De meeste spanning zit in de staart 7tADIO/TELEVISIE üeidóaQowtant VRIJDAG 30 JUNI 1989 PAGINA 17 gsnuni ients Slippens Culturele rogramma's NOS LVERSUM Rients Slip- is (46) is per 1 oktober be- jmd tot chef van de hoofd- ïling Culturele Program- van de NOS. Slippens is imstig van de VARA, waar fin 1977 begon. Dit heeft de bekendgemaakt, afdeling Culturele Pro- mma's van de NOS is een uwe hoofdafdeling. Zij is ormd uit de twee voormali afdelingen Culturele Pro- - .mma's en Informatieve CT>gramma's. Zij omvat de ■einen muziek(theater) en drama, film en toneel; jumentaires en de mediaru- ngendfek „Lopend vuur", die van vijf oktober wordt gepre- teerd door Leoni Jansen en Freriks. Tot de nieuwe laniacbfdafdeling behoort ook de n heerslaggeving van evenemen- gestoj op cultureel gebied, arlijltf album en „li groei td. ManiVERSUM Cabaretier aniakul de Leeuw zal vanaf dins- moeitg 11 juli wekelijks te beluis- e hou en zijn op Radio 3. Hij gaat Natahielijk voor de VARA het et aapjtendprogramma „Holland le moirdt wakker" presenteren, iroble rager, op aul de Leeuw ekt Holland e ver ereld re dank Leeuw neemt de plaats in ,Peter Holland bij zijn ver- i naar Veronica achterliet. olland wordt wakker" moet heel eigen karakter krij- Een poging daartoe doet door tussen zes en zeven de krantenjongens en - lisjes in het zonnetje te zet- de luisteraar tussen zeven acht uur de meest uitheem- ontbijten ter wereld voor te lotelen en in het laatste uur praten met dolgelukkige eders en vaders over hun gste aanwinst. I jriejnnette van Trigt ^presentatrice ™p°Studio Sport" lelaas ve i^VERSUM Annette van echteigt zal met inêang van ickem auêustus deel gaan uitma- Q0>n van het presentatie-team •s jin „Studio Sport". Zij neemt maarr name de extra uitzendin- s.omsr van sPortrubriek voor idor-'ar rekening. Tevens zal ze ke]jj.?kelijks een reportage ver- -ayerfgon voor de zondag-editie, j^^iar nieuwe baan betekent liikten overstaP- want bij de inte-^RA blijft ze verantwoorde- band^ voor ^et radioprogramma lal op 't dak". KRO KOMT MET NIEUW WOORDSPEL VOOR HET HELE GEZIN HILVERSUM - is een ijzersterke troef die de KRO deze zomer op het televisie-scherm uit speelt. Het is een woord spel met dobbelstenen, prachtig vervat in compu ter-animaties, met de meeste spanning in de staart. Frank Kramer pre senteert tot half oktober deze eenendertigdelige reeks voor het hele gezin. Het idee voor deze nieuwe te levisie-trekker, die twee keer per week (op maandag en vrij dag) wordt uitgezonden, is af komstig van ID-TV in Am sterdam. Frangois Boulangé, die het spelletje mede vorm heeft gegeven: „Het is een be staand spel dat je gewoon in de winkel kunt kopen. Het draait om dobbelstenen met letters erop. Na een worp moet iedere deelnemer proberen met deze letters zoveel mogelijk woorden te maken, tot de zandloper leeg is. Dat,leek ons echter niet de manier om het op televisie te brengen, ook niet omdat het publiek dan ge durende enige tijd naar schrij vende mensen zou moeten kij ken. Via allerlei tussenliggen de fasen zijn we uiteindelijk op een versie terecht geko men, waarbij twee kandida- tenparen op verschillende ma nieren met zestien letters in de weer moeten. Het is echt een uniek spel. Nog nergens werd het op televisie vertoond. Het lijkt dan misschien wat vreemd dat we voor een En gelse titel hebben gekozen, maar we konden gewoon geen behoorlijke Nederlandse vari ant vinden". De belangstelling uit het bui tenland blijkt nu al zeer groot. Francois: „We hebben inmid dels aanvragen gekregen uit Duitsland, Frankrijk, Enge land en Amerika. Voor laatst genoemd land hebben we in middels een pilot (een eerste aflevering) gemaakt. Duitsland wil de reeks door ons laten vervaardigen en ook in Rus land bestaat belangstelling". Modern „Boggle" is de opvolger van „Cijfers en Letters". Het ver schil zit niet alleen in de vormgeving, die bij eerstge noemde heel modern oogt, maar ook in de spanning die „Cijfers en Letters" gemakke lijk overtreft. Hoewel er tij dens de trainingsavonden flink werd geoefend met kan didaten voordat ze voor de ca mera hun eerste spel mochten spelen, was bij sommigen de spanning om te snijden. Regis seur Enno van Tulder: „Tij dens een van de eerste afleve ringen met twee dames moes ten we de opnamen halverwe ge stopzetten omdat een van hen was flauwgevallen. Tij dens het eindspel bleek dat een deel van de kandidaten na de eerste worp niet meer ver der durfde vanwege de bom men die in dit spel verwerkt zitten en waarmee het team zich kan doodgooien". De KRO heeft het idee dat de kijker snel aan „Boggle" ver slaafd zal zijn. Van Tulder: „Ik ben er zeker van dat we een aardig spel in huis hebben. De kracht ligt, denk ik, in het feit dat in de huiskamer kan wor den meegedaan. Gebleken is dat daar een grote behoefte aan bestaat. Om de spanning tot een maximuum op te voe ren, wilde de KRO een alles- of-niets-finale. Daar zijn zeker tachtig varianten op verzon nen, maar degene waarvoor we uiteindelijk hebben geko zen, bleek in de praktijk het best te werken. De bommetjes die achter sommige cijfers in het eindspel zitten verwerkt, voeren de spanning namelijk behoorlijk op, maar bij de kan didaten blijft de drang aanwe zig verder te gaan. Tenslotte kunnen ze, als alles goed gaat, met vijfduizend gulden naar Frank Kramer pijnigt de hersens van zijn kandidaten in het woordspel „Boggle". FOTO: KRO Alert Dat de KRO blij was met het spel, waarvan alle afleverin gen al zijn opgenomen, blijkt uit het feit dat televisie-direc teur Gerard Hulshof het aan tal uitzendingen van 25 naar 31 opschroefde. In al die tijd mag de fabrikant van het spel letje niet adverteren. Op die manier hoopt de omroep niet te worden beticht van com merciële belangen. Dat de electronica een grote rol speelt, is niet alleen visueel te zien. Francois Boulangé: „Toen we zo'n vier maanden geleden, bij de geboorte van dit spel, over de vormgeving spraken, hebben we allerlei varianten op de dobbelsteen uitgeprobeerd. Daarna zijn we vrij snel gaan praten met Computer Graphics en zijn deze animaties uit de bus ge rold. Maar niet alleen in de vormgeving speelt de compu ter een rol. Ter controle van de door de kandidaten ge vormde woorden, speelt hij ook een rol. Zo herbergt een van de twee apparaten het Groot Woordenboek der He dendaagse Nederlandse Taal. Zo maken we dus gebruik van een electronische jury". De andere computer zorgt er voor dat de bijpassende mu ziekjes bij een goed of slecht antwoord, die speciaal door Tony Eyck zijn gecomponeerd, precies op tijd klinken, wat vooral voordelen heeft bij de montage van de beelden. Over het krijgen van kandidaten heeft de KRO nooit hoeven in zitten. Enno: „We hadden een wervende aankondiging ge maakt van het programma. Nadat het twee keer op televi sie was uitgezonden, stroom den zestienhonderd brieven binnen. Toen zijn we dus maar gestopt met die spot". HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 15.40 Centennial, Amerikaanse serie. Afl.: De roep van de adelaar (3). De uitslag van de verkiezingen is bekend en de toekomst van Cen tennial krijgt een nieuwe wending. 16.30 Er was eens...het leven, tekenfilmserie over de werking van het menselijk lichaam. Afl.: De kringloop van het leven/Veranderin gen en herstelprocessen in het lichaam. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 Beatrix, een koninklijk ge luid, documentaire over het optreden van het Bea trix Drum en Bugle Corps tijdens internationale wed strijden, in Amerika. 18.30 Muppetshow, poppen- show. Gast: Edgar Bergen. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 Tom en Jerry, tekenfilm serie. 19.25 Lekker weg, toerisme en recreatie in eigen land. Vandaag: ZFuidelijk Flevo land. 19.50 Boggle, wordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. 20.25 Elfde Wereldmuziekcon cours, rechtstreeks ver slag van het eerste gedeel te van de openingscere monie te Kerkrade. Pre sentatie: Hans van Willi- genburg. 21.25 Brandpunt, actualiteiten rubriek. 21.55 Drie hoog achter, (Rising damp). Engelse comedy serie over huurders en hun huisbaas. Afl. 3: Maanlicht en rozen. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 In 't holst van de nacht, (Nightheat), Canadese se rie. Afl: Het voorrecht om vrij te zijn. In een container in de haven worden zes dode vluchtelingen gevon den, maar er zijn ook nog twee overlevenden. VARA 23.30 Boys town (Miracle of the heart: A Boys town story), Amerikaanse speelfilm uit 1986 van Georg Stanford Brown. Met: Art Carney, Casey Siemaszko, Jack Bannon e.a. Het waarge beurde verhaal van een jongen die van Boys Town, een leefgemeenschap voor verwaarloosde jongeren, een nieuwe kans krijgt. 01.00 Einde. NEDERLAND 2 TROS 16.00 TROS Telearchief, serie programma's bestaande uit beeldarchiefmateriaal van de Tros. Vandaag: Hoogtepunten uit Unicef in het Zilver. Presentatie: Willy Dobbe. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl.: Naujocks droe vig einde. De handelsagent Naujock wordt doodge schoten. Het enige dat Derrick weet is dat hij een onmoeting met een vrouw in het huis van een vriend had. TROS 18.03 Suske en Wiske teken filmserie. Afl.: Suske en Wiske en de windbrekers (3). 18.26 Familie Oudenrijn serie. Afl. 12: Merel in de war. Merel heeft rare dromen En Dücker probeert haar groot rijbewijs te halen. 18.52 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Het Bassie en Adriaan Orkest. 18.59 Sport in steentjes, serie korte filmpjes over en met humoristische blik op di verse populaire sporten, uitgevoerd in bouwsteen tjes. Vandaag: IJsdansen. 19.04 Knight rider Ameri kaanse serie. Afl.: Op zoek naar het circus! Michael en Kit zoeken de moordenaar van een circusartiest. Er gebeurt een vreemd onge luk in het circus. NOS 20.00 t Journaal. TROS 20.29 t Drie in de pan klucht van André Roussin in een Nederlandse bewerking van Walter van der Kamp en Renè van Vooren. Met: Piet Bambergen, Joke Bruijs, Renè van Vooren e.a. Toneelregie: Alexan der Rosè. Het echtpaar Ui- lenenburg wint een cruise naar Hawaii. Helaas lijden ze schipbeuk en belanden met een medepassagier op een onbewoond eiland. 22.15 Jongbloed en Joosten, hoogtepunten uit het nieuws gepresenteerd door Astrid Joosten ^n Jaap Jongbloed. 22.15 TROS weekendfilm: De dood van een zoon (Death of a son), Britse tv-film uit 1988 van Ross Devenish. Met: Lynn Redgrave en Malcolm Storry. Een 19-ja- rige jongen sterft aan een overdosis drugs. Er wor den geen gerechtelijke stappen- ondernomen te gen degene die de injectie toediende. Zijn moeder begint echter de strijd om gerechtigheid. NOS 00.26 Journaal. 00.31 Einde. NEDERLAND 3 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 t Jeugdjournaal. 18.55 Get Back, serie terugblik ken op de popjaren '60 en '70. 19.25 De Mahabharata, tv-be- werking van een negen uur durende theatervoorstel ling. Regie: Peter Brook. Lang verhaal met veel ver schillende vertellingen, met als centraal gegeven de strijd tussen twee tak ken van een koninklijke fa milie, de Pandavas en de Kauravas. 01.25 Einde. Piet Bambergen speelt in de klucht 'Drie in de pan'. NED 2 20.30 uur. FOTO: DIJKSTRA RT 1 V Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 58: Haaienjacht (The shark hunt). 5 Juke Box. Arnold Nieuws. Tik Tak animatieserie. j Plons Afl.: Plons en het roodkapje. Speel op sport Serie jeugd programma's waarin op speel se wijze een bepaalde tak van sport wordt toegelicht. Van daag: IJshockey. Uitzending door derden, pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi- 5 Grote herrie in Little China (Big trouble in Little China), Amerikaanse speelfilm uit 1986 van John Carpenter. Met: Kurt Russell, Kim Cattrall, Dennis Dun, e.a. Jazz-kasteel (2). Soft-jazz in het historische kader van het kasteel van Saffelaere. Kunst-zaken. Nieuws. Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen. De nachten van de revolutie (Nuits révolutionnaires), 7-deli- ge Franse serie van Charles Brabant naar het leven en werk van Nicolas Restif de la Bretonne. Met; Michel Aumont, Michel Bouquet, Maria Casa- 3 40 Coda. Guido Gezelle van Paul van Ostaijen. 3 45 Einde. DUITSLAND 1 Vogel der Nacht, trucage-film naar een Chinese legende. Tagesschau. Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Nur keine Panik. Yesterdays, sterren van gis- tern. Vandaag: Armin Dahl. Tagesschau. Hier und heute, actualiteiten. WWF-Club, live uit de stu- JRT 2 Babel, wekelijkse nieuwsbrief voor Marokkaanse migranten. Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. I Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 15. Nieuws. Première, filmmagazine met Jo Panorama's de charme van een illusie. Documentaire van Mark de Geest over muurschil deringen in ronde gebouwen. The best of Schoten '88. Sa menvatting van de hoogtepun ten van de 30e editie van het wereldvermaarde volksdans- festival in Schoten. Filmspot. Achtergrondinfor matie bij de filmactualiteit Einde. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 HTagesschau. 20.15 Grieche sucht Griechin. Duit se speelfilm uit 1966 van Rolf Thiele. Met: Heinz Rührmann, Iripa Demick, Hannes Messe- mer e.a. Een bezadigde boek houder leert via een huwelijk sadvertentie een zeer fraaie Griekse kennen. Ook op ande re gebieden zit het hem opeens bijzonder mee: hij krijgt promotie en wordt met respect door iedereen behan deld Pas voor het trouwaltaar verneemt hij echter het hoe en anderingen... Aansl.: Tage- 21.45 Plusminus. Economisch maga- 22.30 Tage8themen, actualiteiten programma, met Bericht aus 23.00 Sportschau. 23.30 Ich bin kein Mörder (2), 2-deli- ge Amerikaanse tv-film van David Greene naar het boek „Fatal Vision" van Joe McGin- niss. Met: Gary Cole, Wendy Schaal, Karl Malden e.a. Het is MacDonalds schoonvader ein delijk gelukt, zijn schoonzoon opnieuw voor het gerecht te brengen. 01.00 Tagesschau. 01.05 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.10 Einde. DUITSLAND 2 15.28 Mit dem Wind urn die Welt, 8- delige documentaire' serie voor de jeugd. Afl. 2: Die Arche Noah des Pazifik. 16.10 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Dirk Chatelain. 16.25 Freizeit... Hobby-magazine. Onderwerpen: 1. Entdecken sie den Languedoc. 2. Descrip- tio Urbis: Stadführung auf La- teinisch. 3. Sicher in die Frei zeit: Vollbeladen fahrt sich's anders. Presentatie: Sibylle Ni- RTBF 1 igetO.OO mt|1-20 •n. 150 'eB.30 Vacaturebank. La boite aux images, teken films met o.a. Stripy, Hello Kit ty en Alice au pays des mer- Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en Weerbericht. Jeux sans frontières, spelpro- gramma. Bronzer sans griller, docu mentaire over de gevaren van het zonnen in het kader van de actie Europa en Kankerbestrij- Negende internationale Festi val du Rire te Rochefort. Paardenkoersen, laatste jour naal en weerbericht. Horst Tappert als Derrick. DLD 2 20.15 uur. cnTn. 17.10 Jagdszenen in Hollywood, (Tom Jerry), tekenfilmserie. 17.20 Sommerfestival im ZDF - Ver- wegene Gegner (1) (Ride, Va- quero!), Amerikaanse western uit 1953 van John Farrow. Met: Robert Taylor, Howard Keel, Ava Gardner e.a. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Horst Schatt- le. 20.15 r Derrick, Duitse misdaadse rie. Afl.: Die Kalte des Lebens. Met: Horst Tappert, Fritz Wep- per, Tushka Bergen e.a. De prostituée Libeta ontdekt in de wasruimte bij het herentoilet van de Orion-Club een man met doorgesneden keel. Zij weet Derrick te vertellen dat het hier om haar ex-pooier Al fred Rossner gaat. Volgens haar verklaring ontdekte ze pas na het vinden van het lijk dat ze zich in het herentoilet bevond... 21.15 Vor8icht, Falie! tips ter voor koming van misdrijven. 21.30 Heute-Journal. 22.00 Aspekte, Cultureel magazine. 22.45 Sommerfestival im ZDF. Weiss sie. wie man Kuchen backt? (Can she bake a cherry pie). Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Henry Jaglom. Met: Karen Black, Michael Emil, Mi chael Margotta e.a. De door haar man verlaten Zee ont moet in een café de fitness freak en boekhouder Eli. Er ontwikkelt zich tussen de ge voelige Zee en de eenling Eli een onconventionele romance, die al speodig aan alle kanten op de proef gesteld wordt. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 Teletekstoverzicht. IIBulldog Drummond: Mord im Nebel (Bulldog Drummond escapes), Amerikaanse speel film uit 1937 van James Ho- gan Met: Ray Milland, Heather Angel, Guy Standing e.a. De detective Drummond vindt een bewusteloos meisje op zijn weg. Er gebeuren nog meer vreemde dingen en Drummond ontdekt dat het meisje de ge vangene is van een valsemun tersbende. Drummond en zijn vrienden gaan haar helpen. Australien-Expres8, 10-delige Westernserie. Afl.: Das Feuer. Telekolleg II, cursus econo mie. Les 12. Hallo Spencer, kinderserie. Afl. 107. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. Landesspiegel: Zwischen Kreuz und Hakenkreuz. Überall ist Disneyland, die kunstlichen Weiten der Frei- zeitkultur, reportage over de nieuwste trends op het gebied van pretparken in Amerika en Europa. West 3 aktuell. ZAK, weekoverzicht. West 3 Tv-Spiel: Liebe miet 50 0, tv-spel van Colin Welland. Met: Peter Schiff, Renate Grosser, Louise Martini e.a. Een vijftigjarige arbeider ver keert in een crisis en wil zijn werk opgeven en met een an dere vrouw een nieuw leven beginnen. Laatste nieuws, aansl.: Zur Nacht. BBC 1 17.00 Lifeline. The Woodland trust. 17.10 Children's BBC met Andy Crane. Met: Puppy's further adventures. 17.35 Friday film special: Paganini stikes again. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston. Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht 19.30 News Room South East. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.35 Every second counts, spelpro- gramma met Paul Daniels. 21.10 Driving force '89. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.28 News room south east en weekend weerbericht 22.30 Rockliffe's babies 10-delige serie. Afl. 2: A trip to the zoo. 23.25 Wimbledon '89. Samenvatting match of the day. 00.45 The Late film: That lucky touch. Engelse speelfilm uit 1975 van Christopher Miles. Met: Roger Moore, Susannah York, Lee J Cobb e.a. 02.25 Weerbericht. 02.30 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl. Tennis Wimbledon '89. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe richt. 17.00 Tennis Wimbledon. 20.30 Ebony people, 6-delige serie talkshows, waarin twee beken de zwarte gasten vragen van het studiopubllek beantwoor den over hun persoonlijke en professionele leven. Afl. 5. 21.00 Weekend. 21.30 Gardeners world, tuinierru briek. 22.00 The great wall of Iron. De gebeurtenissen op het Tiananane- plein van Beijing tonen de min achting van de Chinese leiders en het Chinese leger voor de wereldopinie. In Tibet zijn de officieren overtuigd van hun .recht' zij brengen de culturele bevrijding voor Tibet. Na af loop van deze unieke reporta ge van Mark Brayne volgt een discussie met historicus Harri son Salsbury 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Comedy Double bill: Jack Benny. Jack in The Railroad Show Station Programme. 00.40 Jackie Gleason in: The Honey- mooners. Vandaag: The gol- 01.05 French classics: CEntrée des artistes. Franse speelfilm uit 1938 van Marc Allegret. Met: Louis Jouvet. Claude Dauphin, Odette Joyeux e.a. 02.45 Einde. 33 Ondertiteling via Teletekst HI Tweetalige of stereo-uitzending B Zwart/wit-uitzending ■31 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst la) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling ^SateMiet-T^J SKY CHANNEL NEDERLAND 3 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 The Littles. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Voetbal. 21.00 Noordpool actiesport. 22.00 Honkbal. 23.00 Noordpool actiesport. 24.00 Rugby. 01.00 Close. NOS 09.00 Nieuws. 09.05 Einde. 09.30 150 Jaar Spoorwegen. 13.00 Nieuws. SUPER CHANNEL 10.00 I.O. op zaterdag met om 10.00 CD. een goed idee. 10.30 Soci ale zekerheid: van de wieg tot het graf 11.00 De andere Belgen: Dwars door Brussel 11.40 Pronto Les 5. 12.10 Basiseducatie Les 2. 12.25 Einde. 15 30 Off the Wall. 16 30 Hot Line. 18.30 The Gobal Chart Show. 19.30 Richard Diamond. 20.00 Touristic Magazine. 20.25 Hollywood Insider. 20.50 Transmission. 21 45 World News and Weather. 22.00 In Concert Specials. 00.00 World News and Weather and The Mix. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.50 Neapel 11.50 Vorsicht, Falie! 12.10 Aspekte. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Programma-over zicht. 13.45 Die Burg. MTV EUROPE DUITSLAND 2 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Bananarama. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. Met o.a. Canin 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 XPO. 21.00 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.30 s Programma-weekoverzicht. 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.50 Neapel 11.50 Vorsicht, Fal ie!. 12.10 Nachbarn in Europa. 13.40 Diese Woche. weekjournaal. (met on dertiteling). DUITSLAND 3 12.35 Teletekstoverzicht. 13.00 Te lekolleg II cursus Duits. Les 38. 13.30 Telekolleg II Mathematik Analysis, cursus wiskunde, les 6. BBC 1 TV 5 16.05 Brèves. 16.10 Cadavres extras. 16.30 La cuisine des mousquetai- 09.30 Einde. 09.30 Roobarb. 09.35 Raccoons. 10.00 On the waterfront. 11.52 Weerbericht. 11.55 Tekenfilm. 12.00 Saturday morning film. 13.27 Weerbericht. 13.30 Grandstand, met Wimbledon '89; Rugby Union: Autra- lië - B. Lions, vanuit Sidney; Paarde- sport: De Ierse Derby, vanuit The Curragh. (14.00 Nieuwsoverzicht.). Rècrèation. Des Chiffres et des Lettres. Brèves et Mètèo Européene. Le ressac. Papier Glacé. Montagne. Fenètre Sur Cour Musique. Journal Télviaè Mètèo Européene. Le Magazine Culturel Oceani- Sports Loisirs. l'Oeil en coulisse. Fin de Programme. SKY CHANNEL 06.30 The Flying Kiwi. 07.00 The Nescafe UK Top 50. 08.00 Fun Fac tory. 12.00 Transworld Sport. 13.00 Wrestlemania V. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Poo per Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hol lywood Insider. 13.30 The Mix Conti- I RTL aktuell. i Karlchen. Weerbericht. I Die gloreichen Zwei (Houston Knights), Amerikaanse mis daadserie. i Ein Unbekannter rechnet ab (Zehn kleine Negerlein), Duits- Frans-ltaliaans-Spaanse speel film, i RTL aktuell. I Das bringt's voll - Dufte Typen in Jeans (Cheering Section), Amerikaanse speelfilm. i Mannermagazin M I Betthupferl. Einde. MTV EUROPE 07.00 MTVI. 10.00 Yol Mix. 10.30 Club MTV. 11.00-14.00 Maiken Wexo. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin 20.03 Weekend blues 21.03 Jazz time. 22.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband 02.02 Oh, wat een nacht 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Klap op de vuurpijl (1). 20.00 Nieuws 20.02 Holland Festival journaal. 20.10-00.00 Klap op de vuurpijl (2). RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 20.55 Belgie totaal 21.05 Schoolagenda. 21.20 Zicht op Israel 21.40-22.00 Theologische verkennin- REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Podium. 21.03 Folk 22.05 Crooners en Soft Music. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 2 17.00 Focus. 17.05 Wat zijn dat voor toeren?. 18.10 Hitriders. 20.00 Zig Zag. pop. 22.05 Countryside 23.30-06.00 Nachtradio 17.30 Cante flamenco. 18.10 Actueel. 18.30 Recital: kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 20.00 Belgisch-Nederlandse dagen der hedendaagse muziek BRT Koor. 21.25 Symfonische muziek. 23.15 All that jazz. 24.00-06.00 Nachtradio. RTL+ MORGEN 08.00 Konfetti. 08.30 Heathcliff, der Kater. 08.55 Die Holidays aus Rom 09.20 Die Jetsons. 09.45 Klack 10.15 California Clan 11.00 Explo- siv. 11.40 Tour de France - Spezial 12.05 Die Jetsons 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Dennis. 13.30 Rapi- do RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show 11.04 Kamerbreed 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Spijkers met koppen. 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV; Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Taal van alledag. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, muziek en gasten. 11.02 DJ Wedstrijd, met een regionale dj. 12.02 Westpunt-muziek non stop. 13.02-14.00 Jazz met Fred Rackè. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoes- taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag. Radio Rijn mond: 10.03 Rijnmonds diep, achter gronden. 11.03 Jazz met Deelder. 12.03-13.00 Gezellig prograpima met Jan Rietman en gasten. BFfT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van nieuwe platen. 11.03 Cocktail: muzikaal aperitief. 13.10 Radio Tour. proloog In Luxenv burg. BRT 2 06.05 Welkom weekend. 08.10 Wat doen we met het week end? Vakantie, vrije tijd en toerisme. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.05 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude: Rossini, Haydn. Men delssohn. 09.20 De muziekwinkel: Schumann. Johan Strauss (zoon). 10.00 Woord op zaterdag. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok. 12.25 Tafelmuzlek van Campra en Bach. 13.10 Recital. Cello- en pianomuziek. 14.30 Een taart met honderden kaarsjes Terugblik en parallel le historische feiten, die in 1989 een merkwaardige ver jaardag beleven.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17