Kinderopvang Sassenheim gaat in september van start Noordwijk krijgt bedrijventerrein lan voor flat Geversstraat alt niet in goede aarde Nieuw gezinsvervangend tehuis aan Weteringkade LfjjpEN OMGEVING CcidócSowuvnt WOENSDAG .28 JUNI 1989 PAGINA 15 Ranciële y^iatie van v^insburg ™4)mber van soorfflURG De financiële ir/nee voor de toekomst is ilen r voor Rijnsburg. Dit zei laJtemeester Jonkman giste- i'd n een commissievergade- vaarin de tussenbalans jerd besproken. Deze ba- olge\at weliswaar een over work an 250.000 gulden zien, ijiJonkman sloot niet uit tenklp belastingen volgend us; iet twee procent moeten zout,p verhoogd. Het investe- atferijhema 1990-1993 zit vol en ogen. Als voorbeeld Jonkman de reorgani- -an de gemeentelijke iting. Op dit punt is nog jks een reserve opge-- en deze problematiek ioge prioriteit. „Er zit lijks ruimte in het las- ":et en vele zaken zijn r ad en aangescherpt, tten op het randje. We ons niet alleen zorgen gemeentelijke huisves- ïaar ook om de dienst- le reconstructie Brouwerstraat en de ian, om maar een paar eindjes te noemen", zo Ie burgemeester uit. irhoutse kje f ker M kas bouwen ;HOUT De heer der Geer mag toch houwen aan de van Beierenweg. |erd gisteren bepaald 1e commissie ruimte ordening. Van der g diende in 1988 een aag in voor de bouw en kas van 1500 vier- °°g^ meter, maar die en hem geweigerd om- dit in strijd zou zijn iet geldende bestem- orA(splan Landelijk Ge- c se n eJder Geer tekende be- ■{arij aan tegen dit besluit. De 0 eging van burgemeester ithouders, dat het bolle- a^il moet worden be- ïelk ^d. is volgens Van der nso misplaatst. „Als de ver- vng niet wordt verleend, ran betreffende grond ook «schikbaar voor bollen- JE z° werd gisteren door J. urs namens Van der betoogd. De weigering iedkeuring riep eveneens tekens op omdat twee e bedrijven, in ongeveer d_ e, :de situatie, wel toestem- en ir kregen voor kassenbouw aarg ironingbouw. Wethouder ,k w Jdo wees erop dat de van ^an ^er Geer *n vaiie indschappelijk kwetsbaar kenMd ligt. Dat gold voor de tot e twee bedrijven niet. ligt de grond tegen 0(errein aan dat Voorhout toekomst mogelijk nodig om uit te breiden. De Ljiissieleden vonden dat net twee maten gemeten worden omdat de ge- ïte misschien nog plannen pEiit voor uitbreiding. todieven "jjfigehouden 3( lajiSENAAR Twee man een 19-jarige Delftenaar oii in 17-jarige Hagenaar, zijn "pjrmorgen aangehouden in k. [estolen auto. De twee wa- nrmet de wagen vast komen jitten in een bollenveld de Katwijkseweg. Passe e agenten merkten de wa- op, waarna de dieven op 'lucht sloegen. Het duo de wagen eerder ih te hebben gestolen. De Wijnen zijn overgebracht het Delftse politiebureau. 3ULk VVD: Chemokar in Valkenburg VALKENBURG Het wordt hoog tijd dat men ook in Valkenburg iets gaat organise ren met betrekking tot het ophalen van klein chemisch afval. Dit werd gisteren be toogd door het VVD-raadslid P.T. Mizee tij dens een commissievergadering van econo mische, maatschappelijke en sociale zaken. Hij vindt dat er een chemokar moet komen in het Rijndorp. Met de toezegging van wet houder Vos: „We zijn er mee bezig maar door een gebrek aan personeel is er nog niets van gekomen", was het VVD-raadslid ontevreden. Het PvdA-raadslid A. Bremer toonde niet erg gelukkig met de verplaat sing van vliegbewegingen van het vliegveld Ypenburg naar het militaire vliegkamp Val kenburg. Geluidshinder en nachtelijke oefe ningen zijn voor het Rijndorp toch al reeds zwaar genoeg. Het raadslid wil dat B en W iets aan deze situatie doen. Joris Voorhoeve boekt terreinwinst NOORDWIJK Joris Voorhoeve, fractie voorzitter van de VVD in de Tweede Ka mer, heeft gisteravond in Noord wijk in de meest letterlijke zin terreinwinst geboekt. W.H. Schelvis, woordvoerder van de pro gressieven in de badplaats, herinnerde hier aan bij de behandeling van een voorstel van het college om aan Voorhoeve een gedeelte van de wegberm te verkopen. Het bermge deelte voor de woning van Voorhoeve aan de Beethovenweg verloopt nogal eigenaar dig. Met deze transactie krijgt de eigen- domsgrens van het voorvaderlijke erfgoed een meer vloeiende lijn. Het gaat om onge veer 30 vierkante meter gemeentegrond. Voorhoeve zal er honderd gulden per vier kante meter voor moeten neertellen. Meevaller Valkenburg VALKENBURG De gemeente Val kenburg heeft een meevaller van 250.000 gulden. Wethouder M.J. Vos zei gisteren in een vergadering van de commissie fi nanciën dat de gemeentelijke rekening 1988 een overschot heeft van een kwart miljoen gulden. De commissie ging voorts na langdurige discussie akkoord met een subsidie van 48.000 gulden voor Christe lijke Basisschool De Burcht. De school kan nu beginnen met de aanbouw van een speellokaal. Het PvdA-raadslid D. W. Hoffmans had moeite met het beschik baar stellen van dit bedrag. „Wij hebben de verantwoordelijkheid van het rijk overgenomen". Wethouder Vos zei dat het beslist onmogelijk is om bij rijksover heid geld los te peuteren. Het lokaal kost 248.000 gulden, het rijk stelt 165.000 gul den beschikbaar. Frontale botsing HAZERSWOUDE Een 43-jarige man uit Lienden is gisteravond gewond ge raakt bij een aanrijding op de Rijndijk in Zoeterwoude. De man reed in de richting Alphen aan den Rijn. Door onbekende oorzaak verloor hij de macht over het stuur en scheerde rakelings langs een te gemoet komende vrachtauto. Vervolgens corrigeerde de man zijn rijrichting derma te dat hij aan de rechterzijde de trottoir band raakte. Hierna reed de Liendenaar weer naar links en kwam vrijwel frontaal in botsing met een tegenligger, een 19-ja- rige Leidenaar. De man uit Lienden ver keerde vermoedelijk onder invloed van alcohol. Hij brak bij de aanrijding een arm en liep kneuzingen en inwendige bloedin gen op. Het slachtofffer is overgebracht naar het Leidse Diaconessenhuis. De Lei denaar raakte licht gewond. Verzet tegen reconstructie WASSENAAR Het Wassenaarse college van burgemeester en wethouders ziet voorlopig af van maatregelen die parkeren op het Wassenaar- se dorpsplein moeten tegengaan. Burgemeester P.H. Schoute stuitte gisteravond namelijk in de commissie bestuurszaken op hevig verzet van omwonenden en de liberale fractievoorzitter C. Aptroot. Schoute stelde voor de rijbanen op het plein te versmallen en het begin van de Lang straat bij de Gang met paaltjes af te sluiten. De bewoners vrezen daardoor straks niet meer bij hun woningen te kunnen komen, iets dat nu door fout geparkeerde auto's wordt bemoeilijkt. De winkeliers verwachten ernstige problemen ten aanzien van de bevoorrading. De heer Apt root drong aan op overleg met de bewoners voordat er een reconstructie wordt doorgevoerd. P. Vreugdenhil (CDA) en H. Goulooze (PvdA) gingen wel akkoord met de nieuwe plannen. Niettemin toonde burgemeester Schoute zich be reid tot nader overleg met de betrokkenen. KINDERKORF WORDT AANGEPAST SASSENHEIM De kin deropvang in Sassenheim moet in de voormalige kleuterschool De Kinder- korf komen aan de Ka- gerdreef. Daar beschikt de Stichting Peuterspeel zaal Sassenheim al over twee lokalen. Een derde lokaal zal bestemd wor den voor de kinderopvang die half september van dit jaar van start kan gaan. Dat staat in de nota over kinderopvang „Wie komt er in mijn hokje" die mor genavond wordt bespro ken in de commissie wel zijn. Aanvang kwart over zeven. In 1987 werd in combinatie met een schoolenquête de be hoefte gepeild naar kinderop vang in Sassenheim. Er bleek toen vraag te zijn naar de op vang van 16 kinderen in de leeftijd van 0 tot 16 jaar. De gemeente heeft vervolgens overleg gevoerd met de Stich ting Peuterspeelzaal Sassen heim maar die voelde er niets voor om opvang voor deze ca tegorie kinderen te verzorgen. Het derde lokaal van de Kin- derkorf kwam ook niet in aan merking voor kinderopvang omdat daar slechts ruimte is voor achttien kinderen. Dit zou de opvang econonomisch onverantwoord maken. Alleen als de kinderopvang in han den zou zijn van een stichting die elders al kinderopvang verzorgt, konden de kosten la ger uitvallen. Aanvankelijk werd gedacht om De Huppelhof aan de Parklaan in Sassenheim te be stemmen voor kinderopvang. Deze voormalige kleuterschool moest daarvoor ingrijpend worden verbouwd wat mini maal drie ton en maximaal bij na een half miljoen zou gaan kosten. Vervolgens werd be sloten de kinderopvang toch onder te brengen in de Kin- derkorf. De peuterspeelzalen beschikken daar over wat ex tra ruimte die gemakkelijk ge bruikt kan worden voor kin deropvang. De verbouwing van de Kinderkorf kost, inclu sief de tijdelijke verhuizing van de peuterspeelzaal naar de Huppelhof, 173.000 gulden. Inmiddels heeft de Stichting Kinderdagverblijf de Bolder- berg, die een kinderdagverblijf in Noordwijk exploiteert, zich bereid verklaard op 1 septem ber te beginnen met kinderop vang. „Als de verbouwing vlak na de vakantie begint dan kan de kinderopvang in de tweede helft van september starten. De peuterspeelzalen kunnen daarna terugverhui- zen", aldus wethouder W. Ma- ris die meent dat Sassenheim nu moet beginnen met de kin deropvang. „Anders lukt het nooit meer. De stichting De Bolderberg heeft een wacht lijst en wil in Sassenheim be ginnen. Lukt dit niet dan be ginnen ze elders". Volgens de gemeente Sassen heim zijn de verzorgingsprij- zen redelijk doordat het hier om een stichting gaat. Het is de bedoeling dat ouders zelf de kosten betalen. Alleen voor al leenstaande ouders en vrou wen die zich voorbereiden op herintreding in de arbeids markt, die de kinderopvang niet kunnen betalen, wil de gemeente onderzoeken of een bijdrage mogelijk is. NOORDWIJK Noord wijk krijgt een bedrijven- terreintje en een nieuwe lokatie voor de woning bouw. Dat de.elde wethou der V. Salman gisteravond mee tijdens de raadsver gadering na vragen van CDA-fractievoorzitter R. Dessing. Volgens Salman hadden juist gisteren ge deputeerde staten dit schriftelijk bevestigd. Het bedrijfsterrein en de wo- ningbouwlokatie waren onder deel van een afspraak die Noordwijk enige tijd geleden maakte met de provincie. Als Noordwijk 17 hectare beschik baar stelt van de Hogewegpol- der voor kassenbouw dan mocht Noordwijk een nieuwe woningbouwlokatie en een ruimte voor een bedrijventer rein zoeken. De provincie kwam terug op het plan voor glastuinbouw in de Hogeweg- polder maar wil zich wel hou den aan de toezeggingen die aan de gemeente Noordwijk zijn gedaan. Met name de PvdA toonde zich gisteravond tevreden met de afloop van deze affaire. Bij monde van mevrouw J. Voor ham werd gesteld dat de „kromme tenen" waren omge slagen in „een gekrulde neus van plezier" over het het be houd van de „voortuin van Noordwijk". Ook PAN, CDA en Noordwijks Belang waren tevreden. Minder gelukkig was de VVD die vond dat agrariërs zeggenschap moesten houden over hun grond. De bezwaren, tegen het nieuwe bestemmingsplan waarin het gebruik van de grond wordt geregeld met aanlegvergun- ningen, vond de liberaal J. Smit terecht. De VVD ging dan ook niet akkoord met het instellen van een onderzoek naar een geschikte lokatie voor woningbouw en bedrijfs vestiging. STGEEST Het om aan de Gevers- at een flat met 17 ap- tementen te bouwen is )olitiek Oegstgeest niet goede aarde gevallen, het ontwerp moet veel worden gesleu- zo werd gisteren ge deeld in een vergade- van de commissie nbare werken. Het ge- w moet komen op een .akliggend terrein van firma Kamsteeg. 'ast Vastgoed Ontwikke- heeft een plan ontwikkeld ^oorziet in de bouw van 17 ""tementen in drie woonla- en een dakhuis dat een Ittal penthouses omvat. Als bouw wordt gerealiseerd betekent het dat het oude '6;b( Oegstgeester café Centraal zal verdwijnen. Aan de noordkant van het gebouw kan er nog uitgebreid worden tot aan de Willem de Zwijgerlaan. In dit laatste geval zullen dan een tweetal woningen moeten ver dwijnen. De hoofdbewoner van een van die twee woningen reageerde gisteravond zeer emotioneel op de bouwplannen. Daaruit viel de conclusie te trekken dat men er belang hij heeft dat hij zo snel mogelijk het veld ruimt omdat de genoemde uit breiding daardoor gerealiseerd kan worden. Wethouder Kohl- beck zegde hem echter alle steun van de gemeente toe en bood bemiddeling aan. Architect Splinter Jr. noemde zijn schepping een interessant en plastisch gebouw. D66'.er Poelmans stelde dat het ge bouw niet harmonieert met de omgeving en vroeg of het iets lager en anders kon. De radi caal Van Eisen had in grote lijnen niet veel bezwaren, maar hij legde er de nadruk op dat voor de omwonenden een nette oplossing gevonden dient te worden. De socialist Haas noot pleitte voor minder duur dere woningen eventueel in combinatie met een kantoor ruimte. CDA'er Hellinga refe reerde aan meerdere plannen die er voor dit deel van de Ge versstraat bestaan. Hij wilde ze in samenhang met elkaar zien. Hij noemde het appartemen tengebouw een „eenheidsont- werp dat geen recht doet aan de schaal van de Gevers straat". Het voorstel zal waarschijnlijk in oktober opnieuw in de com missie komen. Regen deert zomermarkt niet Na twee jaar afwezigheid werd gisteren in de Hoofdstraat in Noordwijk de eerste toeristenmarkt van het seizoen geopend. En met groot succes, want ondanks een buitje regen zo nu en dan was de belangstelling de hele dag zo groot, dat slechts schuifelend langs de kraampjes kon worden gegaan. Behalve de ongeveer 150 marktkramen met allerhande koopwaar als kleding, snuisterijen, sieraden en snoepgoed, waren er verschil lende stands met oude ambachten. Zowel aan de Kop van de Hoofdstraat als aan de Huis ter Duinstraatzijde was op gezette tijdens levende muziek te beluisteren. Ook een tweetal orkes ten. Excelsior uit Noordwijk en Cecilia uit Voorhout, zetten de eerste zomermarkt muzikale luister bij. Op 11 juli en 1 augustus vormt de Noordwijkse Hoofdstraat wederom het decor voor een toeristenmarkt. De markt werd geopend door Marjolein van der Jagt van de Stichting Promotie Noordwijk en J. de Boer van Hoofdstraat Koopcentrum (foto). FOTO: HENK VAN DEN ENDE Uitbreiding De Alleman WARMOND De ledenver gadering van de Vereniging Algemene School Warmond heeft gisteravond een besluit genomen over de uitbreiding van De Alleman. Het ontwerp van architectenbureau ir. Pal Stipkovits uit Rijswijk heeft de voorkeur gekregen boven het ontwerp van het Haagse bu reau Stolp en Haije. Beide bu reaus was door het bestuur ge vraagd een schetsontwerp te maken voor de uitbreiding van de school met twee loka len in twee fasen. Momenteel heeft de Warmondse Alge meen Bijzondere School toe stemming van het ministerie van Onderwijs voor één extra lokaal. Prognoses voor de school wijzen op een uiteinde lijke behoefte aan vier loka len, zodat het zinvol lijkt daar nu al rekening mee te houden. Vanwege het onderwijssys teem op de school dat geba seerd is op de Jenaplan-princi- pes, diende er in de eerste fase reeds een zo groot mogelijke gemeenschapsruimte gereali seerd te worden. Daarbij mochten de kosten de finan ciële normen van het ministe rie niet overschrijden. Hoewel het ontwerp van Stolp en Haije voor wat de vormgeving betreft het meeste aansprak, volgde de ledenvergadering het advies van het bestuur om te kiezen voor het Rijswijkse bureau. Dit vanwege de zeer grote ervaring in het bouwen van (Jenaplan)scholen en de geringere kosten in de eerste Verkeers- situatie bij Middelmors aangepakt RIJNSBURG De verkeers- situatie bij sportpark Middel- mors aan de Noordwijkerweg zal veiliger worden gemaakt. Een inrit van het parkeerter rein wordt gesloten, terwijl de ander wordt verbreed. Met de plannen is een bedrag van bij na 20.000 gulden gemoeid. Als een automobilist het parkeer terrein via de zuidleijke inrit verlaat heeft hij of zij totaal geen zicht op het verkeer op de Noordwijkerweg. Als oplos sing wil men deze uitrit bij het benzinestation dan ook sluiten en alleen nog gebruik maken van de noordelijke ingang. Deze nu vrij smalle inrit zal dan ook ruimer gemaakt wor den. De commissie openbare werken ging gisteren unaniem akkoord met deze plannen. Het Van den Heuvelorgel. Diploma 's Het Tetterode College, afde ling part-time onderwijs be jaarden- en gezinshelpende en bejaarden- en gezinsver zorgende, houdt haar diplo ma-uitreikingen donderdag en vrijdag, vanaf drie uur in het Poelhuys aan de Ruis- hornlaan in Lisse. Omdat het Tetterode College leerlin gen heeft die verspreid over de regio werkzaam zijn, is het de gewoonte om de diplo mering telkens op een andere plaats in de regio te houden. Us In de Zuivelkeuken aan Ber beris 10 in Leidsenhage in Leidschendam wordt mor genmiddag van twee tot vier uur en morgenavond van hal.f acht tot half tien een demonstratie „fantaseren met ijs"gegeven. De demonstratie omvat basisrecepten voor roomijs, parfaits, sorbets en granité's (ijsschilfers) waarbij de nadruk ligt op het presen teren van feestelijke ijsdes- serts. De toegang kost per persoon tien gulden. Aanmel ding kan bij de Zuivelkeu ken, telefoon 272220. Orgelconcert Klaas Jan Mulder geeft mor genavond een concert in de Grote Kerk in Noordwijk- Binnen. Aanvang kwart over acht. De toegang kost J7, kin deren tot 12 jaar en houders van een CJP of Pas 65 moeten f5 betalen. Orgelconcert (2) Hans van Nieuwkoop geeft donderdagavond een orgel concert in de Sint Agatha- kerk in Lisse. Hij brengt werken van Marchant, Men delssohn, Franck, Welmers en Alain. De toegang kost f6, kaarthouders en houders van een CJP moeten f4 betalen. Het conqert begint om kwart over acht. Orgelconcert (3) De Duitse organiste Margare- ta Hürholz geeft vrijdaga vond een concert op Van den Heuvel-orgel in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Zij speelt werken van Johann Sebasti- FOTO: PR an Bach. Charles Tournemire en Marei Dupré. De toegang kost f8,50. Houders van een CJP of Pas65 moeten f7 beta len en kinderen tot 12 jaar f5. Het concert begint om kwart over acht. Chili De Chiliwerkgroep Hazers- woude/Koudekerk houdt morgenavond een informa tie-bijeenkomst over Chili. Henk Merks, pastor in de krottenwijken van Santiago, zal over het land vertellen. De bijeenkomst begint om acht uur in het Diepgangcen trum aan de Rijndijk 108 in Hazerswoude. MOKER MOKER, het Media overleg van kerken in Rijnland en de Bollenstreek, besteedt in zijn radio-uitzending van morgenavond aandacht het pastoraat voor ouderen. Het programma duurt van zeven uur tot half acht en wordt uitgezonden via Omroep Rijnland. Expositie In galerie en potterie De Ke ver aan de Irenelaan 17 in Kaagdorp wordt tot 30 juli geëxposeerd door Gerda en Marjan Smit (grafiek en dro ge naald-etsenen Roswita Tamar (glasschilderingen). Eind juli start een expositie in Egyptische sfeer, met wer ken van Gea Karhof (etsen), Bas Haasnoot monoprints en Jan Brants (Raku Pyrami- des). Deze tentoonstelling duurt tot 11 september. De Kever is op woensdag tot en met zondag geopend van twee tot tot vijf uur. Expositie (2) De leerlingen van aquarellis- te Margreet Holtkamp uit Al phen aan den Rijn exposeren hun werk in Het Anker aan de Chopinlaan 2 in Hazers- woude-Rijndijk. De expositie wordt vrijdagavond om acht uur geopend. Concert Leerlingen van de Muziek school Lisse en omstreken treden vrijdagavond op tij dens de grote slotuitvoering van de school. Deze heeft plaats in het Poelhuys aan de Ruishornlaan en begint half acht. Opgetreden wordt door het ensemble voor Oude Muziek en het schoolorkest Voorts spelen leerlingen van de muzikalebasisvorming, hierbij zijn veel kleuters. De toegang is gratis. NOORDWIJK Er komt een nieuw gezinsvervan gend tehuis aan de Wete ringkade in Noordwijk. Het bestuur van de stich ting Bollenstreek voor Dagverblijven te Lisse heeft daarvoor een bouw plan ingediend. Om deze bouw mogelijk te maken heeft de gemeenteraad gisteravond een voorbe- reidingsbesluit genomen tot wijziging van het be stemmingsplan Kern Noord wijk-Binnen dat slechts één- en meergzins- woningen op die plaats toelaat. Het te bouwen complex komt in de plaats van het meer dan zeventig jaar oude Huize Dal- rust aan de Duinweg, dat door het ministerie van WVC in 1987 werd afgekeurd. Zowel bouwtechnisch als wat onder houd betreft verkeert Dalrust in een zeer slechte staat en men acht het niet verant woord de 23 bewoners daar nog langer te laten verblijven. Vorig jaar september liet het stichtingsbestuur aan de ge meente weten slechts één bouwlokatie te hebben kun nen vinden en dat was het ter rein aan de Weteringkade, naast hét gebouw van JOIN. De grond is eigendom van het Bouwbedrijf Beugelsdijk. Dit bedrijf is bereid het gezinsver vangend tehuis te realiseren. Het bouwplan bestaat uit twee bouwlagen met een kapverdie- ping en voorziet in de huisves ting van 23 bewoners, ver deeld over vier woongroepen. De tophoogte is tien meter. Van belang is, dat de bouw van het tehuis niet ten laste komt van de planologische ruimte, meldden burgemeester en wethouders. Aanvankelijk was gedacht om het nieuwe Dalrust in één bouwstroom mee te nemen met nog elf wo ningen. Van de woningbouw is voorlopig afgezien om het ge zinsvervangend tehuis zo snel mogelijk te realiseren.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15