Leidse districtskampioenschappen tennis volledig bezet door de jeugd TENNIS CIRCUIT Ill&vz&tnjerfa Rabobank Q SPORT EckLócSomotit ZATERDAG 1 JULI 1989 PAGINA Ccidae Gou/uwt LEIDEN De vandaag op tennisclub Unicum van start gegane titelstrijd van het district Leiden van de tennisbond mag ook in haar vierentwintigste edi tie rekenen op de deelna me van praktisch de vol ledige Leidse tennistop in alle categorieën. Bij de ge plaatste speelsters en spe lers is het louter de jeugd die de overhand heeft. Kees-Jan Schuilenburg en Bionda Zonderop zijn fa voriet voor de districtsti- tels in BI. Perry Paauw en Claudia Witteman voe ren de Cl-enkelspelen aan. In Dl worden Bartel Swart en Ingrid Kruit als d,e uiteindelijke winnaars i verwacht. Internationaal is het allang geen onbekend gegeven meer. Tieners, die een Grand Slam tennistoernooi winnend afslui ten zijn nog wel geen regel, maar sinds Roland Garros met Michael Chang en Aranxia Sanchez al aardig gewoon ge worden. De jeugd bezet in de open categorieën van de Leid se districtskampioenchappen vrijwel volledig de plaatsings lijsten. Slechts de, van het ou bollige woord veteranen voor- ziene 35- en 45-plussers blijven reglementair van jeugd versto- ken. Uitzondering binnen dit jeugdig geweld is Merenwijker Herman van der Capellen. De "dertig-plusser zet zijn geweldi- ge routine en fabelachtige slagtechniek tegenover de knalharde topspin-forehands en backhands, waar de tegen woordige jeugd over beschikt. B-toernooi Kees-Jan Schuilenburg en Bionda Zonderop zijn favoriet voor de titels in de Bl-enkel- spelen. Na de overwinningen in de toernooien van Lisse en de Munnik kon een dergelijke plaatsing niet uitblijven. Ach ter de beide zeventienjarige B- toppers treden alle overige fa vorieten binnen de lijnen. Bij de heren verkreeg Kees .Heemskerk de tweede positie voor Marcel Vink en Erik Bakker op drie en vier. De overwinning van Heemskerk in Lisse op reuzendoder Elmar Gerth heeft bij deze keuze de doorslag gegeven. Op de plaat sen 5 t/m 8 maken René van der Wilk, Marco van Trigt, Martijn Krans en Mare Nagel- kerken het achttal geplaatsten vol. Bij de dames wordt de nog niet in toernooien gesignaleer de Marceline Spaan als tegen standster van Bionda Zonde rop verwacht. Irma van See- ters en Carola Geerlings liggen op de loer. In de B2 zijn Thomas Koe mans en Cindy Berkhout de mensen, die het moeten gaan maken. Mark Fleischeuer en Jeanine Jünger zullen de fina leopponenten moeten worden in een deelnemersveld, waarin ook Patrick Kieboom en Onno Guinau bij de mannen en Nat halie van der Voort bij de vrouwen staan opgesteld. Herman van der Capellen is de enige dertig-plussers onder de deelnemers. De balvirtuoos durft de confrontatie met de in grote massa aanstormende jeugd volledig aan. In het he- rendubbel heeft Van der Ca pellen een dubbele taak. Ener zijds het talent Schuilenburg de verfijnde kneepjes van het dubbelspelen bijbrengen, an derzijds gewoon de finale ha len. Marcel Vink en Marco van Trigt worden geacht een nog betere combinatie te vor men. In het gemengd dubbel B is de zwarte wolf van de Me- renwijk met Irma van Seeters getipt voor de eindzege. Hen- nie Fehling en Marceline Spaan zullen in de damesdub- belfinale moeten afrekenen met het jeugdige elan van Bionda Zonderop en Cindy Berkhout. Na de zege op de Munnik is Perry Paauw tot lijstaanvoer der bij de districts gebombar deerd. De zeventienjarige Paauw had zich in Lisse C na een aantal knappe B-potten wel laten verrassen, maar lijkt terecht op een eerste plek ge zet. Jan-Pieter Hartwijk en Johan Draulans op plaatsen twee en drie vormen de groot ste bedreiging, terwijl de met TEAN II kampioen geworden Jan-Arie Bakker een gevaar lijk outsider is. Bij Claudia Witteman volgt de wedstrijd leiding dezelfde lijn. Winst bij de Munnik na goede resultaten in B en onnodig verlies in C bij Lisse leveren de koppositie op. Petra Wille en Marieke Bethlehem lijken op papier de gevaarlijkste tegenstandsters te worden. In de C2-afdeling voert Mauri ce de Lijster het deelnemers veld aan. De Hillegommer ziet Mare Prins en Ronald Klein achter zich verschijnen, terwijl Armando Paoloni tegen zijn vijftienjarige leeftijdsgenoot uit is op revanche. Kim Dirkse moet in het DEC2 in staat zijn Mariëlle Sievers en Nicolien van der Voort voor te blijven. Een tweede geroutineerde Van der Capellen, Arnold is met Dave Wijn veldt koploper bij de herendubbels in C. Tom Gi- berius en assistent-wedstrijd leider Walter Jacobs, alsmede de nummers twee van de Cl en C2 lijst, Jan-Pieter Hart wijk en Mare Prins volgen de favorieten. Bij de damesdub- bels in C zijn het dertig-plus sers, die voor de titel staan ge pland, Jossy van der Hoeve en Joan Zonnevylle. De jeugd heeft het weer voor het zeggen bij de mixen, Esther van der Knaap en Walter Jacobs staan eerste. D-toernooi Het D-toernooi is in de single onderdelen het best te om schrijven met de verlengde jeugdkampioenschappen van het district Leiden. Het is jong tot zeer jong wat de klok slaat. Bartel Swart en Ingrid Kruit worden als eindoverwinnaars ingeschat. De veertienjarige Hillegommer wordt gevolgd door de even oude Mark Spigt. De dertienjarige Merenwijkse ziet de al weer even oude Ca- rine Smaal als finaliste tege moet. Remco en Tammera Canter Visscher zijn de outsi ders bij de Dl-enkelspelen. Gert-Jan Anker vormt de rou tine bij de geplaatste mannen. Jan-Sijbrand Nijhoff en Jea- nette Verberk lijken terecht voor de zege in de D2-singles ingeschat zijn. De elfjarige Martijn van den Berg bij de 'mannen' en de even oude Ju lia Knott bij de 'vrouwen' lig gen op de loer. Bij de dubbels is het juist ervaring wat bij de plaatsing de doorslag gaf. Zo staan Theo van Ham en Leo Wijnands eerste in het HDD en kregen Annemiek Veer kamp en Leen den Houter de tweede plek bij de mixen ach ter Ilja van Santen en Omar Leihitu.. In het DDD een twee de plaatsing voor Jeanette Verberk. Met Marianne van Woerden wordt de koppositie ingenomen. 35 /45+ toernooi Steeds meer begint het woord veteraan een vermaledijd woord te worden. Steeds vaker wordt gekozen voor een leef tijdsaanduiding, die wat min der de nadruk legt op de ouder wordende speelster en speler. De populaire dertig-plus komt bij de districtskampioenschap pen niet voor en een deelne- mersbewijs voor de Masters is er in tegenstelling tot de BI, Cl en Dl niet te verdienen. Bert Bos en Joan Zonnevylle strijden derhalve voor de eer bij de 35-plussers. Jan Mens is tweede bij de mannelijke men sen, een stek, die ook 'geknipt' leek voor Nico Dofferhoff. Anita Hamming staat op twee plaatsen hoger ingeschat dan echtgenoot Henk, die slechts een vierde positie kreeg. Piet van Duyvenvoorde voert de 45-plus aan voor Unicum voorzitter Har Meijer. Doris Knott werd in deze klasse als favoriete getipt en Sietske Huiskamp als finaliste. Afge wacht moet worden, wat Har Meijer in het HD 35+ uitdok tert om met Nico Dofferhoff de dadendrang te kappen van het paar apart, Bert Bos en Jan der Maarl. Naast favoriet in het DDC zijn Jossy van der Hoeve en Joan Zonnevylle ook kandidaat voor de zege bij de 35-plus. PETER KLEIN Plaatsing Districtskampioenschap pen: HEB1: 1. K.J. Schuilenburg, 2. K. Heemskerk, 3, M. Vink, 4. E. Bakker, 5. R.v.d. Wilk. 6. M. van Trigt, 7. M. Krans, 8. M. Nagelkerken. DEB1: 1. B. Zonderop, 2. M. Spaan, 3. I. van Seeters, 4. C. Geerlings. HEB2: 1. Th. Koemans, 2. M. Fleischeuer, 3. M Lolling. 4. P. Kieboom, 5. C. van Bemmel, 6. O. Guinau, 7. O. van Pari don, 8. H Janssen. DEB2: 1. C. Berk hout, 2. J. Junger, 3. N. van der Voort, 4. N. van Lint. HDB: 1. M. van Trigt/M. Vink, 2. H. v.d. Capellen/K.J. Schuilenburg, 3. C. Heemskerk/R. v.d. Wilk. 4. M Krans/W Nuyts. DDB: 1. H. Fehling/M. Spaan. 2. C. Ber khout/B Zonderop GDB: 1 I. van Seeters/H. v.d. Capellen, 2. M. Ver- degaal/M. van Trigt, 3. M. Spaan/W Nuyts, 4. J. Jünger/M. Krans, B. Zonderop/K.J. Schuilenburg. HEC1: 1. P. Paauw. 2. J.P. Hjulwijk, 3 J. Draulans, 4. J.A. Bakker, 5. R. Bouwman. 6 R. v.d. Linden, 7. M. Mattke, 8. W. Jacobs. DEC1: 1. C. Witteman, 2. P Wille, 3. M. Vermeu len. 4. M. Bethlehem. HEC2: 1. M. de Lijster, 2 M. Prins, 3. R Klein, 4. R. Kampers, 5. M. Smit (de B.). 6. J. Vink, 7 A. Paoloni, 8. V. Goedege- buure. DEC2: 1. K. Dirkse, 2. M. Sie vers, 3. Nic. v.d Voort HDC: 1. A. v.d. Capellen/D Wijnveldt, 2. T. Gibe- rius/W Jacobs, 3. J.P. Hartwijk/M. Prins, 4. M. van Doorn/W. Steggerda. DDC: 1. J. v.d. Hoeve/J. Zonnevylle, 2. J. Geurts/E van Zuuren. GDC: 1. E. v.d. Knaap/W. Jacobs, 2. F. Vel- zel/R. Kampers. HED1: 1 B. Swart. 2. M, Spigt, 3. C. Kooman, 4 R. Canter Visscher, 5. E. Leunissen, 6. R. Bakker. 7. G. van Iperen, 8 G.J. Anker DÉD1: 1. I. Kruit, 2. C. Smaal. 3. T. Canter Vis scher, 4. M. Griekspoor. HED2: 1. J.S. Nijhoff, 2. I. Sekeris, 3. S. Cornelis- sen, 4. M. v.d. Berg. DED2: 1. J. Ver berk. 2 J. Knott. HDD: 1. Abrahams- /Den Hollander. 2. H. Hooghoudt/G. Pieters, 3. Van Bergen Henegouwen- /Wijffelman, 4. G Bakker/W. Ravens- berg. DDD: 1. J. Verberk/M. van Woerden, 2. Van Haastert/Zandber- gen. GDD: 1. I. van Santen/O. Leihitu, 2. A Veerkamp/L. den Houter. HEV 35+: 1 B. Bos, 2. J. Mens, 3. N. Dofferhoff, 4 H Hamming. DEV 35+: 1. J Zonnevylle, 2. A. Hamming. HEV 45+: 1. P. van Duyvenvoordr H Meijer, 3. A. Wessellng, 4. Dahl- haus. DEV 45+: 1. D. Knott, 2. S. Huiskamp. HDV 35+: 1. N. Doffer- hoff/H. Meijer. 2. B. Bos/J. v.d. Maarl. HDV 45+: 1 D Heems kerk/Th de Mooy, 2. J. Beugels- dijk/P. van Duyvenvoorde. DDD 35+: 1. J. v.d. Hoeve/J. Zonnevylle, 2. J. Drok/D. Knott, 3. R. van Balen/A. Vink, 4. H. Kallenberg/M. Meijer. GDV 35+: 1. J. Drok/P. van Duyven voorde, 2 M Liefbroer/B. Bos, 3. R. van Balen/J. v.d. Maarl, 4. A. Thjo/J. Dahlhaus. Paauw verrast ALPHEN/LEIDEN Saskia Paauw zorgde met de driesets zege op Irma van Seeters voor de groot ste verrassing bij het B- toernooi van TEAN. Ellie Reeuwijk overhandigde in hetzelfde onderdeel Moni que Langelaan een onaange name surprise. In de overige tennistoernooien van de derde speelweek zijn de schema's in de meeste gevallen tot de hal ve finales afgewerkt. Frank Bennémeer is de opmerkelijke koploper in het demonstratie B-toernooi in Boskoop. Saskia Paauw boektè een bijna sensationele overwinning op Irma van Seeters in het enkel spel B van het tennistoernooi van TEAN Bijna, omdat de als eerste geplaatste Merenwijkse nog lang niet in haar beste vorm verkeert. Sensationeel, omdat Paauw de gehele winter door een blessure van training was verstoken en derhalve ook met een achterstand be gon. De veertienjarige Munni- kiane verloor de eerste set op tiebreak, maar werd daardoor niet gebroken. De tweede set leverde een 6-1 winst op. In de derde set kwam het einde van de partij en van Irma van See ters in het TEAN-tennistoer- nooi met 6-4. Saskia Paauw bereikte met haar zege de hal ve finale in B, waar Elisa Ho- des de opmars van de Leider- dorpse wel een halt zal toeroe pen. Ook de halve' finale stek in het C-toernooi kan door Paauw alsnog veroverd wor den. Met een zege op Anita Hamming voegt zij zich dan bij Ingrid Chaudron, Inez Franke en Petra Wille. In het DEB ook een surprise van Ellie Reeuwijk. De Lissese stond slechts twee games af aan Monique Langelaan, waar een nederlaag eerder was in geschat. Reeuwijk ontmoet Nathalie van der Voort. Bij de B-mannen klopte Martijn Krans met 6-2, 7-5 Philip Nag- tegeller. De Unicummer stuit in de halve finale op Onno Guinau, die Erik Walters met 6-4, 6-1 terugwees. Ren Cardi- naal en Gert-Jan Anker wer den de eerste halve finalisten in het C-toernooi. Eminentie René had met drie zes-drie sets duidelijk meer moeite dan Anker.die van Marcel Ooms een 'walk over' ontving. Mic- kel Verkerk bereikte met een 7-6, 6-4 zege op Menno Meekel de beste vier in D, waar ook Gert-Jan Anker nog in de strijd is. De 'jonkies' Ingrid Kruit, Judith Pietersen en Ca- rine Smaal volgden Mickels voorbeeld in het DED. Mark Fleischeuer werd met de twee maal 6-4 overwinning op Koen Stroo de eerste halve fi nalist van het heren B-toer nooi van Dekker Warmond. De bovenste helft van het Cl- toernooi is eveneens tot de halve finale gevorderd. Johan Draulans stuit op René van der Linden. Renée Crama ont moet in de halve eindstrijd Be- tina Konsor, terwijl twee 'mannen', de één Wijs-, de an der Witte- in de onderste helft uitmaken, wie finaliste bij de Cl-dames wordt. Frank Bennemeer voert met twee gewonnen enkelspelen op Jan Baan en Sijmen Moer man het demonstratie B-toer- nooi van Boskoop aan. Zon dag kan tegen Eelco Adrichem de kroon op het werk gezet worden. Marieke Bethlehem en Eugénie Simon werden hal ve finalistes in het DEC na winst op de Tiny van Velzen 1 geplaatst), respectievelijk Ineke Windhorst (2). Eugénie de Bruyn versloeg in het DED Letty van Leeuwen (1), terwijl Wendy van der Toorn met 7-6, 4-6, 7-6 stuntte tegen Cocky van der Velde (2). In Zevenhoven verloopt het toernooi vrijwel volgens plaat sing. Het als twee ingeschatte koppel Van der Meer en De Roode had tegen twee maal Oomen al een slecht voorte ken gehad en verloor. Ria Heemskerk en Michiel van Buuren werden finalisten in het gemengddubbel D. PETER KLEIN (ADVERTENTIE) La Tour de France, culinaire tijdens het unieke en jaarlijkse Franse wielerfestijn presenteert het Garden Restaurant specialiteiten uit de Elzas, Provence, Bretagne, Auvergne, Languedoc, Périgord, Normandië en overige provincies. 3 keuzemenu's, u kunt zelf het menu samenstellen per menu, 3 gangen 52,50 p.c. elke donderdag-, vrijdag-, zaterdag- .en zondagavond vrijdag, zaterdag en zondag, LIVE PIANOMUZIEK tafelreserveringen, telefoon 01751-19218, Hotel Wassenaar, Katwijkseweg 33, Wassenaar HOTEL WASSENAAR, POUR UNE TOUR DE FRANCE A TABLE Van Nieuwkoop op de bres Het programma waarin organist Hans van Nieuwkoop gister avond concerteerde, bestond met uitzondering van een anoniem Spaans stuk, uitsluitend uit werk van Duitse componisten van de vroegbarok tot en met het roccoco. Figuren als Heinrich Scheidemann (1596-1663) en Samuel Scheidt (1587-1654), beiden leerlingen van onze Jan Pietersz. Sweelinck en stichters van de Noordduitse orgelschool, staan tegenwoordig meer in de belang stelling dan een tiental jaren terug. En dat niet zonder reden. Hun muziek is vaak van een onverwachte schoonheid. Scheidemanns Praeambulum in d was als openingswerk een ge lukkige keus. Waardig en tegelijkertijd heel buigzaam ontwik kelden de verschillende motieven zich tot een schitterend chro matisch hoogtepunt. Van Nieuwkoop had met de uitvoering van dit werk meteen de aandacht van zijn publiek. Het zachte hou ten pijpwerk waarmee vervolgens Scheidts Cantio sacra „Wa- rum betrübst du dich, mein Herz" werd ingezet, maakte van dit werk een verstilde smeekbede, terwijl in de variaties die op deze expositie volgden scherpere registers, die aan regalen en cornet- to's deden denken, de contrasterende muzikale veranderingen doeltreffend onderstreepten. Na een ijle, uitsluitend op de rech terzijde van de klavieren en vliegensvlug te spelen fuga in g van Johann Adam Reincken (1623-1722), legde de solist in de anonie me „Canción para la corneta con el eco" niet minder virtuositeit aan de dag. Van Johann Sebastian Bach klonken de „Partite di verse sopra „O Gott, du frommer Gott" (BWV 767) wel mooi in balans, maar niet overal even geïnspireerd. In de sonate VI in a van Bachs zoon Karl Philipp Emanuel (1714-1788) herwon Van Nieuwkoop echter onmiddellijk de aandacht van zijn toehoor ders. Na een intiem „Choralvorspiel 'Jesu, meine Freude"' van Johann Christoph Kellner (1736-1803) besloot hij zijn optreden met een overtuigend preludium in C van dezelfde meester. TOM STRENGERS Bult blijft bij Foreholte LEIDEN Marjan Bult komt ook komend seizoen uit voor Foreholte. Teambegeleidster An Plug bereikte namens de Voorhoutse handbalvereniging overeenstemming met de Am sterdamse topspeelster. Over de voorwaarden waaronder Bult bij Foreholte zal spelen, zijn geen gegeyens bekend ge maakt. Weliswaar moet het contract nog ondertekend worden, maar volgens Plug is dat slechts een formaliteit. „Het is nu 100 zeker dat Bult blijft", aldus de teambegeleidster, die er ook van uit gaat dat de pro blemen rond haar eigen func tioneren zijn opgelost. Marjan Bult, die zich voor één jaar vastlegt, was voor commentaar niet bereikbaar. Met het akkoord wordt een einde gemaakt aan een niet af latende geruchtenstroom waarin sprake was van het vertrek van Bult. Met twee andere topspeelsters (Christine Knigge en keepster Karina Bruins) is Foreholte nog altijd in onderhandeling. Bezemer fietsen (sinds 1928) Vrijdagavond koopavond Hooftstraat 128 - 2406 GN Alphen a/d Rijn - Telefoon 01720-93441 In de showroom een groot assortiment (ruim 1.000 fietsen) lichtgewicht race-, toer- en trimfietsen. Voor Alphen aan den Rijn exclusief dealer voor o.a. Gazelle, Colnago, Concorde, Giant en Koga Miyata. Verder fietsmerken, zoals Alan-Vitus, Eddy Merckx en Panasonic. Bezemer Wielersport beschikt over een grote uitgebalanceerde collectie thermokleding, onderkleding, regenkleding, shirts e.d. voor alle seizoenen van Descente, Castelli, Blacky, Agu, Ultima, Alpingi Rogelli, Santini, Diadore en Decca. Uitgebreide keus aan wielerschoentjes: Jolly, Agu, Adidas, Gaerne, Duegi, Brancale, Sidl, Marresi, Look en Nike. Met handgemaakte precisie en naar ieders wens worden frames op maat uit eigen atelier gebouwd, gericht, gespoten en nokken aangetast.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8