Kay O'Brien kiest voor eerste liefde Zuilen drijven hun leden naar de concurrentie gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE Ccidóc Qowuvnt DINSDAG 4 JULI 1989 PAGINA 17 Als je lid zou kunnen worden van TV10, zoals je dat nu kunt worden van bijvoorbeeld de AVRO of de KRO, door een abonnement te nemen op het I programmablad van de omroep van je voorkeur, ongetwijfeld zouden we dan I getuige zijn van een historische wed ren. Half Nederland zou zich aanmel den, in het kielzog van al die hele en halve coryfeeën van de beeldbuis, die elkaar vertrappelen bij de deur van het Aalsmeerse imperium van Joop van den Ende, om ook een baantje te krij- meld, berooid en verslagen achterblij ven in het Gooi, gereduceerd tot ergens in de mediamarge getuigenissen prutte lende zendgemachtigden met het volu- me van zoiets als het Humanistisch Verbond of de Islamitische Omroep. Een kwartiertje onder etenstijd voor de katholieken, een kwartiertje vlak voor het slapen gaan voor de socialisten. Stel je eens voor! Het kwartiertje voor de 'algemenen' van de A VRO moeten we dan maar he lemaal vergeten, want die omroep maakt er ook in het nu nog van kracht zijnde bestel vrijwel niks van. Zie bij voorbeeld het door de A VRO gepresen teerde programma van gisteravond. Dat liep van 16.50 uur tot tegen mid dernacht, en bevatte welgeteld ander halve eigen prod uk tie, speciaal voor deze avond gemaakt: een aflevering van „Televizier" en een „Ontdek je plekje". Verder herhalingen van eigen produkties en herhalingen van aanko pen. Kortom: wat is er eigenlijk 'AVRO' aan zo'n avondje AVRO? Met zo 'n programmering drijf je de mensen toch onverbiddelijk naar de concurren tie? En gisteravond was die concurrentie op de Nederlandse netten al vrijwel te verwaarlozen. De KRO op het eerste net bood als hoogtepunten alweer een nieuw woordspelletje van Frank Kra mer en het „Politiek Café" (belegen formule: presentatoren flirtend met wat zich in dit land politicus noemt, in pseudo-gezellige ambiance), en verder uitsluitend aankopen uit het buiten land. Het enige gezichtsbepalende on derdeel van de hele avond daar was dus die politieke „Brandpunt"-produk- tie... en sinds Verlind Frequin weten we wat daarvan het geloofwaardig heidsgehalte is. Nederland 3 wordt in deze weken dan, nog een béétje gered door de sport: Wimbledon en de Tour. Verder had ons derde net gisteravond niks anders te bieden dan een aflevering van een (jawel, gekochte) serie over Hollywood, waarbij Tom Egbers mocht aantonen dat het voorlezen van tekst die naast de camera wordt geprojecteerd een stuk lastiger is dan gewoon eigen tekst uit- spreken. RENÉ DE COCQ Directeur Shell Zuidafrika in „Hier en nu" HILVERSUM „Hier en Nu", de actualiteitenrubriek van de NCRV-televisie, heeft vanavond (Ned. 1 om 21.45 uur) een exclusief interview met John Kilroe, directeur Shell in Zuidafrika over de aanwezigheid .van Shell in dat land en de acties van Neder land tegen Shell in Zuidafrika. Veronica komt opnieuw metde „Story of..." HILVERSUM Veronica komt in het nieuwe seizoen opnieuw met een reeks de „Story of...". Het gaat deze keer om een serie van zeven afleveringen waarin onder an deren de muzikale prestaties van Rod Stewart en de inmid dels overleden Roy Orbison onder de loep worden geno- De serie wordt vervaardigd door Constant Meijers, die in het verleden ook verantwoor delijk was voor de reeks. Con stant: „De serie is in feite een ruil. Rob Out wilde graag de „Story of..." en ik wilde een reeks maken over Rusland. Op die basis zijn we tot overeen stemming gekomen, anders had ik de „Story of...." nooit gemaakt. De bedoeling is dat ik vanaf 1990 tien jaar lang vijftien Russische jongens en meisje ga volgen en ze regel matig voor de camera haal. Ter voorbereiding begin ik on der meer in augustus met een cursus Russisch, zodat ik niet met een tolk hoef te werken". Kay O'Brien. Dertiendelige zieken huisserie. NCRV-televisie. Ned. 1 om 17.40 uur. Dinsdag. HILVERSUM Het drukke leven in een ziekenhuis lijkt een uitgelezen decor voor een televisie-serie. Behalve dat er altijd werk aan de winkel is, tonen de gebeurtenissen in het gebouw het bestaan in de not endop. Vreugde en verdriet gaan er, evenals leven en dood, hand in hand. Voor tele visie-makers een ideale werk vloer omdat op de vierkante meter en niet op de vierkante kilometer hoeft te worden ge werkt. En dat is kostenbespa rend. Het eerste echte succes boekte „Dr. Kildare" aan het eind van de jaren zestig. Hoewel Richard Chamberlain als hoofdrolspeler vooral als har- tebreker fungeerde en zijn rol veelal leek afgekeken van de honderden doktersromans, die inmiddels waren verschenen en die duizenden vrouwen tot diep in de nacht in de ban hielden, groeide het fenomeen ziekenhuisserie toch uit tot een volwassen kijkvorm. „St. Elsewhere" is daar recent mis schien het meest treffende voorbeeld van. In Amerika stond de reeks model voor het beste wat televisie te bieden had: realistische scenario's, een perfect op elkaar ingespeelde groep acteurs, een experimen tele verteltrant en humor. De reeks werd dan ook toebe deeld met een lading Emmy's. Dat hij navolging vond, zal duidelijk zijn en dat niet al leen in series over het zieken- Afscheid In „St. Elsewhere" vervulden niet langer de hoofdpersonen, maar de gebeurtenissen in het ziekenhuis, de centrale rol. En dat sommige kijkers op bepaal de figuren vielen, was bijzaak. Aan het feit dat sommigen graag een dokter aan de haak slaan, is nu eenmaal niet te ontkomen. Toch was „St. Elswhere" niet direct een suc ces. Aan het eind van het eer ste seizoen namen de hoofdrol spelers al min of meer af scheid van hun kijkers. Dat ze het uiteindelijk zes jaar zouden uithouden, hadden ze nooit kunnen dromen. Dat de reeks uiteindelijk werd stopgezet, had te maken met een inge storte markt voor drama-pro- dukties van één uur. In Ame rika bleek die lengte moeilijk in de passen in het toenemen de reclame-aanbod. Toch blijft de Nederlandse kij ker niet verstoken van deze volwassen vorm van zieken huis-verhalen. In dat feno meen past namelijk ook „Kay O'Brien", die de NCRV vanaf vanavond op het scherm zet. Deze dertiendelige Ameri kaanse drama-produktie ver schilt op een paar punten van „St. Elswhere". Zo is de hoofd rol toebedeeld aan één persoon en dat is bovendien een vrouw. Het realisme van het ziekenhuisleven is ook in „Kay O'Brien" aanwezig, maar wat sterk uit de verha len spreekt is de man-vrouw- strijd die haar aanwezigheid in het Newyorkse ziekenhuis tot gevolg heeft. Zoals de meeste Amerikaanse series tegen woordig, zit er een klein lesje in, al wordt deze heel subtiel in de afleveringen verwerkt. Wat deze doktersserie aange naam kijkplezier bezorgt, is de combinatie van realisme en humor. De kijker wordt niet ondergedompeld in gezwollen dramatiek. Bovendien heeft de 28-jarige Kay een paar bijzon dere kwaliteiten, die haar op de been houden en haar (voor al bij jeugdige) patiënten ge liefd maken. Humor Er moet keihard worden ge- Patricia Kalember als Kay O'Brien heeft haar eigen wijze om de problemen in het ziekenhuis te lijf te gaan. FOTO: NCRV werkt, vaak overuren worden gedraaid, maar de chirurgen laten hun gevoel voor humor daar niet onder lijden. En als een chirurg na een zware dag een patiënt moet opereren, die net is neergschoten, merkt hij ook terecht op: „kunnen die mensen elkaar niet op een fat soenlijk uur neerschieten". Zoals de meeste artsen is- ook Kay met haar werk getrouwd Dat krijgt ze op soms pijnlijke wijze onder haar neus gewre ven van haar inwonende vriendje. Maar Kayo, zoals ze wordt genoemd, heeft niet al leen wat privé-problemen te overwinnen. Vragen over me dische ethiek komen met de regelmaat van de klok terug. Ze krijgt te maken met de (soms) strenge regels in de wet, die onder meer verbieden te opereren zonder toestem ming en ze moet regelmatig de strijd aanbinden tegen haar mannelijke collega's, kayo is echter een vrouw met stijl, die vaak een psychologische ma nier heeft om haar zaakjes aan te pakken. .HANS PIËT NCRV 15.29 James Herriot (All crea tures, great and small). En gelse serie. Afl.: A settling of accounts. Siegfried or ganiseert een campagne om geld te krijgen van slecht betalende boeren. Zijn plan lijkt te slagen... 16.15 Entree, cultureel magazi ne. 17.05 Liever sportiever sport programma. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Kay O'Brien, Amerikaanse ziekenhuisserie. Pilotafl. Bij een van haar eerste operaties krijgt chirurg Kay O'Brien zware kritiek te verduren van haar.colle- ga Dr. Mark Doyle. Ook privé heeft Kay het niet ge makkelijk. NCRV 18.28 De gummiberen teken filmserie. Afl.: Tummi de Tovenaar. 18.51 Alex, tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.16 Zo vader, zo zoon, spel- 19.42 EJa, natuurlijk, .natuur programma. 20.13 Overwinnars, serie speel films over mensen in de knel. Vanavond: Kevin (Trapped in silence), Ame rikaanse tv-film van Mi chael Tuchner. Met: Mars- ha Mason, Kiefer Suther land e.a. De 16-jarige Ke vin Richter heeft ooit be sloten om nooit meer te praten. Therapeute Jenni fer Hubell heeft zichzelf tot doel gesteld Kevin te be reiken; de oorzaken van zijn zwijgen op te sporen en hem zo mogelijk weer aan het spreken te bren gen. 21.45 Hier en Nu, actualiteiten rubriek. 22.15 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Ds. G.H. Schouten uit Rozen burg over Petrus. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 De Geers generale, ont moetingen in de lounge van Kasteel Oud-Wasse- 23.21 Einde. NEDERLAND2 TROS 17.00 Het geheim van de zwarte draak (Jenseits der Mor- genröte/The secret of the black dragon), 6-delige se rie over de ongelofeijke reis in de 17e eeuw van in het programma „Entree" blikt Doris Baaten met de schrijver Harry Mulisch terug op de roman „Het Stenen Bruidsbed". NED. 16.15 uur. FOTO: SP 22.35 EKIein Londen, klein Ber lijn, 7-delige serie over de lotgevallen van het ge slacht Sierens, voor en tij dens WO. II. Afl. 1. NOS 23.45 Journaal. 23.50 Einde. NEDERLAND 3 een expeditie op weg naar de Chinese rivier, de Zwar te Draak. Afl. 1: De ade laars van de steppen. TROS 18.00 Kijk TV, populair weten schappelijk programma. 18.24 De eerste de beste 13- delige serie. Hoogtepun ten uit acht jaar De eerste de beste. Presentatie: Joost Cohensius. 18.52 Dierenmanieren, pro grammaserie over mens en dier. Presentatie: Mar tin Gaus en Leonie Sazias. 19.27 TROS zomerparade, mu- ziekporogramma vanuit attractiepark Walibi in Bel gië. Presentatie: Peter Teekamp. NOS 20.00 EJournaal. TROS 20.28 TROS Dierenbingo, spel- programma vanuit de Beekse Bergen. Presenta tie: Linda de Mol. 22.05 TROS Aktua, actualitei tenrubriek. [0 Ondertiteling via Teletekst E Tweetalige of stereo-uitzending I] Zwart/wit-uitzending ■n Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■d Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 19.00 19.52 22.30 22.40 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 4. Studio Sport, 1. Wimble don, samenvatting. 2. Tour de France, samenvatting. Verhalenvertellers. Afl. 1: Iers verhaal van Willy the Wisp. Journaal. Van Gewest tot Gewest onderwerpen: 1. Trein door Reestdal? 2. Kerken van Utrecht. 3. Hospitaal- /kerkschip „De Hoop". Shlomo Mintz speelt Ra- vel: Sonate' voor viool en piano in g. m.m.v. de pia nist Paul Ostrovsky. TELEAC Milieu: Nederland is bijna klaar. Documentaireserie, afl. 2. NOS Journaal. Studio Sport, Wimbledon. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. BRT 1 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdse- Juke Box. Webster Amerikaanse serie. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Afl. 220. Het gebeurde hier e. Vandaag: De kruisvaarder. David David- se vertelt een verhaal dat, naar men zegt, echt gebeurd zou zijn ergens in het Pajottenland. Carlos en Co Magazine waarin poppen vertellen wat kinderen willen weten. De kleinste zwerver (The little hobo). Canadese jeugdserie. Afl. 1. Levende aarde (Living planet), 24-delige Engelse documentai reserie. Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche tv-serie. Afl. 140. Danny betreedt het pad van de kleine misdaad. Margriet, talkshow van Mar griet Hermans. Hercule Poirot, 10-delige En- 22.30 Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. 22.50 De Kolderbrigade komische serie van Romain De Coninck. 23.20 Coda, On dit, van Massente/ J. Roux, uitgevoerd door het Trio Herman Roelstraete. 23.25 Einde. BRT 2 15.30 Wiolrennen: Ronde van Frank rijk, rechtstreekse reportage van de etappe Luxemburg- Spa-Francorchamps (omloop). Commentaar: Mark Vanlom beek en Mark Uytterhoeven. 19.00 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis, te kenfilmserie. Afl. 17. 19.28 Programmaoverzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Intermezzo. 20.15 Uitzending door derden, Pro gramma van de Socialistische Omroep. 21.00 Star Festival Knokke-Heist 1989, rechtstreekse uitzending van het festival. 23.00 Einde. 15.45 Spass am Dienstag, kinder programma met Alias, de hof- 16.45 ARD-Sport extra, wielrennen: Tour de France, 4e Etappe: Lüttich - Wasquehal. Verslag gevers: Jürgen Emig en Her- bert Watterott. 17.15 Tagesschau 17.25 Die schönsten Autos der Welt. 17.30 Die Rückkehr zur Schatzinsel, jeugdserie. Afl.: Die Karte. 18.15 Ausschnittweise Kleinkunst, met Andreas Giebel. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Simon Simon, serie. Afl.: Zwei Bruder und ne kühle Blonde. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 33 Tagesschau. 20.15 S Die Goldene I - ARD-Fern- sehlotterie, amusementspro gramma rond de 4e trekking vande tv-loterij. Presentatie: Max Schautzer. Aansl.: Tages schau. 21.00 Kontraste. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Die zweite Mrs. Ewing. De Ewings doen hun best het Cally naar haar zin te maken. Sue Ellen ontmoet Cally op het bal en zorgt voor een sensatie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die geliebte Stimme, Tv-spel van Jean Cocteau. Met: Sabine Sinjen. Een vrouw kijkt, tijdens het laatste telefoongesprek met de man die haar verlaten heeft, terug op drie gelukkige Jaren. 23.45 Tagesschau. 23.50 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 23.55 Einde. DUITSLAND 2 RTBF 1 Overname van Télé 21: Tour de France. Einde. Vacaturebank. L'ècran des vacances, teken- Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Uitslagen lotto en joker. Journaal en weerbericht. Wielrennen: Tour de France, samenvatting van de 4e etap pe: Luik - Wasquehal. Verslag gever: Frank Baudoncq. Les sentiers du monde. Van daag: Triathlon (2). Presenta tie: Philippe Lambillon. Services secrètes, 6-delige serie over spionage. Laatste nieuws en weerbe richt. Ciné-Club de minuit: Cinéma Beige: Lèonor Finl, Belgisch tilmportret uit 1987 van Chris Vermorcken over de surrealis tische schilder Léonor Fini en zijn katten. Einde. 15.28 Die Muppets-Show, Gast: Mummenschanz. 15.50 Der Stein des Marco Polo, se rie voor de jeugd. Afl.: Durch- gefallen. Met: Nicola di Pol, Chiara Dorado, Giuseppe Toni- 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Dirk Chatelain. 16.30 Alice im Wunderland, teken film naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Das beleldigte Ge- 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. 17.10 SI Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Ein Heim für Tiere. Duitse se rie. Afl.:Arco in Gefahr. (1). Met: Siegfried Wischnewski, Bettina Spier, Anglela Psichgo- de e.a. Aansl.: Mein Butler und ich. Duitse serie. Afl.: Nacht- fahrt. Met: Volker Brandt en Günther Jerschke. 18.25 Ein Heim für Tiere. Afl.: Arco in Gefahr. (2). 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 Die Reportage: Trommeln für Allah. Israels Araber zwischen Marx und Mohammed, docu mentaire over Arabieren, die in Israël zijn opgegroeid en al daar wonen. 20.00 Sommerfestival im ZDF - Sommerkomödlen: Wagnis der Liebe, Engelse tv-film van John Hough naar het boek „A Ha zard of Hearts" van Barbara Cartland. Met: Diano Rlgg, Ed ward Fox, Christopher Plum- Barbara Cartland is de schrijf ster van het boek „A hazard of hearts" waarvan de verfilming te zien is. DLD. 2 20.00 uur. FOTO: PR mer e.a. De jonge Selena ont dekt dat er een geheim casino op kasteel Mandrake is en dat de doodgewaande vader van lord Vulcan in de keider leeft. Lady Harriet laat Selena ont voeren, maar Selena ontsnapt. 21.30 Heute-journal. 22.00 Die aktuelle Inszenierung: Die Palëstineneerin, tv-spel van Joshua Sobol. Met: Petra Fahrnlrider, Dinah Helal, Chris- ta Wettstein e.a. Er ontstaat een vriendschap tussen de joodse nationalist David en de Palestijnse Arabiere Magda. Ze gaan samenwonen en krij gen een kind, maar door de grote spanningen loopt hun re latie stuk. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekatoverzicht. 15.55 Baron Münchhausen, Tsjechi sche jeugdfilm over de be roemdste leugenaar van de wereld. 17.15 Australien-Expreaa, 10-delige Westernserie. Afl.: Die Heirats- vermittlerin. 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Les 7. 18.30 Seaamatrasae. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's). 20.00 Italienische Reiaen, 5-delige serie. Afl. 1: Eine Strasse in der Geschichte - Abteien in Piemont. 20.45 Wir tóten, was wir lieben, 9- delige informatieve serie over beschermde dieren en planten. Afl. 2: 31 Tiger. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 DDR-Profile: Prof. Frledrich- Karl Lindenau, hartchirurg. 22.30 Gaste in Bayern, toeristisch programma. Afl.: Passau. 22.50 Die Widerkehr von Sherlock Holmes, 7-delige Engelse de tective-serie. Afl. 2: Die Inter- natsschule. Met: Jerremy Brett, Edward Hardwicke, Co lin Jeavons e.a. Dr. Huxtable, directeur van een voornaam internaat, roept de hulp van Holmes in als de 9-jarige zoon van Hertog van Holdernesse is ontvoerd. Bovendien blijkt de leraar Duits verdwenen te zijn... 23.45 Plattanküche Frank en hei- ga hits. 00.30 Laatst* nieuws. BBC 1 17.10 Children's BBC teerd door Andy Crane, met 17.35 Really wild show Afl. 1. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Gentle Ben. Afl. 2. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South East. 20.00 No Frills Afl. 4: Kate's boy- 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Mike Read, Peter Dean, Nick Berry e.a. 21.00 Paul Daniels Magic Show, goochelshow van de illusionist Paul Daniels. 21.45 Points of view, kijkersreacties. 22.00 Nieuws. 22.28 Newsroom South-East en weerbericht. 22.30 The Gladiator, Amerikaanse speelfilm uit 1986 van Abel Ferrara. Met: Ken Wahl, Nancy Allen, Robert Culp e.a. Een man zet een eigen wraakactie op touw als de moordenaar van zijn broer door de recht bank wordt vrijgesproken. 00.05 Wimbledon '89. samenvatting match of the day. 01.05 Weerbericht. 01.10 Einde. BBC 2 Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe richt. Tennis Wimbledon. on the line, sportprogramma. The Hitch-Hiker's guide to the Galaxy. 6-delige serie. Afl. 6. The state of democracy, serie programma's over de vorm en functie van de regering in En geland. Afl. 1. De verjaardag van de Amerikaanse onafhan kelijkheid was voor Jonathan Dimbleby aanleideng vijf re portages te maken over demo cratie in Groot-Brittanië. Als uitgangspunt nam hij de ver houding individu-staat en het functioneren van de huidige constitutionele regeringsvorm. Britten uit alle lagen van de bevolking geven hun reactie en politicoloog David Marquand en historicus Jonathan Clark discussiëren over de uitkom sten van dit onderzoek. Studio 5B, Amerikaanse serie over de wereld van de televi sie. Afl.: From rags to riches. I The home front, AflWhat about the workers? Professor Patrick Nuttgens beziet de so ciale woningbouw van de afge lopen eeuw in Groot-Brittan- nië. Firma's bouwden eind vo rige eeuw bedrijfswoningen voor hun werknemers In New Lanark. Saltaire, Akroydon, Port Sunlight. Tuinsteden ont stonden in New Eastwick, Letchworth en Welwyn. Werk lozen en laagstbetaaldden hadden daar weinig aan. Na de eerste wereldoorlog bemoei den regering en gemeenten zich met de huisvesting. Newenight, actualiteitenmaga- i Tomorrow's filmmaker*. 5 programma's over het werk van studenten aan de filmaca demie. Afl. 4. Building sight*. Weerbericht. I Open University. Einde. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 The Lucy Show. The Littles. Countdown. Einde. Atletiek. Tour de France. Golf. Motorcycling. Tour de France. NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. EO 15.30 Vrouw-zijn. 16.00 portrait of America. 16.50 Laesie. 17.05 Job en z'n pa. NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. VOO 17.00 H) My little pony 17.10 Magnum SUPER CHANNEL NEDERLAND 3 15.30 Nino Firetto. Muziekprogram- Hot Line. Gevarieerd live-pro gramma gepresenteerd in het Engels en Duits. Tracking. Richard Diamond. World News and Weather. Sport. NBA Basketball. World News. Aansl.: The Mix. BRT 1 DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: James Brown. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 European Top 20. 21.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Wagnis der Liebe. 11.55 Umschau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 13.50 HI Teletekstover- zicht. 14.10 Tagesschau. 14.15 Aus der Disney-Werkstatt: Entführt - Die Abenteuer des David Balfour. 15.45 Sinha Moca. 16.15 Hallo, hier ist Jo- chen. 16.45 Links und rechts vom Aequator. DUITSLAND 2 TV 5 Beau et Chaud. Nouveau monde. Breves et Météo Européene. Recreation. Les Aiguillages du R9e. Des Chiffres et des Lettres. Trent Millions d'Amis. Le grand Échiquier. Journal Télévisé. Météo Européene. Ciné Club. La Chance aux Chansons. Papier Glacé. Fin de programme. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Wagnis der Liebe 11.55 Umschau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Einde. 14.55 H Tele- tekst-overzicht. 15.15 ZDF - Ihr Pro- gramm. 15.25 Heute. 15.28 Die Mup pets-Show. 15.50 Der Stein des Marco Polo. 16.15 Logomobil. 16.30 Alice in Wunderland. 16.55 Heute. 17.10 H Tele-lllustrierte. DUITSLAND 3 BBC 1 RTL+ 18.45 I 19.10 I 19.12 1 19.20 I RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Knight Rider, Amerikaanse se rie. Afl.: Handier des Todes. 20.15 Herr der Sterne (Star knight), Amerikaanse sf-film uit 1987 van Fernando Colomo. Met: Klaus Kinski, Harvey Keitel. Fernando Rey e.a. 21.50 Wimbledon, samenvatting. 22.30 RTL aktuell. 22.40 Exploeiv, magazine met Olaf Kracht. 23.20 Sexy Folies, erotisch magazi- 00.00 Dr. Black und Me. hyde, Ame rikaanse speelfilm uit 1976 van William Crain. Met: Bernie Ca sey. Rosalind Cash, Mary O'Henry e.a. 01.25 Betthupferl. 01.30 Einde. 08.00 Breakfast time. 09.55 News room South-East. 10.00 Nieuws Aansl.: Oddie in Paradise 10.30 A chance to meet 11.00 Nieuws Aansl.: Laverne Shirley 11.25 Children's BBC 11.30 Playbus. 11 50 The adventures of Spot 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. Aansl.: Rockschool 12.30 Through the garden gate 13.00 Nieuws Aansl.: Dallas 13.50 Tekenfilm. 13.55 Newsroom South-East. 14 00 Nieuws. 14.30 Neighbours 14.50 Wimbledon '89. 17.20 Children's BBC RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.03 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borat. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: Nagapen 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 19.03 VPRO: Plantage magazine. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks RADIO 4 18.30 Muziek in vrije tijd 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws 20.02 Benefietconcert. 21.30 Literama. 22.30 Orgels in de Hanzesteden. 23.10 Muziek van deze Eeuw. RADIO 5 18.30 KRO: Taal en teken 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Trojaanse oorlog. 21.30 Van quantum tot quark 22.00-22.30 Andlamo. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaardigheden Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-over- zicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT-RADIO DINSDAG BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Middenstand. 19.10 Actueel. 19.33 Star Festival Knokke-Heist: Frankrijk. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Rock-ola. 20.00 Lukraak, easy-listening, caba- 21.00 Een plaat voor Margriet 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital: Rossini voor blazers. 19.00 Essay. 20.00 Nieuwe muziek. Het Operage zelschap en orkest 'Transpa- 22.00 Politiek en uitzonderingsmo- raat, doe. 23.15 Naklank 00.00 Nachtradio. MORGEN BBC 2 10.00 Teletekst. 11.00 Heart of the matter. 11.35 Tycoon. 13.40 It's a small world. 13.50 Play better golf. 14.20 Green claw* 14.35 Country file. 15.00 Nieuws. Aansl.: Wimble don '89. 16.00 Nieuws. Aansl.: Wim bledon '89. 16.50 Nieuws 16.53 Re gionaal nieuws. 17.00 Tennis Wim bledon. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio l woensdageditie. 13.09 TROS .TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.06 Radio tour de France. 17.06 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04* VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 12.04 Will wil wel. 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief 10.04 Expresso 11.04 Country trail. 12.04 Praise 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo 16.04 Janssen en Jansen RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet 11.55 Pianomuziek 12.25 C Ph.E. Bach herdacht. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendma gazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie '^8, column om 7.55 en 'Kwis en waarach tig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen, met o.m. het vervolgverhaal 'Je hoort bij mij Andrea' en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs) 12.03 Lunchpro- gramma van Liesbeth van der Kruit, met overzicht middagbladen, Konsu- menten Kontakt, 'Kwis en waarachtig' en Editie V41). 14.03 RR-Express: nonstop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cultureel café met Annemarie de BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker 09.05 Uit de band vanop het Star Festival Knokke-Heist. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour en tennis op Wim bledon. BRT 2 06.05 Goeiemorgen. morgen. 08.10 Koffers Co 10.03 Jos Ghijsen. 10.08 Muziek voor de zomer 12.00 Regioprogramma. 13.10 Midzomermiddag 14.00 Dilemma, met Folklore In de provincies. 17.00 Focus. 17.05 Rijswijckfoon. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude: Mozart, Clementi. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento 14.00 Bruckner, de grootse symfonl- cus na Beethoven. 16.00 Concerterend 17.15 Even uitblazen met Franqalx.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17