SrO's „Lekker weg" is sngemerkt informatief Henk Hofstede: „Live-lp is puur tijdsdocument" IDJO/TELEVISIE c^idócsomunt DONDERDAG 25 MEI 1989 PAGINA 19 ian Boelen ...prettige stem en een bepaalde doortastend- B- FOTO: KRO liciti_ eer weg. Toeristische program- terie. KRO-televisie. Ned. 1 om uur. Vrijdag. jVERSUM De toeristi- i programma's die de Ne- landse beeldbuis bevolken, meestal een aaneenschake- van beelden die de makers r plaatselijke VVV's kregen fluisterd. En dat ligt er ook nog eens duimendik •nop. Een gezonde uitzon- ing daarop vormt „Lekker van de KRO-televisie dat deze nieuwe reeks uit ingen het zowel letterlijk iguurlijk zoekt in onbetre- paden, al is het uitgangs- it een beeld te geven van kende toeristische en re- INQtieve mogelijkheden. Ook Iwaalf nieuwe afleveringen, deze zomer over het :rm rollen, wijzen enigszins ;en bekende richting. Ver- il is echter dat ze onge- kt informatief zijn. Dat ,t deels door de program formule, die behoorlijk wat jigingen heeft ondergaan. r**fc Tolg is dat er nu meer lijn fe uitzendingen zit. Eindre- jteur en tekstschrijver Chris schtütman: „We hebben bewust [ranted wat veranderd. Wat we oole keer vooral willen, is dat haaeen stimulerende werking 'ok t de uitzendingen uitgaat, an (hsen moeten worden ge- epa^ckeld om er op uit te trek- jubli. We hebben de program 's daarom een wat bredere lancet gegeven en bijvoorbeeld je l ..adoptie-projekt" toege- de i$gd. In het weekeinde na de or pending wordt in de streek, alaa we hebben besproken, een ande gehouden voor dat pro- Mid. Daarbij krijgt het publiek he. de gelegenheid zaken te be zichtigen die normaal gespro ken niet openbaar zijn. Om een voorbeeld te geven: in de twee de uitzending maken we ons sterk voor een bever-observa torium in de Hollandse Bies- bosch. Het publiek kan die be vers ook bekijken. Geld voor de projecten krijgen we binnen door een deel van de opbrengst van de „Lekker weg'.-gids af te staan. Elke uitzending wordt begeleid door zo'n toeristische almanak. We hebben overigens telkens gekozen voor particu liere initiatieven, zonder over heidssteun". „Lekker weg" heeft veel weg van een toeristisch journaal. Dat idee wordt ingegeven door de opzet. Zo wordt in de eerste minuten een overzicht gegeven van wat de kijker in de rest van de 25 minuten krijgt te zien. De onderdelen worden aan elkaar gepraat door Vivian Boelen en dat is een verade ming. Volgens de KRO-pers- dienst nam Vivian niet de plaats van Maud van der Kroon in omdat ze het beter kan. „Maud is in verwachting en aangezien er bepaalde risi co's aan het programma vast zitten heeft ze haar plaats afge staan. Zo maakt Vivian in de eerste aflevering bijvoorbeeld een ritje op een olifant" Maar behalve een prettige stem heeft Vivian Boeien ook een bepaalde doorstastend heid waardoor de interviewtjes een zekere inhoud krijgen. Worden de uitzendingen een succes, dan volgt een nieuwe reeks van „Lekker weg" al deze winter. HANS PIET The Nits. Concertregistratie, docu mentaire. VARA-televisie. Ned. 1 om 22.40 uur. Donderdag. AMSTERDAM „Het is een heel mooie combinatie gewor den, waar alle partijen met zeer veel plezier en serieus aan hebben gewerkt", zegt Henk Hofstede, zanger, gitarist van het uiterst succesvolle kwartet The Nits over de tweeluik, waarvan de VARA vanavond het eerste deel op het scherm brengt. „De combi natie van documentaire en concertregistratie weerspiegelt een bekende en een onbeken de kant van The Nits. Behalve fragmenten uit het optreden, die zijn opgenomen in de Stadsschouwburg in Amster dam, zijn er ook beelden van de voorbereidingen van de theatertournee, die we eind vorig jaar hebben gedaan. De kijker ziet dus het schilderen van het decor, het lassen, maar is bijvoorbeeld ook aanwezig bij de eerste repetities. Hij krijgt gewoon facetten te zien, die normaal gesproken verbor gen blijven". De twee VAR A-programma's vallen samen met het uitbren gen van de live-elpee. „Die plaat moest er gewoon een keer van komen. Het is een registratie van wat we nu doen. Er staan ook geen nieu- op. Het is puur een tijdsdocument. Ik zie het echt als een opvuller tussen twee studio-elpee's. Het geeft ons wat meer speling en die tijd hebben we echt nodig, want ik denk dat de studio-el pee die we straks gaan maken een belangrijke plaat voor ons wordt". Gebeuren „Ik bedoel, dan moet er voor ons echt weer iets gebeuren, al weet ik niet precies wat. Zeker is in elk geval dat ik niet in herhalingen wil vallen. We hebben inmiddels wat visjes uitgegooid. Zo denken we ero ver samen te werken met Rob Hauser. Hij was met zijn Saxo foonkwartet ook van de partij in de Stadsschouwburg in Am sterdam. Daar hebben we „In The Dutch Mountains" ge daan. Vier saxofoons die in je oor staan te blazen. Dat was echt te gek. En we hebben nog steeds een uitnodiging liggen om wat te doen met het sym fonie orkest van Basel. We willen echt een paar heel an dere gebieden induiken, mis schien een aantal elementen combineren. En die symfoni sche kant past wel bij ons Ne derlanders. „In The Dutch Mountains" vind ik bij nader inzien ook een typisch Neder landse plaat. Het is wel een in ternationaal succes, maar bij de, gratie dat het eigenlijk be hoorlijk Hollands is wat eruit rolt. En dat is, denk ik, ook wat de mensen aantrekt. Ik sprak laatst met een aantal Griekse disc-jockeys en dan merk je hoe gebrand ze zijn op een Europese klanjc. Als het maar niet Amerikaans of En gels is. Dat zijn een soort scheldwoorden. Het moet Eu ropees zijn. Ze vinden dat het tijd wordt dat Europa zelfstan dig wordt. Daarom zijn wij er, denk ik, behoorlijk geliefd. Ze hebben echt iets van: The Nits zijn niet Amerikaans gericht, spelen geen Amerikaanse mu ziek, dus dan is het goed". Reacties „Door de reacties die ik uit het buitenland krijg, heb ik ge merkt dat de mensen waarden hechten aan iets dat specifiek uit een bepaald land komt. Ik weet dat Herman Brood liever zijn hoofd afsnijdt dan een Hollands imago krijgt. Ik vind dat je best vanuit een Holland se traditie kan werken, maar het moet natuurlijk niet op een geïsoleerde manier gebeu ren. Ik schaam mij er ook niet voor als iemand zegt: het is wel een heel Hollands groepje. Ik woon in Amsterdam, mijn hele leven al". HANS PIËT Henk Hofstede: „Ik schaam mij er niet voor als iemand zegt: het is wel een heel Hollands groepje". FOTO: MILAN KONVALINKA nederland 1 VARA 16.01 Kermis der ijdelheid (Vanity fair), 16-delige En gelse serie naar de gelijk namige roman van William Makepeache Thackeray. Afl. 12: Heel goed gezel schap. Becky, Rawon en de kleine Rawdy vieren Kerstmis 1822 in Queen's Crawley. In Fulnam vieren ook de Sedley's Kerst, maar het is een armzalig feest. 16.31 TV-Werkjournaal Pre sentatie: Paula Patrico en Pieter Jan Hagens. 16.56 Neighbours, Australische serie. Danny's feestje is danig uit de hand gelopen en Scott voelt zich daar nogal schuldig over. 17.19 Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de ko mende eenwording van Europa. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 Eindexamenjournaal. Presentatie: Pieter-Jan 17.58 VARA's kindermenu: De avonturen van Pippa de hen, Tsjechische kinderse rie. Afl.: Pippa en de vogel kooi. VARA 18.05 De avonturen van Teddy Ruxpin tekenfilmserie. Afl.: De moeder van Tweeg. 18.27 De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Zo wijs als een baard. 18.40 Ovide en zijn vriendjes (Ovid and the gang), te kenfilmserie. Afl. (slot): De geest Ko. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.21 Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de ko mende eenwording van Europa. 19.24 Een klas apart (Head of the class), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Een band met de toekomst. Tij dens een van Charlies les sen komt doctor Samuels opgewonden binnen. De stad New Vork wil dat de klas een videband maakt voor de verre toekomst. 19.48 Lingo, spelshow gepre senteerd door Robert ten Brink. 20.20 Doet ie 't of doet ie 't niet, spelprogramma met Peter Jan Rens. 21.34 H Cagney and Lacey, Amerikaanse serie. Afl.: Angst en frustratie. Chris tine en Mary-Beth moeten getuigen tegen Bruce Mansfield, de grote man achter de drugs-wereld. NOS 22.30 Journaal. Zo'n twee miljoen kijkers hebben wekelijks genoten van de luchtige serie FOTO: AVRO VARA 22.40 The Nits, documentaire over de voorbereidingen en het verloop van de the atertournee die The Nits de laatste maanden van '88 maakten door theaters en schouwburgen in Ne derland. 23.40 Einde. nederland2 AVRO 15.45 Kokkerellen, culinair pro gramma. Afl.: Exotische salade. 16.05 lil AVRO'8 Service Salon, familiemagazine. Presen tatie: Catherine Keyl, Amanda Spoel en Tineke de Groot. 17.40 Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl. 51: Little wolf. Stringfellow merkt tijdens een party dat zijn vriend Greg kwalijk wordt beïn vloed door zijn moeder en zijn ex-vrouw. De spanning loopt zo hoog op, dat String, Dom en Caitlin moeten ingrijpen. AVRO 18.25 s David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 9.: De vijver in het woud. 18.55 s Donderslag, jeugdma- gazine. Presentatie: Nada van Nie en Mare Postel mans. NOS 20.00 ËSJournaal. AVRO 20.29 ixBeppie, 12-delige serie. Afl. 12 (Slot): Happy End. Norbert en Maddy zien el kaar weer zitten, Pips is in middels ingewijd in de lief de en Jacques is bang voor de toekomst.. 20.53 SGrijpstra en De Gier: Het lijk uit Friesland, mis daadserie naar De Ratelrat van Jan Willem van de We tering. Met: Rijk de Gooij- er, Peter Faber e.a. Afl. 1: Brandend water. Grijpstra en De Gier moeten een moord onder een Amster damse brug onderzoeken. Het spoor ligt bepaald niet voor de hand. 21.48 L.A. Law, Amerikaanse se rie. Afl. 49: To live and die in L.A. Grace betreurt haar handelwijze in de Lyle Tor- rey-zaak, Stuart en Ann worden onverwacht uit een vergadering geroepen in verband met de adoptie en Arnie krijgt zakelijk con tact met de man van zijn secretaresse Roxanne. 22.33 AVRO op het Binnenhof, politieke rubriek. Presen tatie: Marijn de Koning. 23.05 s Ontdek je plekje «.Van avond: Ameland. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Einde. nederland 3 17.30 17.45 NOS 18.00 19.00 19.15 19.25 23.25 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Paspoort, wekelijks pro gramma in het Servokroa- tisch en het Nederlands. IOS De Islam als vakgebied, 2-delige serie. Afl. 1. TELEAC Van Quantum tot Quark. Les 6 NOS tHet klokhuis. ^Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi ne, i Journaal. i Oog in oog. Ischa Meijer praat met de componist Peter Schat. RVU De uitdaging, tweedelig programma over onderbe lichte aspecten van de sport. Afl. 2: Over de top. NOS i Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek vanuit het Shaffy theatercafé in Am sterdam. Presentatie: Leo- ni Jansen. HUM.VERBOND Kwartslag: Het moment voorbij, programma over de fotograaf Oscar van Al phen. NOS Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Lisztconcours 1989, im pressie van de voorron den. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. ans^T uittel VA# Ommekaar Ontslagen en Flipper. Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 28: Ramp in de Ever glades (2). Juke Box. Arnold (DiffTent Strokes) Amerikaanse jeugdserie. Afl. 56: Het fotomodel. Met: Con rad Bain, Gary Coleman. Todd Bridges.e.a. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Afl. 180.. Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 36: Een vangnet. Mededelingen en programma overzicht. Extra politieke tribune. Nieuws. Felicel quiz waarin twee duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. Presentatie: Feli ce Damiano. Panorama. The Dirtwater Dynastie, (The Dirtwater Dynastie). 10-delige Australische serie. Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws. De Koreaanse oorlog (Korea, the unknown war). 6-delige do cumentaire over de oorzaken, het verloop en de gevolgen van de Koreaanse oorlog (1950-1953). Coda. Cappricio nr. 24. van Paganini, uitgevoerd door Edith Volckaert, viol. OLEjT 2 21.3(^^™ wonü Zonen en dochters (Sons and ii. od daughters), Australische serie. bt Met: Pat McDonald, Tom Ri- 13.1^ chards, Rowena Wallace e.a. J 1 B 2 x 7, spelletje met Mark De- Thï mesmaeker. 30. z8 Programma-overzicht. ODE© Nieuws. 13.490 Kroniek van een aangekon- 18.4: digde dood (Cronaca di una (16); morta annunciata), Italiaans- 16.00 /Franse speelfilm uit 1987 van 11 (16 Francesco Rosi naar het gelijk- 16.0C namige boek van Marguez. igstrl Met Gian Maria Volonte, Irene (16| Papas e.a. Een man ontdekt i. SI) dat zijn bruid geen maagd 19.11 meer is. "Lo6 Koningin Elisabethwedstrijd, documentaire over de geschie de werking van deze of tl denis e ;bf 1 Vacaturebank. Nouba, nouba, met Comic Strip, Cocologie en Ziek Zack. Jamais deux sans toi, geva rieerd Informatief programma. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en weerbericht. Autant savoir, consumenten magazine. Rollerball, Amerikaanse speel film uit 1975 van Norman Jewi- son. Le monde du Cannes. Laatste nieuws en we richt. Protestantse kerkdienst. 9 Einde. i, special bbc 1 duitsland 1 „Ausgestossen", een Franse televisiefilm in vijf delen met Char les Aznavour (foto), Judy Winter e.a. DLD 3 22.30 uur. FOTO: PR ner, Gene Kelly, June Allyson e.a. De boerenzoon D'Artag- nan komt door zijn degenkun- sten bij de musketiers van ko ning Ludwig XIII en weet met zijn vrienden een complot te gen de koning te verhinderen. 18.05 Forsthaus Falkenau. Afl.: Der Jagdkonig. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.15 Fuchs und Kondor. Documen taire over de Indianen in Boli- 15.30 Isl Musica fantastica. Muziek programma m.m.v. Brian Au ger. Dick Morrissey, Roy Willi- 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Auf und davonl, kinderserie. Afl. 2: Die Tabaksdose. 16.40 Tiere in Spanien, natuurserie. Afl.: Zu Gast bei den Spech- 17.05 Hexe Lakritze, kinderporgam- 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Geheimnis des Brotes. Documentaire over Christus en de Eucharistie-viering. 17.50 Die Schaukel. tv-film van Per cy Adlon naar de autobiografie van Annette Kolb. Met: Christi ne Kaufmann, Rolf lllig, Lena Stolz e.a Op een debutanten bal krijgt Mathias een angst aanjagende hallucinatie: een dodendans in de volgende eeuw. Mathias is de bijnaam van Annette Kolb, de onrustige 15-jarige, die dirigente wil wor den maar onbewust al bezig is zich als schrijfster te ontwikke len. 18.00 Die Schaukel. Vervolg. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 SITagesschau. 20.15 Pro und Contra. Presentatie: Ernst Elitz. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 si Willkommen im Club. Amu sementsshow met Paul Anka, Howard Carpendale, Viktor La- zlo e.v.a. Presentatie: Harald Juhnke. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Tatort. Duitse politieserie. Afl.: Baranskis Geschaft. Met: Horst Bollmann, Fritz Eckhardt, Kurt Jaggberg e.a. Conex is niet al leen een exportfirma van Oost- europese delicatessen, maar ook een importfirma van wes telijke geheime informatie. Een geheim document moet on middellijk afgeleverd worden bij de exterritoriale ambassa de. maar de desbetreffende koerier gcaat eerst op ver jaarsvisite... 00.30 Tagesschau. 00.35 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.40 Einde. duitsland 2 16.00 Heute. 16.05 Die drei Musketiere. (The Three Musketeers). Ameri kaanse speelfilm uit 1948 van George Sidney. Met: Lana Tur- 19.30 Aus Berlin: S Was ware wenn...? Spelprogramma. Pre sentatie: Vera Russwurm en Hans-Jürgen Baumler. 21.00 Wie würden Sie entscheiden? Mutter soli entmündigt wer den. Duitse serie rechtszaken. Met: Else Quecke, Manfred Seipold, Elke Griesbach e.a. 21.45 Heute-journal. 22.10 Die Sport-Reportage. Voetbal: verslag van de 31e speeldag in de Bundesliga. 22.55 Bartolomé oder die Rückkehr der weissen Götter. Documen taire over bisschop Bartolomé de Las Casas, die zich destijds verzette tegen de Spanjaar den, die met bruut geweld een weg baanden in de wereld van de Indianen in Latijns-Amerika. 00.40 Heute. Gardeners direct line. Children's BBC met Andy Crane. Met: Janosch. Jonny Briggs kinderserie met Richard Holian Afl. 16. Tricky business, kinderserie Afl 8. Blue Peter, kinderprogramma. Presentatie: Caron Keating. Yvette Fielding en Mark Curry. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston. Kylie Minogue. Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws. Top of the pops, Engelse hit parade. Eastenders, familiefeuilleton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. Dramaserie over een groepje inwoners in het hartje van oost-London. Last of the summer wine comedyserie met Michael Al- dridge, Peter Sallis, Bill Owen e.a. Afl.: Dancing feet. The Russ Abbot Show Co medy met Russ Abbot. Nieuws. Regionaal nieuws en weerbe richt. Cool ill Phil says...obscurity knocks. Question time. Een politieke vierschaar onder leiding van Sir Robin Day beantwoordt vragen uit het publiek. International cricket. Enge land - Australië, samenvatting. Weerbericht. bbc 2 duitsland 3 Musik in West 3: Wege zu Beethoven, serie gepresen teerd door Leonard Bernstein. Afl. 6: Sinfonie. Telekolleg II: cursus scheikun de. les 20. Die Sendung mit der Maus. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. r Allein unter Gangstern (The get-away), Amerikaanse speel film uit 1941 van Edward Buz- zell. Met: Robert Sterling, Charles Winniger, Donna Reed e.a. Jeff CRane en Sonny Black breken uit het tuchthuis. Slechts één van de twee is een misdadiger, de andere is een undercover-agent, die pro beert om het vertrouwen van een gangsterbende te winnen, i West 3 aktuell. Lander-Menschen-Abenteuer: lm Tal der Kalash, documen taire over het leven van de Ka lash in de grensprovincie Chi- tral in Pakistan, i Ausgestossen, FRanse 5-deli- ge tv-serie. Met: Charles Azna vour, Judy Winter, Hans Clarin e.a. Afl. 1. i Gegen-licht. documentaire over moderne glaskunst, i Laatste nieuws. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket. Aansl.. Paardenraces te Goodwood 16.50 Nieuws en weerbericht. 16 53 Regionaal nieuws en weerbe richt 17.00 Paardenraces te Goodwood Aansl.: Cricket. 20.30 Who cares?, 6-delige informa tieve serie over mensen die zorgen voor langdurig zieke fa milieleden of vrienden. Afl. 3. 21.00 Connoisseur. Kunsthistoricus Bamber Gascoine tracht met zijn 1989 quiz de kunstkenner van het jaar te vinden. In zes ronden, twee halve finales en een finale testen 24 deelne mers hun kennis op het gebied van de schilderkunst, litera tuur. fotografie, architectuur en meer Afl. 2 21.30 Donovan the diviner. 22.00 Foreign bodies, 6-delige co medyserie met Dan Gordon, Colum Vonvey, Hilary Reynolds e.a. Afl. 4: Strictly business. 22.30 Under the sun. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 The late show. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.35 Einde. ffl Ondertiteling via Teletekst Is) Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling sky channel nederland 1 16.00 16 30 17.00 18.00 19.00 19.30 20 00 21.00 22.00 23.00 01.00 01.30 04.30 Family Affair. Countdown By Sony Tape. Closedown. Mobil Motorsport. Surf Magazin. Voetbal. Golf. Rome Paardenshow. Australian Rule football. Close. Arts Channel Programmi From Sky. Landscape Channel Prograr mes From Sky. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. KRO 15.40 Centennial. 16.30 Avon tuur! NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Eindexamenjournaal. nederland 2 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. TROS 16.00 TROS Telearehief 17 00 nederland 3 super channel 15.30 Tracking. 16.30 Hot Line. 18.30 The New Music Show. 19.30 Richard Diamond. 20.00 Good Guys Wear Black. 21.45 World News. 22.00 Mrs. R'S Daughter. 00.00 The Mix. EDUC.OMR./NOT 09.00 Ik zoek, ik zoek een kinderboek. 09.30 Suske en Wiske anders bekeken. 10.00 Nieuws uit de natuur 10.30 Einde. 11.00 Schooltv-weekjournaal. 11.30 Einde. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Ein de. 17.15 Nieuws. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. brt 1 mtv europe 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Swing Out Sis ter. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19 00 MTV at the movies e. 19.30 Remote control. 20.00 MTV's Metal Hammer 21 00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Felicel e. 15.35 I.Q e. 16.00 Moviola 17.00 Flipper. 17.25 Juke Box. 17.30 Ar nold 17.55 Nieuws. duitsland 1 10.00 Tagesschau. 10.23 Günter Pfitzmann in Berliner weisse mit Schuss •- 11.25 lt;s Country Time 12.10 Wie würden Sie entschei den? 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Diese Woche im Euro- paischen Parlament. 14.00 Sesam- strasse 14.30 100 Karat 15 20 Ma- gisches Intermezzo 15.30 Tages schau. 15.35 Die fliegende Wind- mühle. 16.55 Inspektor Knurrig und Co. 17.15 Tagesschau. tv 5 duitsland 2 16.05 Brèves. 16.10 Sylvie Des Trois Ormes. 16.30 La Cuisine Des Mousquetai- Recreation. Des chiffres et des lettres. Brèves. Cinë-Club. Papier glacé. Le Grand Échiquier. Journal Tólèvisè. Mótèo Européene. Sommet Francophone De Da kar. Apostrophes. France Panorama. Fin de Programme. 10.00 Tagesschau 10.23 Günter Pfitsmann in Berliner Weisse mit Schuss 11.25 Die Sport-reporta- ge, tennis: World-Team-Cup. 16.00 Bon appétit Paul Bocuse. 16.25 Frei- zeit...und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.45 Quiz nach Quoten (1). duitsland 3 09.40 Telekolleg II. Les 20. 10.10 Schooltelevisie. 10 15 Einde. 16.35 Teletekstoverzicht. 17.00 Schoolte- rtl+ bbc 1 16 00 Herrin der Welt. Westduits- /Frans/Italiaanse speelfilm. 17.25 Grosse Gala für Armenien, fragmenten van programma SOS-Kinderdorpen in Armenië. 17.45 Kunst und Botschaft: Vermeh- rung der brote und Fische (ca.520-526). 17.50 Tekenfilm. 17.55 Die Spezialisten unterwegs, 18.45 RTL - aktuell. 19.00 Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau. 20.00 Ein irrer Typ (L'animal). 21.45 Explosiv. 22.30 Der Hammer 22.55 Anpfiff. 23.45 Stippvisite 00 30 Betthupferl. 00.35 Einde. 10.00 Nieuws 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.25 Children's BBC 11.30 Playbus e. 11.50 The Wombles e. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 13.55 Regionaal nieuws 1400 Nieuws. 14.30 Neighbours 14.50 The gypsy and the gentleman. 16.20 Onbekend. 16.35 Tekenfilm. 16.50 Laurel Hardy 17.00 Caterpillar 17.35 Film special. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.04 Onder tafel. 19.55 Column. 20.03 NOS: Langs de lijn extra. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws 20.02-00.00 Het podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Twaalf provincies 21.00-21.30 Rechtswijzen REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (vla kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Edi tie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio BRT 2 17.10 Amazone. 18.10 Overstuur. 20.00 Orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel 18.30 Los Angeles Gitaarkwartet. 19.00 Dossier 20.00 Strijkkwartet in F. Beethoven 20.30 Openingsconcert Koningin Eli- sabeth-wedstrijd voor viool, met Nai Yuan Hu. Yuzuko Hori gome en Pierre Amoyal. 23.15 Jazz criss cross. 24.00-06.00 Nachtradio. morgen bbc 2 10.00 Teletekst. 11.05 Schooltelevi sie. 12.55 Teletekst. 13.20 Schoolte levisie. 14.25 Mr. Benn 14.40 Schooltelevisie. 15.00 Nieuws 15.15 Open University. 15.20 Golf. 16.00 Nieuws. 16.50 Nieuws 16.53 Regio naal nieuws 17.00 Golf. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P - roem. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbljtshow. 06.50 Postbus 900 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Van Diepen draait door. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Erik de Zwart. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Alexander von Zemlinsky. 09.45 Int. concertcircuit. 11.15 Amati kwartet. 11.45 Verdi aria's. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De vertellers. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws 12.05 RVU Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier 13.00 Nieuws 13.10 VPRO Het Gebouw. 14.00 SNS: Schoolradio 15.00 VPRO: Het gebouw. 16.45 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: De hele dag staat een gemeente centraal. 06.02 Mogge pro vincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. Met Thuismarkt. Vijf per bedrijf, muziek, cabaret en gasten. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02 Mu ziek 16.02-18.00 Tot zes! Radio Rijn mond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen. met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchpro- gramma. 14.03 RR-Express: nonstop muziek 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude: C»Ph.E. Bach. Haydn. 09.15 De muziekwinkel. 10.30 Schoolradio. 11.30 Trio In D. Tanejev. 12.20 Tafelmuziek: Vivaldi. Telemann. 13.10 Actueel 13.25 Divertimento. 14.00 Kagel, Wagner. Dvorêk. 15.00 Zweeds Radiokoor. 16.30 Wei thuis.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19