Deel synode besefte gevolgen motie niet kerk wereld beroepingen Lubbers en Cooman bij Torch Run in Amsterdam Hervormde synode overweegt handreiking over opstanding £cick>c Sornu, GEESTELIJK LEVEN/OPINIE CeidócSomumt MAANDAG 19 IUNI 1989 P< 'NL. Hoger beroep in gebedszaak Ede van de baan te Ede en ex-dooplid Rob van Riessen hebben hun conflict bij gelegd. Zij hebben het royement aangevraagd van het hoger beroep dat zij hadden aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank te Arnhem. De rechter had de kerkeraad verplicht tot rectificatie van een gebed waarin werd beweerd dat Van Riessen zich als voormalig kerklid niks aantrok van God en Zijn gebod. Van Riessen spande toen een kort geding aan om dat hij zich gekwetst voelde door deze uitlatingen. Hij eiste schadevergoeding en rectificatie van het gebed. De rechter stelde hem op 24 februari gedeeltelijk in het gelijk. Na een aan tal gesprekken zijn zij nu echter overeengekomen dat rectifica tie van het gebed achterwege kan blijven. Zwitserse katholieken: geen Opus Dei-centrum FREIBURG Inwoners van het Zwitserse Le Paquier hebben verhinderd dat de rooms-katholieke organisatie Opus Dei in hun dorp een studiecentrum vestigt. De initiatiefnemers probe ren nu elders in het bisdom Freiburg hun plannen te realiseren en hebben zo voor beroering onder de katholieken gezorgd. Bisschop Pierre Mamie van Freiburg zal zich verzetten tegen het voornemen zolang hij zijn twijfels heeft over Opus Dei. De organisatie zou wat minder geheimzinnig moeten doen over haar doelstellingen, haar financiële middelen en haar werk zaamheden, aldus de bisschop in een vraaggesprek met het Zwitserse persbureau KIPA. De organisatie, in 1984 door Paus Johannes Paulus II tot persoonlijke prelatuur verheven, is vol gens Mamie teveel „een geïmporteerde religieuze beweging". Als de pers niet bestond moest men haar niet uitvinden. Honnrè de Balzac KTUA: Voorstel - Oberman is onaanvaardbaar AMSTERDAM Het voorstel om van de Ka tholieke Theologische Universiteit Amsterdam (KTUA) een HBO-instel- ling voor theologie te ma ken, is „onaanvaardbaar". Zo reageert het curatori um van de universiteit op de voorstellen van de V erkenningscommissie Godgeleerdheid (de 'com missie-Oberman'). Met de Nederlandse bisschop pen is de katholieke universi teit van mening dat voor het professionele pastoraat een opleiding is vereist „die ande re kenmerken draagt dan die waardoor de HBO-studies the ologie zich onderscheiden", schrijft het curatorium. Bo vendien zit de Randstad niet te wachten op een nieuwe ho geschool voor theologisch on derwijs. Het universiteitsbe stuur ziet veel meer heil in samenwerking met de Katho lieke Theologische Universi teit van Utrecht. In de beoordeling van de vijf katholieke instellingen voor wetenschappelijk onderwijs is te weinig rekening gehouden met het feit dat het om rela tief jonge opleidingen gaat, die hun ambtsopleiding in de theoretische vorming hebben geïntegreerd. Behalve Am sterdam moet ook de Univer siteit voor Theologie en Pasto raat te Heerlen een HBO-op- leiding worden, vindt de com missie die in april haar voor stellen voor de reorganisatie van het theologisch onderwijs aan minister Deetman presen teerde. De Amsterdamse universiteit behoort volgens de commis sie-Oberman tot de zwakke opleidingen. Het bestuur wijst er echter met enige trots op dat de KTUA op tal van pun ten hoger scoort dan de drie katholieke instellingen die wel hun wetenschappelijke status behouden. „De KTUA onderscheidt zich als de bes te", aldus het curatorium. Hoger cijfer De senaat van de vrijgemaak te Theologische Universiteit te Kampen heeft in een brief aan minister Deetman van onderwijs en wetenschappen bezwaren geuit tegen enkele conclusies van het rapport van Verkenningscommissie Godgeleerdheid. Zo vraagt de senaat zich af of de commissie met haar aanbeveling aan 'Kampen II' om te gaan sa menwerken met de christelij ke gereformeerde predikante nopleiding in Apeldoorn de 'grenzen van haar opdracht' wel gerespecteerd heeft. In de brief aan minister Deet man "corrigeert" de senaat het "gezichtsbedrog" als zou aan de vrijgemaakte opleiding een, volgens de Obermann- commissie, 'opvallend percen tage' niet-gepromoveerde hoogleraren rondlopen. Van de twee pas tot hoogleraar be noemde doctorandi is door de commissie verzwegen dat zij "vrijwel gereed waren met hun proefschrift", aldus de se naat. De een is deze maand gepromoveerd, de ander zal volgens de brief aan het eind van dit jaar de hoogste graad behalen. Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Hazerswoude C.D. Zonnenberg te Benschop. Gereformeerde Kerken Beroepen te Nagele i.c.m. Tollebeek (part-time) drs.J.W. Overvliet, kand. te Kampen, die dit beroep heeft aan genomen. Gereformeerde Kerken vrijgemaakt Beroepen te Mlldam i.c.m. Nijega- Opelnde drs.J.R. Geersing, kand. te Kampen. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling drs.l.A. Padmos. Marco Polostraat 107 II, 1057 WH Amsterdam, tel: 020-162472. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Mildam i.c.m. Nijega- Opeinde drs.J.R. Geersing, kand. te Kampen. OVER AFWIJZING KERKELIJKE TUCHT WEGENS HOMOSEKSUALITEIT DOORN Niet alle her vormde synodeleden die afgelopen vrijdag voor de motie stemden waarin tuchtmaatregelen vanwe ge homoseksualiteit wor den afgewezen, hebben zich de gevolgen gereali seerd. Dat bleek uit de woorden van de Maastrichtse predikant ds. F.S.J. van der Sar, zaterdag in de synode. Hij erkende niet te hebben beseft hoe de motie sommigen in het diepst van hun hart heeft geraakt. Met name leden van de Gerefor meerde Bond ervaren dit be sluit als een afwijzing van hun visie op het verstaan van de bijbel. Vrijdagavond ontstond grote commotie toen de synode min of meer onverwacht de in houdelijke uitspraak deed dat er in de Hervormde Kerk geen tuchtmaatregelen mogen worden genomen vanwege homoseksualiteit. Met name bij de Gereformeerde Bond, de rechterflank, ontstond gro te verontwaardiging en emo tie. De Bonders wijzen homo seksualiteit af en vinden dat gemeenteleden die zich als zo danig gedragen op dat gedrag moeten worden aangespro ken. Wat het besluit van de synode aangenomen met 29 stem men voor en 23 tegen bete kent, bleek achteraf niet ie dereen beseft te hebben, zo had ook de Bonder ds. R. van Kooten uit Soest van diverse leden begrepen. Wanneer dat wel het geval was geweest, was de stemming beslist an ders uitgevallen. Hij zei tegen de synode dat de Bonders alles zullen doen om niet te polariseren. Hij ont kende dat de Gereformeerde Bonders in „woede" waren ontstoken, na het besluit. „We waren alleen maar diep ge kwetst. Ikzelf was verlamd, ik kon de vergadering niet meer bijwonen en kon alleen maar huilen". Redenen voor de media om het woord woede waren veel eer uitspraken als die van de secretaris van de Bond, ir. J. van der Graaf die meteen na de stemming verklaarde dat de Hondsgemeenten zich „geen lor zullen aantrekken" van het synodebesluit: ande ren zeiden zich nu te moeten beraden op hun positie in de Hervormde Kerk. De Amsterdamse homoseksu ele predikant ds. F. Brommet verklaarde blij te zijn met de erkenning van homoseksuali teit als zodanig maar zei an derzijds te betwijfelen of de uitspraak ook maar iemand of iets zal helpen; daarvoor is ze veel te controversieel. Synodepraeses ds. B. Wallet verklaarde dat het modera- men zal proberen duidelijk heid te scheppen in de ontsta ne situatie, met name wat de betekenis van de motie is in relatie met de verantwoorde lijkheid van de plaatselijke gemeente. Hij riep de synode op om niet polariserend jegens elkaar om te gaan: „Pluriformiteit vraagt altijd offers. Sommigen vinden dat er nu te veel van hen wordt gevraagd. Ik vraag u en dat komt van heel diep om met elkaar te blij ven praten; ik hoop dat we el kaar in de eenheid van de kerk willen dragen en vast houden". De Nederlandse vereniging tot integratie van homoseksu aliteit COC is blij met de uit spraak van de Hervormde sy node dat elke tuchtmaatregel tegen homoseksuelen onge oorloofd is. „Na zoveel jaren verwarring is er nu eindelijk een helder besluit waarmee recht wordt gedaan aan alle homoseksuele kerkleden", al dus het COC. De organisatie beschouwt het synbodebesluit als een duidelijk signaal aan de kerkleden. Management De structuur en organisatie van de Hervormde Kerk, met al haar raden, bureaus en functionarissen, heeft in de hervormde synode aanleiding gegeven tot gevoelens van machteloosheid. De centrale beleidsstaf, bestaande uit een aantal topfunctionarissen, was niet in staat gebleken met een plan te komen waarin wordt aangegeven wat het meest no dig is. Algemeen secretaris ds. mr. J. Haeck zei dat al meer dan Ds. B. Wallet FOTO: ANP twintig jaar wordt gedacht aan een reorganisatie en het is er nog niet van gekomen, on danks de inschakeling van externe adviseurs en het ma ken van plannen. Die struc tuur is nog niet eens zo slecht, maar voldoet niet als de kerk kleiner wordt? Wie en waar moet worden bezuinigd en wie bepaalt dat? Een voorstel van ouderling kerkvoogd E. Nagel Soepen berg (Castricum) om een ma nagement-team in te schake len, vond instemming. Het re gende trouwens moties en de behandeling van het punt duurde tot bijna middernacht. Enkele leden wilden dat er vol goede moed verder ge werkt wordt, ook al ging het in feite zoals ds. Haeck er kende om een geestelijke crisis, waarin de kerk ver keert. Een motie van ouder ling mevrouw T. Boesveld- Agaart (Doetinchem), waarin werd gevraagd de hulp van een externe adviseur in te roepen, werd verworpen. Samen op Weg Het Samen op Weg-proces van de Nederlandse Her vormde Kerk en de Gerefor meerde Kerken in Nederland mag niet los worden gemaakt van Gods creatieve geest, maar het proces wordt steeds meer tot een „knutselproces, waarin de kruideniersgeest werkzaam is", meende ds. T.J. Jansen Schoonhoven uit Al- men. Hij stelde op de synode het vertrek aan de orde van zeven vooraanstaande her vormden en gereformeerden uit Samen op Weg. De zeven, onder wie de her vormde kerkelijke hooglera ren dr. A. van de Beek en dr. G.D.J. Dingemans, menen dat de hervormden en in mindere mate de gereformeerden wei nig of geen ruimte laten voor vernieuwing. De directe aan leiding was de afwijzing door het hervormd synodebestuur van een ontwerp-statuut dat als aanzet voor een nieuwe gezamenlijke kerkorde zou dienen en dat door Samen op - Weg-werkgroepen was ont wikkeld. Er diende een andere weg te worden bewandeld, aldus sy nodevoorzitter ds. B. Wallet, die meer kans geeft op spoedi ge resulaten. Hij herinnerde eraan dat het gewraakte be sluit van de moderamina in november aan de orde komt tijdens de gezamenlijke verga dering van de hervormden en gereformeerden. Een van de deelneemsters, Elisabeth Timman, overhandigde de missionair minister-president Lubbers een oorkonde, na afloop van zijn optreden bij Torch Run AMSTERDAM Premier Lubbers heeft zaterdag de verklaring van Torch Run in ontvangst genomen, nadat Nellie Cooman als eerste fak keldraagster het Museumplein in Amsterdam had bereikt. Enkele honderden jongeren hebben de afgelopen week met fakkels langs de provin ciehoofdsteden gehold om de bevolking voor het evangelie te interesseren. De internatio nale aktie begon vorig jaar Pasen in Jeruzalem en eindigt in juli op het tweede interna tionale congres van het Lau- sanne-comité voor wereld evangelisatie in Manila. Nellie Cooman nam deel aan de slotmanifestatie om ook niet-sporters te laten zien dat Jezus leeft. „Als je moet kie zen," zo riep zij de Nederland se jeugd toe, „kies dan voor Jezus." „Ons aller premier Lubbers" door de 5.000 jongeren met een enthousiast gejuich ont haald hield de jongeren voor dat ze in hun leven ook mensen met een andere me ning en een ander gedrag zul len tegenkomen. „Dat moetje de eeuw het evangelie naar Nederland bracht, zijn al zo'n 50 generaties bezig deze bood schap elk op hun eigen ma nier waar te maken. Tegen over de eenzaamheid, het ver driet en de wanhoop is het evangelie een teken van hoop en bemoediging, aldus Lub bers. In de Torch Run-verklaring bevestigen de jongeren dat de boodschap van liefde, hoop en menselijke waardigheid nog even actueel is als 1300 jaar geleden, toen Willibrord het evangelie naar Nederland bracht. In „Pak aan", het Torch Run boekje, wordt het aantal niet- christenen in de wereld op 3,4 miljard geschat, terwijl het aantal christenen inclusief naam-christenen, zoals eraan wordt toegevoegd, ruim 1,7 miljard bedraagt. Het aantal taal- of bevolkingsgroepen die nog nooit van Christus heb ben gehoord, bedraagt om streeks 12.000. Het moet mo gelijk zijn voor het jaar 2000 al deze bevolkingsgroepen te bereiken, door eenheid, toe wijding, offers, gebeden en daden, aldus Jeff Fountain van Jeugd met een Opdracht te Heerde, bestuurslid van Torch Run Nederland. IN VERBAND MET „AFFAIRE VAN GENNEP" DOORN Het moderamen (bestuur) van de .Nederlandse Hervormde Kerk overweegt een pastorale handreiking te publiceren over Christus' ver rijzenis. Dat zei de secretaris generaal van de Nederlandse Hervormde Kerk, dr. K. Blei, zaterdag op vragen van leden van de Hervormde synode over de uitspraak van de Leidse prof.dr. F.O. van Gen nep dat hij niet gelooft in de lichamelijke opstanding van Christus. Ds. Blei meent dat eerst met prof. Van Gennep, hoogleraar namens de Hervormde kerk aan de theologische faculteit van de Rijksuniversiteit te Leiden, moet worden gespro ken over de bedoelingen van diens uitspraak. De gedachte van een pastorale handrei king is ontstaan door het suc ces van de handreiking „Le ven en sterven met verwach ting". Deze verscheen in het begin van de jaren zeventig als reactie op de commotie in de kerk over uitspraken van sommige vooraanstaande kerkleden dat er geen leven na de dood zou zijn. De classis (regionale kerkver gadering) Heusden, die bij het moderamen heeft geklaagd over de uitlating van prof. Van Gennep, heeft het advies gekregen zich te wenden tot de Provinciale Kerkvergade ring Zuid-Holland, waar prof. Van Gennep onder valt. Bo vendien is de classis geadvi seerd het gesprek met de hoogleraar aan te gaan. De vertegenwoordiger van de classis in de synode, ds. L.H. Voschezang, meende dat het moderamen zich tot dusver te gemakkelijk van de zaak heeft afgemaakt. De synode heeft prof. Van Gennep be noemd. Is het dan ook geen zaak van de synode om op zijn uitspraak te reageren, zo vroeg ds. Voschezang zich af. De voorzitter van de Gerefor meerde Bond in de Neder landse Hervormde Kerk, ds. C. van den Bergh, heeft kort geleden de Hervormde syno de gevraagd zich van de uit spraak van Van Gennep te distantiëren. Ds. Van den Bergh nam het prof. Van Gennep zeer kwalijk dat deze heeft gezegd dat vele predi kanten het eigenlijk met hem eens zijn, maar niet voor hun mening durven uit te komen uit angst voor de „hete adem van de orthodoxie" en „de wens om de gemeenteleden niet in hun geloof te schok ken". Prof. Van Gennep rea geerde lakoniek op deze sug gestie. „Laten de Bonders maar aantonen dat mijn op vatting in strijd met de bijbel is. Het zou me zeer verbazen, als ze dat kunnen". Partijtje voetbal Zuster Eadburga, een Franciscanes uit Kaiserslautern, mocht zaterdagmiddag een partijtje voetbal spelen met pater Karl Buchl vlak voor de aanvang van de wedstrijd Fc Bayern München tegen Bochum. Omdat ze de wedstrijden van München altijd bijwoont, mocht de zuster vlak voor de aftrap laten zien wat ze waard is. 'I--- WEER VAN 07.00 UUR W*«r Max Min Ragan Amsterdam on Dew 24 12 0 Oe Bilt onbow. 24 14 0 Deelen onbew. 25 14 0 Eelde onbew. 22 14 0 Vllsslngen Zuid-Limburg Berlijn Budapest Zonnig Kopenhagen onbew. DE BILT (KNMI) Er komt langzamerhand enige verande ring in het huidige weerbeeld. Het hogedrukgebied dat voor het fraaie weer verantwoorde lijk is, brokkelt geleidelijk af. Het komende etmaal merken we daar echter nog weinig van. Vannacht is het vrijwel onbewolkt. De temperaturen dalen tot een graad of 14, waarbij een lokale mistbank niet kan worden uitgesloten. Morgen is het opnieuw zonnig. Op grote hoogte drijft er wat sluierbewolking over, maar deze kan de zon niet afscher men. De middagtemperaturen lopen morgen uiteen van 20 graden op de Wadden tot 26 graden in het zuiden van het land. De wind is matig en waait uit noordoost tot noord. Aan de kust en op het IJssel- meer is de wind af en toe vrij krachtig. Na morgen wordt er wat meer bewolking ver wacht, maar het blijft voorlo pig nog droog. Het wordt wel iets koeler. Weersvooruitzichten voor diverse Europese landen, geldig tot en met morgen: Griekenland: in het noorden af en toe zon en enkele buien, meer naar het zuiden en ook op de eilanden vrij zonnig. Middag- temperatuur van 21 graden in het noorden tot 24 graden meer zuidwaarts en op de eilanden. Spanje en Portugal: flinke perioden met zon, ook enkele wolken- velden. Vooral in het binnenland in de mid dag of avond kans op een onv bui. Middagtemperatuur van 23 gra den aan de noordwest kust van Span je. Aan de westkust van Portugal, de Algarve en de zuid- en oostkust van Spanje een middag- temperatuur van circa 27 graden In het binnenland temperaturen plaatselijk oplopend tot 34 graden. Canarische Eilanden en Madeira: flinke perioden met zon en droog. Middagtemperatuur rond 24 graden or: an Krokodilletranen Voors arstar BAKKEN vol tranen zijn er uitgestort over de ze?Pj°' opkomst in ons land bij de Europese verkiezingen. ^eer sen zijn een beetje bang geworden voor de Europes( ster ding", sprak premier Lubbers op bezorgde toon. Ijecht waarschijnlijk op de veronderstelde angst voor een i Vo< verlaging van de sociale uitkeringen en voor een nijop zi van buitenlanders (Grieken, Spanjaarden, Portug^orv willen profiteren van de zoveel betere leefomstaif^PP1 in Nederland. [n^n MINISTER Van den Broek van buitenlandse zakeömer een andere verklaring voor de geringe animo on|dus stembus te gaan. De Nederlanders zouden zich ni^ seerd hebben „hoeveel de Europese Gemeenschap n hen persoonlijk betekent, in de zin van werkgelegd welvaart". Beide CDA-coryfeeën vonden ook, eil kopstukken van de andere grote partijen, dat het ment te weinig aandacht krijgt in de media en dus I I bekend is bij het grote publiek. |-™~ DaT is niet de schuld van de journalisten, haasttè te zeggen, maar van het feit dat het Europarlemej weinig macht heeft. Volgens Lubbers en zijn collej hoog tijd dat deze vicieuze cirkel wordt doorbrokei roparlementariërs moeten snel meer macht krijg hun werk ook meer tot de verbeelding van de me spreken. a-g m ink DeZE ongetwijfeld goed gemeende woorden zijn ei de gehele waarheid. Er is nóg een belangrijke redei slechte opkomst. Die wordt gevormd door de nation ci zelf. Zij waren het die de de campagne voor de verkiezingen vrijwel volledig in de schaduw hebbe van de kabinetscrisis in eigen land. Op de verkiezii komsten waren het niet de 'Europese' maar de be< tionale lijsttrekkers die de show stalen. Ruud Lubbf hij zich los wilde maken van coalitiegenoot VVD. hoeve omdat hij daaruit munt wilde slaan: „Rechtse kunnen nu het best op de VVD stemmen". En Wim dat hij toenadering tot het CDA wilde zoeken, maj op het laatste moment toch weer wat gas terugnam] be; voor het nieuwe Groen Links. n 3 IN die situatie was het onvermijdelijk dat zeer ve| landers zich niet geroepen zouden voelen naar eeij heet schoollokaal te gaan om te stemmen op deze** hem volstrekt onbekende Europarlementariër. MoejJ_ zer vrijwillig meewerken aan de zoveelste opiniepeij de uitslag van de Kamerverkiezingen op 6 septemtj nou! Als zelfs de belangrijkste politici van het land u I nig of niets gelegen laten liggen aan het belang vai|_ dan had de kiezer als eenvoudiger burger toch zekef ste recht lekker in z'n tuin of op z'n balkon te blijvU c ten van het prachtige zomerweer! [ns 1 DAAROM moet ook de omrekening van het Europ^ - busresultaat naar de verdeling van de zetels in d#ks( Kamer met een korrel zout worden genomen. Zo'njT 1 joen stemgerechtigden hebben eenvoudig nog geen Dt maakt. Men kan hooguit een paar algemene conclu? ee ken. LP* De VVD lijkt door de interne troebelen zo verzw; alleen daarom al niet meer in aanmerking komt alj partner van het CDA. Maar dat is eigenlijk geen ni< verrassend is het ^rote verlies van de PvdA. Wim geen profijt kunnen trekken van de val van het doi fel bestreden kabinet. Kennelijk zien velen in lL^ (nog) niet de ideale minister-president. En waarsc^rbc dat de reden dat de PvdA niets wist te stellen tegencom verwachte verlies aan Groen Links. Nu mag Ko|eld gaan nadenken over de vraag of hij na 6 september]?01"' premier in het kabinet of als fractieleider in de Twf3^ mer zitting wil nemen. Zoals het er nu naar uitziet Lubbers nog een aantal verjaardagen in het Catshi Stadhuisplan nekt PvdA Vfg iUi ZOALS nationaal gezien de verkiezingsnederlaag VVD bij de Europese verkiezingen niet kan worde zien van de interne ruzies bij de liberalen, kan het g el lies van de PvdA in de gemeente Den Haag moeilijk 8® losgezien van de ruzie onder de socialisten over de voor de bouw van een stadhuis annex bibliotheek Spui in de Residentie. in bee Het is overigens een illusie te denken dat de kwesl^ slecht nu de gewestelijke vergadering van de PvdA L heeft verordonneerd dat de voormannen van de twe&»el< de partijen, de wethouders Duivesteijn en Van fteel moeten aftreden. Duivesteijn heeft weliswaar aange)'30 dat hij daaraan tegemoet zal komen, maar Van OtteiHp^ nog niet te weten of hij wel uit eigener beweging zalom pen. Daar is wel alle reden toe. Niet vanwege het „waar twee ruzie maken, hebben twee schuld", maafsne de wethouder van financiën er blijk van heeft gegbjn niet voor terug te deinzen democratische regels aan i~ te lappen. elo Tot een andere conclusie kunnen we niet komen, zelf heeft onthuld dat hij medio maart met zijn rivaa steijn een geheim akkoord heeft gesloten, dat behe het project zou worden afgeblazen wanneer het A 'j Burgerlijk Pensioenfonds niet akkoord zou gaan met e gekleed stadhuis. Wethouders die de gemeenteraadjh betrokkenen op zo'n manier informatie onthoudei™< niet op het pluche thuis. Nu het er naar uitziet dat het links programcollege opblaast is de weg vrij voor een afspiegelingscollege het CDA én de VVD een plaats horen te krijgen. ï0^1 niet inhouden dat de plannen voor een nieuw stadh roo der meer onder tafel verdwijnen. De gemeente hee|n middels te veel geld ingestoken om dat verloren gaan. Wel wordt het tijd dat onafhankelijke deskund e jectief proberen vast te stellen in hoeverre de bouw nieuw stadhuis in het licht van de decentralisatie ambtenarenapparaat nog wenselijk is en bovendiei cieel verantwoord. MOCHT dat het geval zijn dan moet het het college we samenstelling niet lang dralen knopen door teNC Mocht dat niet het geval zijn, dan is er nog geen mi boord. Er zullen vast genoeg (particuliere) beleggin schappijen te vinden zijn die de toplocatie aan het S len ontwikkelen, zonder dat de gemeente er daarbij inschiet. Duivesteijn roept wel van de daken dat doorgaan van zijn geesteskind heel slecht is voor de dat geen belegger straks meer met de onbetrouwl meente Den Haag in zee zal willen, de ervaringen Otterloo wijzen anders uit. Tijdens zijn reis naar de 1 de Staten twee weken geleden bleek dat Amerikaans panse beleggers hier voor wel 1,5 miljard gulden w vesteren. En die liggen heus niet wakker van het we doorgaan van een stadhuisplan. Jd'

Leidse Courant | 1989 | | pagina 2