Katwijks hotel open in het voorjaar 1991 Heropening buurthuis Arsenal" Noord-Hofland Gokautomaten terecht geweerd Slagbomen op parkerterreinen Rijntamboers eerste bij Wereld Muziek Concours LEIDEN OMGEVING QeidtaQowuvnt MAANDAG 3 JULI 1989 PAGINA 9 Inbrakenreeks in Leiderdorp LEIDERDORP Leiderdorp is dit weekeinde geteisterd door een golf van inbraken. In totaal werden zeventien inbraken ge pleegd. Slechts uit twee woningen werd daadwerkelijk iets ge stolen. In de andere woningen kwamen de inbrekers niet bin nen of werden ze gestoord. Het gaat om woningen uit oder ande re de Hoofdstraat, Beatrixstraat, Julianastraat, Annie M.G. Schmidtstaat, Muzenlaan en verschillende dreven. Uit een woning aan de Julianastraat werd een televisietoestel, een videorecorder en een twintigtal videobanden gestolen. Een stereotoren en cheques verdwenen uit een woning aan de Anna van Saksenstraat. De inbrekers kwamen binnen door aan de achterzijde van de woningen het cyclinderslot te forceren, een methode die bij elf andere woningen ook werd toegepast. De inbrekers werden in een woning aan de Simon Vinkenoog straat overlopen. De bewoner werd wakker door gestommel op de benedenverdieping en het slaan van de tussendeur. Hij trof daar twee mannen aan die op de vlucht sloegen. Bij een woning aan de Hoofdstraat mislukte de inbraak even eens doordat de inbrekers te veel herrie maakten. Bij het ope nen van een klapraampje viel er een bloempot, waardoor de be woners gewekt werden en de inbrekers het hazepad kozen. Leuke tentennacht bij speeltuinvereniging SASSENHEIM De jaarlijkse tentennacht van Sassenheimse speeltuinvereniging van vrijdag op zaterdag is een succes gewor den. Er werden vanaf half zeven 's avonds voor 27 kinderen 15 tenten gebouwd, waarna men zich bezig hield met een eigen circus, waarbij met originele op zet leeuwentemmers, clowns en andere artiesten werden geïmi teerd tot het middernachtelijk uur. Om half zes was de jeugd weer wakker. Na het brood eten werd vroeger dan anders met de afbraak begonnen, daar helaas de regenval spelbreker werd. Dronken Katwijker rijdt tegen boom WASSENAAR Een 26-jarige Katwijker is vanochtend rond drie uur tegen een boom aangereden langs de Kat- wijkseweg in Wassenaar. Vervolgens sloeg zijn auto over de kop. De man had teveel gedronken. Hij liep een lichte schouderletsel op en is meegenomen naar het politiebu reau. Cassettedeck gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een woning aan het To paasplantsoen werd zaterdagmiddag een cassettedeck ter waarde van 1700 gulden gestolen. Ook werden tien euro- cheques, een kentekenbewijs en een opoefiets ontvreemd. Dieven braken een slaapkamerraam open. Aanrijding met gestolen wagen LEIDERDORP Een 43-jari- ge Leidenaar is zaterdagmid dag om even over drie uur aangereden voor de verkeers lichten op het Engelendaal ter hoogte van de Vronkenlaan. De Leidenaar stond op de lin kerbaan te wachten tot het licht op groen zou springen. Hij werd plotseling van achte ren aangereden door een witte Peugeot. De bestuurder van deze wagen reed na de botsing achteruit om vervolgens met een wijde boog om de Leide naar heen te rijden en te ver dwijnen. De Peugeot bleek ge stolen te zijn. Jongeren uit Lisse slaags LISSE Twee groepen jongeren van uitgaansgelegenheden in Lisse hebben het in de nacht van zater dag op zondag rond half drie met elkaar aan de stok gekregen. Dat gebeurde voor Magnifiosi aan de Ruishornlaan. Er werd gedreigd met een kapot geslagen bierglas. De in Magnifiosi achtergebleven bezoekers bieden daarop de politie. Voordat die ter plekke was waren de jongeren echter alweer verdwe nen. De taferelen van zaterdag zouden een vervolg zijn op de pro blemen die zich vorige week bij Magnifiosi afspeelden. KATWIJK - De bouw van een nieuw hotel aan de Katwijkse Boulevard kan in het voorjaar van 1990 beginnen. Het Katwijks college is in principe ak koord gegaan met de bouwplannen van het ar chitectenbureau Van Nie- rop en Van de Hoeven in samenwerking Van Rhijn- bouw BV. Als de gemeen teraad groen licht geeft voor de plannen dan kan het hotel in het voorjaar van 1991 geopend worden. Het gaat hierbij met 100 kamers die allemaal worden verkocht. De eigena ren mogen maximaal vier we ken per jaar gebruik maken van hun eigen kamer. De helft van de kamers ligt aan de zeekant. Het hotel is verder geheel aan de Boulevard gele gen en het Waaigat wordt he lemaal overbouwd. Het hotel krijgt aan de Boulevardzijde vier tot zes bouwlagen. Het deel aan het Emmaplein wordt niet als hotel benut. Daarvoor in de plaats komt op de begane grond een horecagelegenheid en daarboven enkele wonin gen. Het hotel krijgt enige res taurant- en congresruimten. De gemeente Katwijk probeert al lange tijd een hotel te reali seren aan de Boulevard. De eerste plannen dateren uit 1975, toen Geoprojekt het plan indiende om een hotel te bou wen op de hoek van het Waai gat. In de daarop volgende ja ren werden veel onderhande lingen gevoerd met verschil lende bedrijven om een hotel aan de Boulevard te realise ren. Het laatste initiatief, eveneens van Van Nierop en Van de Hoeven, liep echter in mei 1988 spaak. Men kon niet tot overeenstemming komen met een exploitant omdat niet alle kamers verkocht mochten worden en maar een klein deel van de kamers aan de zeekant kon worden gebouwd. Nieuwe plannen voldeden steeds niet aan de eis van het Katwijkse gemeentebestuur dat het om een 'echt' hotel moest gaan en niet om appar tementen of woningen. Het enige plan dat daaraan vol deed, was opnieuw het plan van Van Nierop en Van de Hoeven, samen met Rhijn- bouw. Het laatste bedrijf heeft inmiddels het aan de noordzij de van het Waaigat gelegen hotel/restaurant Lindehof en 't Parlement gekocht. Volgens de gemeente Katwijk is een drie- of viersterrenhotel aan de Boulevard economisch haalbaar. Dit wordt onder steund door verschillende rap porten. Het plan wordt bespro ken in de commissie voor ruimtelijke ordening op woensdag 5 juli. Mercedes gestolen ALPHEN Een Mercedes ter waarde van 60.000 gulden werd vrijdagmiddag gestolen bij het autobedrijf LIAM aan de Gouwestraat in Alphen. Een vertegenwoordiger gaf de wagen mee aan een kandi daat-koper voor een proefrit. De man had zijn personalia keurig opgegeven. De auto kwam echter niet meer terug. De dader is bekend bij de poli tie in Utrecht. Man slaaptin auto ALPHEN AAN DEN RIJN Een inwoonster uit Alphen vond zaterdagochtend een sla pende man in haar auto aan de Vliestroom in Alphen. Terwijl de vrouw de politie belde ging de man-er vandoor. Hij stal daarbij cassetterecorder. Bij de Alphense politie zijn dit weekeinde in totaal tien aan giftes van autodiefstal binnen gekomen. Bij alle auto's waren de autoradio's of radiocassette recorders ontvreemd. VOORSCHOTEN Za terdagmiddag heropende wethouder L. Marselis het vergrote buurthuis „Arse nal" in de wijk Noord- Hofland. Een jaar geleden stelde de gemeenteraad spontaan een bedrag van 10.000,ter beschikking van het bestuur van het buurthuis waardoor het buurthuis twee keer zo groot zou kunnen worden door bijplaatsing van een oude bouwkeet. Uiteinde lijk bleek die bouwkeet 18.000,te~kosten en tij dens zijn inleidend woord probeerde de voorzitter Frans Cornelisse de ge meente te bewegen alsnog een behoorlijk bedrag toe te kennen aan de buurt vereniging, die thans in de financiële zorgen zit. Wethouder Marselis toonde zich bereid om tijdens een ge sprek op de bestemde plaats, het gemeentehuis, een en an der te bezien, maar wenste tij dens de opening daarop niet verder in te gaaqi. „Voorscho ten heeft drie buurtverenigin gen, waarvan alleen buurtver eniging Boschgeest/Bloemen- wijk gedragen wordt door de buurt. De buurtvereniging Vlietwijk zorgt voor de op vang van een bepaalde groep jongeren en de buurtvereni ging Noord-Hofland is een verzameling van enige kleine verenigingen. Buurthuis „Ar senal", liggend aan de rand van de wijk, heeft ook beteke nis voor de opvang van het deel van Leiden aan de over kant van het Korte Vliet- ka naal. Volgens plannen wordt het buurthuis bij de komst van het nieuwe verenigingsgebouw verplaatst naar het midden van de wijk. Dan zal de buurt vereniging zich echt waar moeten maken". De wethou der wenste de buurtvereniging succes met hun streven naar meer aanhang vanuit de wijk en waarschuwde alvast voor de toekomst. „Bij realisatie van het nieuwe multi-funktio- nele verenigingsgebouw zal de buurtvereniging moeten reke nen op een behoorlijke eigen bijdrage voor de huur". Na de opening volgden de monstraties door de Dartclub en de skateboarders. De uitge nodigde buurtbewoners lieten vrijwel allemaal verstek gaan. Oranjeboom wint zeskamp Een sapelarena met een racebaan, een kleuter helling en een zwembad. Zaterdag vond de tweede jaarlijkse zeskamp plaats in Voorhout. De zeskamp was een van de aktiviteiten die vo rig jaar ter gelegenheid van het 1000-jarig be staan van Voorhout werden georganiseerd. Vanwege het grote sukses van dit evenement werd besloten de zeskamp jaarlijks te herhalen. Zaterdag traden de volwassenen aan, de zon dag was voor de jeugd gereserveerd. De zeskamp was georganiseerd door de Stich ting Jeugdraad Voorhout, die door financiële medewerking van de Voorhoutse middenstand, het speelveld van professionele attributen had voorzien. De zeven teams waren gevormd uit mensen uit diverse wijken in het dorp en bestonden uit tien deelnemers. Zowel bij de volwassenen als bij de jeugd veroverden vorig jaar het team „Oranje boom", samengesteld uit de bomenwijk Beu kenrode, Essenrode en Meidoornrode, de wis selbeker. De captain van het suksesvolle team Bart Warmerdam mocht uit handen van de voorzitter van de Stichting jeugdraad Voorhout, Piet van der Berg, de beide wisselbekers in ont vangst nemen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDERDORP De bur gemeester van Leiderdorp heeft niet zorgvuldig ge handeld ten opzichte van de horeca-ondernemers die een vergunning voor de plaatsing van speelau tomaten hadden aange vraagd. Tot dat standpunt is de commissie Beroep en Bezwaarschriften van de gemeente Leiderdorp gekomen. Volgens de commissie had de burgemeester uit een oogpunt van zorgvuldigheid de horeca ondernemers in Leiderdorp tijdig van het nieuwe beleid inzake de afgifte van vergun ningen voor speelautomaten in kennis moeten stellen. De commissie heeft geadviseerd de betrokken ondernemers die bezwaren hadden ingediend, P. Hoogeveen van snackbar „De Holle Bolle Gijs" en P. Kager van café „De Bonte Koe", de vergunningaanvraag opnieuw in behandeling te ne men. Het is de vraag of hen dit veel verder zal helpen. De commissie is tot de conclusie gekomen, dat de burgemeester wel degelijk bevoegd is het aantal speelautomaten in een horeca-inrichting te beperken. Ook mag de burgemeester on derscheid maken tussen een gokautomaat (kansspel) en een behendigheidsautomaat. Vol gens het nu geldende beleid zou de snackbarhouder de twee gokautomaten die hij nu in gebruik heeft in moeten ruilen voor twee spelletjesau tomaten. Café „De Bonte Koe" zou één gok- en één speelauto maat mogen hebben Achter grond van het beleid is het voorkomen van verstoring van de openbare orde, beper ken van speelzucht en tegen gaan van verslaving. De commissie Beroep- en Be zwaarschriften heeft zich nog niet uitgesproken over de be zwaren van het boven Win kelhof gevestigde partycen trum „Tenn Bowl". Daar zou den vier gokautomaten ge plaatst moeten worden. PROEF OP JAN KROONSPLEIN NOORDWIJK - De Noord- wijkse parkeerterreinen moeten worden afgesloten met slagbomen. Het belanghebben den-parkeren in het centrum van Noordwijk aan Zee moet worden uitgebreid en er moeten parkeerterreinen wor den aangelegd die dienst kun nen doen bij de drukste dagen in badseizoen. Deze aanbeve lingen worden gedaan in de rapportage projektmanage- mentgroep parkeren dat öp 10 juli wordt besproken tijdens de vergadering van de commissie verkeer. De Noordwijkse gemeenteraad besloot in maart 1988 dat naar manieren gezocht moest wor den om de opbrengst van het betaald parkeren te verhogen. Hiervoor werd een projektma- nagementgroep in het leven geroepen met vertegenwoordi gers uit het bedrijfsleven, de gemeente en de bewoners. Op lossingen moesten worden ge zocht voor de parkeerproble men van bewoners, het winke lend publiek, de dagtoeristen, de avond- en nachttoeristenen het personeel van de verschil lende winkels. De parkeerproblemen voor de dagtoeristen kunnen worden verlicht doordat de gemeente participeert in de geplande parkeergarage op het Casino terrein, zo blijkt uit de rappor tage. Daarnaast wil de mana- gementgroep dat er overloop- parkeerterreinen komen voor de mooie zomerdagen. Het ter rein bij het kruispunt North- godreef/Duinweg komt hierbij als eerste in aanmerking. Ook de terreinen ten oosten van het kruispunt Nieuwe Zeeweg- Duinwegen kruispunt Beek laan/Herenweg zijn jnogelijk- heden. Daar kunnen in totaal 3350 auto's worden gepar keerd. Het college van B en W is overigens geen voorstander van het speciaal aanleggen van een overloopterrein. Dit zou de parkeerdruk in het Noordwijkse centrum niet doen afnemen maar alleen nieuwe vraag naar parkeer ruimte creëren. De managementsgroep pleit verder voor het herinrichten van straten in de kern van Noordwijk aan Zee. Op die wijze moet het illegaal parke ren worden tegengegaan. Het uitbreiden van het belangheb benden parkeren moet soelaas gaan bieden. Slagbomen Voor het Palaceplein, Maarten Kruytstraat, Jan Kroonsplein en Abraham van Royenstraat- /Huis ter Duinstraat wil de projektgroepcen systeem waar de automobilist achteraf het .verschuldigde parkeergeld be taald. Dc parkeerterreinen moeten worden afgesloten met een slagboom. Dit is noodzake lijk als men op deze terreinen het eerste uur gratis parkeren wil toestaan. Daarna loopt het tarief op tot 1,50 gulden per uur. Op het Jan Kroonsplein moet een proef van een jaar te nemen met het nieuwe in ningssysteem. Het Wantveld en de parkeerterreinen aan de Koningin Astridboulevard moeten eveneens afgesloten worden met slagbomen. Om dat deze terreinen voorname lijk gebruikt worden door de strandbezoekers, moet hier een simpel systeem gaan gel den waarbij de gebruiker vooraf een vast bedrag betaalt, 's Avonds moeten deze par keerterreinen vrij gebruikt kunnen worden door de om wonenden. De projektgroep overweegt verder op kleine schaal ver- gunningparkeren in te voeren voor deze terreinen. Volgens de projektmanage- mentgroep stijgen de parkeer- geldopbrengsten van de ge meente Noordwijk met 25 pro cent als deze maatregelen wor den doorgevoerd. Parkeren zonder te betalen is dan prak tisch niet meer mogelijk. Extra parkeerwachters zijn niet no dig. Alice Hoogervorst wint ringrijderij In de ringrijderij is de Oegstgeestse Alice Hooger- vorst-De Best al tot opval lende prestaties gekomen. Eerder won zij vele prijzen. Gistermiddag werd Alice eerste tijdens een wedstrijd die gehouden werd in de wijk Buitenlust en die werd georganiseerd door de buurtvereniging. Het was voor de tweede maal dat het spektakel zich in ge noemde buurt afspeelde. Voorzitter Jan Turk wil er een traditie van maken. Ge rard Kriek van de vereniging „Het aangespannen paard" regio Bollenstreek stelde maar liefst 25 deelnemers voor. Daaronder waren en kele zeer fraaie aanspannin gen. Tweede werden Mireille en Natasja Immers uit Rijns burg, derde eindigde de fa milie Beyersbergen uit Was senaar en de vierde prijs ging naar de heer Kuyven- hoven uit Rijnsburg. Rond 17.00 uur werden in het buurthuis de bekers uitge reikt. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ZOETERWOUDE Drumfanfare De Rijntam boers heeft goud gewon nen tijdens het Wereld Muziek Concours te Kerk- rade. Het Zoeterwoudse muziekgezelschap scoorde in Limburg voor ruim 20.000 toeschouwers 80,5 punten en dat was goed voor een eerste prijs in de eerste divisie. De maandenlange voorberei ding onder leiding van de heren Simon en Hans Dubbe- laar heeft zondag zijn vruch ten afgeworpen. Kerkrade is deze maand het centrum van de muziekwereld. Drumfanfa re De Rijntamboers debuteer de op dit bijzonder hoge ni veau buiten verwachting goed. Natuurlijk was er alles aan ge daan tot een uitzonderlijke prestatie te komen. Tijdens het concours staan de muzikanten echter onder druk en dan is het afwachten hoe zij preste ren. Het gezelschap van de Hoge Rijndijk deed dat prima. Onder het toeziend oog en vooral oor van de internatio nale jury vertolkten de Rijn tamboers rond het middaguur de werken „Army of the Nile" en „The voice of the guns" bij zonder goed. Daarna was het ruim 4 uur wachten op de uit slag. Toen het puntentotaal be kend werd gemaakt, ontlaadde de spanning zich en maakte plaats voor grote vreugde. De 48 muzikanten en de 85 mee gereisde supporters maakten er een gezellig feest van. De ere-ronde door Kerkrade op verzoek van de organisatie werd een ware feestronde. Pro Musica Het Zweedse koor Pro Musica uit Linköping treedt dinsdag avond op in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Er worden voornamelijk ne- gro-Spirituals en Zweedse composities uitgevoerd. Aanvang acht uur, entree gra tis. Het koor is de gast van het Jongerenkoor Leiderdorp. Het bestaat uit 42 leden in de leef tijd van 22 tot 60 jaar. Open universiteit Informatiemateriaal over de studiemogelijkheden aan de Open universiteit zijn te vin den in een informatiestand in de openbare bibliotheek van Sassenheim. De stand staat in de bibliotheek tussen 3 juli en 21 juli. Op 21 juli is er een open inloopspreekuur voor be langstelling op vrijdagavond 21 juli. Daar geeft B. Smit, consulent van het studiecen trum van de open universiteit te Den Haag, persoonlijk in- fprmatie. Wijk Zonneveld krijgt extra parkeerplaatsen HAZERSWOUDE Er ko men 34 extra parkeerplaatsen langs de Melkweglaan in Ha- zerswoude. Voor de parkeer plaatsen moet een nieuwbouw- plan voor vier vrije sectorwo ningen wijken. Burgemeester en wethouders willen daarmee tegemoet komen aan het nij pende tekort aan parkeer plaatsen in het centrale ge deelte van het plan Zonne veld. De parkeernorm die de ge meente hanteert is inmiddels opgetrokken tot 1,9 parkeer plaats per woning. Door het extra parkeerterrein zal die norm weliswaar niet gehaald wor-den, maar de overlast zal aanzienlijk verminderen. Het parkeerterrein wordt ontsloten op de Weegschaalstraat. Het nieuwe parkeerterrein zal worden omzoomd door een groenvoorziening, waardoor een afscherming ontstaat ten opzichte van de Melkweglaan en de nieuwe twee-onder-een- kap woningen aan het Satur- nusplein. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening buigt zich volgende week mor gen over het voorstel om 65.000 gulden voor het par keerterrein uit te trekken. Groeiende omzet veiling Flora RIJNSBURG - De bloemen veiling Flora in Rijnsburg heeft in de eerste zes maanden van 1989 een omzet geboekt van 250 miljoen gulden. Dat is 27 miljoen gulden meer dan in de eerste zes maanden van 1988. Het veilingbestuur is niet ontevreden over dezegroei van de omzet met 12 procent. Er was slechts gerekend op een groei van 7 procent. De hogere omzet werd vooral gereali seerd in het eerste kwartaal van 1989. In het tweede kwar taal zorgden langdurige perio des met mooi weer voor een tegenvallende vraag naar sier gewassen. De prijzen van bloe men en planten stonden daar door flink onder druk, waar door de omzet tegenviel. De gestegen omzet kan vooral worden toegeschreven aan het steeds breder wordende assor timent siergewassen. Vooral het aanbod van kasprodukten als troschrysanten, rozen en gerbera's nam explosief toe. Het aantal aangevoerde tro schrysanten steeg met 30 pro cent, tot ruim 36 miljoen stuks. Het aantal aangevoerde roze- nen gerbera's steeg met 25 procent tot respectievelijk 62,5 en 10,5 miljoen stuks. Deze drie produkten zorgden voor 45 procentvan de hele geldom- zet van Flora. aan tafel Runderlapje, spitskool met paprikasaus en aardappelen - gegarneerde koffierla Probeer gesuikerde ijswa fels te vinden, want dat zijn de biscuits die geschikt zijn om bij een vla te geven. Wa fels worden in vla vlug zacht, steek ze er daarom pas kort voor het presente ren in of geef ze er apart bij. Nodig voor twee personen: 200 g runderlap (borst-, rib- of sukadelap), 25 g margari ne, stukje ui, zout, peper, 1 tomaat, laurierblaadje, 1 kruidnagel; 500 g spitskool, zout, ui, 5 g margarine, kwart paprika, 1 dl kooknat, 6 g maizena, pa prikapoeder, tomatenpuree, peper, aroma, peterselie; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 0,5 liter blanke of gele vla (0,5 liter melk, 25 g maizena of custard, 30 g suiker), 2 theelepels oploskoffie, half pakje vanillesuiker, 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsui ker, 2 ijswafels. Bak de runderlap op een flink vuur bruin in de margarine. Laat op het laatst de grof ge sneden ui nog even meebak- ken. Temper vervolgens het vuur. leg het deksel schuin op de pan en schenk daar zo veel lauw water op dat het erge bruisen van het vet minder wordt. Voeg zout. peper, de in vieren gesneden tomaat en het laurierblad (met daarin gesto ken de kruidnagel) toe. Stoof het vlees mals in twee (rib- of sukadelap) of drie uren (borst lap). Haal het laurierblad uit de jus. Haal lelijk blad van de spits kool, spoel haar af en snijd haar in smalle repen. Kook de groente in tien minuten lp weinig water met zout gaar. Fruit kleingesneden ui glazig in de margarine en bak nog even stukjes paprika al om scheppende mee. Voeg kook nat van de kool toe en laat de massa drie minuten koken. Meng een papje van maizena en iets koud water en kook dit al roerende een minuut mee. Schep de groente door de saus en maak haar op smaak af met paprikapoeder, tomatenpuree, zout. peper en aroma. Bestrooi de spitskool in de schaal mét fijngeknipte peterselie. Meng de vla met oploskoffie en vanillesuiker en geef deze een kwartiertje de tijd om op te lossen. Garneer de vla met de met basterdsuiker stijf gesla gen room en steek er (vlak voor het presenteren) een wa- JEANNE SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00- 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leid- seweg 33. Voorschoten. Tel. 3254 STICHTING VRIJWILLIGERS CEN TRALE Pallasstraat 1. Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033. Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig hebben. Bovendien wordt infor matie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de be reikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Lan- gegracht 246a. Leiden. Tel. 149064 Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informatie over vrijwilligers werk en cursussen of een persoonlijk gesprek. MEIDENTELEFOON Tel: 071- 141616, bereikbaar maandag 18.30- 20.00, donderdag 19.00-22.00. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Leiden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (vopr praktische hulp en Informatie): tel. 170083. 215332 of 312556. Horizontaal: 1 overbrenger van be richten; 8 teken van de dierenriem: 9 onderdeel v.e. tennispartij; 10 Amsterdams peil (afk.); 11 wijfjes schaap. 13 walkant; 14 blank v.e. zwaard; 16 zeilvaartuig; 18 vis; 20 heldendicht; 21 trekvisnet met een zak in het midden; 22 voorzetsel; 24 uitdrukking van ontkenning; 25 hoofstad van Tunesië; 28 naschrift (afk. Latijn); 30 Europeaan; 31 ka raat (afk.); 32 boom; 34 tovergodin; 35 kwaadspreker Verticaal: 1 vrucht; 2 snel; 3 0.1 meter (afk.); 4 te gener tijd; 5 ver brandingsrest; 6 deel van de hals; 7 hoffunctie; 11 oosterlengte (afk.); 12 voorzetsel; 14 kleine samenhan gende massa v.e. kneedbare stof; 15 afstraling, 17 familielid; 19 lof dicht; 23 afgesneden schijf; 26 bol gewas; 27 titel (afk 29 bladgroen te; 31 grote olijfgroene papegaal; 33 stoomschip (afk.); 34 muziek noot. OPLOSSING ej fE S S BE BO>f IE 'B|S 62 "J| iz !|n 92 :ep -eus £2 '®Po 61 :edo u :Sue|6 gi Huom ft :u| 2i 'to u 'Joiseeuj -iets i :neu 9 :sb g Ujoou f :iup E :dBJ 2 'leddeeluBJo i leeoipeA JBBJ8J -sbi ge :eej *e :«ie zt W IE '-»l 0E S d 82 *|unj. g2 :eeu *z 'ubb ZZ ispBM i2 :sode o2 :ujoi 81 Hof gi ■ÖUMMfl :Bnei :IOO u !'d V 01 HBS 6 :UJBJ 8 ISUBUUOpjO l IBBJUOZjJOH

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9