Libregts blijft voorzichtig Moe is moe Tarde wind houdt boten aan de kant sportuitslagen *iese te kloppen man Records bij Ringvaartregatta Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! }PORT Said^Qowiant ZATERDAG 27 MEI 1989 PAGINA 9 Oostenrijkse titel voor FC Tirol fpksBRUCK FC Tirol heeft zich verzekerd van de Oosten- enkse voetbaltitel. De ploeg van trainer Ernst Happel speelde s- <jteren in Innsbruck gelijk tegen Admira Wacker (2-2). Door ■)rbo» puntendeling is FC Tirol niet meer te achterhalen door Ra- a9,0j Wien, de naaste belager. 5e dagen eerder veroverde ploeg uit Innsbruck al de Oosten- =="kse beker. Het is de derde double van FC Tirol; ook in 1973 en ,yp behaalde de club zowel beker als kampioenschap. an| .750,- 070- asparov wel naar Tilburg tor.j;N HAAG Gary Kasparov, die niet zal deelnemen aan het ireldbekertoernooi dat volgende week zaterdag in Rotterdam sint. doet wel mee aan het jaarlijkse toernooi in Tilburg. De Qjlanisatie van het dertiende Interpolisschaaktoernooi heeft de igfa zodanig gekozen, dat de wereldkampioen erbij zal kunnen "Faifct toernooi wordt gehouden van 14 september tot 3 oktober. Aad de Mos Aad de Mos weer „trainer van het jaar" ANTWERPEN Aad de Mos is net als in 1987 uitgeroepen tot Belgisch trainer van het jaar. De Nederland se oefenmeester, die met KV Me- chelen grote triomfen vierde en vol gend seizoen Anderlecht onder zijn hoede zal hebben kreeg van de Bel gische voetbaljournalisten de meeste stemmen. Robert Wasege (Club Luik) eindigde in een door een Bel gisch voetbalmagazin georganiseer de verkiezing op de tweede plaats. De eretitel viel vorig seizoen Georg foto: sp Kessler ten deel. Arsenal troeft Liverpool af LONDEN De kampioenswedstrijd in de Engelse eerste divisie tussen Li verpool en Arsenal heeft een uiterst sensationele ontknoping gekregen. Arsenal moest met twee doelpunten verschil winnen om Liverpool van de „dubbel" af te houden. Pas in blessu retijd van het adembenemende duel scoorde Thomas de beslissende tref fer, nadat Smith Arsenal in de 53e minuut al op voorsprong had ge bracht. Deze ontknoping ontnam Li verpool de kans de eerste club in En geland te worden, die twee jaar ach tereen de Engelse titel en de FA Cup won. Voetbalwedstrijd voor goed doel NOORDWIJK Op het sportcomplex van SJC wordt vanmiddag een wedstrijd gespeeld waar van de opbrengst ten goede komt aan het pro ject SOS-kinderdorpen. De wedstrijd gaat tussen een team van ambassa deurs en politici en een team bestaande uit men sen uit het bedrijfsleven. De leiding van het duel is in handen van Chris Corver en de aftrap wordt om 17.15 uur ver richt. Don Revie overleden LONDEN Don Re vie, ooit één van de meest controversiële personen uit het Engel se voetbalwereldje, is gisteren op 61-jarige leeftijd in een zieken huis in Edinburgh overleden. Revie had een ongeneeslijke spierziekte. Hij was drie jaar coach van het Engels nationale elftal. Daarvoor was hij de grote man achter de successen van Leeds United eind zestiger en begin zeventiger jaren. )ngunstige )ting voor Loevermans 4RIJS Mark Koevermans ^ft onfortuinlijk geloot voor tennis-strijd om de open pnse titel. De gravel-specia- t werd gisteren in Parijs in .Teerste ronde gekoppeld aan 'Slsterke, in Londen wonende lyeed Anders Jarryd. leen eventuele overwinning ^jjcht Koevermans, kortgele- i kwartfinalist in Rome, in j tweede ronde andermaal i sterke opponent, de win- van het duel tussen de berikaan Arias en de Zweed rnfors. Tom Nijssen opent t toernooi tegen een nog on- Kende qualifier. Winst Bngt de Nederlander in het ftjdperk tegen de Westduit- Steeb of de Australiër Stol berg. chiel Schapers vindt de txicaan Leonardo Lavalle de andere kant van het Beide spelers ontmoetten :aar kortgeleden in de speel- Gies Pluim in Ede. it duel werd door Schapers gemakkelijk gewonnen, winst speelt Schapers in de ;ede ronde waarschijnlijk jen de Spanjaard Luna. tco Eltingh heeft de derde "9® <ide bereikt in het kwalifica- èéfl toernooi voor de open Fran- I j titelstrijd. Hij versloeg giste- 1 in Parijs in de tweede ron den de Peruaan Aramburu in jjl^j e sets: 7-6 (7-4), 3-6 en 6-3. iale" sing 1 fetbal - Na een ziekbed van kele maanden is oud-inter- tionaal Guus Drager in Ou- rkerk aan de Amstel op 71- jige leeftijd overleden. Dra- ent droeg dertien keer het na sale shirt. Hij begon zijn etbal-loopbaan bij DWS. irt na de oorlog stapte hij latiefr naar Ajax met welke club en'in 1947 nationaal kampioen rd. (ADVERTENTIE) VAKGEREEDSCHAP ZEIST Met het benau wende gevoel dat een halve of hele misstap wel eens fataal kan zijn in de race naar het WK, ver trekt Thijs Libregts maandag met zijn pupil len naar Finland. De opdracht in het hoge noorden mag dan duidelijk zijn, de manier waarop staat de bondscoach nog allerminst helder voor ogen. Libregts en Oranje gaan komende woens dag voor winst tegen de Fin nen, zoveel werd gisteren in Zeist uit de woorden van de Rotterdammer wel duidelijk. Maar Libregts durft het niet aan Oranje in Helsinki het veld in te sturen met de op dracht het eigen doelsaldo eens op te vijzelen. „Een overwinning moet en zal het uitgangspunt zijn", trapte de bondscoach gisteren in Zeist een open deur in, „dat doelsaldo komt pas op de tweede plaats. Mocht het mogelijk zijn in Finland een behoorlijke score te realise ren, dan zullen we dat na tuurlijk niet laten. Maar daarvoor zullen we eerst eens moeten kijken hoe de wed strijd zich ontwikkelt", sprak Libregts dezelfde woorden als een dikke maand geleden, toen de beladen ontmoeting met West-Duitsland op de rol stond. In feite, zo meende Libregts, is de sitüatie van Oranje een redelijk rooskleurige. Neder land mag in groep 4 dan een tweede plaats innemen - ach ter West-Düitsland, dat wel iswaar net zoveel punten be zit als Oranje (3), maar dat dankzij een 4-0 triomf in Finland een aanmerkelijk beter doelsaldo heeft (5-1 te gen 2-1) - het heeft nog alle kans zich te plaatsen voor Italië. Desnoods kan dat, in dien Wes-Duitsland groeps winnaar wordt, via de ach terdeur - via de zogenaamde nummers twee-groep, een poule van drie landen waar van de beste twee zich plaat sen. Nederland heeft in die groep Zweden en Denemar ken weliswaar voor zich, maar dat zegt Libregts wei nig. „We moeten geen appels met peren gaan vergelijken. Wij verkeren immers in een situatie dat we onze grootste concurrent al twee keer heb ben ontmoet, Denemarken speelt daarentegen nog uit en thuis tegen een zware tegen stander als Roemenië. Een van beiden gaan dus punten verliezen en dat werkt van zelfsprekend in ons voordeel. Wij zelf moeten ervoor zor gen dat we tegen Finland vier punten pakken, dan is er niets aan de hand. Pakken we ook nog een punt in Wa les dan is het helemaal voor elkaar,.maar je weet dat er daar van alles mogelijk is". De eerste opdracht vormt echter een triomf ten koste van Finland. „Laten we woensdag een steekje vallen, dan kon het allemaal wel eens verdraaid moeilijk wor den", wist Libregts, die nog niet kon of wilde vertellen hoe en, vooral, met wie hij de Finnen gaat bestrijden. Dui delijk is inmiddels wel dat Fred Rutten, John van Loen en Aron Winter thuis kun nen blijven. Het trio viel gis teren af voor de definitieve selectie, dient zich weliswaar stand-by te houden, maar zal, onvoorziene omstandigheden daargelaten, voor de beeld buis moeten kruipen. Het wegvallen van de eerste twee wekt weinig verbazing, het schrappen van de naam Win ter, tegen West-Duitsland nog basisspeler, is opmerke lijker. Libregts had daar wel een verklaring voor. „Ik kies wat m'n aanvallers betreft, puur voor scorend vermogen. Daarnaast zitten we met het gegeven dat Gullit (die zon- VV dag met Milan nog in actie komt tegen Como) nog altijd niet geheel fit is. Ruud mag dan medisch fit zijn, „speel- fit" is-ie nog lang niet. Dat betekent dat iemand zijn po sitie misschien zal moeten overnemen en daar acht ik Winter minder geschikt voor dan anderen", hield de bondscoach de deur voor René Eijkelkamp, die tegen de Duitsers een sterke inval beurt maakte, op een kier. Libregts hulde zich in stil zwijgen waar de keuze voor een doelman betrof. De bondscoach heeft zoals be kend de interlandcarrière van Theo Snelders op de lan ge baan geschoven, reist bin nenkort nog wel een keer Thijs Libregts reist met zijn selectie niet bij voorbaat naar Finland af om het doelsaldo op te vijzelen. „Een overwinning moet en zal het uitgangspunt zijn, het doelsaldo komt pas op de tweede plaats", aldus naar Schotland om de „Duitsland-kwestie" met de Aberdeen-doelman uit te praten („zoiets wil ik niet met een telefoontje afhande len"), maar gaat vooralsnog door met het vertrouwde koppel Van Breukelen//Hie- le. ,,Ik ben er al uit wie er keept, ja. Maar dat hou ik nog even voor me. Dinsdag zal ik dat naar buiten bren gen." Op de vraag of het, on danks de grotere interland- ervaring van Van Breukelen, niet logischer is de voorkeur te geven aan Hiele, die ten slotte over aanzienlijk meer wedstrijdritme beschikt dan zijn PSV-collega, wilde Li bregts geen antwoord geven. TEUN STAAL VV ZEIST De houding die Ajax aanneemt tegen over de vertegenwoordi gende elftallen van de KNVB is Thijs Libregts een doorn in het oog. De bondscoach streeft er naar zo snel mogelijk om de tafel te gaan zitten met Ajax' nieuwe techni sche baas Leo Beenhak ker om betere afspraken te maken omtrent het le veren van spelers voor Oranje, het bondselftal en Jong Oranje. De bondscoach reageerde daarmee op vinnige wijze op de „affaire" Brian Roy. De talentvolle linkerspits .werd door Libregts bewust niet ge selecteerd voor het WK-kwa- lificatie-duel tegen Finland, omdat Ajax de aanvaller eerder afmeldde voor de trip naar Toulon. „En als Ajax Roy afmeldt voor Toulon (waar binnen kort het traditionele landen- toernooi voor spelers onder 23 jaar plaatsvindt) kan ik hem natuurlijk moeilijk se lecteren voor Oranje. Ajax gaf als reden op dat Roy, en met hem de broertjes De Boer en Richard Witschge, te vermoeid zijn van het afgelo pen seizoen om in Toulon te kunnen spelen. Het kan dan niet ineens zo zijn, dat Roy voor het echte Oranje wèl in actie kan komen. Wel moe voor Jong Oranje en niet moe voor Oranje, dat kan Libregts heeft zelf eigenlijk weinig te maken gehad met de kwestie Roy. De leiding van Ajax meldde de links buiten samen met zijn drie bovengenoemde collega's on langs af bij Nol de Ruiter voor het toernooi in Toulon. „Zo werken we hier. Alles over Jong Oranje gaat via de De Ruiter, alles over Oranje loopt via mij", aldus Libregts, die pas gisteren contact heeft gehad met trainer Spitz Kohn en algemeen directeur Arie van Eijden. „Van Eijden onderschreef dat de commu nicatie tussen de KNVB en Ajax in de toekomst beter moet. Daar gaan we dus aan werken". Libregts heeft gisteren ook kort gesproken met Brian Roy, die donderdag nog te kennen gaf de interland te gen Finland dolgraag te wil len meemaken. „Ik had de indruk dat Roy nogal met de kwestie in z'n maag zat. Ten slotte is alles om hem heen gegaan. Nee, ik heb niet op de man af gevraagd of hij nu wel of niet meewilde naar Finland. Dat verandert niets aan de zaak. Bovendien spe len ook technische argumen ten mee, ik heb Juul Eller- man immers geselecteerd. Die is weer hersteld van een jukbeenblessure en is nu te rug. Juul is een heel bewuste keus." Wat rest is het toekomstige overleg met Ajax (lees: Been hakker) om tot sluitende af spraken te komen. „Dat is broodnodig. De communica tie met Ajax is stroef, is de laatste tijd niet optimaal. Ik herinner met het afmelden van Wouters voor Italië, waarna Jan later wel gewoon voor Ajax speelde en het be danken van Menzo voor het bondselftal. Daar moeten we over praten". Betaald voetbal EERSTE DIVISIE Vandaag Emmen-GA Eagles Heerenveen-DS '79 Heracles-SC Cambuur Morgen De Graafschap-N EC 'AZ-NAC SVV-Excelsior FtBC-FC Den Haag Helmond Sport-Telstar Eindhoven-Vitesse Sport op televisie VANDAAG Nederland 3: 23.32: Studie Sport. België 1: 22.45 uur: Sport op za terdag. Duitsland 1: 10.23 uur: Die Sportreportage; 18.03 uur: Sportschau. Duitsland 2: 22.15 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3 (WDR): 11.30 uur: Sport im westen; 19.00 uur: Ak- tuelle Stunde met sport; 19.35 uur: Sport im westen. Sky Channel: 12.00 uur: Eye on sport; 13.00 uur: Worstelen; 19.00 uur: Eurosport. Super Channel: 18.30 uur: bas ketbal. BBC 1: 11.40 uur: Grand Stand; 22.05: Nieuws en sport. BBC 2: 16.25 uur: Cricket; 20.20 uur: Nieuws en actualiteiten; 1.00 uur: Cricket. RTL+: 19.00 uur: Anpfiff met Bundesliga voetbal. Rai Uno: 14.45 uur: Sport. MORGEN Nederland 3: 17.35 uur: Sport uitslagen, 19.00 uur: Studio Sport; 20.10 uur: Vervolg Studio België 1: 19.45 uur: Sportweek- end; 22.45: Paardesport. België 2: 20.30 uur: Profvoetbal ler van het jaar verkiezing; 21.20 uur. Autosport. Duitsland 1: 18.10 uur: Sport schau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm. Duitsland 2: 11.47 uur: Die Sportreportage; 22.05 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3 (WDR): 19.00 uur: Aktuelle Stunde; Sport im Wes ten. (NDR): 9.45 uur: Gymnas tiek; 21.45 uur: Sport. Sky Channel: 12.00 uur: Motor- Eurosport: v.a. 21.15 Grand Prix Mexico Formule I. Super Channel: 22.00: NBA bas ketball. BBC 2: 14.05 uur: Bridgecursus; 14.35 uur: Grandstand; 0.40 uur: Autosport; 1.15 uur: Golf. Rai Uno: 16.00 uur: Ronde van Italië; 17.50 uur: Sport; 22.00 uur: Sport. RTL+: 22.20 uur: Finale. TV 5: 16.30 uur: Aventures et Sports. Badmintonteam mist promotie JAKARTA In Jakarta heeft het Nederlands badmin tonteam bij het eerste wereld kampioenschap de promotie naar de eerste groep gemist. De wedstrijd tegen Japan ging met 3-2 verloren. Beslissend was het verlies van het vrou wendubbelspel. Eline Coene, die eerder in het enkelspel had gewonnen van Harumi Kohnara, was nog niet vol doende hersteld. In de eerste game van het treffen tussen Erica van Dijck/Eline Coene en Kimiko Jinnai/Hisako Mori ging de strijd nog vrijwel gelijk op: 13-15, daarna sloegen de Japanners hard toe: 15-3. :|Paus meldt zich af m' AMPOBASSO Paus Johannes Paulus II heeft zich afge leid bij de renners in de Ronde van Italië. Hij kan hen van- hvond niet ontvangen in de basiliek van Sint Pieter. Het kvas de bedoeling dat de paus zich tussen het peloton zou be geven na afloop van de zevende etappe van Isernia naar Rome. Het bezoek van de Amerikaanse president George bush is de reden van zijn afmelding. ^PÏUVER Thomas Lie- ;-adii heeft de leiderstrui ,er(^k voor de twee „berg- apafPpes" nog strakker om schouders getrokken. twintig-jarige Oost- itser raffelde gister- Dnd in Reuver de indi kt iluele tijdrit met een ge- Wiitddelde van ruim 49 ki- eraaneter Per uur a^- voornaamste concurren- moesten, net als bij zijn ^■jrit-zege in Emmen op ^■ensdag, handenvol secon- LMi inleveren en moeten in weekeinde in het Lim- Hvgse heuvellandschap twee puten of meer goed maken. overwinning in de zesde Ippe van de Ronde van Ita- 'na een vlucht van 211 kilo- jter ging naar de Zwitser 'io. Twaalf kilometer na de irt in Potenza ging hij in een laling op jacht naar een pgroepje van vijf. Hoe hard no ook trapte, het kwintet kreeg hij nimmer te zien. De groep was dan ook reeds inge haald voor Joho demarreerde. Na een half uur verscheen een motorordonnans naast hem om mee te delen dat zijn voor sprong twee minuten en 45 se conden bedroeg. Er ontwikkelde zich een ko mische discussie tussen de wielrenner en de ordonnans. Uiteindelijk begreep de Zwit ser dat hij alleen voorop reed, waarna hij besloot zo lang mo gelijk vol te houden. Tenslotte lagen er tijdens de voorliggen de kilometers een paar miljoen lires aan premies te wachten. Uit de achterhoede was geen enkele reactie te verwachten. Bij de 44e kilometer bedroeg Joho's voorsprong negen mi nuten en tien seconden en bij 180e kilometer meer dan een kwartier: 15.40. Op dat mo ment brak voor hem het moei lijkste uur van zijn eenzame dag aan. Het peloton zette aan voor de achtervolging. Tien kilometer voor het einde had hij nog slechts 4.55. ^iW De sluis van Leidschendam kon de grote drukte niet aan, waardoor de meeste boten uit het water moesten worden genomen. foto: rinus slierendrecht DELFT Voor de veertiende af de Kaag richting Haarlem- afstand af in 6 uur 47 minuten keer organiseerde roeivereni ging Laga gisteren de Ring vaarregatta. Bijna 60 ploegen, waarvan tien buitenlandse, roeiden de 100 kilometer van- mermeer en weer terug naar en 26 seconden. De dames-acht Delft. Zoals gebruikelijk wer- van Skadi uit Rotterdam de den er ook nu weer nieuwe re- den over de honderd kilome- cords gevaren. De heren-vier ter 7 uur, 50 minuten en 7 Se van het Delftse DDS legden de conden. F Lis: 1DEMBLIK De der- dag van de internatio- le Zeilregatta in Me- mblik werd geken- rkt door harde wind ;sen de zes en zeven iaufort) en zware golf- kg. In acht van de tien ympische klassen kon daardoor maar één race worden gevaren, die ove rigens vele uitvallers ken de. De mannen op de Lechner- plank, die minder last hadden van het onrustige water, kwa men wel twee keer in actie. Het match-racen in de Soling- klasse daarentegen moest voortijdig worden gestopt. De Nederlandse deelnemers, die over het algemeen over weg kunnen met een stevige wind, voelden zich in hun ele ment. Ben Kouwenhoven (470), Martine van Leeuwen (Europe) en Imke Goudswaard (Lechner) zeilden zelfverze kerd naar de eerste plaats. Pe ter Peet (Star) en Bart Zielhuis (Finn) konden met hun twee de plaats eveneens terugkijken op een geslaagde dag. Een lid van de reddingsbriga de KNBRD uit IJmuiden was minder gelukkig. In een po ging bij een omgeslagen zeil boot assistentie te verlenen kreeg de man de mast tegen zijn hoofd. Met een zware her senschudding moest de hulp verlener naar huis worden vervoerd. Bij ruim vijftig bo ten was er sprake van aan zienlijke schade. De vele ge broken masten en gescheurde zeilen zorgden voor een kos tenpost van een halve ton. BADMINTON WK in Jakarta Groep één A: Denemarken-Zweden 3-2; Groep èèn B: Indonesië-Zuidkorea 4-1; Groep twee: Malaysia-Sovjetunie 3-2, Ja pan-Nederland 3-2. HONKBAL Hoofdklasse Kinheim-Sparta 3-7; ADO-PSV 13-3; Gi- ants-Nicols 0-11; Neptunes-PIrates 3-1; Spartaan-HCAW 6-7. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 2100 m: 1. Chico Rose (J. Meer- tens) 2.52,1 - 1.20,0, 2. Chess Darby, 3. Chiara Cassandra. Toto: winnend: 1,80, plaats 1,10, 1,30, koppel 2,80, trio 4,60. 2e koers, 2100 m: 1. Duke's Diamond (J. van de Pijl) en Duran S (W. Duivenvoorden) 2.54,5 - 1.23,1, 3. Bil de Lobbes, Niet ge start: Baron. Toto: winnend: 1,50 (Duke's Diamond) en 2,10 (Duran S), plaats 1,00, 1,00, koppel 2,10, trio 25,60 (Duke's Dia mond) en 34,90 (Duran S). 3e koers, 1609 m: 1. Dior America (J. Meertens), 2 08,8 - 1.20,0, 2, Bielke H, 3. Cor Berg. Niet gestart: Danger Power en Baron d'Yves. Toto: winnend: 1,70, plaats 1,70, 2,90, koppel: 8,40, trio 23,00. 4e koers, 2600 m: 1. Cita De Bloomerd (W. Velis) 3.36,0 - 1.23,1, 2. Caspar di Ro bles, 3. Anjo Renka, 4. Cunerus Hanover. Toto: winnend: 1,70, plaats 1,00, 2,50, 3,20, koppel 16,70, trio 154,50, kwartet 957,90. 5e koers, 2100 m: 1. Capital Pride (J. Koolwijk) 2.50,7 - 1.21,3, 2. Baba T, 3. Ari- na V. Toto: winnend: 6,40, plaats 1,40, 1,50, 1,90, koppel 8,80, trio 104,50. 6e koers, 1609 m: 1. Ann Marshall (W. Velis) 2.03,8 - 1.16,9, 2. Tommy Boy, 3. Zin- gana de Bois. Toto: winnend: 1,20, plaats 1,10, 3,10, koppel 7,80, trio 22,20. 7e koers, 2100 m: 1. Cann De Bloomerd (W. Velis) 2.45,1 - 1.18,6, 2. Yamara of Horn, 3. Cay van Hoafer, 4. Zanara. Toto: winnend: 1,20, plaats 1,00, 2,30, 1,20, kop pel 21,70, trio 96,00, kwartet 398,80. 8e koers, 2100 m: 1. Waaipalm de Bois(J. van de Pijl) 2.49,3 - 1.19,9, 2. Wanda Volo, 3. Brenda Ludwig. Toto: winnend: 1,70, plaats 1,10, 1,90, 1,60, koppel 4,10, trio 29,50. W5: 2-5-1-6-3. Uitbetaling: 17,10. Omzet: 123.380. TENNIS Wereldbeker voor landenteams in Düsseldorf Argentinië-Tsjechoslowakije 2-1, Perez-Rol- dan-Mecir 7-5, 6-0; Jaite-Srejber 6-1, 4-6, 7-5; Frana/Luza-Mecir/Korda 3-6, 6-1, 5-7. Zweden-Australië 2-1, Edberg-Cahill 6-1, 7- 6; Svensson-Woodforde 5-7, 6-1, 6-2; Ed- berg/Svensson-Cahill/Fitzgerald 4-6, 4-6. WIELRENNEN Ronde van Italië 6e etappe: 1 Joho (Zwi) 223 km in 6 06.45 (tijdsvergoeding tien seconden), 2. Chiappucci (Ita) op 3.15 (tijdsvergoeding zeven seconden), 3. Salvador (Ita) op 3.19 (drie seconden), 4. Fondriest (Ita) op 3.20, 5. Van der Velde (Ned), 6. Bruggmann (Zwi) 7. Da Sllva (Por), 8. Fontanelli (Ita), 9. Sö- rensen (Den), 10. Konisjev (Sov), 11. Cassa- ni (Ita), 12 Schalkers (Ned), 13. De Wolf (Bel), 14. Anderson (Aus), 15. Henn (Wdl). Klasseringen overige Nederlanders: 63. Breukink, 67. Kleinsman, 72. Winnen, 84. Luyckx, 91. Talen, 93. Van Aert, allen de zelfde tijd als Fondriest, 112. Van Poppel op 18.55, 113. Pieters, 119. Siemons, 130. Arntz, 152. Lammerts, 180. Dekker, 184. Lubberding, 189. en laatste Yates (Gbr) op 19.15. Olympia's Ronde van Nederland 7e etappe: 1. Kistemaker 160 km in 3 uur, 25 minuten en 37 seconden (15 sec. bon.), 2. Rademakers z.t. (KMi) (10 sec. bon 3. Houtop z.t. (5 sec. bon.), 4. Ophof z.t, 5. Elfrink z.t, 6. Fledderus op 2.13, 7. Startman, 8. Malecek (Tsj), 9. Theus, 10. Rutgers, 11. Stroombergen, 12.'Engels 13. Zijlmans, 14. Ziemerink, 15 Melsen, 16. Hermans, 17. Hofstede, 18. Schipper, 19. Bijkerk, 20. Woltman. Tijdrit: 1. Liese (DDR) 16,5 km in 20 minu ten en 10,48 seconden (gem. snelheid: 49,071 km/uur), 2. Blochwitz (DDR) op 6 se conden, 3. Voskamp 0.09, 4. Cent 0.17, 5. Luppes 0.19, 6. Theus 0.28, 7. Den Bakker 0.31, 8 Pianekh (Sov) 0.44, 9. Zuiderwijk 0.46, 10. Wolsink 0.47, 11. Houtop 0.48, 12. Van Adrichem 0.50, 13. Hennig (DDR) z.t, 14. Bouwmans 0.51, 15. Kemper 0.58, 16. Boorsma z.t., 17. Duin 1.03, 18. Elfrink 1.04, 19. Kras 1.05, 20. De Bacco 1.07. Algemeen klassement: ziet er als volgt uit: 1. Liese (DDR) 27.24.37, 2. Den Bakker 3. Duin 2.26, 4. Kemper 3.00, 5. Van Adri chem 3 02, 6. Blochwitz (DDR) 3.43, 7. El frink 4.07, 8. Akkermans 4.14, 9. Luppes 4.30, 10. Van der Wouw 4.32, 11. Kokkel koren 4.38, 12. Rademakers 5.01, 13. Boorsma 5.05, 14. Zuiderwijk 5.08. 5.29.11, 2. Gaston (Spa) op 1.05, 3. Hodge (Aus), 4 Carlos Hernandes (Spa), 5. Mejia (Col) allen dezelfde tijd als Gaston, 13. Hey- len (Bel) op 2.23, 28. Kools (Ned) op 6.38, 49. Golz (Wdl) op 15.36, 53. Poels (Ned) op 18.11, 82. Jakobs (Ned) op 26.31 Alge meen klassement: 1. Torres 19.25.09, 2. Gaston op dertig seconden, 3. Hernan des op 43 seconden, 4. Hodge op 1.09, 5. Mejia op 1.20, 12. Heylen op 2.34, 26. Kools op 6.41, 46. Golz op 15.02, 53. Poels op 18.37, 76. Jakobs op 26.13. ZEILEN Regatta bij Medemblik Derde dag, FD: 1 Apthorp (Eng) 6,0, 2. Borowski (DDR) 10,0, 3. Pape (DDR) 19,7, 4. Paulich (Zwi) 24,0, 5. Kramer (Ned) 28,0, 6. Kühlman (Wdl) 28,0,7. Potma (Ned) 29,0, 8. Schroff (Zwi) 34,0, 9. Lennon (Eng) 36,7, 10. Henderson (Eng) 43,7, 16. Schaaf (Ned) 63,0, 18. Koning (Ned) 67,0, 19. Schouten (Ned) 68,0, 22. Bos (Ned) 71,0, 24. Van Pa ridon (Ned) 74,0, 27. Van Vlanen (Ned) 77,0, 30. Van Zwienen (Ned) 83,0, 33. Krei- sel (Ned) 86,0, 34. De Koek van Leeuwen (Ned) 87,0, 35. Van Kreuningen (Ned) 88,0, 36. Smits (Ned) 89,0, 37. Koning (Ned) 90,0, 38. De Schipper (Ned) 91,0, 41, Rutten (Ned) 95,0. 470 (mannen): 1. Nyari (Hon) 22,0, 2. Janka (BRD) 25,4, 3. Toeniste (Sov) 29,7, 4. Kouwenhoven (Ned) 37,0, 5. Brietzke (DDR) 37,0, 6. Wolters (Ned) 51,0, 7. Van Bergeyk (Ned) 52,0, 8. Binder (Oos) 54,0, 9. Patrun- ky (BRD) 59,7, 10. Bellemans (Bel) 60,0, 17. Tan (Ned) 93,0, 19. Stavenuiter (Ned) 98,0, 22. Bultman (Ned) 112,0, 44. Schutte (Ned) 153,0, 58 Bosman (Ned) 181,0, 59. Houtza gers (Ned) 185,0, 64. Van Olffen (Ned) 199,0, 65. Damen (Ned) 203,0, 68. Kruisdijk (Ned) 215,0. 470 (vrouwen): 1. Theel (DDR) 5,7, 2. Mos- kalenko (Sov) 28,0, 3 Alexandersson (Zwe) 29,7, 4. Leon (Spa) 31,0, 5. Kramer (Ned) 31,7, 6. Schulz (Wdl) 38,0, 7. Bohn (Wdl) 43,0, 8. Biatous .(Pol) 44,0, 9. Laike (Fin) 49,7, 10. Csoregh (Hon) 53,7, 14. Abma (Ned) 62,0. Star: 1. Hatzipavlis (Gri) 13,7, 2. Hellmich (Wdl) 15,7, 3. Kisseoglove (Gri) 16,0, 4 Geert-Jensen (Den) 18,0, 5. Myralf (Den) 19,7, 6. Grael (Bra) 24,0, 7. Peet (Ned) 25,0, 8. Vandenberg (Ned) 28,7, 9. Van Leeuwen (Ned) 30,0, 10. Benamati (Ita) 31,0, 14. Staartjes (Ned) 45,0, 19. Dercksen (Ned) 54,0, 20. Nelis (Ned) 55,0, 24. Douze (Ned) 63,0, 25. Neeleman (Ned) 64,0, 28. In der Maur (Ned) 69,0. Finn: 1. Bergenzaun (Zwe) 19,7, 2. Wester- gaard (Den) 30,7, 3. Khopersky (Sov) 31,7, 4. Westergaard (Den) 33,0, 5. Hofland (Ned) 39,0, 6. Lowe (DDR) 43,7, 7. Ortolano (Gri) 44,0, 8. Lott (Eng) 50,0, 9. Schulz (Wdl) 54,0, 10. Farbas (Hon) 61,0, 11. Zielhuis (Ned) 65,0, 19. Edens (Ned) 77,0, 20. Berg- sma (Ned) 78,0, 33. Van Hellemond (Ned) 123,0, 35. Nodari (Ned) 128,0, 39. Spaans (Ned) 136,0, 42. Tigchelaar (Ned) 141,0, 43. Kwikkers (Ned) 150,0, 44. Marseille (Ned) 150,0, 45 Leonhardt 159,0, 47. Verhoef (Ned) 164,0, 50. Edens (Ned) 174,0. Lechner (mannen): 1. Asier (Spa) 10,0, 2. Egeblad (Den) 26,1, 3. Iniesta (Spa) 36,0, 4. Muzellec (Fra) 48,0, 5. Kaklamanakis (Gri) 70,7, 6. Koudelka (Tsj) 77,0, 7. Rattotti (Fra) 90,0, 8 Brinkgreve (Ned) 95,0, 9. Lu- neteau (Fra) 101,0, 10. Bultinck (Bel) 109,7, 23. Koops (Ned) 157,0, 26. De Bie (Ned) 159,7, 27. Van den Berg (Ned) 160,0, 30. Kluin (Ned) 164,0, 31. De Jong (Ned) 165,0, 38. Voogt (Ned) 183,0, 39. Van Stekelen- borg (Ned) 186,0, 43. Kasemier (Ned) 199,0, 44. Reintsema (Ned) 203,0, 45. Ver- steegen (Ned) 205,0, 48 Hummel (Ned) 210,0, 49. Heida (Ned) 210,0. Lechner (vrouwen): 1. Grasset (Fra) 24,7, 2. Way (Eng) 28,7, 3. Lamerichs- Meuer (Wdl) 38,0, 4. De Vries (Ned) 38,7, 5. Burzynska (Pol) 40,0, 6. Noczynski (Wdl) 42,7, 7 Herbert (Fra) 44,0, 8. Muller (BRD) 44,7, 9 Goudswaard (Ned) 45,0, 10. Kaza- kova (Sov) 49,0, 13. Witbreuk (Ned) 58,0, 15. Heida (Ned) 64,0, 16. Keyer (Ned) 67,0. Tornado: 1 Zuccoli (Ita) 6,0, 2. Wolf (Wdl) 8,0, 3. Cattin (Zwi) 8.0, 4. Boog (Ned) 29,7, 5. Pirinoli (Ita) 30,7, 6. Ducati (Ita) 32,0, 7. Steinacher (Oos) 32,7, 8. Suchanek (Wdl) 35,0, 9. Clemente (Ita) 35,0, 10. White (Eng) 39,0, 21. Dijkstra (Ned) 56,0, 28. Van Ek (Ned) 75,0, 33. Boks (Ned) 82,0, 35. De Vries (Ned) 84,0, 36. Van de Plas (Ned) 90,0, 37. Cok (Ned) 90,0, 38. Van Bladel (Ned) 90,0. Europe: 1 Moberg (Noo) 16,0, 2. Van Leeuwen (Ned) 17,4, 3. Andersen (Nor) 19,0, 4. Powarzynski (Wdl) 29,7, 5. Montilla (Spa) 31,0, 6. Bellemans (Bel) 33,7, 7. Veg- ter (Ned) 38,0, 8. Bacon (Can) 40,0, 9. Reit- zer (Fra) 45,0, 10. Vanbeckevoort (Bel) 47,0, 13. Fokke (Ned) 56,7, 14. Du Rlen (Ned) 64,0,15. Van der Lans (Ned) 65,0, 17. Van Campen (Ned) 68,0, 19. De Vos (Ned) 71,0, 20. De Goederen (Ned) 76.0. if

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9