamse bisschop R. Bar, zul len op 20 augustus - Wereld jongerendag - dat tevens het einde van deze pelgrimage vormt - present zijn. Een van de deelnemers is tr. Bas Kloppenborg (26), werk zaam bij Shell en in zijn vrije tijd actief voor de bedevaart naar Compostela. Staat hij model voor de mentaliteit van een nieuwe generatie jonge ren die zich weer heel bewust katholiek wil noemen? Zeker is dat het hier niet gaat om grote aantallen, uit Nederland reizen enkele honderden naar Santiago, maar ze onderschei den zich door hun vitaliteit en hun durf om voor hun ortho doxe geloof uit te komen. Het geloof is een weg waar ze zeer bewust voor kiezen. In het LOKS (Landelijk Overleg Katholieke Studenten) komen ze geregeld bij elkaar, maar ook op de jaarlijkse manifes tatie van de Katholieke Wer kende Jongeren en de met deze organisatie verbonden regionale afdelingen. Ze mo gen zich verheugen in de warme belangstelling van de bisschoppen die zich met gro te regelmaat op hun bijeen komsten laten zien. De vernieuwingsbeweging in de rooms-katholieke kerk van de jaren zestig kennen zij al leen maar van verhalen. Het gaat hun weer duidelijk om het geloof zelf, engagement en verbetering van de wereld, zo belangrijk voor de „oude jongeren" van de Acht Mei Beweging, zijn duidelijk veel minder in tel. Bas Kloppenborg komt zoals hij zelf zegt uit een goed ka tholiek gezin, waar het ook in de jaren zeventig en tachtig gebruikelijk was dat kinderen en ouders geregeld naar de kerk gingen. Na zijn middel bare schooltijd in Nijmegen ging hij mijnbouwkunde stu deren in Delft. „Je kwam daar in een vol strekt agnostisch milieu te recht. Je bent volstrekt vrij om te doen en te laten wat je wilt en dan ga je je afvragen wat dat katholiek zijn, dat je van huis uit heb meegekre gen, betekent, als je in die woestijn terecht komt. Je zoekt, want je wilt een basis hebben. Je bent op zoek naar waarden Bas Kloppenborg en dan loop je tegen regels op waarmee de rooms-katholieke kerk wordt geassocieerd en dan vraag je je af waarom die eigenlijk zo zijn. Op het eerste gezicht zien die er onbegrijpe lijk en onaantrekkelijk uit. Maar als je verder nadenkt- ziet je dat die regels verwijzen naar waarden die al honder den jaren bestaan en verkon digd worden. Dan vraag ik mij vervolgens af: wie zijn wij om daar afstand van te doen? Ik ben niet méér mens dan die van driehonderd of drie duizend jaar geleden. Als ik op zoek ga naar die waarden, dan zie ik die intuïtief terug in die regeltjes. Het is een lei draad naar de waarheid, ook al geef ik grif toe dat ik soms ook mijn moeilijkheden heb met die kerk". Voorbeelden Hij wijst ook op een ander punt dat zijn toenadering tot de rooms-katholieke kerk heeft versterkt. „Ik was altijd al geinteressseerd in mensen die iets bijzonders deden, Moeder Teresa, Dag Ham- mersjkold en die waren toe vallig steeds katholiek. Er zijn natuurlijk genoeg andere voorbeelden te noemen. Gan dhi en Martin Luther King, die bewonder ik ook. Maar wat mij in die katholieke mensen trekt is dat idee van ascese, dat ze zich wegcijfe- „Ik merkte ook dat in dat ag nostische studentenklimaat daar mensen waren die net als ik op zoek waren en daar iets aan wilden doen. In het studentencorps kwam ik een jongen tegen die van huis uit Nederlands hervormd was en heel bewust katholiek is ge worden. Hij is nu ingetreden in de kloostercommuniteit St. Jean in St. Jodard in Frank rijk. Heelwording „Elke mens heeft fouten. Als je nu zoekt naar heelwording, dan zit dat in de regels van die kerk, die geven de weg aan die Christus is gegaan. Santiago, dat vond ik zo'n grandioos initiatief, die bede vaartstocht is een uitdrukking van de weg naar heelwording, waar het Christus om begon nen is. Dat is het motto van de tocht. Ik wilde ook ande ren daarvoor interesseren om daar naar toe te gaan". De rooms-katholieke kerk in Nederland wordt nog steeds gedomineerd door een ver gaande polarisatie. Is het geen teken van onmacht dat de bis schoppen, een enkele uitge zonderd, er niet echt in slagen met deze groepen in contact te komen? Deze beschouwen zich toch ook als volop katho liek Dreigt de rooms-katho lieke kerk door zo'n gesloten koers niet een secte te wor den? „Kardinaal Simonis heeft on langs voor het LOKS uiteen gezet dat de rooms-katholieke kerk iets móet zijn dat zich bevindt tussen een hotelkerk, waar iedereen naar believen iets uithaalt, en een secte waar alleen gelijkheid van opvattingen heerst. Ze is niet zo gesloten als ze wel verwe ten wordt". „Mensen uit de vooruitstre vende hoek richten zich zo op de menselijke structuren van de kerk. Ze willen vaak een democratische structuur, maar de kerk is geen demo cratie. Als je je op de structu ren richt, krijg je onherroepe lijk problemen, want dat is mensenwerk, die heeft te kortkomingen. Maar als je daar zo de nadruk op legt, mis je de essentie van de kerk, daarin gaat het om Christus. Als ik me daar op richt, dan weet ik zeker dat bisschoppen daar voor open staan". „Mensen zoals Wies Stael- Merkx zou je moeten vragen of Christus voor hen werke lijk de weg, de waarheid en het leven is. Ik. geloof in dat thema van Santiago, dat is voor mij de essentie. Als je daar niet in gelooft, praten we in feite over een ander geloof. Geloof je er wel in, dan wordt de discussie pas echt interes sant en ik weet zeker dat bis schoppen daar voor open „De waarheid zie ik beli- FOTO: RINUS SLIERENDRECHT chaamd in die kerk en die waarheid zelf is tijdloos en daaruit kunnen allerlei waar den worden afgeleid. Die kerk staat voor diepe waar den in een wereld waarin op pervlakkige waarden over heersen. Dat tijdloze in haar, dat vind ik zo mooi, dat be vestigt die waarheid van haar. Voor mijn leeftijdgenoten zijn die waarden niet vanzelfspre kend, omdat wij er niet mee zijn opgegroeid. We moesten dus zelf op onderzoek uit. Juist daarom kunnen we met een schone lei beginnen. Maar die waarheid hoef ik zelf niet meer uit te vinden. Die krijg ik in deze kerk gepresenteerd. Als je werkelijk tot je laat doordringen wat zo'n paus schrijft, is dat heel bijzonder". PAUL VAN VELTHOVEN Van 11 tot 22 augustus heeft de pelgrimage naar Santiago de Compostela plaats, waarin de wereldjongerendagen ge houden worden. Iedereen tus sen de leeftijd van zestien en dertig jaar is wèlkom. Hoogte punten zijn de bijeenkomst in Lourdes op 14/15 augustus en in Santiago de Compostela op 19/20 augustus. Voor deelna me aan de tocht richte men zich tot het secretariaat van Santiago '89, Papenhulst 4, 5211 LC 's Hertogenbosch of tot het secretariaat van het bisdom Rotterdam. Tel. 010 - 4362.888. BERLIJN De Evange lische Kerk in de DDR verdenkt de regering er van bepaalde regionale kerken te bevoordelen. Dat is „niet de manier om de betrekkingen tussen kerk en staat te verbete ren", aldus de leiding van de kerk in een persver klaring. De aanleiding is de aanwezig heid van staats- en partijlei der Erich Honecker bij de plechtige inwijding van de dom van Greifswald vorige maand. De bisschop van Ber lijn, Gottfried Forck, werd in tegenstelling tót de bisschop van Greifswald, Horst Gien- ke, niet uitgenodigd voor de ontmoeting met Honecker na de dienst. Dit zou op aanwij zing van de regering zijn ge beurd. Bisschop Forck heeft bij herhaling acties van kriti sche jongeren tegen aanvallen van de regering verdedigd. De regionale kerken hebben de plicht in hun contacten met de regering met de ande re kerken samen te werken. Bij de inwijding van de dom van Greifswald hebben de kerken zich door de regering uiteen laten drijven. Naar nu blijkt was er binnen de kerkeraad van Greifswald grote onenigheid over de gang van zaken bij de inwijdiging van de dom. Sommigen wa ren bang dat het weren van Forck „de verhoudingen tus sen de afzonderlijke kerken" diepgaand zou belasten. Fundamenten kerk bedreigd door waterstand EINDHOVEN De houten fundamenten van de Paterskerk, eigendom van de Orde der Augustijnen, in Eindhoven dreigen te worden aangetast door een daling van de grondwaterstand. Dat is vermoedelijk het gevolg van het langdurig oppompen van grondwater op een bouwterrein naast de kerk. Volgens deskundigen kan de schade beperkt blijven als het grondwater de komende weken weer op het oorspronkelijke niveau wordt teruggebracht. Wanneer de houten fundamenten langer dan een jaar droog staan worden ze aangetast door schimmels en „is er van alles mogelijk", aldus architect Witteveen-Heere. WASHINGTON Kar dinaal James Hickey, aartsbisschop van Was hington, heeft de zwarte priester George Stallings geschorst wegens diens „daad van ongehoorzaam heid". Tegen de uitdrukkelijke wil van Hickey heeft Stallings af gelopen zondag een zwarte Afro-Amerikaanse parochie gesticht om tegemoet te ko men aan de noden van zwarte katholieken. Stallings mag tot nader order geen mis opdragen, doop be dienen, huwelijks- en begra fenisdiensten leiden en de zie ken niet de sacramenten ge ven. Overeenkomstig de leer en de voorschriften van de Rooms-Katholieke Kerk, zo schrijft Hickey aan Stallings, wordt de schorsing pas opge heven als u uw daad van on gehoorzaamheid ongedaan heeft gemaakt. Stallings is dit niet van plan. „De kardinaal is er niet in ge slaagd het racisme in de Kerk te bestrijden en heeft ook niet geantwoord op mijn vragen. De schorsing zal voor mij niets veranderen," aldus Stal lings, die aankondigde dat hij van plan is zijn priesterlijke activiteiten voort te zetten. NIJMEGEN Het Vati caanse document Donum Vitae (geschenk van het leven) dat onder meer kunstmatige inseminatie donorus (KID) verbiedt, is mede reden voor het stopzetten van deze be handeling in het katho lieke Radboudziekenhuis in Nijmegen. Gisteren werd bekend ge maakt dat het ziekenhuis de behandeling per 1 augustus staakt, vooral als gevolg van juridische afwegingen. De anonimiteit van de donor zou op termijn niet meer gewaar borgd kunnen worden, gezien allerlei ontwikelingen in de samenleving. In een toelichting zegt een woordvoerster van het zie kenhuis dat het Vaticaanse standpunt „natuurlijk van be lang is voor ons als katholiek ziekenhuis". De afwijzing van medische technieken als kunstmatige inseminatie door het Vaticaan is aanleiding ge weest voor bestuur en directie om de kwestie opnieuw te be kijken. Na een gesprek in Rome, ja nuari 1988, zei een bestuurs- delegatie van het Radboudzie kenhuis het van harte eens te zijn met de Vaticaanse in structie wat betreft de heilig heid en de bescherming van beginnend leven. Echter, het verbod op bevruchting op kunstmatige wijze is een ver keerde uitwerking van die ge dachten, aldus rector magnifi cus prof. dr. B. van Iersel toen. De Nederlandse bisschoppen spraken in het najaar 1988 hun ernstige bezorgdheid uit over de voortgaande praktijk van onder meer kunstmatige inseminatie in Nijmegen; be stuur en directie zegden toe zich te beraden op het stand punt van de bisschoppencon ferentie. De woordvoerster van het zie kenhuis herinnert er aan hoe voor Nijmegen de anonimiteit van de donor een absolute voorwaarde was voor het starten van de behandeling. Die eis heeft er onder meer mee te maken dat men wil voorkomen dat een „derde" (de donor) een rol gaat spelen in de huwelijkse relatie waar binnen het donor-kind is ge boren, maar ook om te voor komen dat de donor binnen dringt in de relatie ouders- kind. Maatschappelijke discussies, politieke standpunten, proef processen en dergelijke schep pen een klimaat waarin de absolute voorwaarde van ano nimiteit (op termijn) niet kan worden gewaarborgd, zo me nen bestuur en directie. Die conclusie is de hoofdreden voor het stoppen van de be handeling, aldus de woord voerster. Dr. E.R. te Velde van de lan delijke werkgroep KID van de Nederlandse Vereniging voor Obstetrie en Gynaecolo gie toont zich verbaasd over het besluit van het Radboud ziekenhuis. Hij noemde het erg prematuur, aangezien er nog helemaal geen definitieve besluiten zijn genomen. Als het eventueel toch tot op heffing van de anonimiteit van de donoren komt, kan zo'n besluit naar zijn mening nooit terugwerkende kracht krijgen omdat aan de huidige donoren is beloofd dat ze on bekend zullen blijven. Voor zover hem bekend, zijn er geen andere instituten die stoppen met donorinsemina tie. Volgens hem heeft dit voorjaar een rapport van het wetenschappelijk bureau van het CDA, dat zich uitspreekt voor het opheffen van de ano nimiteit van de donor, onrust gezaaid. Naar aanleiding van gesprekken met enkele Ka merleden verwacht Te Velde echter dat dit voorstel niet door een meerderheid van de Tweede Kamer zal worden gesteund. Behandeling ervan is bovendien door de kabi netscrisis op de lange baan ge schoven. Opheffing van de anonimiteit van de donor zou volgens Te Velde een heel ernstige zaak zijn, omdat veel donoren dan waarschijnlijk niet meer aan KID zullen willen meewer- Werk voor gehandicapten GEHANDICAPTEN ondervinden tot nu toe weinig profij t£ van de regelingen om het in dienst nemen van gehandicap- di ten financieel aantrekkelijker te maken voor de bedrijven Het aantal gehandicapte werknemers is sinds de regeling drie jaar geleden van kracht werd niet of nauwelijks geste r gen. Drie tot zeven procent in elk bedrijf was de doelstelling maar zelfs de ondergrens is vrijwel nergens bereikt. De Wet Arbeid Gehandicapte Werknemers WAGW bevatte Jjj een stok achter de deur die staatssecretaris De Graaf zater dag op een bijeenkomst van de Gehandicaptenraad tevoor schijn heeft gehaald: wie niet vrijwillig meewerkt krijgt eei boete. Het curieuze is dat De Graaf die stok ook tegen zijr eigen departement en zijn collega-bewindslieden moet ge bruiken. De automatisering bij de overheid heeft tot veel uit vallers geleid, maar het percentage gehandicapte werkne mers bij de overheid is uitzonderlijk laag. WERKGEVERS staan zacht gezegd niet te trappeler om De Graafs aanwijzingen te volgen. Wat moet je met eei rolstoel op een booreiland?, luidt dan de vraag die aangeef met hoe weinig creativiteit over het probleem wordt nage dacht. Hoe nijpend de zaak evenwel is, blijkt uit de al jarer durende explosieve groei van het aantal mensen met eerl wao-uitkering. In veel bedrijven komen lichtere werkzaamheden voor difl met enkele aanpassingen verricht kunnen worden door mend sen die een zware functie moeten opgeven. In die gevalleik gaat het zelden om mensen die van een rolstoel gebruilB moeten maken, maar vrijwel steeds om zieken die in de wa<l terecht dreigen te komen. Vaak gaat het om mensen die vocm een bedrijf waardevol zijn vrijwel steeds is het werk oolr waardevol voor die mensen. 'E P In de praktijk zal het moeilijk zijn mensen die eenmaal iirj de wao zijn beland weer in het arbeidsproces op te nemen toch is het dringend gewenst dat oplossingen hiervoor worr° den gevonden. Er is dan al veel tijd verstreken. De dremp om weer te beginnen is hoog en het arbeidsritme is verl stoord. Het vraagt van alle betrokkenen veel inzet om dez( mensen weer aan het werk te krijgen. VEEL groter zijn evenwel de kansen als voor werknemerL die 'in de ziektewet lopen' na enige tijd wordt gezocht naai passend ander werk. Een geregeld contact tussen het bedrijL en zijn zieke medewerkers is danook een vporwaarde om tol voor beide partijen gewenste oplossingen te komen. WAT het effect zal zijn van eventuele sanctiemaatregeleilb die De Graaf in het vooruitzicht heeft gesteld, zal wel blijkeipl als hij zijn eigen ministerie in gebreke stelt. Voorlopig stellene de particuliere werkgevers dat het betalen van een boeti voor hen aantrekkelijker is dan het in dienst nemen van ge handicapten. Die kant moet het dan ook niet op. Veel eerdef valt te pleiten voor gericht overleg tussen bedrijven, bedrijfsf artsen en vakbeweging over aanpassing van het werk vool minder validen. On weer DE BILT (KNMI) In een groot deel van het land is het morgen drukkend warm. Ze ker in de oostelijke provincies kan de 30 graden weer ge haald worden. Doordat er wei nig wind is en de luchtvoch tigheid hoog is, zal het buiten niet erg aangenaam zijn. Buien die in de loop van de dag tot ontwikkeling komen zullen uiteindelijk voor enige afkoe ling gaan zorgen. Vooral de onweersbuien die aan het eind van de dag ontstaan kunnen zwaar zijn. Zaterdag valt er nog een loka le regenbui. Vanaf zondag gaat het weer de zonnige kant op. Het blijft warm begin volgen de week, maar tropische tem peraturen zitten er voorlopig niet meer in. Weersvooruitzichten Noorwegen en Zweden: Langs de Noorse kust en noord-Zweden veel bewolking en aan de Noorse kust af en toe regen. In zuid-Zweden zonnig. Middagtemperatuur langs de Noorse kust van 15 tot 21 graden, langs de Oostzee en Botnische Golf van 20 graden in het noorden tot 30 in het T ...n go tot Ierland: Zonnig. Morgen vanuit het zuiden regen- of onweersbuien. Mid dagtemperatuur rond 22 graden. Engeland en Wales: Zonnig, morgen vanuit het zuiden regen- of onweers buien. Middagtemperatuur rond 23 graden. Schotland: In het noorden bewolkt, elders zonnig. Middagtemperatuur rond 20 graden. België en Luxemburg: Vanuit het zuiden overtrekkende regen-of on weersbuien. Middagtemperatuur om streeks 29 graden Bondsrepubliek Duitsland: Zonnig, in het westen en zuiden kans op on weer Middagtemperatuur van 28 graden aan de kust tot 31 graden plaatselijk in het binnenland. Frankrijk: Vanuit het zuiden opko mende regen- of onweersbuien. Mid dagtemperatuur langs de westkust rond 24 graden, aan de Middellandse Zee omstreeks 30 graden en in het binnenland plaatselijk in het zuiden tot 33 graden. temperatuur langs de Atlantische Kust van 22 tot 25 graden, langs de Middellandse Zee oplopend tot om streeks 30 graden. In het binnenland hier en daar tot 35 graden. n het Oostenrijk: Eerst nog een enkele bu[e later zonnig. Middagtemperatuiit rond 30 graden. Joegoslavië: Eerst nog enkele buien mogelijk met onweer. Later zon Middagtemperatuur eerst rond graden, donderdag van 30 tot 35 grf den. Griekenland: Zonnig, maar in binnenland in de middag en a^ kans op een lokale regen- of weersbui Middagtemperatuur lanj de kust en op de eilanden rond graden, in het binnenland middag temperatuur tot 33 graden WEERRAPPORT Eindhoven Barcelona Budapest GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1989 | | pagina 2