Frank Masmeijer kiest wekelijks „Gouwe kanjer 1 ELEVISIE-PROGRAMMA'S CfiidócSouimit ZATERDAG 27 MEI 1989 PAGINA 19 ür. k onr )0 l.iaj:07 DERLAND 1 KRO Omroepparochie, eucha ristieviering op Sacra mentsdag. -12.30 5 voor 12, kerkelijk nieuws. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA |t| Klaverweide serie. Afl.: Drie stappen terug. De gemeenteraad wantrouwt Kuipers omdat hij tegen het winkelplan is en omdat Patricia Vonk bij hem woont. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. Pinkpop, driedelig verslag van het jaarlijks terugke rend popfestival. Deel 1. NOS Journaal. VARA Op de loop (Running red), 6-delige jeugdserie. Afl. 6. Paula denkt dat ze Narinder ver liest als ze voor haar eigen familie opkomt en ze weet niet wat ze moet doen. VARA's kindermenu: Vooruit met de geit Afl.: De vlindertuin. De Freggels (Fraggle rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: Gobo's lied. De grote meneer Kaktus Show Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de ko mende eenwording van Europa. NOS Journaal VARA De reis van de Earth Star Voyager, 2-delige Ameri kaanse scienc^-fictionse- rie. Deel 1. Op de Earth Star Voyager staat Forbes opvolger Hayes voor grote problemen, terwijl ze nog maar net onderweg zijn. Het moment, talkshow. Presentatie: Paul Witte- man. Philip Marlowe, privé-de- tective Engels/Ameri kaanse detectiveserie. Deel 1: Dodelijk gas. Een bekende advocaat wordt met gas vermoord. Het spoor leidt naar zijn vrouw, maar zij is niet de enige verdachte. 22.17 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. 22.47 ESAvondrood, toneelstuk van en door het werkthea ter over de belevenissen van enkele bejaarden in een bejaardentehuis. NOS 23.56 Journaal. NEDERLAND2 VPRO 09.00 Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. 09.20 Kikker gaat uit eten, kort filmpje. 09.35 Valley of the dolls, serie. Afl.: Eldorado. 09.50 Vanessa de speurneus, Franse serie. Afl.: De mis daad van Cornin Bouchon. 10.00 Van heinde en ver, serie programma's over het le ven van kinderen in verre landen. Vandaag: red het regenwoud!. 10.35 Cursus voor beginners in de liefde. Afl.: Het eind- 11.00-12.00 Reiziger in muziek, live programma waarin Han Reiziger musici, ex perts, fanaten en andere liefhebbers ontmoet. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO 19.00 Filthy, rich and catflap, Engelse comedy-serie met The Young Ones. Afl. 6 (slot). 19.35 Onrust Ltd., muziekpro gramma. Vandaag: Onrust goes Metal. NOS 20.00 SlJournaal. VPRO 20.10 Vier paarden rond, repor tage over het snelle geld van de renbanen. 21.05 French Saunders, En gelse comedyserie. 21.35 Paul Haenen begint.., hu- Paul Witteman is vanavond tweemaal op het VARA- scherm te zien: om 20.37 uur in het praat programma 'Het moment' en om 22.17 uur in 'Achter het nieuws'. FOTO: DIJKSTRA m i Beertje Colargol, kinderserie. Afl. 38. i Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. Afl.: Do, de zeetoe rist; Wissel op de toekomst; Een dagje vissen. Boes, tekenfilmserie. Afl. 20. Klim op trendgevoelig ma gazine voor tieners over life style en cultuur. Presentatie: Presentatie: Ben Crabbè en Christel van Dyck. Korte film. De zevende dag. Praatcafé met: Blikvanger: in het oog springende nieuwsbeelden; - Confrontatie: politieke discus sie; Zeven op zeven: weekover zicht. Met studiogasten en Tony van den Bosch. 1-13.50 Sunday Proms. Concert met José Carreras en het Sal ve de Laredo-koor. Presenta tie: Veerle Keuppens. l Krokant culinaire serie. The ma: Patisserie. I Korte film. I Dik Trom weet raad, Neder landse jeugdfilm van Henk van der Linden naar het boek van Johan Kievit. Dik Trom en Nel ly raken bij een fikse vechtpar tij betrokken, waarbij iedereen, veldwachter Flipse incluis, een nat pak oploppt. i De speelvogels (The Persua ders), Amerikaanse serie met Roger Moore en Tony Curtis. Afl. 2: Een aaneenschakeling van gebeurtenissen (Chain of events). Tijdens een kampeer- tocht overkomen Brett en Dan ny de meest merkwaardige ge beurtenissen. Bovendien blij ken er vele geheime agenten in de buurt te zijn. Malvira, poppenserie. Afl. 21. Nieuws. Tik tak animatieserie. Afl. 183. 10 Korte film. 15 Toen Lotte onzichtbaar werd (Da Lotto blev unsynlig), 6- delig Noorse jeugdserie naar een boek van Thorstein Thom- sen. Met: Mathilde Gersby- Rasmussen, Casper Hjulmand e.a. Afl. 3. .40 De collega's serie. Met: Bob Vanderveken, Nelly Rossiers, Tessy Moerenhout e.a. Afl. 3: De valies. ,25 Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. [■45 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip: 13 jaar verkeersvei ligheid op BRT-TV met com mandant Vervust. Omtrent. Vier zangeressen lie gen hun waarheid. Vandaag: Sonja Pelgrims. M.m.v. Diana Marchal, Paul Ambach, Anton •25 Fanclub - Finale, grootse fees telijke finale van de fanclu breeks vanuit Orlando in Wes- terlo met tien finalisten. De jury bestaat uit vijf bekende artiesten en vijf gewone Vla mingen. Presentatie: ben Crabbè. .30 Nieuws. •45 Nationale Jumping der Kem pen. Reportage vanuit Olen. •00 Triomf van het Westen (Tri umph of the West), 13-delige Britse documentaire van Chris Martin over de invloed van de Westerse beschaving op de hele wereld. Afl. 4: Het wereld debat (The world's debate). 19.30 Nieuws. '19.45 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip, 13 jaar verkeersvei ligheid op BRT-TV met com mandant Vervust. 20.30 Nacht van de profvoetballer, showprogramma rechtstreeks vanuit het Casino in Middelker- ke n.a.v. de uitreiking van de trofee Profvoetballer van het jaar. Presentatie: Carl Huy- brechts. 21.20-23.45 Autorennen. Grote Prijs F1 van Mexico. Commentaar: Dirk Abrams en Dirk de Weert. 10.00-10.30 Schooltelevisie. 11.00 H.Mis. 12.00 Faire Ie point, discussiepro gramma. Vandaag: Als voorbe reiding op de Europese verkie zingen het thema: l'Europe po litique. 13.00 Actualités a la une, actualitei- 13.05 Journaal. 13.35 Variétés a la une 13.30 Einde. 15.40 Cinéma a la une. 16.00 Billet de faveur: Super Papy, toneelstuk van Francis Joffo. Met: Irène Laurent, Nelly Be- guin, Marcel Berteau e.a. Na 20 jaar komt Super Papy terug naar Parijs om zijn scheiding aan te kondigen. Zijn familie reageert verontwaardigs, en er worden ook heel wat deuren voor zijn neus gesloten: bij voorbeeld die van zijn dochter, zijn kleindochter en zijn ach terkleindochter, die overigens allemaal die dag besloten heb ben, te gaan scheiden. 17.40 Noubanimè, kinderprogramma met tekenfilms. 18.05 Papa bonheur (Bill Cosby Show), Amerikaanse serie. Afl.: Gosse de riche (Vanessa's rich). Met: Bill Cosby, Phylicia Rashad, Malcolm-Jamal War ner e.a. Vanessa Huxtable wil met haar vriendinnen naar een bokswedstrijd en nodigt ze voor de wedstrijd uit bij haar thuis. De meisjes zijn diep on der de indruk van zowel het huis als de inrichting. De vol gende dag al heeft Vanessa de reputatie, een verwaande rijke luisdochter te zijn. 18.30 Le week-end sportif, sportma- gazine. Presentatie: Gaëtan Vigneron. 19.30 Journaal en Weerbericht. 20.00 Cinéma a la une. 20.05 Le tatayet show, programma. 22.05 Arts magazine, cultureel gazine. 22.35-23.10 Laatste nieuws weerbericht. lil Ondertiteling vla Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■3 Zwart/wlt-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling moristisch cultureel pro gramma van Paul Haenen en dus Margreet Dolman. 22.26 Quatermaine's terms, En gels tv-spel van Simon Gray over de onderlinge verhoudingen van leraren op een Engelse kost school. Met: Edward Fox, Eleanor Bron, Peter Jef frey e.a. Regie; Bill Hays. NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND 3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 10.35 Skriuwers yn byld Afl. 2: Anne Wadman. FEDUCO 11.00 Open Universiteit: Mens Computer Coöperatie. NOS 11.30 Weekjournaal. 12.00 Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geanaly seerd en toegelicht. SOCUTERA 12.45 Zonder uw steun zijn wij hulpeloos, film van het Rode Kruis over het werk bezoek van Yvonne van Gennip aan Kenia. IKON 12.55 Shahira, filmdocumentaire over de belevenissen van de antropologe dr. Shahira Fawzy in de Sahara. FEDUCO 13.42-14.32 Europa komtl 30- delige serie over de Euro pese Gemeenschap. Afl. 26: Cultuur als sluitpost in Europa? NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.35 Sportuitslagen W5. 17.45 Sesamstraat. TELEAC 18.00 De Trojaanse oorlog. Les 2. NOS 19.00 Studio Sport. 20.00 Journaal. 20.10 Studio Sport. FEDUCO 20.25 Hollandse nieuwe. Afl. 9: De tijdvanger. NOS 20.55 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. 21.25 Een pijnlijke zaak, film van John Lynch naar een verhaal van James Joyce. Met; Sian Philips, Mick Lally, Olwen Fouere e.a. RVU 22.18 Werken aan werk, 6-deli- ge serie over de transport sector. Afl.2: Onderweg. TELEAC 22.48 Geschiedenis en instel lingen van Rusland en de Sovjet-Unie. Les 5. NOS 00.05 Journaal. G'oud en nieuw. Muziekprogramma met Frank Masmeijer. NCRV-televi- sie. Ned. 1 om 20.20 uur. Vanavond HILVERSUM Te beginnen vanavond zal Frank Masmeij er acht weken lang op NCRV- tv weer een „Gouwe kanjer" aan het kijkpubliek presente ren, een man of vrouw die op muzikaal of vocaal gebied een prestatie heeft neergezet. En dit niet bij wijze van eendags vlieg, maar als resultaat van onverdroten kleinkunstige ar- Frank Masmeijer: „We hebben onze keuze al gemaakt en heb ben acht namen op een lijst staan. Die lijst is geheim en maken we niet openbaar om een stuk verrassing in de uit zending te houden. We hebben echter wel al kunnen vaststel len, dat de mensen die ervoor in aanmerking komen sterk hechten aan deze trofee van de NCRV. Dat heeft er niet het minst ook mee te maken, dat zij weten dat wij met veel zorg onze keuze hebben be paald en alle artistieke ver diensten van de kandidaten zorgvuldig tegen elkaar heb ben afgewogen". Van de uitzendingen in het vorige seizoen weet de NCRV, dat het aanhaken voor een programma bij wat er op in strumentaal en gezongen ge bied gebeurt tot een levendige uitzending kan leiden. Hierbij wordt niet alleen naar eigen tijds materiaal gekeken, maar ook naar wat er uit oude en betere tijden aan onvergete lijks boven water is blijven drijven. De NCRV mag de bedenker heten van programma's als „Showmasters", maar Mas meijer ziet zichzelf niet als een showbink. Dit sluit „Frank en vrij" niet uit, de titel waaron der hij bij Dick van Bommel begon. Hij neemt artiesten se rieus en gebruikt hen niet tot meerdere eer en glorie van op windend schermvertoon. Pijlen Hij heeft als presentator nog meer pijlen op zijn boog. Het gaat om een familieprogram- ma, oud en jong moeten er in gelijke mate van kunnen ge nieten. Hij ziet presenteren als een vak, waarvoor ruime mensenkennis een strikte voorwaarde is. Het een sluit het ander niet uit. Je moet met jezelf voor de dag durven ko men, maar tegelijk de gasten het gevoel geven, dat zij met hun kwaliteiten de uitzending bepalen. Voor die artistieke inbreng maakt een presentator een pas op de plaats, terwijl te gelijk de artiest in zijn origina liteit naar voren treedt. Als „Gouwe Kanjer" ver schijnt in het spotlight een Ne derlandse artiest die al lang in het vak zit en nog steeds aan de weg timmert. Hij krijgt een trofee in de handen gedrukt. Deze grootheid op zijn gebied wordt ingeleid met filmpjes en uitspraken van andere arties- In de nieuwe serie van „G'oud en Nieuw" treedt elke week een aantal „oude bekenden" op. Dit seizoen zijn er o.m. op tredens te verwachten van Marcel Thielemans, Ronnie Tober, Kilima Hawaiians en Toby Rix. Voor de muzikale begeleiding zorgt de G'oud en Nieuw-band onder leiding van Jan Vermeulen met op drums Frank Masmeijer. Frank: „Van Marcel Thielemans van de Ramblers hebben we veel werk gemaakt. We hebben op zijn aanwijzingen liedjes en melodietjes in een nieuw ar rangement gestoken en er een medley van gemaakt. Deze la ten we door jonge instrumen talisten in hun eigen stijl spe len. Dan hoor je direct, dat wat vroeger al goed was iets onvergankelijks over zich heeft". Vitaal „Je hebt er geen idee van hoe speels en vitaal dit vandaag de dag nog klinkt, dit Ramblers- werk, modern getoonzet, ge speeld door jongeren. Het gaat er speels en vitaal aan toe. Dat gaan we de komende weken doen met meer oude muziek. We mikken er op, dat de oude ren het herkennen en er hun eigen herinneringen aan ver binden, terwijl de jongeren moeten vaststellen, dat er lang voor de popperiode ook al uit stekende muzikale prestaties werden neergezet. Natuurlijk Frank Masmeijer: „Presenteren vraagt een hoge mate van mensenkennis. Je moet met jezelf voor de dag durven komen, maar tegelijk de gasten het gevoel geven, dat zij met hun kwaliteiten de uitzending bepalen". FOTO: DIJKSTRA zit er ook pop in de meest rui me zin in dit programma, maar we maken geen poppro gramma. Daar zal het zwaarte punt niet komen te liggen. Ik presenteer dit programma, wat inhoudt, dat ik me niet zin gend en dansend zal etaleren, zoals ik eerder wel deed. We laten het hart van het pro gramma bepalen door muzi kanten en zangers. Het gaat om hun inbreng. Ik bepaal al leen maar mede de vorm waarin dit gebeurt. Daarbij valt de nadruk niet op show, maar op de gezelligheid die in het hele gezin zo ervaren kan worden". Voor een dergelijke aanpak komen ook in aanmerking een bekende buitenlandse artiest of groep. Hiervoor staan de Jo- dy's Singers genoteerd met specifiek werk van de Mama's and the Papa's. En zo nog veel meer. Allemaal Nederlands-of Engelstalig en geen ruimte voor het chanson. Ook nieuw in het programma is het onderdeel met de onbe kende artiest van de week. In elke uitzending een artiest die tot nu toe alleen regionale be kendheid geniet, maar die het zeker in zich heeft om lande lijk door te breken. Een jury met Jan Vermeulen en Jaap de Groot reikt aan het eind van het seizoen een aanmoedi gingsprijs uit aan de naar hun mening meest belovende ar tiest of groep. Ditmaal wordt deze kans gebo den aan Alexandra (de Vries) uit Enschede, een meisje van wie op korte termijn een en ander wordt verwacht in de vocale sfeer. En geen ballet er bij, want dat leidt de aandacht van de hoofdpersoon af. Als gasten verder Patty en Shift en Soundmixwinnares Carina „Timi Yuro" Bos, die zonder pruik en onder eigen naam aan een carrière is be gonnen. Goud Frank: „Bij ons kunnen de ar tiesten ook hun gouden platen komen halen. We hebben in de titel van ons programma niet voor niets die apostrof staan tussen „G" en „oud". Die staat er om aan te geven, dat wat in het verleden goed was ook nu nog tot de verbeelding spreekt. We lopen nog met Pe ter Koelewijn in de gedachten. Diens „Kom van het dak af" blijkt en blijft een evergreen van jewelste. In een nieuwe toonzetting ziet iedereen hem die sprong weer maken. We hebben er een rap-nummer van gefabriekt. Ik bedenk dat soort namen niet alleen. Chef Jan van Dalen zit altijd vol ideeën en meedenker Theo Smit mag er ook wezen met zijn fantasie en inbreng. Dit leidt tot Gerard Joling met zijn „No more bolero's". Voorlopig is er voor Frank Masmeijer voldoende werk aan de winkel bij de NCRV. Toen Martine Bijl het met „Dinges" niet meer zag zitten, mede als gevolg van de eisen die haar eigen theaterpro gramma stelde, wierp Frank zich op voor het behoud van deze rubriek. Te beginnen in september volgt er weer een reeks, waarin volwassenen mogen benoemen wat kinde ren in hun onnozelheid zo schilderachtig weten te om schrijven: „Mijn vader zegt dat je er in kan trappen en mijn moeder dat je niet zonder kunt": Geluk. TON OLIEMULLER 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 (si Schwabische Dichterstras se. Bernd Weikl zingt liederen van Zwabische dichters. 10.45 Adenauer, 7-delige tv-biogra- fie. Afl. 6: Keine Experimente. 11.30 Die Sendung mit der Maus. 12.00 GD Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochenspie- 13.10 Magazin der Woche, regionaal magazine. 13.45 Diese Woche im Ersten. Pro gramma-weekoverzicht. 13.50 Piano, Piano, Australische 6- delige jeugdserie. Afl. 3: lm Schweisse seines Angesichts. 14.15 is] Spruchreif, live programma voor jongeren. 15.00 Die Heirat (Schenitba), Russi sche speelfilm uit 1977 van Vi- tali Melnikow. 16.35 Film aktuell: Kinder brauchen Abenteuer, programma waarin Josef Schnelle spannende kin derfilms bespreekt o.a. Gol- dregen van Soren Kragh-Ja- cobson en de talrijke speel films naar de boeken van Erich Kastner. 17.00 ARD-Ratgeber: Heim Gar- 17.30 Globus - Die Welt, von der wir leben. Programma over milieu problematiek. 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18 40 TlLindenstrasse, serie. 19.09 Die Goldene 1, winnaars van de ARD-tv-loterij. 19.10 Weltspiegel, berichten van buitenlandcorrespondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 ETagesschau. 20.15 Tatort, misdaadserie. Afl.: Kei ne Tricks, Herr Bülow. 21.35 Kulturweltspiegel: Der neue Schlöndorff, reportage over de opnames in Amerika van Volker Schlöhdorffs nieuwste film, gebaseerd op de SF-best- seller Der Report der Magd, van Margaret Atwood. 22.05 Tagesschau. 22.10 Hundert Meisterwerke. Van daag: Het grote woud, van Ja cob van Ruysdael. 22.20 Bundesparteitag van de F.D.P. in Keulen. 22.35 Deutsche. Daniel Cohn-Bendit in gesprek met Günter Gaus. 23.20 Brónk, serie. Afl.: Zerreisspro- bleme. 00.05 Tagesschau. 00.10 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampf. DUITSLAND 2 09.00 H Programma-weekoverzicht. 09.30 Eucharistieviering, vanuit Ber- lin-Llchterfelde. 10.15 Mosaik, magazine voor senio- 11.00 II Aus Worpswede: Das Sonn- tagskonzert auf Tournee, volksmuziek-programma. 11.45 Heute. 11.47 Die Sportreportage. Vandaag: 1. Tennis: finale tennis-World- Team-Cup; 2. Motorraces: WK vanuit Hockenheim; 3. Auto sport: Deutsche Meisterschaft der Tourenwagen. 5e manche vanuit Berlijn. 17.25 Heute. 17.30 Danke schön. Overzicht van de actie Zorgenkind. Aansl.: Der grosse Preis. Bekendma- .d. week. 17.40 Magische Möbel. Filmportret van Gaetano Pesce, architect en ontwerper in New York. 18.10 ML - Mona Lisa, gazine met Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi- 19.30 Westreise. Documentaire over de ervaringen van jonge Oost duitsers op reis door West- Duitsland. Der Laden des Goldschmieds, tv-film naar een hoorspel van Karol Wojtyla (Paus Johannes Paulus II). Met: Burt Lancaster, Olivia Hussey, Ben Cross e.a. Polen, voor de Tweede We reldoorlog: Andrea, Teresa, Stefan en Anna leren elkaar tij dens wandelingen kennen. Zo wel de eerste twee als de laat- sten laten zich door pater Adam trouwen, die behoort tot de wandelclub. Hun ringen zijn gemaakt door een mysterieuze goudsmid. Bericht vom FDP-Parteitag. Die Sportreportage. Grand Prix van Mexico, WK Formule 1 autoraces vanuit Mexico- City. verslaggever: Karl Senne. Erste Liebe (First love), Zwit sers/Duitse speelfilm uit 1970. Brief aus der Provinz. Bene- diktinermönche als Detektive. DUISLAND 3 09.00 Telekolleg II cursus Engels. Les 20. 09.30 Telekolleg aktuell, cursus-in formatie. 10.00 Telekolleg II cursus schei kunde. Les 20. 10.30 Telekolleg II cursus econo mie. Les 7. 11.00 Sehen statt hören, weekma- gazine voor doven en slechth. 11.30 Ihre Heimat - unsere Heimat, programma voor Grieken, Spanjaarden en Joegoslaven. 12.30 Tele-Akademie. Prof. dr. Friedjob Kapra: Was heisst Tiefen-Ökologie? 13.15 EBilder der Jahrhundertwen- de, documentaire serie. Afl.: Tagebuch ener Verlorenen, Duitse speelfilm uit 1929 van G.W. Pabst. 14.45 deelsCBilder der Jahrhun- dertwende, documentairese rie. Afl.: Das historische Stich- wort, documentaire. 15.00 So bist du mir Heimat gewor den, documentaire over de re latie tussen Theodor Heuss en Elly Kanpp. 16.00 Bilder aus Licht, informatieve serie over fotografie. 16.45 Reiseführer, toeristische tips. Vandaag: Walcheren. 17.00 WDR-Publik, gesprekken en muziek uit Bocklemünd. 18.00 Ueberraschende Tage, 6-deli- ge jeugdserie. Afl.4: SOS. 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. Vanavond: Ein Jun ker als Reformator. Portret van Reinold von Thadden-Treiflaff, stichter van de Nat. Kerken- 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. 20.00 Einsame Menschen, toneel stuk van Gerhart Hauptmann. (Pauze ca 21.45: West 3 ak tuell en een gesprek over het toneel in NRW). 23.25 Politisches Feature: Mal wie der in Peking, portret van An thony Grey, correspondent voor Reuter in Peking. 00.10 Laatste nieuws. Aansl.: Zure Nacht. Open University. Playbus kinderprogramma. Making sense, religieus pro gramma. This is the day, religieus pro gramma. Handmade, informatieve serie Afl. 7 Business matters, informatie ve serie. Afl.7. When in Italy Cursus Itali ans. Les. 2. Help your child with maths informatieve serie. Who cares?, informatieve se rie. Afl. 1Out of sight, out of mind. Sign Extra, informatieve serie. Country file, magazine over het buitenleven. Weerbericht voor de land- Country File, vervolg. Nieuwsoverzicht. Aansl.: On the record. Eastenders Omnibus, feuiile- Porridge, Engelse speelfilm uit 1979 van Dick Clement. Met: Ronnie Barker e.a. Disney time. The clothes show travel ca ses. Vandaag: Ierland. The animals roadshow, die- renmagazine. Vandaag vanuit Lifeline. Vandaag: Contact a Nieuws en weerbericht. Val Doonican's homeward bound. Een op locatie gefilmd programma, waarin Doonican aan de hand van muziek en gesprekken de ziel en de schoonheid van Ierland pro beert te schilderen. Afl.2. Three up, two down, nieuwe comedyserie. Afl. 3. All creatures great and small 21.40 Mastermind, quiz. 22.10 Nieuws en weerbericht. 22.25 That's life, consumenteninfor- 23.10 Everyman. Afl.: Toby, who ca res? Documentaire over een tehuis voor gehandicapte jon geren, aan de hand van een portret van een jongen met hersenbeschadiging. 23.50 Tickling of talents. 00.20 Berliners acteur Andrew Sachs (Manuel in Fawlty To wers) keert terug naar de plaats van zijn jeugd. Deel 3 (slot) West and East. 00.45 Network East 01.25 Weerbericht. BBC 2 14.05 International Bridge Club, 14.35 Sunday Grandstand, sport programma met PGA golf te Wentworth en cricket. 19.40 The money programme, infor matieve serie over geld. 20.15 The Chelsea Flower Show. 20.45 Theatre night: Benefactors, toneelstuk van Michael Frayne over de relatie tussen 2 ge trouwde stellen. 22.45 Another way of telling. Afl.3. 23.15 Moviedrome: The thing from another world, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Chistian 00.40 Autosport, Formule 1 races om de Grote Prijs van Mexico, samenvatting. 01.15-02.00 Golf, PGA kampioen schappen, samenvatting. 06.30 Bailey's Bird. 07.00 Hour of Power. 08.00 Fun Factory. 12.00 Shell International Motor 13.00 Mobil Motor Sports News. 14.00 Sunday Movie Matinee. 16.00 Beyond 2000. 17.00 Pop Formulae. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Eurosport - What a week! 20 00 Motorsport. Duitse Grand Prix 21.00 Golf. PGA kampioenschap vanuit Wentworth. 23.00 Motorsport. Formule I Grand Prix vanuit Monaco. 01.00 Programma-overzicht. 01.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com- SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 10.00 Dr. Who Engelse science-fic- tionserTe met Tom Baker. Afl.: The seeds of doom. 11.00 Coca Cola Eurochart. 12.00 Video Fashion. Modemagazi- 12.30 Today's World. 13.00 It Is Written. 13.30 Blakes Seven. Science-fiction- 14.30 Salvage One. 15.30 The Mix. 17.30 The World Tomorrow. 18.00 European Business weekly. 18.30 Roving Report. Actualiteiten rubriek. 19.00 Tracking. Popprogramma. 20.00 The UK Top 50. Popprogram- 21.00 The Twilight Zone. Tv-serie. 22.00 NBA Today Basketbal. 22.25 Dyffy. 00.30 The Mix. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse ment. 11.00 Kristiane Backer. 13.30 MTV Spotlight: Fine Young Cannibals. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Week in rock 15.30 MTV Classics. 16.30 Ray Cokes. 18.00 Kristiane Backer. 20.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 21.00 Marcel Vanthilt. 00.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 01.00-07.00 Night videos. James Coburn speelt de hoofdrol in de misdaad komedie 'Duffy' op Super Channel om 22.25 uur. FOTO: PR 12.00 L'Assiette Anglaise. 12.45 De La Cave Au Grenier. 13.00 Journal tèlévisó. 13.15 Un Moment D'lnattention. 14.45 Apostrophes. 16.05 Brèves. 16.10 Histoires Naturelles. 16.30 Aventures Et Sports. 17.55 Brèves et Mëtéo Européene. 18.00 Un Mariage Sacré. 19.00 Ushuaia. 19.30 Flash Varicelle. 20.00 Avis de recherche. 21.30 Trente millions d'amis. 22.00 Journal tèlèvisé. 22.30 Mètéo Europëenne. 22.35 7 Sur 7. 23.30 Ex-libris. 00.30-00.45 Le quart d'heure du procope. RTL+ 08.00 Li-La-Laune-Bar, met: Die Welt der Schnorchel (The Snorkels), tekenfilmserie; He- athcliff, tekenfilmserie. 09.20 BZwölf Minuten nach Zwölf, Duitse speelfilm uit 1939 van - Dr. Johannes Guter. Met: Ru- dolf Platte, Renè Deltgen, Ge- raldine Katt e.a. 11.00 Afrika Express speelfilm. 12.30 Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. 13.00 Heute bei uns. 13.10 Die Spezialisten unterwegs. Afl.: Drei Tage im Leben eines Mixers. 14.00 Gut geht's, gezondheidstips met Hademar Bankhofer. 14.30 EDie falsche Braut, Duitse speelfilm uit 1944 van Joe Stöckel. Met: Elfriede Datzig, Margarete Haagen, Maria Stadler, e.a. 15.55 RTL Spiel. 16.00 Ich komme vom Ende der Welt (L'aventuriero), Italiaanse speelfilm uit 1967 van Terence Young. Met: Anthony Quinn, Rrosanne Schiaffino. Rita Hay- 17.35 Tekenfilm. 17.45 Heimatmelodie, volksmuziek gepresenteerd door Maria en Margot Hellwig. 18.45 RTL aktuell. 19.00 Ein Tag wie kein anderer, reisquiz. 20.00 Die Halbzarte, Oostenrijkse speelfilm uit 1958 van Rolf Thiele. Met: Romy Schneider, Carlos Thompson, Magda Schneider e.a. 21.35 RTL Spiel. 21.40 Kunst und Botschaft. Van daag: Circusbilder van Arnulf Rainer. 21.45 Spiegel TV, niëuwsmagazine. 22.20 Finale - Die Sportsendung am Sonntagabend. 23.05 Videoshow. 23.30-00.15 Sexy Folies. KRO 15.35 Neighbours, Australische serie. 16.00 The seventh voyage of Sinbad, Am. avonturenfilm uit 1958. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Eindexamenjournaal, nabeschou wing eindexamens. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 is AVRO Service Salon. gevarieerd magazine. 17.25 Chinese chef, culinaire serie. 17.55 s Ontdek je plekje. Vandaag: Veere. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber, tips. Vandaag: Toeristische informatie. 10.00 Heute. 10.03 T Rivalen der Rennbahn se rie. 11.00 ARD-Sport extra. Open Franse Tenniskampioenschappen vanuit het Roland Garros-stadion in Parijs. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Sendung mit der Maus. 16.45 Piano, Piano Australische jeugdserie. Afl. 3. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse, serie. (WDF). BBC 1 07.30 The Flintstones, tekenfilm. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Children's BBC. 11.40 Grand stand. met Cricket en PGA golfkam- pioenschappen te Wentworth. 14.00 Nieuws. 14.05 Neighbours, Australi sche serie. 14.30 Grandstand, met Cricket en PGA golfkampioenschap- pen te Wentworth. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel. 15.00 As the World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Fa mily Affair. 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL MTV EUROPE 07.00 MTVI 12.00 Remote control Spelprogramma. 12.30 Week in rock 13.00 MTVI 15.00 Yol Mix. 06.00 Hallo Europa 08.30 California Clan Am. serie. 09.15 Die Spring field Story Am. serie. 10.00 Reich und schön Am. serie. 10.25 der Preis ist heiss 11.00 Die Zwei mit dem Dreh Am. serie. 11.45 Polizei- bericht Am. serie. 12.05 Gut geht's gezondheidstips. 12.30 Klasslk am Mittag, met het RTL-Orkest. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: Inspektor Gadget, tekenfilmserie. Afl.: 1001 Nacht. 13.25 California Clan, Am. se rie. 14.15 Der Engel kehrt zurück Am serie. 15.00 Flughafenpolizei Tokio Japanse misdaadserie. 15.45 Netto: Ihre Wlrtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story, Am. serie. 16.50 Rech und Schön, Am. serie.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19