Anti-climax voor FC Den Haag Carol Schuurman gaat liever lekker vissen C«id6cSouAatit Amateurvoetbal slikt clubkaart ONDANKS RUIME WINST GEEN KAMPIOENSCHAP Ierland behoudt kansen „DIE BEELDEN VAN 1961 ZOU IK NOG WEL EENS WILLEN ZIEN" SPORT MAANDAG 29 MEI 1989 PAGINfr^ Rellen bij Sehotland-Engeland GLASGOW Het Engelse elftal heeft zaterdag Schotland in het Hampden Park in Glas gow met 2-0 verslagen. Voor de rust opende Waddie de sco re, na de pauze verdubbelde Buil de marge. Door de over winning nam Engeland de lei ding in de strijd om de Stanley Rous-Cup. Voor de wedstrijd tussen Schotland en Engeland is het in Glasgow tot een treffen ge komen tussen rivaliserende supportersgroepen uit beide landen. De politie van Glas gow arresteerde honderd van dalen. De Schotse politie was voorbe reid op de confrontatie. Uit Engeland waren berichten binnengekomen over een groep Engelse hooligans, die naar Glasgow was vertrokken met als doel de Schotse sup porters te provoceren en uit te dagen. In het stadscentrum hadden ze succes. Er braken knokpartijen uit. Winkelruiten sneuvelden, auto's werden op de kop gezet en er werd met zelf gefabriceerde traangas- bommen gegooid. In het stadion bleef het rustig. Het duel verliep zonder inci denten. Stand Rous-Cup: Engeland2 1 1 0 3 2-0 Chili10 10 10-0 Schotland1 0 0 1 0 0-2 België verslaat Joegoslavië BRUSSEL Het Belgisch elftal heeft zaterdag in een oefenwedstrijd Joegoslavië met 1-0 verslagen. Het doelpunt in het Heizel-stadion kwam in de 80e minuut op naam van Marc van der Linden. De aanval ler van FC Ant werp benutte een strafschop. Er wa ren 8000 toeschou- ZEIST Het amateurvoetbal aan vaardt, voorlopig en met tegenzin, de KNVB-clubkaart. De motie, za terdag ingediend en met grote meer derheid aangenomen, tijdens de voorjaarsvergadering van het ama teurvoetbal te Zeist, verwoordde zo wel ontstemming als teleurstelling. De uiting van kritiek op het beleid van het amateurbestuur was echter niet meer dan een luchtballon, die rustig wegdreef boven de Zeister bossen. De clubkaart wordt voorlopig gedoogd en pas bij de volgende voorjaarsvergadering zal moeten worden beslist over een eventuele voortzetting van het project. Het voorstel van de afdeling Amsterdam tot het opheffen van de langdurige winter stop, kan voor de aanstaande competitie niet verwezenlijkt worden, maar het be stuur zal onderzoeken of er steun is voor het hoofdstedelijke verlangen. De zaalvoetballers kunnen nog ten minste één jaar minder gereglementeerd verder. De vergadering vroeg het bestuur de clubs nog eens een jaar dispensatie te geven van het sinds 1982 regelementair verplichte aantal van ten minste 25 leden en het be zitten van een volledige rechtspersoonlijk heid. Het bestuur stemde schoorvoetend toe. Bondsvoorzitter Jo van Marle maakte bekend dat Herman Feringa, onder andere oud-bestuurder van de amateur-sectie, be noemd was tot bondsridder. Tien „buitenlanders" in selectie van Finland HELSINKI De Finse bondscoach Jukka Vakki- la heeft tien „buitenlanders" opgenomen in de se lectie van achttien voor de nationale ploeg. Onder hen is Mikka Lipponen van FC Twente. Finland speelt 31 mei in Helsinki de kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om de wereldtitel tegen Neder land. nen (Turun PS) Markku (Oesters IF), Aki Lahtinen (OTP), Kari Ukkonen (Ander- lecht), Erik Holmgren (Gais Göteborg), Marko Myyry (SV Meppen), Ari Hjelm (Stuttgarter Kickers), Jukka Iklinen (Ki- runa FF), Markus Trönvall (IFK Norrköping), Jarmo Alaten- si (IK Brage), Mika-Matti Paatelainen (Dundee United), Mika Lipponen (FC Twente), Ismo Lius (Kuusysi Lahti) en Tommi Paavola (Haka). Inwoners Milaan weer de straat op MILAAN Liep Milaan woensdag nog uit voor het Ne derlands drietal van AC Mi lan, gisteren konden de rivali serende fans van Internazio- nale de straat op voor een Westduits duo, dat weldra zal worden uitgebreid tot trio met de komst van Jürgen Klins- mann. Inter werd voor het eerst sinds 1980 weer lands kampioen door voor 80.000 uit zinnige tifosi met 2-1 van de enig overgebleven concurrent Napoli te winnen. De voor sprong groeide daardoor met nog vier duels op de agenda tot negen punten. De Italiaanse succescoach Trappatoni dankte dit seizoen veel aan spelverdeler Lothar Matthaus en de onverzettelijke Andreas Brehme. Ook gisteren weer kwam middenvelder Matthaus, komende week ge schorst voor het WK-kwalifi- catieduel van de Bondrepu bliek tegen Wales, er nadruk kelijk aan te pas. Hij zorgde zes minuten voor tijd uit een vrije trap voor de winnende treffer en hernieuwd Milanees feestgedruis. In de schaduw van Inter-Na- poli kon "AC Milan het na het veroveren van de Europese beker voor landskampioen kalm aan doen tegen het laag geklasseerde Como. Het feest zat de helden van Barcelona zozeer in de benen dat Annani Como al na vier minuten op 1- 0 zette. Toen aanvoerder Bare- si tien minuten later voor evenwicht zorgde, geloofde Milan, dat Gullit rust gunde, het verder wel. Belenenses heeft voor de der de keer in zijn bestaan de Por tugese beker veroverd. In een grimmige finale werd stadge noot Benfica gisteren met 2-1 verslagen. Wijnstekers blijft MECHELEN Benny Wijn stekers blijft bij Racing Meche- len, de club waar ook voorma lig FC Den Haag-speler Joop Lankhaar in dienst is. Wijnste kers verlengde zijn contract bij de Belgische eerste klasser met twee seizoenen. ROOSENDAAL Vitesse heeft het bestuur van FC Den Haag en het Haagse gemeentebestuur flink wat premie- en feestgeld bespaard door op eigen houtje de kampioenstitel van de eerste divisie bin nen te halen. De spelers van FC Den Haag deden gistermiddag in Roosen daal wat ze moesten doen door RBC met 4-0 te ver slaan, maar in Eindhoven werkte de vaak verguisde Jurry Koolhof namens Vi tesse een achterstand weg (2-1). De alleen in sportief opzicht nog belangrijke ti tel kwam daardoor te recht bij de Arnhemmers, die een belangrijk deel van het seizoen de rang lijst hebeen aangevoerd. Voor FC Den Haag, als nummer twee eveneens verzekerd van promotie, betekende het een anti climax. De ploeg van Adriaanse kwam aan het eind van de rit immers slechts één punt tekort om de terugkeer naar de ere divisie met een kampioen schap de maximale glans te kunnen geven. Voor het mislopen van het eerste divisie-kampioenschap, dat drie jaar geleden onder de hoede van Rob Baan wel en zelfs ongeslagen werd bereikt, konden de te leurgestelde fans de spelers van FC Den Haag gisteren weinig verwijten. Het ene puntje dat de Hagenaars blijft scheiden van Vitesse was al veel eerder in het seizoen ver speeld, waarbij de thuiswed strijd tegen hetzelfde RBC het best in het geheugen is blijven hangen. In december werd de thuiswedstrijd van FC Den Haag tegen de Roosendalers al na een kwartier gestaakt als gevolg van een bommelding en in het restant kwamen de Hagenaars vele weken later niet verder dan 1-1. Als die, op papier onbenullige, partij door FC Den Haag in winst was omgezet, had Co Adriaanse nu het succes van Baan kunnen evenaren. Op grond van een veel beter doelsaldo met (nu) 85 treffers vóór en 35 tegen. „In heel West-Europa hebben wij daarmee de op twee na hoogste doelpunten-produc- tie", heeft Adriaanse onder zocht. 'ÖttO Wat dat betreft is, en blijft waarschijnlijk ook in de eredi visie, Heini Otto een belangrij ke schakel. De gelegenheids- spits die 27 wedstrijden in de voorhoede opereerde, voerde gistermiddag in Roosendaal zijn totaal op tot 17, waarmee hij naar de vijfde plaats op de topscorersranglijst van de eer ste divisie klom. De Amster dammer knikte gisteren al na één minuut en 58 seconden raak, na een afgemeten hoek schop van Ron de Roode, die wat dat betreft het werk van de absente Frans Danen feil loos opknapte. In de tweede helft brachten De Roode, die zijn contract nog steeds niet heeft verlengd, en Otto 'op na genoeg identieke wijze 0-3 op het bord, nadat de blonde Lei- denaar zelf de marge al op fraaie wijze had verdubbeld. Met de derde treffer ontwaak te FC Den Haag uit de roes die er kort na de ultra-korte pauze (negen minuten!) zelfs toe leid de dat RBC, waar Wilhelmus- trainer Cor Pot de kleine Epi Drost vervangt, een aantal malen in de buurt mocht ko men van de uitstekend optre dende doelman Stam. Waarna Martin Jol halverwe ge de tweede helft voor het vierde Haagse succesje teken de door doelman Van Cam- penhout én scheidsrechter Hobé te misleiden. Jol, van wie nog altijd niet zeker is of hij komend seizoen (bij FC Den Haag) speelt, dwong Van Campenhout tot een falikant foute uittrap, met de door Jol slim ingetikte allerlaatste eer ste divisie-treffer van FC Den Haag als resultaat. Twee mi nuten later klonk in de Haagse dug-out, via de radio, de on heilstijding: Vitesse, oftewel Jurry Koolhof, was er einde- zijn doelpunten- totaal op 17 bracht. Goed voor de vijfde plaats op de topscorers ranglijst van de eerste divisie. lijk in geslaagd de bij Eindho ven opgelopen achterstand ge heel weg te werken. Co Adri aanse: „In de rust had ik de tussenstand van 1-1 nog door gegeven aan de spelers, omdat die op dat moment betekende dat we kampioen waren. Het is jammer dat we die titel uit eindelijk toch nog misliepen, want in mijn ogen waren wij de echte kampioen". ROB LANGEVELD RBC - FC Den Haag 0-4 (0-2): 2. Otto 0-1, 22. De Roode 0-2, 62. Otto 0-3, 67. Jol 0-4. Scheidsrechter Hobé. Toe schouwers; 3000. RBC: Van Campenhout; John van Gastel, Jurgens, Mario Molenaar, Hellemans; Johan Molenaar, Magiel- se, Kerstens; Anthony van Gastel, Voets, Fraser. FC Den Haag- Stam; Purvis, Jol, Adam, Van Oosten; Van der Laan, Lems (Danen), Van Alphen; Post (Rijntje's), Otto, De Roode DUBLIN Het Ierse voetbal elftal heeft zondag gisteren kansen op kwalificatie voor het wereldkampioenschap ver dedigd door met 2-0 van Malta te winnen. De 49.000 toeschou wers in het stadion aan Lans- downe Road in Dublin moes ten ruim een half uur wachten op de openingstreffer. Die werd gemaakt door Ray Houghton. In de tweede helft vond Kevin Moran nog een gaatje in de stugge Maltezer ploeg. Ierland-Malta 2-0 (1-0) 32. Houghton 1-0, 55. Moran 2-0. Toeschouwers: 49.000. Stand; Spanje6-10 Ierland5-6 Hongarije4-5 N-Ierland6-5 Malta 7-2 Jong Oranje te sterk voor FC Wageningen WAGENINGEN Jong Oranje heeft een oefenwed strijd in en tegen tegen FC Wageningen gewonnen. Het werd zaterdag op de Wage- ningse Berg 4-2 voor de natio nale juniorenploeg. De doel punten kwamen op naam Vis- caal, Numan, Alflen en Roe- lofsen. Jong Oranje bereidt zich voor de uitwedstrijd van morgen te gen Jong Finland. Na die ont moeting reist de ploeg direct door naar Toulon voor het tra ditionele achtlandentoernooi. De karakteristiek is: Wageningen-Jong Oranje 2-4 (1-2). 5. Viscaal 0-1, 11. Van dé Brink 1-1, 33. Numan 1-2, 46. Crüden 2-2, 60. Alf- Jen 2-3, 90. Roelofsen 2-4. Scheids rechter: Schuurmans. Toeschouwers: 250. Jong Oranje: De Goey (Sparta); Scharmin (FC Twente), Sas (Sparta), Roelofsen (FC Twente) en Verlaat (Ajax), Broeders (Roda JC), Numan (Haarlem) en Alflen (FC Utrecht); Vurens (Sparta), Viscaal (SK Beve- ren) en De Kruif (FC Utrecht) Vervangingen: De Goei door Vonk (RKC), Sas door Heesen (FC Utrecht), Roelofsen door Gorré (SVV) en Vurens door Van Gobbel (Willem 2). DEN HAAG Hoewel ze hem bij FC Den Haag niet misten, was-ie vissen. In de week dat de ploeg van Co Adriaanse promoveer de en zelfs bijna kam pioen werd van de eerste divisie, staarde Carol Schuurman (54 jaar) „op de camping" vol overgave naar zijn dobberende dob ber. Zonder zich te reali seren dat het nu op de kop af 32 jaar geleden is dat hij met ADO eenzelf de succes boekte. „Was dat in 1957? Dat weet ik niet eens precies meer. Ik kan me nog wel herinne ren dat de stad toen zwart zag van de mensen. Het was één groot feest. Zon der een wanklank. Je kon gewoon met je kinderwa gen tussen de massa lo pen". Vanuit zijn woning aan de rand van het Zuiderpark blikt Carol Schuurman pal tegen het roemrijke Haagse stadion aan, maar hij heeft er al jaren geen voet meer gezet. „Ik heb er helemaal geen band meer mee. Ik ken het stadion alleen nog uit de tijd van de houten overdekte tribune, met daar naast de open zitplaatsen en ertegenover de lange staantri- bune. En achter het doel „de kippenren", waar je voor een kwartje op terecht kon. Ik heb geen idee hoe het er nu uitziet. Maar het zal wel niet meer te vergelijken zijn met de tijd dat er met kussentjes werd ge gooid als je had verloren. Ver huren ze die trouwens nog? Nee?" Het was in '57, gelooft Schuur man, ten koste van Alkmaar dat ADO in het Zuiderpark een „ongeslagen seizoen" om zette in een glansrijk kampi- Carol Schuurman: „Voor de buis volg ik alles". oenschap. Van wat toen de le klasse A heette. De ptomotie naar het hoogste niveau van het, toen net ingevoerde, be taald voetbal had al een week eerder kunnen worden be reikt. Maar toen liet onder meer „het Gouden Binnen- trio" het even afweten. Theo Timmermans, Carol Schuur man en de inmiddels overle den Mick Clavan zetten de kroon liever in het Zuiderpark op het werk. „We konden in Wageningen kampioen wor den", weet Schuurman nog goed. „Er reden allemaal ge schilderde auto's mee. En zoals iedere week een stuk of tien, twintig bussen. Maar op de te rugweg waren alle versierin gen eraf". Een week later lukte het ADO wel, waardoor Schuurman de zoveelste winstpremie van vijfenzeventig gulden mocht incasseren. „Een echt profle ven bestond toen nog niet. Je trainde drie tot vier keer per week en daarnaast werkte je elke dag van zeven tot vijf. Plus de zaterdagochtend", mij mert de tegelzetter over de pe riode dat nog met vijf aanval lers tegenover een stopperspil werd gespeeld. „De salarissen lagen tussen de drie- en tien duizend gulden per jaar. En dat laatste was alleen voor de echte toppers". De bij Cromvliet begonnen „liefst midvoor' Schuurman maakte bij ADO onder meer Rinus Loof,- Max Merkel en de FOTO: JEROEN DE JONG beginnende Ernst Happel als trainers mee. De tweebenige Schuurman („Koppen deed ik alleen in uiterste noodzaak") groeide uit tot international. Precies een handvol keren speelde hij in Oranje, waar Faas Wilkes en (tot en met 1959) Abe Lenstra de toon aangaven. „Wat me het best is bijgebleven was de wedstrijd in De Kuip tegen België (1961, uitslag 6-2). Ik speelde links binnen en Coen Moulijn links buiten". Spotprent „De beelden van die wedstrijd zou ik graag nog wel eens wil len zien", verzucht de voorma lig semi-prof. „Ik heb het ook al eens aan Fred Racké ge vraagd, want volgens mij moeten die beelden wel ergens bewaard zijn gebleven", aldus Schuurman, die pas een paar jaar geleden zijn door tekenaar Dick Bruynestein uit diens ar chief opgedoken spotprent kreeg toegestuurd: een ranke figuur, uiteraard in rood-groen shirt, het kontje een tikkie naar achteren, het bruine monster aan de voet en de blik gericht op het vijandelijke doel. „Ik zou nu best eens willen zien hoe ik toen eigenlijk speelde", biecht Schuurman nu op. „Dat zou ook leuk zijn voor mijn zoon, die bij RVC op zaterdag speelt". De club trou wens, waar Carol Schuurman (na twee jaar DHC en één jaar RCH) nog tot zijn veertigste in het eerste zondagelftal speelde. „Totdat ze promo veerden naar de hoofdklasse". De Mos Hoewel het vroegere ADO- idool „ook vanwege die sup porters" nooit meer een voet balstadion bezoekt, speurt hij thuis wél alle televisiezenders af naar sportbeelden; tenzij hij vist. Eén keer haalde Aad de Mos, toen nog trainer bij Ajax, hem na lang zeuren over eens mee te gaan naar De Meer. Om Ajax - PSV te aanschou wen. „Maar ik ben niet zo'n kijker. Het Nederlands elftal heb ik ook maar één keer live vanaf een tribune bekeken. Verder alleen vanaf de reser vebank of via de televisie. Voor de buis volg ik alles. Ik vind bijna alle sporten mooi. Tennis, zwemmen, atletiek en voetbal, schitterend", zegt Schuurman, die bepaald niet de indruk wekt dagelijks thuis te zitten kniezen. „Er is wel eens een zielig ver haal over me geschreven", vertelt hij. „Maar dat klopte helemaal niet; ik ben helemaél niet zielig. Ik kreeg veel reac ties. Werd gebeld door een man uit Limburg, dië een half uur aan de telefoon heeft zit ten huilen. Ook op straat word ik nog vaak aangesproken. Door die ouwe trouwe fans van FC Den Haag. Als je niet uitkijkt, houden ze je zo een uur aan de praat. Dat is best een keertje leuk, maar het hoeft voor mij beslist niet elke Lariekoek Wat de gespreksstof betreft kan FC Den Haag in dergelij ke, meest nostalgische, conver saties achterwege blijven. „Ik ken niemand meer van de mensen van nu en van die paar flitsen op tv kan ik geen oordeel geven. Al dat gedoe over taktiek vind ik trouwens maar lariekoek. Drie, vier of vijf aanvallers. Ik kan het meestal echt niet zien, hoor. Volgens mij is voetbal gewoon een spel van elf tegen elf. Hoe je het ook wendt of keert. Als je de bal hebt, moet je aanval len en als je 'm kwijt bent, moet je verdedigen. Ik vraag me trouwens af of het succes verhaal van FC Den Haag vol gend jaar ook opgaat in de ere divisie. Op voorhand kun je zeggen dat ze het met dit elftal kunnen schudden. FC Den Haag zal diep in de buidel moeten tasten. Maar hoe dan ook, Den Haag hoort een club op het hoogste niveau te heb ben. Dat wel". Schuurman ziet tegenwoordig tot zijn spijt dat het betaald voetbal steeds meer wordt be heerst door poen, poen, poen. „Ik begrijp al die transfers niet. Van zö'n Romario heb ik echt niet zo'n hoge pet op. Het lijkt me onzin voor zo'n jongen miljoenen uit te trekken. Alsof wat je van ver haalt, altijd lek ker is", aldus Schuurman, wiens vroegere ploeggenoot Theo Timmermans („Ik heb nooit meer contact met hem") Gezeur Schuurman: „Achteraf heb ik gehoord dat die club ook inte resse had in mij. Maar het be stuur van ADO heeft me te gengewerkt. Ze hebben me daar nooit iets van verteld. En zo schijnen er ook aanbiedin gen van Feyenoord en Ajax te zijn geweest. Maar daar hoor de je toen als speler niets van. Achteraf vind ik het jammer. Ik zal nooit weten hoe het me anders was vergaan. Misschien ben ik ook wel wat te vroeg geboren. Want die full-profs van tegenwoordig hebben het natuurlijk heerlijk. Een beetje trainen, een uurtje rusten en weer wat trainen. Zalig, toch? Ik gun het ze van harte hoor. Maar ik begrijp dat gezeur dan niet als er eens twee wedstrij den per week moeten worden gespeeld. Dat is me een totaal raadsel. Tennissers en wiel renners zijn wel vier tot vijf uur per dag in de weer", zo ziet hij, met een bruin „flesje fris" in de hand, dagelijks op de buis. Toch zijn de voetballers van nu, zo vindt hij, er qua condi tie flink op vooruit gegaan. Maar dan ook alleen qua con ditie. „Het tempo ligt nu na tuurlijk een stuk hoger, maar daarom is hun uithoudingsver mogen misschien wel tien keer beter. Het inzicht en de tech nische vaardigheden die ze in huis hebben, verschillen niet veel met die van 25 jaar gele den. Dat de conditie beter is, is natuurlijk logisch door al die trainingen en het geld dat er tegenover staat. De sponsors staan te springen. Vroeger niet. Ik heb twee jaar lang in de etalage gestaan van sport- huis Excelsior, althans mijn beeltenis En daarvoor kreeg ik geloof ik één paar voetbal schoenen". ROB LANGEVELD Eerste divis De Graaftchap-NEC Emmen-GA Eagles AZ-NAC SC Heerenveen-DS SVV-Excelsior SC Heracles-SC Cambuur RBC-FC Den Haag Helmond Sp-Telslar Eindhoven-Vitesse (Vitesse kampioen) Vitesse36 23 8 5 FC Den Haag 36 23 7 Excelsior 36 20 2 1 6 9 48fnd< AZ36 19 SC Heerenveen. 36 20 6 10 46|d NAC 36 16 11 9 43Lpf SVV 36 14 9 13 37[ De Graafschap 36 14 8 14 36fan GA Eagles36 13 8 15 34|ve SC Cambuur36 13 8 15 3<ft 36 12 10 14 34Med 36 11 7 18 29L 36 11 7 18 29l 36 12 4 20 26F1 36 5 14 17 24L RBC 36 7 7 22 21Ï Emmen36 9 2 25 20f FC Wageningen 36 6 6 24 18 NEC. Ga Eagles.H'veen en Derj p.kmp Vitesse kamp. Vitesi Den Haag prom. Vitesse kamp. Vitesse e prom. SC Heracles Eindhoven Telstar DS '79 Helmond S FC Den Haag Vitesse Excelsior NAC AZ SC Heerenveen. SC Heracles NEC Telstar De Graafschap SC Cambuur SVV DS '79 Helmond S FC Wageningen Eindhoven Emmen GA Eagles BBC 9 7 2 0 16P 9 7 11 151 9 5 2 2 121 9 5 2 2 12 (E 9 5 2 2 12 I 9 4 3 2 11 9 5 1 3 111 9 5 0' 9 5 0 9 3 2 4 9 3 15 9 1 4 4 6jl 9 2 11 9 12 1 9 2 0 7 9 2 0 7 Nacompetitie zaterdag 3 juni: HeerenvefrJW Ahead Eagles; zondag 4 juni: Excelsior-NEC l' uur); woensdag 7 juni: Go r Eagles-Excelsior; NEC-SC I veen; zaterdag 10 juni: SC f veen-Excelsior; Go Ahead NEC; woensdag 14 juni: Excels# Heerenveen; NEC-Go Ahead E, zaterdag 17 juni: Excelsior-Gol Eagles; SC Heerenveen-NEC; vff dag 21 juni: NEC-Excelsior{( Ahead Eagles-Heerenveen Topscorers Eindstand: 1. Veiten (Heracles) 2. Janssen (NEC) 3. De Jonge (Heerenveen) Visser (Telstar) 5. Otto (FC Den Haag) Van den Brink (GA Eagles) 7. Verroen (AZ) Loggie (ex-AZ) Hommeles (Heerenveen) Cornelissen (NAC) Carbo (Cambuur) 12. Van Dijk (Heerenveen) Brouwer (Emmen) 14. Van der Laan (Den Haag). Arts (NEC) Koolhof (Vitesse) Van der Wiel (DS '79) .Vroomans (Eindhoven) Prijsvragen Lotto 21: 3-10-13-20-21 Reservegetal 2. Deelnemers 52 Inleg 2.228.579,00. PrijzeX 1.120.852.00. Cijferspel 21: 85 77 42 Toto 21: 1-1-1-1-3-3-2-3-2-1 Deelnemers 20.742. Inleg 98.3|X1 Prijzengeld 46.730,00. jse Toto-gelijk: 2-3-6-25-27. H g voegd: 24. Deelnemers: 2396.1 10.738. Prijzen: 9.612. anc Westduitse lotto: 4-6-17-21-Pn Reservegetal: 40. |ar Spel 77: 2666745. k< Belgische lotto: 3-12-15-26-jcu Reservegetal: 11. Joker: 97 26 403. Eerste divisie in het kort f°r DEN HAAG De karak^ ristieken van de in de 6 ste divisie gespeelde w^ts strijden zijn: Emmen-GA Eagles 4-1 (3-0)^ Smand 1-0, 19. Metz 2-0, >lc Metz 3-0, 49. Baadilla 3-1, Schaap 4-1 Scheidsrechter: $er thuis. Toeschouwers: 1224. Gx Pelleboer (GA Eagles) SC Heracles-SC Cambuur Scheidsrechter: Luyten. schouwers: 1000 SC Heerenveen-DS'79 3-1 (Old 48. Van der Wiel Q-1, 50. Bij re' 1, 53." Haatrecht 2-1, 59. beek 3-1. Scheidsrechter: 0\( kleeft. Toeschouwers: 2000 RBC-FC Den Haag 0-4 (0-2)L\v Otto 0-1, 20. De Roode 0-2, 01 Otto 0-3, 66. Jol 0-4. Sche ite rechter Hobé. Toeschouw _,a 2000. L SVV-Excelsior 0-0. Scheidsrét ter; De Munnik. Toeschouw r 1100. Helmond Sport-Telstar 2-2 i 1). 17. Van Bekkum 0-1, 27. Kilsdonk 1-1, 76. Oostrom 83. Van der Horst 2-2. Sche rechter: Lammers. Toescl1^' wers: 950. Gele kaart; Tol star). AZ-NAC 5-1 (2-1). 34. Grool 0. 36. Groot 2-0, 45. Re (strafschop) 2-1, 49. Groot 52. Ophof (strafschop) 4-1. Den Turk 5-1. Scheidsrecl Modderman. Toeschouw 2000. Gele kaart: Van den l gen (NAC). De Graafschap-NEC 2-1 (£T 35. Boere 1-0, 42. Van Eek 70. Radstaat 2-1. Scheidsr#k ter: Kempers. Toeschouwer 1050. s Eindhoven-Vitesse 1-2 (1-1). Vroomans 1-0, 28. Koolhof 62. Koolhof 1-2. Scheidsrect n Blankenstein. toeschouwen 1800. Vriendschappelijke voetbalwedstrijden Nijkerk: Sparta Nijkerk_d enoord 0-1. Doelpunt noord: Tebbenhof. Holwierde: Veendam wierde: 3-0. Doelpunten dam: Gall, Zeeman, Mi Scheidsrechter: Nauta. schouwers: 450.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14