Ihang zet Lendl voor schut Hans Spaan denkt nog niet aan overstappen Sport op tv pA<|pORT CcidoeSoma-nt DINSDAG 6 JUNI 1989 PAGINA 15 [ilver en brons bij 3^K bowlen tnaiÊN BOSCH Nederland heeft giste- vanh de eerste medailles bij het toernooi ienn de Europese bowlingkampioen- uit (jappen in Den Bosch behaald. Bij het irorannen-dubbel werd zilver en brons er (roverd. Het zilver was voor het kop- <in$ Erik Kok (spelend voor De Lier) en infdwin Groen (Goes), dat met een score ras ger zes games van 2451 pins slechts ne- weiptien punten verwijderd bleef van de meiropese titel. Het dubbel Fedde de irgeier (Nieuwe Pekela) en André van b aiyrp (Rijen) eigende zich de bronzen ak toe. De beide debutanten in de Ne- irlandse ploeg bowlden een totaal van •.J39 pins. EK catamarans ongeldig verklaard WASSENAAR De Europese kam pioenschappen voor Nacra catama rans, die de afgelopen drie dagen voor de kust van Wassenaar werden gehouden, zijn ongeldig verklaard. Nadat in het weekeinde slechts twee van de vijf zeilwedstrijden konden doorgaan, moesten door een teveel aan wind en te hoge golven ook gis teren de laatste twee wedstrijden worden afgelast. De twee wedstrijden die wel werden verzeild waren te weinig om de kampioenschappen een officiële status te kunnen geven. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de EK voor deze catamaran-klas se dat de wedstrijden ongeldig zijn verklaard. Karpov aan de leiding ROTTERDAM De commotie rond de terugtrekking van Robert Hübner heeft niet kunnen verhin deren, dat Anatoli Karpov bij het vijfde wereldbekertoernooi scha ken in Rotterdam aan de leiding gaat. Vooralsnog samen met zijn landgenoot Arthur Joesoepov, maar insiders vragen zich af of dat nog lang het geval zal zijn. Joesoepov speelde tegen Ljubojevic een partij met veel interessante ontwikkelingen, waarbij hij steeds een tikkeltje in het voordeel was. In tijdnood vergiste Ljubojevic zich. Zijn verloren staahde hang- partij ingecalculeerd, scoorde hij een halfje uit drie. Oltmans opvolger van Van Heumen AMSTELVEEN Roelant Oltmans wordt de nieuwe coach van het Nederlandse da meshockeyteam. Dat heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond gis teren besloten. Oltmans is de opvolger van Gijs van Heu men. De nieuwe trainer-coach treedt in dienst van de KNHB na het toernooi om de Cham pions Trophy, dat in septem ber in Frankfurt wordt gehou den. Oltmans was het afgelo pen seizoen in een dubbelfunc tie werkzaam als trainer van Bloemendaal (heren) en Am sterdam (dames). Beide teams behaalden de landstitel. Damescoach blijft bij volleybalbond OERDEN De Nederlandse Volleybal Bond heeft het con tract met de trainer van de na tionale dames selectie, Wuqi- ang Pang, met drie jaar ver lengd, tot na de Spelen van Barcelona. Pang is in januari 1987 in dienst getreden. De Chinese coach heeft de Spelen van 1992 als doel voor zijn se lectie, maar de 44-jarige trai ner heeft voor zijn ploeg ook richtpunten in de zeer nabije toekomst. De Nederlandse da mes spelen volgende week in Spanje kwalificatiewedstrijden voor de strijd om het Europese kampioenschap. Van der Velde blijft voorlopig HOOGEVEEN Johan van der Velde is weer in gesprek met zijn werkgever. De wielrenner die vorig week hals over kop vertrok uit de Ronde van Italië, heeft gis teren in Hoogeveen tekst en uitleg gege ven aan het bestuur van de Stichting Wie- lerpromotie Benelux, waaronder de wie lerploeg TVM ressorteert. Van der Velde blijft daar voorlopig in dienst. Charly Mottet heeft gisteren in Aix-les- Bains de 41ste editie van de Dauphiné Li- beré op zijn naam gebracht. Met hulp van zijn ploegmakkers controleerde de 26-jari- ge Fransman de laatste etappe over 163 kilometer met Aix-les-Bains als begin- en eindpunt. Nederland 3, 22.55 uur: Tennis: Roland Garros. Duitsland 1, 23.10 uur: Tennis. Duitsland 3, 23.00 uur Sport- Platz. BBC 2, 21.00 uur: On the line. Sky Channel, 19.00 uur Euro sport weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 uur: Tennis. Sky Channel, 22.00 uur: Golf Sky Channel, 23.00 uur Auto- Super Channel, 20.00 uur: Snooker. Super Channel, 22.00 uur Bas ketbal. MORGEN Nederland 3, 12.00 uur: Tennis (Roland Garros) en wielrennen (Ronde van Italië). België Nederlands 2, 14.00 uur: TV 5, 16.10 uur: Tennis. Duitsland 2, 11.00 uur Tennis. Sky Channel, 00.00 uur: Boksen. sensationale ontmoeting tussen Michael Chang (foto links) en Ivan Lendl (foto rechts) belandden beide spelers horizontaal op het gravel van Roland Gar- De 17-jarige Amerikaan, die geteisterd werd door kramp, kon uiteindelijk zijn lol niet op. terwijl Lendl verbitterd zijn spectaculaire nederlaag moest incasseren. 7-JARIGE WINT DANK ZIJ DE HEER ||ARIJS Een 17-jarig 'merikaantje van Taiwa- (se afkomst met kramp zijn kromme beentjes ;eft het gisteren op Ro el Garros bestaan de louterde nummer één jan de tenniswereld, Ivan OU(j.endl, ten val te brengen, ov^ichael Chang confron- ?.vp?erde de twaalf jaar ou- hjsére Tsjechoslowaak op "'^ërnederende wijze met ^Tens beperkingen. Voor ^ejet verbijsterde Franse o jubliek trok Chang niet Willeen een achterstand an an twee sets recht, hij ptte Lendl volkomen 'oor schut (4-6, 4-6, 6-3, 6- l, 6-3). „God was met j iiij", zei Chang later keer keer. „Ik kon alleen aaPaar bidden en hopen dat Hale Heer mé gunstig ge- ^j|nd zou zijn". Ti de vijfde set, toen de partij de achtste finale het vierde 4ur was ingegaan, moet Lendl Vjnwillekeurig aan het begin ran zijn loopbaan hebben ge- lacht. Toen hij in de jaren '{JI BS in vier grandslam-finales Iras blijven steken, werd Miendl de „geboren verliezer" foienoemd. In 1984 werd de ban Evert toch op Wimbledon PARIJS Chris Evert doet toch mee aan Wimbledon. Na de nederlaag tijdens het toer nooi in Genève tegen de Oos tenrijkse Barbara Paulus vloog de Amerikaanse terug naar Amerika. De winnares van achttien grand slam-titels dacht aan stoppen en trok zich terug voor de open Franse kampioenschappen. Inmiddels blijkt zij zich te hebben be- juist op Roland Garros door broken. Na een achterstand van twee sets won Lendl mi raculeus alsnog van ene John McEnroe. Daarna won de Tsje choslowaak nog zes grands- lam-titels, waarbij tweemaal in Parijs (1986 en '87). Nu wilde hij het liefst het naburige Bois de Boulogne invluchten om maar van „die rare Chinees" af te zijn. Chang bespeurde al in de der de set de eerste verschijnselen van kramp in zijn dijbenen. Maar dat verhinderde hem niet met een serie „toverbal len" die set en de volgende van de als een mummie aan de baseline gekleefde Lendl af te snoepen. Op 2-4 in de vierde set, na een doorbraak, maakte Lendl zich zó kwaad op de Australische scheidsrechter Ings dat hij met een strafpunt werd beboet en de in het ru moer even weggeslopen Chang een punt (en de game) cadeau kreeg. Onderhands De vijfde set sloeg alles. Chang kreeg steeds meer last van kramp, kon haast niet meer serveren, hield het bij ballen, die bijna tot de Eifeltoren reikten, peuzelde een paar ba nanen op en zette de fles met water voortdurend aan de uit gedroogde lippen. „Ik kon al leen maar hopen het zo lang mogelijk vol te houden. Nor maal spelen ging niet meer. Bij elke service schoot de pijn door mijn lijf. Lange rallies kon ik niet meer aan. Ik moest wat anders verzinnen om Lendl uit zijn concentratie te halen. Dat is aardig gelukt, dacht ik zo. Dank zij de Heer, natuurlijk". Twee momenten zal Lendl, die vorig jaar in de kwartfinales door de Zweed Svensson werd uitgeschakeld en in 1982 (door Wilander) voor het laatst in Parijs buiten de beste acht bleef, zijn leven lang waar schijnlijk niet meer vergeten. Op 4-3 voor Chang, na de vijf de break in deze krankzinnige Contract Franker verlengd PARIJS De Koninklijke Nederlandse Tennis Bond (KNLTB) heeft het contract met directeur sportief Stanley Franker verlengd. Franker en voorzitter Ruurd de Boer te kenden gisteren op het com plex van Roland Garros in Pa rijs een overeenkomst voor drie jaar, ingaande 1 oktober, met een optie voor nog twee jaar. Franker (43) begon op 1 oktober 1986 zijn dienstver band met de KNLTB. set, laste het mannetje uit Pla- centia een onderhandse servi ce in. Lendl zag de lol er niet van in, stond weer als aan de grond genageld en miste. Aan het eind na vier uur en 41 minuten spelen kon Lendl wel van schaamte door het omwoelde gravel zakken. Op 15-40, met twee matc- hpionts voor de al dankbaar naar de hemel blikkende Chang, miste Lendl zijn eerste opslag. Tot grote hilariteit van de 16.500 toeschouwers schoof de pupil van de Spanjaard Hi- gueras doodgemoedereerd op naar de helft van de baan. Ook hier wist de Tsjechoslo- waakse robot niets op te ver zinnen. Hij gebaarde met zijn racket dat zijn kwelgeest naar achteren moest gaan. Zachtjes heen en weer wiegend bleef Chang staan waar hij stond. De paniek straalde uit Lendls ogen. Als in trance maakte hij een service-beweging. De bal kaatste van het net buiten het vak. Chang zonk tijdens de staande ovatie een gebedje prevelend ineen en Lendl kon alleen maar scheldwoorden naar het hoofd van de scheids rechter zenden. Met Chang plaatsten gisteren ook titelverdediger Wilander, Tsjesnokov en Agenor zich bij de laatste acht, die zondag al door Edberg, Mancini, Becker en Berger voor de helft werd volgemaakt. Ook de Rus en de man uit Haïti redden zich na een achterstand van twee sets. Tsjesnokov kwam heel sterk terug tegen de Amerikaan Courier, die zondag de held was na de uitschakeling van zijn maatje Agassi (2-6, 3-6, 7- 6, 6-2, 7-5). De met maagstoor nissen kampende Agenor stuurde het 18-jarige Spaanse talent Bruguera alsnog naar huis (2-6, 3-6, 6-3, 6-1, 6-2). De twee overgebleven Zweden straalden nog de meeste macht uit. Nadat Edberg een dag eerder zonder setverlies bleef tegen de prille Joegoslaaf Iva nisevic had titelverdediger Wilander ook niet meer dan drie sets nodig tegen de Ame rikaan Duncan (7-5, 6-3, 6-2). ^Basketballers verliezen in slotminuut ?r ATHENE Het Nederlands baskebalteam heeft gisteren een jnfefenwedstrijd tegen Griekenland met 110-108 verloren. Bij rust ifujeidden de Grieken met 61-56. In het sportpaleis van Piraeus 7ai>leek Nederland goed opgewassen tegen de thuisploeg, die als een van de favorieten voor de Europese titel geldt. Twee minu ten voor het einde had de ploeg van trainer Ruud Harrewijn nog pen voorsprong van 108-102. Voorzitter Napoli weigert te praten over Maradona NAPELS Corrada Ferlaino, voorzitter van Napoli, heeft gis teren krachtig alle toenaderingspogingen van zijn collega Ber nard Tapie (Olympique Marseille) richting Diego Maradona ver oordeeld. Ferlaino weigert categorisch met de schatrijke Franse zakenman over de toekomst van de Argentijnse sterspeler te praten. De getergde president liet weten dat hij geen enkele be hoefte voelt Tapie te ontmoeten. „Napoli laat geen spelers gaan, Napoli koopt slechts spelers", aldus een boze Ferlaino. DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 22: le en 2e prijs: geen winnaars; 3e prijs: 32 x 12.344,70; 4e prijs: 3383 x 116,70; 5e prijs: 58.620 x 5,00. Toto 22: le prijs: 5 x 2462,60; 2e prijs: 85 x 96,50; 3e prijs: 628 x 32,60. CASTRICUM Na een nach tje stevig doorrijden is Hans Spaan gisterochtend in Castri- cum teruggekeerd. De tranen, die direct na zijn historische finish in Salzburg al rijkelijk over' zijn wangen stroomden, waren opgedroogd. Thuis, on der de rook van Alkmaar, werd de motorcoureur een warm welkom bereid. Terecht, want doorzetter Spaan had met de eerste grand prix-zege, voor een Nederlandse solo coureur sinds 1981 voor een stukje motorsportgeschiedenis gezorgd. Waren het ooit Wil Hartog, Jack Middelburg en Boet van Duimen in de zwaar ste klasse en een trio coureurs in de lichtste categorie, die ja ren geleden furore maakten, na de successen van het zij- spanduo Streuer/Schnieders is het nu een 30-jarige automon teur uit Noord-Holland, die de lauwerkrans om de schouders gehangen heeft gekregen. „Dat is een lekker gevoel", zegt Hans Spaan, dus net terug in de ouderlijke omgeving. „Zeker nu zo'n zege tot stand komt vlak voor de TT van As sen. Dat is de volgende race, waar ik uitkom en het is voor mij en de sponsors naturlijk een goede zaak dat het nu ein delijk zo ver is gekomen". Hans Spaan, bezig aan zijn ne gende seizoen in de grand prix, heeft zich daags na zijn triomf nog nauwelijks gereali seerd dat zijn zege op het bijna antieke circuit van de Salzbur- gring in vaderlandse motor sportkringen een storm van enthousiasme heeft teweegge bracht. „Ja, ik hoorde dat ik de eerste was sinds 1981 die een grote prijs won. Daar blijkt wel uit hoe moeilijk het is om als Nederlandse coureur zo ver te komen". Nu verder Hans Spaan, die tot twee sei zoenen geleden Nederlands belangrijkste troef was in de 80cc en nu voor het tweede jaar als semi-fabrieksrijder voor Honda uitkomt, wil nu verder. Hoe ver, dat weet de Noordhollander nog niet. „Voorlopig eerst maar eens kijken hoe ver ik kan reiken in de 125cc", zegt hij bedacht zaam. „Ik heb nog totaal geen plannen gemaakt om even tueel in een zwaardere klasse uit te komen. Daar is het nog veel te vroeg voor. Misschien gebeurt het wel nooit. De overstap van de de 80cc naar de 125cc was niet moeilijk. Het is alleen een kwestie van meer pk's, de rijstijl is nauwelijks anders. Als je nog zwaarder gaat rijden is de manier van rijden wel verschillend. Het is dan altijd afwachten of dat nog lukt. Ik ben van plan om nog zo'n jaar of vijf te blijven rijden. Of dat lang genoeg is om ooit nog eens in bijvoor beeld een halve literklasse uit te komen, moet de toekomst leren. Ik blijf rijden zo lang ik er nog plezier in heb en voel dat ik me nog verbeter". In de loopbaan van Hans Spaan zijn er twee momenten geweest dat hij de toekomst somber inzag. Zowel in 1981 als in 1987 liep de Castricum- mer bij een zware val een ern stige hersenschudding op. „Het was toen zelfs zo erg dat ik op een bepaald moment last van mijn ogen kreeg", herinnert Spaan, die zelfs een dag in coma lag,-zich. „Ik zag alles dubbel en heb nu nog last van scherp licht. Dat was een situ atie, waarin ik wel heb over wogen om te stoppen. Maar zo dra je je weer wat beter gaat voelen, kruipt het bloed toch weer waar het niet gaan kan. Je stapt weer op de motor, gaat weer wat trainen en bin nen de kortste keren zit je weer in een race'V aldus Spaan, wiens andere ernstige kwetsuur een gebroken heup was. „Het is een soort ziekte, een virus", meent Spaan. „Je bent gewoon gek van die sport en gaat toch weer racen". In zijn carrière als motorcou reur reikte Hans Spaan in zijn tot dusver circa dertig („Ik weet niet eens precies hoe veel") grand prixs niet verder dan dan twee keer een tweede en drie keer een derde plaats. Dit seizoen, dat met de nodige pech begon, waren een tweede en een vierde plaats zijn beste klassering. „Ik had aanvanke lijk nogal wat tegenslag", ver telt Spaan. „Er zat in mijn Honda een electronisch onder deeltje, dat de uitlaatklep re gelde, en dat ging steeds kapot. Afgelopen weekeinde zat er een nieuw onderdeel op en nu bleef de zaak heel. Zelf speel ik ook een rol bij dat soort wij zigingen. Dan is het een voor deel dat ik zelf ook in deze branche zit. Ik heb tot twee jaar geleden normaal de hele week als monteur bij een baas gewerkt. Dat moest wel, want motorracen kost veel en het is geen vetpot. Ik heb dan ook veel steun van de familie ge kregen. Nu sleutel ik nog twintig uur in de week. Voor het overige kan ik me aan het trainen en racen wijden. Ik mag dan nu gesponsord zijn en een fabrieksmotorblok heb ben, dat betekent nog bepaald niet dat het financieel roze- geur en maneschijn is. Of ik jaloers ben op de duur betaal de vedetten"' Nee hoor. Ik weet gewoon dat ik in het ver keerde land woon. Als ik Spanjaard was, was ik al bin nen geweest. Maar dat is niet anders. Je leert er mee te le ven". FRANK WERKMAN „Ik ben nog zo vreselijk ambi tieus, ik denk ook nog jaren mee te kunnen. Nu pas be grijp ik ook waarom Jan Jongbloed tot na zijn veertig ste is doorgegaan. Keepen is niet alleen een hobby, het is een soort ziekte waarvan ik niet te genezen ben. Ik lees alles over keepers, ben gea bonneerd op Der Kicker. Als je mij vraagt wie er in het doel staat van Waldhof Mann heim dan kan ik je dat zo ver tellen, maar ik weet ook wie er bij die club op de bank zit. Net als Jan Reeker heb ik ook een tijdlang bijgehouden hoe bepaalde spelers strafschop pen nemen. Toen het een paar keer niet klopte, heb ik dat schrift uit woede ver scheurd". Doelman Johan Tukker (31) van FC Groningen in Voetbal International „Ik heb er nog steeds proble men mee als mensen me als een bovenaards wezen aansta ren en me overladen met hun goedbedoelde adviezen. Ik word nog steeds een aparte jongen genoemd. Zelfs in mijn eigen dorp. Er zijn mensen in de buurt, die me niet eens ge dag durven zeggen omdat ik op de televisie kom, in de kranten sta en voor een groot publiek mijn kunsten vertoon. Er wordt hier ieder jaar een wielerwedstrijdje georgani seerd. Ik heb ook eens meege daan en kwam aanzetten met een vrouwenfiets. Dat konden de mensen gewoon niet gelo ven". Wielrenner Eric Vanderaer- den in Het Parool „Ik zat thuis naar Langs de Lijn te luisteren toen bekend werd dat Krol de nieuwe trai ner van KV Mechelen wordt. „Hé, Ruud, leeft-ie nog?", dacht ik. Nee, geen jaloezie of onbegrip. In Belgie heeft een trainer één diploma nodig: een rijbewijs, want zonder komt hij zo moeilijk bij het stadion. Maar moet ik mij daar hier in Deventer een beetje druk over gaan zitten maken? Ja, ik ben me daar gestoord. De echte topvoetbal- Ier heeft als trainer meer te melden dan de spits van Klokketorense Boys 8 of de keeper van Windkracht 14. Dat is een gegeven, waar ik echt niet tegenaan ga schop pen. Het trainersdiploma zal wel verdwijnen. Nou en? In de voetballerij is alles moge lijk". FOTO: DIJKSTRA Voetbaltrainer Fritz Kor- bach van Go Ahead Eagles in De Telegraaf „Er komen zeker ook andere zaken om de hoek kijken. Ik ben het zat nog langer uit mijn koffer te leven. Sinds 1984 reis ik zo'n zeven maan den per jaar de hele wereld rond. Dat komt mij eerlijk ge zegd de neus uit. Want het is uiteraard niet alleen mijn kof fertje dat ik steeds moet mee slepen. Ik moet vaak ook nog eens 750 kilo surfbagage meesjouwen. En dan moet ik maar afwachten of alles heel overkomt. Het gebeurt vaak dat ik bij aankomst moet con stateren dat - er schade aan mijn spullen is ontstaan. Al die zaken wekken natuurlijk veel ergernis op". Profsurfer Stephan van den Berg in de Haagsche Cou rant „Arrangeur is misschien te veel gezegd, maar allez, er gens toch wel. Want ge neemt de betere spelers van uw land. En die spelers zijn toch alle maal een beetje de vedette van hun club. Die vedetten- cultus, die moet er direct al uit. In de nationale ploeg moet iedereen een zak opne men. Ik baseer mijn voorbe reiding altijd op een zeer ster ke ploegdiscipline. Ik probeer mijn spelers altijd de overtui ging mee te geven dat de spel wijze die ik van ze vraag, de beste is. Dat is zeer belangrijk. Het is niet goed om een speler het veld op te sturen met een opdracht die hij niet graag doet. Hij zal zich dan wel hon derd procent inspannen, maar vanaf het ogenblik dat het misloopt, zal hij iets krijgen van: zie je wel, ik kan dat niet. En dan zakt het moraal en dat moet je zien te vermij den". Belgisch bondscoach Guy Thijs in Vrij Nederland „Er zijn inderdaad mensen die het wereldje van tennis sende vrouwen eng vinden. Mijn eigen zus kon er niet te gen. Die heeft het vier weken Brenda Schultz: leuke vriend. uitgehouden en toen besloten dat proftennis niets voor haar was. Het is ook niet altijd even leuk. De beste speelsters worden altijd voorgetrokken. Dat merk je ov.eral. De oudere speelsters zijn allemaal les bisch. Oh, zeker. Daar wordt me vaak naar gevraagd. Wat mijzelf betreft zeg ik altijd dat ik een leuke vriend heb, dan ben ik van het gezeur af. De groep jonge speelsters is meestal wel gezellig. Behalve Graf. Die praat met niemand. Die zegt hallo en dag. Ze gaat alleen om met haar coach en haar vader. Navratilova heeft een gloeiende hekel aan haar omdat ze zo is". Tennisster Brenda Schult2 in Sport International sportuitslagen BOWLING EK in 's Hertogenbosch „Dubbel" dames 1. Denemarken 3 (Jarlström, 1140, Rath 1286) 2426, 2. Zweden 2 (Jöns- son 1133, Eriksson 1267) 2400, 3. Oostenrijk 2 (Mokry 1154, Pekarek 1208), 4. België 1 2354, 5 Finland 3 2333, 6. Bondsrepubliek 1 2329, 13. Nederland 1 (Boelens 1095, Van de Boogaart 1170) 2265, 20. Nederland 3 (Vissers 1156, Greiner 1055) 2211, 21. Nederland 2 (Stek 1109, Wesker 1101) 2210. HONKBAL Hoofdklasse HCAW/Tijgers-Pirates 1-4, Spartaan- Klnheim 5-4. PAARDESPORT koersen van Alkmaar 1e koers. 2040 m.: 1. Duke Torpedo (J.F. van Dooyeweerd) 2.53.5-1.25.0. 2. Douglas Mac, 3. Cyras B. Toto: winnend 12,50, plaats 1,70, 1,80, 1,90, koppel 11,60, trio 75,70. 2e koers. 2040 m.: 1. Dahhaam (H.W Schoonhoven) 2.51,9-1.24.3, 2. Dia- nadean V. 3. Anton Neyenrode. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20, 2,00, 2,80, koppel 14,00, trio 109,90. 3e koers. 2040 m.: 1 Calexi N (L.H Dooper) 2.51,6-1.24,1, 2. Diamondpri- de N. 3 Dream of Wiba. Niet gestart: Crysta Signal. Toto: winnend 2,90, plaats 2,20, 1,80, 2.00, koppel 6.40. trio 60,30 4e koers, 2040 m 1. Boyke D (F. de Zoete) 2.53,8-1.25,2, 2. Carthamus G. 3 Chambrefille M. Toto: winnend 3,80, plaats 1,90, 2,20, koppel 9,80, trio 107,60. 5e koers, 1700 m.: Björn Tulpenburg (A. van der Blonk) 2.21.1-1.23.0, 2. Clazien Wielinga. 3. Chamil Marathon. Toto: winnend 10,30, plaats 2,60, 3,60, 1,90, koppel 149,00, trio 2565,60. 6e koers, 2040 m.: Camiel Kes (M. Bouhuis) 2.47.6-1.22,2, 2. Carlo Bui- tenlust, 3. Bobby R. 4 Cesaro Speed. Toto: winnend 2,50, plaats 1„60. 1,80, 1,50, koppel 11,00, trio 55,00, kwarter 401,60 7e koers, 2380m.: Boyke Hollandia (J.P.C. Oorthuijsen) 3.15,4-1.22,1, 2. Chris Norton, 3. Always Nebit Toto: winnend 7,30, plaats 1,80, 1,20, 2,60, koppel 9,00, trio 182,50. 8e koers, 2040' m.: Young Love (N.Knoll) 2 47,9-1.22,3, 2. Arno Oost- land, 3. Adonis V. Niet gestart Soldier Field. Toto: winnend 7,10, plaats 1,60, 1,10, 1,60, koppel 7,60, trio 104,60. 9e koers, 1700 m.: Zoot Ruiter (Ao de Wrede) 2.17,5-1.20,9. 2. Astrid Mari an, 3. Zilwo dAster, 4. Aditi Guapa. Toto: winnend 8,50, plaats 1,60, 1,50, 2,50, koppel 19,00, trio 373,50, kwar tet 7.688,20. 10e koers. 2040 m 1 Wish of Thijs- sen (R. Pools) 2.44,5-1.20,6, 2. Zorro Hollyrood, 3. Yko Gold. Toto: win nend 8,00, plaats 3,00, 1,70, 2,50. koppel 10,10, trio 225,80. 11e koers. 2380 m.: 1 Casimir Durbin en Barbie del Sol (dead heat) 3.18,3- I 23,3. 3. Carin Marco Toto: winnend (1): 1,50, winnend (5): 2,00, plaats 1,30, 1,90, 1,30 koppel 10.60. trio (1- 5-7) 22.70, trio (5-1-7) 27.40. Omzet totalisator: 281.597.00. W-5 spel: 6-3-8-2-10. Niet geraden. SCHAKEN Wereldbekertoernooi in Rotterdam 2e ronde: Salov (SovFHjartarson (IJs) 1-0. Nunn (EngFVan der Wiel (Ned) 1/2-1/2. Ljubojevic (Joe)-Joesoepov (Sov) 0-1, Vaganjan (SovFEhlvest (Sov) 1/2-1/2. Nogueiras (CubFShort (Eng) 1-0, Selrawan (Vst)-Karpov (Sov) 0-1, Sokolov (Sov)-Portisch (Hon) 1-0 Sax (Hon) en Timman (Ned) waren vrij Stand: 1. Karpov en Joesoepov beiden 2 1/2 punt uit 3 partijen, 3 Salov 2 uit 3; 4. Timman 1 1/2 uit 2, 5 Nunn, Vaganjan en Ehl- vest 1 en 1 afgebroken partij uit 3; 8. Sax. Nogueiras en Sokolov 1 uit 2; II Van der Wiel en Short 1 uit 3; 13. Ljubojevic en Portisch 1/2 1 uit 3; 15. Hjarlarson 1/2 uit 2; 16. Seirawan 0 1 uit 2 TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, achtste finales: Agenor (Hai)-Bruguera (Spa) 2-6, 3-6, 6-3, 6-1, 6-2; Chang (Vst)-Lendl (Tsj) 4-6. 4-6, 6-3, 6-3, 6-3; Sjesnokov (Sov)-Courier (Vst) 2-6, 3-6, 7-6 (7-3), 6-2, 7-5; Tsjesnokov (SovFCourier (Vst) 2-6, 3-6, 7-6 (7-3), 6-2, 7-5; Wi lander (Zwe, 4)-Duncan (Vst) 7-5, 6-3, 6-2. GemengoauDDelspel, 2e ronde: Barg/Willenborg (VstFSchultz/Scha- pers (Ned) 6-3, 7-5; WIELRENNEN Dauphiné Liberë 8e etappe: 1. De Clercq (Bel) 163 km m 3.52.08, 2. Fuchs (Zwi) op 1 secon de, 3. Ruhè (Fra) op twee seconden. 4. Gayant (Fra) op drie seconden. 5 Maassen (Ned) op 6 seconden, 6 Tonkov (Sov) z.t.. 7 Pedersen (Noo) op 57 seconden, 8 Earley (Ier),9 Cla- veyrolat (Fra), 10. Ceci (Bel), 13. Tol- hoek (Ned) allen In dezelfde tijd als Pedersen Eindklaaaement: 1. Mottet (Fra) 33.54 03, 2. Millar (GBr) op acht tien seconden, 3. Claveyrolat op 1.50. 4 Philipot (Fra) op 2.49. 5 Bezault op 2.56, 6. Gayant op 3.56, 7. Caritoux (Fra) op 4.26, 8 Patarroyo (Col) op 5.10, 9 Sanchez op 6.14, 10 Camar- go (Col) op 7.09 Ronde van Ooatanrijk 3e etappe: 1 Traxl (Oos) 176 kilome ter in 4.15.16, 2. Schmied (Oos). 3. Koningshofer (Oos), 4 Port (Tsj), 5. Lontscharitsch (Oos), 6. Styks (Tsj), 7 Lienhart (Oos). 8. Hauer (Oos). 9. He- chenberger (Oos). 10. Pinggera (Oos) allen z.t. Algemeen klaaaement: 1 Styks (Tsj) 13.03.08. 2 Nordhagen (Noo) 0.05, 3 Guller (Zwi) 0.10. 4 Langi (Oos) 0.15. 5 Ledanols (Fra) 0.15, 6. Traxl (Oos) 0 48. 7 Lands- mann (DDR) 0.58. 8 Koemanov (Bul) 0.58, 9 Kostel (Oos) 1.01. 10. Schmied (Oos) 1.03. Klassering Ne derlanders. 39. Strouken 1.13. 42 Kistemaker, 64 Van der Heijden, bel den z.t.. 78. Jansen 1.36. 81 Raas 5.20. 83. Tak 11.55.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15