orritsma kiest lidere benadering ortuitslagen Chang is weer gewoon Chang NEDERLAAG BASKETBALDAMES Van der Velde en Winnen vertrekken Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! —RT Gllf QeidóaQowtamt WOENSDAG 14 JUNI 1989 PAGINA 11 jegint later Voor PSV be- ipetitie niet op 12 of is, zoals voor de an- in het betaalde ,aar pas een week la- uurjandskampioen heeft KNVB toestemming in het eerste week- het seizoen 1989/ 15J te nemen aan een 4jn Spanje. PSV dient I62|(thuis)wedstrijd in te 52jiet weekeinde van 2 ^mbei als de eerste i51'n de strijd om de 67|ker op het program - 67i De ploegen uit de azijn in die fase van ii°g vriJ- Twee voetbalfans gedood in Monrovia MONROVIA Bij een voet balwedstrijd in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia zijn twee voetbalsupporters om het le ven gekomen. Een honderdtal fans werd gewond. Paniek op de tribunes leidde tot een opeengepakte mensenmassa, waarin verschillende kijkers onder de voet werden gelo pen. Het ongeluk gebeurde voor aanvang van de WK- kwalificatiewedstrijd Liberia- Malawi (1-0), zondag in Mon rovia. De paniek ontstond toen een dronken toeschou wer luidkeels riep dat een lichtmast zou omvallen. Van Basten nog drie jaar bij AC Milan MILAAN Marco van Basten zal zijn con tract bij AC Milan met drie jaar verlengen. Een woordvoerder van de winnaar van de Europa Cup 1 heeft dit gisteravond gezegd. Van Basten, wiens contract nog één seizoen liep, blijft tot 1993 bij de Italiaanse topclub. Ruud Gullit verlengde onlangs zijn verbinte nis tot hetzelfde tijdstip. Volgens de woordvoerder is met het nieuwe contract een bedrag van 3,8 miljoen dollar, ruim 8 miljoen gulden gemoeid. Voorzitter Silvio Berlusconi persoonlijk had de 24-jarige voetballer van het jaar uit het hoofd gepraat na het volgende seizoen rich ting Barcelona te vertrekken. Van Basten, al twee jaar bij AC Milan actief, heeft zijn handtekening overigens nog niet PSV Almonte in eredivisie DEN HAAG De Eindhovense basketbalvereniging PSV Almonte neemt de plaats in van BV Hoofd dorp in de eredivisie basketbal voor dames. De nummer twee van het afgelopen seizoen was genood zaakt zich terug te trekken uit de competitie toen een groot aantal speelsters te kennen gaf niet meer in actie te willen komen. PSV Al monte eindigde in de competitie 1988/1989 in de promotiedivisie als tweede achter het gepromoveerde Tonego '65 uit Haaksoergen. Door de onverwachte overgang van Al monte blijft BV Lisse, dat eigenlijk gedegradeerd was, in de promotie divisie. De Swart voorzitter van Stichting Feyenoord ROTTERDAM Carlo de Swart wordt de nieuwe voorzitter van de Stichting Fey enoord. Hij stapt over van de Beheersstich ting, het hoogste or gaan van de Rotter damse club dat de be stuursleden van de betaald-voetbalafde ling benoemt. Kandi daten André van der Louw en Jaap de Jong waren om ver schillende redenen voor de functie van stichtingsvoorzitter afgevallen. ONDERZOEK NAAR OPTREDEN NAPOLI ROME De Italiaanse voetbalbond is een on derzoek gestart naar de competitiewedstrijd die Napoli zondag speelde tegen Ascoli. Vol gens beschuldigingen heeft Napoli in strijd met de regels gehandeld door niet het sterkste elf tal het veld in te sturen. De winnaar van de UEFA Cup speelde zonder zes vaste krachten en verloor met 2-0. Ascoli is al ruimschoots buiten degradatiegevaar. Een storm van kri tiek ontlaadde zich op de technische leiding toen in de tweede helft de reservedoelman als invaller voor de geblesseerde Careca ver scheen. Napoli, dat twee wedstrijden voor het einde van de competitie de tweede plaats be zet, loopt de kans twee punten in mindering te krijgen. Trainer Ottavio Bianchi zei geen alter natief te hebben; de rest van de spelersgroep was ziek, onderweg of op het veld. Arantxa Sanchez op derde plaats PARIJS De overwinning van Arantxa Sanchez bij de strijd om de open Franse tennistitels heeft haar op de derde plaats van de we reldranglijst gebracht. Voordat de eerste bal op Roland Garros gesla gen werd, stond de 17-jarige Spaanse zevende. Nieuw in de top tien is de 15-jarige Joegoslavische Monica Seles. De halve finaliste van Roland Garros steeg zeven plaatsen en is nu tiende. De we reldranglijst per 13 juni is: 1. Graf (Wdl), 2. Sabatini (Arg), 3. Sanchez (Spa), 4. Sukova (Tsj), 5. Navithilo- va (Vst), 6. Garrison (Vst), 7. No- votna (Tsj), 8. Evert (Vst), 9. M. Maleeva (Bul), 10. Seles (Joe). 3?-BERLIJN Met spel hebben de -idandse hockeyers Ai tijdens het elfde loi om de Cham- ^Trophy in het war- mfWest-Berlijn hun achtereenvolgen- ^^rwinning behaald, jenstelling tot zon- Jj tegen olympisch 75$oen Groot-Brittan- j&oest tegen Pakis- lïjtrafcórnerspecialist 2i Jan Bovelander er ^pas komen om het 55 in de eerste helft draaiende Neder- aplftal te redden. 9] 2^rige Leidse biologies- 1505 passeerde doelman I28r driemaal met een ^1 van circa 150 kilo- Ber uur bij in totaal ze- 15fafcorners. Dat was 47l)doende voor de volle 265i het zeventigste tref fen beide landen: 3-2. 113ind had het tweede 13^erder voor een groot 1250 danken aan doelman 1 leistra. Hij stopte niet 1%1 in de zevende mi- 1(fn strafbal van Ibra him, ook bij talloze andere gevaarlijke acties greep hij sterk in. „Of ik nu voor mijn club speel of in zo'n toernooi als dit maakt voor mij geen verschil", aldus Leistra. „Ik wil die bal gewoon altijd pak ken". Dat Nederland een voor sprong van 2-0 kon nemen, was eigenlijk een regelrecht wonder. De Pakistani, die er na de nederlaag tegen Au stralië op gebrand waren te winnen, kregen veel te veel ruimte. Kooijman werd voortdurend voorbij gelopen door Feroze en het positie kiezen door libero Bovelan der (te offensief ingesteld) en voorstopper Crucq liet ern stig te wensen over. Telefoneren „De spelers moesten steeds met elkaar telefoneren voor dat ze de bal afgaven", zei coach Hans Jorritsma later. „Dan was het meestal te laat. We holden nu achter de fei ten aan. Ik moet daar wel bij zeggen dat Pakistan ons min der ruimte liet dan anders het geval is. Mare Delissen kon haast geen kant op. De Pakistani waren doodsbang weer te verliezen en hadden het accent op mandekking gelegd". Kreeg Oranje tegen de Brit ten geen enkele strafcorner te nemen, ditmaal mocht Bo velander zeven keer zijn kunsten vertonen. Binnen een half uur leverde dat twee treffers op, waardoor Neder land geheel tegen de verhou ding in met 2-0 voor kwam te staan. Tussendoor liet Tom van 't Hek op voor hem ste- beu was. „Geloof er nou eens in, .Nederland", schreeuwde hij, waarop hij uit de dug out tot stilte werd gemaand. „Niks stil", reageerde hij prompt. „Hockeyen rpoeten we". Vlak voor rust profiteerde Pakistan andermaal van een aanval van machteloosheid in de Nederlandse defensie. Zaman kon ongehinderd het halve veld oversteken en Sharif mocht het laatste tikje geven (2-1). Balans Na de rust liet Jorritsma Gijs Weterings op de bank achter. Hij zette invaller Poortenaar op het middenveld en stuur de Parlevliet naar de rech tervleugel. Bovendien had Bovelander de opdracht mee gekregen zich meer als een echte ausputzer te gedragen. Daardoor kwam er wat meer balans in het team, zonder dat er direct van een specta culaire verbetering van het niveau sprake was. Toen Bovelander ook de ze vende strafcorner raak sloeg, leek de zege binnen: 3-1. Pa kistan, aangemoedigd door een honderdtal fanatieke supporters op de verder ang stig lege tribunes, dacht daar echter anders over. Twee mi nuten later dolde Feroze op links Kooijman weer eens om vervolgens ook Leistra met een scherpe inzet te passeren (3-2). Rust Jorritsma heeft in West-Ber- lijn gekozen voor een aparte benadering. Door de drukke club-besognes van de laatste maanden houdt hij geen trai ningen tussendoor. „Het ac cent ligt op rusten, veel mas seren en goede voeding. We spelen hier alleen de wed strijden, die zijn al zwaar ge noeg. Het is de eerste keer dat we het op zo'n manier doen. Al hockeyende probe ren we zo eenheid in de ploeg te brengen. En dat het Floris-Jan Bovelander had de „bijl" gisteren weer eens goed 5 dan een keer niet zo briljant gaat, moet je incalculeren. Maar we hebben wel toeval lig twee keer gewonnen en daar ben ik heel blij mee. Vooral mentaal is het team momenteel sterk". Jorritsma heeft met assistent Joost Bellaart de spelers in de aanloop naar Berlijn voor gehouden, dat ze in Seoul niet voor niets brons hebben veroverd. „Ze moeten zich daar ook naar gedragen. Het grootste deel van toen is er gewoon bij en dat vergt een bepaalde instelling. Dat is heel goed opgepakt door de groep". Nederland-Pakistan 3-2 (2-1): 12. Bovelander (sc) 1-0, 26. Bovelander (sc) 2-0, 30. Sharif 2-1, 47. Bovelan der (sc) 3-1, 49. Feroze 3-2. Scheidsrechters: Deo (Spa), Schas- ser (Aus). Toeschouwers: 1250. Nederland: Leistra; Bovelander; Kooijman, Crucq, Diepeveen; Parle vliet, Delissen, Brinkman; Weterings (Poortenaar), Van 't Hek, Van den Honert. Pakistan: Mansoor; Qureishi, Bas- hir, Rahman, Amjad; Zaman, Ju- ;?ldrecord «Johnson '|k besmet 48 6770 Ben Johnson iren op de tweede jn verhoor voor de (commissie in To egeven dat zijn nog ^^wereldrecord op de Hg sprint tot stand jjgjebruik van verbo- H^lerende middelen, ^es liep de sprint in 3jet toernooi om de "jpioenschappen at- lome in 9,83 secon- m, die maandag al ften sinds 1981 ana- ien te hebben ge- dat hij in aanloop lement twee maan- lope had genomen, ienberg, voorzitter lerikaanse atletiek- verklaarde giste- iton dat zijn organi- t mogelijke zal om Lewis erkend te ^15 recordhouder op de jecord van Johnson jrhrapt zal Lewis, jjd van 9,92 (Seoul, ieter) op de lijst als an Calvin Smith, li 1983 in Colorado ordhouder was ge- 9,93. mson was zijn trai- Francis de drijven- achter de dubieuze Ik ben nooit naar tapt met de vraag Hij kwam altijd en zei: „Dit moet Je hebt geen keus. rireld neemt het". ROSMALEN Michael Chang weet intussen wat het succes eist. Twee da gen kende de 17-jarige winnaar van de open Franse tennistitel geen rust. De grootste schrik werd hem echter op Schiphol bereid. Achter volgd door de buikspre kende vogel van de EO verdween hij via een ach teruitgang in de wachten de auto. Voor iemand, die drukke da gen achter de rug heeft, oogde Chang opvallend fris. „Waar om niet. Je leert van zo'n er varing. Nu ben ik weer ge woon Chang. Ik voel geen druk. Voor Wimbledon ben ik zeker niet de favoriet. Vorig jaar verloor ik er in de tweede ronde. Ik zie wel hoe het gaat. Ik doe mijn best en voor de rest zien we het wel", aldus de Amerikaan die vandaag zijn eerste partij in Rosmalen moet afwerken, tegen Michiel Scha pers die gisteren met twee maal 6-4 ten onder ging tegen Johan Kriek. Sportief gezien lijkt het erop dat de organisatoren van het eerste grasbaantoernooi op het Europese vasteland in de roos hebben geschoten. De omstan digheden in Rosmalen waren gisteren zelfs beter dan wat de spelers te bieden hadden. Maar in geen van de drie gevallen kreeg de baan de schuld. Inte gendeel. Dan Goldie noemde het zelfs een verademing in Rosmalen te mogen spelen. Kriek zei blij te zijn dat hij Rosmalen de yoorkeur had ge geven boven Queens en Milos- Michiel Schapers ging tegen Johan Kriek zowel letterlijk als fi guurlijk onderuit. FOTO: ANP lav Mecir gaf de organisatie het mooiste compliment van allemaal: „Het gras is beter dan dat van Wimbledon". Nijssen De overgang van gravel naar gras is Tom Nijssen niet goed bekomen. De Limburger, afge lopen weekeinde in Parijs met Manon Bollegraf winnaar van de open Franse titel in het ge mengd dubbelspel, verloor op het gras van de Queens Club in Londen in twee sets van de Amerikaan Pete Sampras: 6-3, 7-6. Voor een enorme verras sing zorgde de Venezolaan Ni colas Pereira, nummer 118 van de wereldranglijst. Hij scha kelde de nummer drie van de wereld, Stefan Edberg uit. VARNA Het Nederlands damesbasketbalteam verloor gisteren de openingswedstrijd van het Europees kampioen schap in het Bulgaarse Varna met ruim verschil van Italië. Bij de rust keek Oranje, onder leiding van bondscoach Mein- dert van Veen, al tegen een ruime achterstand aan: 37-21. In de tweede helft werd het verschil weliswaar iets terug gebracht, maar bleef uiteinde lijk wel vijftien punten: 67-52. Oranje, dat voor het eerst sinds jaren ook weer eens echt in die kleur speelde, faalde vooral in aanvallend opzicht. De spelverdeelsters Schaap, Berends en Weeda konden de bal niet kwijt. Schotkansen werden er dan ook amper ge schapen. Voor de rust schoot Oranje slechts zestien keer, een beschamend cijfer. Het aantal keren balverlies, negen tien, maakte de malaise com pleet. Pas in de slotfase van de tweede helft kroop Nederland /wat dichterbij. Dat kwam vooral door het falen van de Italiaanse speelsters die de winst al lang binnen wisten. Van Veen stelde na afloop vast dat zijn ploeg op papier de zwakste formatie in Varna was en dat tegen Italië nog eens had bewezen. „Het was jammer dat Sandra van Em- bricqs, door familie-omstan digheden, in Nederland is ach tergebleven. Ik zou niet weten of Italië nu een goede ploeg heeft. Dat heb ik niet kunnen bekijken, ik had het te druk een vijftal in het veld te krij gen dat ten minste enigszins functioneerde". Scores Neder land: Blangé 9, Keur 13, Wen- der 16, Hoolboom 2, Berends 2, Weeda 2, Schaap 1, Smits 7. DEN HAAG Johan van der Velde maakt geen deel meer uit van de wielerploeg van Cees Priem. De partijen kwa men gisteren tot de conclusie, dat voortzetting van de samen werking niet mogelijk is. De renner uit Rijsbergen maakte tijdens de Ronde van Italië op hef door spoorloos te verdwij nen. Een dag later meldde hij zich thuis in Brabant. Van der Velde hoopt zijn loopbaan bij een Italiaanse ploeg voort te zetten. In Italië haalde hij zijn grootste successen. Hij vero verde driemaal de paarse trui voor het puntenklassement in de Giro. Peter Winnen verlaat de ploeg van Peter Post na dit seizoen. De Limburger kan het finan cieel niet eens worden met de ploegleider. Het is nog niet be kend, voor welke ploeg Win nen volgend jaar fietst. „Ik heb verschillende contacten. Rond de strijd om het natio naal kampioenschap heb ik ze kerheid". Winnen heeft zes jaar onder contract gestaan bij Post. Hij is overigens nog niet zeker van een plaats in de ploeg voor de komende Tour de France. Lemond via achterdeur naar Tour PARIJS Greg Lemond is via een achterdeur tot de Tour de France toegelaten. ADR, de huidige ploeg van de winnaar van 1986, neemt de plaats in van Ariostea, dat zich afmeld de. De organisatie maakte gis teren het definitieve veld be kend. De Tour begint op 1 juli in de stad Luxemburg. Vier ploegen werden toegevoegd aan de achttien eersten van het FICP-klassement die al ze ker waren van deelneming. ADR stond negentiende op die lijst. De vier nieuwkomers buiten het team van Lemond zijn niet de minsten: Fagor, met de winnaar van 1987, Ste ven Roche, Seven-Eleven met de Amerikaan Andrew Hamp- sten, derde in de jongste Ron de van Italië, Cafe de Colom bia met klimmer Luis Herrera en Kelme met diens landge noot Fabio Parra. De ploegen van Post, Gisbers, Raas en Priem hoorden tot de beste achttien van de FlCP-rang- (Ned, Gisbers), Superconfex (Ned, Raas), Panasonic (Ned, Post), TVM (Ned, Priem), RMO (Fra, Vallet), Su- Esr U (Fra, Guimard), Fagor (Fra, azzo), Toshiba (Fra, Hezard), Z-Peu- geot (Fra, Legeay/Beucherie), Rey nolds (Spa, Echavarri), Kelme (Spa, Carrasco), Caja Rujal (Spa, Perure- na), BH (Spa, Minguez), Helvetia-La Suisse (Zwi, Köchli), Hitachi (Bel, De Vlaeminck), Histor-Sigma (Bel, Teir- linck), ADR (Bel, De Cauwer), Do- mex-Weinmann (Bel, Godefroot), Chateau d'Ax (Ita, Stagna), Carrera (Ita, Boifava), Cafe de Colombia (Col, Nino), Seven-Eleven (Vst, Neel). Re serve: Once (Spa, Saiz). Snoo- Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.30 1 ker. Nederland 3, 21.56 uur Studio Sport. Nederland 3, 23.35 uur Hockey (Champions Trophy) en tennis (Rosmalen). BBC 2, 15.15 uur. Cricket. Sky Channel, 19.00 uur: Trans- world Sport. Sky Channel, 20.30 uur: Tennis toernooi Queens. Sky Channel, 22.00 uur: Voet bal. Sky Channel, 23.00 uur: Hockey. MORGEN BBC 1, 00.10 uur: Cricket. BBC 2,15.15 uur: Tennistoernooi Queens. Sky Channel, 00.00 uur Rugby. Jan Timman rukt op naar tweede plaats ROTTERDAM Jan Tim- man is in het wereldbeker- schaaktoernooi in Rotterdam opgerukt naar de gedeelde tweede plaats. De Amsterdam mer was gisteren in de negen de ronde de enige winnaar in het World Trade Center. Met wit versloeg hij de IJslander Hjartarson. Van de overige zes partijen eindigden er vijf in remise. Het prestigeduel tus sen Karpov en Short werd na zestig zetten afgebroken. Met een vleugje meer fortuin had Timman na negen ronden de ranglijst in Rotterdam aan gevoerd. Tegen Elhvest en Van der Wiel had hij met zwart de beste kansen, maar zag hij in kritieke fases niet de beste oplossingen. Hjartarson maakte het hem gisteren niet al te moeilijk. Van de remises kwamen er vier tot stand zonder spel. Sa- lov kwam weer naar de toer- nooizaal, speelde daar vlot twaalf zetten tegen Nogueiaras en verdween weer. Bij Seira- wan-Sax, Vaganjan-Nunn en Sokolov-Van der Wiel werd zonder strijd het punt gedeeld. Detroit Pistons basketbalkampioen LOS ANGELES Detroit Pistons heeft voor het eerst in het bestaan het Amerikaanse basketbalkampioenschap voor professional teams gewonnen. In Inglewood (Californie) werd gisteren de serie van ten hoogste zeven wedstrijden om het kampioenschap van de Na tional Basketball Association beslist door de overwinning van de Pistons op de Los An geles Lakers, 105-97. Het was de vierde overwinning op rij voor Detroit, dat vorig jaar de eindstrijd tegen de Lakers ver loor met 4-3. Benefietduel levert Unicef bijna 3 ton op DORTMUND Een benefiet- wedstrijd tussen een team van wereldsterren en een ploeg met Westduitse profs uit het Ruhrgebied heeft gisteren een bruto recette opgeleverd van bijna 300.000 gulden. De op brengst van het duel is be stemd voor de kinderorganisa tie Unicef. Er waren 20.000 toeschouwers in Dortmund. De internationale ploeg won met 5-3. De belangrijkste ster ren ontbraken. Maradona, Carnevale, Careca, Koeman, Vanenburg, Zenga, Brehme, Koetnetsov en MatthSus had den afgezegd. e, d Tizet Varna (Bul) rs st<federland-|,allë 52-67; jjechoslowakije 78-75. B: ul?n9arlje 76-52; Bulga- 1 abtoo-54. gespi indel we fl (5-2); Australië 2-4 (7- calliS-5); West Duitsland 2-2 aktof ^"9 (5-7); Groot-Brit- Europa Cup in Viladecans: Haarlem Nicols (Ned)-Leksand (Zwe) 11-2; Ri mini (lta)-Parma (Ita) 13-1. PAARDESPORT Koeraen van Hilversum Eerste koers, 2000 m: 1. Delfl Ruim zicht (M. Poort) 2.44,2 - 1.22,1, 2. Di- anne Uiterdijk, 3. Debby Buitenlust. Niet gestart: Dollardprlns. Toto: win nend 20,50, plaats 7,50, 1,50, 4,80, koppel 38,50, trio 497,20. Tweede koers, 2000 m: 1. Chianti van Epse (M. Elzinga) 2.37,6 - 1.18,8, 2. Basta, 3. Concorde. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10, 1,50, 1,40, koppel 9,30, trio 51,80. Derde koers, 1609 m: 1. Justaroman- ce (A. Mollema) 2.09,6 - 1.20,5, 2. Al ways Supreme, 3. Zlso Kandia. Niet gestart: Zilver Top. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20, 1,50, koppel 2,70, trio 35,90. Vierde koers, 2900 m: 1. Benza (A. de Wrede) 3.52,9 - 1.20,3, 2. Bink Uithui zen, 3. Apropos. Toto: winnend 1,70, plaats 1,30, 1,90, koppel 4,20, trio 24,00. Vijfde koers, 2000 m: 1. All Coton (H. Langeweg) 2.38,1 - 1.19,1 2. D'Ou- ragan, 3. Christ Renka. Niet gestart: Bearney, Credit Arden, Atletica. Toto: winnend 2,10, plaats 1,50, 1,20, kop pel 5,50, trio 41,40. Zesde koers, 2000 m: 1. Codo Lucs- wolle (C. Wortel) 2.37,7 - 1.18,9, 2. Balequina, 3. Yardstick, 4. Ascot. Toto: winnend 2,80, plaats 1,40, 3,30, 6,10, koppel 11,20, trio 272,80, kwar tet 1.055,50. Zevende koere, 1609 m: 1. Duke Bos- zorg (H. Grift) 2.07,0 - 1.18,9, 2. Dizzy Dean, 3. Dimanche Severe. Niet ge start: Cees Kwik. Toto: winnend 1,70, plaats 1,30, 1,60, 2,00, koppel 2,30, trio 16,40. Achtste koers, 1609 m: 1. Charming Pearl (A. Mollema) 2.06,6 - 1.18,7, 2. Anne, 3. Belliane. Niet gestart: Carl Buitenzorg. Toto: winnend 2,20, plaats 1,20, 1,40, 2,30, koppel 4,50, trio 32,30. Negende koers, 1609 m: 1. Wino We ber (A. de Wrede) 2.03,7 - 1.16,9, 2. Do Lor Als Sassy, 3. Yok van de Len te, 4. Zazou Supreme. Niet gestart: Beloved Child. Toto: winnend 8,50, plaats 5,90, 4,80, 4,60, koppel 62,80, trio 1.113,70, kwartet 8.801,60. Tiende koers, 2000 m: 1Bekila Lud- wig (J. Bot) 2.33,5 - 1.16,8, 2. Zisja M„ 3. Amor Geert. Niet gestart: Les- tage Egekaer. Toto: winnend 3,10, plaats 1,10, 1,10, 1,20, koppel 1,90, trio 18,60. Elfde koers, 2000 m: 1. Concorde (R. Pools) 2.33,5 - 1.17,8, 2. Zarlna del Sol, 3. Capello's Boy. Toto: winnend 4,00, plaats 1,30, 2,20, 2,00, koppel 33,50, trio 309,50. W-5: 5-10-4-6-1. Uitbetaling: 100,90. Omzet totaliseton 274.853.00 CHIO van Aken (Wdl) Springen Springconcours, tabel A, op tijd: 1. Robert (Fra) Nidamour 0-56,60, 2. Godignon (Fra) Prince 0-57,85, 3. Melliger (Zwi) Frimella 0-58,59, 4. Phi- lippaerts (Bel) Vanna 0-58,96, 5. Hen- drix (Ned) Decision 0-59,58, 6. Koof (Wdl) Wallenstein 0-60,69, 7. Schu macher (Wdl) Prag 0-60,90, 8. Pru dent (Vst) Make My Day 0-61,42, 9. Domaingo (Oos) King Size 0-62,78, 10. Turi (Gbr) Waysider 0-63,66, 12. Lansink (Ned) Diamond Lady 0-65,65, 16. Laarakkers (Ned) Privilege 3- 76,21, 21. Raymaker? (Ned) Zamlro ZB 4-61,65. Internationaal springconcours, tabel A, 1,50 meter, op tijd: 1. R. Smith '(Gbr) Boysie 0-62,30, 2. Fargis (Vst) Mill Pearl 0-62,95, 3. Mullins (Ier) Glendalough 0-65,74, 4. Patton (Vst) Northern Magie 0-66,00, 5. Gabathu- ler (Zwi) The Swan 0-66,12, 6. Robert (Fra) Lafayette 0-66,39, 7. Dolan (Vst) VIP 0-66,70, 8. Patton (Vst) Elliott Ness 0-66,75, 9. Mehlkopf (Wdl) Salut 0-67,07, 10. Wiltfang (Wdl) Pepino 0- 67,12, 14. Raymakers (Ned) Olympic Zamira ZB 0-69,60, 16. Lansink (Ned) Felix 0-70,56, 40. Laarakkers (Ned) Up to Date 4-71,22. Dressuur Prix St. Gsorges: 1. Linsenhoff (Wdl) Golfstrom 1294, 2. Rothenberger (Wdl) Petit Prince 1270, 3. Monica Theodorescu (Wdl) 1266, 4. Uphoff (Wdl) Grand Gilbert 1262, 5. Laus (Wdl) Liebenberg, Balkenhol (Wdl) Valerie 1249, 8. Bontje (Ned) Larius II 1226, 12. Ruften (Ned) Figaro 1179. SCHAKEN Wereldbeker-toernooi in Rotterdam 9e ronde: Vaganjan (Sov)-Nunn (Gbr) 0,5-0,5, Nogueiras (Cub)-Salov (Sov) 0,5-0,5, Seirawan (Vst)-Sax (Hon) 0,5- 0,5, Timman (Ned)-Hjartarson (IJs) 1- 0, Sokolov (Sov)-Van der Wiel (Ned) 0,5-0,5, Portisch (Hon)-Joesoepov (Sov) 0,5-0,5, Karpov (Sov)-Short (Gbr) afgebroken. Stand: 1. Karpov 7-5 1 afgebroken partij); 2. Tim man, Nunn 8-5; 4. Vaganjan 9-5; 5. Salov 7-4,5; 6. Nogueiras 7-4 1 afg.); 7. Joesoepov 8-4 1 afg.); 8. Sax 8-4; 9. Elhvest (Sov) 7-3,5 1 afg.); 10. Short 8-3,5 1 afg.); 11. Sokolov 7-3,5; 12. Seirawan 8-3,5; 13. Van der Wiel 9-3,5; 14. Hjartarson 8-2,5; 15. Ljubojevic (Joe) 7-2; 16. Portisch 6-1,5 1 afg.). SOFTBAL Hoofdklasse: Plrates-HHC 3-1, Was senaar-Terrasvogels 1-3, EDO-HCAW 1-9, Bloemendaal-Twlns 3-0, Schle- dam-Onze Gezellen 0-4. 1e klaeee A: Plonlers-SHELL 3-2. TENNIS Toernooi in Rosmalen Groene groep: Kriek (Vst)-Schapers (Ned) 6-4, 6-4. Witte groep: Goldie (Vst)-Steeb (Wdl) 6-3, 6-7 (3-7), 7-5. Toernooi van Queens (Londen) Herenenkelspel, 1e ronde: Pereira (Ven)-Edberg (Zwe) 7-6 (7-4), 7-6 (7- 4); Wilander (Zwe)-Matuszewskl (Vst) 6-2, 6-2; Sampras (Vst)-Nljssen (Ned) 6-3, 7-6 (7-4); Lendl (Tsj)-Svantesson (Zwe) 1-6, 6-2, 6-1. Toernooi in Birmingham (Gbr) Damesenkelspel, 2e ronde: Kljlmuta (Jap)-Bakkum (Ned) 6-0, 6-1. VOLLEYBAL EK-kwalificatietoernooi damee in La Coruna (Spa): Joegoslavië-Spanje 3-0 (15-12, 15-4, 15-8V it In 5.40,46, 2. Colotti (Fra), 3. Baflërlnl (Fra), 4. De Clercq (Bel), 5. Furlan (Ita), 6. M. Madlot (Fra), 7. Mottet (Fra), 8. J. Simon (Fra), 9. Lavenue (Fra), 10. Kuum (Noo). Algemeen klassement: 1. Colotti (Fra) 5.46.36, 2. Laurent (Fra) 0.09, 3. Mottet (Fra), 4. Bezault (Fra) 0.16, 5. Peller (Fra) 0.18, 6. Lavainne (Fra) 0.20, 7. Es- nault (Fra), 8. De Clercq (Bel) 0.21, 9. J. Slmon (Fra) 0.21, 10. Furlan (Ita) 0.24. ZWEMMEN Ooetduitee kampioenschappen in Oost-Berlijn Dames, 100 m vrijs slag: 1. Melssner 55,72, 2. Stellmach 56,10, 3. Frledrlch 56,44. 400 m wisselslag: 1. MUIIer 4.42,42, 2. Hunger 4.47,15, 3. Block 4.50,05. 4x200 m vrijs slag: 1. Dyna mo Berlin 8.15.64, 2. Vorwërts Pots dam 8.18.43, 3. Rostock 8.23.37.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11