31ympia's Ronde loek naar nieuwe ienna weer Sn fauteuil Liese tart wielertop ito Pons op weg aar nieuwe titel Nijdam revancheert zich in Ronde van Midden-Zeeland Verlies in finale voor Nijssen Harrewijn roept Dijkstra (DAS) op voor Cooper $ORT SoAdóaOowuwt MAANDAG 29 MEI 1989 PAGINA 13 |iveede plaats Dor Rob Barel ;E Rob Barel is bij de pres- uze halve triathlon in Nice als -jede geëindigd achter de Ame- an Mark Allen. De Nederlan- had een achterstand van bijna en minuten op de winnaar, die ;r matige omstandigheden fi tte na 5 uur, 54 minuten en 31 inden. Het was de zesde keer nu 31-jarige Allen de wed- in Nice op zijn naam •eef. De Amerikaan zegevier en 1982 tot 1986. De laatste ja- verscheen Allen niet aan de t Lucien Loyens was de twee- tfederlander binnen de toptien, ^verd zevende op ruim 22 mi- •n van Allen. Carla Beurskens wint stratenloop MÜNSTER Carla Beurskens heeft gisteren in de Westduitse stad Münster een stratenloop over 10 kilometer gewonnen. De Limburgse marathonspecialiste had een minuut voorsprong op de Westduitse Charlotte Teske. Bij de Bruce Jenner Games, in ternationale Grand Prix-atletiek- wedstrijden in de Amerikaanse stad San José kwam de Japanner Kazuhiro Mizoguchi met de speer tot een afstand van 87,60 meter.* Hij bleef daarmee slechts zes cen timeter verwijderd van het we reldrecord dat op naam staat van de Tsjechoslowaak Jan Zelezny. De worp van Mizoguchi was wel Carla Beurskens de tweede op de eeuwige rang- FOTO: ANP lijst Handbalsters worden laatste NYIBATOR Het Ne- derlands dames-handbal- team is tijdens een vier- landentoernooi in Hon garije als laatste geëin digd. De ploeg van trainer Ton van Linder verloor giste ren met 17-15 van Oos tenrijk. Zaterdag was Polen in Nyibator te sterk geble ken: 26-22. Eén van de weinige lichtpuntjes was de onderscheiding voor Laura Robben die tot beste doelvrouwe werd uitgeroepen. Fittipaldi wint in Indianapolis INDIANAPOLIS Emerson Fitti- paldi heeft de beroemde klassieker in de autosport, de 500 mijl van India napolis, gewonnen. Daarmee werd de 42-jarige Braziliaan gisteren de vier de oud-wereldkampioen in de formu le 1, die deze loodzware race op zijn naam bracht. Jim Clark, Graham Hill en Mario Andretti gingen hem in Indianapolis vooraf. Fittipaldi was formule 1 wereldkam pioen in 1972 en '74. Tijdens de race deden zich enkele zware ongelukken voor. Kevin Co- gan stuurde met een snelheid van 350 kilometer per uur tegen de muur. Zijn wagen werd in tweeën gedeeld. Wonder boven wonder bleef Cogan ongedeerd. John van den Berk verspeelt koppositie SVEREPEC De Fransman Jean-Mi- chel Baylé heeft de Grote Prijs van Tsjechoslowakije in de 250cc motocross beheerst. Hij won in Sverepec beide manches met overmacht. Baylé nam de leiding in de totaalstand over van Fan- ton, die twee keer uitviel. John van den Berk werd derde en vierde. In de eerste manche reed hij drie ronden op kop. De zijspancrossers Benny Janssen en Frans-Geurt van Kessel zijn twee keer tweede geworden in de Grote Prijs van Denemarken. Het Westduitse duo Gar- hammer/Haas was beide keren sterker. In de strijd om het wereldkampioen schap moeten Janssen en Van Kessel de Zwitserse broers Huesser nog voor zich dulden. Rina de Beer in bestuur badmintonbond -JAKARTA Rina de Beer, de voorzitter van de Nederlandse Badminton Bond, is gisteren gekozen in het bestuur van de Internationale Badminton Federatie. De inwoonster van Pijnacker wordt be last met de financiën. Tijdens de vergadering in Jakarta stelde Noorwegen het lidmaatschap van Zuidafrika ter sprake. Een voorstel om het land uit de IBF te stoten haalde het niet: 24 voor en 17 tegen. Een meerderheid van driekwart is noodza kelijk. Nederland stemde tegen een royement. In donesië is gisteren in Jakarta wereldkampioen ge worden. In de finale werd Zuidkorea met 3-2 ver slagen. In Jakarta onstond wat beroering over de positie van coach Martijn van Dooremalen. Hij werd in de Indonesische hoofdstad benaderd door de bond van Malaysia voor een lucratieve functie. Officieel staat de bondscoach nog tot 1992 onder contract bij de NBB, EK Olympia's Ron- van Nederland lijkt langste tijd te hebben ld. Althans in de hui- 2 vorm. Eenmaal aan- and in het lommerrijke iburg, jaarlijks het dak de ronde, benadrukte Schouwenaar - voor- er van de organiseren- stichting - nogmaals Olympia's Tour in dit H i z'n plafond heeft be- Êïit. Vandaar dat de hting op zoek is naar jnveuwe wegen en toena- ing is gezocht tot de ichters van de Belgi- amateurronde. Een ïenwerkingsverband is iis eerste prioriteit, terwijl de toekomst een sa- viigaan van de twee des allerminst wordt jesloten. En juist een „elijke koerswijziging elen een doorn in het idee om Olympia's Ronde Ie vaart der volkeren om- j te stoten, staat niet op izelf. Het organisatiecomité ?rnaar om zijn wed- d in de hoogste categorie ideeld te krijgen. Een inte- ;ie met de Belgische ronde dat opzicht voordelen zoals het ook firfan- cieel zeer aantrekkelijk kan zijn. Zo zal het comité binnen kort ook contact opnemen met nieuwe commerciële zendge machtigden als TV10 en Tele- Veronique. „Tot nu toe hebben we steeds quitte gedraaid. Maar willen we dat in de toe komst ook dan zal er iets moeten gebeuren", meldde vice-voorzitter Wim Kooijman al. Vóoral bij de „traditionelen" in het peloton is het plan met gemengde gevoelens ontvan gen. Zelfs binnen het organisa tiecomité ziet lang niet ieder een de wenselijkheid van de nieuwe opzet in. Een naams verandering van Olympia's Tour klinkt menigeen vals in de oren, bovendien zou de koers in het nieuwe plan niet meer een puur Nederlandse aangelegenheid zijn. Een an der minpunt, zo is een veelge hoorde opinie. „Olympia's Ronde is een monument", zo redeneerde wedstrijdleider Wim Jeremiasse, „en dat moet je niet willen veranderen" „Maar een momument moet je ook onderhouden, want anders takelt het af", counterde Schouwenaar. Genuanceerd Volgens Schouwenaar vraagt het concept-plan om een genu anceerde benadering. „Het is absoluut niet zo dat wij ineens van mening zijn dat Olympia's Ronde niets meer voorstelt. En het is evenmin zo dat wij in- BEEK Gesteund door vijfeneenhalve supporter, een heuse Oostduitse vlag en nog maar één ploegmaat, tartte Thomas Liese gisteren even na half vier op de slotdag van Olympia's Ronde de complete Nederlandse wielertop. In de laatste omloop naar Beek, demarreerde de drager van de gele trui. Niet eens zozeer op jacht naar de etappezege, maar veeleer om zijn macht te de monstreren. Vanzelfsprekend is het wat al te gortig als de gele trui zomaar wegrijdt en Liese werd dan ook teruggepakt. Maar het machtsvertoon was duidelijk. Zo liep een weekje toeren door Nederland voor Liese knap uit de hand. De 20-jarige sportstu- dept uit Leipzig had de ronde alleen maar in zijn programma opgenomen ter voorbereiding op de Oostduitse baankampioen- schappen, volgende maand. Daar dient de van oorsprong baan renner zich te kwalificeren voor het WK op de baan in augustus in het Franse Chambry. Toen donderdag echter klassementslei der Bernd Dittert en diens naaste rivaal in de etappe naar Die ren uit de ronde tuimelden, en Liese ineens de gele trui aange meten kreeg, kreeg de ronde voor hem een krachtige wending. Van Moorsel in leiderstrui ELVERUM Leontien van Moorsel heeft de leiderstrui in de vrouwenronde van Noorwegen behouden. De negentien-jarige Brabantse won de proloog en werd gisteren in de eerste rit over 50 kilometer derde achter winnares Monique Knol en de Ameri kaanse Peycke. De Olympisch kampioene was in het criterium in Elverum de snelste in de kopgroep van vier dames. Door de bonificatie van tien seconden klom ze in het klassement naar de tweede plaats, een seconde achter Van Moorsel. eens op de bres springen voor een Benelux-ronde om nog te redden wat er te redden valt. Het gaat momenteel goed met de ronde; we stellen onszelf echter wel voortdurend de vraag hoe het nog beter kan. En we moeten ook voorzichtig zijn over dat contact met de Belgen, want voor we het we ten laat iedereen ons al in Bel gië rijden". Afgelopen vrijdag, in de ze vende etappe van Velp naar Reuver, was een Belgische de legatie te gast in de Neder landse omloop. Met een tegen bezoek zullen Schouwenaar c.s. binnenkort op hun beurt een kijkje in de keuken van onze zuiderburen nemen. De gespreksonderwerpen beperk ten zich louter tot de aanstaan de samenwerking, zo haastte Schouwenaar te verzekeren. „We hebben gezamenlijk be keken hoe we buitenlandse ploegen een aantrekkelijk pro gramma kunnen bieden met twee internationale ronden en daar tussenin enkele goede klassiekers. Daarnaast hebben we de mogelijkheid onder zocht om met Olympia's Tour een dag in België te rijden of een slinger te maken". De vraag of Olympia's Ronde toe is aan een selectiever par koers komt op een wat onge lukkig moment. Van een se- condenspel zoals in de laatste jaren, was in de 38e editie geen sprake. De harde wind, verzengende hitte en het over laden programma deden het peloton naar het einde snak ken en maakten de ronde tot de meest levendige van de laatste jaren. Zwaarder Bernd Dittert, de winnaar van 1986 die een hoge eindklasse ring door een valpartij vernie tigd zag, schat Olympia's Ron de zelfs zwaarder in dan de Vredeskoers. De Oostduitser: „Hier heb je te maken met de concurrentie van 120 goede Nederlandse renners. Dat maakt de koers hard. Maar in de Vredeskoers is maar een kleine kern met kwaliteit. Daar rijden ook Mongolen en Chinezen mee. De ronde is daar zwaar door het grote hoogteverschil". Twijfels derhalve over een in tegratie met de Belgische ama- De Oostduise winnaar Thomas Liese (uiterst links) sleurt het peloton naar de finishstreep in Beek. FOTO: ANP teurtour. Ook bij Arie Hassink, nu ploegleider, in 1977 en '78 winnaar van de Nederlandse etappewedstrijd. „Een lus in België zou kunnen, maar je hoeft dat volgens mij niet te doen om de ronde aantrekke lijker en selectiever te maken. Daarvoor zijn er in eigen land nog mogelijkheden genoeg. Je kunt bijvoorbeeld profiteren van de aanwezigheid van de Posbank. Een andere moge lijkheid is om Limburg niet meer pas in het weekeinde aan te doen, maar eerder. Bij voorbeeld op woensdag en donderdag hier twee etappes rijden en dan vlak finishen. Dan ben je ook verlost van dat eeuwige secondenspel". PETER WEKKING Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.10 uur: AVRO's Sportpanorama Nederland 3, 21.15 uur: Sport Studio. Duitsland 1, 23.10 uur: Tennis: Roland Garros. BBC 1, 17.35 uur: Cricket. Sky Channel, 19.00 uur: Auto- en motorsport. Sky Channel, 20.00 uur: Golf. Sky Channel, 22.00 uur: Voet bal. Sky Channel, 23.00 uur: Tennis. MORGEN Nederland 1, 17.00 uur: Liever sportiever. Duitsland 1, 11.00 uur: Tennis: Roland Garros. TV 5, 16.10 uur: Tennis. BBC 1, 00.00 uur: Golf: PGA- kampioenschap Wentworth. BBC 1, 12.05 uur: Motorsport. BBC 2, 00.05 uur: Cricket. BBC 2, 15.40 uur: Zeilen. Sky Channel, 00.00 uur: Motor sport. „Leek" Zijlstra sehaatsvoorzitter AMERSFOORT Rinze Zijl- stra is tijdens een buitengewo ne vergadering in Amersfoort gekozen tot voorzitter van" de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. De ver gadering koos drs. Zijlstra (62) bij acclamatie; er waren geen tegenkandidaten. Zijlstra, die zich omschreef als een „leek" op sportgebied, is een onbe kende in de schaatswereld. Het Eerste-Kamerlid voor het CDA wil het voorzitterschap van de KNSB combineren met functies bij de raad van toe zicht van de Rabobank Neder land, Cebeco Handelsraad Rot terdam en een commissariaat bij Nationale Nederlanden. „Bij een volle baan doe ik het voorzitterschap er tussen door", aldus de nieuwe prae- 98.3JXICO STAD De Brazili- e formule 1-coureur Ayr- Senna heeft gisteren de ind Prix van Mexico ge- Senna reed in de (aren van begin tot einde kop en had geen enkele "26"|currentie meer te duchten zijn Franse stalgenoot Prost zich in de pits :st melden voor een set we- banden. Senna had straatlengte voorsprong op 1 irdo Patrese en Michele |oreto. evenement werd slechts 'leschrikt door een ongeluk eerste ronde met wat '%tschade van de Japanner kajima. Er kwam wel een 'ptart, omdat de brokstuk- I van de wagens van de Ita- Stefano Modena en c Caffi her en der over de lagen. Beide Italianen n in devanghekken, na 40 minuten opont- ;old stapte Modena in de re- ivewagen. Ze zouden zelfs finish halen. ,jl tweede start leverde geen piemen op. Senna \yas als 3Bte weg, Prost schoof zijn 'Laren bijna onder de ach- Jpoiler van de Braziliaan. jFransman joeg zijn stalge- gedurende een kwartier öie manier op. Het verschil was op dat moment minder dan een halve seconde. Toen realiseerde Prost zich evenwel dat zijn keus voor zachte ban den en verkeerde gok was ge weest. Hij meldde zich noodge dwongen bij de serviceploeg, werd binnen vijftien tellen op beter opgepompt materiaal ge zet, maar vond zichzelf ineens terug op ruim een halve mi nuut van Senna. Prost, die er over denkt naar een andere stal te verkassen of zijn loop baan te beëindigen, stuurde nog wel naar de vijfde plaats door een paar recordrondjes te rijden. Toen werd een nieuwe en ditmaal lange pitstop nood zakelijk, waardoor hij er zelfs niet meer in kon slagen dicht bij Alessandro Nannini, Albo- reto en Patrese te komen, laat staan Senna nog in het vizier te krijgen. Vijftien coureurs haalden de eindstreep. Daarbij niet Ger hard Berger. De Oostenrijker, wiens brandblaren na het zwa re ongeluk op het circuit van Imola maar net waren wegge trokken, reed nog wel enkele rondjes op de derde plaats maar moest zijn bolide vervol gens laten staan De Belg Thierry Boutsen en de Brit Ni- gel Mansell, die aanvankelijk ook nog aardig meekonden, overkwam hetzelfde. 3 rooi (;jCKENHEIM De impo- :nde snelheden en overtui- lidsn ie overwinningen van ïouwyne Rainey (500cc) en Sito s (250cc) hebben de zwarte op het circuit van Hocken- irëclU niet naar de achtergrond ïen dringen. Daarvoor de domper na het fatale luk van Palazzese te )t. fatale ongeluk weerhield ïoureurs in de 250cc klasse liet van na de herstart op- zonder remmingen de eraan open te draaien. De 1 werd gewonnen door Pons. De Spaanse wereld- ïpioen, die zijn totaal van rwinning in dit seizoen op bracht, lijkt nauwelijks van titelprolongatie af te den. de Nederlandse deelne- verliépen de races op het luit van Hockenheim naar wens. Wilco Zeelenberg haal de opnieuw enkele WK-pun- ten. Hij eindigde in de 250cc klasse als veertiende. De cou reur uit Bleiswijk staat in de totaalstand nu op de achttien de plaats met tien punten. Hans Spaan kende, in de 125cc klasse, mechanische proble men. Toch eindigde hij op de vierde plaats en klom hij in de WK-rangschikking naar de achtste plaats. In de zijspanklasse deed Streuer met zijn nieuwe bak kenist De Haas een vergeefse gooi naar de overwinning. Het duo reed meerdere keren aan de kop van het veld, maar was uiteindelijk niet opgewassen tegen de Britten Webster en Hewitt. Streuer en De Haas werden tweede en stegen in de srtijd om de wereldtitel naar de vierde plaats. GOES Jelle Nijdam heeft zaterdag de Ronde van Midden-Zeeland ge wonnen. De koers voor beroepswielrenners ging over 230 kilometer met start en finish in Goes. Nijdam ontsnapte in de slotfase met John van den Akker uit een kopgroep en won de sprint. Enkele seconden na het duo ging Mathieu Hermans als der de over de streep. Nijdam werd pas vrijdagavond op de deelnemerslijst. Hij zou eigenlijk de ronde van Aragon rijden, maar zou daarna nau welijks wedstrijdritme kunnen opdoen. Vandaar dat hij te kennen gaf liever in de 30ste editie van Midden-Zeeland te starten om daarna de ronden van Asturië en Zweden aan te doen. Nijdam, de tempobeul uit de ploeg van Jan Raas kwam door allerlei oorzaken in de klassiekers niet aan bod, maar revancheerde zich in de Ronde van Midden-Zeeland voor die kwakkelperiode door op het juiste moment de kop groep te verlaten en zijn me devluchter John van den Ak ker in Goes kansloos te laten. De kreet waarmee Nijdam zijn eerste belangrijke zege van dit seizoen begroette, sprak voor zich. Na zoveel ellende kon hij dit succes, na een overigens eenzijdige wedstrijd, goed ge bruiken. „Ik heb in een diep dal gezeten. Ik had alles op de Ronde van Vlaanderen gezet. Door een valpartij en een lek ke band en daaraan overge houden verkoudheid heb ik niet kunnen presteren. Niets lukte en dat vreet aan je", ver klaarde de winnaar, die vorig seizoen nog juichend zijn ar men kon opsteken in de Am- stel Gold Race, zijn eerste klassieke zege die de verwach tingen voor dit jaar hoog deed oplopen. CHARTRES Tom Nijssen heeft in de eindstrijd van het tennistoernooi van Chartres in twee sets verloren van de Au straliër Simon Youl: 3-6, 6-7. Nijssen, 99e op de wereldrang lijst, verloor de tiebreak in de tweede set van de Australiër, 133e op de zelfde lijst, met 4-7. Eerder versloeg Nijssen Bah- rami (Iran) en Markus (Arg). Nijssen, die een qualifier in de eerste ronde van Roland Gar ros heeft geloot, speelt in Pa rijs tegen de Spanjaard Alberto Tous, die in de derde ronde van het kwalificatietoernooi van 'de Braziliaan Marcelino won. Paul Haarhuis plaatste zich voor het hoofdtoernooi door in de derde en beslissende kwali ficatieronde met,6-1, 4-6, 6-3 te winnen van de Italiaan Paolo Pambianco. Haarhuis, speelt in de eerste ronde tegen de Joe goslaaf Zivojinovic. Jacco Eltingh haalde het niet. Hij struikelde in drie sets over de Tsjechoslowaak Richard Vogel: 6-1, 3-6, 2-6. Nederland is nu in het hoofdschema met Paul Haarhuis werkte zich door de kwalifikatie heen in Parijs en speelt in het hoofdtoernooi tegen de Joegoslaaf Zivojinovcic. FOTO: ANP vier mannen en drie vrouwen vertegenwoordigd: Michiel Schapers, Mark Koevermans, Tom Nijssen, Paul Haarhuis, Brenda Schultz, Manon Bolle- graf en Nicole Jagerman. Boris Becker Het trage gravel houdt voor Boris Becker steeds minder ge heimen meer in. Maanden van harde training hebben de Westduitser over zijn faalangst geholpen. In het toernooi om de wereldbeker bleek Becker zich met de beste specialisten van het dakpannengruis te kunnen meten. Hij stond giste ren in Düsseldorf aan de basis voor de eindzege van de ploeg van de Bondsrepubliek. In de finale versloeg hij Perez-Rol- dan overtuigend in drie sets (6-0, 2-6, 6-2), waarna hij na de nederlaag van Steeb tegen Jai- te met partner Jelen in het dubbel toesloeg. Het Argen tijnse koppel Frana/Luna werd met 6-4, 7-5 opzij gezet. De Westduitse ploeg was 320.000 dollar (bijna ,400.000 gulden), ruim een derde van het totale prijzengeld rijker. AMSTERDAM Bonds coach Harrewijn gaat half juni noodgedwongen met een sterk verjongde, oner varen ploeg naar de eind ronde van het Europese basketbalkampioenschap in Zagreb. De Haarlem mer heeft vooral proble men met de positie van center. Van de negen ge selecteerde lange mannen in de selectie zijn nog slechts twee debutanten beschikbaar. Nathan Dijk stra van het Delftse DAS werd door Haarewijn op geroepen als vervanger van. Cooper. In de twee oefenwedstrijden tegen Canada bleek Paul Vrind voor die centrale rol veel te lief en zacht. De Cana dezen, zevende op het olym pisch toernooi in Seoul, maak ten er niet al te vaak misbruik van. Zij lieten Vrind leuk meehobbelen en beschadigden de nationale ploeg niet te veel. In Den Bosch werd het ver schil zaterdag dertien punten: 72-85 (34-47), een dag later in de Apollohal in Amsterdam negen: 79-87 (40-37). Met alle kommer en kwel van afzeggende spelers kon Harre wijn nog leven. Niet met de merkwaardige houding van Tico Cooper. De Arubaanse springveer van landskampioen Den Helder maakte tijdens de voorbereiding een bijzonder gemotiveerde indruk. Zater dag liet hij in Den Bosch ver stek gaan door een blessure aan de neus. Gisteren gaf hij aan zijn ploegmakker De Waard een briefje mee, waarin hij bedankte voor de nationale ploeg. Hij ging liever op va kantie naar Aruba. Cooper was een onmisbare schakel in de nationale ploeg. Zeker na alle eerdere afmeldingen en ook door de absentie van vaste krachten Van Dinten (knie blessure) en Schilp (vakantie). De Arubaan had in Zagreb het sloperswerk onder de borden moeten opknappen met Vrind en Van Poelgeest. Harrewijn wil alsnog twee centers oproe pen: Nathan Dijkstra van DAS Basketbalsters De vrouwenbasketbalploeg be haalde afgelopen weekeinde twee overwinningen. Het Franse clubteam Orchies werd beide keren met ruim verschil verslagen. In Katwijk werd het zaterdag 91-58 (47-29) voor de nationale ploeg, een dag la ter in de Apollohal in Amster dam 93-59 (47-31). De vrou- wenploeg bereidt zich voor de eindronde van de Europese ti telstrijd, half juni in Varna (Bul). Zaterdag ontbrak Anita Blangé in Katwijk. De aan voerster had last van haar schouder en werd gespaard. In Amsterdam kwam Blangé spaarzaam in actie. Coach Van Veen hield de draaideuren wijd open en wisselde veelvul dig. Sandra van Embricqs werd topscorer met 20 punten. Sportwereld Biljart Nederland heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Euro pese beker driebanden. Rini van Bracht en Dick Jaspers wonnen dit weekeinde in Lyon ieder twee partijen (4-0). Boksen Bij internationale wedstrijden in Parijs heeft de Nederlander Ernesto Hoost de titel in het middengewicht veroverd. Hjj versloeg in de eindstrijd de Belg Dauvin door het werpen van de handdoek. Boksen De Amerikaan Virgin Hill heeft zijn wereldti tel in het halfzwaargewicht (WBA) behouden. De arbiter stopte het gevecht tegen uitda ger Joe Lasisi uit Nigeria in de zevende ronde. Hill is als pro fessional 25 gevechten onge slagen. Lasisi verloor voor het eerst in 23 partijen. Boksen De Italiaan Angelo Rottoli mag zich Europees kampien in het cruisergewicht noemen. Hij veroverde de va kante titel door de Noor Mag- ne Havnaa te verslaan. De ar biter stopte het gevecht in de negende ronde. Paardesport Bij het CSI in de Franse stad Cannes heeft de Brit John Whitaker de GP Renault gewonnen. Op Milton bleef hij als enige foutloos in de barrage. De Fransman Ni colas werd tweede (Midway St Paer) en de Zwitser Markus Fuchs (Shandor) derde. Schieten De Russische Svetlana Smirnova is zaterdag in Suhl Europees kampioen luchtpistool geworden. Zij ver gaarde 464 punten, haar land genote Nina Saloekwadze werd met 462,2 punten tweede en de Westduitse Lieselotte Breker derde (461,6). Atletiek Beate Anders uit de DDR heeft de 10 kilometer snelwandelen, meetellend voor de wereldbeker, gewon nen. Haar winnende tijd was 43 minuten en 7,6 seconden en was een wereldrecord. Wielrennen De Belg Ver- mote heeft de profronde van Hauts-de-Seine op zijn naam gebracht. Hij was na 196 kilo meter een fractie sneller dan de Fransman Louviot. Atletiek De Rus Kostjoeke- vitsj heeft de 1 20 kilometer snelwandelen, meetellend voor de wereldbeker, gewon nen. Hij liep de afstand in 1 uur en 20,20 minuten. Zijn landgenoten Sjtsjennikov en Misjoelja werden tweede en derde. Tennis Ivan Lendl heeft zaterdag in de finale van een demonstratietoernooi in Mar seille in twee sets gewonnen van de Amerikaan André Agassi. De setstanden waren 6- 3, 6-3. De partij duurde slechts een uur en acht minuten. Lendl is eerste geplaatst in Pa rijs, Agassi vijfde. Oostenrijkse winst in Hessen Autosport De autorally van Hessen, tellend voor het Europees kampioenschap, is gewonnen door het Oosten rijkse duo Haider/Hinterleit- ner. Zij hadden een voor sprong van iets meer dan an derhalve minuut op de Zweed Grundel die een combinatie vormde met de Westduitser Hopfe. Paardrijden Anky van Grunsven is zaterdag in Lau sanne zesde geworden in een kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker dressuur. De amazone uit Erp kreeg met haar paard Prisco van de vijf juryleden 1280 punten. Win naar werd de Zwitserse ruiter Otto Hofer met Andiamo (1398). Bert Rutten werd tien de, Ellen Bontje elfde. Zweefvliegen In de we reldtitelstrijd zweefvliegen bij Wiener Neustadt is Baer Selen achtste geworden in de stan daardklasse. Dick Teuling werd elfde. In een veld van 35 vliegers zegevierde de Frans man Aboulin. De Hongaar Ha- lasi botste met zijn toestel te gen een berg en raakte zwaar gewond. Hij moest met een he likopter naar een ziekenhuis worden gebracht.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15