c; N22 moet bollenroute ontlasten Casino Noord wijk mag parkeergarage bouwen den omgeving ™Ïdë? CcklöcSouiatit Elbalaan Sassenheim wordt veiliger gemaakt Brandwonden door spuitbus CDA EN PVDA STEUNEN VOORSTEL WOENSDAG 24 MEI iket>- KENBURG Leden van om missie economische za- hebben gisteren hun be lheid uitgesproken over aantal begrotingsover- jdingen van de gemeente enburg. Het gaat onder om het duurder uitvallen iportvelden, bijdragen aan penbare Bibliotheek Kat- en de Katwijkse muziek- )1. Het PvdA-raadslid Hoffmans wil een com- ievergadering waarin deze •hrijdingen worden be- cen A. de Vries (GPV/ zei gisteren te verwach- Jat aan verhoging van de itingen niet valt te ontko- meente Valkenburg geeft te veel geld uit men. H. Dijkhuizen (CDA) vroeg om duidelijke afspraken met de gemeente Katwijk over het subsidiëren van biblio theek en muziekschool. Wethouder M.J Vos had ook bedenkingen tegen de manier waarop Katwijk Valkenburg voor het blok zet met het sub sidiëren van de bibliotheek. Dit jaar moet het Rijndorp 10.000 gulden bijdragen en volgend jaar 15.000. „Ik kan er mee leven al heb ik er wel moeite mee. Immers: de biblio theek maakte reclame: meld je maar, het kost niets. Nu er 862 lezers staan ingeschreven moet Valkenburg een belangrijke subsidie bijdragen". „Dan is dit gevraagde bedrag ons in de strot geduwd door wethouder Berkhey van Kat wijk", aldus P.T. Mizee (VVD). „Laten we voor de goede ver standhouding met Katwijk de gevraagde subsidie geven", meende Vos. De wethouder vond overigens dat er vol doende ruimte in de reserves aanwezig is om een en ander op te vangen Ook had hij 'geen bezwaar om de voorjaars nota structureel te gaan bekij ken. Brandje in drukkerij HILLEGOM Door nog onbeken de oorzaak is gister avond rond negen uur brand ontstaan op het dak van een drukkerij aan de Molenstraat in Hil- legom. De gewaar schuwde brandweer had het vuur snel onder controle. Vol gens de politie in Hillegom is door de bluswerkzaamhe den lichte water schade ontstaan in het pand. Verbazing over bezwaren tegen gemeentehuis VOORHOUT „Het gemeentehuis van Voorhout is niet uit de lucht komen vallen". Dat zei wethouder W. IJdo gisteravond tijdens de commissie ruimtelijke ordening nadat acht Voorhouters hun schriftelijke bezwaren tegen de bouw van het gemeentehuis aan de Jacoba van Beierenweg hadden toegelicht. De omwonenden hebben voornamelijk bezwaar tegen het plan van de gemeente Voorhout om door middel van een artikel-19 procedure de bouw te versnellen terwijl er nog geen zicht is op de aanleg van de toe- en afvoerwegen naar het gemeentehuis. De commis sie praatte gisteravond in beslotenheid over de inge diende bezwaarschriften. Wethouder IJdo schetste gisteravond in het kort hoe de plannen tot stand wa ren gekomen. „In 1987 is al uit een zestal lokaties tij dens een openbare raadsvergadering de keuze geval len op de grond waar nu het gemeentehuis gebouwd gaat worden. Uitvoerig is daarover ook in de kran ten geschreven en na zorgvuldige voorbereiding is in februari 1988 de architect gekozen. Nadat de voltalli ge gemeenteraad tal van gemeentehuizen elders in het land heeft bezocht is er een pakket van eisen sa mengesteld en dat is later vertaald door de architect in het de voorlopige schets en later in het definitieve ontwerp. Ook dit heeft uitvoerig in de kranten ge staan. Bovendien zijn de raads- en commissieverga deringen openbaar dus kan iedere burger het proces volgen", meende IJdo die verklaarde dat de gemeen te Voorhout nu wel haast heeft om het gemeentehuis te bouwen. „Inmiddels hebben we bijna 10.000 inwo ners en wij zitten op het gemeentehuis in enorme ruimtenood". Ook zei de Voorhoutse wethouder dat de gronden waar het gemeentehuis wordt gebouwd plus plan Kerkzicht, nog niet eerder bebouwd kon den worden omdat de grond nog niet was verwor ven. IJdo: „Dat men daar in de Hondsdrafhof ver baasd over is, bevreemdt mij". ^pbtenaren moeten zelf opstellen KENBURG Ambtena- van de gemeente moeten onderhoudsplanning ma- voor openbare school De tenhorst. Een bouwtech- bureau hoeft niet te wor- ingeschakeld, zo meenden eden van de commissie omische zaken gisteren. ;emeester en wethouder^ ien het bouwtechnisch ad- jureau Baarn B.V. inge- keld omdat de gemeente enburg zelf onvoldoende citeit in huis zou hebben Hoffmans (PvdA) drong p aan zoveel mogelijk op krachten te werken, in bijgestaan door P. T. e (VVD), die suggereerde ^len uitbreiding van perso- niet duurder uitvalt dan 2 steding van verschillende •ten. H. Dijkhuizen (CDA) sok een afweging maken 'geen onderzoek instellen na in een notitie alles op rij komt te staan over het steden van werkzaamhe- en aantrekken van eigen SASSENHEIM De aan leg van een twee-baans autoweg, de N22, vanaf de Lisserweg in noordelijke richting tot aan de A9 ter hoogte van Boesinghelie- de, dwars door de Haar lemmermeer, moet rond de eeuwwisseling een aan zienlijke verlichting be werkstelligen voor de verkeersdruk op de Bol lenroute. Ook bij Schiphol zal een verbindingsweg moeten komen tussen de A4 en de A9. Dit blijkt uit een projectnota van het ministerie van verkeer en waterstaat waarin ver keersveiligheid, woon- en leefmilieuproblemen op de Bollenroute (Rijksweg 708) centraal staan. Wanneer de provincies en de belanghebbende gemeenten akkoord gaan met de uitvoe ring van de plannen en boven dien wordt aangestuurd op verbetering van het openbaar vervoer en het treffen van verkeersregulerende maatre gelen, ontstaat over een tiental jaren het volgende beeld op de Bollenroute: het aantal motor voertuigen tussen Heemstede en Bennebroek zal met 30% af nemen; ter hoogte van Benne broek en Hillegom met 32%, tussen Hillegom en Lisse zal een daling van 17% waar neembaar zijn. Op het zuide lijk deel van de route, op het wegvak Lisse-Sassenheim, zul len 18% minder voertuigen te vinden zijn. In eerste instantie bestond de Bollenroute uit een kleinscha lige verbinding tussen de ver schillende dorpen onderling. Door de groeiende verkeersbe wegingen is de weg in de loop van de jaren van functie ver anderd en ontstond er overbe lasting. In sommige gevallen resulteerde dit in een omlei ding van de route langs het dorp zoals in Lisse. Ondanks alle maatregelen is er - aldus de nota - momenteel een situa tie ontstaan, die niet meer ac ceptabel wordt gevonden Naast de huidige problemen die als bijzonder hinderlijk worden ervaren, wordt aange nomen dat - wanneer niet wordt ingegrepen - rond het jaar 2000 de kruisingen het verkeer niet meer zullen kun nen verwerken. De beleving van de verkeer sonveiligheid speelt, volgens de nota, op de Bollenroute de Hillegommers het meest par ten. Dit geldt vooral voor het langzaam verkeer. De ver keerssituatie bij De Engel tus sen Sassenheim en Lisse staat bekend als zeer gevaarlijk om dat de basisschool en de woon wijk elk aan een kant van de weg liggen. Ondanks de aan wezigheid van een verkeers licht blijkt extra beveiliging nodig te zijn. Doordat automo bilisten in de bollendorpen tij dens het spitsuur te maken krijgen met lange wachttijden op kruispunten bij verkeers lichten wordt er. om de reistijd te bekorten, veelvuldig ge bruik gemaakt van sluiprou tes. Met alle nadelige gevolgen vandien voor de woonomge ving. Geluidsoverlast Meer dan 2000 woningen op de Bollenroute zouden, volgens de nota, te maken hebben met geluidsoverlast. Mensen die di rect aan de Bollenroute wo nen, vooral waar de gevelafs tand klein is, zouden hinder ondervinden van passerend vrachtverkeer. Met de aanleg van de N22 zal een groot aan tal van deze klachten van de baan moeten zijn. De ver keersveiligheid zal dan ook volgens de nota met 17% ver beterd worden. De bereikbaar heid van economische en woon/werkfuncties zal toe ne men. Op het landschap en de natuur die door de autoweg doorsne den zulen worden heeft de N22 - zo wordt in het rapport opgemerkt - een nadelige in vloed. Voor de agrarische sec tor vormt de nieuwe weg geen bedreiging, slechts een wijzi ging. Voor het woon- en leef milieu zal de N22 geen opzien barende verbetering tot stand brengen. Er zal ondanks alle maatregelen sprake blijven van een hoge verkeersintensi teit. Wat de recreatie in het betref fende gebied rond de N22 be treft kan worden opgemerkt dat een gedeelte van een ge pland staatsbos verloren gaat. De fietsroute langs de IJtocht van de S21 naar de Geniedijk zal minder aantrekkelijk wor den. De projectnota's „de N22" en ..Hoofdwegennet regio Schiphol". ..de Westrandweg" liggen tot 1 juli 1989 in ver schillende bibliotheken en raadhuizen van betrokken ge meenten ter inzage. Rijkswa terstaat zal over de projectno ta's voorlichting geven op: donderdag 25 mei 1989 in Treslong, Galazaal, Vosselaan 15, Hillegom en maandag 29 mei 1989 in Marriott-Hotel, Stadhouderskade 19-21, Am sterdam. Aanvang van de bij eenkomsten 20.00 uur. Voorschoten voert eigen kunstbeleid VOORSCHOTEN Voorschoten zal zich niet aansluiten bij het regio naal beeldende kunstbe leid. Dit bleek gisteren in een vergadering van de commissie voor cultuur. Voorschoten zou zich dan bij Leiden moeten aan sluiten en daar voelt men duidelijk niets voor. Me vrouw F. Mazure merkte op dat de kwaliteit van de beeldende kunstenaars in Leiden minder is dan die in Voorschoten. „Voorschoten heeft een ei gen kunstkring, die regionale bekendheid geniet en daar naast wil Voorschoten graag een eigen kunstbeleid blijven voeren". Wethouder L. Mar selis zei echter dat er toch gepraat moet worden met de betrokken Leidse wethouder over deze zaak. Hij zal ge steund worden door de com missieleden J. Goosens en F. Mazure. De activiteiten op zondag morgen in het Ambachts- en Baljuwhuis zijn nog steeds goed voor een groot aantal bezoekers. Het gemiddelde aantal bezoekers bedroeg 59,6 personen. Twee keer was de zaal geheel vol met 75 personen bij het blokfluiten semble Preatorius en bij oude films over Voorschoten. De oude films werden nog op een zondagmorgen herhaald in het Cultureel Centrum en toen waren er 320 bezoekers. aarge lassenheimse 65-plussers hebben gisteren ziEKiracR'onele uitstapje van het Comité Auto- evaiieï gemaakt. In negen bussen reisden de 475 ^kenhtiemers naar Avifauna in Alphen aan den waar aan boord gegaan werd van drie 'aartboten. Na de zes uur durende rond- 13.ooi wefd in Avifauna het diner gebruikt. Voor- ibeth-jeraan dankte Comité Autotocht-voorzitter imans de 40 collectantes, die ruim 12.000 gulden ophaalden bij de bevolking en verder in het bijzonder de bedrijven die 5.000 gulden be schikbaar stelden. Burgemeester de Jonge sprak zijn complimenten uit en zei van plan te zijn om jaarlijks met zijn echtgenote actief bij dit gebeuren aanwezig te zijn. Bij terugkomst in Sassenheim werden bij „de Bernardus" de au tobussen voorafgegaan door Adest Musica. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Ideotheek voor 300 gulden opgelicht E Een videotheek in laatstlinkeicentrum Blokhuis is eikbaymiddag voor bijna 300 opgelicht. De zaak om vier uur Iht door een onbekende in werkkleding. Hij gaf juit voor een vertegen- jdiger van de firma die voor het jaarlijkse onderhoud van de centrale verwarming zorgt Daar stond nog een re kening van open en hij eiste betaling Aanvankelijk wei gerde het meisje achter de kas sa te betalen omdat zij vond dat de man maar een dag later terug moest komen. Toen de man beweerde de vorige week al een afspraak met haar baas te hebben gehad en als hij op nieuw terug moest komen, ex tra voorrijkosten in rekening zou brengen, ging ze overstag en betaalde de rekening. (ADVERTENTIE) ANZELFSPREKEND KIEST U DHILL AUTOTELEFOON! ICT 900. absolute klasse in bedie- jcmak en styling. Vormgegeven Ie designers van Bang Olufscn. inceerde toptechniek met spreek- tit elijke Deense kwaliteit. )rdelcnvandcRohillCT900zijn: emuk van uiterstbedieningsvricn- montage op zwanenhals «inge- letelefoonbeantwoorder •hands- ediening (veiligheid!) •Security fication System (SIS) tegen mis- dicfstal "continu toegankelij ke alarmnummers •alphanumeriek te- lefoonnummerbestand •gesprekskos tenteller ingebouwde netvoeding waardoor de telefoon ook buiten de auto bruikbaar is PC modem *fax interface •automatische uitschakeling autoradio vergrendelbare montage nnu m m rwurw DE NIEUWE NORM IN MOBIELE COMMUNICATIE p frl lon/ed dealer -ïmmenie Kantoorinrichtingen uechans 68 2352 BB Leiderdorp bus 109 2300 AC Leiden toon 071 - 411141 Telefax 071 - 89 68 77 Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoon 071- 12.22.48 en uw krant wordt nog de zelfde avond nabezorgd. SASSENHEIM De kruising Elbalaan/Ter Leedelaan zal gelijktijdig met de herbestrating ver hoogd worden. Tijdens een vergadering van de verkeerscommissie waren de leden gisteravond una niem van oordeel dat er op korte termijn iets ge daan moet worden aan de verkeerssituatie op de El balaan die als sluiproute bekend staat en de veilig heid van de bewoners in gevaar brengt. In januari van dit jaar deed D Wilbrink mede namens een groot aantal buurtbewoners een beroep op het Sassenheim- se college van B en W om snelheidsbeperkende maatre gelen te treffen en pogingen in het werk te stellen het door gaande verkeer, via de daar voor bestemde wegen te laten lopen. Ook gisteravond pleitte Wilbrink voor een oplossing van de verkeersproblematiek op de doorgaande route van de vogelbuurt. Hij voerde aan: „Er worden in onze wijk snelheden gemeten van 70 a 80 kilometer per uur. De buurtbewoners parkeren - om de hoge snelheden van de doorgaande automobilisten te gen te gaan - hun eigen auto's verspringend in de Elbalaan hetgeen weer gevaar oplevert voor overstekende en spelende kinderen". Adjudant A. Troost, hoofd van de Rijkspoli tie afdeling Sassenheim bleek ondanks de steun die Wilbrink kreeg van de leden van de verkeerscommissie epn totaal andere visie te hebben op de oplossing van de problemen in de Elbalaan. Zijn voorstel luid de dan ook: „We kunnen beter eerst een totaalplaatje maken van dc wijk, je kunt niet zo maar te hooi en te gras drem pels neer gaan leggen". Na een onderzoek dat de hele wijk omvat zouden er volgens Troost wel eens heel andere conclusies en oplossingen uit de bus kunnen komen. Adju dant Troost die zich bij deze besluitvorming vooral'liet lei den door de wetenschap dat er door het ministerie op 1 mei 1990 een nieuwe erfregeling zal worden merkte op: „We lo pen het risico dat we dan alles moeten veranderen om aan de nieuwe eisen te voldoen". Troost sprak dan ook in dit kader van een „hik en hoest" beleid dat weinig of geen ef fect zal hebben. Doorslaggevend argument voor de leden van de ver keerscommissie bleef na enige strubbeling de herbestrating die in de komende maanden op de Elbalaan zal plaatsvin den. Het zou bijzonder zinvol zijn meende men de snelheids- beperkende maatregel middels een verhoging van de kruising Elbalaan/Ter Leedelaan tege lijkertijd door te voeren. Bijval oogstte Troost gister avond wel voor zijn pogingen de verkeersonveiligheid in Postwijk te verbeteren. Als eerste aanzet hiervoor en om inzicht te verkrijgen over de snelheden waarmee in deze nieuwbouwwijk wordt gere den werden door de politie de afgelopen week steekproeven gehouden op de Palfreniers- weg ter hoogte van het Spec trum. Van de 305 voertuigen die rond de avondspits werden gecontroleerd reden 12 auto mobilisten harder dn 55 km en werden verbaliseerd. „Natuur lijk zal dit onderzoek herhaald worden omdat je uit de cijfers van één controle geen conclu sie mag trekken". Positeve geluiden ook gister avond van de zijde van de le den van de verkeerscommissie over het onlangs gestarte over leg tussen de gemeentelijke in stanties. de werkgroep VLIP bestaande uit bewoners van Postwijk en de Rijkspolitie om te komen tot een signaleren en verbeteren van de knelpunten in de nieuwbouwwijk. Ook zal met de Vrouwen Advies Com missie worden bekeken of het mogelijk is de waterpartij en in Postwijk waar al drie kin deren zijn verdronken beter te beveiligen. De „black spots" die door de buurtbewoners voor hun kinderen als bedrei gend worden aangemerkt zul len met palen afgezet worden. De leden van de verkeerscom missie gaven gisteravond te kennen er de voordeur aan te geven dat de markeringen langs de waterkant door ge meente werken worden aan gebracht. De bewoners van Postwijk zouden de palen lie ver zelf de grond inslaan om door sociale controle vernie lingen tegen te gaan ALPHEN AAN DEN RIJN Een 24-jarige Al- phenaar is gisterochtend na een bedrijfsongeval met ernstige brandwon den in het ziekenhuis op genomen. De man was op de Einstein- weg op een hoogte van zes me ter met laswerk bezig. Een col lega wierp hem een spuitbus toe waarom de Alphenaar ge vraagd had. De spuitbus raak te een metalen punt en sprong open. Het vrijkomende gas en het lasapparaat zorgden voor een steekvlam. De Alphenaar liep brandwonden aan handen en gezicht op. Uitbreiding Proeftuin De Vereniging Proeftuin Rijnsburg en Omstreken neemt op vrijdag 9 juni 3000 vierkante meter extra open grond in ge bruik. Op het nieuwe perceel (zie foto) wor den proeven gestart met milieu-vriendelijke methoden van onkruid- bestrijding. Ook vindt er onderzoek plaats naar de stikstofbehoefte van diverse zomerbloemen. De uitbreiding van de proeftuin wordt in ge bruik gesteld door W. van Nobelen, voorzitter van de veiling Flora om elf uur s morgens. FOTO: PR NOORDWIJK Er komt binnen afzienbare tijd een parkeergarage voor circa 160 auto's op het terrein van het Casino aan de Oude Zeeweg. De meer derheid van de gemeente raad besloot gisteravond om medewerking te ver lenen aan een bouw- en renovatieplan van Piet Veentjer Sport B.V., die voor eigen rekening op genoemd terrein een gara ge van deze omvang gaat bouwen en exploiteren. Tegenstemmers waren de fracties van de VVD, Noord- wijks Belang en het PAN. Het CDA en de PvdA spraken zich voor het collegevoorstel uit om de gewenste bouw mogelijk te maken. Wethouder A.E. Ad miraal (VVD) deelde in een stemverklaring mede in het college een minderheidsstand punt te hebben ingenomen en met zijn fractie te zullen mees temmen De parkeerkelder krijgt een oppervlakte van 3.770 vierkante meter en een hoogte van drie meter. Omdat de kelder voor een gedeelte ondergronds wordt gebouwd, komt zij 1.20 meter boven het maaiveld. Uitbreiding Het plan omvat verder een uitbreiding van het bestaande indoor-sportgebouw met 42 vierkante meter, een vergro ting van de kantine met een entreepartij, de aanleg van zes tennisvelden, voorzien van kunstgras, op het dak van de parkeergarage, de renovatie van de twee. voor de kantine gelegen tennisbanen en tribu nes, de bouw van zes vrijstaan de woningen in de zuidoost hoek van het terrein en de bouw van een nieuwe vrij staande woning op de plaats van de thans aanwezige por tierswoning aan de Oude Zee weg. Als tegenprestatie voor de bijdrage van de exploitant aan de oplossing van de par- keerproblematiek in dit ge deelte van het uitgaanscen trum, zal de gemeente op haar beurt 500.000 gulden ter be schikking stellen. De parkeerkelder wordt open baar. Om het bouwplan te kunnen realiseren, werd aan de gemeenteraad gevraagd een voorbereidingsbesluit voor het gebied te treffen, waarna met toepassing van de anticipatie procedure (artikel 19 wet ruimtelijke ordening) op korte termijn met de uitvoering kan worden begonnen. Aan het begin van de raads vergadering werd door inspre kers Den Haan en T. Boyenk fel tegen de plannen voor het Casino geprotesteerd Den Haan zei namens 48 bezwaar- schrifschrijvers te spreken. „Men verpest met de voorge nomen bouw een uniek ge bied". hield Den Haan de le den van de gemeenteraad voor. Met de jurisprudentie, meende de woordvoerder van de bezwaarden het recht aan zijn kant te hebben. T. Boy enk, die als vertegenwoordiger van kritisch Noordwijk het woord voerde, liet zich in de zelfde geest uit. „Laat het Ca sinoterrein met rust", was zijn verzoek Alles wat u gaat doen, tast het gebied aan", be toogde hij. Overlast J. Willms (CDA) attendeerde op het belang van het voorstel om de overlast in het uitgaans centrum tegen te gaan. Ook wees hij op de samenhang van de woningbouw op het terein met de parkeergarage Willms drong aan op het maken van bindende afspraken met de exploitant. „Moeilijk en gevoe lig". was het oordeel van P.J. Barnhoorn Noord wijks Be lang) over het raadsvoorstel. De fractievoorzitter van Noordwijks Belang pleitte voor een scheiding van het voorstel in twee delen. De re novatie van het terrein achtte hij een goede zaak, maar in de bouw van een parkeergarage ter plaatse had Barnhoorn weinig vertrouwen. Naar zijn mening diende een dergelijke garage op het Beuk-terrein of het Jan Kroonplein gesitueerd te worden. Barnhoorn voor zag, dat de jongeren bij hun bezoek aan het uitgaanscen trum de parkeergarage links zouden laten liggen en gratis zouden gaan parkeren aan de Koningin Astrid Boulevard of op het Wantveld. Noordwijks Belang vond de gemeentelijke bijdrage aan het bouwplan dan ook veel te hoog. J. Smit (VVD) zag helemaal niets in het voorstel. „Is hier wel sprake van een goed door dacht plan?", vroeg hij aan wethouder V. Salman. De kans op schadelijke effecten achtte hij te groot. Het bouw plan heeft voordelen, meende W.H. Schelvis (PAN), maar toch zag hij de bouw van een parkeerkelder op deze plaats niet zitten. „Voor de PvdA is het een moeilijke keuze", ver klaarde A. Prins. Het gaat er om de overlast van avond en nachttoerisme te bestrijden Verder gaf hij de voorkeur aan villabouw boven een eens zo grote hal. Wel gaf hij het college de opdracht mee de ju ridische aspecten voor 100 pro cent te garanderen alvorens 500.000 gulden uit te betalen. „Het oude Casino is nu een maal weg en komt niet terug, of we dat jammer vinden of niet", merkte Prins nuchter op. Garantie Wethouder Salman was dit met Prins eens. Naar de me ning van de wethouder zou niet alleen Dobbelmannduin van de aanwezigheid van de parkeerkelder profiteren, maar ook het oude zeedorp. Hij onderstreepte nog eens de wens van Prins keiharde af spraken met de exploitant te maken met 100 procent garan tie. Ook de wethouder was niet gelukkig met de destijds onder zijn voorganger ge bouwde hal. „Het beste zou zijn de hal plat te walsen en een nieuwe bouwen". Aan P. J. Barnhoorn hield hij voor, dat parkeergarages op het Beuk-terrein en het Jan Kroonsplein financieel niet tot de mogelijkheden behoren. „Het zijn te steedse oplossin gen", aldus wethouder Sal man. In zijn antwoord tot Schelvis (PAN) deelde de wethouder nog mee. dat men in oktober met de bouw van de garage te kunnen beginnen. Bij de stem ming over het raadsvoorstel ontstond een twistgesprek tus sen burgemeester Hoffmann en de woordvoerders van de VVD en Noordwijks Belang over door hen in dit stadium vna de vergadering ingedien de voorstellen. De burgemees ter vond dat de discussie uit voerig genoeg was geweest en wilde stemming over het colle gevoorstel. Dit voorstel werd met de reeds genoemde stem verhouding aangenomen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11