Referee Alan Mills fel anti- kunstgras lErik de Bruin werpt discus Verder dan ooit rimman weer bij op-tien Piepklein probleem Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 8— -6PORT CcidóGSouoont VRIJDAG 30 JUNI 1989 PAGINA 9 «Atletiek Hengelo wil tatus van Grand Prix [ENGELO De organisatoren van e Adriaan Paulen Memorial in Hen- Ielo, het jaarlijks atletiek-hoogtepunt i Nederland, hebben anderhalve ïaand voor de derde editie, die zon- ag 13 augustus wordt gehouden, be- ,oten voor 1990 de Grand Prix-status jan te vragen. Of „Hengelo" volgend aar werkelijk een dergelijke erken ing krijgt, is afhankelijk van de eren van de IAAF (de internationa- atletiekbond). Afgaand op de waarderingscijfers van de afgelopen iren kunnen de bestuurders echter ïoeilijk anders dan zo'n aanvraag onoreren, want inclusief alle Grand 'rix-wedstrijden werd Hengelo het fgelopen jaar op de elfde plaats van wereldranglijst gezet. China toch niet naar softbalweek SANTPOORT China neemt niet deel aan de softbalweek, die morgen in Haarlem begint. Dat heeft Tao Di, de cultureel attaché van de Chinese ambas sade, de organisatoren laten weten. Volgens de mededeling is gisteren beslist het al in Zu rich gearriveerde team onmid dellijk naar China te doen te rugkeren. Het verzoek van het college van B en W van Haar lem om China buiten het speelschema te houden en de mededeling dat bij eventuele demonstraties geen optreden van de Haarlemse politie kon worden verwacht, vormde de aanleiding voor de beslissing. „DDR-sporters krijgen elektrische schokken" BONN Hans-Georg Aschenbach gaat steeds verder in zijn onthullin gen over het dopinggebruik onder Oostduitse topsporters. Gisteren verklaarde de ex-schansspringer in het vierde deel van de in het West- duitse sensatieblad Bild verschijnen de serie over wantoestanden in de Oostduitse sportwereld dat veel top sporters in de DDR gevaarlijke elektrische schokken krijgen toege diend om de spieren te doen uitzet ten. Zo zou wielrenner Olaf Lud- wig, die vorig jaar in Seoul de olym pische titel op de weg veroverde, als gevolg van de behandeling diverse spierscheuringen hebben opgelopen. ROEIERS REDDEN DRENKELINGEN LONDEN De bemanning van de acht van de Miami Rowing Club was woensdag tijdens de roeiwedstrijden in Henley de held van de dag. Nadat de boot zegevierend door de finish was gegaan en gekeerd was op weg naar de wal, klonk hulpgeroep van twee man nen die bij een omgeslagen sloep in het water lagen. „Iemand wierp een red dingsboei in het water", zei Casey Ba ker, een lid van de Amerikaanse acht, later. „De mannen konden kennelijk niet zwemmen. De ene hield de boei stevig vast, maar de andere man was al een paar keer kopje onder gegaan toen wij erin slaagden hem met een riem binnenboord te hijsen. Nog een halve minuut, en ik ben er zeker van dat hij verdronken was". Miljoen voor wereldrecord verspringen LOS ANGELES Organisa tor Al Franken heeft een pre mie van ruim één miljoen gul den uitgeloofd voor de atleet die tijdens de internationale atletiekwedstrijden in Los An geles op 6 augustus het we reldrecord verspringen van Bob Beamon verbetert. Het re cord staat al sinds de Olympi sche Spelen van 1968 op naam van de Amerikaan die destijds in Mexico-Stad 8,90 meter overbrugde. De door Franken aangekondigde premie wordt uitbetaald over een periode van twintig jaar. Van Lith boekt meester- resultaat HIERDEN Iser Koeperman heeft in een vlaag van dam- blindheid een einde gemaakt aan zijn ongeslagen koppositie in het internationale grootmees- tertoernooi in Hierden. De 67-ja- rige oud-wereldkampioen ver loor op onthutsende wijze van Gantwarg die na negen ronden de met Van der Wal gedeelde leidersplaats overnam. Clerc en Jansen verzuimden mede aan de leiding te komen door punten- delingen tegen Scholma en Go- loebjeva. Kampioene Karen van Lith boekte haar eerste interna tionale meesterresultaat door wereldkampioen Tsjisjov remise af te dwingen. Jenkins onder invloed in Montreal en Moskou LONDEN David Jenkins heeft giste ren voor de Britse televisie toegegeven dat hij tijdens twee Olympische Spelen verboden stimulerende middelen heeft genomen. De atleet werd vorig jaar in, Californië veroordeeld wegens illegale handel in anabole steroiden. Voor de BBC gaf hij toe dat hij spierversterkers^ gebruikte voor de Spelen van Montreal 1976 en Moskou '80. Beide malen werd hij zevende in de finale van de 400 me ter. De Brit werd begin juni op vrije voeten gesteld en zat minder dan twaalf maanden van zijn gevangenisstraf uit. De Brit maakt momenteel een rondreis langs Amerikaanse colleges en universi teiten, waarin hij de studenten wijst op de gevaren van het gebruik van doping." ,UZERN Jan Timman is p de nieuwe, halfjaarlijkse LO-lijst teruggekeerd bij de ip-tien. De 37-jarige Amster- ammer, die eind vorig jaar ras gezakt naar een waarde an 2610 punten, is nu gedeeld chtste met 2635 punten. Daar- ij is nog geen rekening ge- ouden met het toernooi voor e wereldbeker in Rotterdam at Timman afgelopen zater- l won met 10,5 punten uit partijen. Daarmee verdien- Timman ruim 30 ELO-pun- in. Virtueel is hij daarmee erde. ELO-lijst bij de heren ziet er als nlgt uit: 1 Kasparov (Sov) 2775 pun- n, 2 Karpov (Sov) 2755, 3. Ivants- ek (Sov), Short (Gbr) 2660, 5 Korts- oj (Zwi) 2655, 6. Salov (Sov) 2645, 7. oerevitsj (Sov) 2640, 8 Ljubojevic oe), Timman (Ned), Andersson £we) 2635. Dames 1. Judit Polgar Ion) 2555, 2. Szuzsa Polgar (Hon) i20, 3 Tsjiboerdanidze (Sov) 2495, 4. ramling (Zwe) 2480, 5. Joseliani ov) 2470, 6. Gaprindasjvili (Sov) 35, 7. Akmilovskaja (Sov) 2430, 8. rakaima (Sov) 2430, 9 Aksjaroemo- i (Vst) 2395, 10. Alexandria (Sov) 175 Volleyballers nemen afscheid van trie Selinger HEREN De nationale erenvolleybalploeg heeft et afscheid van Arie Se- nger gevierd met de vijf- e zege op Griekenland. ét werd gisteravond in Die- in voor 1000 toeschouwers aor de vijfde keer 3-0 (15-9, i-6, 15-7). e verjongde Griekse ploeg aagde er in de vijfdaagse niet één set te winnen. In Die- n nam de Nederlandse for- ïatie afscheid van coach Arie elinger en speler Pieter-Jan eeuwerink. De coach ver- ekt half juli naar Japan, de >eler naar het Belgische Len- ik. Selinger blijft per fax re- elmatig contact houden met ijn opvolger Harry Brokking. i de Gelderse plaats werd hij oor bestuurslid Rump in de loemetjes gezet. Bovendien laakte Rump bekend dat Se- nger was gekozen tot coach an het seizoen. Peter Schef- ;r was de beste scheidsrech- :r, Henriette Weersing van tndskampioen Olympus de este speelster en Ron Zwer- er de beste speler. Ploeg van iet jaar was het nationale he- fenteam. GABRIELA SABATINI UITGESCHAKELD Alan Mills: doodgemoede- LONDEN Wat Ga- briela Sabatini betreft, had het gisteren boven Londen best de hele dag mogen blijven stortrege nen. De Argentijnse, één van de zeer weinigen die Steffi Graf nog had kun nen dwarsbomen op weg naar haar tweede Wim- bledon-winst, verloor met het schaamrood op de kaken van de Zuida- frikaanse Rosalyn Fair- bank. Bij nader inzien had zij daar om liever gezien dat het ty pisch Engelse weertje nog even had aangehouden en dat opperhoofd Alan Mills de hele zaak had moeten annu leren. Maar de 53-jarige Lon- denaar wist 's morgens al be tert Alsof hem niets kon gebeu- req, zat referee Alan Mills er in de vroege ochtend van de vierde speeldag doodgemoe dereerd bij terwijl buiten de regen met bakken uit de he mel daalde. Via de recht streekse verbinding met het dichtstbijzijnde weerstation was hem beloofd dat het tij dig droog zou worden en bo ven de grasbanen deden de opgeblazen groene dekzeilen hun werk. „We liggen veer tig tot vijftig partijen achter op het oorspronkelijke sche ma", vertelde Mills. Die aan het eind van de dag nog een vijftiental afgelaste duels aan dat totaal moest toevoegen. „Voorlopig is de situatie niet verontrustend", verzekerde Mills die sinds 1983 als refe ree op Wimbledon rondloopt. Daarvoor was hij gedurende zeven jaar één van de drie assistent-referees en daar voor maakte hij als tennisser deel uit van het Engelse Da- vis-Cupteam. „Gras is ide aal", zo weet de tennisleraar dus uit ervaring. „Want het is zo lekker zacht onder de voeten". Buitenstaanders Mills weigert zich dan ook te scharen bij degenen die van mening zijn dat Wimbledon maar eens moet meegaan met de tijd en het gras moet ver vangen door, bijvoorbeeld, gravel. „De discussie hier over wordt alleen gevoerd door buitenstaanders. Binnen Wimbledon is er niemand die daarover peinst", zegt Mills fel. Van de vier Grand-Slamtoer- nooien wordt alleen Roland Garros gespeeld op gravel. Topspin-specialisten als Evert, Graf, Lendl en Wilan- der adoreren deze grond om dat de bal daar langzaam stuit. Op het unieke Londen- se gras ontwikkelt zich een sneller spel, waarbij de bal minder hoog opspringt. De ideale grond voor Navratilo- va, Shriver, Becker en Ed- berg. De „hardcourts" waarop zo wel de US Open als het Au stralisch Open (tot voor kort ook gras) worden afgewerkt, houden qua snelheid het midden tussen gras en gra vel. „Wie overal uit de voe ten kan, is de ware kam pioen. Dus hoort het gras te blijven", vindt Mills, in na volging van „heel" Wimble don. Het was dan ook niet snugger van BBC-commentator John Barrett (eveneens voormalig Davis-Cupspeler) te suggere ren het heilige gras uit te graven en te vervangen door kunstgras. „Vorig jaar klaag den bijna alle spelers over de kwaliteit van het gras", aldus Barrett. „Kunstgras is zo gek nog niet. Dat kan bovendien meer regen verdragen". Gestaakt Mills, die ook verantwoorde lijk is voor het volledig com putergestuurde wedstrijdpro gramma, wuift de revolutio naire plannen weg met: „Het gaat toch goed zo?". Maar ook hij kan er niet omheen dat LONDEN Op Wim bledon, waar het gister ochtend zoals de Engel sen zeggen katten en honden regende, kampt men met een piepklein probleem. Vlak onder de rand van veld 1 blijkt zich een veldmuisje te hebben genesteld dat vooral geniet van aard- beien-restjes. Het gevaar is dat het beest je, dat al de bijnaam Mickey heeft verworven, de wer king van het electronisch oog bij de lijn van het servi ce-vak zal verstoren. Hoewel het strooien van gif de meest voor de hand lig gende oplossing is, hebben de officials van Wimbledon eerst een expert van de London Zoo ingeschakeld. Deze verklaarde dat Mic key naar Wimbledon is ge lokt door de „bleep" die te horen is als het electronisch oog een foute opslag regis treert. In de veronderstel ling dat het een soortgenoot van de andere sekse betrof. De leden van de All Eng land Lawn Tennis Cro quet Club willen dat eerst wordt geprobeerd het vier- voetertje te vangen. Als dat niet lukt, moet ri goureuzer worden ingegre pen, want de dierenexpert heeft voorgerekend dat een muizenpaar in een jaar tijd kan uitgroeien tot een ge zinnetje met 64 leden. vorig jaar de finale tussen de latere winnaar Stefan Edberg en Boris Becker op zondag moest worden gestaakt (3-2 in de eerste set) en pas een dag later kon worden ver volgd. „Verder heb ik alleen meegemaakt dat de jongens finale een dagje moest wor den verschoven", verdedigt Mills zijn lankmoedigheid. Maar in de annalen in het Wimbledon-museum zijn tien toernooien terug te vinden die als gevolg van de regen een staartje kregen. In 1922 was dat zelfs een staart van drie dagen, hoewel in dat jaar toch elke dag wel een paar partijen konden worden afgewerkt. In de historie van het nu 103 jaar oude Wimble- don-toernooi kon op 25 dagen helemaal niet worden ge speeld waarbij in 1888 met een een triest record werd gevestigd toen er drie volle dagen rust moest worden voorgeschreven. Witte schijf In die tijd kende Wimbledon nog geen dekzeilen die tegen woordig in een mum van tijd kunnen worden uitgerold. Als het tijdens de partijen gaat regenen, is het Alan Mills, en niemand anders die beslist over wel of niet doorgaan. Hij legt uit: „Het is gewoon een kwestie van bui ten gaan staan en voelen hoe hard het regent". Zo'n 130 jongelui komen op zijn sig naal in touw en zetten desge wenst de machines aan die lucht onder de zeilen pom pen. „Zo kan het water er probleemloos aflopen", ver telt Mills die hoogstpersoon lijk als boodschapper fun geert voor het centrecourt en baan 1. „De scheidsrechters worden gewaarschuwd met witte schijven, maar die zijn op het centrecourt niet te Na een flink vertraagde start hoefde Mills gisteren niet meer in actie te komen. Op het Wimbledon-hoofdveld wonnen achtereenvolgens Boris Becker (in de Britse boulevardpers plotseling om schreven als Wimbledon-ha- ter) en Chris Evert zonder oponthoud. Maar titelverde diger Stefan Edberg moest daarna in het halfdonker de strijd staken, evenals Martina Navratilova die tegen Kristi- ne Radford (spelend op van Navratilove geleende schoe nen) flink in de problemen kwam. De veterane ont sprong door het staken voor lopig de dans. Tom Nijssen was echter lie ver nog even doorgegaan te gen David Pate, want de Limburger stond in gewon nen positie. Maar evenals voor landgenoot Michiel Schapers (tegen Andres Go mez) trad de duisternis op als spelbreker. De Rotterdam mer moest stoppen na te zijn opgekrabbeld van een verlo ren eerste set en had zijn goede vorm het liefst vastge houden. „Maar donker is donker", oordeelde Alan Mills onverbiddelijk. ROB LANGEVELD Sport op tv VANDAAG Duitsland 1, 23.00 uur: Sport- schau. BBC 1, 23.25 uur: Tennis: Wim bledon. BBC 2, 15.02 uur: Tennis: Wim bledon Sky Channel, 19.00 uur: Voet bal: WK Junioren. Sky Channel. 20.00 en 23.00 uur: Sport op de Noordpool. Sky Channel. 22.00 uur: Honk bal. MORGEN Sky Channel, 00.00 uur: Rugby. Plannen voor racecircuit in Zeeland YERSEKE De stichting Ontwikkeling Nationaal Cir cuit (ONC) heeft gisteren de plannen voor een race-circuit in de Zeeuwse gemeente Reir merswaal gepresenteerd. Voorzitter mr. J. Brons bena drukte in Yerseke dat de am bitieuze plannen van de stich ting geheel los staan van het circuit in Zandvoort. „Het gaat hier om een multifunctioneel circuit dat niet vergelijkbaar is- met dat van Zandvoort. Bo vendien mikken we op een andere doelgroep. Wij willen races organiseren die op de an dere circuits niet mogelijk zijn gezien de indeling van het ter rein, de lengte van de banen of geluidshinder", aldus Brons. De ONC, die eerder met loca ties bij Almere, Moerdijk en Nieuw-Vossemeer schermde, wil in augustus een haalbaar heidsonderzoek laten uitvoe- Dubbele training voor John de Wolf DEN HAAG John de Woif gaat een drukke maandag te gemoet. De verdediger wordt verwacht te verschijnen op de training bij Feyenoord, waar hij onlangs een driejarig con tract tekende, maar ook bij FC Groningen, waar hij nog een lopende verbintenis van een seizoen heeft. De speler zelf heeft te kennen gegeven in Rotterdam aan de slag te gaan. De laatste dagen is er een irr- tensief fax-verkeer geweest, tussen Feyenoord en FC Gro ningen. Dat is inmiddels gè-^ stopt. De Wolf's zaakwaarne-y mer Bob Maaskant: „Het kan niet meer anders of het draait uit op een arbitragezaak". Ook een tweede nieuweling van Feyenoord, Piet Keur, weet nog niet waar hij aan toe is. Hij tekende een contract voor twee jaar, in de veronderstel ling dat hij voor vijf ton uit Enschede mocht vertrekken. FC Twente ontkent dit bedrag concreet te hebben genoemd. De Rotterdamse club is daar woedend over. 10. 3: IELSINKI Erik de Jruin heeft tijdens de ïrand Prix-atletiekwed- trijden in Helsinki het lationale record discus werpen verbeterd. De at- jeet van V&L-TC wierp ïisteren in de Finse hoofdstad de schijf naar 57 meter en 58 centimeter, fes centimeter verder dan fijn oude topprestatie op 7 rnei van dit jaar in Guade loupe. Pe Bruin verbeterde zijn re- fcord met zijn laatste worp. Hij pad bij zijn derde poging zijn nationale record van 67,52 me ier al geëvenaard. De Bruin fpende de wedstrijd met de Veelbelovende worp van 67,30 peter. Zijn serie was: 67.30- [5.28-67.52-63.86-65.92-67.58. De Bruin won hiermee het [peningsnummer in Helsinki. De Cubaan Delis, derde op de wereldtitelstrijd, werd tweede met 66,66 meter. Dezelfde af stand haalde Wolfgang Schmidt, de tot Westduitser genaturaliseerde Oostduitser. Hij werd derde omdat Delis bij een eerdere poging de afstand overbrugde. Olympisch kam pioen Schuit was niet van de partij. De Oostduitser had het vliegtuig naar Helsinki gemist. Op de 10.000 meter kwam de 26-jarige Italiaan Salvatore Antibo slechts 2,7 seconden te kort om het wereldrecord van de Portugees Mamede te ver beteren: 27.16,50. De tweede topprestatie kwam op naam van de 25-jarige Keniaan Sang. Hij soleerde op de 3000 meter hindernisloop naar 8.15,06. De Amerikaan Larry Myricks won het verspringen met 8,34 meter. Gretha Tromp werd op de 400 meter horden vijfde in 58,33, ruim drie se conden boven haar persoonlijk record. Ingrid Lammertsma werd met de speer zesde met 57,50 meter. Erik de Bruin straalt kracht uit. Yeendam heeft nieuw bestuur VEENDAM SC Veendam heeft weer een bestuur. Een week na zijn benoeming heeft formateur Hayo Apotheker, burgemeester van de Groning se stad, gisteren de samenstel ling van het college van de eerste divisieclub bekendge maakt. Voorzitter wordt Aad van Bodegom, directeur van de LTS in Veendam. Hij zal worden geassisteerd door de leden Benus, Kolwijk, Boelens, Nijland en Dibbits. De laatste twee maakten al deel uit van het oude bestuur. Dibbits zal eind augustus aftreden. Dit stond al eerder vast. Het voor malige bestuur van Veendam trad onlangs af na interne strubbelingen, die zich toespit sten op de dubbelfunctie van algemeen manager en secreta ris Bethlehem. Deze blijft aan als algemeen manager. G. de Boer nieuwe voorzitter van NCSU DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Christelij ke Sport Unie (NCSU) heeft de heer drs. G.A. de Boer be noemd tot voorzitter. Hij volgt Kampenaar H.C. Kleemans op die de NCSU negen jaar heeft geleid. De 52-jarige De Boer, voormalig loco-burgemeester van Amersfoort, was vanaf 1986 vice-voorzitter. ATLETIEK Grand Prix in Helsinki (Fin) Dames, 800 m: 1. Wodars (DDR) 1.57,10, 2. Olizarenko (Sov) 2.00,56, 3. Yasjmeneva (Sov) 2.01,26. 3000 m: 1. Mal (DDR) 8.49,97, 2. Artomova (Sov) 8.52,63, 3. Brunet (Ita) 8.55,12. 400 m horden: 1. Farmer (Vst) 54,05, 2. Heiander (Fin) 55,66, 3. Gunnell (Gbr) 55,78, 5. Tromp (Ned) 58,33. Hoogspringen: 1. Wohlschlag (Vst) 1.93, 2. Ewanje (Fra) 1.90. Versprin gen: 1. Tsjistjakova (Sov) 7.07, 2. Ropo (Fin) 6.76; 3. May (Gbr) 6.59. Speerwerpen: 1. Felke (DDR) 70.80, 2. Uilak (Fin) 64.16, 3. Koch (DDR) 61.06, 6. Lammertsma (Ned) 57.50. Heren, 200 m: 1. Da Silva (Bra) 20,35, 2 Thomas (Vst) 20,69, 3. Adeniken (Nig) 20,96. 400 m: 1 Reynolds (Vst) 45,76, 2. Whittle (Gbr) 45,92, 3. Je- drusik (Pol) 46,17. 800 m: 1 Barbosa (Bra) 1.44,76, 2. Suhonen (Fin) 1.45,08, 3. Fuhlbrugge (DDR) 1.45.15, 4 McKean (Gbr) 1.45.17. 1500 m: 1 Di Napoli (Ita) 3.34,92, 2. Cheshire (Ken) 3.35,06, 3. Scammel (Aus) 3.37,30. 10.000 m: 1. Antibo (Ita) 27.16,50, 2. Abebe (Eth) 27.12,82, 3 Panetta (Ita) 27.24,16. 110 m horden: 1. Campbell (Vst) 13,51, 2. Jarrett (Gbr) 13,57, 3. Sjiskin (Sov) 13.72. 3000 m steeplechase: 1. Sang (Ken) 8.15,06. 2. Lambruschini (Ita) 8.21,23, 3. Diemer (Vst) 8.24,05. Verspringen: 1. Myricks (Vst) 8.43, 2. Emmejan (Sov) 8.21, 3. Powell (Vst) 8.20. Polsstokhoogspringen: 1. Ga- taullin (Sov) 5.71. Discuswerpen: 1. De Bruin (Ned) 67.58 (NR), 2. Delis (Cub) 66.66, 3. Schmidt (Wdl) 66.66. Speerwerpen: 1. Raty (Fin) 81.78, 2. Korjus (Fin) 81.60, 3. Kaleta (Sov) 80.60 DAMMEN Toernooi in Hierden 9e ronde: Van Lith (Ned)-Tjsis]ov (Sov) 1-1, Koeperman (Vst)-Gantwarg (Sov) 0-2, Van der Wal (Ned)-Valneris (Sov) 1-1, Jansen (Ned)-Goloebjeva (Sov) 1-1, Clerc-Scholma (Ned) 1-1, Autar (Sur)-Galperin (Isr) 1-1. Stand: 1. Gantwarg, Van der Wal 11; 3. Clerc. Jansen, Koeperman 10; 6. Go- toebjeva, Scholma. Tsjisjov, Valneris 9; \0. Autar, Van Lith 7; 12. Galperin 6. PAARDESPORT Koersen van Drachten Eerste koers, 2040 m: 1. Don Juan sportuitslagen (A. de Wrede) 2.51,5 - 1.24,1, 2. Carry Fame, 3. Dancing Queen Niet ge start: Douwe B Carlo Pluto, Cornelia Six. Toto: winnend 1,70, plaats 1,00, 1,00, koppel 2,10, trio 5,90. Tweede koers, 2040 m: 1 Christiaan Morgan (W. Zijlstra) 2.53,2 - 1.24,9, 2. Cheri Wolvers, 3. Cosmic Pop. Niet gestart: Dianne Uiterdijk. Toto: win nend 3,20, plaats 1,40, 1,90, koppel 9,80, trio 78,20. Derde koers, 1640 m: 1. Diana ter Lune (J. Oorthuijsen) 2.12,8 - 1.21,0, 2. Ceres Yoly, 3. Camaron. Niet ge start: Charlie Crown. Toto: winnend 2,00. plaats 1,10, 3,10, 2,30, koppel 12,90, trio 243,20. Vierde koers, 2040 m: 1 Chambrefille M. (H. Schoonhoven) 2.48,4 - 1.22,5, 2. Zarinda Narfeg. 3. Clovelly Dear. Toto: winnend 7,20, plaats 2,10, 3,50, 3,10, koppel 39,50, trio 950,60. Vijfde koers, 2440 m: 1. Comet Hano ver (S. Hartman) 3.24,3 - 1.23,7, 2. Cilly Westfrlsia. 3. Coiffeur Lady. Toto: winnend 3,90, plaats 2,60, 2,10, 3,50, koppel 10,40, trio 186,90. Zesde koers. 1640 m: 1. Clazien Wie- linga (M. Vergay) 2.14,6 - 1.22,1, 2. Bodin, 3. Brahma Melodie. 4. Dutch Victrix. Toto: winnend 5,20, plaats 1,40, 1,50, 1,90, koppel 14,00, trio 288,20, kwartet 576.60. Zevende koers, 2040 m: 1. Calista Cunera (J. Schetter) 2.46.8 - 1.21,8, 2. Bright Speed, 3. Wlertlng. Toto: winnend 3,30, plaats 1,40, 2,30, 3,00, koppel 9,10, trio 162,80. Achtste koers, 2040 m: 1. Brenda Oostland (M. van de Togt) 2.48,9 - 1.22,8, 2. Chenk Hanover, 3 Belliane. Niet gestart: Ambroslus. Toto: win nend 6,30, plaats 2,40, 1,90, 2,50, koppel 10,30, trio 89,60. Negende koers, 2440 m: 1. Carllewis Juweel (A. de Wrede) 3.21,7 - 1.22.7, 2. Celine Princess, 3. Cesar di Tricia, 4 Boy S. Toto: winnend 5,10, plaats 1,50, 1,30, 1.60. koppel 5,30, trio 50,80, kwartet 136,10. Tiende koers. 2040 m: 1. Zisja M. (S. Woudstra) 2.42.8 - 1.19,8, 2. Yfred Star, 3. Yevillon Nora. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10, 2,20, 1,30, koppel 9,50, trio 27,30. Elfde koers. 1640 m: 1 Zora Volo- mon (J. Pool) 2.10,1 - 1.19,3, 2. Anne Aldorp, 3. Yankee Postille. Toto: win nend 1.60, plaats 1,60, 2,20, 2,20. koppel 12,20, trio 121,10. W-5: 4-1-10-6-8 Uitbetaling: 7652,50. Omzet totalisator: 256.281,00. TENNIS Toernooi van Wimbledon Damesenkelspel, 2e ronde: Adams (VstyCunnlngham (Vst) 6-1, 6-2, McNeil (Vst/15)-Pawlik (Wdl) 6-1, 6-3, Sanchez (Spa/7)-Halard (Fra) 6-4, 6-J 3, Lindqvist (Zwe)-Demongeot (Fra) 6- 3, 6-1, Tanvier (Fra)-Frazier (Vst) 6-3; 6-1, Mandlikova (Aus/14)-Suire (Fra) 6-1, 6-4, A. Minter (Aus)-Quentrec (Fra) 6-2, 6-0, Kohde/Kllsch (WdIK- Henrikcsson (Vst) 6-4, 6-1, Fendick (Vst)-Wood (Gbr) 6-1, 6-4, M.-J. Fer nandez (Vst/12)-Allen (Vst) 6-4, 6-1; Hobbs (Gbr)-Miro (Bra) 5-7, 6-2, 6-4, Fairbank (Zaf)-Sabatini (Arg/3) 6-4, 6- 3. Evert (Vst/4)-Hu Na (Vst) 7-5. 6-4, Provis (Ausy-A. White (Vst) 3-6, 6-3, 6-3, Stafford (Vst)-Devries (Bel) 7-6, 7-5, Magers (Vst)-Lake (Gbr) 6-2, 6-3, Zvereva (Sov/9)-Pfaff (Wdl) 6-2, 6-3, Novotna (Tsj/10)-Burgin (Vst) 6-4, 3- 6. 6-2, Smylle (Aus)-Scheuer-Larsen (Den) 6-1, 6-7, 6-1; Reggl (lta)-Amiach (Fra) 7-6, 6-4, Golarsa (lta)-Strand- lund (Zwe) 6-4, 4-6, 6-1, Field (Aus)- Garrison (Vst/5) 1-6, 6-2. 7-5, Svigle- rova (Tsj)-Phelps (VSt) 7-6, 7-5, Wies- ner (Oos)-Turnbull (Aus) 6-4, 7-5; Shriver (Vst/8)-Gomer (Gbr) 6-4, 3-6, 8-6, Faber (Vst)-Thompson (Aus) 7-6, 4-1, opgave, Gildemeister (Per)-Sloa- ne (Vst/16) 6-3, 7-5, Sukova (Tsj/6)- Van Rensburg (Zaf) 6-3, 6-3. Herenenkelspel, 2e ronde: Mansdorf (lsr/16)-Jelen (Wdl) 4-6, 6-3, 3-6, 6-3, 6-2, Shiras (Vst)-Bates (Gbr) 4-6, 7-5, 6-3, 6-2, Masur (Aus)-Rive (Vst) 6-3, 7-6, 4-6, 6-2, Carbonell (SpaJ-Vajda (Tsj) 6-2, 6-4, 7-5, Lundgren (Zwe)- Pernfors (Zwe/15) 7-6, 6-2, 6-4; Kricksteln (Vst/13)-Frana (Arg) 4-6, 6- 3, 3-6, 7-6, 7-5, Gunnarsson (Zwe)- Rostagno (Vst) 6-7, 2-6, 7-5, 7-6, 9-7, McEnroe (Vst/5)-Reneberg (Vst) 6-3, 3-6, 6-3, 7-5, Becker (Wdl/3>-Matus- zewski (Vst) 6-3, 7-5, 6-4; Pugh (Vst)- Seguso (Vst) 6-3, 7-6, 6-3, Meclr (Aus/7)-Kratzmann (Vst) 6-7, 4-6, 6-1, 7-5. 7-5, Drewett (Aus)-Wllklson (Vst) 6-7, 6-3, 7-5, 6-2, Mayotte (Vst/8)- Holm (Zwe) 7-6, 6-2, 4-6, 6-1; Wllan- der (Zwe/4)-Novacek (Tsj) 6-3, 6-0, 6- 3.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9