Phillips-Moore vraagt patent aan op racket-ontwerp TOUR CeidócSoartmt Fiorentina plaatst voor de UEFA Cup Sport op tv w IMBLEDON NIJSSEN ONDERUIT MET RECORDCIJFERS Dagboek SPORT ZATERDAG 1 JULI 1989 PAGINA 9 PERUGIA Fiorentina heeft zich ge plaatst voor het toernooi om de UEFA Cup. De ploeg uit Florence won gisteren in Perugia de noodzakelijk geworden play-off tegen AS Roma met 1-0. In de competitie waren beide ploegen gelijk ge ëindigd Roberto Pruzzo, jarenlang spits van AS Roma, maakte het beslissende doelpunt in de twaalfde minuut. Scheids rechter Pezzella legde de wedstrijd acht minuten voor tijd voor bijna vijf minuten stil wegens ongeregeldheden op de tribu nes. Celeste Pin, speler van Fiorentina, werd door een projectiel getroffen en moest worden vervangen. Napoli, Atalan ta Bergamo en Juventus plaatsten zich eerder voor het UEFA-toernooi. Erik Ran tweede bij NK zwemmen AMERSFOORT Tijdens de eerste dag van het twee de weekeinde van de natio nale zwemkampioenschap- pen, gisteravond in het Sportfondsenbad in Amers foort, legde Erik Ran beslag op de tweede plaats op de 50 meter vrije slag. De zwem mer van het Haagse HZ ZIAN liet een tijd van 23,74 seconden noteren. Ron Dekker (De IJsel) won in 23,33 Desiree de Bruijn, van het Zoetermeerse WVZ, viel op de 400 meter wissel slag met een vierde plaats net buiten de medailles. Nog vijf kandidaten voor zege in Hierden HIERDEN Vijf spelers komen vandaag in de slotronde van het grootmeester-damtoernooi in Hierden nog in aanmerking voor de eerste plaats. De koplopers Gantwarg en Van der Wal kwamen gisteren in de voorlaatste ronde niet verder dan re mise tegen respectievelijk Galperin en Goloebjeva, maar bleven aan de leiding doordat ook hun achtervol gers Clerc en Jansen niet tot winst kwamen Wereldkampioen Tsjisjov rukte op naar de gedeelde derde plaats door een zege op Koeperman, waardoor ook hij onverwacht nog voor de eindzege in aanmerking komt. Tore Meinecke raakt in coma NICE De Westduitse tennisser Tore Meinecke is gisteren levensgevaarlijk gewond geraakt bij een verkeersonge luk in het zuiden van Frankrijk. Mei necke (21) zat in een auto die hem en zijn broer (en manager) Björn naar de wedstrijdbaan bracht toen een andere wagen er met hoge snelheid op inreed. De Hamburgse speler liep een hersen bloeding op en raakte in coma. Winst voor handbaldames MARSALA De Nederlandse dames- handbalploeg opende gisteren het zes- landentoernooi in Marsala, op het Ita liaanse eiland Sicilië, met een over winning op Tunesië: 22-14. Bij de rust leidde Oranje met een verschil van drie treffers (8-5). Jolanda de Kok en Ursula Dekeling namen vijf treffers voor hun rekening. Transfer van Piet Keur rond ROTTERDAM Piet Keur meldt zich maandag zonder problemen bij zijn nieuwe club Feyenoord voor de eerste trai ning van het nieuwe seizoen. Feyenoord en FC Twente, de oude werkgever van de spits, bereikten gisteren overeen stemming over de vergoe dingssom. Hoeveel de Rotter damse eredivisieclub voor'de aanvaller heeft betaald, werd niet bekend gemaakt. Feye noord wilde niet verder gaan dan een half miljoen gulden. FC Twente verlangde iets meer. Keur tekende een ver bintenis voor twee seizoenen. VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: De heili- Nederland 3, 16.30 en 19.24 uur: Wielrennen: Tour de France Nederland 3, 23.05 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 22.45 uur: Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 16.30 uur: Wielrennen. België Frans, 20.00 uur: Wielren- Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- schau Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im Westen. BBC 1, 13.30 uur: Grandstand. BBC 1, 22.30 uur: Atletiek: Bislet Games in Oslo. BBC 2, 15.45 uur: Tennis: Wim bledon. Sky Channel, 12.00 en 19.00 uur: Trans World Sport. Sky Channel, 13.00 uur: Worste- Sky Channel, 20.00 uur: Wiel- Sky Channel, 20.30 uur: Schoonspringen. Sky Channel, 21.00 uur: Triathlon. Sky Channel, 22.00 uur: Rugby. Sky Channel, 23.00 uur: Golf Super Channel, 18.30 uur: Bas ketbal MORGEN Nederland 3, 11.30 en 16.30 uur: Wielrennen: Tour de France. Nederland 3, 19.00 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 11.30 en 16.20 uur: Wielrennen. België Frans, 11.20, 13.30, 14.45 en 16.35 uur: Motorsport: GP van België. België Frans, 20.00 uur: Wielren- TV5, 23.30 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport- schau Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 14.50 en 19.30 uur: Sport im Westen. BBC 1, 00.15 uur: Tennis: Wim bledon. BBC 2, 14.05 uur: Bridge. BBC 2, 14.35 uur: Sunday grand- Sky Channel, 12.00 uur: Auto- en motorsport Sky Channel, 19.00 uur: Paarde- sport. Sky Channel, 19.30 uur: Wiel- Sky Channel, 20.30 uur: Rugby. Sky Channel, 22.00 uur: Motor sport. Sky Channel, 23.00 uur: Golf. Super Channel, 22.00 uur: Bas ketbal. MAANDAG Nederland 3, 14.00 uur: Tennis (Wimbledon) en wielrennen (Tour de France). België Nederlands 2, 14.50 uur: Wielrennen. BBC 1, 14.50 uur: Tennis. BBC 2, 13.55 uur: Tennis. LONDEN Met een fer me handdruk bezegelden Tom Nijssen en Barry Phillips-Moore negen maanden geleden hun voorlopige samenwerking. Gisteren werd Nijssen, in tegenstelling tot Michiel Schapers, gestuit in de tweede ronde van het en kelspel op Wimbledon, waarmee de coöperatie tussen de Limburgse ten nisser en zijn Australische coach voorlopig nog van glans verstoken blijft. Op een balworp afstand van de tegen David Pate zwoegen de Nijssen zorgde de licht ge blesseerde Michiel Schapers gistermiddag op baan 12 voor een verrassing door Andres Gomez te passeren in de jacht op een plaatsje in de derde ronde. Daarin ontmoet Scha pers vanmiddag Michael Chang, wiens moeder ook in Londen weer overuren maakt. Nadat Gomez uit nijd zijn ra cket aan gruzelementen had geslagen, won Schapers gister middag eerst de (donderdag afgebroken) derde set met 7-5. De Rotterdammer liet het ver volgens weer even afweten, maar trok de beslissende set vakkundig naar zich toe. In tegenstelling tot Nijssen die er in totaal vier verspeelde, had Schapers slechts twee match- punten nodig. Zodat dit week einde op Wimbledon (waar voor het eerst in de historie de „wave" over de tribunes golf de) een herhaling kan plaats vinden van de strijd op het gras van Rosmalen. Daar won Schapers vrij simpel van Ro land Garros-winnaar Chang die zich op de groene grond bepaald niet thuis voelt. Daar om kunnen Schapers reële kansen worden toegedacht ook de kwartfinale te bereiken, waar hij David Pate dan wel Tim Mayotte tegenover zich zal vinden. Zenuwslopend Tegen de als nummer acht ge plaatste Amerikaan maakt Pate echter weinig kans, al was het alleen maar omdat hij gisteren in de tweede editie van zijn partij tegen Nijssen een record aantal games nodig had om de beslissende set te winnen: 15-13. Barry Phillips- Moore en zijn immer meerei zende vrouw Ann stonden als aan de grond genageld bij deze zenuwslopende partij die bij 11-11 in de laatste set nog moest worden onderbroken vanwege een regenbuitje. Toen had Nijssen de partij ei genlijk al uit handen gegeven. „Langs de kant kun je niets doen", aldus de coach. „Het voornaamste werk gebeurt op het trainingsveld en in ge sprekken". Zowel de nijdig van het veld vertrokken Nijssen (24) als Phillips-Moore (52) tonen zich tevreden over het tennis-hu- welijk waarbij bondscoach Stanley Franker bijna voort durend optreedt als getuige. Franker, die onlangs voor drie jaar bijtekende, prees Phillips- Moore vorig jaar bij Nijssen aan; en andersom. „Ik had Tom al eerder zien spelen en zag het best in hem zitten", al dus de coach, die ook Menno Oosting had willen begeleiden. „Maar hij nam een afwachten de houding aan. Tom was met een enthousiast". Ondanks het resultaat van gisteren is de verwachting dat het tweetal ook volgend jaar samen verder gaat, maar dan met een con tract. „Zo werk ik ook met Carl Limberger en Mark Woodfordë. Al acht jaar", ver telt Phillips-Moore. Passie De uit Adelaide afkomstige coach heeft naast het trio profs ook zeven Australische tennis- talentjes onder zijn hoede en houdt zich verder vooral bezig met zijn grote passie: het prut sen aan bespanningen. Dat leidde er onlangs toe dat Nijs sen zijn slagwapen inruilde voor een science-fiction racket dat op Wimbledon al veel be kijks trok. „Dat mag van mij best", zegt ontwerper Phillips- Michael Chang is vanmiddag de tegenstander van Michiel Scha pers in de derde ronde op Wimbledon. De Amerikaan won giste ren in vier sets van Ronald Agenor uit Haiti. FOTO: AP Conditietrainer Boverman vertrekt LONDEN Conditietrainer Bob Boverman verlaat de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Boverman heeft gekozen voor een fulltime-functie bij de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie waar hij de supervisie heeft over de weg-atletiek. De trainer uit Almere volgde een jaar geleden Wim Verhoorn op als marathoncoach bij de KNAU. Boverman combineerde afge lopen jaar beide functies, maar heeft nu besloten de tennisbond vaarwel te zeggen. „Spijtig", oordeelt bondscoach Stanley Fran ker. „Het zal heel moeilijk worden een geschikte opvolger te vinden". Moore die ook al opvalt omdat hij zich, in trainingspak, met een wandelstok voortbeweegt. „Het gevolg van een versleten heup, die ik in mijn jeugd heb opgelopen met Australisch voetbal. Maar ik kreeg er pas last van toen ik stopte met tennis". Hij is niet bang dat zijn ideeën door sluwe zakenlieden wor den nageaapt. „Want op de es sentiële delen heb ik patent aangevraagd. De snaren zijn groter en het zijn er minder", vertelt Nijssen's coach over de bespanning, die verder wordt gekenmerkt door een spinne- web-model. Phillips-Moore is in onderhandeling met een viertal bedrijven over het op de markt brengen van zijn vinding en hoopt daarmee de grote (financiële) klapper te maken. Mentaliteit Maar voor het zover is, blijft de Australiër, ooit nummer zes op de wereldranglijst, zich be zighouden met zijn tennis-stal. „Bij Nijssen is het vooral een kwestie van mentaliteit", zegt hij over de waarschijnlijke Da- vis-Cupspeler. „En ik heb hem de afgelopen maanden harder leren slaan. Daarbij is het nieuwe racket een goed hulp middel. Maar ik blijf wel altijd bedenken dat een racket in feite bijzaak is. Het gaat in alle gevallen eerst om de speler, hoe je het ook wendt of keert" Dat „het koppie" van de (soms te) vriendelijke Nijssen nog wel enige bijscholing kan ge bruiken, bleek ook gisteren op Wimbledon's baan 8. Al in de vierde set van de donderdag bij een voor hem voordelige stand afgebroken partij had hij de strijd winnend kunnen af sluiten, maar zoals vaak liet f Nijssen het op de cruciale mo menten afweten. Hij verprut ste in die fase maar liefst vier matchpunten. „Tom slaat te weinig win ners", noemt bondscoach Franker dat in vaktaal. Daar staat echter tegenover dat Nijssen zich nauwelijks ge wonnen geeft. Want steeds als David Pate op weg leek het Salomons-oordeel te gaan vel len, beet de Limburger weer venijnig van zich af. „Zijn con centratie is één van Nijssen's sterke punten", looft de coach. „En hij werkt hard en luistert goed, dus wat mij betreft kun nen we binnenkort een con tract tekenen". ROB LANGEVELD mm LUXEMBURG I 2 juli 135,5 km I L^ocWen^^l Henk Lubberding, de oudste renner in het peloton, moest giste ren ook aan de ademtest geloven. foto: epa I0PDEL0SSE Henk Lubberding nestor van het peloton Met zijn bijna 36 jaar is Henk Lubberding de nestor van het peloton. Op leeftijd verslaat de toekomstige veehouder uit Voorst de Belg Ludo Peeters met vijf dagen. Lubberding is op 4 augustus jarig, Peeters wordt op pas 9 augustus 36. Lubberding start vandaag voor de dertiende maal in de Tour.Daarmee klimt hij op de veteranenlijst aller tijden van de vijftiende naar de achtste plaats. Bovenaan staat, onaan tastbaar, Joop Zoetemelk met 16 starts voor de Belg Lucien van Impe (15) en de Fransen André Darrigade en Raymond Po u lid or met 14. Lubberding deelt de achtste plaats met Gerrie Knetemann die vorig jaar voor de dertiende keer in de Tour startte. Traditie in ere hersteld Naéén jaar onderbreking wordt vanmiddag in Luxem burg de traditie met de prolo gen van de Ronde van Frank rijk in ere hersteld. De 76e Tour begint met een tijdrit over 7,6 kilometer. Favorieten zijn Jelle Nijdam, de Belg Eric Vanderaerden en de Span jaard Miguel Indurain. In 1967 werd voor het eerst een pro loog gehouden, de Spanjaard Errandonnea veroverde toen de eerste gele trui Phil Anderson tekent nieuw contract Aan de vooravond van de Ronde van Frankrijk tekende Phil Anderson een nieuw con tract bij TVM. De Australiër rijdt ook in 1990 voor de ploeg van Cees Priem. Hij zal dan zeker dertien huidige ploegge noten terugzien. Jesper Skib- by, Eddy Schurer, Johan Ca- piot, Jan-Willem van Loen- hout, Peter Pieters, Flip Van- denbrande, Jos Lammertink. Alain Vandenbossche, Martin i n/ 13 juli 241 km v LUXEMBURG Schalkers. Jan Siemons, Jos Bol. Rob Kleinsman en Daan Luykx liggen eveneens voor 1990 vast. De eerste vier te kenden zelfs tot en met 1991 bij. Fignon gaat fietsen voor doe-het-zelver Laurent Fignon gaat volgend seizoen voor een doe-het-zel ver fietsen. Zijn wielerstal wordt vanaf 1 januari gespon sord door Castorama, een ke ten gespecialiseerd in doe-het- zelf-winkels. In deze Tour rijdt de ploeg van Guimard nog in de shirts van de huidige geldschieter Systeme U. Onze correspondent Bob van Huët reist de Tour de France- karavaan vooruit en geeft dagelijks een impressie van stad en streek waar de deelnemers aan de Grande Bouclé later rijden. Vandaag een schets van de stad Luxemburg, waar de Tour morgen en zondag actief is. Een Europese stad, waarin één wijk met een minder florissant gezicht. Ga maar naar Pfaff en thai 99 LUXEMBURG Het re gent in het Pfaffenthal. Geen druppels, maar stof en metaalschilfertjes. Het pelo ton kan hier maar beter wegblijven, want je hebt zo een lekke band. ,,Het komt van de rode brug", zegt een man die er al zeventig jaar woont. De Pont Grande Duchesse Charlotte, de hoge verbinding tussen de banken aan de Boulevard Royal en het Europese cen trum aan de overzijde van het riviertje Alzette, onder gaat een grote onderhouds beurt en wordt weer keurig opgeschilderd. ,,De Altstadt in het Pfaffent hal. hoe komt u daar nu bij?", vroeg een voorlichter van de Luxemburgse VVV. ..Waarom schrijft u niet over de wijk der Grund, die is mooi gerestaureerd en er ko men veel toeristen. Daar kun je 's avonds uitgaan. In het Pfaffenthal zou ik u dat afraden. Daar wonen veel werklozen en buitenlanders. Ik ben niet racistisch, maar het is een beruchte wijk. De mensen leven er in clans". Pfaffenthal. dus. Ondanks twee fraaie verdedigingsto rens van vestingbouwer Vauban en nog wat schilder achtige straatjes suggereert de plaatselijke VVV een gro te boog te maken. ..De bene denstad heeft altijd een slechte reputatie gehad", zegt Serge Kollwelter. on derwijzer en voorzitter van ASTI. een organisatie die opkomt voor de belangen van de buitenlanders in Lu xemburg. Van ruim 1300 wijkbewoners is bijna de helft van Portugese of Itali aanse origine. „Ga maar naar Pfaffenthal" blijkt onder Luxemburgers een oude uitdrukking. Koll welter: „Die stamt uit de tijd dat er grote armoede heerste en er nogal wat kermisvolk en straatventers woonden. De uitdrukking wil zoveel zeggen als „donder op". La ter kwamen de gastarbei ders. Alleen zij wilden nog wonen in de oude huizen, waarvan sommige echte krotten zijn". De negatieve klank is blijven hangen. In de jaren zeventig kwam het in Pfaffenthal tot incidenten tussen Luxemburgers en im migranten. Drie eeuwen geleden stond hier een klooster. In de volksmond bewoonden de papen het dal. vandaar „Pfaffenthal". Vauban „ver huisde" de kloosterorde om de stad met een nieuw fort te versterken. De dikke mu ren waren bestand tegen ka nonskogels. maar zouden uiteindelijk vallen in de „Luxemburgse kwestie". In het Verdrag van Londen (1867) kwamen Nederland en de Grote Mogendheden overeen dat koning Willem III Luxemburg niet kon ver kopen aan de gulzige Napo leon III, keizer van Frank rijk. Het gebied werd geneu traliseerd en vele vestingen gesloopt. Twee fiere torens bleven overeind aan weers zijde van de Alzette. Door een gasexplosie in mei 1976 werd een deel van de wijk weggeblazen. Een ge denksteen aan de Rue du Pont herinnert aan het dra ma waarbij drie mensen om kwamen. Kollwelter: „De explosie en de daaruit voortkomende huisvestingsproblemen gaf de aanzet tot een eerste na tionale discussie over de im migratie. Het bestaan van de problemen werd tenminste erkend. Jammer is wel dat het stadsbestuur de nieuw bouwwoningen voorname lijk aan Luxemburgers heeft toegewezen. De meeste bui tenlanders wonen nog steeds in de oude huisjes". Moet het beruchtePfaf fenthal daarom worden ge medenKollwelter schudt het hoofd: „De brug over het dal is misschien symbolisch voor de manier waarop som migen op de wijk neerkij ken. Toch zijn er steeds meer mensen die de bene denstad willen herontdek ken. Er is geen enkele reden niet naar Pfaffenthal te gaan BOB VAN HUET De Pont Grande Duchesse Charlotte in hartje Luxemburg. FOTO: pers unie Wytze van der Zee verbetert positie LERWICK Wytze van der Zee, één van de Nederlandse deelnemers aan de Round Bri tain and Ireland-zeezeilrace, is op de Shetland-eilanden aan gekomen. De Fries is in het al gemeen klassement twee plaatsen naar voren gescho ven, van de zestiende naar de veertiende. De achterstand van de New Magic Breeze op de naaste rivaal in zijn klasse, de Engelse Tesco Pepsi Barra cuda, is overigens weer groter géworden. De meeste deelne mers aan de race hebben de bijna 800 kilometer lange der de etappe grotendeels in een vliegende storm moeten afleg gen. De wind haalde soms uit tot kracht negen tot tien De Mint Futures van Jan-Willem Simonis is nog steeds de snel ste Nederlandse deelnemer. De catamaran staat in Lerwick op de zesde plaats en als twee de in zijn klasse. De RoC van Simon van Hagen houdt ook goed stand. Dat jacht kwam vanochtend om tien voor vijf binnen en staat nu op de acht tiende plaats. Russische ijshockeyers naar Verenigde Staten MOSKOU De uittocht van Russische ijshockeyers naar de Verenigde Staten is begonnen. De verdedigers Sergej Stari- kov en Vladimir Fetisov heb ben toestemming gekregen in september een professionele loopbaan te starten bij de New Jersey Devils. Het duo, dat in september debuteert in de profcompetitie, krijgt waar schijnlijk binnen afzienbare tijd gezelschap van twee ande re sterren. De aanvallers Igor Larionov en Sergej Makarov proberen eveneens in de NHL onderdak te vinden. Onder handelingen zijn gaande met de Calgary Flames en de Van- Canucks. sportuitslagen ATLETIEK Wedstrijden in Vigo (Spa) Dames, 200 m: 1. Marshall (Vst) 23,51, 2. Richardson (Can) 23,64, 3. Lacambra (Spa) 23,86 Discuswer pen: 1. Marten (Cub) 65.78, 2. Eche- varri (Cub) 62.08, 3. Barreiro (Spa) 56.10. Heren, 110 m horden: 1. Kingdom (Vst) 13,10, 2 Pierce (Vst) 13,16, 3. Valle (Cub) 13,23, 4. Nehemiah (Vst) 13,23. 3000 meter steeplechase: 1. Jankowski (Pol) 8.28,94, 2. Cascabelo (Arg) 8.29,92, 3. Pereira (Por) 8.32,88. DAMMEN Toernooi in Hierden 10e ronde: Tsjisjov (Sov)-Koeperman (Vst) 2-0, Gantwarg (Sov)-Galperin (Isr) 1-1, Valneris (Sov)-Clerc (Ned) 1-1, Go loebjeva (Sov)-Van der Wal (Ned) 1-1, Jansen (Ned)-Autar (Sur) 1-1, Schol- ma (Ned)-Van Lith (Ned) 1-1. Stand: 1. Gantwarg, Van der Wal 12; 3. Clerc, Jansen, Tsjisjov 11; 6. Goloeb jeva, Koeperman, Scholma, Valneris 10; 10. Autar, Van Lith 8; 12. Galperin HONKBAL Hoofdklasse: Kinheim-Neptunus 2-8, ADO-New Giants 7-2, HCAW Tijgers- PSV 5-4, Sparta-Nicols 4-16, Spar- taan-Pirates 2-11. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1 Boris Boef (H.J.W. Grift) 2.54,2 - 1.23,0, 2. Bil de Lobbes, 3. Bermuda S. Niet gestart: Dean Hazelaar. Toto: winnend 2,10, plaats 1,60, 4,70, koppel 34,90, trio 262,00. Tweede koers, 1800 m: 1. Vagely Raaphorst (M.J. Riley) 1.54,5, 2. Oxy moron, 3. Sibora. Niet gestart: Fog in the Night. Toto: winnend 6,50, plaats 2,20, 1,90, koppel 4,50, trio 61,90. Derde koers, 1609 m: 1 Day de Bloomerd (W.A.J. Velis) 2.11,3 - 1.21,6, 2. Distel de Hagel. 3. Cycloon. Niet gestart: Acarelli Gavioli. Toto: winnend 1,50, plaats 1,40, 1,90, 1,30, koppel 6,50, trio 28,50. Vierde koers, 1800 m: 1. Intensitie (Mw. K.Y.M. Terlingen) 1.53,7, 2. Sha- manta, 3 Albustan. Niet gestart: King Sailor en Green Princess. Toto: win nend 10,00, plaats 1,80, 1,60, koppel 28,80, trio 165,20. Vijfde koers, 2100 m: 1. D'Eleazar Belwin (Mw. M.M. Elzinga) 2.50,0 - 1.21,0, 2. Dior America, 3. Duke's Di amond. Niet gestart: Casper Ruim zicht. Toto: winnend 2,60, plaats 1,00, 1,10, koppel 4,10, trio 12,60. Zesde koers, 2600 m: 1. Boy Sneep Taxis (W.C.M. Duivenvoorden) 3.32,4 - 1.21,7, 2. Cita de Bloomerd, 3. Cid Olympic, 4. Bep Hanover. Toto: win nend 3,30, plaats 1,30, 1,10, 1,90, koppel 2,20, trio 141,60, kwartet 1 468.00 Zevende koers, 2000 m: 1. Ninnes Star (M.J. Watlow) 2.08,3, 2. Sartoya, 3. Frere Racine. Niet gestart: Gentle Giant en Samadore. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70, 2,50, koppel 3,40, trio 16,90. Achtste koers, 1609 m: 1. Boy Bui tenzorg (J.F. van Dooyeweerd) 2.09,3 - 1.20,4, 2. Bep de Bloomerd. 3. De- ventore B. Toto: winnend 2,40, plaats 1,10, 1,10, 1,10, koppel 3,20, trio 24,80. Negende koers, 1609 m: 1. Zabba leen (H.J.W Grift) 2.03,5 - 1.16,8, 2. Zimrod B. 3. Yorki Helvetia. 4. Zwa luw R. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00, 1,10, 1,60, koppel 3,30, trio 16,60, kwartet 109,50. Tiende koers, 2100 m: 1. Zenith No- raaaa (H.J.W Grift) 2.44,2 - 1.18.2, 2. Amber Enzelens, 3. Yellow Shadow. Toto: winnend 1,80, plaats 2,00, 1,80, koppel 8,90, trio 78,00. Elfde koers, 2100 m: 1. Yen R (J.J.C Jongen) 2.48.9 - 1.20,4, 2 Amor de Haar, 3 Cay van Hoafer. Niet gestart: Zola Eik Toto: winnend 41.30. plaats 11,10, 3,80, koppel 351,60, trio niet geraden W-5: 6-10-7-5-7. Uitbetaling: 420,60. Omzet totalisator: 183.942.00. TENNIS Toernooi van Wimbledon Damesenkelspel, 2e ronde: Navrati- lova (Vst)-Radford (Aus) 3-6, 6-3, 6-3 3e ronde: Sanchez (Spa)-Reggi (Ita) 4-6, 6-3, 7-5; Graf (Wdl)-A. Minter (Aus) 6-1, 6-3; Lindqvist (Zwe)-Zvere- va (Sov) 7-6, 4-6, 6-4, Seles (Joe)-Svi- glerova (Tsj) 6-4, 6-3; McNeil (Vst)- Wiesner (Oos) 5-7, 6-2, 6-4; Sukova (Tsj)-Kohde Kilsch (Wdl) 4-6, 6-3, 6-3; Fairbank (Zaf)-Smylie (Aus) 6-3, 6-3. Damesdubbelspel, 1e ronde: Bolle- graf/Pfaff (Ned/Wdl)-Collins/Hakami (Vst) 7-6, 6-2; Borneo/Wood (Gbr)- Driehuis/Frazier (Ned/Vst) 6-7, 6-4, 6- - 4 Herenenkelspel, 2e ronde: Svensson (Zwe)-Limberger (Aus) 6-4, 6-3, 7-6; Pate (Vst)-Nijssen (Ned) 6-4, 2-6, 1-6, 7-6; 15-13; Edberg (ZweFWoodbridge (Aus) 6-4, 6-4, 1-6, 7-6; Chang (Vst)- Agenor (Hai) 4-6, 6-2, 6-1, 7-5; Scha pers (Ned)-Gomez (Ecu) 2-6, 7-6, 7-5, 3-6, 6-3, Van Rensburg (Zaf)-Lauren- deau (Can) 3-6, 7-6, 6-2, 6-2; Fitzge rald (Aus)-Layendecker (Vst) 4-6, 6-3, 3-6, 6-3, 6-4; Stoltenberg (Aus)-Cam- porese (Ita) 7-5, 6-7, 6-2, 1-6, 6-3 3e ronde: Chamberlin (Vst)-Fulwood (Gbr) 3-6, 7-6, 6-4, 6-2; Goldie (Vst>- Masur (Aus) 7-6, 7-6, 3-6, 7-6, Lendl (Tsj)-Carbonell (Spa) 7-6, 6-3, 6-1; Krickstein (Vst)-Kühnen (Wdl) 4-6. 6- 3. 6-3, 6-2; Lundgren (Zwe)-Flach (Vst) 6-3, 6-2, 6-7, 6-3; S. Davis (Vst>- Steeb (Wdl) 7-5, 4-6, 4-6, 6-2, 6-4; Becker (Wdl)-Gunnarsson (Zwe) 7-5, 7-6, 6-3; Shiras (Vst)-Curren (VSt) 4- 6. 6-3, 5-7, 7-6, 6-3; Zivojlnovlc (Joe)- Mecir (Tsj) 6-7, 6-1, 7-5, 6-3. Satelliet-toernooi in Tilburg Herenenkelspel, kwartfinales: Schaap (Ned)-Marco (Spa) 6-4, 6-4; Kempers (Ned)-Vibier (Ned) 6-1. 6-1; Feenstra (Ned)-Jonsson (Zwe) 1-6, 6- 1. 6-3; Ballauf (Wdl)-Krajicek (Ned) 1- 6. 6-4, 6-2 WIELRENNEN Parel van de Veluwe Amateurs: 1. De Haas (Aalst, Gel) 170 km in 3.27.40. 2 Huenders (Al mere). 3. Nagengast (Hoogeveen), 4. De Louw (Oss). 5. Wessels (Wagenin- gen), 6 Wopereis (Zieuwent). 7 Jan sen (Delft), 8. Den Braber (Rotterdam) 0.20. 9 Couwenhoven (Reusel), 10. Vinke (Kampen) 0 30. Dames: 1 Knol (Soest) 130 km in 3.05.47. 2 Overgaag ('s-Gravenzan- de). 3 Tijmes (Akersloot) op 0.11, 4. Lutke Schipholt (Den Haag), 5. Groen (Nieuw-Lekkerland). ZWEMMEN NK in Amersfoort Dames. 400 m wisselslag: 1 Marian ne Muis (Dedemsvaart AC) 4.54.68, 2. Wiersma (Orca) 5.07.27, 3. Wigger (Dinkel) 5.09.59. 4 De Bruyn (WVZ) 5.09.95. 5 Veenhuizen (ZPA) 5.10 18. 6 Zunal (VZC) 5.10.18, 7 Westrik (Dinkel) 5.11.43. 8 Mulder (PSV) 5.11.54 4x100 m wisselslag: 1 Dol fijn 4.21.71, 2. Orca 4.28,51, 3. HPC 4.28,97, 4 AZPC 4.31,27, 5 Dinkel 4.31,82, 6. Eemsrobben 4.36.28 Heren, 50 m vrije slag 1 Dekker (IJs- sel) 23,33, 2. Ran (HZ ZIAN) 23.74. 3 Boerema (Orca) 24.00. 4 Granneman (HPC) 24.12, 5 De Rover (Dolfijn) 24.41. 6 Rijntalder (Nautilus) 24.41. 7. Roumen (Nautilus) 24,73, 8 Sloe- serweij (Dolfijn) 24,50 1500 m vrije slag: 1 Van der Spoel (DWK) 16.20,03, 2. Wouda (Zeester) 16.31,62. 3 De Kort (HPC) 16 38.57. 4 Van der Meer (Torpedo) 16.44,50. 5. Nelson (Nautilus) 16.48,91,

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9