Flora koopt grond voor uitbreiding MITSUBISHI ZET WEER EEN STAALTJE PERFEKTIE NEER: J DE NIEUWE LANCER. NAAL Politie tevreden over resultaat verkeersactie Rijk legt beslag op terrein vatenspoelerij Van der Zee Fietser breekt been LEIDERDORP OUDSHOORN, Kantoren complex in Yinkeveld ÏÏL MITSUBISHI/DE GESTAALDE PERFEKTIE WASSENAAR Het resultaat van de grote regionale verkeer sactie, die gisteren bij het voor malige dierenpark in Wasse naar werd gehouden, is de poli tie meegevallen. Vooral over de staat van onderhoud van de personenauto's was men tevre den. Een goede 300 personen auto's werden volkomen wille keurig van de Rijksstraatweg gepikt en op het parkeerterrein van het Dierenpark aan een onderzoek onderworpen. Over de vrachtwagens was men min der tevreden. Verschillende automobilisten kregen via een toonbriefje de gelegenheid om binnen 48 uur het rijbewijs en de autopapieren alsnog te laten zien. Geen van de personenauto's was in een dergelijke staat dat de auto moest worden achtergelaten. Dat was anders bij enkele van de 50 on derzochte vrachtauto's. Een vracht wagen was te zwaar beladen en van een andere waren de bladveren ge broken. Een tankauto met chloor mocht aan vankelijk zijn weg niet meer vervol gen. Volgens de politie mocht er met deze auto absoluut geen chloor wor den vervoerd. Men had de keuze tussen ter plaatse overpompen van het chloor in een tankwagen of on der begeleiding naar het bedrijf te rug laten rijden. Had men gekozen voor overpompen dan hadden, we gens de hoge risico's dat er met dit warme weer iets mis zou gaan, enke le brandweerauto's stand by moeten staan. Gekozen werd voor politiebe geleiding op weg terug naar de chloorleverancier in Katwijk. Ver der werden er enkele overtredingen van de rijtijdenwet geconstateerd. SASSENHEIM Er is beslag gelegd op het gebouw en het terrein van het voormalig vatenspoeLbedrijf van Van der Zee aan de Industriekade in Sassenheim. De landsadvocaat eist zes miljoen gulden terug in het ka der van de bodemverontreiniging. Van der Zee schijnt het pand te heb ben willen verkopen. Er is beslag ge legd op de goederen om dat te voor komen. Momenteel loopt er een gerechtelijke procedure waarbij wordt uitgezocht of Van der Zee aansprakelijk kan woren gesteld voor de verontreini ging van de grond van het bedrijfs terrein. De provincie Zuid-Holland en de gemeente Sassenheim hebben zich al eerder intensief bezig gehou den met de verontreiniging van het terrein. Omwonenden hebben toen tertijd bovendien een groot aantal klachten ingediend wegens stank overlast. Er is inmiddels meermalen bodemonderzoek verricht, waarbij bleek dat de grond op enkele plaat sen zwaar vervuild was. Van der Zee heeft geen bezwaar aangetekend tegen de beslaglegging. Volgens landsadvocaat mevrouw Schippers wacht de voormalig direc teur van het vatenbedrijf de uit komst van de juridische procedure af. OEGSTGEEST Een 30-jarige fietser uit Oegstgeest heeft gistermorgen zijn been gebroken bij een aanrijding op de Endegeesterstraatweg in Oegstgeest. De man verleende geen voorrang aan een 41-jarige automobilist uit Sassen heim toen hij de weg overstak om de entree tot psychiatrisch ziekenhuis En degeest in te rijden. Met een gecompliceerde onderbeenfractuur is het slacht offer overgebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. MOKER Het Media overleg van kerken in Rijnland en de Bollenstreek (MO KER) houdt vanavond een radio-uit zending tussen zeven en half acht. Hierin wordt aandacht besteed aan het tienjarig bestaan van het zang koor ANAK uit de Agatha-parochie in Lisse Ook de telefonische hulp dienst uit de regio Leiden is een on derwerp naar aanleiding van het jaarverslag 1988. MOKER is te be luisteren op de FM 105.7 en via de kabel op de FM 88.1. Theater Theatergroep Dodd treedt zondag op voor de Zoeterwoudse jeugd. Dat gebeurt in Ons Huis 'aan het Koster spad, aanvang half drie. Iedereen van 4 tot en met 12 jaar is van harte welkom. Entree 2,50. Het verhaal gaat over Koning Wikkepokkel de merkwaardige die een rijk zoekt om over te kunnen regeren. Samen met zijn onderdanen, een raadsheer, een soldaat en het zwaard Trammelant maakt de koning een barre tocht langs strand en duinen. Maar het is niet zo gemakkelijk een rijk te vin den. Zeker niet als hij rovers, dra ken en een dubbele koningin tegen komt. Darts In het gebouw van de wijkvereni- ging De Heuvel aan de Burgemees ter Sweenslaan 6 in Leidscnendam wordt zondagmiddag voor spelers uit Leidschendam, Voorburg en Den Haag een darts-toernooi georgani seerd. De dartsvereniging De Pun- teslijpers wil hiervan een maande lijks terugkerend gebeuren maken met tal van prijzen in winnaars- en verliezersrondes, voor de hoogste score en de hoogste finish en uitein delijk volgens het systeem „best of five 501 Het inschrijfgeld is10De zaal gaat om elf uur open, het toer nooi begint om één uur. Midlenteloop In Zoeterwoude klinkt zondagoch- tend om elf uur het startschot voor de midlenteloop. Het is een presta tieloop over 4, 10 of 16 kilometer over een selektief parcours. De orga nisatie van de midlenteloop is in handen vande sportcommissie van jongerenvereniging Utopia. Het in schrijfgeld bedraagt 4 voor de jeugd tot en met 15 jaar en 5 voor de ouderen. Deelnemers kunnen zich vanaf tien uur inschrijven in De Westender nabij sportcentrum De Klaverhal. Nadere informatie: 071- 411613. Schaa tstraining De droogtraining voor het nieuwe schaatsseizoen in Ter Aar start ko mende maandag. Door middel van conditie- en techniektrainingen wordt geprobeerd de schaatsliefheb bers rijklaar te krijgen. De jeugd tot en met 15 jaar kan terecht op maan dag- of woensdagavond van zeven tot acht uur, volwassenen trainen op dinsdag-, woensdag- of donderdag avond van acht tot negen uur. Later in het jaar worden er ook duin trai ningen gegeven en kan men zich meten in fietstijdritten. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij G. van der Hoorn, telefoon 01722-3750. Vierdaagse De Northeowandelvereniging houdt in Noorawijk vanaf maandag de avondwandelvierdaagse. Er kan ge start worden tussen zes uur en half zeven bij de bowling aan de Van Panhuysstraat. Er kunnen afstanden gelopen worden van 6, 10 en 15 kilo meter. Meedoen kost 4,50 per per soon. Aaj Touwbaan 5, tel. 071-410141. .tJ- REIDEN OMGEVING CcidócSou^Mit DONDERDAG 25 MEI 1989 PAGINA 15 luwehand stoot ederijbedrijf af nsdpTWIJK Ouwehand Hol- t zopg k-v- in Katwijk zet een ■sdJnt achter haar rederijactivi- ^oujten. Het enige schip van tieijiwehand wordt met ingang jn pi 29 mei ondergebracht bij nr fderij Jaczon in Schevenin- vaïn. Het schip wordt daar in- t 0jzet onder Nederlandse vlag ste f met bestaande beman- Irafë- Ouwehand beëindigt de hetjderijactiviteiten omdat het okeilijk is om één schip met ndeF1 relatief klein visquotum rcj pdabel te exploiteren. De zjiaalvergroting in de traw- agafsector in de laatste tien jaar ;C^J het effedetief worden van 'mol quoteringsmaatregelen heb- mdp1 ertoe geleid, dat het aantal oteperijen en schepen sterk is ^uifiJggelopen. Op dit moment nsefren er n°g twaalf grote lcj pwlers onder Nederlands indPg- Hierbij zijn zeven rede- niüjen betrokken inclusief die In Ouwehand. Het Katwijkse idrijf aan de Rederijstaat left zich de laatste jaren ge- Incentreerd op de handel en jrwerking van haring- en kprodukten. Er zijn afspra- tn gemaakt over de aanvoer In zeegevroren haring en pk reel met Rederij Jaczon. RIJNSBURG De vei ling Flora wil opnieuw bijna zes hectare grond aankopen. De totale kos ten hiervan bedragen ruim drie miljoen. Flora heeft deze grond nodig voor toekomstige uitbrei dingen. De algemene ledenvergade ring op 2 juni moet goedkeu ring verlenen voor de aankoop van deze nieuwe terreinen. De Vergadering begint om 20.00 uur in de voormalige potplan tenruimte van het veilingge bouw. De veiling wil een terrein van 4,6 hectare kopen ten zuiden van het veilingcomplex. Het is de bedoeling dat daarmee een uitbreiding in het aanvoer- en verdeelgebied wordt veiligge steld. Dit is nodig om een ho gere snelheid van het verdelen te krijgen. De veiling denkt overigens aan een nieuw sy steem van veilen op monster of aan videoveilen. Hierover worden in 1989 plannen ge maakt aangezien de verdere groei van de bloemenaanvóer veranderingen actueel maakt die nu nog niet aan de orde zijn. Daarnaast moet een perceel grond aan de noordzijde van het veilingcomplex worden gekocht om de toekomstige uitbreidingen in het kopersge- bied te kunnen realiseren. De eerste fase van uitbreiding van het kopersgebied is in 1988 be gonnen. Om de benodigde ex tra grond te kopen moet Flora drie ton op tafel leggen. NOORDWIJK Exploitatie maatschappij Vinkeveld mag een kantorencomplex bouwen in het Vinkeveld. Het pand komt evenwijdig aan de Beek laan en krijgt een oppervlakte van 3000 vierkante meter. De hoogte van het complex is ver gelijkbaar met die van een eengezinswoning. Oorspronke lijk zou het pand een meter hoger worden, maar na protes ten van bewoners van de Beeklaan is besloten minder hoog te bouwen. De groen strook tussen het complex en de Beeklaan wordt twee meter breder dan gepland. Volgens wethouder V. Salman wordt de werkgelegenheid in de ge meente door de aanwezigheid van het kantorencomplex ver sterkt. Hij leidt dit af uit de belangstelling voor de reeds bestaande kantoren in het dorp. Om het bedrijfsleven te animeren is wel een represen tatieve ligging vereist, zo meent hij. De meerderheid van de gemeenteraad besloot deze week de bezwaren van de bewoners van de Beeklaan af te wijzen. Noordwijkse ballonnen reizen ver Voor het eerst sinds jaren kon de Oranjevereniging Noordwijk aan Zee gisteren weer een groot aantal prijzen uitreiken voor de traditionele Koningin nedag-ballonnenwedstrijd. Meer dan 200 oranje ballonnen kozen op 29 april het lucht ruim, 125 kaartjes kwamen te rug. Een leuk resultaat, gezien het feit dat de ballonnen, net als in voorgaande jaren, weer richting zee leken te drijven. Bij draaiende winden kwam al les echter toch nog goed en verzeilden er een paar in de Haarlemmermeer, in het West- land of op de Zuidhollandse ei landen. Toch kwamen er ook nog enkele ballonnen een stukje verder. Zelfs tot in Cali- fornië aan toe. Voor Mirjam Holwerda was er dan ook de onwaarschijnlijkheidsprijs, of poedelprijs, omdat de juryle den aannamen dat de ballon zelfstandig die afstand onmo gelijk heeft kunnen overbrug gen. Met haar bal was Mirjam erg blij. Peter Zuidhoek kreeg de hoofdprijs, een opblaas boot. Zijn ballon was dan ook helemaal in Zuid Frankrijk te recht gekomen, in Lecluse. Tweede werd Monique Knoop. Zij kreeg een barbie-pop. Haar kaartje kwam terug van olie platform „Geldrop" van Smit- Tak in de Noordzee en werd per helikoper aan land ge bracht. De ballonnen van Ariënne Deelder en Nicky Hui- zinga werden in Koudekerk ge vonden. Ook Esmy Houwaart en Jan Pieter Hoogstraat vie len in de prijzen met ballonnen die respectievelijk Bergen op Zoom en heel toepasselijk Wil- helminadorp haalden. FOTO HENK VAN DEN ENDE u zati g- l k iggf le b t el del imn rerli >nai n ,5.0f msc den van edé M| en j om Het lijkt alsof hij uit één blok massief "staal" gehouwen is. Toch zijn z'n lijnen niet hard en hoekig, maar rond en vloeiend. Het is de lijn van de toekomst. Hij levert een ideaal profiel op. Met een lange, hoge daklijn. Dat scheptzeeënvan ruimte, ook voorde mensen achterin. En er blijfttoch nog een ongebruikelijk grote kofferruimte over. Nog meer perfektie: een zeer hoog uitrustingsnivo en een weggedrag dat rijplezier, komfort en veilig heid met elkaar kombineert. Een onderhouds- en kostenpatroon dat hem partikulier aantrekkelijk en zakelijk onweerstaanbaar maakt. Moto ren van de nieuwste generatie die, behalve voor de Lancer 1.3 EL, voldoen aan de strengste Amerikaanse milieunormen. Katalysatoren voor de benzine-versies. Een ECI Multi Point-svsteem voor de injektie-versies. De diesels zijn pittig, soepel en stil. De automaten zijn uitgerust met power/ economy keuzeschakelaars. Bij ontwerp en bouw zijn materialen en kon- struktietechnieken gebruikt die bij een lager gewicht nóg meer sterkte en duurzaamheid geven. Daar kunt u zich nu bij elke Mitsubishi dealer van gaan overtuigen. Een greep uit het gamma: Lancer 1.3 EL f 25.645,-. Lancer 1.5 GLi f 29.395,-. Lancer 1.8 EL Diesel f 31.745,-. Prijzen inklusief BTW, af Sassenheim. Wijzigingen voorbehouden. "motors"'

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15