Jockeyteam baadt in weelde |tïang ook in voor n stukje theater ortuitslagen Heerenveen telt weer volop mee ppele winst a Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ïaET QeidónQowuvnt DONDERDAG 15 JUNI 1989 PAGINA 9 I'Jleybalsters %JNA Het Nederlandse dames-vol- is het kwalificatietoernooi voor de '6ke titelstrijd met een simpele winst be- yln de Noordspaanse stad La Coruna pitde formatie van trainer Pang het gast- t3-0 via de setstanden 15-10, 15-4, 15-3. pn in zijn eerste optreden nauwelijks i dat het in La Coruna de favoriet is. 1 was de tegenstand te gering. Pang et het zestal Koenen (spelverdeelster), eren, Piersma, Boersma, De Jong en i >^zien het spel in de andere wedstrijden ivreemd lopen wil Nederland zich niet ren voor de eindronde van het Euro- ✓/T/foioenschap, begin september in West ell, De doorgaans voorzichtige Pang liet ontglippen dat zijn team het toernooi una diende te winnen. AC Milan verslaat Sampdoria MILAAN AC Milan won gisteravond voor „slechts" 19.500 toeschouwers met 3-1 van Sampdoria. Het betrof een duel om de Italiaanse Super Cup. In de strijd tussen de kampioen en de bekerwinnaar van vorig seizoen wa ren de Nederlanders bij AC Milan weer succesvol. Rijk aard zorgde in de 18e minuut voor de gelijkmaker nadat Vialli vijf minuten eerder de score had geopend. In de tweede helft duurde het tot ongeveer een kwartier voor tijd alvorens AC Milan op voorsprong kwam door Manna- ri. De winst werd pas veilig gesteld in de laatste minuut toen ^an Basten van elf meter de doelman van Sampdo ria kansloos liet. Real Valladolid heeft zich geplaatst voor de finale van de strijd om de Spaanse voetbalbeker. Het won in eigen huis het tweede duel met het in de tweede klasse uitkomende Deportivo La Coruna met 2-0. Dat was net'genoeg om het verlies in de eerste wedstrijd (1-0) goed te maken. In de finale speelt Valladolid tegen de winnaar van het dubbele duel tussen Real Madrid en Atletico Madrid waarvan Real de eerste wedstrijd met 2-0 won. Joegoslavië klopt Noren OSLO In kwalificatiegroep 5 van het toernooi om het WK voetbal verloor Noor wegen gisteravond voor eigen publiek in Oslo met 2-1 van Joegoslavië. Bij de rust leidden de gasten voor 22.740 toeschouwers al met 1-0 door een treffer van Stojkovic. Vujovic maakte er in de slotase 2-0 van, voordat Fjoertoft twee minuten voor tijd de eindstand op 2-1 kon bepalen. Stand groep 5: Schotland 5-9; Joegoslavië 5-8; Noorwe gen 5-4; Frankrijk 5-4; Cyprus 5-1. De ontmoeting tussen IJsland en Oostenrijk in Reykjavik eindigde onbeslist: 0-0. Stand groep 3: Sovjetunie 5-8; Turkije 5-5; Oosten rijk 4-4; IJsland 5-4; DDR 5-3. Denemarken haalde in het eigen jubileum- toernooi fors uit tegen Zweden. In Kopen hagen werd het 6-0 voor het gastland. De doelpunten werden gemaakt door Elstrup (2), Poulsen, Andersen, Bartram en Michael Laudrup. Er waren 15.000 toeschouwers. Prettige surprise John van der Wiel ROTTERDAM Jan Timman en John Nunn slaagden er gisteren in de tiende ronde van het wereldbeker- schaaktoernooi in het World Trade Centre in Rotterdam niet in koploper Anatoli Karpov dichter te benaderen. De Russische oud-wereldkamioen deelde in een rustige partij tegen zijn jonge landgenoot Ehlvest het punt. Timman en Nunn probeerden tegen respectievelijk Sax en Nogueiras wel op winst te spelen, maar moesten uit eindelijk genoegen nemen met een half punt. Voor een prettige surprise zorgde John van der Wiel. De Nederlander is in Rotterdam de speler met de laagste ELO-rating. Gisteren zette hij een nieuwe stap in de richting van een verbetering, van dat totaal door met wit de Hongaar Portisch te verslaan. Van der Wiel speelt tot nu toe een ver rassend goed toernooi. Tegen Portisch, die aan een teleurstellend evenement bezig is, behaalde Van der Wiel de zege volledig op eigen kracht. Voor de meeste opwinding na de par tijen zorgde andermaal Ljubojevic. De Joegoslaaf achtte zichzelf nog slechts geschikt voor een bezoek aan het zie kenhuis, zo dom zou hij het eindspel in de partij tegen Vaganian hebben afge werkt. De Joegoslaaf stond eigenlijk al gewonnen. Hij had echter voor de laat ste zes zetten nog slechts één minuut en bood daarom remise aan. Vaganian zal even met zijn open hebben geknip perd van verbazing alvorens hij z'n hand uitstak. Bij de analyse bleek dat het sextet zetten wel zeer eenvoudig was. Maradona blijft in Napels PARIJS Diego MÈF radona blijft bij Napo- li. Bernard Tapie, de voorzitter van Olym- pique Marseille, deelde gisteren mee dat de Argentijn volgend sei zoen niet voor de Franse kampioen en bekerhouder uitkomt De steenrijke Tapie, die net als Berlusconi bij AC Milan een Eu? ropese topclub wil bé zitten: „De zaak is gej- sloten. Ik wil er niets meer over horen". no %J T-BERLIJN Het rlandse herenhoc- ERsjam blijft bij de - om de Champions 'HiLijiy verbazen. In mun'J, -Berlijn begroette maarje gisteren zijn der- ji° v overwinning. Na jsstr., T-> T-» t-Brittannie en Pa- werd ook gastland HiuftDuitsland geklopt: uit mnd.i jio Vjhet nationale team te- JSS,r^eerde Tom van 't Hek te na afloop de stem- In de ploeg waarschijn- ima toen hij verkon- Duitsland in eigen rslaan. Dat geeft altijd lerlijk gevoel. Het toer- :an voor "ons nu niet Dank zij fraaie "Inten van Maurits en Bastiaan Poorte die na de rust binnen linuut na elkaar wer- Imaakt, werd de West- jéquipe tot grote teleur- g van de circa 2000 toe vers naar de tweede jaag in het toernooi ge- s een dag eerder tegen an speelde Nederland ste helft ronduit zwak. MlHH se snoekduik schuift Bastiaan Poortenaar de win- achter de Westduitse doelman Schliemann. FOTO: ANP In het hart van de defensie ontstonden tal van misver standen waar de Westduit sers, drie weken geleden in Bonn nog oppermachtig (4-0), niet van wisten te profiteren. Met de ene treffer van de pushende Fischer uit een om onbegrijpelijke redenen door de Pakistaanse scheidsrech ter Baghdadi toegekende straf corner, bleef het 1-0. Na de hervatting besloot Jor- ritsma voor het eerst dit toer nooi om de tot dan toe als linkerverdediger opererende Diepeveen weer zijn ver trouwde plaats op het mid denveld te geven. Brinkman deed een stapje terug. De Westduitsers werden nu veel vroeger gestoord waardoor er eindelijk meer aan aanvallen kon worden gedacht. Ommekeer De ommekeer kwam snel. In de 41e minuut pushte Crucq een wonderschone afschuif- variant bij de tweede straf- corner achter Schliemann. Nauwelijks 45 seconden later keken de verblufte Westduit sers zelfs tegen een achter stand aan door een met veel bravoure al duikend ingesla gen bal van Poortenaar die een uitgekiende pass van Van 't Hek oppikte (2-1). Een kwartier lang mocht Oranje in weelde baden. Vooral Pdtievliet imponeer de in die fase met fraaie rus hes op rechts die voor veel gevaar zorgden. De Tilburger zal het volgend seizoen niet in de Nederlandse competitie te bewonderen zijn. Hij heeft een aanbod om in België (Brasschaat) stage te lopen en te hockeyen dankbaar aange grepen. „Ik heb wel als voor waarde gesteld, dat ik be schikbaar moet blijven voor Oranje". Voorzichtig Jorritsma bleef nog voorzich tig na afloop. „Natuurlijk is zes punten uit drie wedstrij den een oogst waar ik niet van had durven dromen. En ik ben geneigd te zeggen, dat we een goede kans hebben in de medailles te vallen". Par- levliet haakte daarop in: „Hier wordt tenminste niet zo veel gezeurd als op de Spelen. Dat is het verschil". Ook Australië bleef na drie duels zonder puntverlies. Net als dinsdag imiteerden de Australiërs de Nederlanders door eveneens met 2-1 te winnen, dit keer van de puntloze olympische kam pioen Groot-Brittannië. Het treffen van zondag tussen Nederland en Australië zou wel eens de finale van het toernooi kunnen worden. Morgen ontmoet Nederland nog India, een dag later staan de Aussies tegenover de Westduitsers. West Duitsland-Nederland 1-2 (1-0): 20. Fischer (sc) 1-0, 41. Crucq (sc) 1- 1, 42. Poortenaar 1-2. Scheidsrech ters: Webb (Gbr), Baghdadi (Pak). Toeschouwers: 2000. West Duitsland: Schliemann; May er, Fischer, Fried, Mollandin; Kel ler, Brandenstein (Hilgers), Schmidt-Opper; Reek, Saliger (Metz), Brinkmann. Nederland: Leistra; Kooijman, Bo- velander, Crucq, Diepeveen; Poor tenaar, Delissen, Brinkman; Parle- vliet, Van 't Hek, Van den Honert. LEN In het f Autotron is giste leken dat Michael neer dan staaltjes orlogs-voering ten n geven. De Ame- net de Aziatische die onlangs Ro- rros op zijn grond- leed schudden, is l best in staat een jieater op te voe lt tegenstelling tot de ipannen verwachtin- ts halfvolle tribunes Rosmalense centre hde Chang zich in e optreden in het jrnooi ook een clown s. Ook in dat opzicht eventienjarige inwo- 'lacentia als een aan telen beschouwd voor |l uit te veel robotten machines bestaande jn. „Ik voel me hier laxed", verklaarde h kennismaking met jnen van Rosmalen. jer geen hoge gebeu rt hectisch verkeer, i en veel water. Het i hier prima". Reclame Zie daar de reclames-boodschap van Michael Chang, net de kinderschoenen ontgroeid, voor het enige grastennistoer nooi van het Europese conti nent. Net als leeftijdgenoten uit de States maakt Chang ook in de provinciale entourage van Rosmalen een zeer vol wassen indruk. Zo gaat hij tij dens de gebruikelijke perscon ferentie na afloop van zijn verloren partij tegen Johan Kriek niet in op een provoce rende opmerking over zijn ge loof. „Je moet ook leren ver liezen", verklaart hij professio neel. „Dat hoort er ook bij en daar kun je alleen maar ster ker van worden". Na zijn met ongekend succes bekroonde opmars in Parijs is het voor de in twee weken met zeven-mijlslaarsen uit de anonimiteit gesprongen Mi chael Chang, zegt hij, een ver ademing in een exhibitie-eve nement uit te komen. Waar hij tijdens Queens, waar de mees te van zijn collega's zich thans voorbereiden op het over an derhalve week beginnende Wimbledon, ongetwijfeld weer door iedereen op de voet zou zijn gevolgd, kan hij het in Noord-Brabant rustig aandoen. Waarbij hij gisteren clowneske grappen afwisselde met puur grastennis. Hetgeen hem voor overwinnaar Johan Kriek meteen de man van de toe komst maakt. „Hij heeft een hoofd op de schouders", spreekt Kriek. „Hij denkt goed en kan" deze nieuwe situatie aan". Maar waarschuwde de oud-Zuidafrikaan: „Ook van Agassi werd gezegd dat die het zou maken. Maar die heeft nu toch ook problemen. Het zijn natuurlijk wel mensen". Oogarts Dat bleek gisteravond op het centre court van Rosmalen ten overvloede. Chang grapte en grolde dat het een lieve lust was, ging in discussie met zijn mopperende opponent, trad even als oogarts voor Kriek op, bevroor bij een merkwaar dige lijnrechtersbeslissing en „sjeekte" na een magnifieke winner van zijn tegenstander. „Of ik niet liever deze week vrij had gehad", vroeg Chang zich af. „Deze week is een soort vakantie. En tevens een prima voorbereiding op Wim bledon. Het kon niet beter". Dat gold weliswaar niet voor de uitslag (1-6, 7-6, 6-3), maar dat kon Changs goede bui niet bederven. Zodat Johan Kriek, die niet minder dan zeventien dubbele fouten produceerde („Ik heb een nieuw racket"), in de boeken kwam als de eer ste tennisser, die de nieuwe kampioen van Roland Garros beentje lichtte. En dat deed de Amerikaan, die zijn wisselval lige reputatie weer alle eer aan deed, zichtbaar goed. Tenslotte gaat zijn naam weer over 's werelds telexen en het kan nooit kwaad om je marktwaar de zo af en toe wat te stimule ren. Want wie zou er anders van Rosmalen hebben ge hoord? Michiel Schapers kan zo lang- Michael Chang in actie in zijn eerste partij na het veroveren van de titel op Roland Garros. FOTO: ANP zamerhand die naam overi gens niet meer zo best horen. Hij verloor ook zijn tweede partij, van de Nieuwzeelander Kelly Evernden en was ver volgens zelfs voor de per fiets over het complex racende toernooidirecteur Evert Schneider niet meer te vinden. Een zoveelste neurotische daad van de Rotterdammer, die zijn toch al niet zo gTote populariteit daarmee bepaald niet diende. Dan deed Michael Chang het beter. FRANK WERKMAN Koevermans onderuit BOLOGNA Mark Koevermans is in de eerste ronde van het Grand-Prixtennistoernooi in het Italiaanse Bologna uitgescha keld. De speler uit Bergschenhoek, die vorige maand op het gra vel van Rome tot de laatste acht reikte en mede daardoor nu als achtste geplaatst, verloor in twee sets van de 19-jarige Argentijn Franco Davin: 6-4, 6-2. Frans Paymans (NEC) schermt de bal af voordat Gert van den Brink namens Go Ahead Eagles gevaarlijk kan worden. FOTO: ANP HEERENVEEN/DEVENTER SC Heerenveen telt weer volop mee in de strijd om het kostbare toegangsbewijs voor de eredivisie. De Friese club behaalde gisteravond in het Abe Lenstra-stadion zwoegend DEVENTER Stomverbaasd zijn tweede zege (2-0 op Excel- reageerden gisteravond Bakker vergeet minuut stilte sior) en verkleinde de achter stand op koploper NEC (0-0 bij Go Ahead Eagles) tot één punt. Heerenveen-Excelsior was voor 10.500 toechouwers het duel tussen elf Friese zwoegers en evenzovele Rotterdamse zo meravond-voetballers. Het de cor was sober: geen vlaggen, geen Fries volkslied, wel een minuut stilte. De Friezen had den uitsluitend oog voor het resultaat, vergaten alle franje en liepen vrijwel constant ach ter de tegenstanders aan. Ex celsior maakte slechts een klein half uurtje na de rust de indruk te vechten voor de laatste kans op promotie. Verdedigend was Heerenveen een constante chaos, maar het gemakzuchtig spelende Excel sior wilde hiervan niet profite ren. Voor de rust lieten de Rotterdammers zeven reële mogelijkheden op de gelijkma ker liggen. Heerenveen stelde er wilskracht, inzet en oppor tunisme tegenover. Het bleek voldoende. SC Heerenveen-Excelsior 2-0 (1-0): 16. De Jonge (strafschop) 1-0, 84. Pot 2-0. Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 10.500. SC Heerenveen: Swager; J de Jong, Haatrecht, Groen, Verbeek; MacDo- nald (Visscher), Bijl, M. de Jong; Dijk, De Jonge, Van den Wildenberg (Pot). Excelsior: Londema; Leenheer, Buys (M van Wattum), Pronk, Refos; S. Wasiman, Van Goozen, Valentijn (Van Bremen), W. van Wattum; La- tuheru, Vink. Go Ahead-NEC Het promotiespook blijft drei gen voor NEC en Go Ahead Eagles. De krachteloze en machteloze 0-0 deed beide ploegen recht en het publiek onrecht. NEC was gekomen om niet te verliezen. De Ade laars, zonder Lodeweges en Voskamp, misten door gebrek aan kwaliteit en aanvalskracht de middelen om het streven achtduizend toeschouwers toen scheidsrechter Cees Bakker het duel uit de nacompetitie tussen GA Eagles en NEC na negen minuten stillegde. De arbiter was vergeten om bij het begin een minuut stilte in acht te nemen ter nadachtenis aan de vorige week omgeko men voetballers van de vlieg tuigramp in Suriname. van NEC te voorkomen. Trainer Leen Looyen sprak van de slechtste wedstrijd die NEC in de nacompetitie had gespeeld. Geen wonder, de ploeg heeft ook nauwelijks ge probeerd te voetballen en was zo gelukkig dat de thuisclub het niet kon. NEC, nog steeds het hoogst in de boom met slechts één verliespunt, speel de vertragend en verdedigend en rekende terecht op de mo gelijkheden van doelman Brookhuis voor er iets onver wachts zou gebeuren. Het enige dat in ruime mate aanwezig bleek, was irritatie. Omdat incasseren moeilijker is dan uitdelen, omdat de eigen onmacht een uitlaatklep zocht. Scheidsrechter Bakker deelde vijf gele kaarten uit en was daarbij nog zuinig ook. Een slechte zaak voor Go Ahead Eagles, want de gele kaarten van Wilson, Decheiver en Boere betekenen een schor- sing. Go Ahead Eagles-NEC 0-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 8000. Gele kaarten. Boere, Wilson, Dechei ver (Go Ahead Eagles); Arts, De Wit (NEC). Go Ahead Eagles: Bos; Wilsterman, Hofstede, Woudsma, Wilson; Witte- veen, Decheiver, Pelleboer, Boere; Van den Brink (Schenning), Baadilla. NEC: Brookhuis; Wijnhoven, Aal- bers, Lok, Paymans; Kooien, Arts, De Wit, Van Wanroy (Arends); Rad- staat, Janssen. Stand: 1 NEC 3-5 (3-1); 2. SC Heer enveen 3-4 (7-2); 3. Go Ahead Eagles 3-3 (3-5); 4. Excelsior 3-0 (1-6). Programma zaterdag: Excelsior-SC Heerenveen, NEC-Go Ahead Eagles Surfen. Tennis. Auto- Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.30 Olympische Dagen. Sky Channel, 19.00 en motorsport. Sky Channel, 19.30 i Sky Channel, 20.00 i Sky Channel, 22.00 sport. Sky Channel, 23.00 uur: Ameri can football. MORGEN Duitsland 1, 15.00 uur: Paarde- sport: CHIO Aken. BBC 1, 00.00 uur: Tennistoernooi Queens. BBC 2, 15.20 uur: Tennis. Sky Channel, 00.00 uur: Hockey. Basketbaldames tonen herstel VARNA Het Neder- lands dames-basketbal team heeft gisteren bij de strijd om de Europese titel ook de tweede wedstrijd verloren. In de Bulgaarse badplaats Varna was na Italië nu ook Tsjechoslo- wakije te sterk voor Oran je: 68-60. Na de minderwaardige verto ning van dinsdag, herstelde de Nederlandse ploeg zich enigs zins. Slechts in de beginfase was de formatie van bonds coach Meindert van Veen nog niet in de wedstrijd. De vooral fysiek sterkere Oosteuropesen bouwden in dat gedeelte van de strijd een beslissende voor sprong op (30-16 na een kwar tier). Bij de rust was de achter stand gehalveerd: 36-29. In het begin van de tweede helft liep het verschil zelfs nog terug tot drie punten: 46-43. De inhaal race bleek echter te grote fy sieke inspanningen te hebben gevergd. Van Veen was na afloop rede lijk tevreden over het spel van zijn ploeg. Zeker na de blama ge van een dag eerder. „We hebben het maximale uit de wedstrijd gehaald. Vooral de grote meiden hebben goed ge speeld". Van de lange speel sters speelde Wender een ster ke wedstrijd. Zij kwam tot achttien punten, pakte tien re bounds en was een voortdu rend gevaar. Het goede spel van Oranje was niet het enige lichtpuntje voor Van Veen. Vanuit Nederland bereikte hem de mededeling dat Sandra van Embricqs, die wegens familie-omstandighe den was achtergebleven, als nog naar Varna komt. Zij zal de laatste drie wedstrijden in zetbaar zijn. Scores Nederland: Wender 18, Keur 16, Blangé 10, Weeda 8, Berends 5, Smits Sportwereld Wielrennen De KNWU heeft het contract met Martin van Dijk, de coach van de veldrijders, met één jaar ver lengd. Prijsvragen De cijfers van de Westduitse midlotto zijn: Trekking A: 3-7-10-16-21-30, reserve: 37; Trekking B: 13-15- 16-21-25-45, reserve: 23. Spel '77: 8993683. 3E IDS VOETBAL IND ichatel-Young Boys 3-2, loppers 2-0, Servette-Bel- Wettingen-Luzern 1-0. li. Luzern 14-33; 2. Grass- •30; 3. Sion 14-29; 4. Wet- 5. Young Boys 14-27; 6. 4-23; 7. Bellinzona 14-21; '14-21. ^:atie Jsland - Oostenrijk 0-0. f5 3: 1. Sovjetunie 5-8, 2. 3. Oostenrijk 4-4, 4. IJs- DDR 5-3. I in Koblenz (Wdl) Om: 1. Bartels (Wdl) Vriesde (Ned) 2.04,59; 3. '2.04,64. 3000 m: 1. Biba |57; 2. Toonstra (Ned) ren, 800 m: 1. Kühn (Wdl) Bötcher (Wdl) 1.46,46; 3. I) 1.46,53; 4. Dielis (Ned) •0 m, A-loop: 1. Heiserer ,47, 11. Van Rooy (Ned) Jaspers (Ned) 14.01,61. 'ragt (Ned) 14.08,98. I in Bratislava (Taj) Om: 1. Matoesiavitsen •6, 2. Noeroetdinova (Sov) Williams (Gbr) 2.01,87. jhlcan (Roe) 4.08.03, 2. R. (Sov) 4.11.95, 3. Neloebo- ■13.14. Verspringen: 1. G. (Sov) 6.95, 2. Ozenkova (Sov) 6.68, 3. Berezhnaya (Sov) 6.66. Hoogspringen: 1. Astafei (Roe) 1,98, 2. Costa (Cub) 1,98, 3. Andonova (Sov) 1,85. Heren, speerwerpen: 1. Zelezny (Tsj) 84,74, 2. Zaitsev (Sov) 77,62. Hoogspringen: 1. Sotomayor (Cub) 2,37, 2. Povarnitsin (Sov) 2.34, 3. Kemp (Bah) 2.25. Polsstok: 1. Boebka (Sov) 5,85, 2. Obizhajev (Sov) 5,75, 3. Tarasov (Sov) 5,65. Hoek van Holland (15 km) Heren: 1. Overbeek (V&L-TC, Den Haag) 48.54; 2. Theunissen (Olympus '70, Naaldwijk) 50.17, 3. Boudewijn (V&L-TC) 50.34 (1e veteraan), 4. Van Santen (PAC, Rotterdam) 50.44 (2e veteraan), 5. Wols (Olympus '70) 51.06, 6. Dufossee (AV Haarlem) 52.05 Dames: 1. Vis (Olympia '48, Den Haag) 56.57, 2. Van Loon (AV Papendrecht) 1.02.01 Lelystad (10 Engelse mijlen) Heren: 1 Van Weegen (Triathlon Amersfoort) 53.28; 2. Grosman (Spirit Lelystad) 56.24. Dames: 1. De Vries (Spirit) 1.12,00. BASKETBAL EK dames in Varna (Bul) Groep A: Nederland-Tsjechoslowaklje 60-68; Sovjetunle-ltalië 79-48. Stand: 1 Sovjetunie 2-4; 2. Tsjechoslowaklje 2-2; 3. Italië 2-2; 4. Nederland 2-0. Groep B: Joegoslavië-Frankrijk 81- 62; Bulgarije-Hongarije 92-77. Stand: 1. Joegoslavië 2-4; 2. Bulgarijp 2-4; 3. Hongarije 2-0; 4. Frankrijk 2-0. HOCKEY Champions Trophy heren in West- Berlijn: Nederland-West Duitsland 2- 1; Australië-Groot Brittannië 2-1; Pa- kistan-lndia 1-0. Stand: 1. Nederland 3-6 (7-3); 2. Australië 3-6 (9-6); 3. Pa kistan 3-2 (6-7); 4. India 3-2 (5-6); 5. West Duitsland 3-2 (5-6); 6. Groot- Brittannlë 3-0 (2-6). PAARDESPORT Koersen van Duindigt Eerste koers, 1609 m: 1. Cassanova (H. Langeweg) 2.04,7 - 1.17,5, 2. Dex di Tricia, 3. Dahhaam. Toto: winnend 10,30, plaats 3,10, 3,90, koppel 31,40, trio 266,10. Tweede koers, 1000 m: 1. Jackie Bright (T. Cain) 1.01,8, 2. Blue Ligh tning, 3. Tequila's Duty. Niet gestart: Checkmate, Why Daros, Boxberger Fidele. Toto: winnend 3,40, plaats 1,40, 3,00, 2,00, koppel 10,20, trio 44,60. Derde koers, 2000 m: 1. Desiree Nuo- va (T. Smeding) 2.39,5 - 1.19,8, 2. Charitable, 3. Cesar Crown. Niet ge start: Caesar Wilkes. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40, 1,70, koppel 4,40, trio 31,20. Vierde koers, 1900 m: 1. Frere Raci ne (J. Smith) 2.02,8, 2. Sleepline Spring, 3. Ninnes Start. Niet gestart: Indian Pink, Prerogative. Toto: win nend 1,70, plaats 1,30, 1,70, koppel 8,30, trio 33,60. Vijfde koers, 2000 m: 1Brownie Flo wer (A. van de Blonk) 2.40,0 - 1.20,0, 2. Dora van Ranum, 3. Duke Torpedo, 4. Dana Marco. Toto: winnend 9,40, plaats 2,10, 1,40, 1,90, koppel 5,80, trio 174,30, kwartet 4.430,70. Zesde koers, 2600 m: 1. Björn Pride (W. Strooper) 3.31,8 - 1.21,5, 2. Ar mada K., 3. Bonanza Bos. Niet ge- 3,50. Zevende koers, 1900 m: 1. Pasquino (K. Davies) 2.01,7, 2. Forest Blossom, 3. Creeker. Toto: winnend 4,30, plaats 2,60, 2,20, koppel 5,80, trio 117,10. Achtste koers, 1609 m: 1. Count of Holland (A. de Wrede) 2.03,0 - 1.16,4, 2. Columbus Bowl, 3. Corry Westland, 4. Bo Bo Batavus. Niet gestart: Chee tah Arlo. Toto: winnend 1,20, plaats 1,00, 2,30, 1,40, koppel 5,60, trio 31,60, kwartet 114,10. Negende koers, 2000 m: 1. Ambar (E. Leeman) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Angelicu Grolloo, 3. Zorba Ossewaard. Toto: winnend 4,30, plaats 1,60, 1,40, 1,40, koppel 8,30, trio 64,00. W-5: 1-9-8-6-4. Uitbetaling: 706,80. Omzet totalisator: 220.435,00. CHIO in Aken (Wdl) Open kampioenschap van de Bondsrepubliek, tabel A, 1,60 meter, na 2 barrages: 1. Gabathuler (Zwi) The Swan 0-37,56, 2. Fargis (Vst) Mill Pearl 0-38,41, 3. Patton (Vst) Nor thern Magie 8-39,13; na 1e barrage: 4. H. Luther (Wdl) Nolis de Thurin 4 strafpunten, 5. Nutl (Ita) Larry 8; zon der barrage: 6. ex aequo Bourdy (Fra) Morgat, Frühmann (Oos) Grandeur, Boor (Wdl) Monaco F, Schockemöhle (Wdl) Deister, Schröder (Wdl) Lacros, Sloothaak (Wdl) Walzerkönig, Marti nez de Irujo (Spa) Buenos Aires, J. Whitaker (Gbr) Gammon, R. Smith (Gbr) Boysie 4; 16. o.a. Raymakèrs (Ned) Olympic Zamira ZB 8, 26. Lan- slnk (Ned) Felix 12. Jachtspringconcours, tabel C, max. 1,50 meten 1. Prudent (Vst) Make My Day 58,60, 2. Koof (Wdl) Wallensteln 58,77, 3. Philippaerts (Bel) Vanna 58,88, 4. Lenssens (Bel) Bijou d'Or 59,26, 5. Pessoa (Bra) Caroline 59,93, 6. Nuti (Ita) Lady Crew 61,02, 7. Schewe (Wdl) Otto 61,30, 8. Godig- non (Fra) Pin Pin 61,53, 9. Weinberg (Wdl) Pirol 61,85, 10. J. Whitaker (Gbr) Irmino 62,32, 16. Van der Schans (Ned) Dee Jay 67,70, 18. Hen- drix (Ned) Decision 68,48. Internationaal springconcours, tabel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Lens sens (Bel) Dalkin 0-32,78, 2. Robert (Fra) Onze de Trefle 0-32,91, 3. Sprunger (Oos) Damokles 0-35,71, 4. Ledingham (Ier) Gabhran 0-36,26, 5. Albarracin (Arg) El Categorico 0- 36,99, 6. Prudent (Vst) Nordic Ventu re 0-38,63, 7. Godignon (Fra) La Bel- letiere 0-41,48, 8. Fargis (Vst) Chef 4- 35,34, 9. Dolan (VSt) Albany 4-35,97, 10. Schröder (Wdl) Cablnett 4-36,78. Dressuur Intermediaire I: 1. Linsenhoff (Wdl) Golfstrom 975, 2. M. Theodorescu (Wdl) Grunox 973, 3. Rothenberger (Wdl) Petit Prince 935, 4. M. Klimke (Wdl) Rendezvous 926, 5. Balkenhol (Wdl) Valerie 914, 11. Rutten (Ned) Fi garo 867, 13. Bontje (Ned) Larius II SCHAKEN Wereldbeker-toernooi in Rotterdam 10e ronde: Ehlvest (Sov)-Karpov 0,5- 0,5, Van der Wiel (Ned)-Portisch (Hon) 1-0, Hjartarson (IJs)-Sokolov (Sov) 0-1, Sax (Hon)-Tlmman (Ned) 0.5-0,5, Salov (Sov)-Seirawan (Vst) 0- 1, Nunn (GBrÈNoguelras (Cub) 0,5- 0,5, Ljubojevic (Joe)-Vaganlan (Sov) 0,5-0,5 Stand: 1. Karpov 8-5,5 1 afgebroken partij); 2. Nunn. Timman 9-5,5; 4. Vaganian 10-5,5; 5. Noguei ras, Salov 9-4,5 1 afg.); 7. Sokolov 8-4,5; 8. Sax, Selrawan 9-4,5; 10. Van der Wiel 10-4,5; 11. Ehlvest, Joesoe- pov (Sov) 9-4 1 afg.); 13. Short (Gbr) 8-3,5 1 afg.); 14. Ljubojevic 9-2,5 1 afg.); 15. Hjartarson 9-2,5; 16. Portisch 8-1,5 1 afg.). TENNIS Toernooi in Rosmalen Groene groep: Evernden (Nwz)-Scha- pers (Ned) 6-1, 3-6, 6-4; Kriek (Vst)- Chang (Vst) 1-6, 7-6 (7-3), 6-4. Stand: 1. Kriek 2 partijen, 4 punten; 2. Evernden 1-2; 3. Chang 1-2; 4. Scha pers 2-0. Toernooi in Bologna (Ita) Herenenkelspel, 1e ronde: Davin (Arg)-Koevermans (Ned) 6-4, 6-2. Toernooi van Queens (Londen) Herenenkelapei, 2e ronde: Stich (Wdl)-Cahill (Aus) 7-6, 6-3; Balley (Gbr)-Pereira (Ven) 6-3, 7-6; Wilander (Zwe)-Wheaton (Vst) 7-6, 2-6, 6-3; Re- neberg (Vst)-Woodforde (Aus) 6-1, 6- 2; Annacone (Vst)-Youl (Aus) 3-6, 7-5, 6-4; Lendl (TsjFKratzmann (Aus) 6-2, 6-3. EK-kwalificatietoernooi dames in La Coruna (Spa): Nederland-Spanje 3-0 (15-10, 15-4, 15-3); Joegoslavië-Zwe- den 3-0 (16-14, 15-6, 15-3). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland 1e etappe: 1. Vanderaerden (Bel) 148 km in 3.33,01, 2. Joho (Zwi). 3. Marti- nello (Ita), 4. Bomans (Bel), 5. Van Vliet (Ned), 6. Vairetti (Ita), 7. Scremin (Ita), 8. Stauff (Wdl). 9. A. van der Poel (Ned), 10. Gianetti (Zwi), 11. Rooks (Ned), 22. Theunisse (Ned), 24. Van Orsouw (Ned), 37. De Koning (Ned), 54. Veldscholten (Ned), 56. Stevenhaagen (Ned), 65. De Rooy (Ned), 122. Van der Hulst (Ned), 128. Bogers (Ned), 129. Dekker (Ned) op 1.42. Opgegeven: Draaijer (Ned). Al gemeen klassement: 1. Brtiggmann (Zwi) 3.32.43, 2. Breu (Zwi) 0.03, 3. Vanderaerden (Bel) 0.13, 4. Richard (Zwi) 0.14, 5. Joho (Zwi) 0.15, 6. Schwartzentruber (Zwi), 7. Müller (Zwi) 0.17, 8. Podenzana (Ita), 9. Bo mans (Bel) 0.18, 10. Van Vliet (Ned), 14. A. van der Poel (Ned), 16. Rooks (Ned), 27. Theunisse (Ned), 29. Van Orsouw (Ned), 38. Veldscholten (Ned), 40. Stevenhaagen (Ned), 66. De Rooy (Ned), 67. De Koning (Ned), 122. Van der Hulst (Ned) 1.09, 129. Dekker (Ned) 2.00. Midi Libre 2e etappe, 1e deel: 1. Moreda (Spa) 91 km in 2.22.36 (4 seconden bonifi catie), 2. Tsjevalkine (Sov) z.t. (2 sec.), 3. Gourmelon (Fra) z.t. (1 sec.), 4. Laurent (Fra). 5. Strazzer (Ita), 6. Viatr (Pol), 7. W. Peeters (Bel), 8. Colotti (Fra), 9. De Clercq (Bel), 10. J. Simon (Fra). 2e deel: 1. J. Simon (Fra) 100 km in 2.37,25, 2. Rué (Fra) op 0.29, 3. De Clercq (Bel) 1.07, 4. Colotti (Fra) 1.11, 5. Gamier (Fraj, 6. Peller (Fra), 7. Gayant (Fra), 8. Louviot (Fra), 9. Kuum (Noo), 10. Lavalnne (Fra). Algemeen klaeeement: 1. J. Simon (Fra) 10.46.54, 2. Rué (Fra) 0.37, 3. Colotti (Fra) 0.50, 4. Mottet (Fra) 0.59, 5. Bezault (Fra) 1.06, 6. Peller (Fra), 7. De Clercq (Bel) 1.09, 8. Esnault (Fra) 1.10, 9. Millar (Gbr) 1.17, 10. M. Ma- diot (Fra) 1.18. Ronde van Zweden Proloog: 1. Nljdam (Ned) 2600 m in 3.21, 2. Daams (Ned) op 0.03, 3. Les- niewskl (Pol) 0.04, 4. Van den Akker (Ned), 5. Jekimov (Sov) 0.05, 6. Mo- berg (Zwe) 0.06, 7. Nelioebine (Sov), 8. Cordes (Ned), 9. Andersson (Zwej, 10. Nelissen (Ned) 0.07. 1e etappe: 1. Pegestam (Zwe) 121 km In 2.28.43, 2. Tjemelin (Sov), 3. Van den Akker (Ned), 4. Andersson (Zwe), 5. Kvals- voll (Noo). 6. Nijdam (Ned) op 1.00, 7. Benz (Wdl), 8. Wonchko (Wdl), 9. Matwew (Wdl), 10. Vos (Ned). Alge meen klassement: 1Pegestam (Zwe) 2.32.00, 2. Van den Akker (Ned) op 0.03, 3. Tjemelin (Sov) 0.07, 4. An dersson (Zwe) 0.10, 5. Kvaalsvoll (Noo) 0.14, 6. Nijdam (Ned) 1.04, 7. Daams (Ned), 8. Lesniewski (Pol) 1.08, 9. Jekinov (Sov) 1.09, 10. Nel- joebin (Sov) 1.10. Klimkoers van Arrate (Spa): 1. Echave (Spa) 188 km In 4.17.23, 2. Weltz (Den), 3. C. Hernandez (Spa), 4. Jacobs (Bel), 5. Ducrot (Ned), 15. Suykerbuyk (Ned), 78. Wijnands (Ned) op 0.37, 92. J. van der Poel (Ned) 0.47, 109. Van Loenhout (Ned) 1.53, 117. Bol (Ned). 129. Hanegraaf (Ned) 20.23, 135. Schurer (Ned). Profronde in Sint Agatha Berchem (Bel): 1. Redant (Bel) 200 km In 4.57,00; 2. Tolhoek (Ned) op 0.15, 6. Lammerts (Ned). ZWEMMEN Ooetduitee kampioenschappen in Magdeburg Dames, 200 m vrije slag: 1. Stell- mach 1.58,66, 2. Frledrich 2.00,12, 3. Möhring 2.00,28. 200 m schoolslag: 1. Börnike 2.28,42, 2. Hörner 2.28,74, 3. Brendel 2.31,80 Heren, 100 m vlinderslag: 1. Schnabel 55,54. 2. Ru dolph 55,55, 3. Hannemann 55,74. 400 m wisselslag: 1. Kuhl 4.16,63. 2. Gessner 4.23,38, 3. Letzln 4.27,30.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9