Torenvalk staat op rand van de sloop Jachten Van Lent kunnen bruggen Ringvaart nauwelijks passeren Actie in Hazerswoude voor scheiden van afval Voorlopig geen woningen op landijsbaan Oude Wetering dagpuzzel LEIDEN OMGEVING ftzidóeSotrtant VRIJDAG 2 JUNI 1989 PAGINA 1- Speelterreint je in Hoogmade wordt te duur WOUBRUGGE De aanleg van een speelterreinje aan het Cornelis Sprongplantsoen in Hoogmade is met 75.000 gulden wat al te duur. Dat oordeel sprak de Woubrgse commissie Ruimtelijke Ordening gis teravond uit over de plannen daarvoor. Aan het Cornelis Sprongplantsoen moet een speelterreintje voor de kleinsten komen. Daarvoor moeten zes par keerplaatsen wijken. Directeur De Feij van gemeen tewerken had eerder al een negatief advies uitge bracht. Nu al zijn er te weinig parkeerplaatsen in de buurt. Ook de bereikbaarheid van de huizen speelde een rol. De werkgroep, die zich in Hoogmade bezig houdt met het zoeken naar plaats voor speelterrei nen wil bij de realisatie van het plan best de handen uit de mouwen steken om de kosten te drukken. Naar alternatieve parkeerruimte wordt gezocht. Als die inspanningen wat opleveren, wil de commissie wel een positief advies uitbrengen. LEIDERDORP START NIEUWE SOLLICITATIEPROCEDURE Omstreden schooldirecteur aanvaardt benoeming niet LEIDERDORP Mevrouw I.S. Jansen- Ter Horst uit Rhenoy wordt niet de nieu we directeur van de openbare Prins Wil lem Alexanderschool aan de Leeuwerik straat in Leiderdorp. Zij heeft haar benoe ming niet aanvaard, in verband met de weerstand die er vanuit de school tegen haar aanstelling bestond. Mevrouw Jan sen heeft besloten een directeursfunctie elders te aanvaarden. Het onderwijsteam en de medezeggen schapsraad van de Willem Alexander school hebben een duidelijke voorkeur uitgesproken voor een andere kandidaat, de heer T. van der Pol uit Zoetermeer. De gemeenteraad besloot op 22 mei echter mevrouw Jansen te benoemen, en volgde daarmee het voorstel van burgemeester en wethouders, waaronder onderwijswet houder G. Keijzers. Het college betreurt dat mevrouw Jansen heeft afgezien van haar benoeming in Leiderdorp. „Voor het Leiderdorpse openbare basisonderwijs gaat een uitstekende kracht verloren. Door de opstelling van onderwijsteam en medezeggenschapsraad is een grote kans gemist". Het college heeft besloten niet automatisch over te gaan tot voordracht van de tweede kandidaat, de heer Van der Pol. Na de zomervakantie zal een nieuwe sollicitatieprocedure worden ge start. Volgens burgemeester en wethou ders heeft de sfeer die is ontstaan rond de benoeming van mevrouw Jansen de ob jectiviteit in het gedrang gebracht en is een afkoelingsperiode gewenst. Een nieu we afweging tussen verschillende kandi daten wordt noodzakelijk geacht. In de nieuwe procedure zal opnieuw worden ge streefd naar het aanstellen van een vrouw. Wethouder Keizers zegt desge vraagd dat de advertentietekst op dit punt zal worden aangescherpt. Op korte ter mijn zal er een waarnemend directeur worden aangesteld. Het streven is de nieuwe directeur per 1 januari 1990 te be noemen. De Willem Alexanderschool neemt overigens nog geen genoegen met het besluit van het college een nieuwe sol licitatieprocedure te starten. Een woord voerder van de medezeggenschapsraad verklaarde gisteren in een korte reactie dat men eerst nog een keer met de wet houder om de tafel wil gaan zitten, ken nelijk met het doel om toch de heer Van der Pol op korte termijn bij de school be noemd te krijgen. KLEUTER GESCHEPT LEIDERDORP Een 5-jarig jongetje uit Oegstgeest is gisteravond geschept door de bestuurder van een bestelwagen op de Enge- lendaal in Leiderdorp. Het jongetje reed op zijn fiets ter hoogte van de Bosdreef, toen hij zonder om te kijken plotseling de weg over stak. De chauffeur van de bestelwagen pro beerde nog hem te ontwijken, maar kon een botsing niet meer voorkomen. De jongen is met lichte verwondingen aan armen en ge zicht overgebracht naar het AZL. Gym-demonstratie door Excelsior ROELOFARENDSVEEN De Alkemadese gymnastiekvereniging Excelsior verzorgt zondag een demonstratie in De Tweesprong in Roeleofarendsveen. Het programma be gint om 10.00 uur met een openingsdemon stratie. Daarna volgen oefeningen door alle groepen van de vereniging. De demonstra ties duren tot 15.30 uur. B EN W RIJNSATERWOUDE LIJNRECHT TEGENOVER BEVOLKING RIJNSATERWOUDE De voormalige basisschool De Torenvalk in Rijnsa- terwoude gaat tegen de vlakte als er geen koper wordt gevonden die het gebouw wil restaureren. De Torenvalk is niet ge schikt als cultureel cen trum voor de Rijnsater- woudse bevolking. Dat vinden burgemeester en wethouders van de ge meente, die dit voorstel maandag voorleggen aan de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders gaan daarmee lijnrecht in te gen de wens van een groot aantal inwoners van het dorp. Die maakten twee weken gele den tijdens een hoorzitting zonder omwegen duidelijk het schoolgebouw te willen behou den. De dorpsbewoners willen dat het Domplein met het schoolgebouw het nieuwe, kloppende hart van de Rijnsa- terwoudse gemeenschap wordt. Afbraak is in ieder ge val uit den boze, zo lieten de massaal opgekomen Woudena ren toen weten. Geld Die protesten ten spijt zien B en W er niets in om de dorps- verenigingen te huisvesten in De Torenvalk. Burgemeester M.J.J.M. Boelen wijst erop dat er al vergevorderde plannen zijn ontwikkeld voor de bouw van een nieuw cultureel cen trum aan de sportzaal De Meerkant. Dat heeft al een flinke duit gekost. „Als het ge bouw blijft staan en in beheer van de gemeente blijft, kost het zeker een aanzienlijk be drag om het gebouw de nood zakelijke opknapbeurt te ge ven", zo schrijft Boelen aan de gemeenteraad. De eerste burger van Rijnsa- terwoude voelt er weinig voor De Torenvalk bij de gemeente •in beheer te hebben omdat die momenteel al een groot aantal gebouwen in beheer heeft die maar matig worden gebruikt. De exploitatielasten komen echter volledig voor rekening van de gemeentekas. Boelen wees er tijdens de hoorzitting al op dat er zeker geen geld is om zowel het schoolgebouw op te knappen als een nieuw cul tureel centrum bij De Meer kant te bouwen. Er moet dus een keuze worden gemaakt, aldus Boelen. Capaciteit Volgens B en W is er in het schoolgebouw onvoldoende ruimte voor een aantal activi teiten die nu nog in het nuts- gebouw aan de Herenweg plaatsvinden. Dat gebouw is echter binnenkort niet meer beschikbaar. Voor al die acti viteiten moet er een zaal ko men met een capaciteit voor 150 mensen, zo vindt het colle ge. Een aantal, dat volgens veel dorpsbewoners maar zo zelden wordt gehaald dat het zonde is om daarvoor geld uit te trekken. B en W voelen er bovendien weinig voor om af te zien van een combinatie van sportzaal en cultureel cen trum. De Torenvalk mag wel blijven staan als er een koper gevonden kan worden die be reid is om het gebouw te res taureren. Als dat niet lukt, moet het gebouw worden afge broken. De gemeenteraad beslist maandag over de toekomst van De Torenvalk en over de inrichting van het Domplein. De vergadering wordt gehou den in het Nutsgebouw aan de Herenweg 73. De aanvang is om 21.00 uur. Wijk zit niet te wachten op afsluiten wegen DEN HAAG/ZOETER WOU- DE - Te veel omwonenden en ondernemers zijn geschaad door het besluit van het Zoe- terwoudense gemeentebestuur om de Ommedijkseweg en de Oranjelaan tussen 15.30 en 18.00 uur af te sluiten voor alle verkeer. Dat betoogden verte genwoordigers van de Aktie- groep Hoge Rijndijk Oost, een advocaat van de Leidse Vere niging voor Industrie en een vertegenwoordiger van het be drijf Iemco bv. donderdag tij dens een zitting bij de Raad van State. De vertegenwoordigers vroe gen de voorzitter van de ge- schillenafdeling van de Raad, staatsraad dr. G. Veringa, het besluit van de gemeentelijke bestuurders te schorsen. Dat werd hem ontraaden door bur gemeester Houtdijk, die nog steeds de voordelen van de verkeersverandering vindt op wegen tegen eventuele nade len. Veringa geeft spoedig zijn beslissing. De maatregel is ge nomen om sluipverkeer in het gebied Hoge Rijndijk tegen te gaan. Automobilisten omzeilen de stoplichten van het kruis punt van de Ommedijkseweg met de Rijndijk om via de Oranjelaan stoplichtsloos de Rijndijk op te kunnen draaien. Als bijkomend argument noemde burgemeester Hout- dijk nog tijdens de zitting bij de Raad van State dat school kinderen veiliger door de wijk moeten kunnen fietsen. Vol gens de Aktiegroep Hoge Rijn dijk Oost zitten de wijkbewo ners er niet op te wachten dat het gemeentebestuur op deze manier het sluipverkeer aan pakt. „De bewoners zijn van mening, dat het mogelijke sluipverkeer met andere effec tieve maatregelen is tegen te gaan, waardoor de bewoners niet gedupeerd zullen worden. Wij als bewoners willen niet opgesloten worden door ver- keersovertreders, die in onze wijk niet thuishoren". Ook de ondernemers staan in dit geval lijnrecht tegenover het gemeentebestuur. Zij zou den enige jaren geleden naar het industrieterrein 'zijn 'ge lokt' met de mededeling dat het terrein goed bereikbaar gemaakt zou worden. Zij voe len zich nu bedonderd. Feest bij brandweer De Alkemadese brandweer vierde gisterena vond feest. Diverse spuitgasten hadden brand weerdiploma's behaald of werden om andere redenen onderscheiden door burgemeester A. H. Meerburg. Afscheid moest worden genomen van G.M. Beelen van de Blusgroep Rijpwetering, die binnenkort 55 wordt. Beelen en zijn collega C.M. Jansen van de blusgroep Rijpwetering vierden bovendien dat ze dertig jaar bij de brandweer zijn. Brandweercommandant B. Dek ker noemde de bijeenkomst in het Dorpshuis van Rijpwetering onder andere om die reden „historisch". Beelen kreeg bij zijn afscheid van de brandweer een fraai beeldje. Evenals C. M. Jansen werd hem bovendien een reversspeld in de vorm van een gouden helm uitgereikt. De andere gehuldigden waren: L.H.I. Akerboom van de blusgroep Roelofarendsveen (diploma commandant Brandbestrijdingspeloton), G.T.M. Ganzevles van de Blusgroep Rijpwetering (di ploma Praktisch bevelvoerder), L.A. Olijerhoek, L.A.M. van der Poel en E.F.J. Loos allen van de blusgroep Roelofarendsveen en H. Clomp van de Blusgroep De Kaag (allen diploma brand wacht eerste klas), J.N.M. Heemskerk van de Blusgroep Roelofarendsveen, P. J. Rotteveel en A.J.M. Bakker van de Blusgroep Rijpwetering (allen 12 1 /2-jarig jubileum). Op de foto burgemeester Meerburg (rechts) met de jubilerende brandweerlieden. FOTO: WIM VAN NOORT Vorige week passeerde opnieuw een scheepscasco van Van Lent de bruggen in de Ringvaart. Het casco, dat in ongeveer acht maanden tijd is opgebouwd op een werf in het Limburgse Mook, zal over ongeveer anderhalf jaar het grootste schip worden dat Van Lent ooit heeft gebouwd. Dat superlatief geldt het tonnage (gewicht en inhoud) en niet de lengte. Het schip krijgt vier dek ken boven elkaar en zal na afbouw een omvang van 880 ton heb ben. Het langste jacht dat Van Lent tot dusverre gebouwd heeft was 65 meter. lang. Dat schip werd elf jaar geleden gemaakt voor de Koninklijke familie van Saoedie-Arabië. Het casco dat is be stemd voor een Amerikaan, die vooralsnog onbekend wenst te blijven. FOTO: WIM VAN NOORT ALKEMADE De brug gen over de Ringvaart op de route naar de Kaag worden verbreed. De ver breding is onder meer no dig om de steeds groter wordende schepen van jachtenbouwer Van Lent uit De Kaag doortocht te kunnen verschaffen. Op dit moment zijn de werk zaamheden al volop aan de gang. Een groot deel van de kosten worden tot nu toe gedragen door Van Lent zelf. Bij de werkzaamheden aan de brug bij Oude Wetering hoort ook het vervroegd vervangen van het onderhoudsgevoelige azobé-houten wegdek door een stalen exemplaar. Dit levert een aanzienlijke gewichtsbe sparing, waardoor het brugdek zonder problemen kan worden verlengd. Ook behoort straks het „klepperen" van het brug dek tot het verleden. Rijkswa terstaat had dit werk pas in 1991 willen uitvoeren, maar omdat Van Lent thans zelf de doorvaartbreedte van de brug vergroot, worden nu reeds de andere werkzaamheden mee genomen. Veel van het werk aan het brugdek wordt 's nachts uitge voerd omdat doorlopend ten minste één rijbaan voor het verkeer vrij moet blijven. Om dat tegelijkertijd ook de be- roepsvaart geen hinder mag ondervinden, wordt een deel van de werkzaamheden uitge steld tot in de bouwvakantie. De verbreding van de door vaart bij Nieuwe Wetering wordt gerealiseerd met een de montabel landhoofd. Aan de brug zelf wordt niets veran derd. Tijdelijk zal een veer pont zorgen voor het overva ren van fietsers en voetgan gers. Automobilisten dienen te zijner tijd om te rijden over Oude Wetering. HAZERSWOUDE „Elke in woner van Hazerswoude heeft produkten in huis die het mi lieu doodziek maken. Hou die apart en stop ze niet gewoon in de vuilniszak. De chemocar komt nu ook in Hazerswoude". Met deze wervende tekst pro beert de gemeente Hazerswou de het gescheiden inleveren van normaal huis-, tuin- en keukenafval en het chemisch afval in het dorp meer te sti muleren. van de inwoners van het dorp wakker moet schudden. Wet houder P.A.Th, van der Werff van Milieuzaken trok gister middag het winnende lot van een loterijactie waarmee de gemeentelijke campagne werd ingeluid. De opzet is mensen vooral bewust te maken van het feit dat ze met hun eigen, soms uiterst kleine hoeveelhe den chemisch afval het milieu al ernstig schaden. De ge woonte om restanten verf, rei nigingsmiddel, batterijen, oude medicijnen, afgewerkte motor olie en bestrijdingsmiddelen te lozen via de gootsteen, de vuil niszak of rechtstreeks in de natuur moet worden terug ge drongen. „Het lukraak weg gooien van al die kleine beet jes chemisch afval brengt de leefomgeving grote schade toe", zo schrijft de gemeente in een brief. Met de nieuwe cam pagne toont Hazerswoude aan niet het enthousiasme te heb ben verloren door de tegenval lende inzamelingsacties van vorig jaar. Toen werd ver schillende keren chemisch af val opgehaald, maar de resul taten daarvan liepen nogal uit een. Volgens de gemeente had de opbrengst toen makkelijk hoger kunnen uitvallen. Het feit dat er uiteindelijk toch nog een behoorlijke hoeveel heid chemisch afval kon wor den afgevoerd naar de speciale verbrandingsovens elders in het land, is echter een van de redenen voor de nieuwe cam pagne. Daarvoor maakte de gemeenteraad onlangs extra geld vrij. Het gemeentebestuur wijst er in de brief op dat op deze manier niet alleen de na tuur wordt gespaard, maar dat het afval na verwerking vaak weer geschikt is voor herge bruik. Zo kan van verfresten goedkope grondverf worden gemaakt, zijn oplosmiddelen na destillatie weer bruikbaar en kan afgewerkte olie na een speciale behandeling weer worden gebruikt als brandstof. „Zo snijdt het mes aan twee kanten: sparen van het milieu en van uw portemonnee", al dus de gemeente. De chemocar deed gisteren voor het eerst Hazerswoude aan. Het ligt in de bedoeling de chemocar re gelmatig de Hazerswoudse wij ken te bezoeken. „In herha ling ligt de kracht", zo besluit de gemeente. Bridgetoernooi bij Slempempers TER AAR Bridgeclub De Slempempers uit Ter Aar houdt morgen voor de eerste maal het Open Aarlanden Viertallen Toernooi. Aan het toernooi kunnen maximaal veertig viertallen meedoen uit de regio Alphen, Leiden, Gouda en Woerden. Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem in acht ronden van zes spellen in twee zittingen. Inschrijving is nog mogelijk i de zaal van het Dorpshuis in Ter Aar aan de Kerkweg 18. Meedoen kost per viertal ƒ60. De bridgedag begint om half elf. Na de prijsuitreiking rond de klok van zevenen is er een koud buffet. Wittebonensalade met brood - flensjestaart met vla en aardbeien vegetarisch) Met een beetje organiseren, dat betekent voor dit menu op tijd een paar dingen klaarmaken, is er aan deze gezellige combinatie op het laatst niet veel werk. Zo'n salade of flensjestaart afma ken is toch enig? Voor twee personen: 250 ge droogde of een groot blik witte bonen, zout, laurier blad, tuinkruiden (bieslook, peterselie, lavas, kervel, dra gon), 250 g tomaten, 3 lepels yoghurt, 2 lepels azijn, pe per, mosterd, 1 lepel toma tenketchup, paprikapoeder, 1 lepel olie, sla, 1 hardge kookt ei; (stok)brood, margarine; 50 g bloem, iets zout, 1 ei, 2 dl melk, margarine, 2 dl gele vla (2 dl melk, 10 g custard, 12 g suiker), 200 g aardbeien, basterdsuiker naar smaak, poedersuiker. Was vanavond, de gedroogde witte bonen een keer en zet ze ruim onder water met weinig zout weg. Kook de bonen mor gen in het week water in een uur gaar en laat ze koud wor den. Meng bonen uit blik met zout en laat dat een uurtje in trekken. Laat de bonen in een zeef uitlekken en meng ze met zo veel mogelijk soorten fijn geknipte verse kruiden. Ge bruik vooral veel bieslook. Is dat niet voorhanden, snipper dan een uitje of sjalot fijn Dompel de tomaten in kokend water, ontvel ze en snijd ze in partjes. Meng een saus van yoghurt, azijn, zout, peper, mosterd, tomatenketchup, pa prikapoeder en olie. Schep to maten en saus door de bonen en maak de salade op smaak al met de gebruikte toevoegsels. Spreid een laagje mooie sla blaadjes uit op een schotel, leg er de salade op en garneer deze met plakjes ei en fijnge knipte tuinkruiden. Roer van bloem, zout, ei er, melk een glad beslag en bak daar in een niet te grote koe- kepan dunne pannekoekjes (flensjes) van. Prak de schoon gemaakte aardbeien tot moes en meng er basterdsuiker door. Leg een afgekoeld flens je op een bord, strijk er een laagje vla over, leg er een flensje op met wat aardbeien puree Stapel zo door tot alle: op is. Het laatste flensje kan dienen als garnering, snijd het in zes punten en leg deze twee aan twee bovenop. Strooi et poedersuiker over. JEANNE ALKEMADE Het is nog allerminst zeker dat er zestig woningen ge bouwd worden op de hui dige landijsbaan aan De Baan in Oude Wetering. Het bestuur van de lan dijsbaan heeft daartegen geprotesteerd. De wonin gen op het terrein zijn wel opgenomen in het bouw plan van de gemeente Al kemade, maar de fracties van de politieke partijen beraden zich nog over een definitief besluit. Het bestuur van de landijsbaan wil graag het terrein op de huidige lokatie behouden. De komst van de woningen zou dat onmogelijk maken. On langs lieten de fracties van CDA, PvdA en PPR aan het bestuur weten die mogelijk heid wel te willen onderzoe ken. In totaal moeten er 150 woningen worden gebouwd in de bouwlokatie De Gogh Noord III. Het gaat daarbij voornamelijk om woningwet woningen en premie-A koop woningen vor de eigen bevol king. Van die woningen staan er negentig gepland op het ter rein dat de gemeente onlangs aankocht van kwekerij Gulde- mond. De andere woningen zouden op het terrein aan De Baan moeten worden gereali- Alterna tieven Volgens het hoofd van de af deling algemene zaken van de gemeente, C. Wassenaar, be staan er binnen Alkemade nog voldoende bouwlokaties waar de huizen ook kunnen worden gebouwd. De lokaties zouden dan wel verspreid liggen in de verschillende dorpskernen die Alkemade kent. Als de landijsbaan op de huidi ge plek inderdaad behouden blijft, kan er onder meer wor den uitgeweken naar de omge ving van het Noordplein in Roelofarendsveen en de Meer- kreuk in Oude Wetering. An dere mogelijkheden zijn de buurt achter de Pastoor Kwakmanlaan in Rijpwete- ring-Zuidwest, de lokatie bij de Noordveenweg tussen de dorpskern van Nieuwe Wete ring en de rijksweg, en de lo katie bij Van der Meer in Oud Ade-Zuid. Deze lokaties zijn al eerder door de gemeenteraad als mogelijke bouwlokaties aangewezen. Als blijkt dat deze lokaties niet voldoende ruimte bieden voor zestig wo ningen zal er elders binnen de gemeente grond worden aan gekocht. Bodemonderzoek Voordat met het bouwrijp ma ken van de grond wordt be- gonnen, wordt er een bodem-r onderzoek verricht. Wassenaar, verwacht niet dat er kwalijke^ zaken aan het licht zullen ko men. Het terrein van Guide- mond is voornamelijk als tuin-jl derij in gebruik geweest. Alsjj er al sprake zou zijn van bodemverontreiniging zal datLl niet meer zijn dan de restan-|Mi ten van bestrijdingsmiddelen "3 zo verwacht Wassenaar. Het bodemonderzoek dat deLj; gemeente aanvankelijk op hetM terrein van de landijsbaan wipKi de instellen, gaat voorlopig niet door. De gemeenteraad^ wil eerst besluiten of er wel oftei geen woningen gebouwd gaanzv worden. Als dat niet het gevaj'?1 is, is een bodemonderzoek ooky-1 niet nodig, zo denkt de ge-jbj, meente. j. Seminar De Pinkstergemeente Het Licht houdt maandag, dins dag en woensdag een semi nar met als thema Rent meesterschap". Dominee D.L. Richards, directeur van de Centrale Pinkster Bijbelschool en van de Bin nenlandse Zending van de broederschap van Pinkster gemeenten is op dit seminar aanwezig. De bijeenkom sten beginnen om acht uur en worden gehouden in de Salvatorikerk aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Al phen aan den Rijn. Foto's Bij Foto Kruyt aan de Abraham van Rooyenstraat 106 in Noord wijk is tot 16 juli een tentoonstelling te zien over de ontwikkeling van de fotografie in de af gelopen 150 jaar. Ook is de Kodak no 1, de eerste box, tentoongesteld. Te zien zijn foto's, zoals die in 1839 door Daquerre werden gemaakt. Ook worden foto's getoond die zijn afgedrukt op het sinds 1855 toegepaste albu- minepapier. Voorts worden stereofoto's getoond en fo to's uit de jaren dertig, veertig en vijftig. Rommelmarkt Bij de Hervormde kerk in de Dorpsstraat van Hazers woude wordt morgen weer de jaarlijkse rommelmarkt gehouden. De opbrengst van de markt is bestemd voor een nieuw dak voor de kerk. Aanvang 8.00 uur. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 inwoner van zekere Europese hoofdstad; 8 voorbeeld; 9 godsdienst (afk.); 11 vogelsnavel; 12 dieregeluid; 13 vlug; 15 onder richt; 16 bezieldheid; 18 loods bij bouwwerken; 19 onenigheid; 20 omwenteling; 21 rivier in Italië; 23 soort kip; 25 vreemde titel; 26 voegwoord; 27 racket bij tafelten nis; 29 persoonlijk vnw.; 30 bloed gever; 32 Europa. Verticaal: 1 soort gomhars; 2 0.1 meter (afk.); 3 zeehond; 4 denk beeld; 5 water doorlatende; 6 oude lengtemaat; 7 arbeidzaam; 10 hoenderachtige vogel; 12 heel mooi; 14 kostbaar voorwerp; 15 stad in Engeland; 17 hofpersoon in vroegere jaren; 18 grote olijfgroene papegaai; 20 onderwerp van be spreking; 22 roofvogel; 24 li chaamsdeel; 27 bewijs van beta ling; 28 doortochtgeld; 30 muziek noot; 31 dwarshout aan een mast. OPLOSSING •bj ie :op oe '|0» 82 :uoq LZ :puBi| pz :puaje ZZ leweqi 02 tee* 81 Ueu LV :speai SI !|9JBd n löjpieeq zi :ueo>i -|B>| Of Useou l 10 9 :>|0| S !00pi p :qoj e :uip z :0JJ|UJ i qBBOüJeA 'PUB| -PUOAB Z£ Uouop oe !06 62 :jeq LZ ;ue ge !J|S sz !|eq £2 :eppv 12 :J90j 02 !|ee>jBJ>t 61 Uee>i 81 :ub|0 91 :se| 91 :dej ei !eq 21 b|eq 11 "X- H 6 .'lepoui s :uee||jpeiAi i :|bb|uozuoh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14