pt muzikale gezicht van Afrika —O/TELEVISIE 3A(j wil wettelijke regeling commerciële tv QtidwOowuvnt DONDERDAG 15 JUNI 1989 PAGINA 17 JM NCRV-voorzitter heeft gisteren tijdens de jrgadering van de Vere- I gepleit voor een wette- ing voor de komst van ie televisie. De binnen- commerciële zenders via ■ur moet door Den Haag blokkeerd, zo meent hij. eiinsen heeft de wetgever lonoeen jaar de tijd om de (ijk te regelen. In de tus- kw(ien de geprofileerde om- untoanden ineen te slaan om 71 goed mogelijke positie te dan binnen het publieke be- ?n. percieel handelen moet ;en de mogelijkheden beho- tang er maar geen winst wordt gemaakt voor derden. De enige juiste omschrijving van com merciële omroep is volgens Jansen „omroep die gericht is op het maken van winst". „En dat willen wij niet. Wij willen met televisie en radio be zig zijn vanuit heel andere doelstel lingen en idealen dan het maken van winst voor aandeelhouders", al dus Jansen. De NCRV kan adverteerders aan trekkelijke programma's bieden waaromheen zij zo goed mogelijk hun reclame kunnen uitzenden. Wij mogen erop vertrouwen dat wij met onze programmamakers de concur rentie met Nederlandse commercië le televisiekanalen goed aan zullen kunnen. „Televisie zonder grenzen'1 voorlopig van de baan LUXEMBURG De Europese richtlijn die de EG „televisie zonder grenzen" moest brengen is voorlopig van de baan. De EG-ministerraad heeft gisteren in Lu xemburg een besluit erover uitgesteld. Frankrijk, de Bondsrepubliek Duitsland, België en Griekenland, maar ook staatsse cretaris voor Europese zaken Berend-Jan van Voorst tot Voorst wilden geen besluit nemen. „Ook bij ons is deze zaak nogal omstreden. Ik vond het moeilijk om, nu de Neder landse regering demissionair is, aan be sluitvorming mee te werken", zo zei Van Voorst tot Voorst. In Den Haag heeft men onder meer moeite met het feit dat de richtlijn het niet langer mogelijk maakt om uit derde landen afkomstige en speci fiek op ons land gerichte reclamebood schappen tegen te houden. Of het (voorlo pig) niet doorgaan van de richtlijn de plannen van nieuwe Nederlandse initia tiefnemers (Van den Ende en Veronique) op de helling zet, is nog niet geheel duide lijk. „Als de richtlijn wel aangenomen zou zijn, had men die initiatiefnemers in elk geval niets in de weg hebben kunnen leg gen. Zij zouden juridisch goed gezeten hebben, zelfs als op 1 oktober de Neder landse mediawet nog niet zou zijn gewij zigd". De situatie die nu is ontstaan noem de de staatssecretaris „schemerachtig". Er doemen namelijk grote procedureproble men op. Als eind september geen besluit is gevallen, dan is het te laat en moet de EG-Commissie met een nieuw voorstel komen en dat betekent dat de gehele pro cedure over moet. En dat kost minstens anderhalf jaar. ™vj strij :te "nsIlM Paul Heêe" jet zo langzamerhand lne|;-documentarist van n rls regisseur schotel- icjer laat-opblijvers met interessante zo de muziekprogram- Jal moet het aandeel 'iewer Jan Douwe j Viewer Jan Douwe 12 (jiet worden onder- snige addertje onder is dat late tijdstip j VARA deze pro- op het scherm XII dat moment is de de Nederlandse be- et rmelijk al naar bed. jg Jnan: „En dat is jam- Jhet zijn altijd weer eteiirs die tellen. Zij be- sx Jeen programma in einjv - seizoen wordt e e^of gestopt. Begrijp irkeert, ik ben echt lanPat de VARA dit seiramma's uitzendt, ft {tijdstip zou moeten naar wat eerder d". wei>eg bij de BBC heb- j «baar wel gekeken, de week heeft Paul L^en uhnodiging ge- eeis te komen praten. >r oir twee we^en naar jag ]Dan heb ik een ge- ;a de regisseur van het J -gramma „Rhythms ^iet'orld" Waar ze be- y0(ar zijn of er geen sa- Rijn^sverband met my in' i de t W| ras vooral onder de het ruwe beeldma- t Paul Hegeman in Jffjoot en waarvan het aar produkt van- rdt vertoond. „Afri- Paul Hegeman (I.) met Youssou N'Dour in de jungle. ka" is een schitterende docu mentaire, die eens een andere kant van dit continent laat zien. Dat was ook de reden waarom de Novib met geld over de brug kwam. Hegeman: „Bij de Novib vinden ze het belangrijk dat de culturele rijkdom van Afrika in beeld wordt gebracht. Ze geloven er heilig in dat zo'n programma over popmuziek meer identifi catiemogelijkheden heeft dan de zoveelste rampendocumen taire over Afrika. En ik kan ze geen ongelijk geven. Mijn plan was al direct om eens een an dere kant te tonen". „En... lekkere vakantie gehad, zeiden ze bij de VARA toen ik terugkwam. Begrijpelijk mis schien, zo'n opmerking, maar daar word ik toch een beetje ziek van. Alsof ik daar heer lijk in de zon heb liggen bak ken. Het tegendeel is waar. Ik heb in de tien dagen dat ik er ben geweest echt keihard ge werkt. Toen ik terugkwam, was ik echt kapot, ook omdat het bijna niet mogelijk is om met die muzikanten afspraken te maken. Dat ik bijvoorbeeld met Youssou n'Dour heb ge sproken, komt omdat hij mij al eens eerder had ontmoet. An ders was het mij nooit gelukt, want hij wilde niet met de FOTO: PAUL HEGEMAN pers praten". „Er is bij het maken van deze tweeluik een behoorlijke dosis idealisme om de hoek komen kijken. Ik heb bijna alles zelf gedaan. Zo was er bijvoorbeeld geen geld voor een geluids man. Eigenlijk heb ik alleen met een cameraman gewerkt. Tijdens het interview met Youssou N'Dour stond ik mid den in de jungle met een ge- luidshengel in mijn hand de vragen te stellen, terwijl ik bij na dood ging van de hitte. Als het geluid af en toe niet opti maal is, weet je hoe het komt. Okee, ik had er natuurlijk nog meer fragmenten kunnen uit snijden, maar er zitten bijvoor beeld prachtige beelden in van een klein meisje dat een duet zingt met Youssou. Nou op zo'n moment slingert die hen gel van links naar rechts om alles op te kunnen vangen en dat hoor je. Maar die beelden waren te leuk om ze te laten liggen". Zoals gezegd gaat het om een tweeluik, waarvan het tweede deel overigens pas in het na jaar wordt uitgezonden. In op zet gaat het om een muzikale rondreis door Westelijk Afri ka, waarbij in de eerste afleve ring Senegal, Mali en de Ivoorkust worden bezocht. In elk land sprak Paul Hegeman met - ook in het Westen - be kende muzikanten, die overi gens in hun antwoorden veel gemeen bleken te hebben, al koos ieder voor een aparte in valshoek. Zo sneden ze bij voorbeeld allemaal de apart heid aan. „Afrika" is niet alleen visueel goed gedocumenteerd, ook de interviews spreken boekdelen. Behalve dat Hegeman de ver schillen laat zien tussen de muzikanten, gaat het in het eerste deel over de brug tussen Afrika en Europa, over de sa menwerking met Westerse musici zoals Paul Simon en Peter Gabriel en over de knie val voor commercieel succes. Maar de kijker ziet ook waar het breakdansen vandaan komt en hoort hoe de wortels van elke muzieksoort in Afri ka liggen. Salif Keita uit Mali maakt daarbij een vergelijking met een boom: „De Afrikaanse muziek is de wortels, de stam wordt gevormd door de jazz en de blues, terwijl de bladeren bestaan uit rock, funk en pop muziek". HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 17.44 17.52 18.14 18.37 19.00 19.20 20.20 20.28 VARA Kermis der ijdelheid (Vanity fair), 16-delige En gelse serie naar de gelijk namige roman van William Makepeache Thackeray. Afl. 15: Onze vriend de ma joor. Becky wordt het land uitgstuurd na het mislukte duel tussen Rawkon en Lord Steyne. Amelia ver liest kort achter elkaar haar beide ouders. Gevaarlijk computerspel (Dead entry), 3-delige En gelse jeugdserie. Afl. 2: Journaliste Melissa zet al les op alles om achter de raadselachtige dood van de duiker te komen. Neef Charlie moet haar hierbij helpen door in te breken in de politie-computer. Neighbours, Australische serie. Max wordt razend als hij er achter komt dat Terry getrouwd blijkt te zijn. Julie ontmoet een aar dige jongen. Daffy Duck, tekenfilm uit 1945. Afl.: Arme stakker (Ain't that ducky.) NOS Journaal. VARA VARA's kindermenu: De avonturen van Pippa de hen, Tsjechische kinderse rie. Afl.: Pippa in het cir cus. De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie. Afl.: De verbleekte fobs. De Smurfen, tekenfilm serie. Afl.: Grappig is niet leuk. Boes, tekenfilm. Afl.: Blok ken op de fluit. NOS Journaal. VARA Een klas apart (Head of the class), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Het ge heime leven van Arvid En- gen. Arvid denkt dag en nacht aan Lori, maar Lori wil alleen maar vrienden met hem zijn. Lingo, spelshow gepre-- senteerd door Robert ten Brink. De dappere vleermuis, Amerikaanse tekenfilm. Doet ie 't of doet ie 't niet, spelprogramma met Peter Jan Rens. Hl Cagney and Lacey, Amerikaanse serie. Afl.: Voordat het spel begint... De dood van een jonge basketballspeler doet ver moeden dat de jongen drugs gebruikte. Maar ie dereen uit zijn omgeving sluit die mogelijkheid uit. NOS Journaal. VARA Impact, informatief pro gramma over één thema. -00.30 Afrika, documentai re in twee delen over Afri kaanse muziek. Opnamen gemaakt in Senegal i.s.m. NOVIB-Gast-aan-tafel. En aandacht voor westerse sterren, zoals Paul Simon en Peter Gabriel. Deel 1: West-Afrika. Met o.a. Mory Kante en La Supère Dia mono de Dakar. NEDERLAND2 AVRO 16.00 Kokkerellen, culinair pro gramma. Afl.: Kaastom poezen. 16.18 De Koning en de Ambte naar, of William Blathwayt in het gevolg van Willam Mary, complatie van alle plekjes die uitgezonden zijn binnen het kader van de William Mary herden king. 17.15 Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl. To snare a wolf. D.G. Bogard, die een agent van de regering is, is vast besloten de geheime thuis haven van Airwolf te vin den. 18.00 1 David, de kabouter, serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 12: De oude tuin. 18.30 Jeugd Olympische dagen te Papendal. NOS 20.00 QjJournaal. AVRO 20.29 Growing pains, Ameri kaans eserie met Alan Thicke, Joanne Kerns, Kirk Cameron e.a Afl. 3: Jea lousy. Het valt Jason de laatste tijd op dat Maggie maar erg weinig tijd voor haar gezin heeft. 20.55 Opsporing verzocht, pro gramma waarin de politie de hulp inroept van de kij kers bij onopgeloste mis daden. Presentatie: Jan Scholtens en Will Simon. 21.43 L.A. Law, Amerikaanse se rie. Afl. Plane mutiny. De partners van de firma ei sen hun deel op van de op brengst van de video-tape die van Arnie Becker ge maakt is. Het vliegtuig waarin Brackman zit blijkt een mankement te heb ben... 22.27 iïlVinger aan de pols, medische rubriek gepre senteerd door Ria Bremer. Afl.: Dementie. 23.08 Ontdek je plekje. Van daag: Bronkhorst. NOS 23.24 Journaal. NEDERLAND 3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. 18.00 Paspoort, wekelijks pro gramma in het Servokroa- tisch en het Nederlands. IOS 18.15 Marokkaanse veteranen (2). TELEAC 18.30 Van Quantum tot Quark, serie. Afl. 9. NOS 19.00 IIHet klokhuis. 19.15 a Jeugdjournaal. 19.25 Get Back, serie terugblik ken in de poparchieven van de jaren '60 en '70. Deel 3. NOS 20.00 Journaal. TELEAC 20.29 Wie beslist? Discussiepro gramma. RVU 21.14 Bert Haanstra, documen taireserie. Afl. 3: Observer en. NOS 21.39 Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek gepresen teerd door Leoni Jansen. HV 22.07 Hans D., filmportret. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 Nieuws voor doven en slchthorenden. De hoofdrolspelers uit de Amerikaanse serie 'L.A. Law'. Ned. 2 om 21.43 uur. FOTO: AVRO je B»r, Amerikaanse jeugdse- FIAhfl- 34: kapitein Flint tally I Flint). 3t NBox ars d (Diffrent Strokes), 9-67kaanse jeugdserie. Ikarrak, animatieserie. Afl. - pi 31 - Fu, Amerikaanse serie 191,David Carradine, Keye Philip Ahn e.a. Afl. 39: the night beast. Ijflide aarde (Living planet), J^gige Britse documentaire van David Attenborough let ontstaan van de aar- coml het aardoppervlak. Afl. aalpwouden van de regen.(2). a afdalingen en programma- III - cht. 3TR/Politieke Tribune: SP. R'daf»- Wad (neighbours), Australi- Det<?erie. terd/ema. Actualiteitenru- V D i0Vei)irtwater Dynastie, (The danger Dynastie), 10-delige monfische serie. Met: Hugo ;la88lr SjL rb^rtoreaar,se oorlog (Korea, E)!inknown War), 6-delige 3nD se documentaire serie Bri,hilip Whitehead over de sn, het verloop en de in van de Koreaanse )mofï (1950-1953). Afl. 4: An jk 11, wekelijkse nieuwsbrief Den Marokkaanse migranten. Zuidn en dochters (Sons and iep liters), Australische serie, de IIPat McDonald, Tom Ri- I - Ols, Rowena Wallace e.a. 1, Crkat en Supermuis, te- Demserie. Afl. 4. houttrs. n IVilub: De Heilige Onschul- 'd I (Les Santos Inocentos), II - "hse speelfilm uit 1984 van -0, I Camus. Met: Alfredo Hill®, Francisco Rabal, Terele tte \i e.a. den i Confrontatie, debat V Déaanleiding van de Euro- Badverkiezingen. San Moviola, filmmagazine. sse V -laai. Bui»ir, Waalse actualiteiten, i UI- laai en weerbericht, levefons europeèennes: De- -oetVandaag prl. IJsSes et musique, Frans-Ca- OLTlse speelfilm uit 1984 van a Jyhouraqul. Met: Catherine Leiduve, Richard Anconina, .eidsjophe Lambert e.a. aassts métrages beiges: 1. term rouge van Frédric Du- laag. 2. No quitte rugby, te- Jk II m van Bruno Cassiers. 3. 2-2. toi...Marie van Sophie Ko- ie ^ij-uitslagen, laatste en weerbericht. Présence protestante. cate leim 15.30 IS Super Drumming II, muziek programma met Pete York, Bil ly Cobham, Jon Lord e.a. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Auf und davonl, kinderserie. Afl. 5: Der Verrat. 16.40 Tiere in Spanien, natuurserie. Afl.: Vor dem Winterschlaf. 17.05 Hexe Lakritze, kinderprogram ma. Afl. 5. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Mord in Pastell. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Die Wiesingers, serie. Afl.: Das Hamburger Konto. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 BTagesschau. Aansl.: Die Par- teien zur Europawahl. 20.15 Den Staat zur Beute Machen? Reportage over de macht van de politieke partijen. Aansl.: Die Partijen zur Europawahl. 21.05 Der 7. Sinn. 21.08 Scheibenwischer, cabaretpro gramma van en met Dieter Hil- debrandt. m.m.v. Gisela Schneeberger, Gerhard Polt en de Biermöslblosn. 21.55 Miterlebt: Kriegsspiel in der Normandie - die Invasion als Mannervergniigen, reportage. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 [IKIeine Erinneriungen ah eine grosse Revolution, inlei ding n.a.v. het aansluitende to neelstuk van Jean Anouilh. 23.10 LDer arme Bitoes..., oder Das Diner der Köpfe toneelstuk van jean Anouilh. Met: Joa chim Teege, Klausjürgen Wus- 'sow, Alexander Kerst e.a. Re gie: Peter Beauvais. Maxime de Jaucourt heeft enige vrien den en bekenden uitgenodigd voor zijn Diner der Köpfe. De advocaat Bitos moet met het masker van Robvespierre ver schijnen. Hiermee wil Maxime Bitos, die hij reeds in hun schooltijd een zonderling vond, belachelijk maken. 01.15 Tagesschau. 01.20 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.45 ZDF-lhr Programm. Wer kennt sich aus In diesem Haus? spel programma. 15.55 Heute. 15.58 Manni, der Libero. Jeugdserie naar een boek van Peter Con- radi. Afl.: Manni, der National- spieler. Met: Tommi Ohrner, Klaus Kindier, Heide Keiler e.a. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. Regionaal nieuws. 17.10 Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Denn bist du ein Mensch. Met: Michael Landon, Victor French, Carrie Snodgress e.a. Aansl.: mein Butler und ich, Duitse tv-serie. Afl.: Herzgeschlchten. Met: Volker Brandt en Günther Ferschke. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Aansl.: Die Parteien zur Europawahl. 19.35 Aus München: In Müchen steht ein Hofbrauhaus. Mu ziekprogramma vanwege het 400-jarig jubileum van het café Hofbrëuhaus. Met: Die 3 lusti- gen Moosacher, Die Kalserli- che Böhmischen, Takeo Ischi BBC 1 Geert de Jong is te zien in de Nederlandse speelfilm 'Tiro' op Duitsland 2 om 23.00 uur. FOTO: DIJKSTRA 21.00 Abenteuer Forschung: Erobe- rung des Weltraums. Afl. 1 uit een drie-delige documentaire serie over de ruimtevaart. 21.45 Heute-journal. 22.15 Nach Brssel, wo die Macht ist. Documentaire over het Eu ropese Parlement. 23.00 Tiro - Ruf des Jagers, (Tiro), Nederlandse speelfilm ut 1979 van Jacob Bijl. Met: Matthias Maat, Geert de Jong, Julien Schoenairts e.a. De jonge, ide alistische Tom voelt zich onbe grepen door zijn autoritaire va der en gefrustreerde moeder. Als zijn vader bereid blijkt zijn stuk land te verkopen aan een industriëel, en vervolgens de door Tom aanbeden grootva der overlijdt, verliest Tom alle vertrouwen in de wereld van de volwassenen. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus scheikun de, les 23. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.40- 19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). 20.00 Eine abenteuerliche Frau (Take me to town), Amerikaan se speelfilm uit 1952 van Dou glass Sirk naar Flame of Tim- berline van 'Richard Morris. Met: Ann Sheridan, Sterling Hayden, Philip Reed e.a. De drie zonen van Will Hall achten de barzangeres Vermilion O'Toole uitstekend geschikt als nieuwe moeder. Vader Will is hier in eerste instantie niet erg blij mee. 21.18 Filmtip. 21.30 West 3 aktuell. 21.50 Ausgestossen, Franse 5-delige tv-serie. Met: Charles Azna- vour, Judy Winter, Hans Clarin e.a. Afl. 4: Guillaume overhan digt Julien een lijst van Cathé- rine's minnaars van de afgelo pen 20 jaar. Als blijkt dat dit Julien koud laat, besluit de fa milie Cathérine te ontvoeren. 22.45 Mitternachtsspitzen: Richard Rogier und Gëste. 23.55 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. 16.35 Children's BBC gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Aansl.: Ja- nosch. 17.20 Simon and the witch. 17.35 Ernie's incredulous illucina- tions. 18.00 Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 EE!Blue Peter, kinderprogram ma. Presentatie: Caron Kea ting, Yvette Fielding en Mark Curry. 18.35 Neighbours, Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South-East. 20.00 Top of the pops, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade. 20.30 [ïlEastenders, famillefeuilleton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. 21.00 BLast of the summer wine, comedyserie met Michael Al- dridge, Peter Sallis, Bill Owen e.a. Afl.: Downhill racer. 21.30 In sickness and in health. 22.00 Nieuws. 22.28 Newsroom South-East. 22.30 Cool it, live from the Royal Al- faisal. 23.00 Question time. 00.00 Tennis Queens club, samen vatting. 00.45 By-election special - Glasgow Centray end Vauxhall. 03.25 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Tennis vanuit Queens. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Tennis vanuit Queens. 18.30 Film '89 filmrubriek gepre senteerd door Barry Norman. 19.00 Deadline at dawn, Amerikaan se speelfilm uit 1946 van Ha rold Clurman. Met: Susan Hay- ward, Paul Lukas e.a. 20.20 Cardiff Singer of the World. Afl. 4. 21.00 Who cares?, 6-delige informa- zorgen voor langdurig zieke fa milieleden of vrienden. Afl. 6. 21.30 The Europeans, 10-delige se rie over de Europese samenle ving en cultuur, zoals de Euro pese TV ze ziet. Afl. 2: Environ ment. 22.00 The travel show, toeristisch maagzine met o.a. een minls- pot over een bepaald deel van Engeland. 22.30 Under the sun, serie natuurdo- cumentaires. Afl.: Masks of Ar cadia. 23.20 Ten by ten. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.15 The late show. Batman speci- E Ondertiteling vla Teletekst 1 Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■31 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Mobil Motorsport. 19.30 Surfen. 20.00 Tennis. 22.00 Indy cart races. 23.00 Australian rules football. 24.00 Hockey. 01.00 Programma-overzicht. 02.00-06.30 LANDSCAPE CHAN NEL. Non-stop muziekpro gramma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. KRO 15.15 Centennial, Amerikaanse serie. 16.05 Avontuurl 17.00 Er was eens... het leven NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 Henderson Kids. NEDERLAND 2 BRT 1 SUPER CHANNEL DUITSLAND 1 16.30 Hot line. Popprogramma. 18.30 Nino Firetto. Popprogramma. 19.30 Hello Europe. 20.00 Jack McCall Desperado. 21.45 World News and Weather. 22.00 Licensed to Kill. 00.00-02.00 The Mix. MTV EUROPE 10.00 Heute. 10.03 Hinter dem Regen bogen 10.35 H! In München steht ein Hofbrauhaus 12.00 Umschau. 12.10 Abenteuer Forschung 12.55 Perso verzicht. 13.00 Heute. 13.15 Besiegt - Besetzt - Geteilt documentaire. 14.00 Die Rosen von Dublin tv-serie. 15.00 CHIO Springconcours Aken. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Buschkrankenhaus. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: T'Pau. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 Kristiane Backer. 21.00 Metal Hammer, hardrock. 22.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 MTV Spotlight: New Order. 01.30-07.00 Night videos. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Elf Lander, ein Land - Die Bundesrepublik 14.45 Die lady, Amerikaanse serie. 15.45 ZDF - Ihr Programm. 15.55 Heu te. 16.00 Bon Appetit Paul Bocuse, kookrubriek. 16.25 Friezeit... Hobby- magazine. 17.10 Tele-lllustrierte. BBC 1 TV 5 16.10 La Porteuse de Pain. 16.30 Les Six de Bourgogne. 16.45 Rëcrèation. 17.30 Des Chiffres et des Lettres. 17.55 Brèves et Météo Européene. 18.00 Ciné-club. 20.00 La Marche de Siècle. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Météo Européene. 22.35 Apostrophes. 23.45-00.50 Santé a la Une. 07.30 The Flintstones. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 09.55 Newsroom South-East. 10.00 Nieuws. 10.03 The swim. 10.30 It's pretty ob vious. 11.00 Nieuws 11.03 Dr. Kildare. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Trackside Storey. 12.30 Jews of Leeds. 13.00 Nieuws. 13.03 Dallas 13.55 News room South-Ea&i. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 The Berkleys of Broadway, Amerikaanse speelfim. 16.35 Tekenfilms. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL RTL+ 16.50 Reich und Schön, Amerikaan- Der Preis ist heiss, spelpro gramma. Braut und Brautigam. RTL aktuell. Die Zwei mit dem Dreh (Switch), Amerikaanse mis daadserie. RTL - aktuell. Karlchen. Weerbericht. Reporter des Verbrechens. Amerikaanse serie. Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau (The bionic woman), Amerikaanse serie. Jagd durchs Feuer (The Fire- chasers). Engelse rampenfilm uit 1970. RTL aktuell. Die Schamlosen (Las Bellas), Spaans/Frans/ltaliaanse speel film uit 1969. Betthupferl. 06.30 Business Channel. 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Landscape Channel. 14.50 As the World turns. 15.45 Loving. 16.15 Lucy Show. 16.45 Littles. 17.00 Count down. SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 150 Jaar Limburg. 19.04 Peper en zout. 19.30 Inspecteur Simone Verlaat, hoorspelserie. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02-00.00 Het podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Twaalf provincies. 21.00-21.30 Rechtswijzer. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Edi tie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 2 17.10 Amazone. 18.10 Over stuur. 20.00 Het orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30-06.00 Nachtradio. ?7.153Nihil obstat. 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarrecital. 19.00 Dossier. 20.00 Intermezzo met Vaughan-Wllli- ams en Mozart. 20.00 Kon. Elisabethwedstrijd voor viool. Slotgala met de winnaars van de eerste drie prijzen. 23.15 Jazz criss-cross. 24.00-06.00 Nachtradio. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 08.30 California Clan 09.10 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Der Preis ist heiss. 11.00 Die Zwei mit dem Dreh 11.45 Die Sieben-Millionen- Dollar-Frau 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.25 California Clan 14.15 Reporter des Verbre chens 15.00 Zahn um Zahn e. 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- roem. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 De honderd minuten van Ruud Hermans. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Van Diepen draait door. 12.04 D'Rob of d'ronder 13.04 Erik de Zwart. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Frauenliebe. 09.50 Int. concertcircuit. 11.10 Motetten. 11.45 Jevgeni Mravinski dirigeert. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Hoofdletters en schone tonen. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: De vertellers. 10.00 AVRO: Meer dan muziek 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 SNS: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het gebouw 16.35 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: De hele dag staat een gemeente centraal. 06.02 Mogge pro vincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. Met Thuismarkt, Vijf per bedrijf, muziek, cabaret en gasten. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02 Mu ziek 16.02-18.00 Tot zes! Radio Rijn mond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchpro- gramma. 14.03 RR-Express. 18.03- 17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Pol. tribune: CVP. 13.35 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Dag en dauw. 08.10 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek 16.00 Abraham al gezien?. 17.05 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prélude. 09.15 De Muziekwinkel. 10.45 Zomeroren. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento: Mozart. 14.00 Avantgarde. 14.30 Dietrich Fischer-DIskau, barl- 16.35 Eine Alpensinfonle, Strauss.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17