Nederlandse en Russische burgers discussiëren op tv RADIO/TELEVISIE CeidaeSouacwit WOENSDAG 5 JULI 1989 PAGINA 11 Guitarra" over Spaanse cultuur en de gitaar HILVERSUM De AVRO brengt vanaf morgen (Ned. 2 om 18,14 uur) de achtdelige se rie „Guitarra" op het scherm. In de reeks maakt de ver maarde gitarist Julian Bream een muzikale rondreis door de mooiste gebieden van Spanje. Zo bezoekt Bream onder meer Sevilla, Toledo, Madrid en Cordoba. In elke aflevering wordt aan dacht besteed aan zowel heden verleden van de Spaanse cultuur. De gitaarmuziek, het resultaat van vijfhonderd jaar traditie, speelt daarbij een be langrijke rol. Bream volgt de evolutie vanaf 1500 tot heden. De serie werd geregisseerd door Barrie Gavin, die de af gelopen jaren vele malen werd onderscheiden op internatio nale televisie-festivals voor zijn muziekprodukties. ,The Firm" in de prijzen LONDEN „The Firm", een realistisch drama over het le ven van voetbalvandalen in Engeland, dat eerder dit jaar door de BBC werd uitgezon den, heeft op het 26e Televi sie-festival van Praag een on derscheiding gekregen van de critici. Bovendien werd het werkstuk, geschreven door Al Hunter met in de hoofdrol Gary Old- man, door de Tsjechische tv- kijker uitgeroepen tot de beste drama-produktie van het afge lopen seizoen. VPRO weigert meer zendtijd HILVERSUM De VPRO heeft geweigerd vanaf een ok tober meer zendtijd te gaan vullen. Hoewel de omroep recht heeft op 441 uur per jaar, zal niet meer dan 375 uur wor den gevuld. Deze korting van vijftien pro cent is volgens een woordvoer der terug te voeren op het be leid van Brinkman. De VPRO heeft namelijk geen zin in een opgelegde uitbreiding, terwijl daar niet meer geld van WVC tegenover staat. Volgens de Mediawet is het niet verboden de uitbreiding niet te accepteren. In die wet staat te lezen dat een omroep zowel een uitbreiding als kor ting op zendtijd van vijftien procent kan krijgen zonder verlies van financiële midde- BRT 1 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 62: Katapult (Slings hot). 17.25 Juke Box. 17.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 4. Met: Emmanuel Lewis, Susan Clark, Elexis Kanas e.a. 17.55 Nieuws. Na 18 uur .00 Tik tak animatieserie. Afl. 221. 18.05 Merlina detective-reeks voor kinderen. Afl. 44: Drakenbloed. Met: Paul Ricour, Lea Couzin, Jan Reusens e.a. 18.35 De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), 52-delige Japanse animatieserie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 6: De to venaar laat 't kasteel heel. Onze vrienden arriveren bij het paleis van Oz, maar worden niet binnengelaten. Als Doortje uiteindelijk wordt toegelaten, krijgt zij slecht nieuws te ho- (.00 Levende aarde, (Living planet), 24-delige Engelse documenta- tieserie van David Attenbo- rough over het ontstaan van de aarde en het aardopper vlak. Afl. 12: Bakoven van de Woestijn (2). '■25 Mededelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. '0.00 Een zaak voor twee (Ein Fall für Zwei), Duitse detective-se- I.00 Mijn mooiste legionair (The last remake of Beau Geste), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Marty Feldman. '2.25 Kunst-zaken. '2.30 Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. '2.50 Hoppla! Filmische interpretatie van Mikrokosmos en het Quar- tor nr 4 van Bartok, gedanst door Rosas. '3.45 Coda. Kantoor van Ankie Pey- 3.50 Einde. BRT 2 i.OO Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. L23 Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. Afl. 18. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 'O.OO Omtrent Vier zangeressen liegen hun waarheid. 0.45 Intermezzo. .00 Star Festival Knokke-Heist 1989. Rechtstreekse uitzending waarom gerenommeerde ster ren veelbelovende jonge per formers uit hun voorstellen. '3.00 Einde. RTBF 1 18,00 Vacaturebank. 3.15 La boïte aux images, teken films. {9.00 Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. 9.30 Journaal en weerbericht. 'O.OO Le joyau de la couronne (Je wel in the crown), 15-delige Engelse serie naar een roman van Paul Scott. Afl. 3. 20.55 Striptease, magazine. Aansl.: Uitslagen Nationale Loterij. '•55 Coup de film, nieuwe films. 2-10 Les instruments de l'orche- stre, 5-delige serie over instru menten. •2.35 Paardenkoersen, laatste nieuws en weerbericht. •3.10 Le coeur et l'esprit. '0.20 Einde. HILVERSUM Vorig jaar september zocht Hans Sleeu- wenhoek contact met de Rus sische ambassade in Den Haag omdat hij in de veelal opmer kelijke praatserie „Rondom Tien" eens Nederlandse en Russische burgers met elkaar wilde laten discussiëren. „Het is een langdurig proces gewor den, waarbij mijn verzoek uit eindelijk toch de Russische staattelevisie Gostelradio.heeft bereikt. Vanuit Moskou kreeg ik te horen dat ze er wel wat in zagen", zegt Hans Sleeu- wenhoek, die straks, op 19 no vember, samen met zijn Russi sche collega Leonied Zolotare- vesky verantwoordelijk zal zijn voor dit, toch wel unieke, schakelprogramma. „Mijn startpunt was om een programma te maken met Ne derlandse en Russische bur gers, dat gelijktijdig in beide landen op televisie zou zijn te zien. Zo'n idee is natuurlijk aardig, maar ook ik heb met een budget te maken. En dit programma ging de begroting voor een normale „Rondom Tien"-uitzending natuurlijk ver te boven. Die straalverbin ding tussen Rusland en ons land is ongelooflijk duur. Toch heb ik van mijn omroep toe stemming gekregen het pro gramma te maken". Russische vrouwen Het is niet voor het eerst dat een dergelijk uitwisselingspro gramma tussen Nederland en de Sovjetunie wordt voorbe reid. Al eerder maakte de Amerikaanse presentator Do nahue een schakelprograrrima met Leningrad, waarin Ameri kaanse en Russische vrouwen met elkaar discussiëerden. On der de regering Gorbatsjov zijn de mogelijkheden voor contacten met westerse landen vergroot. Daarom ook wilde de Russische staatstelevisie wel die „tv-burg" met Neder land slaan. Hans: „Ik ben in middels een keer in Moskou geweest om mijn plannen toe te lichten. De afspraken die ik daar heb gemaakt, zijn: dat geen enkel onderwerp taboe is. De bedoeling is uiteindelijk dat Nederlanders en Russen meer te weten komen over el kaar wijze van denken en le ven. Bovendien hebben wij medezeggenschap in de sa menstelling van de groep Rus sische studiogasten. We willen DUITSLAND 1 15.45 Sinha Moe-- Die Tochter des Sklavenhalters. Braziliaanse tv- serie naar de roman van Maria Dezonne Pacheco Fernandes. Afl. 155. Met: Lucelia Santos, Rubens de Falco, Marcos Pau lo e.a. 16.15 Hallo, hier ist Jochen. Pro gramma door, met en voor kinderen. 16.45 Links und rechts vom Aequa- tor. Jeugdprogramma met re portages uit alle delen van de wereld. Presentatie: Ulrich Wickert. 17.15 Tage8schau. 17.25 Funkstreife Isar 12, sewrie. Afl.: Die Mutprobe. 17.44 Einsatz in Manhattan, serie. Afl.: Schuldschein für einen 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Felicitas auf leisen Pfoten, se rie. Afl.: Das Duell. 19.25 Polizeiinspektion 1, serie. Afl.: Unheimlich seriös. 19.58 Heute im Ersten. 20.00- (S Tagesschau. 20.15 Krimi-Sommertheater: In der Stille... Mord! Tv-film van Syl via Hoffman. Met: Dietrich Mattausch, Karin Anselm, Ing- mar Zeisberg e.a. Een make laar denkt met de bouw van een luxueus vakantie-oord fi nancieel onafhankelijk te wor den van zijn vrouw, die hun fir ma bezit. Hij wordt echter ver moord en zijn vrouw is de hoofdverdachte vanwege hun slechte huwelijk. Aansl.: Ta- 21.50 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 H Ohne Filter extra. Phoebe Snow Band. De Amerikaan se Phoebe Snow liep niet over plat getrede paden. Bij piano lessen wilde ze geen noten le zen, omdat ze de muziek in haar hoofd hoorde. Later trad ze op in Greenwich Village, de kunstenaarswijk van New York. In 1973, toen ze 21 jaar was, ondertekende ze haar eerste platencontract en een jaar la ter kwam haar debuutelpee uit. 00.00 Tagesschau. 00.15 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.10 Einde. DUITSLAND 2 15.50 Der Stein des Marco Polo, tv- serie voor de jeugd. Afl.: Die Regatta. Met: Nicola di Pol, Chiara Dorado, Giuseppe Toni- Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Dirk Chatelain. Alice in Wunderland. Teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Das Haus hin- ter dem Spiegel. Heute. Aansl.: Aus den Lën- Tele-lllustrierte, Actualitei ten, sport en amusement. Schloss zu vermieten, Franse tv-serie. Afl.: Besuch beim Prinzen (1). Met: Annie Girar- dot, Jean-Luc Bideau, Patrick Prejean e.a. Na 18 uur (1 Lottotrekking. Schloss zu vermieten, Franse tv-serie. Afl.: Besuch beim Prinzen (2). Lottotrekking. Programma-overzicht. Hans Sleeuwenhoek: „De Russische uitzending gaat het normale budget van „Rondom Tien" na tuurlijk ver te boven". FOTO: DIJKSTRA paar uur tussen zodat we de beelden van ondertiteling kunnen voorzien. De 45 stu diogasten krijgen tijdens de opnamen via een oortelefoon tje een simultaan-vertaling te horen. Je moet het zien als een gewone „Rondom Tien"-uit- zending". Belangstelling De NCRV heeft inmiddels ge merkt dat de belangstelling vanuit Nederland om mee te doen aan de uitzending enorm is. Hans: „We hebben al vier bijeenkomsten gehad met echt heel grote groepen mensen. Daaruit zullen er uiteindelijk 45 worden gekozen die een aardige doorsnee van de Ne derlandse bevolking vormen". Wie nog vraagsuggesties heeft voor het programma, kan zich richten tot „Rondom Tien" (Postbus 121, 1200 JE in Hil versum). HANS PIËT voorkomen dat we een studio vol partijfunctionarissen tref fen. In de gesprekken daar bleek dat we op een lijn zitten. Zij willen graag die censuur opheffen en vonden het een goed idee om mensen uit aller lei lagen van de bevolking uit te nodigen. In september ga ik terug om onder meer naar de samenstelling van de groep te kijken. Op dat moment weten we ook welke vragen er leven bij de mensen in Nederland en kunnen we enigzins selecteren op beroep. Stel dat er vragen komen over hoe het is om als gescheide vrouw in Rusland te wonen 'of hoe het is om bij de politie te werken, dan is het toch aardig als een gescheide vrouw en een politieman het antwoord op die vragen voor hun rekening nemen. Maar niets wordt van te voren vast gelegd. Het gaat om de sponta niteit van het moment". Hans: „In september maken we tevens film-opnamen: Dat is eigenlijk een verzoek van Russische kant. In Rusland weten ze heel weinig van Ne derland. Daarom komen ze hier filmen. Die beelden wor den gebruikt ter illustratie van de antwoorden. Op basis van ruil gaan wij naar Moskou. „Rondom Tien" gebruikt het materiaal echter op een wat andere manier. Tenslotte is het een praatprogramma. Onze eerste gedachte is niet om mooie plaatjes te laten zien. Daarom gebruiken we de filmbeelden ter introductie van de Russische gespreks deelnemers". Om het programma niet te la ten verdwijnen in de valkuil der slomheid en eindeloos ge wauwel, waarvan de kijker de helft niet verstaat omdat het Russisch is zonder Nederland se ondertiteling, gaat het wel om een rechtsreekse uitzen ding, maar wordt hij in Neder land niet live op televisie uit gezonden. Hans: „Er zit een 19.25 Sommerfe8tival im ZDF: Die Didi-Show. Gags und Sketche mit Dieter Hallervorden. Gas ten: Hans-Dietrich Genscher en Tony Marshall. 20.00 Na siehste! Talkshow met Günther Jauch. Gasten: Mlke Oldfield, Boy George, La Toya Jackson en Leo Kottke. 20.45 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Duitsland. Met vandaag o.a. de onderzoeksre sultaten over de vervuiling van de Oostzee. Wanneer er niet snel wordt ingegrepen, zal er sprake zijn van een Dode Zee. 21.30 Heute-Journal. 22.00 Die 2 (The Persuaders), Ameri kaanse serie. Afl.: Das Ge heimnis von Greensleeves. Met: Tony Curtis, Roger Moore, Rosemary Nicols e.a. Lord Sinclair ontdekt dat zon der zijn medeweten is gereno veerd en er vreemden wonen in het herenhuis Greensleeves van zijn familie. Samen met Danny raakt hij in zijn eigen huis betrokken bij vreemde en zeer gevaarlijke zaken. 22.45 Kontext: Basel - Markenzei- chen Oder Mogelpackung Die Wirtschaft und die Ethik, docu mentaire. 23.15 Sommerfestival im ZDF: Filme von Frauen: Liebe ein Leben lang (Tell me a riddle), Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van Lee Grant. Met: Melvyn Dou glas, Lila Kedrova, Brooke Adams e.a. David en Eva ver vreemden als David hun grote huis wil verkopen. Eva wordt zelfs ernstig ziek en het is een grote schok voor haar als Da vid het huis heeft verkocht. David ziet zijn misstap in en ze groeien weer naar elkaar toe. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 15.55 Das Eismeer ruft, jeugdfilm naar de gelijknamige roman van Alex Wedding. 17.15 Australien-Express, 10-delige Western-serie. Afl.: Gefahrli- ches Pokerspiel. 18.00 Telekolleg II, cursus Engels. Les 26. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's.). 20.00 Abenteuer Natur: Tiere im Heiligen Land, 2-delige serie. Afl. 1: Wildnis in Palastlna. 20.45 Lande8spiegel: Das KZ in der Kölner Strasse, reportage over het symposium van ex-concen- tratiekampgevangenen van het kamp Messelager in Keulen. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Hobbythek: Bonsai und Saikei, documentaire over het onder houd van bonsaiboompjes. 22.30 Rückblende: Wir sind wieder jemand! Documentaire over het wereldkampioenschap voetbal 35 jaar geleden. 22.45 Das Chaplin-Jubilaum: Ram- penlicht (Limelight), Ameri kaanse speelfilm uit 1952 van Charlie Chaplin. Met: Charlie Chaplin, Claire Bloom, Buster Keaton e.a. Het verhaal van de clown Calvero, die zijn groot ste tijd heeft gehad. Hij ont moet het danseresje Terry, die hij tot een grote ster maakt. Calvero verdwijnt uit haar le ven om na jaren weer op te duiken. Terry zorgt ervoor dat hij nog éénmaal bejubeld wordt door het publiek. 00.55 Laatste nieuws. BBC 1 Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: The Snorks. The Movie game, kinderpro gramma. Newsround. Jeugdjournaal. Degrassie Junior High 8-de- lige serie. Afl. 8. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East. Wogan, talkshow. The Thrower report. Weten schappelijk programma. Afl. 4: Fumes from car exhausts. Fu mes from car exhausts. Een reeks medisch wetenschappe lijke verkenningen van Debbie Thrower. Paradise. 9-delige serie met Lee Horsley. Afl. 1: News from St. Louis. Het leven van revol- verheld Ethan Cord verandert op slag als hij de vier kinderen van zijn overleden zuster in de schoot krijgt geworpen. Nieuws. Newsroom South-East en weerbericht. How to make a royal marines officer, Tweede deel van een met de verborgen camera op genomen reportage over de commando-opleiding bij de Royal Marines Yuong Officers Course in Lympstone (Devon). Wimbledon '89. Samenvatting match of the day. Hoogtepun ten van de vandaag gespeelde tenniswedstrijden. Cagney and Lacey Ameri kaanse serie met Meg Foster, Tyne Daley e.a. Weerbericht. BBC 2 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Wimbledon '89. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Tennis Wimbledon. Rough guides: Bombay. Infor matiereeks over wereldsteden, voor jongeren. Vanavond tips voor Bombay. The state of democracy. Serie programma's over de vorm en functie van de regering in En geland. Afl. 2. MASH Amerikaanse serie met Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit e.a. Afl.: The bill- ford syndrome. Screenplay. Vandaag: Testi mony of a child, gedramati seerd verhaal over kindermis handeling en de gevolgen daarvan voor het gezin. Met: John Bowe en Jill Baker e.a. Newsnight, actualiteiten. Discussie over kindermishan deling. Weerbericht. Open University. Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending B Zwart/wit-uitzending ~1 Zwart/wlt-ultzending met onder titeling via Teletekst (o) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL The Lucy Show. The Littles. Countdown. Transworld Sport. Tour de France. World Cup Diving. Golf. WK Voetbal. Atletiek. Tour de France. SUPER CHANNEL 15.30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. 18.30 Transmission. 19.30 Richard Diamond. 20.00 That uncertain Feeling. 21.30 Euromagazine. 21.50 World news. 22.00 Burke's Law. 22.55 Barnaby Jones.als. 00.00 World News and Weather fol- lowd by The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Kylie Minogue. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol Met Sophie Bramly. 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 Le Grand Echiquier. Breves et Mètèo Européene. Rècréation. Les Aiguillages du Rêve. Des Chiffres et des Lettres. Les Animeaux du Monde. Un Sauvetage a l'Eiger. Journal Télévisé. Métèo Européene. Evasions. Papier Glacé. Fin de Programme. RTL+ RTL Aktuell. Karlchen. Weerbericht. Kampf8tern Galactica (Batt- lestar Galactica), Amerikaanse serie. Afl.: Der Mann mit den Atfare in Berlin (Berlin affair), Amerikaanse spionagethriller uit 1970 van Richard Irving. Wimbledon, samenvatting. RTL Aktuell. Die Woche, live-talkshow met Geert Müller-Gerbes. Staranwalte, Tricks, Prozesse - L.A. Law (L.A. Law), Ameri kaanse serie. Unglaubliche Geschichten: Waren die Götter Astronau ten?. Betthupterl. NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw-zijn, gevarieerd magazine voor vrouwen. 16.00 portrait of America. Afl. 1: West-Virginia. 16.50 Lassie, Amerikaanse se rie. Afl. De rand van de af grond. Een jonge padvin der klimt langs een steile rots omhoog om een foto van een arend te maken. Opeens brokkelt het paad je achter hem weg. Ge- lukkkig merkt Lassie het 17.05 19.00 19.16 19.45 Job en z'n pa. Presentatie: Leo de Vos. NOS Journaal. Einde. Gestrand in het zand (En- counter in the desert), 7- delige Israëlische serie. Afl. 2: Hoe wordt ik een Be doeïen. Sophie wordt vol gens Arabisch gewoonte opgemaakt, terwijl Hallil terugkomt met een nieuwe V-snaar. NOS Journaal. EO Gospelmagazine. Presen tatie: Jan van de Bosch. Danger Bay, Canadese se rie. Afl. 1: Een plaats voor Ponga. Als de vrouwtjes orang-oetan Ponga uit haar tijdelijk verblijf ont snapt, helpt iedereen mee haar weer op te sporen. Zwerftocht door Afrika (African Odyssey), natuur- documentaire gemaakt in het Noord Luangwa Natio nal Park in Zambia. Les Scheppies naar Cura cao, impressie van de reis van deze muziekgroep be staande uit geestelijk ge- hadicapten naar een inter nationale culturele mani festatie. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde VARA 17.01 Neighbours, Austra lische serie. 17.24 Dinky, Ameri kaanse tekenfilmserie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. AVRO 16.00 1 AVRO service sa lon magazine. 16.48 Roseanna McCoy, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Irving Reis. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws 09.05 Einde. 13.00 Nieuws 13.05 Einde. 15.00 Studio sport. Rechtstreeks ver slag Tour de France en Wimble don. BRT 2 15.30 Wielrennen: Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reporta ge van de tijdrit Dinard-Rennes. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf. 10.00 Tagesschau und Tages themen. 10.23 In der Stille- ...Mord! 12.00 Umschau. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 13.20 H Teletekstoverzicht. 13.40 Tagesschau. 13.45 Aus der Disney-werkstatt. 15.15 Sin- ha Moca - Braziliaanse tv-serie. 15.45 Auf und davonl, kinderse rie. 16.15 Tiere in Spanien, kin derprogramma. 16.45 Hexe Lak- ritze, kinderprogramma. Afl. 7. 16.45 ARD-sport extra, Wielren nen: Tour de France. 17.15 Ta gesschau. BBC 1 07.00 Teletekst. 07.30 The Flint- stones. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 Newsroom South-East en weerbericht. 10.00 Nieuws. 10.30 Change to meet. 11.00 Nieuws. 11.25 Children's BBC met Simon Par kin. 11.30 Playbus, Patch Stop. 11.50 The adventures of Spot. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.30 Through the gar den gate. 13.00 Nieuws 13.50 Tekenfilm. 13.55 Newsroom South-East 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours. 14.50 Wimbledon '89. SKY CHANNEL 06.30 European Business Chan nel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Landsca pe Channel. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 The Littles. 16.00 Countdown. 21.18 De ogen van de vloot, do cumentaire waarin een kijkje genomen wordt ach- ter de schermen van de Nederlandse Marine Luchtvaartdienst. 21.58 De Bergrede bijbelstu die. EO 22.40 Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.10 Mag ik 's met je praten, mensen aan het woord met hun levensverhaal. Van avond: Henk Hempius. 23.40 Einde. NEDERLAND2 17.00 17.10 VOO 18.00 18.20 20.00 20.29 VOO 1 My little pony teken filmserie. Afl. De terugkeer van Tambelon(2). Magnum Amerikaanse detectiveserie met Tom Selleck in de hoofdrol. Afl.: Emily. [HCuracao special. Brommer en motor, 10- delige serie over brom mers en motoren in Neder land. Presentatie: Caroline Tensen. Afl. 10: De over heid en de motor. 1 Countdown, Europe's no. 1 rockshow, gepresen teerd door Wessel van Die pen. Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Vrouw in het spel. Wanneer Alex thuiskomt met de vrouw van zijn droemn, voelt An drew zich achtergesteld. NOS IS Journaal. VOO Miami Vice, Amerikaanse serie. Afl.: Nazi-belangen. Crockett en Switek infiltre ren in een groep blanke ra cisten, die ervan verdacht worden iets te maken te hebben met de moord op RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.04 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur. 20.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Familieconcert. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Supermachten 2. 21.00 Financieel managemant 21.30 Van quantum tot quark. 22.00-22.30 Trojaanse oorlog. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentle Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00- 19.00 Rijswijkse Rockgolf. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.33 Star Festival Knokke-Heist. 23.30 Nachtradio BRT 2 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Planorecital. 19.00 Symposium: Franse Revolutie. 20.00 Musica Antiqua 20.00 Concert Armonico Budapest. 21.10 Actualia 21.25 Muziek uit Italië (1330-1430). 22.30 Sonates van Dario Cas- tello). 23.15 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.06 Arbeidsvitaminen. 10.06 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 12.06 De burgemeester Is jarig. 13.09 AVRO Radiojournaal. 14.06 Radio Tour de France. 17.30 KRO: Echo-Magazine. Tot oktober is de avontuurlijke Canadese actiereeks „Danger Bay" te zien. De serie speelt zich af langs de Canadese kust. NED 1 19.45 uur. FOTO: PR ex-gevangenen van con-, centratiekampen. 21.20 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Joop Daalmeijer. 21.45 miss Universe '89, verkie zingen. 22.35 China Beach, Amerikaan se serie. Afl.: Nabrander. Een piloot levert twee vluchtelingen af van een ge vangenkamp in de Vietcong. Eén blijkt de ver dwenen Natch Austen, de geliefde van Colleen, te zijn. 23.20 Pin-up Club, erotisch ma gazine. NOS 00.00 Journaal. 00.05 Einde. NEDERLAND 3 19.00 19.52 21.55 22.30 22.40 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat, malvira, Belgische pop penserie. Afl. 5. Studio Sport, Wimbledon, samenvatting. Verhalenvertellers. Afl. 2: Frans verhaal. Abbi Patrix vertelt het verhaal Equali ty. Journaal. hoop van de natie, tv-film van Mike Newell. Met: Jim Broadbent, Robert Step hens, Bryce Myers e.a. De jonge leraar Geoff Figg be gint een nieuwe baan op een middelbare school. Als hij ontdekt dat door het autoritaire leersysteem de houding van de leerlingen verandert in apathie en agressie, besluit hij daar iets aan te gaan doen. Studio Sport. Journaal. Studio Sport, Wimbledon. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. 08.04 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.04 Willem Wever. 10.04 Plein publiek. 11.30 Onvoltooid verleden tijd. 12.40 Middagpauzedienst. 13.04 Hier en nu. 13.20 Skip Voogd presenteert. 14.04 De tafel van vier. 15.04 Coup soleil. 16.04 De famiiieshow. 17.04 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: Senza Parole. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Hulpverlening naar het dal. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ senlorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Wat hebben we gelezen? 13.00 Nieuws. 13.10 Boekenwijsheid. 13.30 Da Capo. 14.00 Klasse. 15.00 Het Dossier. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1. Omroep Rijnland: 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie V48, column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met o.m. het vervolgverhaal 'Je hoort bij mij Andrea' en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchpro- gramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: nonstop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cultureel café met Annemarie de Jong. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band: vanop het Star Festival Knokke-Heist. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Radio Tour: Dinard en Rennes en tennis op Wimbledon. BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co. 10.03 Parkeerschljf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Jos Ghljsen. 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.05 Amazone. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuzlek: C.Ph.E. Bach, Te- lemann. 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento. 14.00 Tannhauser, opera van Wag- 17.15 Scherzando.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11