iatwi jk sluit zich aan j LeidsHALT-project <36 3Ë Nieuw wijk Zanderij uitgebreid na 1998 Bouw speelzaal is toegestaan üyjK wil erkenning L A en VVD tegen aankoop chemokar WAAROM U MAAR BETER BIJ DE GKB KUNT LENEN Van der Mey dreigt met vertrek uit Valkenburg OMGEVING CetdaeSomottt WOENSDAG 14 JUNI 1989 PAGINA 15 ief| ^URG De Vereniging Lokale Omroep Kat- ?ie^K) wil dat Valkenburg haar representativi- »/7*ing aan de regionale omroep Rijnland herziet van de VLOK. Ruim 100 gezinnen in Valken en de VLOK en in op kabelgenbied is Valken- jpeld aan Katwijk. Er zijn geregeld uitzendin- vaj Valkenburg zowel op televisie als radio. A. P. et ivdA) zei gisteren in een vergadeirng van de fa algemene zaken: „Gezien de activiteiten van Jezewil ik het verzoek steunen". Ook P. T. Mizee 'n ld de ontwikkeling van deze omroep dermate kigie aanvraag gerechtvaardigd is. A. de Vries vef) had zich reeds eerder uitgesproken voor een 5 met Katwijk. H. Dijkhuizen (CDA) verwachte ee: femen met Rijnland en bepleitte dat ook Rijns- JU programma's opgenomen zal worden. Burge- paj Sinke wil de zaken goed doorspreken met ireegzien de consequenties die zich zouden kunnen ?pej Bonpuvrié gemeente secretaris in Waalre VOORSCHOTEN De directeur Algeme ne Zaken van de ge meente Voorschopten, Drs. A.J. Bonouvrié, is per 1 augustus be noemd tot gemeente secretaris van Waalre in Noord-Brabant. Op vrijdag 23 juni wordt hem in het Cultureel Centrum een receptie aangeboden. Aanvang half vijf. Restauratie Tolhuis is een verplichting OEGSTGEEST Het oude Tolhuis aan de Dorpsstraat dient gerestaureerd te worden. Dit werd gisteravond in een ver gadering van de commissie openbare werken gezegd door wethouder Kohl- beck. In het plan van aanpak voor de Dorpsstraat en omgeving wordt ook de aandacht op de historische woning geves tigd. Na verhuizing van het transportbe drijf Van der Luyt naar de Morselpolder wordt de ruimte die vrijkomt aan de Dorpsstraat benut voor woningbouw. „De planontwikkelaar die er gaat bouwen zal de restauratieplicht van het Tolhuis op zich moeten nemen. Dat zullen wij op ta fel leggen", aldus Kohlbeck, die hoopt dat na restauratie er iets „ambachtelijks" in zal komen. Paard afgemaakt RIJNSATERWOUDE De noodslachter heeft vanochtend aan de Woud- sedijk in Rijnsaterwoude een paard moeten slach ten. Het dier kwam met een been klem te zitten in een wildrooster. Toen het beest zich los wilde ruk ken, kwam het met zijn andere been ook klem te zitten. Het paard kwam ten val en brak daarbij een been. Dierenarts Westra besliste dat het paard afgemaakt moest worden. Waterslang als verkeersdrempel LEIDEN Een bewoner van de Roodborstlaan heeft gistermiddag een dikke waterslang over de rij baan gelegd. Hij deed dat uit pro test tegen de gemeente. De ge meente zou volgens de man beloofd hebben dat de straat omgebouwd zou worden tot woonerf. Die belof te is tot op heden niet nagekomen. Met behulp van de „drempel" hoopte de man de snelheid van het verkeer te kunnen temperen. De politie heeft de slang in beslag ge nomen. Vorige week legde hij ook al een waterslang over de weg, die hij toen op last van de de politie heeft weggehaald. Knieletsel na botsing LISSE Een 16-jarig meisje uit Nieuw Ven nep heeft gister middag ernstig knieletsel opge lopen bij een botsing op de Achterweg in Lisse. Een 34-ja- rige automobilist uit Noord wijk reed voor haar en remde plotse ling af. Het meisje knalde met haar brom fiets achterop. Campingwinkel opengebroken NIEUWKOOP Door een spoorbiels door een raam van een deur te gooien hebben inbre kers zich gisternacht toegang verschaft tot de winkel van camping De Roerdomp in Nieuw koop. Uit de winkel verdwenen 126 sloffen sigaretten, shag en een onbekend bedrag aan geld. De totale waarde overschrijdt het bedrag van 5.000 gulden. De campingbeheerder ont dekte de inbraak gister morgen om kwart over acht. Wielrenner geschept SASSENHEIM Een 25-jarige wiel renner uit Oegstgeest is gisteravond met een gebroken sleutel been en een zware hersenschudding overgebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden nadat hij door een auto was geschept. De man reed op het fietspad langs rijksweg 44 toen hij geen voor rang verleende aan een automobilist die over de Wasbeeklaan aan kwam rijden. fouf De gemeen- wark gaat zich aan- ide bij het Leidse tevekject. Dat is een ter. ianieren waarop f jnte Katwijk het en\e in de kust- drieil terugdringen. j begint de ge turnde t voorlichting "ftdalisme onder j p de Katwijkse •eerden registratiesy- n uti vandalisme is fêeê -al twee maan- jg. Hiervoor is ;en bedrag van den nodig. kol 'nig eef (verd in Katwijk de Je ra, vandalismebe- ijd iiet leven geroepen, en mijd waren er ver iet instanties zoals poli- kooheentelijke afdelin- mifx op eigen wijze be- papj met vandalismebe- aard strijding. Om iedereen te bun delen, die zich met het vanda- lismeprobleem bezig hield, is de werkgroep vandalisme op gericht", aldus wethouder A. Berkheij die zelf voorzitter van de werkgroep werd. De werkgroep heeft de afgelo pen maanden plannen ontwik keld om het vandalisme in Katwijk terug te dringen. Ber kheij: „We willen preventief en repressief te werken. Pre ventief betekent het voorna melijk voorlichting geven". In het komend schooljaar gaat er in groep zeven van de Kat wijkse basisscholen een project vandalisme van start. Het is de bedoeling dat dit in de volgen de jaren ook op de scholen voor voortgezet onderwijs gaat draaien. „Via dit project hopen wij ook de ouders te berei ken", aldus Berkheij. Registratie Een van de andere maatrege len om het vandalisme terug te dringen is de instelling van een uitgebreid registratiesy steem. Dit functioneert inmid dels sinds begin maart. De scholen en verschillende in stellingen hebben registratie formulieren gekregen waarop zij precies aan kunnen geven wat er is vernield en wanneer. De politie hoopt op deze wijze meer inzicht te krijgen in het aantal vernielingen, de plaats en tijdstippen waarop dit het meest voorkomt. C. Chrispijn van de Katwijkse politie: „Als we eenmaal weten dat bepaal de lokaties op bepaalde tijd stippen vaak doelwit van ver nielingen zijn dan kunnen we daar gerichter gaan controle ren. De pakkans wordt dan vergroot". Uit de gegevens die de afgelopen drie maanden zijn verzameld, zijn nog geen conclusies te trekken. Wel is vastgesteld dat de Biltlaan vaak het doelwit is van ver nielingen. Katwijk heeft verder contact gezocht mét het Bureau HALT-Leiden. Deze instelling is bereid haar werkzaamheden uit te breiden naar Katwijk. Jeugdige vandalen die worden aangehouden voor vandalisme, kunnen aan deze instelling worden overgedragen. Ze moeten dan een bepaald pro gramma doorlopen en krijgen een alternatieve straf. Op die manier voorkomen de vanda len dat ze een strafblad krij gen. „Als de gemeenteraad ak koord gaat met deze plannen, dan willen we het bureau HALT een eigen ruimte geven in Katwijk", aldus wethouder Berkheij die hamert op de me dewerking van de Katwijkse burgers bij de vandalismebe strijding. „Ook burgers moeten melden als ze vandalisme zien. Vandalisme is een probleem van ons allen en ook een op lossing is alleen mogelijk door ons allen", aldus Berkheij die verwijst naar het vandalisme in het Katwijkse centrum. „De vernielingen aan gemeentelij ke eigendommen proberen we zo snel mogelijk te herstellen. We hebben nu een offerte van een bedrijf dat de particuliere eigendommen wil schoonma- Katwijk opent de aanval op het vandalisme. Onder meer wordt geregistreerd wat wordt vernield. Op deze lijst komt ook het bekladden van deze woning op de hoek Rijnmond-Sluisweg voor. foto: henk van den ende ken, van een anti-£ wil voorzien en vervolgens een keer per maand schoonmaken. Dit kost de winkeliers tussen de 25 en 100 gulden in de maand. Wij heb ben de ondernemers hierover aangeschreven en hopen dat zij mee willen werken. Als je vandalisme namelijk adequaat en snel opruimt, vermindert het", aldus Berkheij. 3j>ellatie o tortplaats de vlal een)ORP Het ^u»tenlid J. Steégh ff/PPR) wil het in Gedeputeerde ens de Staten- van vrijdag nd voelen over aats in het Lei- la; Volgens st feft de provincie ong«vormgeving' van ter discussie essefcn evenmin het fdeiiijj. kolken- en ri- Elisafag worden ge- Stichting Leefbaar is het statenlid er •scha °P ^at stort" 071-ij gevolgen zal heb- (dit 6t milieu. Hij vraagt berd stortplaats aan de ILLlCwel afdoende kan 'aJ. tjgeschermd, gezien "meTgewicht van het te l0ki feriaal. Volgens de ndienj moet de stortcapa- andfai aanzienlijk wor- enin^derd, van drie mil- NTRjke meter, volgens len. i inschatting, naar r varjiljoen kubieke me- zou de stortplaats heuvels ook meer _|n om tot recreatie orden omgevormd, ï-OO-Jn de berg die in de latie zou ontstaan. het statenlid geen •flaliEd slib mogen wor- 1 Met name ongegist 3125*1 het ontstaan van hismen in de hand ie de gezondheids- 2n de patiënten in huis zou kunnen de heer Steegh dat te Leiderdorp geen krijgt voor zand- Sast het Doesgebied. lit dat zandwinning jt aan elkaar gekop te behoefte aan op- 1 niet meer zo groot, Je Leiderdorp heeft |or de vrijwel afge- Jijk Buitenhof niet Bovendien moet luw provinciaal be- veel mogelijk uit worden gewonnen. KATWIJK Uitbreiding van de nieuwe wijk Zan- derij-Westerbaan moet na 1998 niet worden uitgeslo ten. Katwijk heeft na rea lisering van Zanderij- Westerbaan geen alterna tieve grootschalige bouw- lokatie meer voorhanden. Het resterende agrarische gebied in Zanderij-Wes- terbaan, dat langs de Po- vinciale weg SI ligt, moet na 1998 mogelijk alsnog bestemd worden voor wo ningbouw. Dat staat in de structuurschets Zanderij- Westerbaan die opgesteld is door OD 205, architek- tuur, stedebouw, onder zoek en landschap bv. De nota wordt vandaag besproken in de commis sie voor ruimtelijke orde ning, grondbedrijf en openbare werken. Zanderij-Westerbaan is de nieuwe bouwlokatie voor de gemeente Katwijk. Het gebied ligt ingeklemd tussen de wijk Koestal Overduin, Katwijk aan den Rijn en het duinge bied. Daardoor ligt de wijk enigszins geïsoleerd, iets dat volgens de structuurschets geen nadeel hoeft te zijn. Juist door de typische ligging kan de nieuwe woonwijk een heel eigen karakter krijgen waar van de grenzen worden be paald door de directe omge ving. Om de verbinding met het omliggende gebied duide lijk te maken, moet zicht ge houden worden op de meest markante herkenningspunten uit de omgeving zoals de kerk torens in Katwijk aan den Rijn, de watertoren en de hoogste duintoppen uit de om geving. In de wijk komen 840 woningen, grotendeels eenge zinswoningen. De bouw daar van vindt in twee fases plaats. In de noord-west hoek wordt een lokatie gemaakt voor tien tot twaalf woonwagens. De nieuwe wijk moet goede verbindingen krijgen met de wijk Koestal Overduin en Katwijk aan den Rijn. De toe komstige bewoners van de Zanderij zullen aangewezen zijn op scholen en winkels in deze delen van Katwijk. Voor het langzame verkeer zullen verschillende voorzieningen worden aangelegd. Deze zullen zo worden ingericht dat ze zo weinig mogelijk sluipverkeer aantrekken. Bovendien moeten ze gecombineerd wor den met bebouwing, goed ver licht worden en aantrekkelijk aangekleed zodat ze veilig zijn. Het is verder de bedoeling dat het autoverkeer in en naar de wijk gebruik gaat maken van de nieuw aan te leggen Ver lengde Laan van Nieuw Zuid. Voor openbaar vervoer zullen de toekomstige bewoners van de Zanderij aangewezen zijn op de bestaande buslijnen 30, 90 en 32. Alleen lijn 30 kan worden aangesloten op de Randweg. Voor lijn 90 moeten de toekomstige bewoners op stappen op het Bosplein terwijl de buslijn 32 een halte heeft langs de provinciale weg SI. Het is de bedoeling dat langs de belangrijkste lanen in de nieuwe wijk bomen worden geplant. Verder wordt de Zandsloot gekoppeld aan een nieuwe sloot lang Koestal Overduin. m Fietsvierdaagse Stapten vorig jaar slechts 60 deelnemers op de fiets om mee te doen aan de Noordwijkse fiets- de vorm van een appel die onderweg werd aan geboden. De fietsvierdaagse maakt onderdeel uit van het sportevenement „Drie Vierdaagsen Noordwijk". Dit evenement omvat de wandel-, fiets- en zwemvierdaagse. De wandelvierdaagse vierdaagse gisteravond kon de organiserende vond twee weken ge|eden plaats. De zwemvier- Politie Sport Vereniging 165 enthousiastelingen inschrijven voor de afstanden 20 of 40 kilome ter. Vooral bij de jeugd was de animo ditmaal groot. Hoewel de tevredenheid bij de politie mensen over de bijna verdrievoudigde deelna me groot was, werd toch met zekere weemoed teruggekeken naar enkele jaren geleden, toen de fietsvierdaagse jaarlijks 4 a 500 liefhebbers trok. Degenen die meededen waren vol lof over de gereden route en blij met de versnapering in daagse in het Bollenbad wordt gehouden van 3 tot en met 7 juli. Deelnemers aan alle drie de vierdaagsen komen in aanmerking voor een speciaal certificaat. Er zijn echter maar erg wei nig Noordwijkers die zo sportief zijn dat ze de vierdaagse combinatie aandurven, zo meldde gisteren een woordvoerder van de politie sport vereniging. foto: henk van den ende egen Cx jSL ïtter 96n|JK CDA en legen het kopen van ,reniar- Het CDA vindt x en wil voorlopig )kar kopen, terwijl Hogervorst gister- stierejie commissie open en verklaarde niets gelijke kar te zien. it de Noordwijkers chemisch afval een jeuu ^eek bij gemeente- iwe-iin de Losplaatsweg leveren. Het kopen van een chemokar wordt aanbevolen in het rap port Klein Chemisch Afval. Mevrouw L. Kramer (PvdA) meldde dat hjaar partij geen bezwaar heeft tegen de aan koop van een 34.000 gulden kostende chemokar. Ook Noordwijks Belang is voor, zo zei B. Casseë, gezien de wer vende kracht die van het voertuig zou uitgaan. Wethou der E. Admiraalk verklaarde dat het college nog niet geko zen heeft voor een chemocar in eigen beheer. Men dacht ook aan een voertuig voor multifunctioneel gebruik. Mi lieuambtenaar C. Pieck deelde mee dat er gemeenten zijn die mee willen doen. Daardoor worden de kosten gedrukt. In dit verband werd ook nog gewezen op het effect van het regelmatig zien van de chemo car. J. Willms (CDA) keek wat tegen de kosten aan. „Voor de prijs wordt de chemocar te weinig gebruikt. Is het niet mogelijk een dergelijk voer tuig aanvankelijk te huren, bijvoorbeeld met het recht van koop?", zo vroeg hij. J. Hoger vorst (VVD) merkte op liever te zien, dat men het chemisch afval naar de Losplaats brengt. Aan de rondrit met de chemo car zit bijvoorbeeld het be zwaar, dat men niet alle men sen thuis treft, zo meende de liberaal. WARMOND De com missie ruimtelijke orde ning Warmond heeft de bezwaren tegen de bouw van woningen en een peu terspeelzaal op het terrein van de voormalige basis school De Leerhoeve on gegrond verklaard. Een aantal commissieleden was van mening dat de indie ners van de bezwaarschriften wel enigermate in hun parti culiere belangen worden ge schaad, maar niet zodanig dat daarom de bezwaren ontvan kelijk zouden zijn. De bouw plannen zelf leverden geen be zwaar op. Onderwerp van kri tiek vormde de planologische opzet van het geheel. Bedrei ging voor de privacy en aan tasting van de woonkwaliteit waren de voornaamste argu menten van de indieners die hun bezwaarschrift voor de commissie kwamen toelichten. In tegenstelling tot de gemeen te zijn zij van mening dat een openbare ruimte als de peuter speelzaal minder belastend is voor de privacy en het woon genot dan een particuliere wo ning. Zij spraken dan ook dui delijk een voorkeur uit om de huidige situatie, waarbij hun tuin grenst aan het terrein van de peuterspeelzaal, te handha ven. Volgens de wethouder mevrouw C.E. Dalhuisen is de keus van de gemeente echter „planologisch het beste en ook het bestuur van de peuter speelzaal heeft een voorkeur voor deze lokatie". De heer J.A. Mink vroeg van af de publieke tribune aan de gemeente de norm die zij han teert ten aanzien van de priva cy te heroverwegen. „Als u dat kunt bekijken bent u alle be zwaren kwijt". Privacy is vol gens de heer C.J. van Kuyen, burgerlid van de commissie een zeer discutabel begrip. „We leggen geen Kal verstraat achter de woning van de heer Mink. Ik begrijp wel dat het een verslechtering is, maar niet in onredelijke mate". Bezwaar tegen parkeerverbod Wassenaarseweg DE ZILK Het transportbe drijf Van Steijn uit De Zilk maakt bezwaar tegen de in stelling van een parkeerver bod voor een gedeelte van de Wassenaarseweg. De gemeente wil daar een gele band aange- brengen gezien de problemati sche verkeerssituatie. Nabij de aansluiting met de Beukenlaan kan zo nu en dan geen vracht wagen passeren omdat aan beide zijde auto's staan gepar keerd. Maar gisteravond zei de heer Van Steijn in de commis sievergadering openbare wer ken dat een parkeerverbod problemen gaat geven voor hem. Vooral als 's avonds chauffeurs terugkomen is het een heel gedoe om vrachtwa gens met aanhanger op zijn ei gen terrein te manoeuvreren. Ze zetten hun wagen dan langs de straat. Volgens Van Steijn zijn er bijna alleen pro blemen op de donderdagavond als bloemenrijders uit de straat hun wagens parkeren. Hij dacht dat er met de buurtbe woners wel een oplossing ge vonden kon worden. Maar C. de Winter (CDA) was blij met het parkeerverbod en hij dacht dat de komst van het vrachtwagenparkeerterrein voor Van Steijn een oplossing zou zijn. Het vrachtwagenpar keerterrein in De Zilk zal eind van dit jaar gereed kunnen zijn. Dit zei chef openbare werken De Boer gisteravond. Het parkeerterrein komt te genover Warmerdam tussen de Zilkerduinweg en de SW-I en gaat 214.000 gulden kosten. De houtwal zal zoveel moge lijk worden gespaard en het rijwielpad blijft gewoon ge handhaafd. (ADVERTENTIE) ONZE TARIEVEN in handen looptijd maandafl. jaarrente f 2.500 24 mnd. f 120,90 15,7% f 5.000 36 mnd. f 166,10 12,7% f 7.500 36 mnd. f 245,90 11,7% f 10.000 36 mnd. f 325,90 11,2% f 15.000 48 mnd. f 385,40 11,2% f 20.000 60 mnd. f 431,70 11,2% f 25.000 60 mnd. f 539,60 11,2% Tussenliggende bedragen en andere looptijden mogelijk. Wijzigingen voorbehouden. geringe afwijkingen mogelijk, afhankelijk van contract- en betalingsdatum. Interessant voor U? Bel voor nadere informatie of kom gewoon even langs. Dat kan op werkdagen van 9.00-12.30 uur en op donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Welkom! GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 VALKENBURG J. van der Mey, directeur van het gelijknamige glastuinbouwbedrijf, heeft gisteren in de commissie ruimtelijke ordening gedreigd met zijn be drijf uit Valkenburg te vertrekken. Van der Mey wil uitbreiden, maar volgens het ontwerp-bestemmings- plan landelijk gebied is dat niet mogelijk. Van der Mey heeft 75 medewerkers in dienst. In het bestemmingsplan worden stukken grond die op dit mo ment nog een agrarische bestemming hebben, voor andere doel einden bestemd. Hierdoor komt het bedrijf van Van der Mey aan de zuidzijde in gevaar. Het bedrijf heeft uitbreidingsplan nen. „Stilstand is achteruitgang", zegt het mede-directielid J. van der Mey die dit jaar nog 20 mensen in 't bedrijf aannam om aan de gestelde opdrachten te kunnen voldoen. Er is Van der Mey veel aan gelegen in eigen gemeente te blijven. Ook dhr. G. Vis, voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond had enkele bezwaren tegen het agrarisch beleid in het bestemmingsplan. De vestiging van een parkeerterrein aan de Achterweg en het vestigen van een loonbedrijf in agrarisch ge bied. waren de grootste bezwaren. Vis bepleitte behoud van Van der Mey en de mogelijkheid voor 't bedrijf om zich uit te brei den. D. de Vries (CDA) zei moeite te hebben met de wens van het ontwerp van de stedebouwkundige Ir. F. R. Klein, die het gebied tussen Voorschoterweg en Oude Rijn open wil houden ten koste van de ontwikkeling in de glastuinbouw. P. T. Mizee (VVD), geschrokken van de opstelling van directeur J. van der Mey wil het bedrijf graag in Valkenburg houden. D. W. Hoffmans (PvdA) vond dat ten westen van S4 ook glas tuinbouw moet komen. Burgemeester C. Sinke: Het gaat er maar om: „Openheid in het Duyfrakgebied of glastuinbouw". Voorlo pig nemen B en W nog geen voortouw en zullen verschillende commissies zich beraden. Het college zal wel overeenstemming trachten te bereiken met Van der Mey.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15